Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134201) Aryes válasza modflow (#134200) üzenetére


Aryes
nagyúr

Összesen csak 15 cella? Egyesével. :DDD

(#134202) modflow válasza Aryes (#134201) üzenetére


modflow
veterán

Nem, sokkal több. Csak példának írtam.

(#134203) sisi22 válasza modflow (#134200) üzenetére


sisi22
tag

webes kereses pdf to excel nem segitett?

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#134204) Aryes válasza modflow (#134202) üzenetére


Aryes
nagyúr

Akkor bocs. :)
Tényleg vmi online pdf to excel megoldást keress, hátha.
Ha ez nem vezet eredményre, akkor marad a hekkelés.
Milyen adat van a táblázatban, szöveg vagy számok?

Ha kimásolod az egészet és beilleszted egy szövegszerkesztőbe, van valami speciális elválasztó az oszlopok közt, pl. tab vagy több szóköz egymás után?

Ha igen, akkor kell egy okosabb szövegszerkesztő, pl. notepad++ (ingyenes), kijelölni a tab-ot az oszlopok közt, és cserélni mindet pontosvesszőre (notepad++-ban CTRL+H), majd elmenteni csv-ként, azt már tudja olvasni az excel.

Esetleg próbáld meg Word-be illeszteni, talán felismeri, hogy táblázat van a vágólapon, aztán exportáld html-ként.

[ Szerkesztve ]

(#134205) modflow válasza sisi22 (#134203) üzenetére


modflow
veterán

Azt még nem próbáltam.

(#134206) foxmastR


foxmastR
csendes tag

Sziasztok
Van egy Zalman S5 gépházam és sajnos eltört/megtört a gépház tetején lévő porvédő. Hol tudnék venni hozzá vagy szabatni vagy bármi módon hogy pótolni tudjam? Sajnos nagyon nagy emiatt a por a gépházban. Előre is köszönöm a segítséget.

(#134207) Czementhy válasza modflow (#134200) üzenetére


Czementhy
csendes tag

Próbáld ki az Abbyy Finereadert. Bár ez a megoldás inkább ágyú verébre kategória... :))

[ Szerkesztve ]

(#134208) Doky586 válasza foxmastR (#134206) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"gépház tetején lévő porvédő"
Felül kifelé fúj.. Nem valószínű hogy ettől porosodna belül..

(#134209) foxmastR


foxmastR
csendes tag

igazad van kifelé fúj, de mivel egy része van meg csak ezért álló helyzetben mikor nem forognak a ventillátorok beleszáll a por. Panell lakásról van szó, elég nagy a por koncentráció, sok kicsi sokra megy, hetente kell még plusz emiatt is takarítanom sűrített levegővel. Pótolni szeretném valami hasonló de inkább strapább anyaggal ami nem törik könnyen. Sajnos a szellőző rendszer a bérházban a port keringeti nem a friss levegőt szállítja, emiatt a fürdőben is folyamatosan seperjük a kád és a mosdó széléről a por cicákat. Szóval hol is tudnék ilyet beszerezni?

(#134210) Essejó válasza foxmastR (#134209) üzenetére


Essejó
veterán

Csak tipp. Keresel valakit aki 3d nyomtat, megcsináltatod a keretet, és húzol rá nájlon harisnyát.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#134211) Aryes válasza Essejó (#134210) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ehhez elég egy darab vastagabb drót, nem kell hozzá 3D nyomtató. :D

(#134212) modflow válasza modflow (#134205) üzenetére


modflow
veterán

Jó lett, köszi!

(#134213) #72688384


#72688384
törölt tag

bocs h ide irom de nem találok a fórumon releváns topicot.
tudtok olyan vendort hardveraprón aki átvesz (akár ingyen) elektronikai szemetet? régi vinyók, bontott laptopok, hibás/nem használt régebbi hardverek, aksik stb. egyben?

[ Szerkesztve ]

(#134214) Top cat válasza #72688384 (#134213) üzenetére


Top cat
őstag

Az elektronikai áruházakban is le lehet adni, pl MM. De azt nem tudom mekkora mennyiségben.

(#134215) Essejó válasza #72688384 (#134213) üzenetére


Essejó
veterán

Én mondjuk itt próbálnám meg link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#134216) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Eléggé elakadtam JAVA Applet futásával kapcsolatban, de hátha valaki találkozott már ilyesmi problémával.

Van egy weboldal ami Java appletet használ. Nálunk minden probléma nélkül fut rendesen, szóval a felugró ablakban elkezd tölteni a Java, és elindítja amit el kell neki.

