Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Pár napja én is a Manjaro Linuxot (XFCE) próbálgatom a laptopomon. Tetszik a rendszer, stabilan fut, tulajdonképpen minden ok, kivéve, hogy kicsit lassan bootol és ~800Mbyte Ram-ot fogyaszt indulás után. Jó lenne, ha valahogyan vissza tudnám vágni, hogy csak azokat a dolgokat töltse be, amire nekem szükségem van. Hogyan kell ezt csinálni? Mi ennek a menete?
Ugyanakkor láttam, hogy letölthető egy "xfce minimal" 0.8.10-pre3 iso is. Esetleg egyszerűbb lenne ezt feltelepítenem és utána felpakolgatni amire még szükségem van?

(#1352) cog777 válasza didros (#1351) üzenetére


cog777
senior tag

Nekem a 64 bites XFCE Manjaro 400MB-ot fogyaszt 8GB memoria mellett! Indulasi idorol nem tudok nyilatkozni, SSD-re tettem. Milyen kernelt hasznalsz? A "gyari-t" vagy feltetted a 3.14-est? Ezek az ujabb kernelek tobbet fogyaszthatnak ha nincs eleg memoria (paradox modon) mert a lapozast elkerulendo modon betomoritik a memoriat. Hogy ez aktivalva van-e az arch-ban azt nem tudom...

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#1353) didros válasza cog777 (#1352) üzenetére


didros
senior tag

Egyelőre még a "gyári", 3.10-es kernelt használom. 4GB RAM van a laptopomban (intel B950 proc.)

(#1354) didros


didros
senior tag

A verzió váltás egyébként hogyan történik a Manjaro Linuxban? Amikor bejelentik a 0.8.10-et, akkor jön majd egy frissítő csomag a régieknek és onnantól az ő rendszerük is ugyanúgy a legfrisebb lesz, mint annak aki újonnan telepít?

(#1355) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Sikerült rendbe raknom a dolgokat, így most már minden rendben. Remek estét okoztak nekem a tegnapi frissítéssel.
Az új Firefox éppen olyan istabil lett nálam, mint volt a Buguntu 14.04 alatt. Kiakasztja úgy a rendszert, hogy csak kurzorom van és vagy egy desktop fényképet kapok alá vagy hófehér kijelzőt. Csak hard resettel lehet újraindítani bármit is. A billentyűzet nem funkcionál ilyenkor, így nem tudok beavatkozni sem. Remek, szerintem a Firefoxtól megszabadulok rövidesen. Már csak egy grafikus média letöltő kellene, ami képes a mélységi töltésre is.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1356) Fritz Teufel válasza didros (#1354) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Igen, ez lenne a rolling release lényege. Sajnos ez az utóbbi időben nem valósult meg maradéktalanul :( Tegnap egyben adtak ki vagy három heti frissítést, miközben szinte naponta kellene frissülnie.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1357) didros válasza Fritz Teufel (#1356) üzenetére


didros
senior tag

Köszi! És a "pre-release"-ek mennyire megbízhatóak? Gondolom már eléggé közel lehet a 0.8.10 kiadása, egy friss telepítés esetén lehet, hogy jobb lenne egy ilyen csomagot feltenni, nem? Akkor utána már kevesebbet frissítene.

(#1358) Fritz Teufel válasza didros (#1357) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Elvileg folyamatosan kellene frissülnie, ez lenne a lényeg. Itt nincsenek stabil kiadást, csak állapotok.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1359) MKLS válasza Apollyon (#1350) üzenetére


MKLS
aktív tag

Azt hiszem megvan miért tűnt el a whisker menüből a beállításkezelő. Ezt találtam az imént...

Nézz körül légyszíves, hátha neked is eltűnt valamid, csak mondjuk elsiklottál felette. Nekem ami nincs meg és feltűnt az a Whisker menü --> beállítások --> beállításkezelő

[ Szerkesztve ]

(#1360) Apollyon válasza MKLS (#1359) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Wáhh, a settings alól eltűnt kb az ikonok 80%-a :DDD

Az általad is linkelt command viszont megoldotta a problémát :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1361) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Ha már a menünél járunk.
Openbox alatt volt egy ilyen sorom a schema.pl-ben:
{wine_apps => ['Wine...']},

Ezzel az openbox jobb gombos menüben kilistázta az összes wine progimat (mind a kettőt :) )

A kb 2 hónapja kijött frissítéssel az a dolog megszűnt. A fileban ott a fenti sor, de a menü nem listáz...
Megoldottam máshogy, de érdekel hogy hogyan lehetne újra működésre bírni.

