Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122951) RVR400 válasza cappa72 (#122947) üzenetére


RVR400
veterán

A villamosvezetői szintet érte el maximum ( elnézést kérek a villamosvezetőktől ). Azért pár nap tiltást megérne a tegnapi napja, nekem biztosan nem fog hiányozni. :DDD

(#122952) fateless


fateless
veterán

Ne folytassátok ezt a személyeskedést, nincs itt helye.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#122954) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

Páromnak keresnék új telefont - most egy Jiayu G2F-t nyüstöl, de sajnos betört a kijelzője. Ehhez hasonló telefont keresnék neki, de eddig nem sok sikerrel.

Van esetleg tippetek?

Köszi! :R

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#122955) maross válasza zedok (#122954) üzenetére


maross
veterán

En is hasonlo cipoben jarok, paromnak kellene egy telefon ami max 4.3", egyedul xiaomi mi2s -t talaltam mint olyan (2gb ram kellene), de ha jol latom azt mar nem forgalmazzak egy ideje. Van valami kurrens 4.3" 2gb modell barmibol?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#122956) viktorhu válasza v-man (#122943) üzenetére


viktorhu
veterán

A gyári fórumán van pár panasz, a kamerát és a gps-t szidják, meg még az akkut mondják, hogy meríti (viszont egy spanyol teszt pont az akkuélettartamot mondta egyik pozitívumnak). A kamera szerintem nem lesz gáz, ígérik is a javítást, viszont a gps-t ha elrontották abból nem lesz már jó sajnos.

Szimpatikus, hogy válaszolnak a fórumon a vevői panaszokra, hasonlóan a Vernee-hez.

Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz belőle, mert így kb 50 ezer forintért eléggé csábító ajánlat (179 dollár a telefonért + 8 dollár az EU-barát postázásért).

(#122957) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Eljátszottam a gondolattal, hogy esetleg megpróbálkozom egy dual simes telefonnal. A helyzet, hogy nem igazán mozgok otthonosan az android világában, pláne nem a dual simes használatban. Nem használtam még ilyet ezért az alapvető kérdéseim lennének:
- Gondolom hívás előtt alapból megkérdezi, hogy melyik kártyával akarok hívni. Beállítható, hogy bizonyos számokat mindig az egyik kiválasztott SIM-mel hívjak?
- Miként működik pl. tárcsázáskor, hívás előtt mindig megkérdezi melyik számomról menjen ki a hívás?
- Egy céges és egy magán kártyám van. Megoldható valamilyen ütemezéssel, hogy egy bizonyos időintervallumban előbbi "ne zavarj" üzemmódban legyen? Azaz nem akarom kikapcsolni, de az értesítéseit nem szeretném hallani.
- Hívást fogadni/indítani mindkét kártyával szeretnék, mobilinternet csak az egyikről menne. Ez "aktív", vagy "passzív" dualsim használatnak minősül?

Tudom, nagyon lvl1 kérdések, de vakon nem szeretnék másik oprendszerre váltani :U

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#122958) kmarci25 válasza zedok (#122954) üzenetére


kmarci25
veterán

Sógornőmén kicseréltük a törött részt. Itt találsz alkatrészt, csak arra kell figyelni, hogy WCDMA verzióhoz valót vegyél.

kabalthenbk:
- Gondolom hívás előtt alapból megkérdezi, hogy melyik kártyával akarok hívni. Beállítható, hogy bizonyos számokat mindig az egyik kiválasztott SIM-mel hívjak?
Alapesetben mindig rákérdez, de beállítható az adott számhoz a preferált kártya használata.
- Miként működik pl. tárcsázáskor, hívás előtt mindig megkérdezi melyik számomról menjen ki a hívás?
Igen, miután rányomsz a hívásindítás gombra, felugrik a kártyaválasztó ablak. Ugyanez sms küldésnél is. (Azért azt érdemes tudni, hogy néhány play-ből letölthető alternatív tárcsázó/sms küldő app nem támogatja a dual sim-et, így ezek mindig az 1-es slotban lévő kártyát fogják használni.)
- Egy céges és egy magán kártyám van. Megoldható valamilyen ütemezéssel, hogy egy bizonyos időintervallumban előbbi "ne zavarj" üzemmódban legyen? Azaz nem akarom kikapcsolni, de az értesítéseit nem szeretném hallani.
Passz, valószínűleg külön app-pal megoldható. Talán más majd tudja a választ.
- Hívást fogadni/indítani mindkét kártyával szeretnék, mobilinternet csak az egyikről menne. Ez "aktív", vagy "passzív" dualsim használatnak minősül?
Nálam ugyanígy van, magán kártyán megy a mobilnet állandóan, céges kártyán pedig csak hívás indítás/fogadás. Ez így passzív, másnéven dual standby. Csak akkor kapcsolódik le az egyik kártya, amikor a másikon hívásban vagy, ha neten kapcsolódik, akkor mindkettőn fogadhatsz/mindkettőről indíthatsz hívást.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#122959) Zeki válasza maross (#122955) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kicsi normális telefon már csak az ájfón.