De kaptam egy email egy cégtől, hogy náluk sajnos ez nem történik meg. Megkapják a felugró ablakot, de a Java nem kezd el tölteni a felugró ablakban, így a végeredmény egy üres ablak.

Már megpróbáltunk mindenféle engedélyezést a Java vezérlópultban, internet beállításoknál. Próbáltuk a JAVA-t újra telepíteni, 32/64bit ugyan az az eredmény.

Véleményetek szerint létezik valamiféle céges tiltás ami a felhasználókra lett kitalálva? Azt állítják, hogy a GP-ben nincs ilyesmi féle tiltás beállítva az ő oldalukon, de számomra ez picit gyanús, mivel mindenféle telepítéshez Admin felhasználó és jelszó szükséges.

Tapasztalataitok alapján, mi okozhatja hogy a Java applet futása nem jön létre? Ennél a cégnél egyik gépen sem működik, sőt próbálták leválasztani a hálózatról is, és ugyan az az eredmény. Teljesen kifogytunk az ötletekből, de hátha találkozott már hasonlóval valaki. :R

(#134217) Aryes válasza zsolti_20 (#134216) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az újabb böngészőkben jó ideje (talán 2 éve?) le van tiltva a java appletek futtatása, biztonsági okokból, igazából az a fura, hogy nálad még megy.

[ Szerkesztve ]

(#134218) zsolti_20 válasza Aryes (#134217) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Igazabol tobb ezer felhasznalonal hibatlanul mukodik, csak itt tapasztaltuk ezt, hogy nem akar a Java applet elindulni.

(#134219) Aryes válasza zsolti_20 (#134218) üzenetére


Aryes
nagyúr

Úgy tűnik, egyedül itt frissítették a böngészőt az utóbbi 2 évben. :F

During the past seven years, browser vendors have withdrawn support for plugins such as Flash,
Silverlight, and Java in their products, with Microsoft Internet Explorer 11 being the only major browser
still allowing them. Support for running Applets in browsers was only possible while browser vendors
were committed to standards-based plugins. With that no longer being the case, Applet support ended
in March 2019.

Forrás: [link]

Ettől még az appletet nem kell kidobni, pl. a CIB internet bank applet a böngészőből kiköltözött egy önálló alkalmazásba, egy exe fájlt kellett letölteni, és indítani, ami betölti ugyanazt az appletet, gondolom ezt nálatok is meg lehet oldani.

[ Szerkesztve ]

(#134220) Attila.,


Attila.,
csendes tag

Sziasztok, nem találok dedikált fórumot erre, de komplett gépet szeretnék családon belül baráti áron (kb ahogy itt elmenne -25%) eladni.
Valaki felbecsülné nekem?
4-5 éves kivéve a nagy SSD az 1 éves, garancia nincs rá.
Monitor nélkül, és van benne egy BR player ami nincs bekötve igy nem irja a lista :) mert sosem használom, nemtudom árképző tényező e.
köszönöm!

Summary
Operating System
Windows 10 Home 64-bit
CPU
Intel Core i7 7700K @ 4.20GHz 34 °C
Kaby Lake 14nm Technology
RAM
16,0GB Dual-Channel Unknown @ 1333MHz (15-17-17-35)
Motherboard
ASRock Z270 Pro4 (CPUSocket) 31 °C
Graphics
MX27AQ (2560x1440@59Hz)
4095MB NVIDIA GeForce GTX 1070 (Gigabyte) 41 °C
Storage
232GB Samsung SSD 850 EVO M.2 250GB (SATA (SSD)) 38 °C
223GB KINGSTON SV300S37A240G (SATA-2 (SSD)) 27 °C
1863GB Western Digital WDC WD20EZRX-00D8PB0 (SATA ) 30 °C
931GB KINGSTON SA2000M81000G (SATA-2 (SSD))
Optical Drives
No optical disk drives detected
Audio
NVIDIA High Definition Audio

[ Szerkesztve ]

(#134221) liszi70 válasza Attila., (#134220) üzenetére


liszi70
nagyúr

(#134222) King Unique válasza Attila., (#134220) üzenetére


King Unique
titán

Akkor nem jól kerestél rá, mert van egy csomó beárazós topik, ahol asztali PC esetén értelemszerűen az ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás topikban kellene feltenni a kérdést.

(#134223) Attila., válasza liszi70 (#134221) üzenetére


Attila.,
csendes tag

köszi!

