Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123901) #79335424 válasza nyisziati (#123900) üzenetére


#79335424
törölt tag

Panda, kutyus, sziamiaú ....
Kínai állatkert. :)

[ Szerkesztve ]

(#123903) monti0222w válasza Bigemperor (#123898) üzenetére


monti0222w
addikt

Lesz olyan verzió amiben benne van a B20, ha jól tudom mindkét modellben.
Szerintem annyira újak, hogy még nincs is az országban, így tapasztalat sincs róluk. :)

(#123904) tibcsi0407 válasza nyisziati (#123900) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Már alakul az EU raktár is. De még ide nem szállítanak.

Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

(#123905) AlienM válasza tibcsi0407 (#123904) üzenetére


AlienM
tag

Viszont drágább is. :(

(#123906) attack77


attack77
csendes tag

Nem gondoltam komolyan........

(#123907) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Leagoo telefonokról van tapasztalat? Konkrétan ez érdekelne, havernak kéne 20k körül olcsó telefon ami azért használható, galaxy mini 2 helyére.

(#123908) GIJoe válasza PainKiller13 (#123907) üzenetére


GIJoe
addikt

mivel presale, tapasztalat nem lehet róla, majd 30.a után szállítják...

miért nem rendelsz neki egy Doogee X5öst Tinydealnél, németből nem drága...

(#123909) A texasi válasza GIJoe (#123908) üzenetére


A texasi
aktív tag

nem baj, hogy mostanság TinyDeal EU
a felháborító kategóriába tartozik

(#123910) raulicio válasza Remiel (#123891) üzenetére


raulicio
senior tag

szia! a GPS-t próbálgattad? Nekem alkalmi navira és főleg sporttevékenység trackelésre kellene, utóbbiban meg volt már néhány rossz tapasztalatom.

A geekbuying eu warehouse mennyire megbízható? illetve szerepelt itt is egy magyar shop, akik állításuk szerint rendelkeznek hazai raktárkészlettel és nem az eustock. mi volt a neve? jöhet privátban is nehogy szabályt sértsen. köszi

és tudom ez off, de ezért van offtopicban

(#123911) Ryoo


Ryoo
senior tag

Sziasztok! Ha spemallról rendelek telefont és kiválasztok egy 2 év eu garanciát, akkor ha bármi baj van a készülékkel, akkor hol tudom érvényesíteni a garanciát? Vagy az ehhez hasonló oldalakon geekbuying, oppomart, meizuworld hogy lehet érvényesíteni a kapott garanciát?

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#123912) tibcsi0407 válasza Ryoo (#123911) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Spanyolországban, vagy Olaszországban. Itt van szerviz.

Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

(#123913) nyisziati válasza AlienM (#123905) üzenetére


nyisziati
veterán

Drágább, de legalább megkapod. A külföldi rendelős topikban most megy az anyázás, hogy milyen megbïzhatatlanok a webshopok, kinek hány csomagja tűnt el.

(#123914) Chappy


Chappy
tag

Sziasztok!

Nézegetem már egy ideje a telefonokat, Lumia 630 dual simről lenne átállás. A fő elvárások:

1. dual sim (dual stand by elég)
2. a micro sd kártya NE a sim2 helyét foglalja! (oprendszerrel, appokkal és cuccokkal nem férek el 32 GBon, 32 GB microsd + 16 GB belső tárhely kell)
3. cserélhető akksi (tapasztalat, hogy 1-1.5 év alatt sikerül mindegyik telefonét megölni)
4. elfogadható fotók
5. már most van rá android 6 (letiltható jogosultságok miatt)
6. kijelző: 4.8"-5.3", esetleg 5.5", de akkor mellé már ne legyen túl széles
7. 2 GB ram, 4 magos processzor
8. vásárlás: francia amazon
9. keret: kb 60-70 eFt

Mire használnám: telefon, telegram, e-mail, autós navigáció, netezés, zenehallgatás, skype, néha sorozatnézés (ezeket a nokia 630 is hozza elfogadhatóan) illetve néha jó fényviszonyok között fotózás (erre barátnőm lumia 535-je is elég). Tehát körülbelül a mostanit szeretném jobb kamerával, androidban, úgy hogy legalább két évig műszakilag is bírja. (ezért lett a fél giga ramból 2 giga)

Sajnos a dual sim + microsd miatt elég sok telefon kiesik (xiaomik, p8 lite), hogy már legyen android 6.0 (lenovok, különösen a k5 plus lenne jó, de a "majd lesz valamikor android 6" nem túl biztató). Samsung és LG kizárva (ahogy néztem picit túlárazottak a többihez képest), ill cserélhető akksi (asus zenfone max).

