Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134751) Hosssszu válasza #72688384 (#134750) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ahogy írtam, pontosan már nem emlékszem hogy mi volt a gond.

(#134752) Csupingo válasza Hosssszu (#134749) üzenetére


Csupingo
veterán

Igen, azt elvileg a vírusirtó okozta.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#134753) Csupingo


Csupingo
veterán

Ha már erre jártam, akkor kérdeznék is: tudtok ajánlani valami egyszerű videó konvertáló programot, amiben pl. tudom csökkenteni a képméretet, vagy egyéb dolgokat, amik segítségével szépen redukálhatnám a videók méretét? Pl. most van egy 1,2 GB-os 26 perces filmem, azt jó lenne 400MB környékére alakítani.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#134754) pjen válasza Csupingo (#134753) üzenetére


pjen
félisten

Format Faktory, DVD FAB esetleg a nero

(#134755) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Sziasztok! Haver vett 1 samsung monitort hdmi kabellel lehet gepre kotni, de ugy nincs kep a monitoron. Sima ezzel a kek csatlakozoval van kep, de hdmivel miert nincs? Vga kartya jo tvre eddig is ra volt kotve!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#134756) varmi2 válasza Intel fan11 (#134755) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ki lett választva a hdmi bemenet a monitoron?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#134757) Csupingo válasza pjen (#134754) üzenetére


Csupingo
veterán

Köszi! Megnézem ezeket.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#134758) Intel fan11 válasza varmi2 (#134756) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ez volt a baj! Koszi a segitseget! Fene gondolta, hogy mar ilyenek vannak! Regi monitort csak osszedugot es megy!

Battletag: hojszi#2983

(#134759) Jamby18 válasza Hosssszu (#134749) üzenetére


Jamby18
senior tag

Szia!
Végül magától megoldódott. Bár jó pár alkalommal frissített a Windows, alapból volt ugye hang, VGA driver illetve a rendszer SSD is tökéletes működött valahol elakadt valami ATA, S ATA illesztőprogram.
Naprakész volt a rendszer, de megpróbáltam egy "frissítések keresése" opciót. Talált 4 frissítést, újraindítottam, kék képernyő check disc....% ( D: ) betöltött a Windows és sajàtgépben ott a vinyó ;)
Köszi a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#134760) Hosssszu válasza Jamby18 (#134759) üzenetére


Hosssszu
őstag

Igazán nincs mit. :R
Emiatt azért ránéznék egy HDSentinel-el a vinyóra. "check disc....%"

(#134761) Teasüti válasza King Unique (#134746) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát, a legközelebbi releváns infó az a wear leveling rövid leírása volt amit találtam. Aszerint ennek is van több típusa, statikus, dinamikus, stb.
Lényegében arról van szó mit tart számon a vezérlő új adat írásakor írható területnek. Csak a szabad területre nézi a hideg és forró cellákat, vagy a foglalt területet is áthelyezi, vagy akár a rendszer területet is. Ez utóbbin vannak az ssd működésére vonatkozó adatok, firmware, stb. Na ezek szerint nem magától értetődő, hogy a teljes NAND lapkát karbantartja, szóval ez így egybevág azzal, amit állítottam. Ha úgy van implementálva a funkció, hogy a firmware terület az fix, akkor egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy azok a cellák folyamatosan kapják az ívet és relatíve hamar elfáradnak, miközben a teljes terület állapota még kitűnő.

A DWPD értéket lehet rosszul értetted. Az elvileg egy specifikáció, nem a user számolja ki és nem a TBW-ből adódik.

Mobilról írok, pc-n keresgéltem, elnézést a forrásmegjelölés hiányáért.

[ Szerkesztve ]

(#134762) King Unique válasza Teasüti (#134761) üzenetére


King Unique
titán

Jó, de ha nincs arról hiteles leírás lehetőleg a gyártótól, hogy adott típusú / sorozatú SSD-nél ez gondot okozna, akkor így nem feltétlen reális az állítás. Meg ugye ha már működik általánosan az SSD-nél a wear leveling és a TRIM, akkor az normál esetben olyan működést eredményez, hogy egyenletesen vannak igénybe véve a memóriacellák, egyenletesen használódnak el, nem pedig összevissza.

