Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

A mai nap egy automatikus frissítéssel indult :DD Chrome 34.0.1847.137 Van itt élet, csak keresni kell :)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1302) Apollyon válasza Istju (#1300) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hali!

Ja tudom, írtam is pár hsz-szel később :)

(#1301) Decepticon: Nem akarlak nagyon lelombozni, de a Chrome szintén AUR-os csomag.. amik ugye eddig is frissültek ;]

A Manjaros repók nem frissültek még azóta sem.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1303) Fritz Teufel válasza Apollyon (#1302) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Feltűnt :K Amióta feltelepítettem, csak ma reggel volt egy frissítés és az történetesen ez az eset volt. Komolyan mondom, hogy immáron két hete, nem volt frissítés. Kezdek kicsit izgulni emiatt... nem arról volt szó, hogy itt minden a legújabb? Bár már elkezdtem magam beásni az Arch mélységeibe és úgy látom, hogy a legfrissebb dolgokhoz a Testing repó kell. Azt meg annyira nem akarom. Jó ez így ahogy van. Ha nem akasztom ki a Firefoxot, akkor atombiztos ez a disztró. Csak a Skype indulásakor szaggat be egy kicsit, egyébként nem tudok más hibát megemlíteni, ha megveszek sem.

Továbbra is csak hálás vagyok a csábításért :K

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1304) Apollyon válasza Fritz Teufel (#1303) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A skype nálam is berántja még a terminálos zenelejátszót is, vicc komolyan. De még windoge 7-en is ezt csinálta.
such perfomance. so amaze. wow

Manjaronál azt még elnézném hogy most nincs frissítés, de Firefox 28, komolyan? :U Jó persze, talán senkinek sem múlik ezen az élete, de a böngészőfrissítés azért legyen már olyan kritikus, hogy legalább arra folyamatosan jön.. Youtubeon van egyébként videó hogy kell FF-nak frissítési jogot adni MAnjaro alatt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1305) Fritz Teufel válasza Apollyon (#1304) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Megvallom, még nem néztem utána a lehetőségeknek. Valahol írták, de volt egy figyelmeztetés is hozzá, hogy csak saját felelősségre tedd fel, így aztán nem is foglalkoztam vele...

Ezt találtam: firefox 29.0.1-2

Ezt most adták ki, még meleg!

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1306) Apollyon válasza Fritz Teufel (#1305) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez amit linkeltél az Arch repójából van.
A Manjaronak viszont az Arch-étól és az AUR-tól független repója is van. Na abban van még mindig a régi FF, és ez az ami nem okés.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1307) Fritz Teufel válasza Apollyon (#1306) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ha megnézed, az AUR-be is csak ma este került be. Holnap már talán feldobják a Manjaro repójába is. Én asszem nem várok addig, felteszem manuálisan. Amint rájövök, hogy itt hogyan kell :s

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1308) BoB


BoB
Topikgazda

Ugyanmár csak nem fogtok régi programokat használni? A Manjaro csak bevezető az Arch világába. Itt az ideje továbblépni egy fokkal ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1309) Istju válasza BoB (#1308) üzenetére


Istju
senior tag

Támogatom BOB kollégát:-) Telepítsetek igazi Arch -ot, rengeteg élménnyel,tanulással jár. A mostani rendszerem 2 éves legalább, (Pekwm/Bmpanel2/Slim) heti minimum 2 alkalommal frissítek. Mióta fenn van , azóta megy hiba nélkül. Egyszer volt, egy kernel frissítés után 2 napig nem ment a virtualbox, csináltam egy teljes rendszerfrissítést újra, azóta minden ok. Rengeteg előnye van egy naprakész rendszernek. Vágjatok bele!:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#1310) MKLS


MKLS
aktív tag

Szerintem Manjaro-ék ráfeküdtek a 0.8.10-re, azt hegesztik és emiatt számomra sem túl szimpatikus módon már nem foglalkoznak a 0.8.9-el. 0.8.10-be meg gondolom majd beleraknak minden frisset és jót... (ez csak egy személyes vélemény, valóság alap nélkül)