Többszörös iteráció után is az asus zenfone 2 laser ZE500KL 16 GB maradt. Esetleg tudtok még alternatívát, amire érdemes ránéznem? (Rootolás és cyanogenmod max kinainál fér bele, 60eFtos, ismert gyártós telefont már nem akarok rootolni). Ill jó lenne még a HTC 630, de ahogy néztem nem jobb annyival, amennyivel drágább.

További kérdés: kell a telefonhoz valami ütésálló tok (kiesik a zsebemből/kezemből a telefon, leesik az a asztalról - gondolom nem minden olyan strapabíró, mint a nokiám), illetve fólia. Korábban ebay olcsó fólia+tpu tok kombó volt mindig, most viszont látom, eléggé fejlődött már a dolog (van "merev" fólia, ami védi a töréstől, illetve rendes ütésálló tok, ami ráadásul kinyitható is) - ezekből tudtok valami jó márkát, vagy teljesen jó még mindig az ebayen kinézek valamit módszer?

Köszi előre is ha valakinek esetleg van tanácsa (főleg, hogy ennyire bekorlátozottak a követelmények, mint nálam általában lenni szokott) :-)

[ Szerkesztve ]

(#123915) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

Lenovo K4 Note-ra (X3 Lite, A7010 etc.) nem csábult még el senki? Lassan közelíti az ára több helyen - felülről - a 150 USD-t, kínai raktárnál, ofcoz. Tesztek korrektek, és úgy tűnik, a 2. SIM mellé kell, külön slotba beszuszakolni a microSD-t, ami kicsit kárpótol a B20 hiányáért, a bónusz NFC-vel meg a közepesnél erősebb kamerával együtt.

Másik, amit nézegetek, az a Dögi 5X Max Pro, ami tokkal-vonóval kijön 30-ból, és elég jól összerakott kis dögnek tűnik, persze a maga korlátaival. Akku 4000-es, mármint papíron, de a B20-at tudja, viszont a kameráról - valami szoftveresen interpolált förmedvény - inkább szó se essék! :D Btw, nem értem, a kínaiak miért nem tudnak leszokni az interpolálásról. Egy normális 5 MP-s szenzor, jó optikával, szoftveres mókolás nélkül is szinte mindenre elég a kategóriában. És gondolom, a kamera árában 5-6 USD-nél többet nem tenne ki... :U

Később az ember zokszó nélkül lefokozza a melóstelefonnak, vagy lepasszolja a gyereknek, aki átlag fél éven belül úgy is lezúzza a kijelzőjét bárminek. :U
Bár a jelenlegi P770 melóstelefonként is mindent visz majd, és gyanítom, a kamerája még mindig jobb, mint a Döginek. :K

[ Szerkesztve ]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#123916) RVR400


RVR400
veterán

Egy kis Alcatel Flash 2 szösszenet. A teló szép, bár a zöld karika a kameránál szerintem nem illik hozzá. Kidolgozása jó, nem vastag a készülék, a quicksand hátlap pedig különösen tetszik.
Az eredeti szotfververzió, ami rajta volt, kb sehol sem elérhető a neten, viszont felraktam rá a 6.0-t, minden jól megy rajta.

Kijelzőideje kikapcsolásig 4 óra 20 perc (Antutu Battery Test 80%-os opció, majd AndroiTS GPS Test)A teló 1.7A-rel tölti az akksit, aminek a kapacitása valóban megvan 3000 mAh, viszont érdekesség, hoyg amikor a teló kiírja, hogy feltöltve, akkor még mindig fér bele kb. 100 mAh, úgy van meg a 3000.

A kamerája végülis nem rossz, bár a Redmi Note 3 Pro képei jobbnak tűnnek (sötétben nem próbáltam), viszont a színei élénkebbek és a vakuja erősebb, mint a RN3Pro-é.

Értesítő LED van a telóban, bár nagyon úgy néz ki, hogy csak fehér színt tud (különösebben nem próbáltam), az alsó gombok világítanak, amikből a középső alapvetően látható kör világítás nélkül is, a két szélső csak világítás közben látszik.

Összességében, ha valakinek nem kell B20, akkor vastagon megéri az árát, ahogy mondjuk az Infocus M560 is, kb azt a minőségi szintet képviseli a teló.

[ Szerkesztve ]

(#123917) nyisziati válasza Atomcsirke (#123915) üzenetére


nyisziati
veterán

Az interpolálás az a telóknál kb. ugyanaz, mint régen a Ladáknál a Koppány-kipufogó, az ültetés, meg a bólogatós kutya.
Egy rétegnek van rá igénye.
Meg papíron jobban néz ki a "13 Mpixel", mint az 5. :D

[ Szerkesztve ]

(#123918) azozo


azozo
senior tag

Én az Infocus M560 és az Oukitel 4000 között vacilálok csak most nem igen találok EU-s raktárast..

