Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68901) Balathruin válasza bivalyolo (#68900) üzenetére


Balathruin
veterán

Pontosabban visszafelé kéne számolnia. Korábban sikerült kideríteni hogy a TjMAX-ból kell levonni a hőmérsékletet, aztán végül ez se jön be mindig, totális káosz az egész. Nekem még 6400K volt, ott a GPU hőt lehetett nézni.

(#68902) Plasticbomb válasza bivalyolo (#68900) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Alaplapja válogatja, ha jól rémlik gigabyte lapoknál jól működött. De ezért van ott az alaplapi érzékelő, én is már csak azt nézem..

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#68903) Plasticbomb válasza Balathruin (#68901) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Naaa, ezt feledtem el letesztelni. Most fut egy teszt, de teljesen AMDs módon van az egész elképzelés össze rakva.. Ahogy mondod, egy káosz.. 20 fokos szobában 0 fok képtelenség, 29 reális, de amikor 20 perce fut a prime, 56 fokot mutat az alaplapi, akkor a thermal margin szerint van még 24 fok vissza (ha jól emlékszem AMD szeri t 72 fok a max ajánlott ezeke az APUkra), és az érték ami a thermal marginnal osszhangban mozog, azt mondja 46.... Közben a cpu package 96on áll..... :D :)) Eszerint nem lehet vezérelni egy rendszert... Maradok az alaplapi érzékelőnél, az legalább reális, mégha viszonylag lassan követi is a változásokat.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#68904) lee56 válasza Plasticbomb (#68899) üzenetére


lee56
őstag

Azért említettem a VGA-kat is, mint extrém példa, ettől függetlenül ha max közelébe terhelsz egy FX-et ami neaggyisten még tuningolva is van, jó eséllyel hasonló hőfokokat látnál fogadni is mernék veled egy jelképes összegben. :) De mivel nem vagy olyan elmebeteg hogy hűtetlen VRM-ű alaplapot használj ilyenkor, ezért nyilván alacsonyabb értékeket kapnál. És itt jön a másik pont, ahány program annyi féle mérés, processzor, alaplapi, VGA szenzorok mérhetnek félre. Amikor szoftveres mérés nem mérés, se hardveres mérés nem mérés, akkor marad a lézeres hőmérő, abba talán lehet bízni, illetve dehogy hiszen ember alkotta azt is. :D

No Comment

(#68905) Pro!Petya válasza lee56 (#68897) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Na hogy minden tisztában legyen,
Egyáltalán hogy kerül ide a gpu és környéke mikor baszottul cpu terhelés folyik ezerrel, pár hozzászolással feljebb le is vannak írva miről is beszélgetünk... Az egész onnan indult ki ha srác terheli a cput bedobobott egy hw s Screenshotot ott már a package 61 vagy felette volt ami ugye már azt jelenti hogy bőven 70felett volt a magoknál, de ő azt hiszi hogy neki jól mutatja az 50fokot a cpu terhelés alatt mikor package már 61 foknál tartott Xd ezt próbáltam neki több módon elmagyarázni, és végül pont ezért írtam ennyire FAÉK egyszerű elindulás pontot, de mondom ott vannak az előzmények.. Na piiisz

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68906) lee56 válasza Pro!Petya (#68905) üzenetére


lee56
őstag

Úgy jött ide kérlek szépen kedves fanatikus fórumtárs :) , hogy egész egyszerűen páran arról kezdtünk el beszélgetni. Na písz :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#68907) Madmax81 válasza Jakuskacsa (#68891) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Az M5A 990fx pro r2.0 és az M5A 99X EVO r 2.0 laprokról mi a véleményed ?

1956-2010 07.22 Varga László

(#68908) Pro!Petya válasza lee56 (#68906) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Jah értem, de azért az én sorrendem rossz mikor te kevered bele a vgat kedves forumtars... Még Paks2-őt is dobd hozzá már akkor hogy tényleg semmi értelme ne legyen... Ha meg mar gpu akkor az meg miért is nem offban ment? Kedves fórumtárs

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68909) lee56 válasza Pro!Petya (#68908) üzenetére


lee56
őstag

Hűűűha.. :U

No Comment

(#68910) Leon77 válasza Madmax81 (#68907) üzenetére


Leon77
őstag

Nekem m5a99x evo r2.0 lapom van.

