Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) berigazek válasza konigjanos (#18300) üzenetére


berigazek
őstag

Képernyőkimélő progi van fent?Vagy csinálj egy gyári visszaállítást és szűzen próbáld ki.

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#18302) konigjanos válasza berigazek (#18301) üzenetére


konigjanos
senior tag

nincs fent. már csináltam, szűz gépen is ugyan ez van...

(#18303) cappa72 válasza konigjanos (#18300) üzenetére


cappa72
nagyúr

próbáld a v18-at

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#18304) cappa72 válasza Maximum1 (#18299) üzenetére


cappa72
nagyúr

Egyetértek, unalmas :DDD. Nekem sincs semmi gondom vele.
Megy, nem akad, nem fagy, nem fc-zik, stb.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#18305) konigjanos válasza cappa72 (#18303) üzenetére


konigjanos
senior tag

Az is megvolt...

(#18306) cappa72 válasza konigjanos (#18305) üzenetére


cappa72
nagyúr

CWM-met találtál rá esetleg a neten? Ha igen, akkor az már fél-siker, onnan már könnyen menne.

Esetleg..., de ez elég bonyolult, és ez sem biztos, hogy működik, csak bizonyos feltételek teljesülésekor.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#18307) Gyuszkoo válasza ctibor (#18297) üzenetére


Gyuszkoo
tag

Ez egy print screen a tmallboxon árult w5 menüjéből. Fél nap kerestem, de még senki nem tette közkincsé!

(#18308) Gyuszkoo


Gyuszkoo
tag

Milyen driverek kellenek a W5 rootoláshoz?

(#18309) Martinmentor


Martinmentor
csendes tag

Sziasztok! ha van valakinek, Star note 2 n9770-es kínai telefonja, és esetleg a gyári headset-et nem használja, az legyen szíves keressen meg mert ráalkudnék... köszönettel Martin

(#18310) mikrofon válasza konigjanos (#18300) üzenetére


mikrofon
veterán

Ha hívás után kikapcsol a képernyő és csak akkor kapcsol vissza a hívást a másik fél befejezi, akkor az a P-szenzor hibája. Két lehetőség van. Le kell szedni a képernyővédő fóliát és anélkül kell kipróbálni. A másik, hogy újra kell kalibrálni az érzékelőt. A kalibrálást a Mobileuncle MTK Tools szoftver MTK engineer mode / P-sensore menüben tudod megtenni, vagy ha elindítod a telefont factory módban, esetleg van olyan készülék, ahol, ha ezt: *983*0# beütöd, mintha hívást keresnél akkor is lehet kalibrálni. Ezzel a szoftverrel tudod tesztelni, hogy működik-e az érzékelő.

[ Szerkesztve ]

(#18311) mikrofon


mikrofon
veterán

Többször volt már téma, hogy a Mobileuncle MTK Tools szoftverrel be lehet állítani a telefon hangerejét, erősíteni lehet a mikrofonját.

Most akadtam egy leírásra A Lenovo A789 telefon orosz fórumán (# 4063 " zk9663 "November 16, 2012, 23:00)

Audio settings in the system menu
Uncle Mobile Tools => engeneer mode => engeneer mode (MTK) => audio
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Ringer - LoudSpeaker => Ring
Media volume - LoudSpeaker Mode => Media
Volume (handsfree) - LoudSpeaker Mode => Sph
speaker volume - Normal Mode => Sph
microphone volume - Normal Mode => Mic
Call volume in the headphones - Headset Mode => Sph
volume of the music in the headphones - Headset Mode => Media
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
In the right section, select the row (Level) and below the line (Value is 0 ~ XXX ........) to expose the significance given the maximum-XXX. And so one by one with each Level.
Max Vol. it is advisable not to touch (not required). He is responsible for the overall volume of the selected section.

Many settings (on my phone) is initially not suit me. In particular - During the call, the speaker's ear ripped its power. It was not very familiar rocker put the most minimal volume.
The result: revised speaker volume - Normal Mode => Sph and put:
Level 0-40
Level 1-55
Level 2-70
Level 3-85
Level 4-100
Level 5-115
Level 6-130
(originally Level-6 was maximum-160. decided for myself that it is powerful enough lishnee.Dinamik here.)

