Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) Rison77


Rison77
senior tag

Üdv,
Valakinek van ötlete mi sípolhat halkan, de olyan magas frekvencián, hogy megőrül tőle az ember egy PC-ben ? Nincs bajom a hallással, de egyszerűen nem tudom meghatározni mi csinálja. A táp egy chieftec ctg-500 frissen vásárolva ellenőrizve semmi, HDD-k ellenőrizve semmi, videókártya gigabyte hd6870 ellenőrizve, semmi. Az alaplap hibajelzője szintén kilőve, mert ugye az nem halk folyamatos. 3 db ventilátor van a gépben, azok is tiszták.

(#24102) Realradical válasza siebener (#24100) üzenetére


Realradical
őstag

Szerintem ellenőrzési pont a banknál. Nálunk itthon a személy neve kell akinek utalnál.
szerk: Mire menne a címeddel és az IBAN számoddal? Egy csalást nehezen tud erre alapozni...

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#24103) GrandeP válasza siebener (#24100) üzenetére


GrandeP
őstag

A pontos címre sohasem... Max a számlavezető Nevére, de már mostanában ezt sem szokták kérni...

Pontos IBAN számlaszám kell az összeg, meg ha kéri akkor a Jogosult Neve akié a számlaszám amire utalnak, esetleg a közleménybe valami és ennyi...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#24104) #10726912 válasza vilmaboy (#24099) üzenetére


#10726912
törölt tag

Valahogy csak megkaptad a fotót és a büntetést, tehát tudják, hogy mi a rendszám és azt is, hogy a tiéd az autó... :U

(#24105) kjani18 válasza vilmaboy (#24099) üzenetére


kjani18
őstag

Be tudnád rakni a képet?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#24106) vilmaboy válasza Rison77 (#24101) üzenetére


vilmaboy
őstag

húzz le mindent az alaplapról kívéve a tápot. kezd el egyesével visszaadogatni neki a ventiket, hdd-t, vga karit. előbb utóbb meglesz a ludas. ha mindent ellenőriztél, akkor valahol tévedtél. :B

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#24107) siebener válasza Realradical (#24102) üzenetére


siebener
aktív tag

Nekem ez elég idegen, hogy pontos cím kellene, ezért merült fel bennem.
Nem gondoltam elsődlegesen csalásra, csak tudod, nem szívesen adja ki az ember azokat az adatokat, amik már ennyire személyesek.

GrandeP: Én is így tudtam, ezért sem értettem, mire megy ki a dolog.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat.

(#24108) vilmaboy válasza kjani18 (#24105) üzenetére


vilmaboy
őstag

kép

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#24109) vilmaboy válasza siebener (#24100) üzenetére


vilmaboy
őstag

nem lehet. a swit /bank azonosító/ iban /számlaszámra utal/ kód és a számlatulajdonos neve kell.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#24110) siebener válasza vilmaboy (#24109) üzenetére


siebener
aktív tag

Én is így tudom, a számlatulajdonos neve, illetve az IBAN, és a bank kód pedig már meg lett adva. Utána kezdett el az illető ragaszkodni a pontos címhez.

(#24111) Zoli1222 válasza #48613632 (#23954) üzenetére


Zoli1222
őstag

Milyen USB-s megoldásra gondolsz? Az F11 nyomkodása nem eredményezett semmit, mert a menüben nincs lehetőség a megfelelő opciót választani. Csak a recovery partíció van mint lehetőség, és itt el is akadtam, mert a hp_winre fájlomnak nincs kiterjesztése, illetve ha megnyitom imgburn-nel, akkor hibát dob.-->
Invalid or unsupported image file format! Reason: First image file part is less than 2048 bytes in size.

[ Szerkesztve ]

(#24112) vilmaboy válasza siebener (#24110) üzenetére


vilmaboy
őstag

nem kell hozzá... banknak a gépeit nyonkodom

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#24113) Zozzant válasza vilmaboy (#24108) üzenetére


Zozzant
addikt

A rendszámod nem a szélvédőn és nem az aszfalton tükröződött hanem a mérőeszköz optikáján. Érdekes eset.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#24114) vilmaboy válasza Zozzant (#24113) üzenetére


vilmaboy
őstag

szerintem is. de hogy kifogásolható az tuti...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#24115) Zozzant válasza vilmaboy (#24114) üzenetére


Zozzant
addikt

Ennyi erővel egy kis túlzással a helyén lefotózott rendszám is kifogásolható. Kérdés hogy ér-e annyit az egész. Tudod hogy te voltál meg a rendőrök is, ennyi:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#24116) Realradical válasza Zozzant (#24115) üzenetére


Realradical
őstag

Tudod hogy te voltál meg a rendőrök is, ennyi :)
Hja egyetértek, nem kell a mutyi :K

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#24117) vilmaboy válasza Realradical (#24116) üzenetére


vilmaboy
őstag

amég lehet mutyizni, addig kell a mutyi ;] pláne ha 2 heti zsoldom bánja ;]

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#24118) siebener válasza vilmaboy (#24112) üzenetére


siebener
aktív tag

OK, köszi.

