Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) spista222 válasza detroitrw (#24200) üzenetére


spista222
addikt

Memóriahibának tűnik.
Próbáltad már kivenni a memóriát és visszarakni esetleg az érintkezőket megtisztítani?

(#24202) #10726912 válasza detroitrw (#24200) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha régi darab a cnc vezérlő pc, akkor vedd ki a memóriát belőle és tedd vissza, kontakt hiba is lehet. Vagy csak egyet hagyj benne. A memtest ellenére lehet a memória vezérlő chip hibás. De ezen felül lehet az alaplapi memória vezérlő is. Meg tápegység... :U
Tudsz pár dolgot mondani, hogy miből áll össze ez a cnc vezérlő?

(#24203) Realradical válasza detroitrw (#24200) üzenetére


Realradical
őstag

Ha a ventik se indulnak akkor első körben táp megcserélésével tesztelj. Ha úgy sem jó akkor a lap döglött meg teljesen.

szerk:
Az oké, hogy memóriára utaló üzenet volt, de attól még szvsz fel kéne pörögnie a ventiknek..

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#24204) kiskornel válasza fracture333 (#24192) üzenetére


kiskornel
addikt

Szemüveg és szemüveg közt különbség van. Ha 1700Ft-os, akkor nagyon puha szemüvegtisztítóval szabad csak sikálni, és akkor is karcolódik majd -> hamar homályos lesz.
Az olcsó szemcsijeim nagyrészét a kullancsspray szokta kinyírni. Homolokomra is szoktam kenni, és ahogy izzadok bepárásodik a befolyt izzadtság a szemüveg alatt -> megmarja a felületét. A drágább cuccok viszont tovább bírják.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#24205) todie


todie
tag

24191-re valaki?

(#24206) spista222 válasza todie (#24205) üzenetére


spista222
addikt

Ha nem tetted volna meg állítsd át az elsődleges hangeszközt a TV-re.
Általában ha a hangkártyára nincs kötve semmi akkor ez automatikusan megtörténik.

A DVI-hdmi átalakítók nem minden esetben viszik át a hangot.

(#24207) todie válasza spista222 (#24206) üzenetére


todie
tag

Koszi a valaszt!
Ezt hogyan tudom megtenni? Hogyan allitom at az elsodleges hangeszkozt?

Itt nem dvi-hdmi atalakitorol van szo, hanem dvi-hdmi kabelrol atalakito nelkul.
Ez a kabel konkretan viszi a hangot, mert masik gepen (hd4770 vga-val) siman kuldte a tv-re.

(#24208) Z0mbi válasza todie (#24207) üzenetére


Z0mbi
senior tag

control panel, sound, es ott figyelnek a hangeszkozok/kimenetek/bemenetek
jelold ki amelyiket akarod es default... innentol ez az alapertelmezett

(#24209) #48613632 válasza todie (#24207) üzenetére


#48613632
törölt tag

Itt nem dvi-hdmi atalakitorol van szo, hanem dvi-hdmi kabelrol atalakito nelkul.

Az ugyanaz, csak nincs közte madzag ;)

(#24210) fracture333 válasza todie (#24191) üzenetére


fracture333
aktív tag

amikor installáltad az alaplap driverét akkor felrakta az integrált VGA-ét is? szerintem ha azt megnyitod ott megtalálod. egy próbát megér. :C

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#24211) dbala


dbala
tag

Sziasztok!

Lenen egy olyan problémám, hogy a gépem elindul de a windows xp nem tölt be.
Most cseréltem a gépben alaplapot és processzort. Ezeket vettem: ASROCK B75M-GL , Intel i3 2100
LGA 775 rendszert váltott.
A gép elindul, elkezdi a windowst betölteni majd beugrik egy kék képernyő amin nem tudok elolvasni semmit mert egyből újraindul és kijön az, hogy "a windows indítása sikertelen volt"
Csökkentett módban sem indul.

A BIOS-ban a processzort, memóriát, HDD-t felismeri a gép.
Mi lehet a probléma?