Tudom, a DWPD egy szorzó szokott lenni aszem az SSD tárolókapacitásától függően meghatározva a napi max. írásmennyiséget. Ezt egyes gyártól megadják a specifikációban, mások nem, vagy a garanciaidő alapján adják meg napokra lebontva a max. írásmennyiséget - ami ugye még mindig nem feltétlen az abszolút maximum, mivel akár a TBW többszörösét is kibírhatja az SSD - , pl. a Crucial MX500 esetében is az utóbbi van.
Apropó SSD, az továbbra sem derült ki, hogy pontosan milyen QLC modellről van szó, mennyi annál a TBW, jelenleg hol tart az írásmennyiség, mennyi a napi általános írás, stb.

[ Szerkesztve ]

(#134763) Teasüti válasza King Unique (#134762) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jelenleg egy Crucial P2 van helyette. Ezt kaptam RMA után. Elvileg ez is 4 bites.
Nemtom, nem naplózom ezeket a laptopon. De a felhasználásom nem változott az évek alatt.
Többnyire csak OS csücsül rajta, néha-néha meg használom is fotóra/videóra.
Akárhogy is, valószínűleg előbb fog megdögleni, mint hogy a TBW-t elérjem, nekem ez a meglátásom. :R

(#134764) Jamby18 válasza Hosssszu (#134760) üzenetére


Jamby18
senior tag

Szia!
100/100-at mutat a HD sentinel. Eddig is az volt még win7 alatt. 540 nap használatot ír eddig. Csak már nem mai darab 2007-8 környékén vettem. Nem tudom ez mennyire számít. És ha jól emlékszem mivel green power így csak 5400-et forog.

(#134765) lm83 válasza Teasüti (#134740) üzenetére


lm83
őstag

Baszki nálam állandóan ezt nézik a gyerekek a gépen.
Múltkor néztem 3,5 éve használom, most 25TB felett jár, hamar meglesz a 40-es határ. Most már tudom miért.
Amit linkeltél képen 10 év alatt 11TB :F
Azt hiszem nekem gyorsan át kell pakolni ezeket a gyorsítótárakat...

(#134766) King Unique válasza Teasüti (#134763) üzenetére


King Unique
titán

A Crucial MX500 2,5" és M.2 formátumú SATA3 SSD, a Crucial P2 meg M.2 PCIe NVMe, vagyis nem teljesen világos RMA után miért az utóbbit adták az előbbi helyett, de mindegy.
A Crucial P2 adatlapján 250 GB - 2 TB modellek függvényében 150 - 600 TB van feltüntetve a TBW-re, ami nem kevés és igen, vsz előbb fog tönkremenni egyéb okból, mintsem az írásmennyiség és a TBW többszörös túllépése gondot okozna.

(#134765) lm83:
Miért kellene okvetlenül bármit is átpakolni? A WD Green adatlapján a 120 GB-os modellnél 40 TB a TBW a 3 éves gyártói garanciára, ahol ha már 3,5 éve van használatban az SSD és úgy jött össze 25 TB, az nem olyan sok. Meg ugye már garancia sincsen rá, + a korábban leírtak értelmében a specifikációban megadott TBW nem feltétlen abszolút íráslimit, kibírhatja annak akár a többszörösét is az SSD és nem feltétlen kell aggódni, amit nemrég a téma topkjában is leírtak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#134767) Marci112233 válasza lm83 (#134765) üzenetére


Marci112233
őstag

Nem kell tőle félni. Nekem van egy Samsung 840EVO 120GB-os SSD-m ami mai napig megy pedig 60%--ot ír a HDS a kondira és már 42TB írta adat van rajta. A rendszer is csak azért került át az M.2-esre mert a 120GB-ból kifutottam, és ha már új SSD-t vetem ami nagyobb akkor már léptem és M.2-re tettem a voksom. A kis 840 meg azóta is napi használatban van mert sok apró program még mai napig arról fut, és van amelyik minden nap fut.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#134768) Teasüti válasza King Unique (#134766) üzenetére


