Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123701) Zeki válasza tesopapa (#123700) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem tudsz.
Van valami kínai segéd rendelős oldal, azokon keresztül tudsz a taobaoról rendelni. Sok hete már hogy olvastam.

(#123702) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
A minidealről és hasonló helyekről történő vásárláskor mennyire nyúlnak bele a rendszerbe az áruházak?
Vagy ez már nem szokás, és a gyári rendszerrel küldik?
Olvastam, hogy esetenként mindenféle bloatware van a telefonon...

(#123703) tahepa válasza Zeki (#123701) üzenetére


tahepa
senior tag

(#123704) Graphics válasza margithid (#123702) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Webshopoktól függ.

Nem lehet egyértelműen kijelenteni, Xiaomiknál alapvetően szinte mind hoki rommal jött.
Lenovoknál közepesen volt jellemző.
InFocusnál nem találkoztam ezzel

B kategóriás cuccoknál nem annyira jellemző.

Saját statisztika, szóval nem kp.

-

(#123705) robi1979 válasza ablack (#123692) üzenetére


robi1979
aktív tag

No várjunk csak: az eu.dx.com nem eleve EU RAKTÁR?

[link]

Ha kínából rendelem akkor milyen postával és hogyan rendeljem hogy ne legyen rajta sarc?

Az itt szereplő Lenovo Vibe Shot Z90-7 modellek biztosan tudják a B20-at? Mert olvastam hogy van ezekből is jópár modell.

[ Szerkesztve ]

(#123706) tibcsi0407 válasza robi1979 (#123705) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem az, de ez a kérdés ide való.

Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

(#123707) beg válasza robi1979 (#123705) üzenetére


beg
veterán

A dx-et mint boltot még a saját ellenségemnek sem ajánlanám. Amúgy minden le van írva náluk.

"We will separate your parcels and arrange the delivery. In normal you will not be afraid to bear the European import duty. If you are worried, we suggest you pay Import Tax & VAT Insurance when you do the checkout. Then we will pay the duty when the parcel is held by local customs.

If you have bought the Import Tax & VAT Insurance and in the event that you are charged any tax & VAT when the package is delivered, please sign for the package and pay the taxes. Then please submit a ticket and provide us the tax document, invoice or receipt.

Please note that the tax insurance service is only for the orders from European countries. The tax reimbursement claim must be made within 60 days from the date of shipment. The max compensation amount is up to $40 for per order."

Minden másra pedig a rendelős topikok jöttek létre, hogy ne a dual sim legyen tele piacolással.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#123708) bioengin


bioengin
tag

Sziasztok!

Mindenféle szakmai megfontolások után / ellenére (B20 hiány, "csak" 3000-es akksi) bátran megrendeltem a családba egy LEEco Le1 Pro-t. Megrendeléstől kézbe egy hét alatt volt itt.

Csak beszámoló jelleggel:
- Friss ROM-ot (kis küzdés után) még csak most kapott (5.0 alapú még csak a legutolsó), így használati tapasztalataim nincsenek,
- annyit azért érdemes tudni, hogy fizikailag maga a cucc (összerakás, kijelző, specifikáció) nagyon rendben van, kvázi prémium.
- Innen rendeltem, 57e Ft lett a vége, mindennel együtt, 16 Gb-os microSD-vel ajiba (az vésztartaléknak jó, szó szerint noname, még kínai gyártónév/máska sincs ráírva);
- ha olyan lesz használni, mint amilyen komolyspecifikációjú, akkor megfontolandó azoknak, akik tudnak élni B20 nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#123709) tibcsi0407 válasza bioengin (#123708) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A legutolsó 6-os droid rá. EUI 5.8. Pár napja jött ki, de OTA-ban nem lesz elérhető a főverziós ugrás miatt. Le kell tölteni, felpattintani a telefonra update.zip néven és recovery-ből telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

(#123710) bioengin válasza tibcsi0407 (#123709) üzenetére


bioengin
tag

Nem csak a CN verzióra van az?
Merre található ez meg? Mert erre nem látom sehol.