(#24119) #10726912 válasza vilmaboy (#24117) üzenetére


#10726912
törölt tag

Dobd be ide is a kérdésed, elég sokan fognak rá válaszolni:) Hátha van jogosultsága a "mutyi"-nak ;]

(#24120) Dell XPS válasza vilmaboy (#24117) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szombathelyről érkezett? Szerintem ne fellebbezd meg, mert másodfokon elküldhetik bíróságra is, ill. felülvizsgálják és Rád mérnek egy súllyosabb büntetést. (nem szeretik ha többlet munkát okozól) Ellenben kérhetsz mérséklést, és részletfizetést mindenféle siralommal ellátva. Gondold meg....

Üdv, Dell XPS

(#24121) Realradical válasza vilmaboy (#24117) üzenetére


Realradical
őstag

Egy régi főnököm szavajárása volt, szomorú fejcsóválás közepette, hogy "Mutyiországban élünk, mutyiországban..." Mellette jelentek meg róla cikkek újságban, hogy gyaníthatóan egy-két nagyobb mutyiban is benne volt :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#24122) DroneZ válasza Csabee. (#24094) üzenetére


DroneZ
aktív tag

Ez a legfrissebb amit találtam a gyártó honlapján.

(#24123) Dell XPS válasza Realradical (#24121) üzenetére


Dell XPS
veterán

Móricz Zsigmond: sógorság-komaság az egész vezető réteg főbetegsége....

Azért nem árt ha valaki Szombathelyen ránéz az ügyre..... ;]

Üdv, Dell XPS

(#24124) siebener


siebener
aktív tag

Mivel lehet a sötét videót egy kicsit kivilágosítani?
Van pár videó, ami elég sötét lett, de mindenképpen kellene, hogy rendesen látszódjon, mi van rajta. Van rá valami ingyenes program?

(#24125) pocokxx válasza vilmaboy (#24099) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Lehet én vagyok a hülye, de olyan, mintha a rendszámod ki lenne festve: Tehát ezen a képen nem kéne látszania, csak a tükröződés miatt látszik mégis.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#24126) vilmaboy válasza pocokxx (#24125) üzenetére


vilmaboy
őstag

először én is azt hittem, de csillogás. ugyan olyan csillanás mint a féklámpa fényénél. éjszaka tuti dolog a technikájuk, de hajnalbal és naplementekor nem a legjobbak. ez pedig hajnali kép.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#24127) #48613632 válasza siebener (#24124) üzenetére


#48613632
törölt tag

(#24128) siebener válasza #48613632 (#24127) üzenetére


siebener
aktív tag

Megnézem, köszönöm. :R

(#24129) pocokxx válasza vilmaboy (#24126) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ha csillogás lenne, akkor nem lenne ennyire egyformán fehér, és a szélei sem lennének ilyen élesek... Tuti ki van festve. + a lámpa világít, de a rendszám nem...

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#24130) vilmaboy válasza pocokxx (#24129) üzenetére


vilmaboy
őstag

igazán nem akarok offolni, de miért lenne kifestve és a rendőrségi honlapon, ahova ügyiratszámmal lépek be, a csomagtartómra és a jobb forgalmi sávra /ráadásúl fejtetőn kivetítve/. Nekem is furcsa. mindegy. majd a szakik megmondják este, hogy kifogásolható e, vagy sem.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#24131) Ribi válasza vilmaboy (#24130) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pedig ez pontosna úgy néz ki, mint amit Rezsőke painttel festett fehérre.
Bár a franc tudja, de nagyon elüt a szine.

[ Szerkesztve ]

(#24132) spista222 válasza Ribi (#24131) üzenetére


spista222
addikt

+1

(#24133) GrandeP


GrandeP
őstag

Mondjuk én már mindent eltudok képzelni itthon...

Szaaaal, leher h manipulált de én ehhez nem értek..

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#24134) Ribi válasza vilmaboy (#24130) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azt ténylege tisztázni kellene, hogy ha nem lehet magát a rendszámtáblát leolvasni rendesen, akkor mivan. Lehet becsillant tényleg, dehát azért 1 próbát megér nekik hátha.

(#24135) Zozzant válasza pocokxx (#24129) üzenetére


Zozzant
addikt

De durva... nem is vettem észre, ennek így mi értelme? Kezd érdekessé válni az ügy...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#24136) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Én is a napokban kaptam levelet és csekket a rendőröktől. Lehet meg kéne néznem jobban a képet? :F

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24137) pocokxx válasza Zozzant (#24135) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Mondjuk az nagyon valószínű, hogy a rendszámot nem a kép alapján azonosítják...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#24138) talpas


talpas
aktív tag

Ez /festett, kimaszkolt/ nem fényvisszaverődő elmosódás. Vakuval fotózz mentőst, tűzoltót,stb. a ruhába varrt fényvisszaverő igen nagy területen visszavilágít, ez a szerepe /sicc/. A rendszám ha visszaveri a fényt a fekete betűk számok mivel azok nem fényvisszaverő anyaggal vannak festve,/matricázva/ látszanak. Ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#24139) siebener


siebener
aktív tag

Üdvözlet.