[ Szerkesztve ]

(#1362) MKLS válasza Apollyon (#1360) üzenetére


MKLS
aktív tag

Ugye, hogy ugye?! :DDD
Most már nálam is minden rendben.

(#1363) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Már kétszer újra telepítettem a Manjaro-t, de a Firefox sajnos képes kiakasztani az x.org-ot és kilövi a billentyűzetet is. (van amikor több ablak van nálam nyitva és azokon belül több tab - szerintem a Friefoxnak komoly memóriakezelési gondjai vannak). Csak hard resettel tudom újraindítani. Valamiért, egyszer a geeqie-nél is előfordult, ugyan ez a probléma, ilyen eddig nem volt.

Éppen olyan szar lett a rendszer nálam, mint Uborka alatt. A torrenteket sem tudom valami miatt visszatölteni. Még egyszer megpróbálom feltenni (dd-vel írom meg a pendrive-ot, amint rájövök hogyan kell), ha nem fog futni rendesen, akkor vagy nézek valami más disztrót vagy visszateszem a Windowst, az képes atom stabilan hiba nélkül futni.

Persze, tudom, hogy atom stabilan fut az összedőlt x.org alatt a Linux, de ha nincs hozzáférésem, akkor az én szemszögemről bizony instabil. Már csak azért is, mert egyáltalán összedől az x.org.

A fene egye meg, azt hittem a Manjaro végre használható lesz! :s Nah, kiderítem hogyan működik az a dd...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1364) BoB válasza Fritz Teufel (#1363) üzenetére


BoB
Topikgazda

De miért várod a változást ha pont ugyanazt teszed vissza?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1365) MKLS válasza Fritz Teufel (#1363) üzenetére


MKLS
aktív tag

Továbbra is csak azt tudom tanácsolni, hogy telepítsd az Antergos OS-t. Az egy Arch graf. telepítővel, telepítőbe integrált desktop environment választóval, és néhány, Manjarohoz képest elenyésző mennyiségű előretelepített alkalmazással. Igaza van bob.zxr-nek, mitől várod a változást? Szerintem nem azzal van a gond, hogy épp nem dd-vel csináltad a bootable usb-t.

(#1366) Fritz Teufel válasza BoB (#1364) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nem tudom. A frissítésig nagyon jó volt, tökéletesen hibátlanul, flottul ment minden. Most majd minden frissítés után próbálgatom az újabbnál újabb disztrókat?

Még az sem lehet, hogy nem frissítek. A frissítéskezelő állandóan háborog a frissítés miatt, és a nyelvi kiegészítők sem telepíthetőek frissítés nélkül. Akkor így a Manjaro felejtős úgy, ahogy van.

Ezek szerint egyszerübb egyből visszatenni a Windowst.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1367) BoB válasza Fritz Teufel (#1366) üzenetére


BoB
Topikgazda

Amúgyis frissítésnél persze hogy könyen megvan a gebasz, amikor Te egy nem hivatalos változatot teszel fel, ami épp átalakulóban van hivatalossá... A hangsúly az átalakulóban -on van.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1368) joecontra válasza Fritz Teufel (#1363) üzenetére


joecontra
addikt

kiderítem hogyan működik az a dd...
sudo dd if=/path/to/the.iso of=/dev/sdX bs=4M

Előtte sudo blkid-del megnézed, hogy a pendrive /dev/sd[micsoda] és azt írod /dev/sdX helyett.

MKLS
Ha dd-vel készít egy rendes boot USB-t, akkor egy hibalehetőséggel akkor is kevesebb.