Deception: Meg kellene nézned még az Antergos OS-t, az sokkal inkább Arch mint a Manjaro. Olvastam Antergos vs, Manjaro topikokat, Manjaro az egy Arch fork saját repoval, Antergos viszont gyakorlatilag egy Arch graf. telepítővel és telepítőből választható DE-vel. (Tudom, hogy a hárdkór arcsosok le fognak beszélni róla ;) )

[ Szerkesztve ]

(#1311) _Dumber_ válasza Istju (#1309) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nekem pont ezért szimpi a manjaro.
Ugye a modern linuxox ősapuja a debian. Stabil. Viszont mocskosul nem naprakész.. kb mint apám.
Az arch az olyan mint egy mai tini.. gyors .. ügyes, de néha azért a szelessége miatt téved.
A manjaro meg olyan mint az én korosztályom. Még azért ott van de már megfontoltabb..
Teszteljék le az újdonságokat arch-ák.. és nekem jussanak a stabil de még azért nem túl régi programok.

Érdekes, az, hogy *buntu topikban mindenki azért áradozik a debianról, mert az igaz régi, de pont ezért stabil (szerintem túl régi)... a ubuntu meg pont a frissesség miatt iszonyat instabil (lásd 14.04).

Itt meg pont a fordítottja megy :)
Jó nekem az a havonta egy frissítés, de az legyen stabil... Olyan lett mint a chakra .. kapitány már csak a KDE miatt likeolhatja :D

(#1312) BoB válasza _Dumber_ (#1311) üzenetére


BoB
Topikgazda

Én nem mondanám hogy a modern linuxok ősapja a Debian. Slackware, Red Hat ugyanabból az időből való és azoknak is rengeteg utódjuk van. Persze talán a legtöbb ma is létező disztró alapja a Debian.

A stabilitás Arch-nál véleményem szerint onnan fakad, hogy a user azt tesz fel és konfigurál be amit akar. AMi kell neki, ami az adott hardverhez kell.

Ezzel ellentétben pl. Ubuntu hozzá nem értőknek van kitalálva, felrakva az *sten f*sz* is, agyonszkriptelve hogy a milliónyi konfiguráción nagyjából minden működjön alapból.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1313) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Egy kicsit akkor belecsapnék a lecsóba. Úgy látom, hogy két oldal kezd kialakulni; egyrészt a stabil ámde nem naprakész és az instabil és naprakész disztrók között.
Akkor viszont azt nem értem, hogy hogyan képes az Arch mégis stabil lenni? Éppen instabilnak kellene lennie a rolling miatt. Nem de?
Nah, Bob bekavart :)

Egyébként nekem a Manjaro tökéletesen megfelel, nincs nekem semmi bajom a lassú frissítéssel. Csak azért írogattunk páran a lassúságról, mert mielőtt használni kezdtük, éppen a rolling-ról olvastunk és ha nem frissül ugye, akkor az ember valami problémára kezd gyanakodni. Ha meg esetleg kezdik Debianosra venni, akkor annál jobb. Az Arch kijavítja a hibákat, mi meg élvezzük az előnyét picit később :)
Ubuntuban már simán teleépítgettem vagy visszavontam terminálban, itt fogalmam nincs, hogy mi a szintaktika. Valószínűleg a kétféle tároló is bezavar. Sajnos egyenlőre még mindig rejtélyes számomra a Manjaro a terminálban, így ezzel a tudással semmiképpen nem fogok nekifutni az Arch telepítésének. Hosszútávon viszont az a cél.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1314) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Sajnos a Manjaro-t is úgy tettem fel, hogy nem állítottam véglegesre a partícióimat. Sajnos a rendszerpartíciót meghagytam 100GiB-ra, ha esetleg visszaállnék Windowsra, akkor ne keljen a partíciókkal tökölni. Rémlik, hogy mintha annak idején lehetett utólagosan is módosítani a partíciók méretét. Megtudom oldani adatvesztés veszélye nélkül? Mivel tapasztaltabbak vagytok azt is megkérdezném, hogy mennyit érdemes rendszerpartíciónak hagyni? Az egyértelműség kedvéért lövök fel képet:

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1315) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Kipróbáltam a Firefox 29-et. Már nem is érdekel annyira, sajnos ez a verzió sem tudja megfelelően kezelni a beépített flash tartalmat, ugyan úgy összeomlik a flash player mint az előző verziónál. Cool... :s

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1316) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#1314) üzenetére


_Dumber_
őstag

Szerintem ne piszkáld.
Ha van külön /home-od akkor a minimalisták azt mondják, hogy 8-10 Giga elég. Én biztos, hogy akkor is 30-40-et adnék neki.
Mivel most nincs külön /home-od, ezért nem gond az a 100. Lehetne persze kevesebb, de ha már így sikerült, akkor nem kéne 20-30 G miatt indokolatlan veszélybe kitenni az adatokat.

