Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134401) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Ügyfélkapura érkezett faternak egy dokumentum, .xml formátumban. Ez ugye Excel cucc, de amikor indítom, a 3 felajánlott megnyitási lehetőség közül egyikkel sem tudom olvasni. Mi lehet ez és hogy tudnám megnézni? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#134402) Tim82 válasza tylerddd (#134401) üzenetére


Tim82
nagyúr

Magyar Államkincstár küldte?

Itt: [link] töltse fel ("Fájl kiválasztása") és konvertálja PDF-re ("Nyomtatás").

És meg ne kérdezd, miért használ a MÁK alá tartozó MVH még mindig ilyen nyomorult .xml-t (és miért ilyen nyakatekert módon lehet az oldalukon konvertálni), mert nem tudom az okot. :D

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#134403) gjung44 válasza Dzsekó (#134392) üzenetére


gjung44
tag

Hát megcsináltam a bios frissitést, utána ujraindult a gép, elkezdett ki-be kapcsolgatni és megtörtént amitöl féltem mert azota egyáltalán nem kezdi el tölteni a rendszert.

(#134404) Csupingo válasza gjung44 (#134403) üzenetére


Csupingo
veterán

Általában ilyenkor minden törlődik. Vissza kell állítani a boot sorrendet, uefi vagy legacy módot, stb. Milyen win volt?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#134405) gjung44 válasza Csupingo (#134404) üzenetére


gjung44
tag

Default beállitáson volt a bios, a rendszer még win10

(#134406) gjung44 válasza gjung44 (#134405) üzenetére


gjung44
tag

Na, most nagyon sokadikra elindult :) fent van az uj bios, szerencsére nem lett belőle gond de sajna a hibàt nem oldotta meg. Iszonyu nehéz bekapcsolni a gépet

(#134407) tylerddd válasza Tim82 (#134402) üzenetére


tylerddd
veterán

Nagyon köszönöm! Sikerült! :R

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#134408) Csupingo válasza gjung44 (#134406) üzenetére


Csupingo
veterán

A memóriák a megfelelő foglalatban vannak? Van hangszóró, csipogó az alaplapra kötve? Nem ad hangjelzést, mikor újraindul, vagy nem ír valami üzenetet a képernyőre?
Esetleg még a win-ben a gyors rendszerindítást kikapcsolhatod, hátha úgy könnyebben indul.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#134409) gjung44 válasza Csupingo (#134408) üzenetére


gjung44
tag

igen a gép jól van összerakva ez egészen biztos. Gyors rendszerintiásnak szerintem ehez nincs köze mivel még a bios képernyőt sem kezdi el tölteni. Viszont azon kedztem el gondolkodni amit fentebb irtál, ha legacyra állitom az segithet?

(#134410) Pyttawrx válasza gjung44 (#134409) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
A legacynak ehhez így nem kéne köze legyen. Főleg, hogy írtad, hogy Biosig sem jut el. Próbáld 1 rammal, minden slotba külön külön is akár, húzd le a háttértárakat, nézd meg így mit reagál. Egy tápcserét még megnéznék.

[ Szerkesztve ]

(#134411) Csupingo válasza gjung44 (#134409) üzenetére


Csupingo
veterán

Azért lehet köze akár a gyors rendszerindításnak is hozzá, mert ilyenkor hibrid alvásban van a gép, vagy részleges hibernálásban, ha minden igaz. Sajnos annyira nem értek hozzá, utána kéne néznem, de az a lényeg, hogy nálad talán ebből az állapotból nehezebben indul, mint teljes hidegindítás használatakor.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#134412) gjung44 válasza Pyttawrx (#134410) üzenetére


gjung44
tag

Helo. Rendben megprbóláom ezeket, a tápcserét sajna nem tudom. De igazábol zsir uj seasonic táp, nagyon meglepődnék ha azzal lenne gond. Készitek egy videot is a jelenségről hátha úgy észrevesztek valamit amit én nem. Kicsit késöbb lesz rá időm...

Csupingo: jó, kikapcsolom akkor a gyors rendszerinditást is, egy próbát megér

[ Szerkesztve ]

(#134413) RVR400 válasza fess (#134337) üzenetére


RVR400
veterán

Nem Xiaomi routered van?

