Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) cappa72 válasza Marty (#18545) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem olyat vegyél, amihez van támogatás, és módosított rom.
Hacsak nem te akarsz vele sokat foglalkozni.

De az eredeti kérdésre, ha csak 2 opcióm lenne akkor azt választanám, amelyikhez előbb találok módosított rom-ot (a LeWa OS-en kívül)

Haipai n7100
Azért 5.5"-on az 1280*720 felbontás az elég erő ennek a gpu-nak.
Ráadásul az xda-n olvasom, hogy nem igaz a 8GB RAM...

Mpai:
... passz...

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#18552) GIJoe


GIJoe
addikt

Srácok, az létezik hogy az egyik SIM slot nem működik egy Jiayu G2esen?
Vagy én csinálok rosszul valamit? a felsőbe nem akar semmi menni, kell vmi spéci szoft h felismerje menjen a 2 slot? (alsó slot bármit felismer)

(#18553) ironbed


ironbed
aktív tag

Lenne egy kérdésem: volt valakinek problémája a Jiayu G2 kijelzőjével?
A kollégámnak rendelt telefonnál az történt, hogy egy képernyőre esett hópelyhet letörölve a képernyő befoltosodott és látszik, hogy bekerült az üveg alá a víz... :(
Alaposabban megvizslatva a kijelzőt, olyan mintha már eredetileg sérült lett volna, pedig a telefon nem lett leejtve....
Csatolok 2 képet, hogy könnyebben véleményt alkothassatok.

[ Szerkesztve ]

(#18554) Bargain válasza Marty (#18545) üzenetére


Bargain
tag

Jó szívvel és tapasztalattal ajánlom figyelmedbe még ezt a készüléket is:
[link]
Sógoromnak ilyen van 1 Gb Ram-mal.

Itt van hozzá közösség és módosított Rom, ami rootolja a készüléket, CWM recovery rak rá, illetve a belső memóriát 2,5 Gb-ra állítja, a GPS-t jelet javítja:

[link]

A hétvégén toltuk fel rá ezt a módosított Rom-ot 5 perc alatt és penge lett a gép.
Android 4.1.1 magyar.
Valami kérdésed van, privátba szívesen segítek.
Mondjuk neki ilyen szürke van:
[link]

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#18555) Roda válasza Marty (#18550) üzenetére


Roda
csendes tag

5 mm-el (5.3 inch) kisebb :) a többit meg nem lehet tudni a kínaiaknál...

(#18556) nash13 válasza janez (#18549) üzenetére


nash13
aktív tag

Hosszabb távon nem próbáltam csak Vasvár-Szombathely viszonylatban egyelőre. Igaz az utak nem Pest szintűek, de egyszer sem esett le szépen állt a helyén. Nekem jobban bejön mint egy kar a szélvédő előtt....

iPhone 7

(#18557) Rich49


Rich49
tag

Üdvözlet!

Ha 270$ ért rendelek telefont pl a pandawilltől DHL-el,akkor arra lesz vám/áfa?

Köszi

(#18558) smilecat válasza Rich49 (#18557) üzenetére


smilecat
aktív tag

majdnem 100%
pláne ha ezt is írják rá a csomagra...

(#18559) Marty válasza Bargain (#18554) üzenetére


Marty
tag

Az akku szerintem kicsi ahhoz a telóhoz, a többi rész szinte ugyanaz :)

(#18560) Bargain válasza Marty (#18559) üzenetére


Bargain
tag

Azt nagyon elírták azon az oldalon, mert 2 db 3100 mAh akksival jött a teló.
2 napot kibír közepes terheléssel.

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#18561) Bargain válasza Marty (#18559) üzenetére


Bargain
tag

Videó 5 perc 10 másodpercnél látható.
Két brutális akksi, mondjuk így meg is dobja a telefon súlyát. :)

Cukor az élet, csak tudni kell szopogatni!

(#18562) sasa311 válasza GIJoe (#18552) üzenetére


sasa311
veterán

Nem kell. Ha nincs benne kártya ki kéne írnia, hogy a sim slot üres, ha pedig van benne SIM akkor azt magától érzékelnie kell.

