Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) Jim74 válasza sasa311 (#18249) üzenetére


Jim74
nagyúr

Egy Samsung Galaxy W-t váltana. Attól azért valami gyorsabbat szeretnék. Mit ajánlanál?

(#18252) sirály69 válasza csibe1 (#18250) üzenetére


sirály69
őstag

[link]... például.

Szerver Hosting Debrecenben

(#18253) beers válasza Jim74 (#18248) üzenetére


beers
addikt

A felsoroltakból válaszd azt, amelyik legjobban bejön külsőre!
Mind jó minőség és megfelelő hardver!

M&N

(#18254) Maximum1 válasza sasa311 (#18249) üzenetére


Maximum1
őstag

Kifoghattál valami nagyon jó szériát abból a 6575 ből.
Nekem Defym van meg egy V970-em pontosan ugyanaddig bírja a V970 is, pedig 2x erősebb és 0,6" nagyobb a kijelzője is, 3g-n lóg éjjel nappal.
Netezésre és e-mailezésre van használva, ég és föld a 2-ő, jó csere volt.

[ Szerkesztve ]

(#18255) sasa311 válasza Maximum1 (#18254) üzenetére


sasa311
veterán

H2000+ volt előtte 1650-es akkuval. 3 napot akkor bírta ki, ha szinte elő se vettem, ha e-mail ment rajta akkor max 2 nap volt. A GPS pedig kb 2 óra volt a 100% -->0%.

Most egy B2000+ van 2000-es akkuval. Ha keveset használom 4 napot elmegy és most 3 nap után úgy töltöttem, hogy neteztem 3G-n, GPS-t is használtam legalább 60 percet és folyamatosan aktív a 3G a mailhez. A GPS pedig kb 4,6-5 óra 100% -->0%.

A nagyobb aku nem indokolja az ennyivel hosszabb üzemidőt.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#18257) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

Eljött a rom csere ideje V1277-nél. Ez lesz az első, és lenne pár kérdésem. A teló rootolt.

Leszedtem hungobungo oldaláról a legújabb rom-ot. Na most:
-1 rom = firmware?
-2 Melyiket szeresssem?
Legújabb firmware CWM recoveryvel\
Legújabb firmware eredeti recoveryvel\
-3 Ha újra rakom az itt leírtak szerint "Firmware csere leírás.txt", törlődni vagy változni fog valami a telóról?
-4 Ha nem, akkor sem ha a CWM verziót rakom fel? (jelenleg simán rootolt, nincs CWM fent)
-5 Létezik valamilyen mód komplett tükrözést csinálni a telefonról? (nem csak rom, appok, minden egy file-ba a számítógépre, hogy hiba esetén vissza lehessen állítani.
-6 Titanium backup hogy működik? Olyat találtam benne csak hogy egyesével készít biztonsági mentést az appokról. Olyat nem lehet hogy mindent lement a számítógépre? Vagy egyáltalán hogy kell használni? Rengeteg mód van benne és a felét sem értem.

Melleseg az ok a rom cserére, hogy valamiért, néha, random, egyszerűen elfelejt működni a hátsó hangszóró, és minden, értsd minden hang az elülső hangszórón fog jönni: Csengés hang, ébresztő hang (ez k. nagy szívás), kihangosítás, egy zene file lejátszása, minden! Egészen addig, amíg újra nem indítom a telefont.:(

Thx

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#18258) sasa311 válasza #40993792 (#18256) üzenetére


sasa311
veterán

Azért az igazsághoz hozzá tartozik, hogy én google navit használok és mikor benyögi, hogy menj tovább 5 km-t egyenesen akkor ki szoktam nyomni a képernyőt.