(#134414) Csupingo válasza gjung44 (#134412) üzenetére


Csupingo
veterán

Persze ettől függetlenül még lehet, hogy alaplap, táp, vagy memória miatt indulgat újra. Jó lenne szűkíteni a kört.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#134415) Kékes525 válasza liszi70 (#134400) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#134416) Dzsekó válasza gjung44 (#134409) üzenetére


Dzsekó
addikt

Pc speaker rá van kötve a gépre. Ha nincs, akkor tegyél rá egyet, hátha a csipogásból ki lehet találni, hogy melyik résszel van gond. Mert ez így csak találgatás. A táp csatlakozókat lehúztad és visszadugtad már (a kiegészítőt is)? Ha esetleg ott nem érintkezik valami, akkor simán lehet tápellátás gond.

(#134417) lm83


lm83
őstag

Sziasztok, megpróbálkoznék itt is hátha több ötlet jön:

Sziasztok,
Ismét kellene egy kis segítség.
Mit lehet kezdeni azzal, ha két vinyó "egymásra berezonál"?
Két régebbi vinyó samu hd502hj és wd5000aakx volt a gépemben, mindkettő vagy 10 éves már. Egy, még ezeknél is, régebbi asus házam van, ami hát nem egy nagy minőség.
Szóval jó ideje elkezdett rezonálni a ház elég rendesen. Ez a szokásos, "kézrátétellel" elmúlik fajta.
Nagyjából kiszűrtem, hogy a vinyók lesznek a ludasak, mikor a samu-t kikötöttem, abba maradt a rezgés. Ezt lecseréltem most egy wd10ezex-re.
Na beszerelés után csak nem szűnt meg a rezonancia.
Nahát gondoltam, akkor már biztos ez a régi "bádogház" is benne van.
Most lecseréltem ezt is egy ennél azért jobb Cooler Master (mb600l v2) házra.
Ebben ilyen műanyag rögzítőkeretben vannak a rekeszben, gondoltam ez is legalább majd elnyeli jobban.
Szóval két vinyó első indításnál ugyanúgy berezegtette az egész házat.
Ha egyiket-másikat kiveszem a gépből abbamarad minden.
Mindkettő 7200-as, ez (is) lehet a baj?

(#134418) inf3rno válasza lm83 (#134417) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gumi alátéttel próbálkoznék, vagy ha az nincs, akkor kocsi, bicikli gumiból lehet vágni hozzá. Én legalábbis a táp rezonálását így oldottam meg annak idején. Vinyónál ha keretben van, akkor kérdéses, hogy van e elég hely az alátétnek. Valamiért amikor én csináltam, akkor nem lehetett kapni ilyen alátétet, lehet, hogy most már lehet.

Buliban hasznos! =]

(#134419) Pyttawrx válasza lm83 (#134417) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Valami hasonlóval próbálkoz, ha házilag csinálod. Inf3rno is ilyesmire gondolhat: [link]

(#134420) Csupingo válasza lm83 (#134417) üzenetére


Csupingo
veterán

Csak alulra lehet tenni hdd-t? Az odd fölé nem, ha ebben a házban van egyáltalán? Ha mást nem, akkor a beépítő keret alá tegyél kártyalapokat, szigszalagot, gumicsíkot, stb. A lényeg, hogy kicsit megfeszüljön, akkor talán nem fog rezegni. Persze előbb azt kéne kiderítened, hogy melyik lemez, lemezek rezegnek.
Nekem 100 éves házam van, már ebben is van kötegelő, szigszalag, papír, meg minden más. :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#134421) inf3rno válasza Pyttawrx (#134419) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én ilyesmit kaptam táphoz legutóbb, csak tized ekkorát és feketét. :D [link] Igazából bármi megteszi, a lényeg, hogy gumiból legyen, és bemenjen ház és a vinyó közé. Esetleg még a házat lehet lesúlyozni, hogy változzon a rezonancia frekvenciája.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#134422) mezis válasza lm83 (#134417) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbálj kukázni MFM HDD-t. Azoknak nagyon spéci rezgéscsillapítójuk volt.

mezis

(#134423) psl2003 válasza lm83 (#134417) üzenetére


psl2003
csendes tag

"Ez a szokásos, "kézrátétellel" elmúlik fajta."