(#123711) tibcsi0407 válasza bioengin (#123710) üzenetére


tibcsi0407
félisten

US-t kaptál?

Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

(#123712) bioengin


bioengin
tag

Igen, nagy CE felirattal a hátán.

(#123713) tibcsi0407 válasza bioengin (#123712) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az szívás. Biztos lesz rá ROM, csak ki tudja mikor. Kicsit mostohagyermek az US verzió.

[ Szerkesztve ]

Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

(#123714) beg


beg
veterán

Nahát-nahát. A 4 dolláros telefon háza táján kamuszag terjeng.

Dióhéjban: megmagyarázzák, hogy lesz a 4 dollárosnak ígért telefonból 59 és 66 dollár :) Persze előrendelést felvettek, ki tudja hány ezer (tízezer? százezer?) személytől.

"The Elegant costs Rs. 3,999 ($59) and the Elegance costs Rs. 4,499 ($66)"

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#123715) b0bcat


b0bcat
addikt

Érkezett az MX Base-hez egy gyári flip tok, ami nagy meglepetésemre aktív. :) Az lenne a kérdésem, hogy vajon hol lehet - ha lehet egyáltalán - beállítani, hogy mi történjen, ha az ember nyitja vagy csukja a flipet. Konkrétan örülnék, ha telefonálás közben nem menne a kijelző a kis ablakban... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#123716) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na, úgy néz ki, hogy elválnak útjaink a Lenovo P70-essel. / akkor kell eladni valamit, amikor meg is akarják venni /

Így érzelmi alapokat nem tekintve új mobil után kell néznem :D

Amit néztem:

Lenovo Vibe Shot Z90-7 : Elvileg ez elég jó áron van, a Snap 615 se rossz, aksija se , kamera se.
Ebből kéne nekem EU shop, ami gyorsan meghozná, de azért jó árban.

Xiaomi Redmi 3 Pro: Ezt Eustock-ból venném, bazi jó aksi, és kijelzőidő
Xiaomi Redmi Note 3 Pro Snap: szintén.

Olcsóbb modellek:

Lenovo X3 Lite , szintén tetszik a design is.
InFocus M560 / ez eléggé bejött, gyönyörű , és minőségi

Illetve ha van valami huncut jó vétel, természetesen kínai A brand jöhet szóba.

Ár: 150-200$

@maroni: Inkább a Snapis verziót részesítem előnyben ,habár MTK-s voltam sokáig, de a fogyasztási mutatói nem igazán jók az X10-nek. P10 már jó/jobb lett.

[ Szerkesztve ]

-

(#123717) maroni válasza Graphics (#123716) üzenetére


maroni
aktív tag

Ez most jó vétel!? [link]

(#123718) beg válasza Graphics (#123716) üzenetére


beg
veterán

X3 lite piszkálja a kíváncsiságomat régóta, úgyhogy vedd azt ;]

Vagy a redmi 3 pro.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#123719) Graphics válasza beg (#123718) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kamera lenne ha kicsit jobb lenne, mint most :D

Mert ezzel a P70-nel tudjuk jól ez volt a gebacc

Ja értesítési LED legyen, anélkül nem élet az élet :D, gombvilágítás már nem létfontosságú.

Jóóó :D de akkor mit :D

[ Szerkesztve ]

-

(#123720) beg válasza Graphics (#123719) üzenetére


beg
veterán

Akkor ne lenovo-t nézegess ha jó kamera kell :D

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#123721) Graphics válasza beg (#123720) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Redmi 3 Pro lesz a befutó szerintem, annak a képei elég jók.

Ejh, még alszok rá :D Lehet pár hete kihúzok az S650-essel is, amit végre hajlandó lesz visszaküldeni a szerviz... Akikről órákat tudnék írni ,de akkor lehet sose kapom vissza a telefonom...

Életem legrosszabb döntése volt velük foglalkozni...