Teasüti
nagyúr

M.2-es deglette meg magát nálam és mivel discontinued az MX500, ezért ajánlottak fel helyette P2-t. P5-öt kértem - azon logikám szerint az MSRP-je annak hasonlítható össze az MX500-assal, a P2 olcsóbb -, de immel-ámmal fogtam és vittem a P2-t. :))

#134765lm83
Attól függ hány bites cellánként. Én határozottan csak a 4 bitesekre tartom a fenti állításaimat. Én 3 bitest tennék OS alá és akkor az egy otthoni felhasználót elvileg ki kéne szolgáljon élettartamig, ha más hiba nem történik. 4 bites nekem innentől csak scratch meghajtónak lesz befogva, ha majd SSD-t vásárolok - ahol a sok szekvenciális írású munka kedvezőbb az élettartamra, mint a sok random írás napi használatban OS alatt . Ez jelenleg ha csak OS és programok, akkor egy 250-es Samu 980 Pro személyében valósítható meg legkönnyebben, bár nem a legolcsóbban.
A régi 2 bites, amit a linken láttál azt meg 10000-100000 írási ciklusra (random-szekvenciális) tették anno, az azért tartja magát ilyen jól még lassan 12 év után is. :)

[ Szerkesztve ]

(#134769) rodipe


rodipe
csendes tag

Szia!

Sikerült megtalálni a megoldást? Nekem ugyanilyen távirányító van egy motoros redőnyhöz. Csak felmegy,de le már nem illetve középső gombbal nem áll meg. Másnap viszont lemegy ha lefelé inditom el, de akkor is csak egy gombnyomási lehetőség van.

Üdv :R

(#134770) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

A Compact Flash kártyáknak mi az alapértelmezett formázása? (fat, exfat, ntfs ...)
van egy új CF adapter de nem tudjuk működésre bírni, persze azt se tudjuk hogy a gép milyen fájlrendszert szeret, ezért lenne jó megtudni mi a CF kártyáknál az alapértelmezett formátum

:R

(#134771) Doky586 válasza detroitrw (#134770) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

32GB-ig Fat32, a fölött exFat..

(#134772) detroitrw válasza Doky586 (#134771) üzenetére


detroitrw
addikt

:R

(#134773) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! A helyesírás ellenőrzés képen látható formáját (egérrel a szóra állva piros hátteret kap, majd odakattintva előjön a látható menü) szeretném kikapcsolni Word 365-nél. Ha kikapcsolom az ellenőrzést, akkor nincs, de nyilván ez nem opció. Azt szeretném, ha aláhúzással továbbra is jelezné, ha gond van. Ráadásul 90%-ban rossz lehetőségeket dob fel, mint a majom esetében is. Egy erre vonatkozó beállítási lehetőséget sem találtam. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#134774) Krystal_s válasza Teasüti (#134718) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nekem alap, hogy a fő böngésző (Firefox) gyorsítótárazást tiltom az SSD-re és a RAM-ba megy. Nem feltétlen azért, mert nem tesz jót egy SSD-nek a sok írás, hanem azért mert gyors netnél, min 8 GB RAM-tól felesleges, értelmetlen. A RAMba írás gyorsabb is. Miért írogasson ki felesleges fájlokat, amikre nincs szükségem? Egyszer megnézem és nem érdekel. Meg lehet ezt magyarázni, hogy ó úgysem lesz baja blabla. Szerintem már sokszor az is túlzás, amit a Win írogat. Sokak szerint érdemes átállítani a gyorsítótárazást. Ezzel az a gond, hogy Firefoxon (about:config) kívül a többi böngészőben annyira le vannak butítva egyes beállítások, hogy ezt (sem) lehet simán átállítani a RAM-ba. Másik meghajtóra átállításhoz is mókolni kell, de RAM-ba csak valami külső programmal lehet. Aki sok médiás tartalmat nézeget, annak elég szép "felesleges" adatmennyiség tud összejönni ssd-re naponta.