(#134224) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok! Nem subscription, hanem egyszeri vételes PDF szerkesztőről tudtok? Átfutottam a google lehetőségeket, de úgy tűnik, hogy mindegyik előfizetéses alapon vásárolható...

(#134225) #85619712 válasza Cicero (#134224) üzenetére


#85619712
törölt tag

Ingyenes alternatívák nem jók? A softonic-on van egy pár.

(#134226) Prémvadász válasza Cicero (#134224) üzenetére


Prémvadász
tag

[link] Ez talán?

Nem bűn a lustaság.

(#134227) Tikakukac


Tikakukac
titán

Feladvány:

Adott egy Adata SSD, M.2. NVMe.
Adott egy Orico külső caddy, amibe ez belecuppan.

Lemezkezelő eljut oda, hogy látja a gépen lóg valami, de semmi több. Az SSD hibátlan, rendesen gépbe dugva megy és ment is 3,5 évet, az nem hibás. Caddyben másik SSD megnézve: nem hibás.

Ki a hülye?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134228) varmi2 válasza Tikakukac (#134227) üzenetére


varmi2
nagyúr

Pontosan milyen az a külső ssd ház? Nem lehet, hogy csak m.2 sata-t támogat?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#134229) #72688384 válasza Tikakukac (#134227) üzenetére


#72688384
törölt tag

mi az h nem hibás? másik ssd-t raksz bele és rádugod usb-n akkor a másikat felismeri és másolni is tudsz rá?
az adatát visszrakva a gépbe müködik?

(#134230) King Unique válasza Tikakukac (#134227) üzenetére


King Unique
titán

Az lemaradt, hogy pontosan (modellszám, link) milyen külső házról (a caddy más) van szó, az megfelelően kezel-e M.2 PCIe NVMe SSD-t, stb.
Ahogyan az is, hogy pontosan (modellszám, link) milyen SSD-ről van szó és az nem-e esetleg OEM típus, mert azoknál szoktak ilyen-olyan kompatibilitási problémák lenne külső házakban (is). Példa: [link], [link], [link], [link].
Másrészt ez a "Lemezkezelő eljut oda, hogy látja a gépen lóg valami, de semmi több" így elég semmitmondó, ha már leírni nem sikerült hogy pontosan mi a helyzet, akkor jöhetne erről egy lemezkezelő screenshot + az eszközkezelőről is, meg hogy ott nincs-e esetleg hibakód.
+ A szoftverkörnyezet sem mindegy, másnál nemrég 3rd party AV okozott USB-s eszköz működésénél problémát, ami nem újdonság. Példák: [link], [link] + [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#134231) Tikakukac válasza varmi2 (#134228) üzenetére


Tikakukac
titán

Teljesen mindegy milyen a ház. Egy másik nvme SSD tökéletesen működik benne. Sőt, vagy 10 másik is működött, amikkel klónoztam már rendszert.

Nem, nem SATA a ház, direkt nem azt vettem és mint fentebb írtam megy és ment eddig is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134232) Tikakukac válasza #72688384 (#134229) üzenetére


Tikakukac
titán

mi az h nem hibás?

Hogy nem hardverhiba van.

másik ssd-t raksz bele és rádugod usb-n akkor a másikat felismeri és másolni is tudsz rá?

Igen.
az adatát visszrakva a gépbe müködik?

Igen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134233) Tikakukac válasza King Unique (#134230) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem caddy, másnak akkor nem, lényegtelen. Fentebb írtam: a külső ház ha így tetszik tökéletesen szuperál, lassan egy tucat rendszert klónoztam ki és be róla más SSD-ket használva. Igen, mindegyik M.2 csatis PCIe NVMe volt.

Ennyit lát belőle a laptopom. De megnéztem 2 másikon és desktopon is, type-c és sima usb-n is.

Nem, nem OEM, ez egy rendes kiskeres SX8000-es SSD.
A ház pedig Orico TCM2--C3.

De ismétlem, ha olyan sima lenne a gond, azt már fütyülném ki magamból :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134234) King Unique válasza Tikakukac (#134233) üzenetére


King Unique
titán

Az ORICO TCM2-C3 külső ház M.2 PCIe NVMe SSD-khez való, ahol az ADATA SX8000 is olyan, vagyis ez a párosítás elvileg oké és simán működnie kellene, feltéve ha az utóbbi biztosan nem OEM SSD.

