Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) ctibor válasza zarew (#18944) üzenetére


ctibor
senior tag

1. Privátba megpróbálom majd elküldeni neked egy már magyarított rom linkjét - én is azt használom. Azt csak fel kell tenni, rootolt telefonra ez nem lehet gond.

2. A ButtonLED progit használom villogtatásra. Minden eseményénél (hívás, SMS, email, viber, skype, stb.) jelez, 100 %-os biztonsággal! Minden 4 mp-ben 1 mp-re felvillantja a piros ledet. XDA-n keress rá, és a topic-jában olvasd el a használati utasítást is hozzá.

3. Néha nekem sem hozza ki a neveket keresésre a címtár, de sokat javult a helyzet, miután átállítottam a menüben és most a magyar szabályok szerint a vezetéknevet teszi előre, keresésnél és megjelenítésnél is.

És tényleg jó a telefon. Én elég igényes vagyok, 2001 óta használok ún. okostelefonokat (nem tévedés, még a régi windows mobilokkal kezdtem), és ezzel meg vagyok elégedve.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#18952) Land


Land
veterán

Ismertek 4.3"-os 2-4 magos, 1-2 GB RAM-os, normális GPU-jú (531 ultránál erősebb) telefont korrekt áron Kínából? Xiaomi MI2 lenne a Best, de az 100k. Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#18953) cappa72 válasza Land (#18952) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez esetben meg kell várnod, míg kijönnek a 4magos mtk-s tekefonok.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#18954) Land válasza cappa72 (#18953) üzenetére


Land
veterán

Ezek jönnek márciusban?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#18955) Nokia12 válasza mikrofon (#18903) üzenetére


Nokia12
tag

Handcent SMS a megoldás a problémádra.

(#18956) sasa311 válasza Land (#18954) üzenetére


sasa311
veterán

Elvileg.
Gyakorlatilag inkább áprilisban - vagy májusban...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#18957) Land válasza sasa311 (#18956) üzenetére


Land
veterán

Vannak bejelentek telók arra a SOC-ra?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#18958) janovits


janovits
csendes tag

Sziasztok! Van egy problémám. Egy JiaYu G3-mat szeretnék rendelni az etotalkról VÁMMENTESEN. De az a baj hogy valamiért nem engedi az etotalk hogy a normál postával rendeljek csak a DHL-el és ott elvileg minden csomagot levámolnak (pár napja még lehetett volna a normál postával rendelni) . Tehát honnan rendeljem meg? Előre is köszi.

JIAYU G3

(#18959) Sanyesz. válasza janovits (#18958) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Antelife vagy MiniDeal. De ettől még nem lesz feltétlenül vámmentes. :))
A mondatod úgy lenne helyes, hogy minden csomagot levámolnak, de nem minden csomag után kell vámot fizetni.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#18960) Dominó85 válasza Sanyesz. (#18959) üzenetére


Dominó85
veterán

Mármint minden csomagot levámolnak, de nem mindegyik után kell ÁFA-t fizetni. :B

* Péter - 06302461862 *

(#18962) janovits válasza Dominó85 (#18960) üzenetére


janovits
csendes tag

És akkor az áfát hogy ússzam meg nekem most a legszimpatikusabb a minideal mert nincsnen szállítási költség de én nem szeretnék plusszba 40 dollárt fizetni!!!Hogy kérjem vagy mit csináljak?

JIAYU G3

(#18963) Sanyesz. válasza janovits (#18962) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Fogalmazzunk úgy, hogy a postai úton érkező csomagokra kisebb az ÁFA-fizetés valószínűsége. Ezt Te nem tudod befolyásolni. Leginkább az illetékes ügyintézőn múlik, hogyan kezeli le a küldeményt. :)
Az szinte biztos, hogy a feladó nem a tényleges árat tünteti fel a csomagon. Esetleg valami "furcsa" :Y tartalmat írnak rá.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#18964) sasa311 válasza janovits (#18962) üzenetére


sasa311
veterán

Te nem sokat tehetsz. Lehet hangosan imádkozni Mekka felé fordulva naponta 6x, hátha segít.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#18965) janovits


janovits
csendes tag

Még lenne egy kérdésem a minideal-től rendelném a singapore post-al és az le áfáz mindent? Akkor is ha kérem a megjegyzésben hogy ajándékként adják fel?

JIAYU G3

(#18966) sasa311 válasza janovits (#18965) üzenetére


sasa311
veterán

Oké, egyszer és utoljára:

A sima postával (tök mindegy, hogy singpost, chinapost vagy finnpost, mivel mindet a MAGYAR POSTA kezeli itthon) ha a jelzett érték 22 EUR alatt van akkor TOTÁL LUTRI, hogy kinyitják-e a csomagot és rájönnek-e, hogy áfa köteles a termék.