More ...
revised volume of the music in the headphones - Headset Mode => Media . She was so very understated: something about 190 of the 255 maximum. , and put:
Level 0-90
Level 1-125
Level 2-150
Level 3-170
Level 4-190
Level 5-210
Level 6-230 (out of 255 much as possible)

Now on to the microphone: Microphone Volume - Normal Mode => Mic default
Level:
0-64
1-255
2-255
3-156
4-255
5-255
6-160
To me it is something not clear. Especially the transition from 3 to Level 4. I understand adjustable microphone sensitivity levels of this skill is in sync with the earpiece is loud Level (typical call). That is if I'm on the mark - 4 that have sound and microphone 100 255 (maximum) and is on the mark to fall below 3 the microphone immediately drops to 156. Any failure, dead zone. And when you consider that the original volume of the earpiece off scale and I always kept it somewhere on level 3 it is not surprising that some have complained about difficulty hearing. put them in the likeness of Jiayu G2 (in the cap)
Level 0 - 255
Level 1 - 250
Level 2 - 245
Level 3 - 240
Level 4 - 235
Level 5 - 230
Level 6 - 225 ----. Audibility GREAT! "!!

PS And also, according to the principle described above adjusted
Ringer - loudspeaker => Ring (Slightly increased sound)

[ Szerkesztve ]

(#18312) Maximum1 válasza mikrofon (#18311) üzenetére


Maximum1
őstag

Ez jó infó, köszi, már szétállítgattam. :DDD
Kérdésem az lenne ha nagyon elállítgatom visszalehet ezt állítani alapra?
A másik, nem jövök rá melyik értéket és hol állítsam át, hogy ne én legyek a Darth Vader a Viberen.
Tuti hogy itt kell átállítani valamit :(((

(#18313) kovee01


kovee01
tag

Kinek milyen véleménye van a következő telefonról: JIAYU G3?

Válaszokat előre is köszönöm!

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#18314) beers válasza kovee01 (#18313) üzenetére


beers
addikt

:Y :W

M&N

(#18315) cappa72 válasza kovee01 (#18313) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem teccik. Kollégámnak ez van, szereti. 4 napot elmegy neki.
Van saját topikja is. Közösség is épült köré.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#18316) Jim74 válasza beers (#18253) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ. :R
Nehéz döntés lesz, mindegyikben, van valami, ami miatt jó. Pl. V970 ára nagyon kedvező, a lenovoban jó nagy akku van, a zopo kijelzőjének a paraméteri szimpatikusak, a jiayunak nagy a tábora itt, könnyebb talán segítséget kapni hozzá, ha valamivel nem jutok zöld ágra.

[ Szerkesztve ]

(#18317) Marty


Marty
tag

Akit érdekel, még a korábbi telómnál volt inkompatibilitás a viberrel és úgy oldottam meg, hogy feltettem egy régebbit, azt engedte, majd frissítettem.

data.hu-ra feltettem. itt a link a régebbi, nálam működő viberhez: link

Csak azért írtam ki, mert pár embernél láttam, hogy voltak ilyen gondjai.

[ Szerkesztve ]

(#18318) Xabi78 válasza kovee01 (#18313) üzenetére


Xabi78
aktív tag

:U

G3 összefoglaló

Tessék használni a keresőt, a fél topic erről szól. Beírod, hogy G3, és olvasgatsz...

X.

Cave canem!

(#18319) kovee01 válasza Xabi78 (#18318) üzenetére


kovee01
tag

Köszönöm!

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#18320) konigjanos válasza mikrofon (#18310) üzenetére


konigjanos
senior tag

Nagyon köszi, jó kis program. sajnos nem találtam meg a p-szenzor menüpontot.az engineer mode-> engineer mode (MTK) -> hardware testing fül alatt alatt kellene lennie?ott nekem csak audio,camera,cpu stress test,device manager,display, stb pontok vannak, semmi szenzor...
A zausan teszt proginál mindig 0 cm a distance, ha bele világítok zseblámpával, akkor felmegy 100%-ra egy villanásra. neked mond ez valamit?

(#18322) konigjanos


konigjanos
senior tag

Itt egy jó videó a szenzor kalibrálásról: [link]
bár nekem ez sem segít, valószinűleg hardware gond lesz, csak az erős zseblámpát érzékeli a szenzor, pedig pirosan világít...