(#24212) #48613632 válasza dbala (#24211) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ahogyan a szavaidból kiveszem, a régi win telepítésedet akarod használni az új rendszeredhez.
Ha ez igaz, akkor telepíts windowst, sajnos a módszered a legritkább esetben működik csak hiba nélkül. Pl, ha egy ugyanolyan chipkészlettel rendelkező lapot cserélsz egy másikra.
Ez a te esetedben nem áll fent, sajnos.

(#24213) kjani18 válasza dbala (#24211) üzenetére


kjani18
őstag

Ha jól emléxem, az xp-nél létezik un. "javító telepítés", amikor a win. rendberakásán kívül nem pofázik bele semmibe, megmaradnak az adataid, beállításaid, telepített programjaid is.
Ha tévedek bocsi, már régen nem volt xp a kezem ügyében...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#24214) vilmaboy válasza dbala (#24211) üzenetére


vilmaboy
őstag

fő hardverelem cserét nem él túl általában az xp. Win7 sem mindig. Javitsd telepítőről. Ha nem megy, akkor sajna szivacs van. Húzhatod újra.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#24215) dbala válasza #48613632 (#24212) üzenetére


dbala
tag

Köszi a válaszokat.

Igen a régi windowsomat szerettem volna használni. De akkor lehet már nem is xp-t hanem windows 7-et kellene majd használnom az új rendszerhez.
Ettől féltem, hogy telepítés lesz belőle.
De akkor miért próbál meg elindulni és a kék képernyő miért tűnik el?

[ Szerkesztve ]

(#24216) #10726912 válasza dbala (#24215) üzenetére


#10726912
törölt tag

Telepítő lemezről indítsd el a javítást, elég szokott lenni.
Azért indul el, mert fel van telepítve és beállítottad boot-ként. A hdd-den lévő win most a régi konfigodhoz van feltelepítve, de ezt csak indítás közben érzékeli (betölti a régi alaplapodhoz a drivereket), ez persze nem működhet, így kék ablak és újra indul...

(#24217) #48613632 válasza dbala (#24215) üzenetére


#48613632
törölt tag

LOL, hát mert a win nem tudja, hogy az egy új rendszerkörnyezet, csak próbál indulni, és betölteni a számára szükséges dolgokat, de nyilván nem megy, mert már nincsenek ott, amiknek szükségük lenne rá. Van helyette más, amit azonban azért nem tud betölteni, mert annak meg nincs drivere. :)

ja, és persze, mindenképp Win7-et, vagy hasonló, korszerű OS-t rakj, az XP nagyon jó volt, de már elavult, ami meg közte volt, arról jobb nem beszélni.

Vilmaboy: Asszem csak alaplapnál gáz, minden más mehet nyugodtan

[ Szerkesztve ]

(#24218) vilmaboy válasza dbala (#24215) üzenetére


vilmaboy
őstag

azért mert minden egyes illesztő cucc ami rajta volt, rossz az új alaplaphoz. Indulna... Csak mikor elkezdi betölteni ezeket, akkor agyhalált kap...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#24219) vilmaboy válasza #48613632 (#24217) üzenetére


vilmaboy
őstag

jam. alaplap és proci szokott gáz lenni. prociból nem mind. ez igaz.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#24220) spista222 válasza vilmaboy (#24219) üzenetére


spista222
addikt

A processzor csere sosem jár újratelepítéssel csak egy újraindítással mert felrakja az új procihoz a "drivert".

dbala Nincs betöltve az új lemezvezérlőnek az illesztőprogramja így a Win nem tud hozzáférni a HDD-hez és ezért kapsz kék halált. bármi mást lehet cserélni újratelepítés nélkül csak alaplapot nem ha teljesen más a vezérlő.