Ez csak a lemezkezelő, ellenben az nem derült ki mi van az eszközkezelőben, nincs-e ott hibakód, 3rd party AV telepítve van-e, stb., nem véletlenül lettek ezek az előbb felsorolva. Na meg az derült ki pontosan milyen Windows-verzió, mi a buildszáma, naprakészre van-e frissítve, stb.

+ Ilyenkor ugye adja magát először a Windows újraindítása és utána az eszköz újracsatlakoztatása, kipróbálás másik USB-porton és másik USB-kábellel, valamint másik PC-n és másik OS alatt is, ahol a másik OS lehet akár pendrive-ról bootolt Linux Live / WinPE rendszer is, stb.

[ Szerkesztve ]

(#134235) Tikakukac válasza King Unique (#134234) üzenetére


Tikakukac
titán

Király, akkor nem mondok fel, értek hozzá :DDD

Eszközekezelő ugyanez, random adok neki betűjelet, megjelenik és ennyi volt. Diskpart is megvolt és semmi, semmit nem lát, mintha nem is létezne.

Nyilván ha olyan dologról lenne szó, ami általános és eszembe jut, akkor megoldottam volna. Azért írtam, mert ez az SSD mintha nem is létezne ebben a hordozóban, pedig nagyonis él.

Másik kábel, másik PC, másik port, restart és másik OS is megvolt. Újfent jelzem: mivel elvben rendszergazdi vagyok vagy micsoda ezért ami úgy általában eszébe jut egy embernek az itt megvolt régen. Internet is ad 1-2 találatot hasonló parákra, ott a srácok már szétforgatták a Linux lelkivilágát is, hogy kezdjenek valamit vele, arra gondoltam van valakinek kevésbé macerás megoldása, de akkor visszadobom natív felületre és szevasz. Ez akkor lesz gond, ha ilyet besz0pok adatmentésnél. Mert az helyszínen orbitális szopó.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134236) King Unique válasza Tikakukac (#134235) üzenetére


King Unique
titán

Ez megint nem válasz minden kérdésre, mivel az továbbra sem derült ki, hogy pontosan mi van az eszközkezelőben - ha már a lemezkezelőben megjelenik (már ha a lemez 1 tényleg arra vonatkozik és nem pl. egy üres kártyaolvasóra), akkor az előbbinél is kellene valamilyen formában - , nincs-e 3rd party AV telepítve, pontosan milyen Windowsról van szó és az naprakészre van-e frissítve, ha rendszergazda akkor nincs-e valamilyen korlátozás beállítva csoportházirend / egyéb szinten, Linux / WinPE live rendszer alatti kipróbálásnál pontosan mi a helyzet, stb. Amíg ezek nincsenek mind tisztázva, kipróbálva, addig egyszerűen nincs miről beszélni és max. találgatni lehet...

Ha nem lesz kipróbálva, akkor meg jobb híján mondjuk azt, hogy pl. valamiért nem kompatibilis az az SSD azzal a külső házzal és ennyi, zárható a téma.

[ Szerkesztve ]

(#134237) Tikakukac válasza King Unique (#134236) üzenetére


Tikakukac
titán

Nehéz menet. Leírom ismét, a rendszergazdi az én vagyok nem a gép van korlátozva rendszergazda által :P
Az eszközkezelőben pontosan az van, amit leírtam: semmi. Egy darab betűjel. Ennyi, egy dekával se több, se kevesebb.

A legtöbb amit ki lehet hozni pedig:

Kedvedért: Win7, Win 8.1, Win10 minimum 3 különböző verzióban, összesen 18 darab desktopon és laptopon lett eddig megnézve :DD Ja igen, 2 Macbookon is, just for fun. Valamint mostanra 2 desktopon és 2 laptopon natívan bedugva. Mind a 4 eszköz tökéletesen látta. USB-n már egyik sem.

Nincs 3rd party okosság, minden friss meg nem friss, én nem tippelek, én biztosra mondom, hogy semmi olyan hiba nincs, amire gondolnál első körben. Vagy másodikban és harmadikban.

Magasabb szinteken foglalkozzunk a dolgokkal, tehát tudunk-e RTL9210 chipset és SSD vezérlő ütközésekről ha igen van-e rá firmware. Mert ez már egészen biztos, hogy firmware gond.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134238) inf3rno válasza Tikakukac (#134237) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem a Caddy gyártójánál érdemes reklamálni. Sokkal kisebb az esély, hogy az SSD-vel vagy bármelyik másik hardverrel van a hiba. Valószínűleg a Caddy nyúl hozzá olyan módon, amire nincs felkészítve az SSD, és ezért krepál be. A másik SSD-t meg gondolom mindenre is felkészítették, az meg tolerálja az ilyen hibákat. Most hogy a probléma hardveres vagy firmware, azt szerintem ebből nem lehet megmondani, de talán igazad van, és inkább az utóbbi.

