Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) kiskornel válasza #65675776 (#24699) üzenetére


kiskornel
addikt

Sajnos sok gyártó küzködik azzal a spontán kapcsolás problémával. A szabvány külön kitér erre... úgyhogy általános probléma lehet.
Hááál'stennek a mi konstrukciónk nem az olcsobbik fajta, és ez megoldott.

Ám 1-2 éve hagytuk abba a gyártását egy olyan kapcsolónak, ahol nem tudták megoldani ezt a problémát.

Arlekim: 30mA-es Fi relé az ajánlott. A 10mA túl érzékeny, a 100mA meg már bejövő főágba kell, nem alhálózatba.
Ha túláramos, akkor C típusút érdemes, de csak akkor, ha a villanyóra alatti is C típusú.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#24702) sanyek2 válasza Lompos48 (#24694) üzenetére


sanyek2
senior tag

Holnap kiszedem a falból a konnektort, és megnézem. Ekkor megtudom van e földkábel, ha van, és rossz helyen( remélem csak ennyi a baj) akkor csere, és kész, ha ott minden rendben, akkor tovább koslatok a megoldás után. Épp ezért kések mindenkit aki olvassa, dobáljon ötletekkel :)

(#24703) nem_tom


nem_tom
őstag

Üdv!

Ismer valaki egy ingyenes tárhelyet, ahová fel lehet tölteni körülbelül 3,45GB-ot? Fontos lenne!

Előre is köszi a segítséget! :R

(#24704) Gabás válasza nem_tom (#24703) üzenetére


Gabás
addikt

Skydrive

(#24705) Arlekim válasza #65675776 (#24699) üzenetére


Arlekim
aktív tag

:DD
Nem volt jelentékeny a 0 veszteség, de a kütyü még az indukciós zavarokat is -lecsapom- -al jutalmazta.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#24706) nem_tom válasza Gabás (#24704) üzenetére


nem_tom
őstag

Köszöntem! :R

(#24707) Lompos48 válasza sanyek2 (#24702) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Én a próbalámpás teszthez annyit tennék hozzá, hogy ha már ki mersz bontani egy konnektort, akkor remélem azt is tudod, hogy a 2 szigetelt szálat a szigetelésénél szabad csak megfogni. Mindezt a kiskornel figyelmeztetése kapcsán.

(#24708) csyo válasza Fecogame (#24624) üzenetére


csyo
senior tag

csyo: Hiren Boot's CD-ről bebootolsz, és a megfelelő eszközzel kiveszed a jelszót.

mit ertsek megfelelo eszkozon? hogy vegyem ki neki?

Legyen szép a napod!

(#24709) X@b3e válasza Gyufaaa (#24673) üzenetére


X@b3e
addikt

Ezzel csak az a nyüg, h az egyik gép HTPC, ahol nem szeretnék bejelentkezéssel sz@rakodni induláskor.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#24710) sanyek2 válasza Lompos48 (#24707) üzenetére


sanyek2
senior tag

Igen, tudom :D Fentebb írtam, hogy annyi tapasztalatom azért van, hogy szenesedés nélkül utánanézzek.. :D
Kiskornel: A dugalljat már ellenőriztem üresen, mikor a UPS-t kihúztam, hogy ellenőrizzem, úgy is ráz-e a ház, de ugyebár úgy nem rázott, és ebből visszavezethető, hogy a táp tökéletes működésű.

(#24711) kerlac


kerlac
őstag

Sziasztok!

1. találtam az egyik - nem rendszer - meghajtón egy 9 gigás "pagefile.sys" rendszerfájlt. Még az újratelepítés előttről, tehát nem tudom mit keres ott és kell-e valamire? Törölhetem vajon?

2. a skype sehogy sem akar működni a gépemmel, mindig lefagy, főleg a mikrofonnal van rosszban. kompatibilitási módban és midnen egyebet próbáltam már, 64-es win7-el. Van vmi ötelt esetleg?

(#24712) spista222 válasza X@b3e (#24709) üzenetére


spista222
addikt

Nekem is Win7 alatt van megosztás és másik Win7 és Xp is látja és be lehet lépni jelszó nélkül is a megosztásokba. Turkálni kellene a megosztási központban, ha jól rémlik 98-at viszont már csak jelszóval tudtam csatlakoztatni de ebben nem vagyok biztos régen volt.