Amúgy nem tudom, ma megcsináltam egy kolléga G2-jét magyarra. Nem tudom mi ez a nagy hype a telefon körül, nem mondom, hogy rossz cucc de maximum átlagosnak mondanám. Elég silány műanyagnak érezni az egész telefont, meg úgy összességében se nem szép, se nem könnyű, se nem minőségi érzetű. Sajnos :( G3 sokkal de sokkal minőségibb érzést keltett, mikor kézbe vettem.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#18563) LámaZ válasza Marty (#18545) üzenetére


LámaZ
addikt

Én ezt ajánlom.

Legyen minden jó!

(#18564) sasa311 válasza LámaZ (#18563) üzenetére


sasa311
veterán

Azért egy HD kijelző beleférhetett volna a 8000 ajróba :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#18565) LámaZ válasza sasa311 (#18564) üzenetére


LámaZ
addikt

Biztos van olyan is, de plusz 1k €-ér'.
:DD

Legyen minden jó!

(#18566) LámaZ


LámaZ
addikt

Ubuntu!
Lassan beérik okoskákra is.
Ha jobban kezeli a műholdakat, nálam nyert ügye van. :C

Legyen minden jó!

(#18567) bucs12


bucs12
csendes tag

Sziasztok

Flashtool-nál a 4008-as hibakod mit jelent!

(#18568) jano2101


jano2101
tag

Hello!
Van itt valakinek itt Newman N2-es telefonja?
Mert a topicja nem nagyon pörög!
Az lenne a kérdésem meg van e már az S3 rom rá?
köszi

"... Kinek a csillogás, kinek a hírnév. De egy Spíler... az egészen más. Miért? Azért, mert egy kőkemény Spíler orrba-szájba nyomat mindent!!!"

(#18569) tiger71 válasza jano2101 (#18568) üzenetére


tiger71
aktív tag

Szia!

Sajnos még nincs rá S3-as rom (márciusban talán, és akkor jön a JB is!!!) , de egyéb finomságok igen!

Itt a droidos topik, mazsolázz: Vondroid

Ma teszteltem a cuccost fullhd videóval... :) Hihetetlen amit nyújt! :) Le a kalappal!

Ha esetleg segítség kell, írj privit! Nekem eddig Best Of!

:R

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 300...

(#18570) mikrofon


mikrofon
veterán

Milyen zenelejátszót ajánlotok? Ki milyet használ? A gyárival az a bajom, hogy nem lehet kiválasztani, hogy egy adott mappában lévő zenéket játszon.

És videolejátszáshoz mit ajánlotok?

(#18571) Maximum1 válasza mikrofon (#18570) üzenetére


Maximum1
őstag

(#18572) RECSKA


RECSKA
veterán

Sziasztok!

Hozzámkerült egy szoftveresen téglásított Jiayu G2 512MB.
Csak fekete kép, és reseteli magát.

A tulaja megpróbált lewaost rárakni.
Maga az SP tools látja, de nincs mentése teljesen gyári romról.
Sőt, semmilyenről sem. CWM-et próbáltam rárakni, hogy odáig jusson el, de nem.

Ki az, aki segítene? természetesen nem kérném ingyen! A tulaj megsiratta a telefont, és megfogadta, nem nyúl hozzá többet!
Biztos sokan használtok itt 512MB-os G2-őt, és biztos van köztetek Pesti is. Kellene egy mentés, aztán szerintem én is talpra állítom, de jobban örülnék, ha valaki hozzáértő csinálná!

Írjatok kérlek!

Üdv.: Dezs

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#18573) hun_gery válasza mikrofon (#18570) üzenetére


hun_gery
aktív tag

RECSKA: innen valami?Ezekhez nem kell cwm.

mikrofon: részemről zenéhez playerpro v. n7player, videóhoz mxplayer vagy mobo

[ Szerkesztve ]

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#18574) RECSKA válasza hun_gery (#18573) üzenetére


RECSKA
veterán

Az a lényeg, hogy a telefon, mikor bekapcsolod, reseteli magát folyamatosan. Kép nincs, csak blackscreen...
Se recoverybe nem megy, se semmibe...