A GIFT talán még rosszabb, mintha semmi nem lenne ráírva, mert az már nagyon levágós.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#18967) Sanyesz. válasza janovits (#18965) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Valamit félreértesz. Nem az SG Post, HK Post stb. vámolja le a csomagot, hanem a magyar vámhivatal, mint külföldről (EU-n kívülről) érkező küldeményt. Ez pedig mindent levámol, mert ez a dolga. :K

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#18968) janovits


janovits
csendes tag

De akkor is levámolják és áfakötelesnek titulálják, ha én úgy kérem hogy ajándékként adják föl?

JIAYU G3

(#18970) Sanyesz. válasza janovits (#18968) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Mindenképpen átesik a vám procedúrán. Ennyi erővel az "ajándék" feliratú csomagokba bármit lehetne tenni, mert úgyem nézik át??? :DD
Annyit vegyél figyelembe, hogy azért nem olyan kritikus a helyzet. Van itt pár száz (ezer?) vevő, aki a távol-keletről hozatott ezt-azt, mert MEGÉRTE. :K

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#18971) sasa311 válasza janovits (#18968) üzenetére


sasa311
veterán

Nem, akkor tuti nem. Kérd úgy, hogy az van ráírva, hogy ajándék.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#18972) hunaqua


hunaqua
addikt

Folyamatosan írok már majdnem minden nap,hogy amiről megy a társalgás az "bűncselekmény"!

MINDEN ILYEN ÉRTÉKŰ CSOMAG ÁFA KÖTELES!!!!!! (...de az élethez szerencse is kell :) )

.....ha a warez tilos,akkor ez meg 100x az !!!!!!!

Meg szeretnék kérni mindenkit,hogy nyílvánosan ilyen kérdésekre ne válaszóljon.Aki egy kicsit foglalkozik vele, úgy is talál ilyen irányú társalgásokat!

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#18973) Sanyesz. válasza hunaqua (#18972) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Ne izgasd fel magad... :DD
Én is ugyanezt írtam, csak nem ilyen feltűnően. :R

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#18974) hunaqua válasza Sanyesz. (#18973) üzenetére


hunaqua
addikt

Sanyikám nem ez a gond,már az összes oldal erről szól!

....akarok egy F16-ost,és ha azt írja rá a Kínai ,hogy ő nem is Kínai,hanem Belga,és ez nem is vadászgép hanem lúdtalp betét,és nem is 10.000.000 usd.-,hanem 10usd.-,és az is ajándék!!!! :D

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#18975) minatomiray


minatomiray
csendes tag

Esetleg sejti valaki mikor lesz Jiayu G3-ra stabil gyári JB? Ahogy hallotam a beta1-el kapcsolatban voltak gondok, pl. nem megy jól a BT kihangosító. Valami infó?

(#18976) Sanyesz. válasza hunaqua (#18974) üzenetére


Sanyesz.
őstag

hunaqua: Ez egy szép tőmondat volt... :C

minatomiray: Erről még nincs érdemi infó. Ahhoz képest, hogy amikor kijött a ß1, néhány napra rá ígérték a véglegest, még sincs sehol.
De nekem bejön a ß is, én jó egy hónapja ezt használom és nem találtam olyan funkciót, ami ne működne. Mondjuk játék ügyben nem tudok nyilatkozni.
A BT headset tegnap volt téma, de a kihangosító nálam megy. Írtam is ezt.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#18978) Dominó85 válasza #40993792 (#18977) üzenetére


Dominó85
veterán

És ha naponta öntözöd elérheted a kívánt méretet. :DD
Sőt ha kiteszed a napra, akkor melegben rózsaszínű, míg hidegben világoskék lesz a színe. :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#18980) hunaqua válasza Dominó85 (#18978) üzenetére


hunaqua
addikt

...és a kék az EU színe,tehát Vám és Áfa mentes. :D

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#18981) Sanyesz. válasza hunaqua (#18980) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Uraim! Ugyan nem vagyok MOD, de térjünk vissza az eredeti topiktémára. :R

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#18982) hunaqua válasza Sanyesz. (#18981) üzenetére


hunaqua
addikt

:R

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#18983) Terentius


Terentius
őstag

THL W8
Még hogy nem lehet kapni.In stock és ahogy látom már van aki rendelt is Budapestre

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#18984) Terentius


Terentius
őstag

Sőt elvileg lehet kapni ezt is:
ZTE V987
350 $

Poco F5 12/256 Gb

(#18985) beers válasza Terentius (#18983) üzenetére


beers
addikt

Kár, hogy 145mm hosszú.....!
Kénytelen leszek G4-et venni, (pedig a w3+ minden igényemet kielégítette) már a 130mm is határeset számomra!