Ezt a hibát a szokásos módon úgy javítjuk, hogy ráteszünk valami kellően nehéz dolgot a házra.

Egyébként talán a régi házban valami pont a folyamatos rezgés miatt idővel meglazult és így a rezgés hallhatóvá vált. Az új ház pedig jó eséllyel már eleve rezgős is lehet, mert amióta a marke(c)inget feltalálták, már nem szükséges minőséget gyártani. Két kísérlet még messze nem ad reprezentatív eredményt. A két lemez rezgése könnyen összeadódhat. Az ilyen rezgések sokszor nagyon alattomosak. Nekünk most pl. a hűtőgép rácsa rezeg már hetek óta miután elfordítottam és vissza. De nem tudok rájönni az istennek sem, hogy miért.

(#134424) Dzsekó válasza psl2003 (#134423) üzenetére


Dzsekó
addikt

Telken a régi orosz hűtő rácsa alá 2-3 parafadugó, az megoldotta a rezgést. :)

(#134425) pjen válasza psl2003 (#134423) üzenetére


pjen
félisten

Például egy MFM HDD t, az kellően nehéz. :DDD

(#134426) w.miki


w.miki
veterán

32GB-os microSD kártyát szeretnék olyan formátumra formázni, amit egy Nokia 230-as lát.
A telefonban nem találtam formázás opciót. Mivel formázzam le a kártyát?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#134427) Pyttawrx válasza w.miki (#134426) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

tuti hogy van, keress tovább :) Ha nincs, akkor Fat32 tuti jó
eseteleg ezt fusd át hátha [link]

[ Szerkesztve ]

(#134428) w.miki válasza Pyttawrx (#134427) üzenetére


w.miki
veterán

:( Nincs benne formázás.
A régebbi Nokiak csináltak könyvtárakat is Music/Videok... olyanra akartam megcsinálni.
Akkor formázzam le simán PC-n fat32? Ne csináljak könyvtárakat?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#134429) Pyttawrx válasza w.miki (#134428) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen

(#134430) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Sziasztok. Van egy asrock am3 fele alaplapom. Volt benne 1x4 gb ddr3 ram gondoltam veszek bele meg egyet. 1x8 gb ra esett a valasztasom es ez igy 12 gb.
A biosba belemegyek latja, 12gb kiraly. De ha inditom a gepet, es elojon az, hogy mik vannak a gepben ( mennyi ram, cpu neve, csatlakoztatott hattertarak ) mar csak 4 gigat ir. Oprendszerben is azt irja 12 gb, de 4 hasznalhato. Ilyenkor mi van?

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#134431) Csupingo válasza Enigma1945 (#134430) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt hol mutatja, hogy csak 4 használható? Tegyél be képet is. Volt már ilyenről értekezés, akkor ha minden igaz az segített, hogy más foglalatokba tették a memóriákat. Ha csinálsz egy újraindítást, vagy asztalról alt+F4-es teljes leállítást, utána se tér észhez?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#134432) #72688384 válasza Enigma1945 (#134430) üzenetére


#72688384
törölt tag

32 bites a windows?

(#134433) Enigma1945 válasza Csupingo (#134431) üzenetére


Enigma1945
őstag

A windowsban mutatja ha sajatgepre kattintok es ott tulajsonsagok. Azt irja 12 gb zarojelben 4 gb hasznalhato.
Illetbe bekapcsolasnal ahol kiir mindent rogton
Igen 64 bites ein 7 pro

[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#134434) lm83


lm83
őstag

Hát nagyon nem sikerül semmit kezdenem vele.
Most a két vinyó van így a műanyag kis keretben a "ketrecbe" tolva.
Oda már mellé nem nagyon fér semmi.
Maga a ketrec meg kivehető, az sem fix.
Próbáltam alá rakni pár dolgot (kétoldalú ablaktömítő csík, széklábra ragasztható csúszásgátsó), úgy bepasszírozni, de azokkal együtt is rezgett.
Direkt odd-s házat vettem, hogy azt is bele tudjam rakni, de lehet akkor most oda kerítek valami átalakító keretet amiben valami gumis rögzítés van.
Már bánom, hogy nem egy kétszer akkora vinyót vettem, azzal meg is lett volna minden gond oldva...

