Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34333) lugosi válasza csacsi77 (#34330) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Manuális obi témához én is hozzászólnék, csak mint plusz egy vélemény. Amikor fotózni kezdtem, akkor még nem is hallottam AF obiról (voltak persze, csak az én látószögemben nem), de szerintem szazbolha szintén régen kezdte (heló amúgy, te nem az indexes szazbolha vagy?), aztán amikor váltottam Zenitről Nikonra, akkor nekem egy hatalmas nagy dolog volt az AF, teljesen oda voltam érte.

Eltelt pár évtized és az az alatt kijött AF obiknál csak egy utángondolás, egy muszáj-feature volt az, hogy van manuálfókusz is, ezért szerintem alkalmatlanok is voltak kézi fókuszra, nem is használtam őket. Egészen a közelmúltig, amikor is lett pár olyan AF obim, ahol egészen használhatóra megcsinálták (pl a hátrahúzható gyűrűs obik, Olympuson is van ilyen, nekem a Fujinon 23/1.4-em ilyen, az első verzió). Így mivel egészen használható a MF, néha használom, és nosztalgiával gondolok vissza azokra az időkre, amikor csak az volt. De az arcfókusz és szemfókusz korszakában nem igazán erőltetem, és egy kezdő esetében nem tudom, hogy mennyire lenne jó. (Értem ez alatt, hogy tényleg nem tudom, bármit el tudok képzelni, a teljesen elrettenti a fotózástól az egyik vége, a másik vége meg a játék- és retrofaktor miatti megszeretés.) Per pillanat azon vagyok, hogy van pár olyan obim, amiknek az érzelmi értéke miatt venni szeretnék egy M42 - X mount és egy Nikon F - X mount átalakítót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.