Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) localhost válasza GMalik (#24749) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Win7 tört verzió, lehet ez a probléma?" - ez lehet egyrészről probléma és még tudnék tippelni hetvenötöt, így látatlanban.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24752) GMalik válasza GrandeP (#24750) üzenetére


GMalik
tag

Monitor tökéletes,másik monitorral is ezt csinálja.Rossz bios beállítást is kizárnám, mert stabil müködés közben is ezen beállítások alatt futott a gép.

(#24753) vilmaboy válasza GMalik (#24749) üzenetére


vilmaboy
őstag

gyanúsan ilyesmi tüneteket produkált a laptopom, mielőtt behalt volna a videochip.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#24754) GMalik válasza vilmaboy (#24753) üzenetére


GMalik
tag

Szerintem is Vga gyanus, de több pc guru is letesztelte és azt nmodták, hogy tökéletes a vga és valós értékeket mutat.

(#24755) vilmaboy válasza GMalik (#24754) üzenetére


vilmaboy
őstag

nekem sem volt vele csak ritkán gondom. Közben pedig minden érték jó volt...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#24756) GMalik válasza vilmaboy (#24755) üzenetére


GMalik
tag

Érdekes.. :S

(#24757) kjani18 válasza whited (#24742) üzenetére


kjani18
őstag

A probléma: anyósomat rázza az áram.

1 megoldás: Leválasztom a hálózatról.
2 megoldás: Megfigyelem a körőlményeket, majd megfontoltan elindulok a konyhában lévő mobilomhoz mentőt hívni, közben nyugodtan ( a pánik veszélyes ) átgondolom, mennyi esélye van túlélni a mentők kiérkezését.
3 megoldás: Megfigyelem érdekes mozgását, hanghordozását, műszerrel méréseket eszközlök ( áthaladó áramerősség, teste különböző pontjai közötti feszültség különbség ) szakdolgozatot írok a tapasztaltakról.

A jegyzetelést másra bízom...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#24758) AndrisBoy válasza Ribi (#24748) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

Köszi, nekemsem működik :S

Esetleg valami hasonló progi van mint a TB ? Lényeg hogy tudjon több fiókot egyidőben kezelni. :) :R

•°o.OO.o°•

(#24759) vilmaboy válasza kjani18 (#24757) üzenetére


vilmaboy
őstag

:W :C

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#24760) #10726912 válasza GMalik (#24756) üzenetére


#10726912
törölt tag

Írj egy részletes konfigot, így csak sötétben tapogatózás lesz a vége.
Miket-hogyan teszteltél, teszteltek (ram, vga, alaplap cpu, stb, egy kicsit részletesebb előzményt, ha szabad kérni..).
(#24757) kjani18: :D :C :D

[ Szerkesztve ]

(#24761) GMalik válasza #10726912 (#24760) üzenetére


GMalik
tag

Proci: core i5 2500 3,3ghz 6mb cache
Ram: 2x4gb hyperx kit 1600mhz
Alaplap:Asus P8B75-V
Táp:Hipro 630W ATX/EATX
vga: Gtx 580
Vga tesztelve benchmarkokkal meg vga teszt programokkal.Ram tesztelve a win 7 ram tesztjével(nem akarok hülyeséget írni).

(#24762) vilmaboy válasza GMalik (#24761) üzenetére


vilmaboy
őstag

ramot memtest86-al nézd meg. a win-é tud mondani néha marhaságokat... de ez akkor is vga lesz... :K

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#24763) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Pc-röl Tv-re szeretnék jelet átvinni főként HD filmek nézésére!

Az alaplapi Hdmi-t nem tudom használni,egyszerűen nem működik!

Képminőség szempontjából sok különbség lenne,ha Pc bemeneten használnám a Tv-t nem pedig Hdmi-n?

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#24764) spista222 válasza rob83 (#24763) üzenetére


spista222
addikt

Ideális esetben nem sok különbség van de ha sok a zaj vagy földhurok van akkor sokat romolhat a minőség.

(#24765) regener válasza Realradical (#24649) üzenetére


regener
veterán

Hőfokok rendben vannak, van itt sok naplózás, az utolsó tegnap volt ami annyit ír hogy "a gép nem megfelelően volt leálíltva, ez lehet rendszerhibából vagy az áramellátás megszűnéséből"

(#24766) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten

Sziasztok!

Nekem Bluetooth kapcsolódási / párosítási problémám van.
Készülék: Lenovo Y580 (BT 4.0) vs. Sony Ericsson XPeria X10 Mini-Pro teló (vagy bármi más)

Hiába látom az (xy-PC) nevű eszközt... küldök rá képet, de nem küldi át (kapcsolódási hibát ír ki) Párosítást ki se ír a Noti.... A Win7-en belül, ikon vagy hasonlót nem jelez / mutat sehol.. az eszköznek nyoma van, de mégse tudom használni !
Ja és a Notiról nincs semmi "funkció" , hogy arról szeretnék pl. képet küldeni "Bluetooth"-on keresztül "nevezett" eszkőzre...