(#123919) NORBl


NORBl
aktív tag

One Plus 3 ajánlott ? Van esetleg valakinek ? Jókat olvasok róla nagyon. Gondolkodom, hogy beszerzek majd egyet.

(#123920) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Tinydealen ilyen seckill akcióban sikerült már valakinek valamit venni? Hogyan működik ez? Ma volt a Doogee X5 Max Pro féláron, elméletileg 20db, nekem ki sem írta 11kor egyáltalán a félárat, csak a rendest.

Múltkor is volt valami, annál sem jöttem rá, hogy miként lehet.

(#123921) RVR400 válasza PainKiller13 (#123920) üzenetére


RVR400
veterán

Valójában kb. sehogy. Scriptekkel gyorsabban lehet vásárolni, mint ahogy Te végigkattogod. De reklámnak jó.

(#123922) Zeki válasza PainKiller13 (#123920) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ahogy előttem is írták, vagy scriptek, vagy mázlid van. Nem tudhatod hogy mennyire pontosan jár az ő akció indító órájuk. Valaki (talán más hasonló akció kapcsán) írta, hogy 1-2 perccel hamarabb kellett elkezdeni, és akkor megtudta venni jó áron.
Az aliexpresses hasonló akciókra meg scriptekkel nyomul minden profi.

(#123923) PainKiller13 válasza Zeki (#123922) üzenetére


PainKiller13
őstag

Berakom a kosárba aztán frissítgetek vagy hogy?

Alin is vannak ilyenek? Tudsz esetleg linkelni hasonlót?

[ Szerkesztve ]

(#123924) fateless válasza PainKiller13 (#123920) üzenetére


fateless
veterán

Ne álmodj arról, hogy annyiért veszed meg és akkor nem ér csalódás. Komolyan. Ne is gondolj arra az árra. Nincs.
Persze, lehet szerencséd, én is vette manno a Pandától első áras telefont, bár ott mindig pontosak voltak, és még nem épült ilyen "ipar" az akciós telefonokra, meg ott nem félárak voltak, de akkor sem érdemes ezzel tervezned.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#123925) PainKiller13 válasza fateless (#123924) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nem álmodom, csak próbálkozom, dehát kb felesleges.

Presaleben meg flash saleben szoktam rendelni 1-1-et, eddig összesen kettőt, de kipróbáltam volna ezt az x5-öt is.

[ Szerkesztve ]

(#123926) krics


krics
tag

Szevasztok, zopo speed 8, android 6.0, kamera alkalmazasnal veletlen beallitottam, hogy mindig a fenykepek alkalmazast nyissa meg, ha a kepen karikazott ikonra tapizok, viszont en a galeriat szeretnem ehelyett igy megnyitni. Hogy lehet ezt megcsinalni?

(#123927) Sanyesz. válasza NORBl (#123919) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Inkább a saját topikjában érdeklődj.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#123928) viktorhu válasza krics (#123926) üzenetére


viktorhu
veterán

Beállítások - Alkalmazások - Fotók (vagy az app aminek az alapbeállításait törölni akarod) - Megnyitás alapértelmezés szerint - Alapértelmezések törlése.

(#123929) mmdms


mmdms
addikt

Sziasztok!

Pár napja megérkezett hozzám EZ a kiszemelt telefon. Nekem nagyon tetszik, de beigazolódott a gyanúm, ez az 1850 mAh akku bizony nagyon kevés. Mi alapján tudnék hozzá nagyobb akksit keresni?
Itt az eredeti, gb/t 18287 2013 számsor alapján kellene nekem kutakodni?

Előre is köszi a segítséget! :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#123930) KTU válasza mmdms (#123929) üzenetére


KTU
addikt

Csak akkora van hozzá amit hozzáadtak,
matrica meg bármekkora számot elbír.
Vegyél hozzá powerbankot tizenpár $-ért,
mondjuk xiaomi 10000-s

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#123931) mmdms válasza KTU (#123930) üzenetére


mmdms
addikt

Hogy mit? Nem szeretnék még1 kütyüt magammal hurcolni.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#123932) madarasz92 válasza mmdms (#123931) üzenetére


madarasz92
őstag

Mit ne mondjak.. 42Euro-ért nagy akkus okostelefon, csak úgy tudod megoldani ha veszel mellé egy Xiaomi külső akkut.

(#123933) mmdms válasza madarasz92 (#123932) üzenetére


mmdms
addikt

Érdeklődésképp írtam a supportuknak, egy kérdést megér. Egyébként akkor nincs is baj, ha nem felejtem bekapcsolva a wifit.
Amúgy nem értem ezt az árkategorizálást. Az előző telefonom egy huawei y330 volt, ami egy használhatatlan telefon, még mindig 2x ennyiért.