A gparted-es képedről nekem is eszembe jutott valami.

Az enyém így néz ki:

3 oprendszer van rajta:

sda5 - kubuntu
sda7 - manjaro (ezt használom)
sda9 - teszt manjaro

látjátok, hogy csak a sda9-en van boot-flag. (oda is csak véletlenül került :) )..
mire jó az egyébként?-- nekem nélküle is működik, vagy nem vettem észre valamit ...?

(#1317) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#1316) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Boot flag nélkül nem is engedi menteni a partíciós táblát a gparted. Legalább egy jelölt meghajtónak kell lennie.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1318) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#1317) üzenetére


_Dumber_
őstag

az sda9-re nemrég került rá.. addig linuxon nem volt. Előtte viszont win7-en volt :)

Ha jól tudom arra jó, hogy ha nem MBR-ben van a bootmanager (vagy nincs ott semmi) akkor az MBR a bootflag-es partíciónak adja át a bootfolyamatot?

(#1319) Apollyon válasza Istju (#1309) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A folyamat már elindult, leszedtem az arch iso-t ;]
Illetve megy a backup, mert oprendszer telepítésnél az bizony kell. Elsőre azért virtualboxban próbálgatom, aztán majd később élesben. Már részletesebben áttanulmányoztam az írást, elsőre hobblinux kategóriának tűnik, de gondolom egy gentoo-hoz képest sehol sincs :D

–––––

(#1315) Decepticon: próbáld meg azt, hogy leszeded a firefoxot, és a /home-ból törlöd a .mozilla mappát. Persze akkor az összes beállításod elveszik, szal sync használata javasolt.

Nálam ez megoldotta a problémát.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1320) Fritz Teufel válasza Apollyon (#1319) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Megpróbálom, de a kézi telepítés nem akart sikerülni.

tar xvjf file.bz2
cd file
./configure -< idáig sikerül a dolog, aztán hibaüzenet és megnyitja a Firefox-ot de nem lehet installálni.

make
su
make install

[barricade@barricade Letöltések]$ tar xvjf firefox-29.0.1.tar.bz2
firefox/
firefox/defaults/
firefox/defaults/pref/
firefox/defaults/pref/channel-prefs.js
firefox/libnssckbi.so
firefox/libplds4.so
firefox/libnssdbm3.so
firefox/libnssdbm3.chk
firefox/plugin-container
firefox/run-mozilla.sh
firefox/firefox
firefox/libmozalloc.so
firefox/components/
firefox/components/libdbusservice.so
firefox/components/components.manifest
firefox/components/libmozgnome.so
firefox/crashreporter.ini
firefox/libsoftokn3.chk
firefox/libfreebl3.so
firefox/mozilla-xremote-client
firefox/dependentlibs.list
firefox/libnspr4.so
firefox/webapprt-stub
firefox/webapprt/
firefox/webapprt/webapprt.ini
firefox/webapprt/omni.ja
firefox/dictionaries/
firefox/dictionaries/hu.dic
firefox/dictionaries/hu.aff
firefox/libplc4.so
firefox/libfreebl3.chk
firefox/libssl3.so
firefox/updater
firefox/update-settings.ini
firefox/removed-files
firefox/omni.ja
firefox/libmozsqlite3.so
firefox/browser/
firefox/browser/searchplugins/
firefox/browser/searchplugins/sztaki-en-hu.xml
firefox/browser/searchplugins/vatera.xml
firefox/browser/searchplugins/google.xml
firefox/browser/searchplugins/eBay-hu.xml
firefox/browser/searchplugins/wikipedia-hu.xml
firefox/browser/components/
firefox/browser/components/libbrowsercomps.so
firefox/browser/components/components.manifest
firefox/browser/blocklist.xml
firefox/browser/omni.ja
firefox/browser/chrome.manifest
firefox/browser/icons/
firefox/browser/icons/mozicon128.png
firefox/browser/extensions/
firefox/browser/extensions/{972ce4c6-7e08-4474-a285-3208198ce6fd}/
firefox/browser/extensions/{972ce4c6-7e08-4474-a285-3208198ce6fd}/icon.png
firefox/browser/extensions/{972ce4c6-7e08-4474-a285-3208198ce6fd}/install.rdf
firefox/browser/chrome/
firefox/browser/chrome/icons/
firefox/browser/chrome/icons/default/
firefox/browser/chrome/icons/default/default16.png
firefox/browser/chrome/icons/default/default32.png
firefox/browser/chrome/icons/default/default48.png
firefox/browser/crashreporter-override.ini
firefox/chrome.manifest
firefox/updater.ini
firefox/precomplete
firefox/icons/
firefox/icons/updater.png
firefox/libsmime3.so
firefox/libxul.so
firefox/libnss3.so
firefox/Throbber-small.gif
firefox/platform.ini
firefox/libsoftokn3.so
firefox/application.ini
firefox/libnssutil3.so
firefox/crashreporter
firefox/firefox-bin
[barricade@barricade Letöltések]$ cd firefox
[barricade@barricade firefox]$ ./configure
bash: ./configure: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
[barricade@barricade firefox]$ ./firefox