Lehetséges Thunderbird-ből valahogy a nem használt fiókok "eltüntetése"?

(#24140) GrandeP válasza siebener (#24139) üzenetére


GrandeP
őstag

Igen, törléssel..

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#24141) siebener válasza GrandeP (#24140) üzenetére


siebener
aktív tag

Kösz.
Közben megtaláltam.

(#24142) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Nyahh.. Az van mint kiderítettem, hogy a telepített trafik több szűrővel rendelkeznek, hogy éjszaka és nappal is jó képeket csináljanak. Ez a szűrők miensége miatt ilyen. Elvileg így jó ahogy van. Az egy más dolog, hogy kifogásolható. Megér egy misét, de nem nagyon engedik el a bírságot miatta. Viszont kérhető bizonyítási eljárás. Az idő elcseszhető vele kicsit.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#24143) Csygusz


Csygusz
tag

Üdv mindenkinek!

Hülye helyzetben vagyok jelenleg...
Van egy ASRock H61 U3S3 alaplapom meg egy TP link wn851nd-m Windows7 64bit trióm :D
A gond mindössze annyi, hogy a Win7 nem ismeri fel a TP link eszközt, csak annyit lát belőle, hogy hálózati eszköz. A drivert nem tudom feltelepíteni, mert azt írja, hogy az eszköz nem található, csatlakoztassam újra.

Valakinek valamilyen ötlet, hogy ezzel mit lehet kezdeni? :F

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#24144) #48613632 válasza vilmaboy (#24142) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát, ha meg akarnám úszni, akkor keresnék valami jó autószerelő havert, aki gond nélkül bizonyítja, hogy a kocsid szét volt szedve aznap nála.
Ez így, hogy mindenki tudja, hogy te vagy, elég necces, még akkor is, ha manipulált a fotó.
vagy persze hagynám a pi..-be az egészet, persze az meg nem olcsó ugye.

(#24145) brd válasza Csygusz (#24143) üzenetére


brd
nagyúr

Ezeket sokszor úgy kell telepíteni, hogy driver eszköz nélkül telepít, majd eszköz berak, és akkor felismeri, és telepíti hozzá a drivert.

The only real valuable thing is intuition.

(#24146) Csygusz válasza brd (#24145) üzenetére


Csygusz
tag

Szóval előbb telepítek drivert, mint eszközt? Vagy ezt most, hogy kell érteni? :DDD

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#24147) #48613632 válasza Csygusz (#24146) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, brd arra gondolt. Aztán próbálj meg frissebb drivert leszedni, esetleg driver genius pro segítségével.
Amit még megpróbálnék a helyedben, a rendszereszközök között megkeresni a karit és a tulajdonságokból a driver telepítését kiválasztani, magyarán egyértelműen megmutatni, hogy melyik eszközhöz melyik drivert akarod. ha úgy sem jó, akkor sanszos, hogy nem is jó driverrel próbálkozol.

(#24148) Csygusz válasza #48613632 (#24147) üzenetére


Csygusz
tag

Ennyire béna azért nem vagyok :D Arra jutottam jelenleg, hogy TP-LINK 300Mbps Wireless Adapternek már felismeri... De ez még édes kevés, mert 10-es hibakódot ír, miszerint nem tudja elindítani :S

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#24149) DJ WOKKY válasza vilmaboy (#24142) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

vilmaboy és leslieke

Amikor én még a rendőrségénél dolgoztam (2011.11hó-ig), akkor a mozgó trafikat néha-néha min. 138 km/h-ra lőtték be, a fix telepítetteket pedig minimum 143km/h-ra.
Akkor sokan hivatkoztak a 10%-os ráhagyásról, ami nem volt meg.

Nálunk mindig úgy működött, hogy 10%-os sebességtúllépésig szabálysértést követ el a gk. vezetője. Ha utolértük, és meg tudtuk állítani, akkor eljártunk (helyszíni bírság, vagy szabs. feljentés), ha nem értük utol a forgalom vagy egyéb biztonsági okok miatt, akkor szerencséje volt.
Ugyan is a 143km/h feletti sebességnél jártak csak el közigazgatási bírság keretén belül.
Szóval szerintem ennek jobb ha utána néztek mind a ketten.
Illetve leslike a fényképet jobb ha megnézed, mert az előző esetben, a visszatükröződés nem vehető szerintem konkrét bizonyítéknak.
Illetve ha jól emlékszem, akkor bevezettek egy olyan jogszabályt is, hogy legalább két képpel kell, hogy rendelkezz, és a két kép között bizonyos időtartamnak (pár másodpercnek) el kell telnie. Így is sokak ki tudtak bújni a bírság alól. Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#24150) #48613632 válasza Csygusz (#24148) üzenetére


#48613632
törölt tag

LOL, :)) hát ha nem vagy béna, és elakadtál, akkor valszeg inkább valami hardverhiba lesz ott, vagy nem tudom Én még nem futottam bele ilyesmibe, ezért írtam az alapokat, valszeg tovább neked kell valahogy megoldani.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.