(#24713) kiskornel válasza sanyek2 (#24710) üzenetére


kiskornel
addikt

Azért egy próbát megérne, hogy a szünetmentes tápot helyettesítsd egy egyszerű hosszabbítós elosztóval... bár ehhez ki kell cserélni a tápkábeleket.
Szerintem a konnektor világítása nincs összefüggésben a rázok / nem rázok problémával. Ilyen nálam is volt, mikor alu vezetékek voltak még és nem volt tökéletes az érintkezés a konnektorban.

Az UPS kimenetén szokott lenni egy elkülönített, ha úgy tetszik leválasztott dugasz (nem biztos, hogy a te típusodnál van.). Ha azt nem használod, akkor is ráz?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#24714) sanyek2 válasza kiskornel (#24713) üzenetére


sanyek2
senior tag

Elkülönített dugalljként max egy, a túlfesz ellen védett, de aksira rá nem kötött alljzat van, ha arra gondolsz, és aeea az ágra rákötött erősítőhöz érintve a fázisceruzás, szépen erősen világít.. A konnektorban a földelés érintkezőjéhez érintve világít a fázisceruza aminek nem szabadna.

(#24715) Lompos48 válasza sanyek2 (#24714) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Akkor a próbalámpa nem égne teljes fénnyel. Ugyanott vagyunk. Nincs földelés. Már nem kell más próba.

(#24716) kiskornel válasza sanyek2 (#24714) üzenetére


kiskornel
addikt

Jaja. Szokott lenni egy leválasztott dugasz az UPS-ekben. Annak a földje nem egyezik meg a normál földekkel, így az földproblémát okoz. Ezt egyszerű ellenőrizni, mert csak szét kell húznod az erősítőt és a gépet (ne legyen kapcsolódás) és utána ellenőrizni, hogy ráz-e a szgép háza?
Ha nem, akkor ez a ludas.

Amúgy, ha az leválsztott, akkor csak akkor fog megrázni, ha a nullát és a fázisát egyszrre fogod meg.

De nem jó, mert akkor a fáziscerka miért ég? :F

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#24717) nyunyu válasza kiskornel (#24716) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tudom, mit rugoztok ennyit az erositon, amikor az erositok tobbsege kettos szigetelesu, ennek megfeleloen mezei, NEM foldelt villasdugojuk van.

Amugy meg nem lehet elegszer elismetelni: aram alatt levo vezetek ugyanugy nez ki, csak mas a fogasa...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24718) kiskornel válasza nyunyu (#24717) üzenetére


kiskornel
addikt

A nagyfesz védelem miatt gondolom ez leválasztott dugó lesz.

Szóval nem a kettős szigeteléssel van a baj, hanem a Nulla potenciállal. Normál esetben ez a földdel van összeköttetésben, ezért ha valaki rányúl a fázisra, rajta keresztül a földre zár az áramkör. Leválasztott rendszereknél a nulla nincs összeköttetésben a földdel, így csak akkor ráz, ha a nulla és a fázis közt záródik az áramkör. Olyan, mint a közönséges elem +/- pólusa.

Az ilyenre kötött készülék bemenetén az rca gnd-je nem földön van, mint a számítógépé. De ez csak találgatás részemről.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#24719) unravel


unravel
őstag

Videót konvertálok. Processzorhőmérséklet gyári hűtővel felmegy 80 fokra. Ez már gáz, vagy ne fossak?
Idle módban 41 fok
Intel 2.6 Dual Core 2

¯\_(ツ)_/¯

(#24720) Realradical válasza unravel (#24719) üzenetére


Realradical
őstag

Gáz. Én 70 C°-nál már riadót fújok. C2D 85-nél már behalhat amennyire én tudom.

@WolfheartGR
Hja egyetértek. Az 1.7-es Celeron korszak óta nem használtam gyári hűtőt :)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#24721) WolfheartGR válasza unravel (#24719) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Pontos típus kellene, mindenesetre gáz.

Realradical: Én már 55 foknál ráncolom a szemem. Bár egy ideje nem láttam már olyant. :))

leslieke: Az sem lenne baj, ha rendesen átszellőztetné a házat.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#24722) leslieke válasza unravel (#24719) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én lecserélnem egy rendes hűtőre.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24723) unravel válasza leslieke (#24722) üzenetére


unravel
őstag

Mi ez az égett szag? :D

Tudtok ajánlani akkor egy jó 775ös hűtőt árral együtt? (fogalmam sincs ezek mennyibe kerülnek)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#24724) Realradical válasza unravel (#24723) üzenetére


Realradical
őstag

Személyes kedvenc:[link]
Jó eséllyel a ventit fel sem kell majd tenni.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#24725) WolfheartGR válasza unravel (#24723) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Milyen cpu hűtőt vegyek? topikot ajánlom. Bár Realradical ajánlása is tökkéletes.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#24726) unravel válasza WolfheartGR (#24725) üzenetére


unravel
őstag

Két béna kérdésem van még és köszönök mindent.
1 - az univerzális hűtőkhöz ugye hozzá van csomagolva minden amire szükségem van a 775ös foglalathoz?
2 - eltávolítsam a 3 éves pasztát? mivel?