M&N

(#18986) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Már egy ideje keresgélek telefont, de nem tudom eldönteni, hogy szükségem van-e az 1 GB RAM-ra. Ha a játék a legutolsó szempont (gyakorlatilag soha nem játszom a telefonon) és szinte csak kommunikációra használom a készüléket (mail, net, telefonálás, sms, skype), akkor is érdemes 1 GB-os telefont keresni? Azért kérdezem, mert az 512 MB-s készülékekből sokkal nagyobb a választék és az áruk is kedvezőbb.

Előre is köszönöm a segítséget :R.

(#18987) berigazek válasza Terentius (#18983) üzenetére


berigazek
őstag

Az nem rossz...

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#18988) sasa311 válasza Jim74 (#18986) üzenetére


sasa311
veterán

Akkor nem.
Sőt, akkor még 2 magosat sem érdemes venni, spórolsz vele pénzt és üzemidőt is.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#18989) berigazek


berigazek
őstag

http://mobil.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/3586282_-cynus-t2-mobistel.html][link]

Akkor vegyetek Németországból 199,-euróért ilyet kockázat nélkül vagy ott van a kisebb testvér Mobistel Cynus T1 az is nagyon jó,de ez viszi a primet nálam:-)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#18990) cappa72 válasza Jim74 (#18986) üzenetére


cappa72
nagyúr

Néhány gépezet tekintetében azonban ez az összegkülönbség (512Mb vs. 1GB RAM) nem túl fölhözvágó (persze ki mennyire ár-érzékeny). Íme egy példa:
ZTE v790 155$
ZTE v889 144$
Ez 11$ (max. ~2500Ft)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#18991) ÁrPi2 válasza beers (#18985) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Nem hosszú az. Dehát 130 mm ! :)

De azért Cortex A9-nek írják...a G4-nél jól: Cortex A7 .

[ Szerkesztve ]

(#18992) Jim74 válasza cappa72 (#18990) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igazából, amiket néztem, ott nem 11USD a különbség. Hacsak ennyi lenne, akkor nem gondolkodnék rajta.
Valami 4,5"-osban gondolkodom, aminek lehetőség szerint 2000 mAh-ásnál nagyokk akkumulátora van.

(#18988) sasa311: akkor meg nem érdemes a Galaxy W-t lecserélni :DDD. Legfeljebb a nagyobb kijelző miatt. De azt meg nehezebben hajtja meg egy egymagos, nem?

[ Szerkesztve ]

(#18993) sasa311 válasza Jim74 (#18992) üzenetére


sasa311
veterán

800 * 480 -ig kihatja az 1 mag, a felett érdemes 2-ben gondolkodni.

Bár én őszintén mondom nem értem hova ez a 4 colos HD mánia. Egy fullHD tévé 50-60-70 centi, a monitorom 17 col és 1440*900. Akkor minek 4-5 colban HD kijelző :F

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#18994) Dominó85 válasza sasa311 (#18993) üzenetére


Dominó85
veterán

A baj az, hogy az emberek hajlamosak egy készülék megvásárlásakor (az ár megtekintése után) a specifikációban szereplő számok alapján dönteni. Minél nagyobb a szám a leírásban, annál jobb szerintük... Ezt hívják "tudatlan vásárlónak". No meg sok e-pöcsű verheti a nyálát, hogy neki FHD kijelzős telója van. Az meg már mindegy, hogy faltól falig alig tudja elvinni anélkül hogy lemerülne... Értelmes ember keresi a normális hardverrel szerelt és az igényeit legjobban kielégítő és megfizethető alternatívákat. Szerintem szimplán hülye az aki ma e-pöcsölős módon választ okostelefont. Kisebb felbontás, ugyanannyi ram, ugyanaz a SOC nagyobb élményt tud nyújtani (no meg hosszabb üzemidőt), mint egy FHD kijelző. Aki pedig 4,5-5"-on xarrá nagyítja a behozott oldalakat, hogy bizonyítsa miért jobb az FHD, az sem százas... Ilyen korban élünk. Szerencsére én tudatos vásárló vagyok, aki megnézi mekkora a rendelkezésre álló anyagi keret, aztán annak függvényében mik az alternatívák, amik az igényeimnek megfelelőek (hosszú üzemidő, szép kijelző, korrekt hardver). A főbb kérdések:
- Mikor
- Mennyiért
- Mire
- Honnan
- Miért
Az meg, hogy egyre másra jönnek a tepsifonok csak a gyártók balfaxsága. Egyáltalán nem jellemző az a trend, hogy az embereknek qva nagy teló kéne. Éppen ellenkezőleg, legtöbben a tenyerükben még kényelmesen használható készüléket keresik. Sajnos a kínaiak is mennek ezen nagy gyártók által mesterségesen generált ál-trend után. De szerencsére a kínai átlagkézméret az európai alatt marad, így nem kell félnünk még egy darabig az 5,5"-6"-os egyen gyártás miatt. Lásd Jiayu G4 4,7" kijelzője lesz, de kisebb lesz méretileg, mint a G3.