[ Szerkesztve ]

(#24221) dbala válasza vilmaboy (#24219) üzenetére


dbala
tag

Köszi még egyszer, már világos minden.
Processzor hűtő ventilátorának érdemes ragasztani a lapátját ha letört? (bele esett a gépbe az alaplap könyve)
Ilyen hűtőről van szó: Arctic-Cooling Alpine 11 Rev.2

(#24222) Lompos48 válasza dbala (#24221) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Processzor hűtő ventilátorának érdemes ragasztani a lapátját ha letört?

Nem lehet tartósan reparálni. Kicsi a ragasztható felület. A ragasztó súlya elrontja a centrálást, verni fog, ami zajt meg a csapágyak tönkretételét okozza.

(#24223) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy a molex csatlakozón a kábelek úgy vannak kialakítva, hogy a két szélső a 12 és az 5 Volt, a középső kettő pedig a föld, ugye?
Csak mert a 2molex -> 6pin VGA átalakítómon a molexre három kábel van felszerelve, a 12V és a két középső. Most akkor két földet szereltek rá?

Továbbá: EZEN a képen az látszódik, hogy a molexre a két szélső kábel van felszerelve. Akkor ezen meg föld nincsen, de van 5 és 12V is?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#24224) dbala


dbala
tag

Windows telepítő cd-vel indítva ismét kék képernyő.
Ilyen: [link] csak magyarul
Stop 0x0000007B

Most mit tegyek? A HDD-vel lehet valami baj?

(#24225) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, sata kábelek között van vmi különbség?

Vettem két sata3 90fokos kábelt, és kinézetre ugyanolyan, mint az alaplapomhoz adott sata kábel (piros kábel és "sima" csatlakozó), míg a hozzá adott sata3 kábel fekete és van rajta egy kis fémcsatlakozó is.

Vagy tök mindegy?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24226) #48613632 válasza dbala (#24224) üzenetére


#48613632
törölt tag

Mikor kapsz kékhalált? És milyen win?
ezt úgy értem, hogy a win telepítőt ha elindítod, akkor ugye kell nyomnod egy any keyt, hogy a CD-ről bootoljon. Azt megnyomtad?
ha igen, elkezdi betölteni az általános rendszerfileokat, ami kell ahhoz, hogy a telepítő elinduljon, majd bejön egy alap grafikus interfész, és a végén egy kezelőfelület, ahonnan elindul a telepítés, különboző választható opciókkal. ezezn belül meddig jutsz el?

szerk: A törött lapátos ventid van fent??

AssAssynn
Elgondolkoztató a képen látható csatlakozó, szerintem az úgy nem működne.

Edenyke
Nincs semmi különbség, esetleg külcsínyben, és kialakításában, tudtommal. A fém bizbasz csak a precizebb rögzítést szolgálja.

[ Szerkesztve ]

(#24227) Zirowe válasza #48613632 (#24226) üzenetére


Zirowe
nagyúr

:R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24228) JohnnyX válasza Zirowe (#24225) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Sőt, van szürke sárga és kék színű is! :DD

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#24229) AssAssynn válasza #48613632 (#24226) üzenetére


AssAssynn
őstag

Közben EZT találtam. Úgy látszik tehát, hogy így 7V-ot kap. :Y

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#24230) brd válasza dbala (#24224) üzenetére


brd
nagyúr

2 lehetőség van: tudatlan harcosok a háttértároló-vezérlő BIOS setupban AHCI-ról IDE/Compatible módra állítását szokták javasolni, de a legjobb megoldás az, hogy a vezérlőhöz megfelel drivert integrálod a telepítőbe (nlite-tal pl.), vagy beadod neki floppy-n (F6 nyomsz az elején, amikor alul ezt írja, és akkor majd kéri később). Ha XP-ről van szó. Vista/Win7 esetén kicsit más a helyzet, de majd írsz, ha arról van szó.