-

(#123722) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Sziasztok!
2 telefont néztem ki.
- Vernee Apollo Lite
- Letv Le2 Pro

Szerintetek melyiket lenne érdemesebb megvenni? :) Előre is köszönöm a tanácsokat :)

(#123723) beg válasza Bjorngolf (#123722) üzenetére


beg
veterán

Kettő közül a Le. Vernee még rugdalózóban, de szépen cseperedik.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#123724) Bjorngolf válasza beg (#123723) üzenetére


Bjorngolf
tag

Köszönöm :) és eben az árban esetleg más? :) nem igazán vagyok jártas ebben :)

(#123725) GIJoe válasza Graphics (#123721) üzenetére


GIJoe
addikt

Legyél bátor! :) - Vernee Apollo Lite...

(#123726) Bjorngolf válasza GIJoe (#123725) üzenetére


Bjorngolf
tag

:) hát még agyalok nagyon :) Amúgy melyik oldalról érdemes rendelni? Gearbest, Everybuying, Tinydeal, Coolicool v Geekbuying :)

(#123727) Dhampir válasza Graphics (#123721) üzenetére


Dhampir
félisten

Életem legrosszabb döntése volt velük foglalkozni...

Úgy érted, hogy a Lenovo mobilokkal? :F

Pedig jó kis kedvcsináló cikkeket írtál róluk, úgy tűnt, hogy szoftveresen is rendben vannak, már ha jól rémlik.

(#123728) Graphics válasza Dhampir (#123727) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem, a szervizrol irtam ott.

-

(#123729) svgyula válasza Bjorngolf (#123726) üzenetére


svgyula
addikt

:)) Te is megveheted :))

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#123730) citkar válasza Graphics (#123721) üzenetére


citkar
addikt

Miféle szerviz, ha kérdezhetem?

(#123731) HPAA válasza Graphics (#123721) üzenetére


HPAA
őstag

Redmi 3 Pro-t próbáltam megszokni , de 3 hét alatt sem ment , most adok túl rajta talán
nekem ez a miui nem igazán jött be
viszont a korábban általad említett Vibe Shot Z90-7 érdekelne
esetleg sikerült "forrást" találni hozzá ?

************* censored

(#123732) Graphics válasza HPAA (#123731) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Épp most kutatok :D

-

(#123733) HPAA válasza Graphics (#123732) üzenetére


HPAA
őstag

55e -alatt ha lelsz ,engem is érdekelne
eddig ez a max amit leltem

************* censored

(#123734) Jakuu válasza HPAA (#123731) üzenetére


Jakuu
őstag

A telefon pedig jo. A miui-t pedig mas launcherrel is lelehet cserelni. En is ugy hasznalom, mert engem is zavar az app drawer hianya. De azon kivul minden mas teljesen ok.

(#123735) mobilizmo válasza Graphics (#123732) üzenetére


mobilizmo
addikt

A Vibe Shot-nak jó a kamerája, de értesítési led nincs (illetve van, de egyelőre nem tudta működésre bírni senki, semmivel). Egy dolgot jelez, ha töltőn van a teló. Ok(ok) ismeretlen.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#123736) Graphics válasza mobilizmo (#123735) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gyári rendszer alatt, ha van root jogosultságod, és Link2SD-ben letiltod a "kettős fény" vagy LEDLight apk-t, akkor se?

P70-nél ezzel sikerült üzembiztossá tenni gyári rom alatt a LED-et.

Habár gyors utánaolvastam, lehet nincs is bekötve úgy, hogy használható legyen.

Akkor marad az alsó gombsor villogtatása programmal esetleg

[ Szerkesztve ]

-

(#123737) PainKiller13 válasza mobilizmo (#123735) üzenetére


PainKiller13
őstag

Idővel biztos lesz rá rom ami már helyesen kezeli.

(#123738) maestro87 válasza beg (#123714) üzenetére


maestro87
őstag

Én e-mail-ben megkérdeztem tőlük, hogyan lehet megrendelni és egyből jött a válasz levél google-től, hogy nem ért célba a levél. :D Szóval még az email címük is kamu...