(#18323) dex02


dex02
tag

Üdv
Jiayu G2S tulajokhoz lenne kérdésem - a GPS problémát sikerült vkinek megoldania?
(1. hsz -ben leírtakkal nem lett jobb a vétel, csak a teszt progi jelzett több műholdat)
Illetve a gyári Jiayu-s ROM-hoz képest mi az előnye CWM recovery nek és ROM nak?

[ Szerkesztve ]

(#18324) fPApi válasza dex02 (#18323) üzenetére


fPApi
őstag

Nekem az 1. hsz szerinti beállítás után működik rendesen. Mondjuk kétszer csináltam meg, mivel az első után működött, majd néhány nap múlva már újra nem. A második után már hosszabb idő eltelt, többször használtam és működik.

(#18325) bucs12


bucs12
csendes tag

Sziasztok

HDC GT N7100-as kínai mobilt Tégla lett frissítés után !Valaki valami megoldást nem tudna,hogy újra működjön!
A gép sem ismeri fel!!
Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#18326) beers válasza bucs12 (#18325) üzenetére


beers
addikt

Akku ki, be+flashtool?
Eredeti rom megvan?

[ Szerkesztve ]

M&N

(#18327) bucs12 válasza beers (#18326) üzenetére


bucs12
csendes tag

nincs meg az eredeti!

(#18328) cappa72 válasza bucs12 (#18325) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha töltőre teszed, veszi-e a töltést?
Be tudsz-e lépni recovery-be? power+hangerő fel
Be tudsz-e lépni factory módba? power+hangerő le

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#18329) beers válasza bucs12 (#18327) üzenetére


beers
addikt

Az baj....!
Tanulság: az ilyen "ismert" típusnál első az eredeti rom lementése!
Próbálj kérni a kínai eladótól, hátha....!
Flashtool látja?

M&N

(#18330) bucs12 válasza beers (#18329) üzenetére


bucs12
csendes tag

flashtool nem látja !!készülék tégla állapotba került hozzám!

(#18331) bucs12 válasza bucs12 (#18330) üzenetére


bucs12
csendes tag

recovery,factory mód nincs!

(#18332) sasa311 válasza bucs12 (#18330) üzenetére


sasa311
veterán

Akkor az full tégla, ha flashtool sem látja és recovery sincs.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#18333) bucs12 válasza sasa311 (#18332) üzenetére


bucs12
csendes tag

igen !Í!

Megoldást keresek!Biztos van!!

(#18334) zolszi válasza istnag (#18001) üzenetére


zolszi
tag

Szia.

Milyenek a tapasztalatok a telóról? Kijelző, akksi, stb. A feleségem is ezt nézte ki magának.

Üdv

Xiaomi MI A1, Lenovo T400

(#18335) istnag válasza zolszi (#18334) üzenetére


istnag
addikt

Bedove X12Első benyomásom az volt,hogy nagyon akad a launcher. (Apex, Nova és a gyári is):
-A megoldás a Nova launcher+meg kell emelni a CPU minimum órajelét (jelenleg 384000),az animációk kiakapcsolása.
Aksi:
-Páromnak nincs mobilnet,de wifin sokat használja,így 1-1,5 nap.
Kijelző:
-Én amoledhez tudom viszonítani,így a következő a véleményem, fekete nincs,szürke van,betekintési szöget nem néztem,de nem lehet túl acélos. A fényerő elég jó.
Kamera:
-Ha jók a fényviszonok elég jó,de nagyon mos a szoftver. Vaku kb a nullával egyenlő.
Ház:
-Hátlap erősebb nyomásra kicsit nyikorog,de ez csak nálam.A telefon meglepően könnyű.
Szoftver:
-Magyar nyelv van, Android verzió 4.0.9 :DDD ,a legnagyobb gondom az,hogy nem tudom kikapcsolni az animációkat,azok nagyon erősek. Netezésben,facebookon,meglepően jól teljesít.
-Wifi:
Ettől féltem a legjobban,alaptalanu,teljesen jó.
-Hangszóró,mikrofon:
A hangerő megfelelő telefonáláskor a másik felet jól érteni, a vonal tiszta. Zene hallgatáskor nagyon nagy meglepés ért,hangszórón keresztül nagyon jól szól,nem annyira doboz hangja van,mint a telefonoknak általában.

Összbenyomáson az,hogy nincs mit tagadni érezni rajt,hogy "kínai",de 30000 Ft-ot teljesen megért,lassan sikerül számomra is elfogadható állapotba hozni. Párom semmi pénzért nem adná oda senkinek.