Edenyke: Teljesen mindegy. Persze van rosszabb, és jobb minőségű kábel is.A jobb minőségű, még ha a SATA 1 korában is lett gyártva, kell működjön hibátlanul SATA 3-mal, a rosszabb minőségű meg SATA 1-nél is problémás.

spista222: Bár a lényeget nem érinti, de a kékhalál konkrétan attól van, hogy az optikai meghajtót sem látja a telepítő, miután a betöltött driverekkel próbálkozna. Ha csak a HDD nem látszódna, akkor azt írná a telepítő, hogy nem lát HDD-t.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#24231) Cseri0058 válasza Cseri0058 (#24181) üzenetére


Cseri0058
őstag

Valaki?

(#24232) #48613632 válasza Cseri0058 (#24231) üzenetére


#48613632
törölt tag

tehát most ott tartasz, hogy a régi videokarid nem működik az új alaplapodban, de a havernál meg igen???

ha így áll a helyzet, akkor logikusan átgondolva az van, hogy amikor a hiba először keletkezett, nem csak az alaplapodat vágta szét, hanem a tápod PCIE csatiját is, persze ez akkor lehet igaz, ha kell ilyen a VGA-ra.

szerk: pontosabban azt az ágat, ahonnan a PCIE csati lejön. Tudod mérni esetleg? Ha nem, akkor hozz egy próbakarit a saját gépedbe, amihez kell külső táp, és teszt.

[ Szerkesztve ]

(#24233) Cseri0058 válasza #48613632 (#24232) üzenetére


Cseri0058
őstag

nem mert a videokártya egy másik gépben ki lett próbálva és működik.
utána betettem ebbe a gépbe egy másik tápot de maradt ugyan az.

[ Szerkesztve ]

(#24234) #48613632 válasza Cseri0058 (#24233) üzenetére


#48613632
törölt tag

Akkor pedig az új alaplap PCI-e slotja is rossz, vagy ha több van, esetleg nem jó slotba rakod.
Ha nem ez van, akkor nincs ötletem, kizárásos alapon lehetetlen, amit mondasz.

(#24235) Cseri0058 válasza #48613632 (#24234) üzenetére


Cseri0058
őstag

nincs több slot benne.
de azért az elég izé lenne hogy megint az alaplap a szar.. ez gáááz...

(#24236) brd válasza #48613632 (#24234) üzenetére


brd
nagyúr

Annyira azért nem, simán elképzelhető pl. hogy a régi alaplapban túl volt hajtva a slot órajele, és elhalt, vagy nem bírja már a túlhajtást, az új alaplappal pedig inkompatibilis a kártya, vagy a BIOS-ban úgy kell beállítani az alaplapi VGA-t, és a multimonitoros támogatást, hogy elinduljon. Vagy a tápegység gyenge/hibás, vagy a külső tápkábel nincs rádugva a VGA-ra.

The only real valuable thing is intuition.

(#24237) dbala válasza #48613632 (#24226) üzenetére


dbala
tag

Xp, a grafikus rész nem jön be, előtte kidobja mikor tölti be a fájlokat.
A törött lapátos van bent, de szerintem semmit nem befolyásol, mert a házat támasztva semmi berregés nincs, természetesen lesz majd új venti csak előbb induljon el az egész.

De közben elkezdtem win 7-et feltenni, ez jelenleg a telepítés befejezésénél áll jó pár perce...

(#24238) #48613632 válasza brd (#24236) üzenetére


#48613632
törölt tag

Annyira azért nem, simán elképzelhető pl. hogy a régi alaplapban túl volt hajtva a slot órajele, és elhalt, vagy nem bírja már a túlhajtást, az új alaplappal pedig inkompatibilis a kártya, vagy a BIOS-ban úgy kell beállítani az alaplapi VGA-t, és a multimonitoros támogatást, hogy elinduljon.

Igen, ez lehetséges.

Vagy a tápegység gyenge/hibás, vagy a külső tápkábel nincs rádugva a VGA-ra.