Üdv,
J

(#1369) Fritz Teufel válasza BoB (#1367) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Már nem vagyok biztos benne, ha felteszem mondjuk a KDE verziót, akkor az nem produkálná ezeket a hibákat. A mókolást meg megint csak nem akarom, nem is tudnám rendesen kipurgálni a KDE-t.
Ez a rohadt dd sem működik.
Valamiért ide van csatolva a pendrive: /run/media/barricade/B0E1-4DC7
Nem értem, hogy hogyan kerül oda, a frissítés előtt mindig a Média könyvtár alá csatolt. Most meg a /run könyvtár alá. Egyébként a drive az sdb-n van

Nincs csatolva, természetesen úgy próbáltam. Most az újabb ötlettel próbálom.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1370) joecontra válasza Fritz Teufel (#1369) üzenetére


joecontra
addikt

Pendrive-t nem kell csatolni ehhez.

Üdv,
J

(#1371) BoB válasza Fritz Teufel (#1369) üzenetére


BoB
Topikgazda

/media Ubuntu verzióknál van, Arch alatt mindig is /run/media/felhasználónév -alá csatolták az asztali rendszerek. De ennek semmi köze sincs a dd- hez, hogy jön ez ide, mert ez tökmindegy :F

Ahogy a másik topkiban írtam, unmountolni kell előtte.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1372) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Az .iso fel van másolva a pendrive-ra. Az pedig FAT32-re van formázva. Nincs csatolva:

[barricade@barricade ~]$ dd if=/path/to/manjaro-gnome-0.8.9-x86_64.iso of=/dev/sdb bs=4M
dd: failed to open ‘/path/to/manjaro-gnome-0.8.9-x86_64.iso’: No such file or directory

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1373) BoB válasza Fritz Teufel (#1372) üzenetére


BoB
Topikgazda

Angolul beszélsz? Elérési útvonal?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1374) Fritz Teufel válasza BoB (#1373) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Beszélek, miért? Ha nincs csatolva, akkor milyen elérési útvonalat adjak meg?

Egyébként: /run/media/barricade/B0E1-4DC7

remek

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1375) BoB válasza Fritz Teufel (#1374) üzenetére


BoB
Topikgazda

Mert ki is írta neked hogy nincs ilyen fájl.

" failed to open ‘/path/to/manjaro-gnome-0.8.9-x86_64.iso’: No such file or directory"

Mert a példából említett /path/to könyvtárat adtad meg. Azt add meg, amelyikban manjaro mage van.

A ./ (pont per), az éppen aktuális könyvtár ahol a terminál nyitva van.

Tehát ha abban a könyvtárban nyitsz terminált, akkor elég a ./manjaro.img is.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1376) Fritz Teufel válasza BoB (#1375) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nah, így már van értelme! Nem is értettem, hogy minek másoljam fel a pendire-ra az iso-t, ha utána meg lecsatolom a pendrive-ot.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1377) MKLS válasza joecontra (#1368) üzenetére


MKLS
aktív tag

Igazad van, én csak arra céloztam, hogy nem feltétlenül az a gond, hogy nem dd-vel csinálta. Nálam ha nem sikerült jól az usb telepítő (volt rá példa Yumi-val és unetbootin-al is) akkor már a telepítés sem ment végig, valahol megakadt, vagy hibaüzenettel kidobott.

[ Szerkesztve ]

(#1378) Fritz Teufel válasza MKLS (#1377) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Az a gondom, hogy erről installáltam először is. Akkor pedig tökéletesen ment. A frissítés nyirja ki a rendszert. Ha nem frissíteném, akkor hiba nélkül működne. De muszáj frissíteni, különben nem lehet használni.

Mindegy, mára hagyom a francba, holnap hosszú nap lesz két interjúval. Aztán lehet, hogy megpróbálom az Antergos-t, az is natív Gnome valamint nem community. Hátha az beválik...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1379) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Nah, ma van időm foglalkozni a dd-vel Idáig jutottam:

ubuntu@ubuntu:~/Downloads$ sudo dd if=/home/ubuntu/Downloads/manjaro-gnome-0.8.9-x86_64.iso of=/dev/sdb1 bs=1M
1515+1 records in
1515+1 records out
1589166080 bytes (1,6 GB) copied, 13,1761 s, 121 MB/s
ubuntu@ubuntu:~/Downloads$

Az volna a kérdésem, hogy ez mikorl esz kiírva a pendrive-ra? Met az még csak fel sem villant. Egyenlőre nem nyúltam semmihez.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1380) Siriusb válasza Fritz Teufel (#1379) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha az sdb1 a pendrive, akkor már rajta van.