¯\_(ツ)_/¯

(#24727) #65675776 válasza WolfheartGR (#24725) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak lehet kicsit overkill...

(#24728) Realradical válasza #65675776 (#24727) üzenetére


Realradical
őstag

Az. De jó az a következőbe is :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#24729) freaghill


freaghill
őstag

Ha 1600MZ-es ramot rakok egy core i3-2xxx alá akkor csak annyi, hogy nem használja ki, és 1033-on fut?

(#24730) Z0mbi válasza freaghill (#24729) üzenetére


Z0mbi
senior tag

igen

(#24731) spista222 válasza freaghill (#24729) üzenetére


spista222
addikt

(#24732) Z0mbi válasza spista222 (#24731) üzenetére


Z0mbi
senior tag

igazabol mindegy. Ha magasabb a memoria orajele az csak azt jelenti hogy azon is ketyeg. Ez nagyon parasztosan kb annyit tesz hogy ha a swiftem 175km/h tud menni attol meg tudok vele 50 el is menni (nehezen de megy :D)

(#24733) spista222 válasza Z0mbi (#24732) üzenetére


spista222
addikt

1033-MHz-et ha beállítasz nekem csak szorzó állításával akkor nagyon ügyes lehetsz mert alapban csak (800,) 1066 és 1333MHz-re vannak szorzók:)

(#24734) Z0mbi válasza spista222 (#24733) üzenetére


Z0mbi
senior tag

nem mondtam hogy beallitom. elirta ennyi a lenyeg hogy lehet 1THz is az orajel amit a memoria elbir az alacsonyabb orajelen is menni fog. Ennyi.

(#24735) spista222 válasza Z0mbi (#24734) üzenetére


spista222
addikt

Csak azt írtam hogy nincs 1033MHz-es szabványos memória.
Amik vannak:
800-1066-1333-1600...

Még egy kis okoskodás :B , Meg van a minimum MHz-is amin ezek a memóriák mennek mivel kis kapacitásokból épülnek fel amiknek (mivel dinamikus ram) megvan hogy mennyi ideig tudják tartani az értéket, ha tényleg 1THz-es memód lenne és nem lenne belsőleg megoldva a frissítés(1THz-en) akkor 3 nagyságrenddel kisebb frekvencia miatt 3 nagyságrenddel több ideig kellene tartania az adatot amit nem tudna.

(#24736) GrandeP válasza unravel (#24726) üzenetére


GrandeP
őstag

1, Igen,

2, Nanáhogy, az egész értelme h régi ne legyen rajta!
Amúgy ha száraz akkor wd40 oldja, ha nem annyira akkor bármilyen ablaktisztító vagy sima vizes papír egyéb...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#24737) sanyek2


sanyek2
senior tag

A konnektor gyorscsatlakozós a kábeleket illetően és a földkábel kicsúszott, mert nem volt normálisan megforrasztva a vége. Végignéztem, most minden rendben. Semminél nem világít a fázisceruza. Csakis ott ahol kell :P Mégsem volt még eddig egyetlen alkatrész ami tönkrement volna... A szünetmentesnek köszönhetem?

(#24738) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Van egy olyan gondom, hogy a Lapos tévémen csak optikai hangkimenet van. Viszont a házimozimon csak az nincs :W Át tudom valamivel alakítani az optikait ---> 5.1 kimenetre?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#24739) #48613632 válasza vilmaboy (#24738) üzenetére


#48613632
törölt tag

Egy DAC-ra lesz szükséged, lehet kapni többek között az Ebayen is

(#24740) vilmaboy


vilmaboy
őstag

elnézést... nem ide...