(#18336) sasa311 válasza bucs12 (#18333) üzenetére


sasa311
veterán

Full téglánál, amit nem lát a flash tool és nincs töltés animáció sem gyakorlatilag nincs megoldás. Valami teljesen rossz preloadert vagy DSP-t sikerült ráflashelni. Már csak levélnehezéknek jó.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#18337) miklosandras válasza bucs12 (#18330) üzenetére


miklosandras
csendes tag

Hogy próbáltad, hogy a flashtool nem látja?

(#18338) fateless


fateless
veterán

Valahogy most sikerült ráakadnom egy régi Acer dual sim mobilra azoknak, akik olcsón keresnek "vám-rizikómentes" készüléket.
Nem tudom, várható-e ilyesmi méretben 6577-tel utód (Gallant Duo-nál kisebb)... Nem lenne rossz ilyesmi áron.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#18339) istnag válasza fateless (#18338) üzenetére


istnag
addikt

A 2.3 már elég kínos,amúgy vállalható ketyere lenne.

(#18340) bucs12 válasza miklosandras (#18337) üzenetére


bucs12
csendes tag

Készülék-gép összekapcsol!!

vagy máshogy kell?

(#18341) mikrofon válasza bucs12 (#18340) üzenetére


mikrofon
veterán

Itt találsz egy gyors összefoglalót, hogy csináld!

[ Szerkesztve ]

(#18342) zolszi válasza istnag (#18335) üzenetére


zolszi
tag

Köszi az infót.
Az alap órajelet, hogy emelted fel?

Xiaomi MI A1, Lenovo T400

(#18343) sasa311 válasza bucs12 (#18340) üzenetére


sasa311
veterán

Úgy nem is fogja sohasem látni, ugyanis a flash tool nem így működik! Nincs rajta visszajelzés!

1 HSZ-ben leírtam, hogy miként kell használni, azt olvasd el.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#18344) istnag válasza zolszi (#18342) üzenetére


istnag
addikt

Először is ROOT kell hozzá,aztán a legegyszerűbb a NoFrillsCPU program a Marketről. Itt annyi kis gond van,hogy 500 MHZ a lövetkező lépcső,amit már sokallottam egy kicsit és Rebbot után nem tudta újra visszaállítani az 500-at sem.Tehát reboot utána újra be kell állítani
Ez csinálom most:
Írtam egy scriptet,ami a /sys/devives/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_min_cpu értékét átírja 250250-ről 384000-re. Ezt futtatom a Scriptrunner appal. Működik és nagyon egyszerű,csak reboot után mindig le kell futtatani,most azon dolgozom,hogy automatikusan fusson le,ez nem lesz egyszerű.

(#18345) cappa72 válasza bucs12 (#18333) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha töltőre dugod, akkor tölt? Erre még nem válaszoltál.
Ha tölt, és van töltés animáció a képernyőn, akkor még van remény.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#18346) mikrofon válasza cappa72 (#18345) üzenetére


mikrofon
veterán

a töltés animáció nem biztos, hogy szükséges....
Még OT-918D-mnél volt olyan, hogy töltés animáció sem volt, de vissza lehetett hozni. Mondjuk ott volt kis kék LED ami világított, ha töltőre dugtam, de az animáció már nem jelent meg....

[ Szerkesztve ]

(#18347) miklosandras válasza bucs12 (#18340) üzenetére


miklosandras
csendes tag

Csináld úgy, hogy kiveszed az aksit, és rádugod a telefont a gépre, ha érzékeli a windows (pl drivereket próbál telepíteni, hallod a windows hangot, hogy rádugtál valamit stb.), akkor nem tégla a telefon.

Ha így nem megy, akkor ugyanúgy vedd ki az aksid,tedd vissza, és dugd rá a telefont a gépre, ha elkezdene drivereket telepíteni, vagy bejön a windows hang, ahogy az előbb írtam, akkor ugyancsak nem tégla.

(#18348) bucs12 válasza cappa72 (#18345) üzenetére


bucs12
csendes tag

töltést nem jelzi a telefon !!

(#18349) bucs12 válasza sasa311 (#18343) üzenetére


bucs12
csendes tag

hol tudom ezt elolvasni?

(#18350) sasa311 válasza bucs12 (#18349) üzenetére


sasa311
veterán

Az első HSZ-ben.... :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.