(process:8539): GLib-CRITICAL **: g_slice_set_config: assertion 'sys_page_size == 0' failed

(firefox:8539): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property GnomeProgram::sm-connect after class was initialised

(firefox:8539): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property GnomeProgram::show-crash-dialog after class was initialised

(firefox:8539): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property GnomeProgram::display after class was initialised

(firefox:8539): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property GnomeProgram::default-icon after class was initialised

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1321) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Megjött a frissítés Manjaro-ra 835 MiB mennyiségben. Ez gondolom már emel a verziószámon is. Majd mindjárt kiderül...

Érdekes, hogy a glmaor-egl fájlt vissza kellett vennem, mert nekem újabb volt, mint amit a telepítő igényelt.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1322) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#1321) üzenetére


_Dumber_
őstag

először én is beszívtam.. de a "normál" frissítési út most nem működik.
A csapat ezt ajánlja:

sudo pacman -Syy
sudo pacman -S manjaro-keyring
sudo pacman -Suu

így már szépen lefut.

Elolvasható a frissítési bejegyzés végén.

[ Szerkesztve ]

(#1323) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#1322) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Sajnos elkéstél. :s Leszedtem a csomagot, gondolván, ha úgyis frissítené, majd felteszi. Le is futott a process, egy hibát láttam közben, már meg nem mondom, hogy mi volt. Frissítés után pár alkalmazás elérhetetlen lett, nin ikon hozzá: Firefox vagy Libre Office pl.
Újra már nem tud indulni a rendszer, libaüzenettel megáll a boot folyamat:

Failed Failed to start Dropbox.
See 'systemctl ststus dropbox@multi-user.service'for details.
Starting Network Manager Script Dispatcher Service.
OK Started Network Manager Script Dispatcher Service.
OK Sterted Network Time Service.
OK Started clamav daemon.
OK Reached target Multi-User System.
OK Reached target Graphical Interface.
61.49.0119 Corruped low memory at fff880000000be38 (be38 phys) = b03600004000000000
61.490295 Memory corruption detected in low memory

Gondolom, most tehetem fel újra az egész rendszert...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1324) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#1323) üzenetére


_Dumber_
őstag

Hát majdnem így jártam én is.

pacman -R - már ki volt adva, de egy intel videodriver kötelező függősége miatt nem engedte lefutni...( -purge opcióval én nem szoktam nekimenni,, pedig azzal megtette volna.)