(#134435) .Ishi. válasza Cs1csó (#134398) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Rendben, köszönöm! :R

(#134436) Pyttawrx válasza Enigma1945 (#134430) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

És mi a lap pontos típusa? És a ramok pontos típusa?

[ Szerkesztve ]

(#134437) Kékes525


Kékes525
félisten

Szennyezett vízbe ejtettem a Plantronics Explorer 500 Bluetooth fülhallgatómat és a két irányban mozgatható hangerő nyomógomb csak a halkítás felé hatékony. A másik irány szennyeződhetett. Milyen kontakt sprayt tudtok ajánlani, ami vezetőcsővel is rendelkezik, mert kis helyre kell spriccelnem. Szétszedni nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#134438) Cs1csó válasza Kékes525 (#134437) üzenetére


Cs1csó
félisten

Rendesen kiszárítottad? Amúgy azzal kellett volna kezdeni, hogy pl. kikapcsolt állapotban egy tál rizsbe kellett volna tenni pár napra hogy tuti kiszáradjon. Aztán valami kontakt sprayt ki lehet próbálni amire szerelhető olyan kis cső amivel koncentráltan lehet bevinni az anyagot.

Simán beírtam a google-be és ezt adta ki: [link] NEM ismerem de a fenti két feltételnek megfelel: kontakt spray + van szerelhető kis cső rajta

(#134439) Kékes525 válasza Cs1csó (#134438) üzenetére


Kékes525
félisten

Hajszárítóval szárítottam. Fújt rendesen. Most hogy említetted a rizst eszembe jutott.
Be is írtam a kontakt sprayt a google-ba és van is sok találat, de abszolúte nem értek hozzá, hogy közülük melyik a jó. Talán ez? :F [link] Például nem tudom, hogy ehhez van e fújó cső?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#134440) Grave_444 válasza Kékes525 (#134439) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ők gyártanak címke eltávolító spayt is, azt használom, nekem bevált.

(#134441) Cs1csó válasza Kékes525 (#134439) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, bár a szerintem a hajszárítós megoldás kissé invazív volt (akár megolvadhat valami)
ezért ajánlottam a rizses megoldást ami lassabb óvatosabb megoldás.

Esetleg kérdezz be a Hobby Elektronika topikba.

Amúgy ha van a környékeden valami vegyi árú bolt vagy ahol ilyesmit lehet venni oda is be lehet nézni.

(#134442) Kékes525 válasza Grave_444 (#134440) üzenetére


Kékes525
félisten

A címke eltávolítóra, vagy a kontakt spray-re mondtad, hogy bevált? Ha címke eltávolítóra jó a spray-ük, nem biztos, hogy a kontaktjuk is jó.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#134443) Kékes525 válasza Cs1csó (#134441) üzenetére


Kékes525
félisten

Én is a rizseset szoktam ilyenkor ajánlani, de most eszembe sem jutott. :D Köszi rákérdezek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#134444) Grave_444 válasza Kékes525 (#134442) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Kontakt sprayt mástól vettem, arra céloztam elég széles a termékpalettájuk, feltételezem nem gagyi cuccokat gyártanak. :) Biztos nem szétszedhető?

[ Szerkesztve ]

(#134445) Kékes525 válasza Grave_444 (#134444) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát, én elég ügyetlen vagyok. Ilyenről van szó: [Plantronics Explorer 500 Bluetooth headset] Lehet, hogy középen szétfeszíthető. :F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#134446) Top cat válasza Kékes525 (#134445) üzenetére


Top cat
őstag

Szétszedni bármit lehet. Csak aztán hogy rakod össze? :D

(#134447) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Esetleg isopropyl alcohol spray?

(#134448) Kékes525 válasza Top cat (#134446) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát ez az... :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#134449) nrg_52


nrg_52
addikt

Kovezzetek meg, de en ilyesmire fektisztitot hasznalok, jol tisztit es marha gyorsan elparolog.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#134450) Pyttawrx válasza nrg_52 (#134449) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen, az is jó lehet ha épp van kéznél. De nem javallott jobb ezekre az isopropyl az tuti nem tesz kárt.
Egy másik topikban jelenlevő szaki sem javasolja korrozív baromira, azaz bármikor csinálhat kontokt hibát.
Az isopropyl alkohol nem drága, nagyon jó ilyenekre.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.