Buliban hasznos! =]

(#134239) King Unique válasza Tikakukac (#134237) üzenetére


King Unique
titán

Az eszközkezelőben a lemezmeghajtókat és az USB-vezérlőket is javasolt nézni, a hordozható eszközök menüpont csak 1 a több közül és annál is ott van a tulajdonságok fül, hogy mit ír az eszköz működésére, az megfelelő-e, stb. Ha csak az utóbbinál jelenik meg az eszköz, akkor meg azt írni pontosan.

Na, mik nem derülnek utólag, ahol ha valóban végig lett próbálgatva ennyi PC, Mac és OS alatt a külső SSD és biztosan nem azoknál volt a hardver- és szoftverkörnyezetben probléma, akkor esélyes lehet az előző válasz végén leírt verzió.

A magasabb szinteken foglalkozzunk a dolgokkal normál esetben azt jelenti, hogy fel kellene venni szépen a gyártóval pl. itt / itt a kapcsolatot, aztán majd leírják hogy firmware szintű inkompatibilitás, vagy egyéb-e a gond. Meg ugye a van rá firmware normál esetben azt jelenti, hogy a gyártó által biztosított, nem a neten random talált 3rd party firmware, ami frissítésnél átírhatja a gyári VID és PID azonosítókat is + ki tudja milyen hatással lesz az eszköz működésére, meg akár garanciavesztéssel is járhat az olyan használata, nem véletlenül kizárólag csak saját felelősségre javasolt az olyanokat próbálgatni. :))

[ Szerkesztve ]

(#134240) Tikakukac válasza King Unique (#134239) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor ezt vissza fogom gyömöszölni az Alzához. Mert, hogy a gyártó (bérgyártó) nem fog ilyenekkel szórakozni az tuti. Ahogyan én sem, mert 1 éves lemaradásban vagyok magamhoz képest is. Mondjuk pont a hasonló f@szságok miatt.

+inf3rno: Köszöntem, ennyi volt, akkor ez rekt.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134241) #72688384 válasza Tikakukac (#134240) üzenetére


#72688384
törölt tag

"Hátrányok
nem mindegyik nve modult tud kezelni , meglévő file rendszerrer gondja van !"

csak a második hozzászólás árukeresőn.

itt egy normális:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#134242) Tikakukac válasza #72688384 (#134241) üzenetére


Tikakukac
titán

Mikor ezt vettem még biztosan nem volt ilyen, mert utána néztem :B

És ebben mi a chipset? Mert amúgy just sayin ez a Realtek volt a legjobb a 3 piacon lévő közül, a másik 2 még ennél is hulladékabb :K

Sajnos a termék nem működött. Nem volt kompatibilis az SSD-vel amit bele akartam tenni, pedig a specifikáció szerint fogadnia kellett volna.

Ez az általad linkelt "normális" első árukeresős értékelése ;]

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134243) King Unique válasza Tikakukac (#134242) üzenetére


King Unique
titán

A termék weboldalán illetve adatlapján meg lehet nézni (JMS583), az ilyen árukeresős oldalakon feltüntetett termékinformációk nyilván kevésbé mérvadók, sőt több esetben hiányosak és pontatlanok.
Ez a "Realtek volt a legjobb a 3 piacon lévő közül" nem világos mi alapján van állítva, amikor az ASMedia és a JMicron eleve nevesebb és kiforrottabb gyártók eszközoldali USB 3.X vezérlőknél, sőt az egyik legelső PCIe NVMe - USB 3.1 Gen 2 chip aszem pont a JMS583 volt. :F

[ Szerkesztve ]

(#134244) Tikakukac válasza King Unique (#134243) üzenetére


Tikakukac
titán

nem világos mi alapján van állítva

Mikor vennem kellett ilyen házikót keresgettem a neten és el sem hiszed milyen jó kis fórumos belsős tesztek voltak fent mind a 3-ból és mikor tök alap samsung SSD-s is elvéreztek a másik, elvben nagy gyártó chipjével azt mondtam inkább ezt akkor. És végülis bejött, mert ilyen Adata sokkal kevesebb fut, mint OEM samu meg SK hynix, csak én nem vagyok hajlandó 3-4 eszközt megvenni azért, hogy aztán tudjak adatot menteni. Mert ez ismét a nevetséges szint.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134245) Eugene44