Ezért kellene teljesen újrahúzni a kicsikét. :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#18575) cappa72 válasza RECSKA (#18574) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mtkdroidtools-szal nem tudod összekapcsolni?

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#18576) RECSKA válasza cappa72 (#18575) üzenetére


RECSKA
veterán

de igen. Ezért is kellene egy olyan rom, ami abból rakható fel, de mindent rakjon újra, ne csak a romot...

Gyanús, hogy szétformázta a telefon particióit... :(

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#18577) cappa72 válasza RECSKA (#18576) üzenetére


cappa72
nagyúr

Először csnálj egy kínaszoft törlést mtkdroidtools-szal, aztán kérd le az aktuális particiokiosztást, csinálj egy aktuális scatter file-t, utána flasheld a cwm-met.

Blogomban van némi (jó bonyolult megközelítésű) leírás.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#18578) RECSKA válasza cappa72 (#18577) üzenetére


RECSKA
veterán

Erről kaphatnék egy bővebb infót? Valamint nem flasheli fel a cwm-et, valamiért :( :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#18579) RECSKA válasza RECSKA (#18578) üzenetére


RECSKA
veterán

Leszedtem egy romot. Flastoollal összeköt, csíkok szépen végigfutnak, zöld karika. Mondom ok, ezaz...

Aha, a telo be sem kapcsol, semmire sem reagál. Most lett igazi tégla, ezek szerint...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#18580) cappa72 válasza RECSKA (#18579) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha töltést veszi, akkor még mindig nem tégla.

Ugye a preloader-t nem fesselted át?

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#18581) beers válasza RECSKA (#18579) üzenetére


beers
addikt

Biztos, hogy 6575-ös 512-es a telefon?

M&N

(#18582) fotosjani válasza RECSKA (#18579) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Szia!

Vajon milyen típusú a G2-es?
Egy magos vagy két magos 512Mb-os vagy 1Gb-os.
Tudomásom szerint 7 különböző típus van.
Az egymagosokat két kijelzővel szerelték e-miatt ezt is figyelembe kell venni Rom-letöltésnél.
Szerintem először a pontos típusra le kell szűkíteni a kört.Meg kellene kérdezni a tulajt.
A needrom.com-on a kétmagos MT6577 512Mb-os telefonhoz még nincs fent rom, megkérdeztem mert nekem is G2L-esem van, csak az 1Gb-osokra valók vannak fent.

[ Szerkesztve ]

(#18583) Kroky_


Kroky_
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy Alcatel 992D-m van, ami ugyanúgy letiltja az egyik számot, ha a másikon épp beszélek, mint a többi 2 simes. Ehhez szeretnék vmi kis programot feltenni - ha van ilyen -, hogy legalább egy smsből tudjam, hogy egyáltalán kerestek az épp letiltott számomon is. A hívó félnek olyan jelzést adott, mintha megszűntem volna létezni. Semmi foglalt jelzés pl. Talán hangpostát tehetnék rá, de azt meg nem szeretem, szal azt hiszem a hívófél így járt. Max, ha elintézhető, h én értesüljek a hívásáról, akkor van esélyem visszahívni.
Ha vki tud ilyen alkalmazásról, légyszi segítsen! Köszönöm! :)

(#18584) masztah válasza Kroky_ (#18583) üzenetére


masztah
csendes tag

sim beállításoknál meg lehet adni a várakoztatást, hogy ha ki vagy kapcsolva kapj nem fogadott hívásokról sms -t feladóval és hívás idejével, illetve ha jól tudom, ha felhívod adott szolgáltató ügyfélszolgálatát akkor ők i s tudják ezt a funkciót kapcsolni.
(T-nél biztosan, tapasztalat...)

Egyébként ezzel a felállással nem igazán para a dual-SB a dual active-hoz képest, mert pl amíg az egyik kártyával netezel és a másik inaktív megkapod az értesítést, hogy kerestek, a hívó félnek pedig nem elérhetőt jelez mintha ki lennél kapcsolva.