[ Szerkesztve ]

(#134775) Teasüti válasza Krystal_s (#134774) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszönöm az észrevételt, lehet ránézek a Tűzrókára majd úgy 15 év után megint.
Azt se tudtam még létezik. :D

[ Szerkesztve ]

(#134776) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

A monitorom használat közben elsötétedik 1-2 másodpercre, majd vissza is jön, utána 1-2-3 óráig működik rendesen, majd újra elsötétedik 1-2 másodpercre, majd megint órákig működik rendesen.
Ez vga (RX580) vagy monitor (Acer) hiba lehet?

(^)(>.<)(^)

(#134777) Cs1csó válasza vacs (#134776) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az eseménynapló mit mutat? Ha van más kijelző amit rá tudsz kötni teszteld azzal.

(#134778) Teasüti válasza vacs (#134776) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ilyenkor nem ír vmit a HUD-on? Mintha bemenetet váltana vagy felbontást?
Milyen kábellel van bekötve? Mondjuk egy HDMI fallback-nél történhet ilyesmi.

(#134779) kenwood


kenwood
veterán

Alaplapot csereltem egy Aerocool hazban, es egy elkepesztoen amator, es baromira idegesito dologba futottam bele :
Eggyel feljebb van a pci-e 16x csati,mint a regi lapon,es egy teljesen felesleges,haszontalan design elem miatt csak a dvi csatit tudom hasznalni.
Matx lap,nincs tobb pci-e 16x.

A displayport es a hdmi kabelek csatlakozojanak muanyag boritasa beleakad ebbe,es csak felig megy be a csatlakozo a kartyaba.
A hatso rogzites teljesen ki van lazitva,lejjebb nyomni nem tudom a kartyat,mert ahhoz ferden kellene allnia a pcie foglalatban.
Nem szeretnek olyan kabelt vadaszni, amibol jobban kilog a fem csati,vagy ehhez illo a csati muanyag boritasa.
Ha a sajat gepem lenne, valami fogoval nekiesnek ennek a "permnek" es elhajlitanam,leszaggatnam,hatul ugyse latszik.
Viszont egy ismerosnek csinalom, igy a ganyolas nem opcio.
Otletek ?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#134780) Pyttawrx válasza kenwood (#134779) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mintha picit arra az oldalra "el lenne csúszva" az egész vga. Nézd meg kikapcsolt állapotban, csavarok nélkül, ha bedugod a kábelt úg hogy normálisan álljon, úgy a helyén lesz-e, és be lehet a csavarni.

(#134781) kenwood válasza Pyttawrx (#134780) üzenetére


kenwood
veterán

Sajnos azon a kepen rosszul latszott. Ha megnezed ezt, a ket rogzito csavar,es a dvi csati is mar teljesen el van csuszva lefele,es felul meg mindig beleakad perembe a hdmi csati.
Ugyanilyen perem van az I/O shield felett is, es en ugy latom a design az egyetlen funkcioja.
A kepen egy realitve nagy hdmi csati van,de csak a masik vege nagy,az eleje mindegyiknek akkor,mint ennek, probaltam masikkal is, nem az a gond.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#134782) mezis válasza kenwood (#134781) üzenetére


mezis
nagyúr

Flex?

mezis

(#134783) Pyttawrx válasza kenwood (#134781) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Flex előtt fogóval összenyomni esetleg? De am igen vannak kábel ami ide való. 😀

(#134784) kenwood válasza Pyttawrx (#134783) üzenetére


kenwood
veterán

Vagas kizart. Utana meg az eleket is le kene csiszolni. Flexet meg csak fotokon lattam. Mondjuk ezeket a vekony fos lemezeket egy csipofogo is elvagja, csak onnantol balesetveszelyes a kornyeken matatni. Nalam a barkacs a csavarhuzonal er veget. Elobb cserelem le a hazat, vagy az alaplapot. Fogot is nagyon szerettem volna kihagyni, de kezdenek elfogyni az opciok. Foleg azok, ahol nem kell plusz penzt kolteni. Kabelbol probaltam a kepen lathaton kivul egy teljesen atlagados hmdit meg egy displayportot. Ha rendesen bent van a helyen a kartya, akkor majdnem raer a perem a csati tetejere, tehat a muanyag burkolat nelkul sem igazan menne be.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#134785) Armagedown válasza kenwood (#134784) üzenetére


Armagedown
őstag

Esetleg megpróbálhatod sniccerel levágni azt a darabot a hdmi-dvi adapterből, ami a designelemnek ütközik.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#134786) Pyttawrx válasza kenwood (#134784) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor házcsere. :)

(#134787) inf3rno válasza Pyttawrx (#134786) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vegyél egy dremelt, azzal meg tudod csinálni szerintem.