No mindegy köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#123934) Zeki válasza mmdms (#123931) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az van, hogy a kínaiak nagyon kamuznak az akku teljesítménnyel, és az van, amit gyárilag adnak hozzá, nincs utángyártott erősebb, vagy gyárilag erősebb.
Vagy lecseréled a telód egy 4000mAh-snak mondott telóra, vagy hordasz magaddal valami megbízható xioami/blitzwolf powerbankot.

(#123935) fateless válasza PainKiller13 (#123925) üzenetére


fateless
veterán

A presale és a flash sale-nek gúnyolt pár dolláros leértékelés nem olyan, mint amit most szeretnél, ezért mondom, hogy ennek az elérésében ne reménykedj túlzottan.
Ilyen X5-öt viszont rendelhetsz sok helyről, csak az árat ne ennyire lődd be...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#123937) mmdms válasza Zeki (#123934) üzenetére


mmdms
addikt

Azért is gondoltam talán találni olyan akksit ami méretre megegyezik, de teljesítménybe kicsit jobb, mert hát ugye úgy érdemes/kedvezőbb valamit legyártani, hogy a lehető legtöbb alkatrész a lehető legtöbb eszközükkel kompatibilis. A gyártási költségek így a legolcsóbbak.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#123938) Zeki válasza mmdms (#123937) üzenetére


Zeki
nagyúr

Aham, én meg még nem olvastam olyat, hogy x készülékbe y akkuja ami erősebb, jó lett volna.

(#123939) fateless válasza Zeki (#123938) üzenetére


fateless
veterán

Még nagyon régen a Nokiánál volt ilyen, de már nem emlékszem melyik két modell esetében volt ez - nem is volt számottevő a különbség...
De ez manapság a nesze semmi, fogd meg jól kategória

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#123940) joy_k


joy_k
tag

Sziasztok! Szeretnék egy vibe shot z90-7 venni úgy a hónap végén Eu raktárról, ha van ilyen, tudtok linket küldeni? Köszi

(#123941) Sanyesz. válasza joy_k (#123940) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Spemall + EU szállítás

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#123942) b0bcat válasza Zeki (#123938) üzenetére


b0bcat
addikt

A HTM M1 ilyen volt. ;) Két akku járt hozzá, amelyek eltérő kapacitásúak voltak. Az egyik vastagabb és nehezebb is volt a másiknál. :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#123943) dlaj válasza joy_k (#123940) üzenetére


dlaj
őstag

Itt is van! Nekem a héten már az ötödik Tiny német raktáras telefonom jött meg gond nélkül. 5 munkanap az átlagos szállítás további költségek nélkül.

(#123944) fateless válasza b0bcat (#123942) üzenetére


fateless
veterán

Voltak olyan telefonok is (több iOcean például), ahol vehettél nagyobb akkut, de nagyobb hátlap is kellett hozzá. De pl a jiayu a 2750, majd később a 3000mAh-s akkuval szerelte a G3-ast, de a két akku teljesen egyforma volt. Tudom, itt a fórumban szent tehénként kezelték a jiayu-t (lehet, a cég a magyarokból élt :P ), de ők például simán felhazudták az akkujukat, bár még mindig kevesebbet lódítottak, mint annak idején az átlag. (Egy G4s még mindig itt van valamelyik fiókban)
De pl a HTC Desire S esetén is simán eladták a gyárinál kisebb kapacitású akkut a kínaiak 1000mAh-val nagyobbnak hirdetve. Aki valódi akkukapacitás-növekedést akart egy "A" brand esetén, az meg vett egy Mugen akkut extra hátlappal.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#123945) Bferibörs válasza dlaj (#123943) üzenetére


Bferibörs
addikt

gondolom ez sem tudja a B20-at ?

látom,sajna nem

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#123946) A texasi válasza Bferibörs (#123945) üzenetére


A texasi
aktív tag

Nem támogatja a B20 frekvenciát.
:(

(#123947) Bferibörs válasza A texasi (#123946) üzenetére


Bferibörs
addikt

:R közben megtaláltam,köszi

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#123948) mmdms válasza Zeki (#123938) üzenetére


mmdms
addikt

Pedig ez egy egyre nagyobbodó piaci rés már.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#123949) tibcsi0407 válasza mmdms (#123948) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem meg az unibody házak miatt egyre kisebb.

Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

(#123950) paulkaresz válasza joy_k (#123940) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

Most kaptam egy levelet az ETOTALK-tól, a benne lévő kuponnal ez a telefon EU-s szállítással 164 USD,a fehér kicsit még olcsóbb.
.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.