G3 akksi, fekete protection shell, wall charger, fólia stb... eladósorban.

(#18585) oris válasza mikrofon (#18570) üzenetére


oris
aktív tag


Folder Player

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#18586) RECSKA válasza cappa72 (#18580) üzenetére


RECSKA
veterán

a prelodert nem.

MTK5677 , 512MB 8MP...

De a töltést sem veszi...

( nem needromrom szedtem romot, hanem valami fórumról. Már nem tudom. Kivettem az első kettőt dolog elől a pipát, meg az android system elől. Mivel nekem csak recovery kellett volna. Minden rendben végigment, és kész. Ennyi... :W )

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#18587) fotosjani válasza RECSKA (#18586) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Flastoollal megy? korábban azt írtad.

Tudomásom szerint az 512Mb-osak 5Mp kamerákkal vannak szerelve az 1Gb-osok vannak 8Mp-esel.

Én itt találtam romot ahol konkrétan ki van írva hogy G2L-re való.
Ezen a linken tölthető le.
Én magam nem használtam csak letöltöttem rosszabb napokra.

És itt találtam még egy verziót "Кастомные прошивки - прошивки от savyol All in ONE v1+ v2" fület kell lenyitni, az alsó részen lesz.
Ezen a linken tölthető.

[ Szerkesztve ]

(#18588) RECSKA válasza fotosjani (#18587) üzenetére


RECSKA
veterán

Mostmár nem, be sem kapcsol :(

Vissza kellene küldeni kinába... Ők biztos megoldják. :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#18589) fotosjani válasza RECSKA (#18588) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Hű-ha...
Melyik ROM-ot raktad rá, mi volt a pontos neve?

(#18591) konigjanos


konigjanos
senior tag

Megtudnátok mondani, hogy a myaudio phone series 5 + melyik kínai telo klónja? amit találtam, annak pont fordítva van a hangerő és kamera gomb az oldalán...

(#18592) Sanyika1 válasza cappa72 (#18580) üzenetére


Sanyika1
tag

Sziasztok!

Csatlakoztam a G3 felhasználók csapatához, és egy kis segítséget szeretnék kérni, mert megakadtam az smsreg.apk eltávolításában. :F
Az előzményekhez tartozik, hogy a telefon rootolva érkezett a tmallboxtól, volt rajta Superuser ikon is. Ezután hevizms kolléga leírása alapján Mobileuncle Mtk Toolsal felraktam rá a cwm-et, csináltam egy backupot, majd telepítettem a (#15903) Sanyesz. szerinti ICS romot.
Érdekes, hogy a Superuser ikon így már nem volt fent. Telepítettem Root explorer-t, hogy töröljem a system/app mappában figyelő smsreg.apk és odex fájlt, viszont nincs r/w mód csak r/o, a törlésnél kiírja hogy "your phone doesn't appear to be rooted"
Mit kellene beállítanom? :F

[ Szerkesztve ]

(#18593) sasa311 válasza RECSKA (#18588) üzenetére


sasa311
veterán

Ha az első 2 részt nem flashelted rá akkor nem lehetett elrontani! (feltéve ha a tulaj abból nem flashelt fel rosszat...)

Szép sorba nyomd fel a ROM-okat amiket a neten találsz és az egyik jó lesz! Csak türelem kérdése...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#18594) sasa311 válasza Sanyika1 (#18592) üzenetére


sasa311
veterán

Semmit, hogy úgy mondjam elbaxtad :)

A ROOTolást a system tartalmazza. Ha felraktál egy új, ROOT mentes ROMot akkor a telefon nincs ROOTolva már. Ami nem nagy gond, mert G3-at bin4ry simán viszi, 2 perc újra rootolni.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#18595) Tefra


Tefra
csendes tag

Sziasztok!
Tudna nekem valaki véleményt mondani a Media-Tech Imperius 4.3HQ (MT7006) dual SIM-es telóról?
Nagyon ígéretesnek tűnik a dual core + 2200mAh akksi kombó, de nem találok sehol véleményt, vagy tesztet... :(

Xiaomi MI 9T - ex: Lenovo P70

(#18596) sasa311 válasza Tefra (#18595) üzenetére


sasa311
veterán

Pont ezért nem venném. Ha beszarik akkor a világ végén sem fogsz hozzá ROM-ot találni. :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#18597) hungobungo


hungobungo
aktív tag

Üdv újra mindenkinek!