* Péter - 06302461862 *

(#18995) sasa311 válasza Dominó85 (#18994) üzenetére


sasa311
veterán

Én 4 col felett tuti nem fogok venni telefont, amíg kapható 4 colos a piacon... :P

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#18996) Male válasza Dominó85 (#18994) üzenetére


Male
nagyúr

Ez valóban így van, bár van amikor valóban kéne a nagyobb felbontás. Én pl távoli asztallal is használom néha, és ott kevés a 800x480 sajnos... (meg a hegyes stylus hiánya is zavaró... mindenütt csak ilyen bumszlikat akarnak eladni, a hegyesek tízszeres áron vannak, és amit eddig találtam, annak is valójában egy átlátszó nagy kör van a végén (pl: Dagi).... bár lehet, hogy ettől még milliméter pontos, csak nem merem megrendelni).

(#18997) sagit


sagit
addikt

Üdv urak

Jiayu G4-et szeretnék, az advanced verziót. A 2 GB ram miatt fogott meg ez a telefon, illetve az energia takarékos a7 magok + a 3000 mAh-s akku miatt. Ahogy pandawill-en látom 03.15-én kezdik el szállítani, ha előrendelném mikor lenne ebből valami vajon? Plusz a Pure Black verzió nagyon tetszik, de sehol nem találtam hozzá még előrendelést se, az se baj ha drágább mint a fehér verzió (~250$+)

A fehér hátlapja gagyinak tűnik ezzel a lakkos hatással, SGS után nem akarok megint ilyet. A fekete hátlapja mintha matt lenne. Nincs erről infó?

sasa311: a G4 10,6 mm-el magasabb, 0,8 mm-el szélesebb és 0,1 mm-el vastagabb mint a mostani SGS-em. Viszont 1500 mAh helyett 3000 mAh-s akku van benne, és 4" helyett 4,7"-os a kijelzője.

Ez olyan kicsi differencia hogy fel sem tűnik majd szerintem.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#18998) Dominó85 válasza Male (#18996) üzenetére


Dominó85
veterán

10" HD vagy FHD tablet + távoli asztal az OK, de kanyargom... mobil és távoli asztal? Annyira kényelmesedik az ember. :U
A stylus pen témában együtt érzek veled. :K

sagit
A Jiayu G4-et már bejelentették, de a sorozatgyártása még NEM kezdődött el. Kb Március végén fogják csak beindítani a gyártását, így előreláthatólag májusban lesz kapható! A kínai webshopok csak ráülnek és forgatják a pénzedet 45 napig, aztán ha szerencséjük van még le is nyúlják tőled. Szóval én nem rendelnék előre kínai webshopból. Továbbá mivel igen friss teló lesz ez április-május táján, jó lenne megvárni az első szériáról a visszajelzéseket. Anno a G3-mal is voltak gondok az elején! MTK6589 ARM Cortex-A7 Quad-Core 1.2GHz van kiírva sok előrendelős oldalon, de tudjuk, hogy ezeket nem lehet biztosra venni. :N

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#18999) Male válasza Dominó85 (#18998) üzenetére


Male
nagyúr

Nem kényelem, hanem bármikor el kell tudnom érni.... a telefon mindig nálam van, egy tabot viszont nem hordhatok mindenhová. (mocskosul kényelmetlen mobilról egy win server, de még mindig jobb, mintha egyáltalán nem érem el :) )

sagit: Tipp: Majd májusban... keresd vissza a G3-at akar mindenki venni részt itt a topicban... volt ott is "ekkor már kezdjük árulni" hír, aztán hónapokkal később jött az első szállítmány.

[ Szerkesztve ]

(#19000) sasa311 válasza sagit (#18997) üzenetére


sasa311
veterán

Ne rendelj előre, csak kölcsönadnád a lóvét a webshopnak. Jobb herlyen van nálad. Majd április végén....

Márc. 15-én már látom előre, hogy tömegesen küldik majd a FAKE 6589-esnek álcázott 6577-e mobilokat :DDD

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.