Aki tud kérem segítsen ! (vagy küldjem vissza a Notit?) :F

Előre Thanks for Helping ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#24767) vilmaboy válasza rob83 (#24763) üzenetére


vilmaboy
őstag

pc bemeneten nem megy be full HD sem a hang...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#24768) vilmaboy válasza MaxxDamage (#24766) üzenetére


vilmaboy
őstag

Ericsson gyári szoftverét használod?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#24769) ZeroCaptan


ZeroCaptan
tag

mobiltelefont keresek, nem vagyok nagy igényű, nem is szoktam használni csak telefonálni+néha net, szerintetek jó egy xperia x8 erre+néha fotózni? 18+2 ezer havidíj, pont jó lenne árba is. köszi a segítséget, esetleg ajánlanátok valami más telefont? van ez a huwawei okostelefon kb. ugyanennyiért az jobb? :C

NHL, NBA, Soccer

(#24770) AndrisBoy válasza ZeroCaptan (#24769) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

milyen mobiltelefont vegyek itt hátha sikerrel jársz :)

•°o.OO.o°•

(#24771) MaxxDamage válasza vilmaboy (#24768) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Igen, Android - okosteló :)
USB-n való csatlakozás esetén jó, de BT-n keresztűl nem tudok csatlakozni.
Samsung telóról sem... (X10 Mini Pro -val már nem is látom... a Notit)
Lehet megpróbálok 1 komplett driver reinstall-t (hátha)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#24772) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Üdv
Nem tudom hol tehetném fel a kérdésem igy ide irok.

Adott egy Canon Ixus 75 és a win7es gépem.
Eddig semmi baj nem volt vele addig amig 2 hete újra nem raktam a rendszert.
Most az atya jó istenért nem akar működni.

Drivert nehezen találtam felraktam. a gép felismeri pittyen a fényképezőről eltünik a kép mint amikor csatlakozik. az eszközkezelőben megelelően működönek irja. a képolvasó és fényképező beállításoknál a tesztelés sikeres és minden jó.
DE nem jelenik meg külön meghajtó ként, nem jön ki az automatikus lejátszás ablak mikor rádugom. Sehogy se tudom előhozni hogy megbirjam nézni a képeket illetve másolni.
Ha illesztőprogram frissitésre megyek akkor MTP usb eszközt akarja telepíteni de érvénytelen adatokra hivatkozva nem sikeres.

Valami ötletet kérekkk!!!! Mert megölöm az egészet XD

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#24773) MaxxDamage válasza vilmaboy (#24768) üzenetére


MaxxDamage
félisten

PC Companion-t felraktam (nem ezt szoktam használni... és ebből a "eredményből" az jön le, hogy van BT , de mégse? :F

amúgy FN+F5 bill. kombóval látom, hogy van :K :U

(nem vágom, hogy is van ez... ) :W

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#24774) freaghill


freaghill
őstag

Nyugtassatok mög

gyurblade8: Nekem detto ugyanez volt, csak annyi, hogy nem ment át a bioson :D Nekem egy sata kábel cserélése oldotta meg a problémát. Lehet, nálad meg megtört a kábel ami a monitorba megy.

Nosferatu: CHIEFTEC CTG 400-80P.
Tápos totyikba azt mondták elég lesz, mielőtt megvettem volna a karit.

[ Szerkesztve ]

(#24775) Nosferatu válasza freaghill (#24774) üzenetére


Nosferatu
csendes tag

kell egy rendes táp hozzá

NeverToo Far

(#24776) freaghill válasza Nosferatu (#24775) üzenetére


freaghill
őstag

Szerinted akkor nem azért van, mert 2x8-as tápcsati van a karin, és a tápomon csak 1db van és azért?

(#24777) bsh válasza freaghill (#24776) üzenetére


bsh
őstag

mi lenn, ha elolvasnád a leírást? :(((

(#24778) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten

Letöröltem a BT (Bluetooth) drivert és újra akarom tenni és ezt írja.. pff.... :U
(nincs is fenn az eszközlistába - eddig is "rejtett" ként volt)

Komolyan mondom már nem tudom mitévő legyek...(annyira felhúzott) :W azon gondolkodom, hogy visszaadom az Y580-at a Boltnak (14napig a pénzvisszafizetési garancia...)

Meg... nincs is driver, de ez ezt jelzi.. vicces !

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#24779) freaghill válasza freaghill (#24774) üzenetére


freaghill
őstag

Már megnyugtattak :)

(#24780) 5teve válasza freaghill (#24774) üzenetére


5teve
senior tag

2x6-os lesz az szerintem.
mindkettőre adjál tápot, másképp nem fog menni. ugyanaz a helyzet ha gyenge a tápod.
ha gyári Fujitsu Siemens gép (nem csak a lap FSC) akkor kicsi az esélye, hogy elinduljon.
ha leírnád a pontos konfigot, egyszerübb lenne a problem kibogozása. :)

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#24781) localhost válasza MaxxDamage (#24778) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A pénzvisszafizetés az csak hibára vonatkozik, vagy hozzánemértésre is ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24782) MaxxDamage válasza localhost (#24781) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Kikérem magamnak ! Ez nem azon alapul...amire célzol , elhiheted...