Úgy gondoltam, hogy a pacman -Syu -ra telepíten kell. Ha mégsem (és most nem tette) akkor biztos, hogy van valami instrukció.. Hát volt.
Sajnálom , de nem tudok segíteni Neked.
(Hibaüzenet szerintem a gummiboot volt. Legalábbis nekem azt jelezte, de mivel én nem használom UEFI-t, és nincs gummiboot -om ezért ezt nekem mindig hibára adja .. de már megszoktam, és nem kavar be)

szerk.:
kernel frissítése nem volt a csomagban

[ Szerkesztve ]

(#1325) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#1324) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Lesz egy tiszta telepítésem akkor... :( Majd lehet, hogy kérném a segítségedet a beállításokban. Jegyzeteltem, remélem nem akadok el, de hátha mégis, mint pl Dropbox. Nézek valami ebédet és gyorsan nekiugrok.

Szerintem az X-et ütöttem ki... a fájl, a videókártyához tartozott... és még tudom is, hogy hülyeséget csinálok, én hülye! :s

A kernelt cserélni fogom kézzel stabil 3.14-re. A jelenleginél is azt tettem.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1326) Siriusb válasza Fritz Teufel (#1325) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha chroot-olsz livecd-ről, nem tudod javítani?

(#1327) Fritz Teufel válasza Siriusb (#1326) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nem próbáltam, már felment az új rendszer. A frissítést is megcsináltam kézzel, de indulás után megint leáll a boot a memóriaproblémával. Most felteszem megint, és utoljára megpróbálom. Ha nem megy, akor nem frissítek.
Ezek szerint mégsem én csesztem el, hanem kiadtak valami szemét munkát.

Mi a különbség a sima telepítő és a nonfree között? Melyiket tegyem fel? A simát tettem fel eddig.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1328) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#1327) üzenetére


_Dumber_
őstag

Melyik kernel?

(#1329) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#1328) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ez még a telepítő lenna. Csak eddig a simát telepítettem, mivel megint megpróbálom feltenni, gondoltam akkor már megkérdezem , hogy akkor mi micsoda.

Már előre félek, hogy frissírés után megint nem fog újraindulni a fenti memóriahiba miatt. Akkor mi a fenét csináljak??

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1330) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#1329) üzenetére


_Dumber_
őstag

Lehet semmi köze hozzá. de látom, hogy .10 pre1-et rakod fel. Én maradtam a 0.8.9-nél és nekem lefutott a frissítés. (3.10-es kernel)
Igaz az enyém Openbox, és a hardware is más...

(#1331) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#1330) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A telepítő 0.8.9 és elsőre 0.8.10pre1-re frissített nekem.

Most megint megpróbálom, a telepítés kész, restart és most fut a frissítés kézi indítással a fenti módon. Remélem újra tudom majd indítani, mert ha megint memória hiba lesz, nem tudom mihez kezdjek.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1332) Fritz Teufel válasza Fritz Teufel (#1331) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nos, úgy néz ki, hogy nálam a Manjaro eddig tartott. Amint frissítek, nem hajlandó többet bootolni. Azt hiszem, ez az egész még mindíg messze nem versenyképes a Windows-zal.
Kezd elmenni a kedvem a Linuxtól. 12 éve nem szórakoztam ennyit operációs rendszerrel. Csak verzióváltáskor kellett telepítenem vagyis 12 év alatt 3-szor. Az előtte lévő szórakózós időszak szintén Linux volt. Szinte azt érzem, hogy Linux mellé nem is kell játék, szórakoztató az önmagában is. Az is lehet, hogy csak el vagyok keseredve, de tény: az elmult 1,5 hónapban többszörösét telepítettem egy 12 éves Windows periódusnak. Nekem az operációs rendszer nem játéknak kellene.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1333) Fritz Teufel válasza Fritz Teufel (#1332) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Véletlenül bentfelejtettem az pendrive-ot és elindult. Megint nyomtam egy restartot, vagy három Failed üzenet mellett elinult aztán mdgint restart, megint nem indul low memória miatt.
Itt valami gebsz van a frissítéssel. Újratelepítem a rendszert, aztán nem fogom frissíteni, majd csak stabil verzióra. Ha nem megy, akkor teszek még egy próbát Sabayonnal, ha nem válik be, akkor felteszek egy működő és hosszútávon is használható desktop operációs rendszert.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1334) MKLS


MKLS
aktív tag

Én frissítettem, manuálisan, ahogy le van írva, végig is ment a frissítés, de a whisker menüből az addigi kedvencek eltűntek, sőt a beállítások menüpontom meg teljesen. Nem találom sehol whisker menüben. oO

Terminálból el tudom indítani xfce4-settings-manager -al, de whisker menüből nem. Oda hogyan tudom visszavarázsolni?