(#1381) BoB válasza Fritz Teufel (#1379) üzenetére


BoB
Topikgazda

Csak sdb -t adj meg, ne sdb1 -et.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1382) Siriusb válasza BoB (#1381) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem biztos, hogy telepítőre, de én szoktam használni így pendrive-ot.

(#1383) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Nem írt semmit a pendrive-ra, nyilván nem is lehet két pillanat alatt. Van olyan grafikus program, ami hasonlóan megbízahtó de egyébként működik?

Az sdb nem működik, akkor nem találja és nem fut le. Fentebb lefutott, csak nem csinált semmit a futkározáson kívül.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1384) joecontra válasza Fritz Teufel (#1383) üzenetére


joecontra
addikt

Tudni kéne a következőket:

- ISO exact neve
- ISO helye
- melyik mappában állsz
- pendrive azonosítója

Üdv,
J

(#1385) Fritz Teufel válasza joecontra (#1384) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Köszönöm s egítséget, egy pilanat és megadom.

/dev/sdb1

ubuntu@ubuntu:~/Downloads$ ls
manjaro-gnome-0.8.9-x86_64.iso

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1386) BoB válasza Fritz Teufel (#1383) üzenetére


BoB
Topikgazda

Előtte volt umount? (leválasztottad?)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1387) Fritz Teufel válasza BoB (#1386) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

igen, de nem parancssorból. Nem tudom, hogy számít-e, de a blkid kimenetén nem látszik a drive:

ubuntu@ubuntu:~/Downloads$ blkid
/dev/sr0: LABEL="Ubuntu 13.10 amd64" TYPE="iso9660"
ubuntu@ubuntu:~/Downloads$ ^C
ubuntu@ubuntu:~/Downloads$

Ubuntu CD-ről csinálom, a Manjaro összeborult :(

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1388) BoB válasza Fritz Teufel (#1387) üzenetére


BoB
Topikgazda

Persze hogy számit. Igy olyan mintha kihúztad volna, ezért nem működött a /sdb -re.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1389) Fritz Teufel válasza BoB (#1388) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Akkor már csak azt nem értem, hogy miért nem látszik. Próbáljam meg úgy indítani a rendszert, hogy a pendrive is a helyén van?

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1390) BoB válasza Fritz Teufel (#1389) üzenetére


BoB
Topikgazda

Nem, dugd be a pendrive-ot, terminálba beirsz egy lsblk -t, ott irja a csatolási pontot.

Lecsatolod igy:
umount /csatolási_pont

PÉLDA:
bob:~ % lsblk
NAME MAJ:MIN RM SIZE RO TYPE MOUNTPOINT
sde 8:64 1 3,6G 0 disk /run/media/bob/7FC4-56

bob:~ % umount /run/media/bob/7FC4-56

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1391) joecontra válasza Fritz Teufel (#1385) üzenetére


joecontra
addikt

Ha a Downloads-ban állsz és az ISO is ott van, feltéve hogy az USB a /dev/sdb akkor a parancs így néz ki:

sudo dd if=manjaro-gnome-0.8.9-x86_64.iso of=/dev/sdb bs=4M

Aztán megvárod míg visszaadja a prompt-ot.

Üdv,
J

(#1392) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Így néz ki, közben újraindítottam:

ubuntu@ubuntu:~$ lsblk
NAME MAJ:MIN RM SIZE RO TYPE MOUNTPOINT
sda 8:0 0 465.8G 0 disk
├─sda1 8:1 0 3.7G 0 part [SWAP]
├─sda2 8:2 0 37.4G 0 part
└─sda3 8:3 0 424.7G 0 part
sdb 8:16 1 3.7G 0 disk
└─sdb1 8:17 1 3.7G 0 part /media/ubuntu/B0E1-4DC7
sr0 11:0 1 883M 0 rom /cdrom
loop0 7:0 0 842.7M 1 loop /rofs
ubuntu@ubuntu:~$

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1393) joecontra válasza Fritz Teufel (#1392) üzenetére


joecontra
addikt

Ha jól látom a pendrive 3,7 GB továbbra is a /dev/sdb néven szerepel.

sudo umount /dev/sdb

majd (feltéve, hogy a manjaro ISO a Downloads mappában van)

cd Downloads

majd

sudo dd if=manjaro-gnome-0.8.9-x86_64.iso of=/dev/sdb bs=4M

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#1394) Fritz Teufel válasza joecontra (#1393) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

El is készült, köszöönm szépen a segítséget. Feltelepítem, aztán átnézem, hogy korábban mit csesztem el, hogy megtanuljam a dolgot. Mégegyszer köszönöm!