(#122960) nofi válasza kmarci25 (#122958) üzenetére


nofi
őstag

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ! :R

Xbox GT: nozsolt

(#122961) #73959936 válasza nofi (#122960) üzenetére


#73959936
törölt tag

A maradék egy (3-as) kérdésre csak tippelni szeretnék. Root nélkül nem fog menni, mármint a teljes ne zavarj állapot, mert azt is gondolom, hogy azért szeretnéd azt is látni (később) ki mikor keresett, amit nem fogadtál....

Azt hiszem vannak olyan hívásszűrők is, amik root nélkül is futnak, de azok nem teljesen némák -

(#122962) kmarci25 válasza #73959936 (#122961) üzenetére


kmarci25
veterán

Talán az is jó lehet, ha le tudja kapcsolni az egyik kártyát. Pl a voda és a t is küldd sms értesítést hívásról akkor is ha ki van kapcsolva a telefon. Nyilván ezt akkor kapod meg, ha visszakapcsolod... :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#122963) nofi válasza #73959936 (#122961) üzenetére


nofi
őstag

Igen, igazából olyasmit szeretnék, mint ami iOS-ben van "do not disturb" mód, csak en bloc az egész "egyik" szám beérkező hívásaira/üzeneteire.

kmarci25
az a baj, hogy azért kikapcsolni nem szeretném, mert jó lenne látni ha épp ráérek ki keresett, pl. hétfőn nem kell bemennem - ilyesmik :D

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#122964) csendes válasza F.B.I. (#122900) üzenetére


csendes
őstag

Próbáltad a telefonban az érintkezőket megtisztítani? :F

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#122965) ctibor válasza nofi (#122963) üzenetére


ctibor
senior tag

A "Ne zavarj" mód megléte vagy hiánya a telefon típusától függ.

Nálunk két Dual-SIM készülék van a családban és mindkettőnek van Ne zavarj módja.

Az én Huawei G8 telómon szoftveresen lehet beállítani (egészen részletes paraméterekkel: kitől jöhetnek hívások, sms-ek, milyen napokban, napszakokban legyen bekapcsolva, stb.), utána már a felülről lehúzható gyors parancssorban egy mozdulattal ON/OFF. A nejem OnePlus X telóján, pedig az oldalán van egy külön kapcsoló, 3 állással: minden értesítés jöhet, csak a fontosak vagy semmi.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#122966) nofi válasza ctibor (#122965) üzenetére


nofi
őstag

Az stimmt, hogy van ilyen, csak ezt adott esetben a két SIM-re lebontva is be lehet állítani? (Ha arra érted akkor nem kérdeztem semmit:) )Egyébként OP3-mat néztem, kb. stock droid.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#122967) Revoltek


Revoltek
aktív tag

Sziasztok!
Sajnos a LeTV X500-am képernyőjével lett valami és egy pontban erősebben világít (fehér háttérnél vehető észre).
Mióta észrevettem, eléggé zavar. Garanciális ügyintézésre semmi időm és kedvem, így inkább néznék valami hasonló tudású telót.
Fontos lenne az akksi, a b20 és a bővíthetőség meg az ujjlenyomat-olvasó. Jó lenne eu express vagy eu raktáros szállítás. Max 70k a keret. A Vernee Apollo Lite-ot néztem ki de az még nem kapható plusz drágábbra is jönne ki.
Milyen telót tudnátok ajánlani, ami megfelel az elvárásaimnak?