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#24741) #10726912 válasza unravel (#24726) üzenetére


#10726912
törölt tag

Mielőtt "nagyon" költekezni kezdenél, előtte csinálj egy egyszerű dolgot: Alakítsd ki úgy a proci hűtőd, hogy a cpu hűtő ventilátora csak és kizárólag a külső levegőt tudjon beszívni, a pc házon belüli meleg levegőt NE tudja keringetni!
Fatális hiba ez a pc-knél és 20-30%-al csökkenhet csak emiatt a CPU hűtőd hatékonysága.
A legegyszerűbb, ha például egy papír hengert teszel (dohányosoktól tudsz venni megfelelőt, a nagy kiszerelésű dohány doboza kiváló erre a célra) a CPU hűtő és a pc ház oldala közé, a pc ház lemezét pedig kifurkálod.
De jó az is, ha egy 2 colos gége csövet teszel be, (porszívó csövéhez hasonlót) és azt 90 fokban elfordítva kivezeted a ház hátfalára.
Ez messze jobb megoldás, mintha levennéd a ház oldalát, ugyanis akkor is keringeti a CPU hűtő borda körül pangó levegőt.
Ha rátetted a (valamelyik) csövet, szigetelő szalaggal zárd le, hogy a venti ne tudjon fals levegőt szívni.
Van ilyen műanyag cső gyári kivitelezésben is (k.b ezer forint/darab), amíg nem veszel, kísérletképp csináld meg.
Hűtő pasztát lecserélheted, de a gyári hűtő tökéletes, ne cseréld ki univerzális darabra (felesleges).

[ Szerkesztve ]

(#24742) whited


whited
addikt

Üdv urak bocsi, ha off de egyik ismerősöm szakdolgozatot szeretne írni, (kell neki :D )
és megkért, hogy segítsek, én meg titeket kérdezlek meg hátha már valaki csinált ilyet :)

3 olyan írásnak kell lennie, amelyek egy adott problémára összehasonlítható módon különböző megoldásokat adnak, majd a jegyzetelésnél a 4 alábbi szempont alapján kell összehasonlítani őket:
1. Hogyan definiálják a probléma környezettel való kapcsolatát?
2.A rendszer milyen tulajdonságai fontosak a probléma megoldásakor?
3.Milyen alapfeltevéseket tesznek a problémával kapcsolatban?
4.Milyen megoldási eljárásokat írnak le?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#24743) GrandeP válasza whited (#24742) üzenetére


GrandeP
őstag

Sztem, te is meg a haverod is, tegyetek 1-2 deák igazolványt a papírba... ;]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#24744) kiskornel válasza whited (#24742) üzenetére


kiskornel
addikt

És ezt ilyen hardware témában?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#24745) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Sziasztok.

Mozilla thunderbird nél hogytudom azt megoldani, hogy ha ki X-elem, akkor ne csukja ki a levelező rendszert, hanem tegye le az óra mellé?

Mert zavaró hogy mindig ottvan a tálcán, ha pedig kicsukom nem jelzi ha új levél jött, csak ha elindítum ujból :O

Köszönöm urak előre is :R

•°o.OO.o°•

(#24746) whited válasza kiskornel (#24744) üzenetére


whited
addikt

lehet az is, de lehet más is

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#24747) whited válasza kiskornel (#24744) üzenetére


whited
addikt

ez 1 kész példa rá, mondjuk:
[link]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#24748) Ribi válasza AndrisBoy (#24745) üzenetére


Ribi
nagyúr

Itt azt írják nem oldható meg, de külön progival igen. Persze fene tudja ez mikori írás.

(#24749) GMalik


GMalik
tag

Sziasztok!Egy olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy a gépem ujratelepítése után bios bootolását követően nem ad képet!
Nem egyszer csinálta már ezt.A videokártyám(gtx580) letesztelve,tápom is megfelelő(630w), alaplapom(p8b75-v) is új,ram is tökéletes, leteszelve ,egyszóval nem értem a hiba okát!
Tobb pc guruhoz fordultam már, eltérő hibákat közöltek...
Bootolás után hang van de kép viszont nincs és, ha újra telepítem és ráteszem a megfelelő drivereket(alaplapi+vga geforce) újraindítás után megint ezt a hibát adja be.
A hiba nem rendszeres. Van, mikor 1-2 hónapig stabil a rendszer aztán beadja az unalmast...
Win7 tört verzió, lehet ez a probléma?
Driver problémát kizárnám. Kábel törést is kizárnám, mert hdmi-n keresztül is rossz.Alaplapi bios frissítve lett.
Valaki? :(
Előre is köszönöm a segítséget!

(#24750) GrandeP válasza GMalik (#24749) üzenetére


GrandeP
őstag

Rossz monitor?
Rosz bios beállítás?

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.