Eugene44
friss újonc

Van egy laptopom windows 10 op. rendszerrel. Korábban vettem egy külső HDD-t is. A napokban rendeltem Kínából egy külső M2 SSD-t. Ha másolok a laptopról, vagy a HDD-ről SSD-re, egyes fájlokat nem lehet megnyitni, mert hibát jelez. Nem tudom, hogy az SSD milyen fáljrendszerű, esetleg exFAT, és ez okozza a hibát?
Üdv. Eugene44

(#134246) King Unique válasza Tikakukac (#134244) üzenetére


King Unique
titán

Ami konkrétumok nélkül ugye nem jelent kb. semmit, meg 1 teszt 1 termékkel nem teszt és pont ezért nem általánosítható, sőt ennyi erővel simán írhatom, hogy pl. én és mások meg pont az ellenkezőjét tapasztalták itt a fórumon, van több ASMedia és JMicron vezérlős külső házam és működnek gond nélkül, na meg olyan vezérlős USB-s tárolóeszközök már akkor vásárolhatók voltak amikor a Realtek még sehol nem volt azon a területen. :))

(#134247) King Unique válasza Eugene44 (#134245) üzenetére


King Unique
titán

Itt le kellene írni, vagy még jobb screesnhotot mellékelni, hogy ez a "nem lehet megnyitni, mert hibát jelez" pontosan mit jelent, mert anélkül max. találgatni lehet.

Ha eltérő a forrásmeghajtó és a célmeghajtó fájlrendszere, pl. előbbi NTFS a másik meg exFAT, akkor amiatt olyan gond lehet, ami nem olyan régen egy másik topikban lett kitárgyalva.

(#134248) Tikakukac válasza King Unique (#134246) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég konkrétan szerepelt ott egy tonna SSD, ha szeretnéd kiimádkozom neked a fórum linkjét.

Tehát a verdikt amúgy: vegyél mindegyikből egyet és vidd magaddal :DDD

Erre a válaszom: a nagy lóf.szt, egy 10 négyzetméteres szoba plafonig rakva pont ezek miatt ugyanazon eszközök különféle verzióiból és meguntam :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134249) King Unique válasza Tikakukac (#134248) üzenetére


King Unique
titán

Erre már lett írva világosan, hogy az alapján nyilván nem lehet általánosítani, hogy az adott Realtek chip jobb lenne mint más gyártók hasonló termékei, meg ugye egy adott hw/sw környezetben történő tesztelés és eszközoldali firmware-verzió megint nem egyenlő az összessel, ezért felesleges is tovább ragozni.

Nem, nyilván nem az a verdikt, hogy okvetlenül mindegyik típusból venni kell egyet és majd csak jó lesz valamelyik, kiforrott gyártó megfelelő termékét kell körültekintően kiválasztani és akkor az működni fog megfelelően ha nincsenek zavaró tényezők (pl. OEM SSD, adott hw/sw környezet hibája), ennyi. ;)

(#134250) Tikakukac válasza King Unique (#134249) üzenetére


Tikakukac
titán

Erre már lett írva világosan, hogy az alapján nyilván nem lehet általánosítani, hogy az adott Realtek chip jobb lenne mint más gyártók hasonló termékei, meg ugye egy adott hw/sw környezetben történő tesztelés és eszközoldali firmware-verzió megint nem egyenlő az összessel, ezért felesleges is tovább ragozni.

Erre pedig már elég világosan leírtam, hogy de, lehet. Mivel én rengeteg OEM cuccot másolgatok, így nem fér bele, hogy ezek mukkanjanak meg, márpedig ott a srácok szépen sorolták hány laptoppal feküdtek meg. Hogy egy amúgy Adata szintű SSD is befarcol, beszívtam, még mindig inkább ezt, mint a maradék laptop flotta harmadát ami Samu gyártás.

Nem, nyilván nem az a verdikt, hogy okvetlenül mindegyik típusból venni kell egyet és majd csak jó lesz valamelyik, kiforrott gyártó megfelelő termékét kell körültekintően kiválasztani és akkor az működni fog megfelelően ha nincsenek zavaró tényezők (pl. OEM SSD, adott hw/sw környezet hibája), ennyi. ;)

Akkor jöhet a tuti tipp. Mert kicsit unom, hogy százezreket, lassan milliókat rakok ki az ablakon, hogy utána heteket tesztelhessek és vihessem vissza a boltba a resztlit, hogy bocsi srácok, ez amit visszahoztam mind szar :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.