[ Szerkesztve ]

(#1335) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#1333) üzenetére


_Dumber_
őstag

vmware-ben van egy Gnome-os Manjarom. Azért raktam fel mert a páromat ezzel készülök "meglepni" :)

Azon lepróbáltam, de rendesen végigment és működik is.
Valószínű, hogy speciálisan a Te gépedet nem komálja....

(#1336) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#1335) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Majd írok nekik egy köszönő levelet, hogy eddig komálta. Most éppen működik egyébként, harmadik próbálkozásra sikerült hiba nélkül felálljia a rendszernek.

Ezen dolgoztak az elmúlt hetekben, most komolyan?! Ekkora bakit még a Buguntu sem követ el. Pedig baromira megtetszett ez a cucc, de most kiakadtam... lehet, hogy pont azért ennyire. Remélem másnál is szarakodik a boot és javítják holnap vagy a nappokban.

Most éppen mentem a mentendőt, mert ha már így alakult, összehúztam a rendszerpartíciót 40 GiB-re, a maradékra meg kihúzom a z NTFS-t. Felkészülök, ha esetleg az NTFS stuff megsemmisülne, mert jó esély van rá, mivel a partíció elejéhez bökök hozzá területet és a partíció elején kell lennie a holminak is, gondolom nem fogja áthelyezni, hanem radír lesz... ne legyen igazam.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1337) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#1336) üzenetére


_Dumber_
őstag

oda nem fogja hozzátenni !
AB esetén:
"A" partició csökkentése... "B" hozzámozgatása "A" hoz (Üres hátratolása)
Üres hozzáhegesztése "B" végéhez.

(#1338) Apollyon válasza Fritz Teufel (#1333) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nálam tökéletesen lefutott a frissítés a blogban leírtak alapján, abszolút problémamentes eddig az egész. Annyi változás történt hogy a Whisker menuből az utoljára használt programok listájára rezetet nyomott, de mást nem vettem észre.

Én mondjuk alapból szoktam nézni minden nap a blogjukat, még amikor Chakrát használtam egy rövid ideig még ott szoktam hozzá.

Nekem az a véleményem, hogy azzal a géppel amit használsz, egyszerűen rossz helyen állnak felette(d) a linux csillagok... mást nem tudok erre mondani, valszeg a gépedben van valami HW, amit nem komál a linux, vagy valami...

Én körülbelül 5-6 féle disztrót próbáltam ki ezen a notebookon (volt köztük ubuntu meg származékok is) és mindegyik működött, Debian is, minden. Én csak szimpátiából választottam a Manjaro-t.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1339) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#1337) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Dehogynem, pendrive-ról működik a dolog. Úgy nézem, a holmi is marad, mert most másolja a cuccost. Csak röpke pár óra és kész is.

Iscariah: 2008-as masina és elég sokat dolgozott szegényke, de szeretem. Ilyen paraméterekkel még mindig párját ritkítja, így még marad is amig nem találok alternatívát. A Manjaro eddig nagyon meggyőző volt, bár csak ne frissítettem volna. A két fagyást, mint kiderült a Firefox okozta a béna memória kezelésével. Vagyis a Manjaro eddig elképesztően jó volt. Bízom benne, hogy nem okoznak csalódást.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1340) BoB válasza Apollyon (#1338) üzenetére


BoB
Topikgazda

Én most szedem le a Win-t a laptopról ami eddig dual boot-ban volt. Minden nap frissítek és még nem volt semmi gond vele. (1 éve van meg ez a laptop)

Persze előfurdul néha egy két apróság de az win alatt is megvan, + Arch van fent nem származék.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1341) Fritz Teufel válasza BoB (#1340) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Lehet, hogy jobb lenne a Sabayon? Attól tartok, hogy nem tudnám feltenni az Archot. Inkább biztos vagyok benne... de a Sabayon is az csak grafikus telepítővel, ha jól tudom.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1342) Apollyon válasza Fritz Teufel (#1341) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem próbáld ki mind a kettőt, ingyen van és szélesül a látóköröd. Ha nem tudod az Arch-t telepíteni, akkor először próbálgasd vboxban, aztán ha megy, mehet élesben.