Buliban hasznos! =]

(#134788) Pyttawrx válasza inf3rno (#134787) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én? :)

(#134789) inf3rno válasza Pyttawrx (#134788) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja nem. : :DDD

Buliban hasznos! =]

(#134790) Essejó válasza Pyttawrx (#134788) üzenetére


Essejó
veterán

Ha lenne dermeled akkor akár te is.;] Mondjuk én magamnak már alakítottam házat flexel, de előtte érdemes az alaplapot, és úgy mindent kiszedni. :DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#134791) Pyttawrx válasza Essejó (#134790) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csak nem én vagyok a kérdező. 😂

(#134792) inf3rno válasza Essejó (#134790) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Úgy az igazi a móka, ha benne hagyod. ;] ;] ;]

Buliban hasznos! =]

(#134793) Essejó válasza Pyttawrx (#134791) üzenetére


Essejó
veterán

Ezzel tisztában vagyok, a válasz nem is neki szólt.;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#134794) MrKlay


MrKlay
újonc

Sziasztok!
Olyan kérdéssel/kéréssel fordulók hozzátok, hogy adott egy eladó Tony27.
https://hardverapro.hu/apro/msi_g1_gaming/hsz_1-50.html
Megvásároltam tőle a videokártyát, és 3 gépben próbáltam ki. Mind a 3 gépben ugyan azt produkálja. Alaplapi VGA led fehéren világít folyamatosan, van ,hogy eljut a windows aszalig, van ,hogy nem. Az ő szövege az volt, hogy nála megy a videokártya, rosszabb minőségű videón mutatja ahogy elindul nála a gép a kártyával és kontrollerek belép a Fifába és rúg egyet a karakterrel, ezért ő visszaküldte és ő nem veszi vissza. Eleve úgy kezdte a szöveget, hogy legalább 600-700W-os jó minőségű táp kell hozzá mert 500W-os tápok nem bírják el..végén már azt mondta frissítsem le a VGA BIOS-t.. Nem nyúltam hozzá, és nem is csináltam még olyat. Még a végén az én hibám lenne.
A videókártya: MSI gtx 970 G1 gaming 4gb.

Leírom milyen gépekben volt tesztelve:
1.gép
Alaplap: Asus Tuf Z390-pro Gaming
Proci:I9 9900K
Táp: Enermax Platimax1200W 80+ Platinum táp
Amit az én gépem hajt kártya: Zotac 2080Ti twin duo
Memória: 32Gb G-skill FlareX 4*8Gb QuadChanel.
SSD: Samsung 970 Evo plus
HDD: WD 4GB Black

2. gép:
Alaplap: Asus ROG STRIX Z490-A Gaming
Proci:I7 11700K
Táp:Asus ROG THOR 850W 80+ Platinum
Ami ebbe van kártya: Asus ROG STRIX 1660Super 6gb
Memória: 16Gb HyperX Fury 2*8GB DC.
SSD: Samsung 970 Evo plus

3. gép:
Alaplap: MSI A520M Pro / A-520M-A Pro (MS-7C96)
Proci:AMD Ryzen 5 1600 SX 6 Core
Táp: Zalman ZM700-TXII 700W
Ami ebbe van kártya: Asus GTX560Ti
Memória: 16Gb HyperX Fury 2*8GB DC.
SDD: Kingstone 240GB
A 3. gép amibe legelőszőr lett vásárolva, kollégámnak próbáltam erősebb videokártyát venni.
Egyenlőre sikertelenül... A lényeg, hogy ebbe a gépbe amiket próbáltunk lehetőségeket:
-HDMI/DVI/DP kábel
-2db monitorral is.
-azért vette az Zalman tápot mert 500W-os tápja volt. Mind a 2-vel bekapcsolt de később driver telepítés után szintén fekete képernyőre.
-Régebbi Nvidia driver 472.12
-Tapasztalat mikor DVI kábelt dugtam a VGA kártya csatlakozójára átvezette az áramot, mielőtt összeért volna a csatlakozóval.
-Ezen a gépen a legutolsó BIOS volt felrakva, mint ahogy a többin is.