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#24783) localhost válasza MaxxDamage (#24782) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Elhiszem, én csupán kérdeztem! :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24784) MaxxDamage válasza localhost (#24783) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Köszönöm megértésed / együttérzésed, komolyan, de a probléma az, hogy nem is látja, mintha nem lenne csatlakoztatva az eszköz a notiba, (ilyesmi hiba lehet)

Elhiszed, hogy ideges lettem? (mindent kiprobáltam / megcsináltam amit csak lehet, hiába vinném be akár "service" -be nem tudnak vele mit csinálni... (dolgoztam számtech service-be is)

Az a baj, hogy ezek is gyártósoron mennek (Singapore...vagy mi a szösz) - kis szűkszemüek 1 tál rizsért kb.)... és néha 1-2 dolog kimarad , tudom sokat dolgoztam nagy elektronikai multi-cégnél (műszerész,javító) láttam már sok dolgot... :)
Hiába a kiindulás helye USA ha Kínába olcsóbb a munkaerő oda viszik a terméket gyártani :)

Most leveszem a Notiról ami "felhasználói" szinten levehető és belenézek a csatlakozásokba (ami látható) és hátha....(találok valami hibát / kicsúszást)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#24785) Vakegérke válasza spista222 (#24531) üzenetére


Vakegérke
veterán

Illendő dolognak tartom, hogy utólag is megköszönjem segítségedet.
Minden rendben, nem veszett el semmi, ami érték számomra.

Köszönöm. :R

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24786) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Vettem egy XMP-s ramot AMD lapba. Lehet ebből bármiféle gubanc...?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#24788) spista222 válasza Vakegérke (#24785) üzenetére


spista222
addikt

:B

Örülök hogy segíthettem. :K

(#24789) CoolMan válasza pocokxx (#24786) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Mire gondolsz? De nem valószínű, nekem is az van. (az más kérdés, hogy nem annyin megy :) )

(#24790) pocokxx válasza CoolMan (#24789) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Bármi stabilitásbeli gond. Random újraindulás, kékhalál, fagyások stb. Vagy csak annyi, hogy nem tudom betölteni az XMP profilt és kész?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#24791) CoolMan válasza pocokxx (#24790) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

"Vagy csak annyi, hogy nem tudom betölteni az XMP profilt és kész?" Igen ennyi., vagy ha be is tudod tölteni, nem lesz stabil. Amúgy milyen lap és proci?

[ Szerkesztve ]

(#24792) kjani18 válasza CoolMan (#24791) üzenetére


kjani18
őstag

MI az az XMP?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#24793) Hunork válasza kjani18 (#24792) üzenetére


Hunork
veterán

Inkább hivatalosan, jobban le van írva itt

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24794) CoolMan válasza kjani18 (#24792) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A Kingston is így nevezi [link] XMP = Each module kit supports Intel® XMP (Extreme Memory Profiles).

A cpu-z is írja:

Köszönöm Hunork...

[ Szerkesztve ]

(#24795) pocokxx válasza CoolMan (#24791) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

lap: Asus M5A78L LE
proci: AMD 455 X3

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#24796) CoolMan válasza pocokxx (#24795) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Az 1600Mhz neked sem garantált akkor. Az alaplap OC tudja (ez ugye sosem biztos) a memória vezérlő a CPU-ban van ami gyárilag 1333Mhz-et támogat.
A többi a szerencse kérdése.

(#24797) freaghill


freaghill
őstag

Hol, illetve kinek tudnám feltenni energiatakarékos izző beszerelésről való kérdésemet? :C

[ Szerkesztve ]

(#24798) freaghill válasza freaghill (#24797) üzenetére


freaghill
őstag

Megtaláltam.

(#24799) nyunyu válasza MaxxDamage (#24766) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem Bluetooth kapcsolódási / párosítási problémám van.
Készülék: Lenovo Y580 (BT 4.0)

Be kene kapcsolni hardveresen a BTt.
Laptop elejen/oldalan keress egy elhuzhato reteszt. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24800) nyunyu válasza CoolMan (#24796) üzenetére


nyunyu
félisten

Az 1600Mhz neked sem garantált akkor. Az alaplap OC tudja (ez ugye sosem biztos) a memória vezérlő a CPU-ban van ami gyárilag 1333Mhz-et támogat.

Nalam X3 425-tel siman megy a DDR3-1600.

BIOSban annyit matattam, hogy a default helyett 1T-re tettem a command rate-et.
Nem tudom, miert tett 2T-t a Corsair az XMP profilba.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.