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1395) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nah a héten a Manjaro már vagy 3x rommá fagyott. 1x FF alatt, 1x a lock screen jelszó panelje nem jött fel (ha lecsukom a képernyőt lokkolja a szkrínt és csak jelszóval lehet a rendszerhez férni, de maradt a feketeség, köszhaver), 1x pedig a login képernyőn nyekkent szét, WTF :F

Archlinux szokott fagyni? Volt már olyan hogy valakinél lefagyott? Most nem ez dönti el hogy mikor rakom fel, csak komolyan érdekel, hogy ez most mi.

Amúgy a FF és lock screen fagyáskor szerintem csak az X fagy halálra, mert a hátsó folyamatok minden bizonnyal mennek, pl. torrent > a hard disk indikátor szokásos villogása alapján fut, meg a zene sem áll le.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1396) MKLS válasza Apollyon (#1395) üzenetére


MKLS
aktív tag

Nekem a Super Tux Kart fagy verseny közben. Szerintem ez az "indiai" update nem f@sza...

[ Szerkesztve ]

(#1397) BoB válasza Apollyon (#1395) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ha jól emlékszem ebben az évben egyszer volt egy teljes fagyásom, nemtom mi miatt, meg egyszer volt valami gond a libreoffice- al. Mondjuk az is ment de csak úgy akart elindulni hogy ha fájlt nyitottam már meg dolphin-ból. Más nem volt.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1398) Siriusb válasza Apollyon (#1395) üzenetére


Siriusb
veterán

Igen. Ki volt kapcsolva a swap, sok minden megnyitva, s ráindítottam még egy virtualboxot is. Picit user error. Nagyon kevés tud lenni a 3 GB RAM. :-(

(#1399) Fritz Teufel válasza Apollyon (#1395) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Azt hittem, hogy ez egyedi. Tegnap a segítségetekkel dd-vel írtam meg a telepítőt és úgy tettem fel. FF és Chrome alatt is fagyott a x.org majd újraindítás után gyakorlatilag egyre gyorsabban már magától esett szét. Ugyan ez volt Ubuntu 14.04 alatt, ha emlékeztek, ezért beszéltetek rá a Manjaróra.
Eddig a böngészőre gyanakodtam, de ki van zárva, hogy az lenne a gyökérok. A Manjaro nálam kiesett, többet nem próbálkozom vele, főleg, hogy mindenképpen frissíteni kell, különben egy alkalmazást sem enged telepíteni. Még megpróbálom az Antergost és ha nem működik rendesen, akkor én befejeztem a Linux-szal való szórakozást. Meg kell állapítsam, nem való desktopra.
Nem kicsit vagyok most mérges. A Manjaro eszméletlenül jó volt a frissítéseg, egy röccenés nélkül. Erre tönkretették. Attól tartok, hogy ez kernel szintű probléma lehet, így az Antergos is ki fog fekündi, hiszen az is naprakész disztró. :s Nem tudom, hogy mi lenne a megoldás, de stabil rendszerre szükségem van, a bánat fog hetente installálgatni.

Ezt nem hiszem el!!! : Antergos 2014.05.14RC - 64bits - This is a Release Candidate. Stable images will be available soon

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#1400) Fritz Teufel válasza Fritz Teufel (#1399) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Antergos felment, de ez már nem olyan barátságos mint a Manjaro (számtottam rá).

A gnome-shell-extensions oldala nem ismeri fel Gnome-ként a DE-met. Fogalmam nincs mi a probléma (Gnome 3.12.2).
Az online fiókoknál a google fiókot hozzá lehetett adni, de a Facebook fiókot nem engedi (Hiba az alkalmazás elérésénél. Sajnos a használni próbált alkalmazás vagy nem létezik, vagy le van tiltva.)

A pacman-ban nem találok egyes csomagokat. Az AUR-alapértelmezett, de valahogy kevesebbnek tűnik a választék. Nyilván itt hiányzik a Manjaro extra tárhely.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.