Hiba: A 3. és az 1. gép ugyan bekapcsolnak velük, közben világít az alaplapi VGA fehér led.
Volt, hogy első bekapcsolásnál míg felismeri kártyát megy a windows aszal, aztán mikor porbáltűk volna letesztelni játékkal csak a menüig jutottunk el, után fekete képernyő. Többszöri újra indítások után is ez volt, legtöbbször a belépésig sem jut el.
A 2. gép be sem jön vele a monitor. Csak fekete kép és világít az alaplapi VGA LED fehéren. mint az 1. gépen, csak az első gép volt, hogy belépett windowsba, de a LED akkor is folyamat égett az alaplapon fehéren.
Azt mondta, hogy az ő alaplapjával megy, nem veszi vissza, hogy ő jó kártyát ad el....
Eladó alaplapja: Asus Z97A
Beszéltem Szegedi szervizzel, ha kell bevizsgáltatom.
Az én gyanúm, hogy zárlatos a VGA, azért mehet esetleg nála mert nincs akkora védelem az alaplapon. Bár még azt is állítja már a végén, hogy 3 gépbe is próbálta, mindbe jó..
A végén mondtam neki vegye vissza adja el, nekem csak a pénz kell vissza. De nem akarja mert ő jó kártyát ad el...
Múlthét csütörtökön(03.17) vettem át és múlthét péntek(03.18) küldtem vissza neki a kártyát, hogy nem megy, egyik gépben sem. Visszaküldte, hogy nála megy..03.23-án kaptam meg a kártyát. Tegnap pedig (03.24) rengetek videót és leírást küldtem neki, hogy egyik gépben sem jó. Min: 20 videó és képek ahogy cserélem és mutatom az 1. és 2. számú gépben a kártyát.

Azért írok ide, hogy rossz a kártya vagy nem? Vagy vigyem szervizbe és mérjék be?

Előre is köszönöm a válaszotok! (Tudom, hogy rossz vétel volt, csak a megoldást keresem).

Üdv.: Gábor

(#134795) #72688384 válasza MrKlay (#134794) üzenetére


#72688384
törölt tag

atbaszott a kakassal, hivd fel es mondd neki h feljelentest teszel ha nem adja vissza a penzed.

(#134796) _Atesz


_Atesz
addikt

Üdv, nem tudom jó fórum-e.
Alaplapi távtartó becsavarásához korábban volt egy kis "szeszquális" segédeszközöm, egyik vége ráilleszkedett, másikra meg a csavarhúzó feje ment rá. Fémből volt.
Elveszett, van egy műanyag, ugyanilyen, csak az kevésbé bírja a gyűrődést.
Tudtok-e ilyet, csak fémben?
Képek a műanyag fajtáról:

(#134797) ph2012


ph2012
senior tag

Létezik a Facebook-ban olyan beállítás, hogy az összes követés leállítása? Egyenként ki lehet kapcsolni, de egyszerre az összeset nem lehet? Köszi.

(#134798) Czementhy válasza _Atesz (#134796) üzenetére


Czementhy
csendes tag

Nem pont ugyanaz, de tapasztalataim szerint az 5-ös krova pont jó hozzá.

(#134799) _Atesz válasza Czementhy (#134798) üzenetére


_Atesz
addikt

Köszi, ezt tudtam én is, csak az adapter kisebb helyen elfér. :)

(#134800) Armagedown válasza ph2012 (#134797) üzenetére


Armagedown
őstag

Erre való a Unfollow everyone on facebook with one click kiterjesztés, de nem próbáltam ki.
Amúgy ha működik is egy ilyen kiterjesztés, előfordul, hogy egy bizonyos ideig tiltani fogják a fiókodat gyanús tevékenység miatt.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.