Azért még várjatok az mtk6589-es telefonokkal, az oroszok szerint még senki nem szállít sem hivatalosan sem máshogy. A Taobao meg tele van fake 6577-es telefonokkal, például ez is:

Ulefone/Star V1277-eshez érdekel valakit magyar LeWa rom?
Volt egy kis időm, megcsináltam az oroszok alapján, szivesen megosztom ha kéri vki (CWM-ból frissíthető).

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#18598) berigazek


berigazek
őstag

Na Uraim!
Tegnap visszevittem a Medi Markt-ba a Mobistel T1 klészülékemet,visszaadták a pénzt természetesen és ugyancsak tegnap egy másik MM-ban megpillantottam a nagyobb tesóját azaz a Mobistel Cynus T2-st és szerettem volna venni belőle fekete színűt,de elkapkodtak már ,mint a cukrot,csak a kiállított darab volt ott,egy fekete és egy fehér.Megkell hagyni...a fehér sem csúnya,hófehér eleje hátulja és oldalai krómozottak,de nekem a fekete a férfias szín.Rögtön mondtam a boy-nak,hogy azonnal elvinném a kiálított darabot,azt mondta,hogy 3 hét múlva jön még...,,de ,,nekem most kell" mondtam neki,,,menj nagyfőnőkhőz éskérdezd meg,hogy elvihetem-e most?De azt mondta,hogy nincs kedvezmény rá,mondtam,hogy nem számít....(annyira megfogott a szép kecses darab,5"-os képernyőjével és szebb,.mint a kistesója,nagyobb a képernyőfelbontása,nem sokkal,de az 512 Mb RAM szépen mozgatja,ez nem dermed le netezés közben,12 Mp a főkamera,1.3 a másodlagos kamerája,mellékeltem is képet,ma készítettem vele,mindent leteszteletem,GPS 20 sec alatt jelet fogott,Bluetooth és PC között oda-vissza FTP jó,net kiváló,nem vastag,2000 MAh akksi és KETTŐT adtak ehhez belőle,más a töltője,teljesen más.IGo hasít ezerrel :-) Mit mondjak róla?Ja az Antutu 6300-at mutatott ezt ajánlom,igaz 219,.-eur az ára,nekem még is 199,-eur-kellett fizetnem,mert kiállított darab volt,össze-vissza tesztelgették,de karcnyom nem volt rajta egy szál sem,otthon rátettem a matt fóliát nagyon szépen,ami vele adtak.És egy fontos Infó,lehet,hogy sokan tudjátok már,de van aki nem...Android 4.0.4-es és alapból van Magyar nyelv benne,semmi kínai app(!!!)Majd ROOT-olom,ha lesz időm,de sokat melóztam mostanában.És meglepi,mert a SIM 1 ÉS SIM2 külön Csengődallam beéllítási lehetőségét,ebben benne van,alapból!!Egy dolgot nem tudok beáálítani,az az Automatikus Fényerőt....megvan a csúszka,azon tudok állítani,de szerintem magától is Automatikusan állíttja a fényerőt.Kérdezzetek,felelek.

[link]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#18599) Sanyesz. válasza Sanyika1 (#18592) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Nem kell megijedni. Az általad említett 4.0.4 ICS ROM törli a root jogot, azaz újra kell rootolni.
Erre több lehetőséged is van, itt a fórumon is van róla leírás, talán éppen hevizms blogjában. Sokat mondok, ha tovább tart 1 percnél.
Mellesleg miért zavar téged az smsreg.apk? :F

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#18600) hun_gery válasza berigazek (#18598) üzenetére


hun_gery
aktív tag

Ha lementenéd a ROM-ot, hátha valaki, aki ért is hozzá, ki tudná játszani belőle a csengőhang állítás lehetőségét, hogy a többi MTK-s telefon is megkaphassa.

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.