Ezt kizárnám, mert volt tápcsere, amikor meg a másik gépben elindult a kártya, akkor gondolom ott is kellett tápcsatit dugni, szvsz csak sikerül otthon is ;)

Cseri0058
nem tuti, csak pillanatra elfogyott az ötlet a tárházból, de látod, jönnek még újak, szal nyugi ;) Volt tuning a kártyádon a korábbi lapban, ami tönkrement?

dbala
Én eleve azt hittem a win7 telepítő akadt ki, de ha megoldódott, akkor rendben.

[ Szerkesztve ]

(#24239) dbala válasza #48613632 (#24238) üzenetére


dbala
tag

Nem teljesen oldódott meg, mert jelenleg 20-30 perce az a szép zöld vonal meg sem mozdult...
Az utolsó lépésnél a telepítés befejezésénél jár. Vagy ez így rendjén van? Mert ide hamarabb elért mint amit már itt tölt időben.

(#24240) #48613632 válasza dbala (#24239) üzenetére


#48613632
törölt tag

De dolgozik a gép közben azért? HDD működésjelző led, esetleg hallod, ahogyan jár a fej?

(#24241) dbala válasza #48613632 (#24240) üzenetére


dbala
tag

Dolgozott, meg már tovább is lépett, csak kicsit soknak tűnt az idő.
Jelenleg "a telepítő előkészíti a számítógépet az első használatra"
A végén még minden rendben lesz. :)
Az alaplaphoz adott cd-vel drivert kell majd telepítenem? Vagy miket kell majd tennem?

(#24242) nyunyu válasza brd (#24230) üzenetére


nyunyu
félisten

2 lehetőség van: tudatlan harcosok a háttértároló-vezérlő BIOS setupban AHCI-ról IDE/Compatible módra állítását szokták javasolni,

Ettol azonnal borul az XP, ne ajanljuk.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24243) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Besz@rt a pendrive om egy 1GB noname.
Azt írja ki ismeretlen a file rendszer és formázni szeretné.
Hogy lehetne ezt helyre állítani?

:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#24244) vilmaboy


vilmaboy
őstag

van olyan asztali dvd lejátszó, amiben van fm tuner is? Nem kéne drága és jó lenne ha vinne mindenféle írottat DL-t stb + Hdmi kéne rája.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#24245) Cseri0058 válasza #48613632 (#24238) üzenetére


Cseri0058
őstag

nem volt semmisem birizgálva. minden gyárin volt.

(#24246) GrandeP válasza DonThomasino (#24243) üzenetére


GrandeP
őstag

Ha linux sem látja, akkor format, ha az sem, akkor jobb kézzel, bal váll fölött hátra hajítjuk... :DDD

1 giga amúgy sem a világ vége, na jó tudom, ha pótolhatatlan, akkor az...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#24247) brd válasza nyunyu (#24242) üzenetére


brd
nagyúr

Windows telepítő cd-vel indítva ismét kék képernyő.

The only real valuable thing is intuition.

(#24248) DonThomasino válasza GrandeP (#24246) üzenetére


DonThomasino
veterán

Olvastam vannak ilyen helyreállító inicializáló progik.
Egyet felraktam, de sajnos az is kapufa.

Tud ajánlani vki egy jó progit?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#24249) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Nekem weblapkészítéssel kapcsolatban lenne kérdésem, csak nem találtam szorosan ehhez kapcsolódó fórumtémát. Szóval a kérdésem az lenne, hogy szeretnék egy weboldalt, ahol a tartalom nagyrésze ingyenes, de lenne egy nagyon kis része ami bizonyos okok miatt fizetős lenne. Ezt hogyan lehetne megoldani? Én egyedül az ATW terrasms szolgáltatásáról tudok, de biztos vagyok benne, hogy vannak már ennél fejlettebb és újabb eszközök is.
A látogatók száma nem lenne kiemelkedően magas, szóval semmi nagy extrát nem szeretnék, éppen ezért árban is valami olcsóban gondolkozom.

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#24250) dbala válasza dbala (#24241) üzenetére


dbala
tag

Az normális, hogy már 1 órája "a telepítő előkészíti a számítógépet az első használatra"?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.