(#1343) bob.zxr: Jah igen, gentoo alap, de disztrówaccson azt írják hogy out-of-the-box.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1343) BoB válasza Fritz Teufel (#1341) üzenetére


BoB
Topikgazda

Nem használnék Sabayon-t az alapok ismerete nélkül (Gentoo). Virtuális gépben próbáld ki!

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1344) Fritz Teufel válasza BoB (#1343) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Miért erősebb a Sabayon a Manjaróhoz képest? Úgy látom, hogy az Arch grafikus telepítővel. Ha meg van grafikus telepítő, akkor csak fel tudom tenni. A Chakrát ajánlgatják még, de a KDE nem az én világom. Mókolni meg nem akarok.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1345) BoB válasza Fritz Teufel (#1344) üzenetére


BoB
Topikgazda

A Sabayon nem Arch alapú, hanem Gentoo. Az egy fokkal nehezebb mint Arch.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1346) Apollyon válasza Fritz Teufel (#1344) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Arch alapú, grafikus telepítős, választható DE-vel ellátott disztró az Antergos.

Ezt a disztrót MKLS fórumtárs próbálta már, és neked is ajánlotta pár hsz-szel ezelőtt. [link]

A Gentoo meg egyébként egy extra hardcore linux, az már tényleg a "hobbilinux" kategória, az a szint, amikor frankón linux szakértőnek kell lenni. A másik ilyen pedig a Slackware.
Persze meg lehet tanulni a kezelésüket csak idő és elszántság kell hozzá :)

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1347) MKLS válasza Apollyon (#1338) üzenetére


MKLS
aktív tag

Nekem nem csak az utoljára használt appokra nyomott resetet, hanem a kedvencekre is whisker menüben és ahogy mondtam eltűnt a beállítások is onnan. Keresővel sem találja, csak terminalból tudom indítani xfce4-settings-manager - al. Nem tudod hogyan tudnám visszavarázsolni?

(#1348) Istju


Istju
senior tag

Igen... Itt győzködöm a kollégákat archoljanak...
Igen.... A gentoo mindent forrásból telepít. Az Arch a Gentoo-hoz képest kismiska. Manjaro ? Gentoo -hoz nem viszonítható. Kiemelem még egyszer: Az arch linux , egy igazán felhasználóbarát, isteni háttértámogatással bíró rendszer.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#1349) Fritz Teufel válasza Apollyon (#1346) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A Slackware ismerős még az elejéről... :) Amikor megjelent, rögtön ki is próbáltuk. Akkor még nem volt olyan óriási a különbség a Slackware és egy Suse telepítése között. Mivel nem használtam, sajnos mindent elfelejtettem :(

Most látom, hogy az Antergossal kevertem össze a Sabayont. Nem is rudom, hogy honnan vettem azt. Még van két óra a partícionálásból, aztán holnap eldöntöm, hogy mi legyen. Elsőre megpróbálom rendberakni a Majnarót. Nem néztem meg, de biztosan kiadtak új iso-t, megpróbálom abból telepíteni. Ha továbbra is rapszodikusan bootol, akkor valamire...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1350) Apollyon válasza MKLS (#1347) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem próbáld reinstallálni az xfce-t vagy hasonló.
Tehát a meglévő cuccokat újratenni. Egyébként sokat használod a Settings-t? Én amikor feltettem a rendszert, beállítottam ami kell, azóta nem nyúltam hozzá.

(#1348) Istju: Igen, igazad van, viszont a telepítés nekem még nem menne fejből, tuti előtte kéne üljek legalább 2-3 órát egyhuzamban csak a telepítéshez, annyi most viszont nincs. Ami késik, nem múlik.)
Főleg, hogy én minden téren inkább a minimalizmust szeretem, jelen esetben ez pedig csak az eredeti Arch-ban valósul meg.

(#1349) Decepticon: Még nem adtak ki új ISO-t, egyelőre csak az update pack jött ki. Ha ennyire gázos a dolog, még ne frissíts rá a régire, várd meg amíg lesz új ISO és tedd fel azt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.