(#123739) bunz


bunz
csendes tag

Sziasztok,
Dual simes telefont keresnek szuleimnek 30-35ezerert.
Lehetoleg olyat, amit nem kell kulon mokolgatni, es magyar nyelvu menuje van.
Elore ia koszonom a valaszt

(#123740) WOT-H-A-C válasza mobilizmo (#123735) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ez Vibe Ui fícsör! :D Lenovoék szerintem direkt b@szakodnak ezzel. Több telefont is tudok aminél gyári rommal hiányos volt a noti led működése, vagy szinte egyáltalán nem ment. A megoldás többnyire custom rom volt. Pl. valamilyen CM rom. Egyből feléledt a noti led a szivárvány minden színében!

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#123741) b0bcat válasza bunz (#123739) üzenetére


b0bcat
addikt

Ha az Android nem feltétel, akkor a 640-es Lumia nagyon jó ajánlat 33 ezerért. :K (Sok szempontból jobb, mint a hasonló árú, itthon kapható Androidos készülékek - például kamerában kifejezetten erős a kategóriájában.)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#123742) mobilizmo válasza WOT-H-A-C (#123740) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem túl elterjedt készülék (és félek nem is lesz), egyelőre semmilyen custom rom-ot nem találtam rá. Rootolt gyári-t már igen (most ez éppen meghalt egy SuperSU frissítés miatt). Illetve a nem rég megjelent MM-t rootolták, nyitották a bootloadert és aláraktak egy twrp-t, néhány napja került fel a needrom-ra. Talán most ezt fogom kipróbálni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#123743) WOT-H-A-C válasza mobilizmo (#123742) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szintén Lenovo sajátosság, hogy nem adják ki a forrást, csak mikor már eldöntötték, hogy nem támogatják tovább a készüléket. :) Mostmár, hogy lement az ára, gyanítom nemsokára kiadják a forrást és nemsokára lesz cm rom rá. Na onnan lesz ez jó telefon!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#123744) viktorhu válasza WOT-H-A-C (#123743) üzenetére


viktorhu
veterán

De legalább nekik megvan a forrás és tudnak dolgozni rajta. A B márkák, mint az elefánt meg az umi, meg se kapják általában a forrást, hanem gyakorlatilag készen veszik a romot és csak farigcsálnak rajta, kb. mint a főzött romok készítői, akik összeházasítják az egyik kernelt a másik rommal.

(#123745) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Nem tudom, ilyenbe tudtok-e segíteni. Van egy dual simes telefonom (Honor 4X) és szeretném megoldani, hogy bizonyos időszakokba a 2-es SIM-re ne érkezzenek hívások, de a SIM-nek aktívnak kéne maradnia, mert arról mennek a kimenők és azon van a mobilinternet. Van erre valamilyen egyszerű megoldás/app? Amiket eddig találtam call blocker progik, nem igazán támogatták a dual sim-es megoldásokat. De az is jó, ha valamilyen hívás átirányítás kezelőt ajánlotok, ami kezel két SIM-et és akkor a 2-eset hangpostára irányítom.
Köszi előre is, ha valakinek van ötlete! :R

(#123746) KTU válasza fausto (#123745) üzenetére


KTU
addikt

Gyári tárcsázó,
beállítások -- beszéd hívás -- hívásátirányítás -- kiválasztod melyik SIM
lekérdezi az állapotot,
és kiválasztod hogy mikor és hova akarsz írányítani.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#123747) maross


maross
veterán

Még szerencse hogy 135euro volt preorderben...[link]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#123748) ccs2929


ccs2929
senior tag

Sziasztok!

Igaz, nem telefon, de hátha tudtok segíteni. :B
Megdöglött a töltő kábele a tabletemnek (nevezetesen egy Chuwi Hi8-as), rendelnék egyet, de milyet :F , ebben adhatnátok tanácsot. Mindenképp olyan kellene ami tudja a 2.1A-t, Az usb type c-s az jó lehet, mondjuk egy ilyen?

Köszi!

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#123749) KTU válasza ccs2929 (#123748) üzenetére


KTU
addikt

eBay-es kütyük kis pénzért, topik

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#123750) HPAA válasza maross (#123747) üzenetére


HPAA
őstag

maga az oldal megbizhato ? ,van tapasztalat ? , nehany eu-s raktarukban talalhato vas egesz jo aron van , csak azert kerdeznem :F

************* censored

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.