Ellenben a google navi meg folyamatosan használd 3G-t is, úgyhogy nem épp a legspórolósabb navi.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#18259) Maximum1 válasza sasa311 (#18255) üzenetére


Maximum1
őstag

Én akármit csinálok 1 napot bír, hétvégén tudja a 2 napot.
Végül is 3 év alatt már megszoktam hogy naponta este töltőn alszanak a telefonjaim.
Ezt a P770-et szívesen kipróbálnám, vagy legalább a 3500mah aksiját valahogy belehergelném az enyémbe. :DDD

(#18260) Jazz válasza Jazz (#18257) üzenetére


Jazz
veterán

Még annyi, hogy ha erre frissítem "Legújabb firmware eredeti recoveryvel". Ezt a mappát rá kell másolni a telefonra, vagy a rom csere közben a számítogépről fogja "updatelni" a telefonra,

free your mind

(#18261) cappa72 válasza Jazz (#18257) üzenetére


cappa72
nagyúr

-1 rom = firmware? --> igen
-2 Melyiket szeresssem? --> neked kell választani, olvasni az egyes romok erősségeit, gyengéit.
Legújabb firmware CWM recoveryvel\
Legújabb firmware eredeti recoveryvel\
-3 Ha újra rakom az itt leírtak szerint "Firmware csere leírás.txt", törlődni vagy változni fog valami a telóról?
--> új rom-mal törlődik a belső tárhelyről minden, ezért kell a titanium backup mentés.
-4 Ha nem, akkor sem ha a CWM verziót rakom fel? (jelenleg simán rootolt, nincs CWM fent) --> a firmware frissítés - ha gyári, ha cwm-mes - legyalulja az adataidat, "tiszta" telefont kapsz a gévén.
-5 Létezik valamilyen mód komplett tükrözést csinálni a telefonról? (nem csak rom, appok, minden egy file-ba a számítógépre, hogy hiba esetén vissza lehessen állítani. --> egy lehetőség.
-6 Titanium backup hogy működik? Olyat találtam benne csak hogy egyesével készít biztonsági mentést az appokról. Olyat nem lehet hogy mindent lement a számítógépre? Vagy egyáltalán hogy kell használni? Rengeteg mód van benne és a felét sem értem. --> Létezik "kötegelt" mentés és visszaállítás. A backup/visszaállításnál van olyan rész (jobb felső sarok, pipára pöttyintés után), hogy Biztonsági mentés. Ott válaszd a "biztonsági mentést készít a felhasználói alkalmazásokról", mellette pedig egy szám, hogy hány darab felhasználói program van. --> Futtatás --> mindent kijelöl -->zöld pipa --> indul és ment.

@18260:
Ha update.zip-pel frissítesz, akkor az update.zip-et az sd kártya gyökerébe kell másolni, onnan fogja tudni megnyitni a gyári recovery.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#18262) Jazz válasza cappa72 (#18261) üzenetére


Jazz
veterán

Feltettem az eredeti recovery-s verziót. Ez egyben rootolt is, tehát már nem kell rootolással foglalkoznom?
Sajnos nem vártam meg a válaszod, türelmetlen voltam. Backup nélkül frissítettem a firmware-t.....most kihajítom az ablakon a telót....se telefonkönyv se semmi.

Ja, és nem választható a magyar nyelv. Feltettem ezt: "Legújabb firmware eredeti recoveryvel". Most akkor mi van? Hungobungo oldalán azt írták hogy 99%-ban magyar....hol?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#18263) berigazek válasza sirály69 (#18238) üzenetére


berigazek
őstag

De,ilyen volt csak feketében, szuper,köszi szépen,mondom ennyi pénzért megéri,de nagyon!

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#18266) Jazz válasza cappa72 (#18261) üzenetére


Jazz
veterán

Mindjárt agyfaszt kapok. Most akkor még sem ezt kellett volna feltenni?

Ez más? Mi az hogy "alaprom"? Most akkor alap vagy frissített, vagy alap mert nem CWM-es? Most akkor melyik az újabb?
"2012.08.29
A gyárival megegyező de root-olt, gyárilag 99%-ban magyar (!) alaprom (a 08.29-est gyárit lehetetlen root-olni a szokásos eszközökkel!). Letöltés itt.
Javított HDMI kimenet forgatás, gyári 99%-ig magyar felület, Play áruház, Google apps, root integrálva. Fényszenzor továbbra sem megy (nem annyira fontos).
Visszaállítása a gyári FlashTool-lal."

- Legújabb firmware eredeti recoveryvel
- V1277_290812_speedmod_HUN.7z
Ez két különböző rom?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#18267) Drbonci


Drbonci
aktív tag

Valaki segítene hogy G3-ra elsősorban de akár más típusra hogyan megy a magyarítás ? G3 repo-t letöltöttem de hogyan lehet betenni a romba ?

(#18268) cappa72 válasza Jazz (#18262) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én is így kezdtem, tudom mit érzel.