(#122968) maross válasza Revoltek (#122967) üzenetére


maross
veterán

Kerj meg valakit akinek van ereje es ideje elintezi a garit :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#122969) doongoo válasza zedok (#122954) üzenetére


doongoo
addikt

Van egy ugyanolyanom elfekvőben otthon...

(#122970) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali hogyan tudnék az Oukitel K6000 pro-ra netet varázsolni ? Mutatja hogy 3g elérhető jelenleg de bekapcsolom és nincs netem ötletek ?

(#122971) woodworm válasza nepszter1 (#122970) üzenetére


woodworm
veterán

Szolgáltató oldalán ellenőrizd le, hogy jók-e az apn beállítások.

(#122972) zebede válasza nepszter1 (#122970) üzenetére


zebede
őstag

Mobiladat-kapcsolat on?
Attol hogy mutatja a 3G-t még nem biztos.

Illetve ha két SIM kártya van benne, akkor arra van engedélyezve, amelyikre kell?

[ Szerkesztve ]

(#122973) nepszter1 válasza zebede (#122972) üzenetére


nepszter1
addikt

Igen bevan kapcsolva , apn beállítások jók nem értem :( wifi pedig van

(#122974) KamuMazsola válasza nepszter1 (#122973) üzenetére


KamuMazsola
őstag

A wifihez semmi köze! A beállítások- simeknél az a sim legyen kiválasztva adatnak, majd a beállítások - továbbiak - mobilhálózatoknál az adatok engedélyezése és ugyanitt a hozzáférési pontok neveinél az az apn jól legyen beállítva, a 3G-4G engedélyezve.
Melyik szolgáltató netjét akarod használni?

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#122975) nepszter1 válasza KamuMazsola (#122974) üzenetére


nepszter1
addikt

Minden így van ahogy leírtad , de még mindig nincs net amúgy Vodafone

esküszöm nem értem mi baja van , telefonálni is lehet vele netre pedig elő vagyok fizetve

[ Szerkesztve ]

(#122976) b0bcat válasza KamuMazsola (#122974) üzenetére


b0bcat
addikt

Van olyan, hogy egy nem működő, de élő wifi kapcsolat blokkolja a mobilnetes hozzáférést. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#122977) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Cubot S500-al valakinek van tapasztalata?
Nem találtam topikot, se PH! tesztet róla...
Viszont hosszas keresgélések után ezt választottam és ma megrendeltem, csak ha valakinek van és megosztana róla pár gondolatot, szívesen fogadnám!

But who is watching the guardians?

(#122978) peestike


peestike
senior tag

mai homárt néztetek már?
nem csak itt lehet B20 nap! :)
[link]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#122980) buca84 válasza nepszter1 (#122975) üzenetére


buca84
őstag

Ha előfizetéses vagy akkor internet.vodafone.net, ha feltöltős, akkor vitamax.internet.vodafone.net.

(#122981) diegho válasza peestike (#122978) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez valami óriási baromság. Nekem sincs B20-am jó ideje 4G abszolút nincs is itt, mégis tudok telefonálni.

(#122982) nepszter1 válasza buca84 (#122980) üzenetére


nepszter1
addikt

ez volt a gond , köszönöm :R :R

(#122983) peestike válasza #45553408 (#122979) üzenetére


peestike
senior tag

persze, teljesen igaz. ugyanezen kuncogtam magamban, hogy ez már mekkora hülyeség. :)
attól, hogy a telefon okos, a júzer simán lehet buta....

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#122984) woodworm válasza peestike (#122983) üzenetére


woodworm
veterán

Főleg, hogy szerinte a harmadik szolgáltató hálózatán pedig pompásan működik.

(#122986) Zeki válasza b0bcat (#122976) üzenetére


Zeki
nagyúr

SIMÁN!
Sajnos a wifi a prioritásos. Így ha van wifi de nem jó, vagy bejelentkezős mint az áruházaknál, akkor arra akar csatlakozni, és máris beszarik a net, mert mobilnetre csak akkor megy, ha ki van kapcsolva a wifi.

(#122987) Cyborg válasza Cyborg (#122687) üzenetére


Cyborg
őstag

Sziasztok,

még mindig nem jutok dűlőre ezzel a makacs telefonnal.
Van fejlemény a telefonnal kapcsolatban,de nem sok.