De hát ilyen előfordul. Ne csüggedj, inkább most ments rom-ot, mint soha
Szerintem tegyél fel egy cwm-met flashtool-lal, azzal könnyű teljes mentést csinálni.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#18269) Dot


Dot
őstag

Hali!

Valaki erre tud válaszolni / segíteni? (ZTE V970)

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#18272) Gyuszkoo


Gyuszkoo
tag

Ha valaki THL W5-ön töri a fejét, akkor a tmallbox-ról rendelje! :) Náluk a legolcsóbb jelen pillanatban és működő, magyarul is tudó 4.1 van rajta! Utána legyen kedves és tegye közkincsé a romját! :)

(#18273) Jazz válasza cappa72 (#18268) üzenetére


Jazz
veterán

Azért valami felirat a szerencsételeneknek hogy "vigyázz minden törlődni fog" jó lett volna. [link]

Most telepíthetek újra több száz alkalmazást, konfigolhatok mindent újra, írhatom újra a telókönyvet...az elveszettekről nem is beszélve.....kb. 24 óra non-stop ba.kodás a telefonnal. Nincs szó amivel kilehetne most ezt fejezni....nem hogy csüggedés. :)

Mindegy feltettem ezt: V1277_290812_speedmod_HUN.

free your mind

(#18275) csibe1 válasza sirály69 (#18252) üzenetére


csibe1
addikt

Köszi. :-)
Ott nem nézelődtem,de közben találtam etotalkon is.
Jó ára van.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#18276) Gyuszkoo válasza Gyuszkoo (#18272) üzenetére


Gyuszkoo
tag

ThL_W5.16025.JB.V1_17.HD.EN.com.4P8_MT6577_MT66203H2

(#18277) istnag válasza Jazz (#18273) üzenetére


istnag
addikt

Mondjuk az elég fura,ha valaki Androidos telefont használ és nem google fiókban tárolja a névjegyeit.

(#18278) Jazz válasza cappa72 (#18268) üzenetére


Jazz
veterán

V1277_290812_speedmod_HUN ez van fent, és most nem tudok csatalakozni a wifi-hez "hitelesítési probléma" címén. Pedig jó a jelszó. Valami ötlet?

free your mind

(#18279) cappa72 válasza Jazz (#18278) üzenetére


cappa72
nagyúr

Próbáld meg töröni, majd újra lértehozni a wifi kapcsolatot.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#18280) berigazek válasza Jazz (#18278) üzenetére


berigazek
őstag

Miért nem csinálsz egy egyszerű Contacts mentést,azaz Import/Export a Memória kártyára,onnan 30 sec is visszaállítottad volna bármely Androidra!

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#18282) cappa72 válasza berigazek (#18280) üzenetére


cappa72
nagyúr

Türelmetlen volt szegény. Most már utólag biztos meg fogja tenni.

Jazz! Van egy super backup progi, amivel ilyeneket le lehet menteni.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#18283) berigazek


berigazek
őstag

Én rögtön mindig készítek egy mentést,ha egy új telefon számot beírok a telcsibe,30 sec az egész,sőt a Névjegyzék képeit is elment/visszaállítja :-)Bármi történik ott van a kártyán minden.

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#18284) chosa91


chosa91
aktív tag

A legutóbbi (februári) umi x1es Rom-ot próbálta már valaki? Érdekelne milyen, nálam még a január eleji van fennt.

"Find something boring, and make it funny!"

(#18285) Jazz válasza cappa72 (#18282) üzenetére


Jazz
veterán

A telókönyv meg van MPE-ben, azt szinkronizálom a teló g-fiókjára, de azt már nem szinkronizálom a gmail-be (hiba).

Most az a gond, hogy: ott van google play-ben a letöltési lista. De nem tudom letölteni (rooter gondot már megoldottam), mert azt hiszi hogy telepítve, holott nem. És csak a frissítés gomb van ott. Rákattintva: "az alkalmazás hamarosan....letöltődik" és semmi nem történik.
Telefonról egyesével telepítgetni macerás.

Magyarán a Google play azt hiszi fel van telepítve, pedig nincs.

Hogy lehet ezt megoldani? Nincs sem google play frissítés (vagy is van amit a telefont illeti de semmit nem reagál).
Most akkor hogy tudok PC-n vezérelve, wifi-n telóra play-en keresztül alkamazást telepíteni? Vagy szinkronizálni a google play-t a telóval. (előzmény: firmware frissítés minden törlődött telóról)

Thx

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#18286) hunaqua válasza Gyuszkoo (#18272) üzenetére


hunaqua
addikt

Szia!

Várj még a JB-vel,vannak még problémák vele.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#18287) Jazz válasza Jazz (#18285) üzenetére


Jazz
veterán

Úgy néz ki ez is megoldva.

free your mind

(#18288) LámaZ válasza Jazz (#18266) üzenetére


LámaZ
addikt

Ide figyelj, öcskös!
Ha kérdezel vmit, várj min. egy napot a válaszokra. Addig ne csinálj semmit.
És a telószámokat a gmail-en tárold.

Legyen minden jó!

(#18289) Gyuszkoo válasza hunaqua (#18286) üzenetére


Gyuszkoo
tag

Olvastam én is az oroszoknál, de csak nem mernék ezzel árulni, ha tényleg nem menne vele az összes google app, vagy a front kamera...

(#18290) gipsztigris válasza LámaZ (#18288) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nem tudtam, hogy az öcséd is itt van köztünk! :Y

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#18291) Jazz válasza gipsztigris (#18290) üzenetére


Jazz
veterán

Nem tudtam hogy ilyen fiatal vagyok. ^.^

(#18288) LámaZ: Gondoltam úgy se törli a rom csere, olyan okos ez az android, biztos csak a rendszer file-okat írja felül.....hát nem. :)

free your mind

(#18292) kovee01


kovee01
tag

Kinek mi a tapasztalata a dual simes telefonoknál, melyik a jobb, kevésbé jobb!?

Illetve van e most valami olyan modell ami ár/érték arányban nagyon jó a társaihoz képest. Max 50eFt-ot szánok rá t-mobilnál.

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#18293) hunaqua válasza Gyuszkoo (#18289) üzenetére


hunaqua
addikt

A 4.0.4 Magyar nyelven szerintem nagyon jó,én várnék még 1-2 új JB-t amire lecserélném.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#18294) Maximum1


Maximum1
őstag

Találkozott már valaki ilyen ablakkal?
Mi nem tetszik neki?
Belső memo 1,9 felhasználható
Sd kártya elérhető 5gb

[ Szerkesztve ]

(#18295) sasa311 válasza kovee01 (#18292) üzenetére


sasa311
veterán

T-mobilnál 100e-t is rászánhatsz, ugyanis nem árul egyik magyar szolgáltató sem dual simes telefonokat.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#18296) berigazek válasza gipsztigris (#18290) üzenetére


berigazek
őstag

:-)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#18297) ctibor válasza Gyuszkoo (#18276) üzenetére


ctibor
senior tag

ThL_W5.16025.JB.V1_17.HD.EN.com.4P8_MT6577_MT66203H2

Ez egy létező ROM? Ha igen, hol láttad? Letölthető? Ha igen, honnan?

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#18298) janez válasza Maximum1 (#18294) üzenetére


janez
aktív tag

Először tegnap dobta fel ics-en újraindítás után, de nincs jelentősége. Már úgy is furcsa volt, hogy semmi force close vagy hasonló ablakok nincsenek már. :)

(#18299) Maximum1 válasza janez (#18298) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem is hiányzott már valami! :DDD
Kicsit unalmas ez a teló/ZTEV970/, nincs vele semmi baj.

(#18300) konigjanos


konigjanos
senior tag

Sziasztok!Használ itt valaki myaudio phone series 5 + telefont? A saját topicja nagyon halott...Az lenne a kérdésem (gondom) hogy semmilyen programmal nem megy a root-olás. Minden driver oké, de se a "Root_with_Restore_by_Bin4ry_v17", se a "TPSparkyRoot_HUN" nem tudja megoldani. A másik nagy gondom, hogy ahogy rányomok a hívás gombra, még mielőtt a fejemhez emelném a telefont, már elsötétedik a kijelző, és semmire sem jön vissza. Még szerencse, hogy a menüben van olyan opció, hogy bekapcsoló gombra megszakítja a hívást, különben le sem tudnám tenni...4.1 android van rajta...van valakinek ötlete?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.