Szóval akármit csinálok a telefonnal, csak újraindításig él. Kitörlöm a híváslistát, sms-eket, letörlöm a google fiókot, és restart után minden visszajön! Minden!
Lementettem mindent mtk droid toollal, minden mindegy alapon gondoltam újrahúzom a szoftvert. Végigment minden sikeresen, de újraindítás után ugyanaz a kép fogadott, kérte a pin kódot, visszajött ugyanaz a híváslista, satöbbi.

Most ott tart a dolog, hogy beszéltem a cc szervízzel, ők ingyen újrahúznák, csak a postát kellene állnom, de mivel nem tudom lesikálni a privát adataimat, fotóimat se, így nem küldöm el.

Van valakinek még ötlete, hogy lehetne törölni a telóról az adatokat? ...nekem most a kalapácsos módszer jut eszembe.

(#122988) RVR400 válasza Cyborg (#122987) üzenetére


RVR400
veterán

Mehet a kukába, persze előbb tényleg kalapács, vagy tűzbe dobás. Sajnos vagy a NAND, vagy a vezérlése hibás.

(#122989) svgyula válasza Cyborg (#122987) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nem lehet, hogy valamelyik oldalsó "gomb" van egyszerűen beragadva? Az enyémnél már szívtam vele, hogy véletlenül rossz gombot nyomtam és visszaállt minden a gyári beállításra(kínai :((( ) Persze neked ez pont jól jönne :B Én meg szívtam a gereblye, kapa, kisszék között, hogy megtaláljam magyarországot :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#122992) cotag


cotag
senior tag

Huawei p9 dual sim,vagy Mate 8???
Több ablakos mód, és Active dual sim kell....
Melyiket vennétek???

(#122993) maross válasza Zeki (#122959) üzenetére


maross
veterán

Hat ha valami, akkor az nem lesz...megjegyzem nagyon buták hogy ilyen piaci rest hagynak kiaknazatlanul

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#122994) zizol válasza cotag (#122992) üzenetére


zizol
aktív tag

Mindkettő kiváló. Szerintem döntsd el mekkora eszköz kell, mert abban jelentős a különbség.
(Nekem a mate kéne, mert számomra 6"alatt nincs élet) :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, zizol

(#122996) 01andris


01andris
tag

Sziasztok.Ez a Leagoo Z5 telefon ér 39.99$-t?Gyereknek kellene.

(#122997) Zeki válasza 01andris (#122996) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egy gyerek hamarabb eleri a telefon korlatait, mint hinned.

(#122998) svgyula válasza 01andris (#122996) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Gyereknek ~1-2 hónapig ha nagyon tud a dolgaira vigyázni! ;) Egyéb esetben pár óra, mert az első nem működő játéknál(ami persze a szomszéd Pistikénél nagyon megy :D ) földhöz vágja. :D Próbál meg ha(?) sikerül megtudni az igényeket azt oszd el kettővel és olyat keress.
A PC-nél nap mint nap találkozom ezzel a gondal! Jön a szülő, hogy kellene egy számítógép a "Jenőkének" de legyen occó és tartson sokáig! Aztán amikor beszélek a "Jenőkével" egyből kiderül, hogy a 300eft csúcsgép is lehet kevés :DDD Az anyuka meg a haját tépi! De hát pont ez a nyalóka az összes ilyen eszköznél! Nem a felnőtteknek kell csúcs hardver hanem a gyerekeknek, meg játékosoknak. Én egyszer sem járattam szerintem csúcsra a telefonomat, a gyerekek meg ott fogják élni az életüket + egy-két év és jöhet a távollátó szemüveg!

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#122999) nyisziati válasza 01andris (#122996) üzenetére


nyisziati
veterán

Specifikációk alapján teljesen jó, főleg, hogy a kissrácok ált. éven belül lezúzzák. :D
Nagy kérdés a minőség.

(#123000) #79335424 válasza #45553408 (#122995) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Mate 8 tudja a többablakos módot? Ez vmi Huawei feature? Eddig csak a Samukról tudtam, hogy van osztott nézet, de az sem többablakos. Vagy, a Remix OS, de az meg nagyon kevés arm eszközre telepíthető.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.