Nálam így megy a cucc, nagyon sokat kísérleteztem, hogy a cpu megfelelő teljesítményt le tudja adni és mindig stabil legyen. megy 5,1 GHZ-et is, de összességében nem hoz olyan teljesítményt, mint 4,8-on vagy annyi fesz kéne neki, amennyi nincs Pakson sem :DD

CB r15-ben 753-as pont szám az átlag

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#68911) Jakuskacsa válasza Madmax81 (#68907) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Az az egy kifogásolni valóm van velük, hogy az asus is félrevezeti a vevőkörét, és abba a lapba a 9-es szériát ajánlja. Szerintem ha nincs aláfeszelve egy 9370, 9590 -es abban a lapban az örökké droppolni fog. 140w ajánlás ott a helyén van, csak a honlapján van félrevezető leírás róla.

Tessék itt a jó példa az előttem szólónál. 5,1 en azért nincs már benne a kakaó, mert nem tudja kiszolgálni már a lap a cpu éhségét. Látom ott is komoly feszek vannak beállítva, nem dobálja el 1,5v -on? Még nyáron sem a nagymelegekben?

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68912) Plasticbomb válasza Leon77 (#68910) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Leon, futtass egy prime 95 blend akarom modnani small fft tsztet 1 órán át, és azalatt az 1 óra alatt fusson végig a hwinfo is. Kérlek, kíváncsi vagyok, ahogy épp játszogatom itt most az én vasammal, máshol miket mutatnak a szenzorok, átlagok.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#68913) Leon77 válasza Plasticbomb (#68912) üzenetére


Leon77
őstag

Elöljáróban: Jössz egy sörrel a villanyszámlába ;]

Egy órán át ment, felment 70 fokra, de rányitottam az erkélyajtót így lement majdnem 60-ra.

A végén a víz hőfok 15,8 volt a nyitott erkélynek köszönhetően :)

De nézd az átlag értéket, a mérés a teszttel egy időben indult.

[ Szerkesztve ]

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#68914) Pro!Petya válasza Leon77 (#68913) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Nice!! Mivel hűtesz pontosan?? (azt látom h vizzel de pontosabban?) Vrm-et is hűtöd külön?

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68915) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Es akkor en hogy tegyek igazsagot?
Nalam teljesen hihetonek tunik a proci hőmérséklete, szepen skalazodott fel 60ig majd onnan vissza kicsit es stabilizalodott. Google is azt mondta amennyit talaltam h temp3 fals erteket ad vissza. Az meg nalam nem teljesen sziklaszilard erveles hogy a "A temp3 a te hőmérsékleted mert az a legmelegebb"
Raadasul ha az alaplapnak van 2 szenzora miert raknanak kettot a cpu kore? Vagy ha ez a cpu miert nem ugy hivjak? Itt kicsit sok mindennek kene szarul mukodnie a programon keresztul a procim hutesen at a szenzorokig hogy azt hozzuk ki h a temp 3 a cpum homerseklete, es igazabol 71 fok egy szolid tuninggal egy eleg jo hutovel. Vagy nem? Vilagositsatok fel ha tevedek.
En arra gondoltam hha jo erteket is ad a temp 3 akkor az inkabb a VRM lesz. Ha ranyomom a small testet akkor a temp3 10esebel ugral felfele mig eleri a 65-67et kh 5p alatt, a "cpunak" meg 60hiz kell fixen fel ora...

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#68916) Lmh


Lmh
őstag

noob kerdes: az a 4,1-es turbo orajel hogyan erheto el? mikor lép életbe?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#68917) Beretvás válasza Lmh (#68916) üzenetére


Beretvás
addikt

az jobb ha nem lép életbe, egyszerübb kézzel finomhangolni és a lapnak is jobblesz meg a procinak is. :K de amugy magátol felbusztol ha terheled a procit.

(#68918) Pro!Petya válasza Vismajor01 (#68915) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Utoljára , és ezután már nem szánok rá több idöt :

CPU PACKAGE : kupak - tokozás (ez érintkezik a hűtővel) Már innen sejteni lehet hogy itt még baráti a temp.
Core Temp : Ezek a magok a kupak alatt!!! Ez a temp mindig is többet fog mutatni mivel itt dolgoznak a magok a kupak alatt ergo (meszebb) a hűtőtöl fizikailag így a hő is több. Nézd át a forumon a többi feltöltött HWinfos képet a tesztek után !! Nem kell messzire menni itt fentebb van Leon hsz-e , de igazából a 99% nak így mutatja Csak Neked nem. De csak maradjunk a fenti példánál Leon-nak 70fok volt a max Core tempje Tehat a magok 70 fokon dolgoztak , Ezután a Package Maximuma 55fok volt, mivel az volt a kupak ami ugye hüvosebb...!!!!!!! :W :W :W :W

Még egyszer: Package, hűvösebb mert kupak+hűtö
: Core, melegebb leírtam miért.

És ha egyszer neked már mutatja Package fokot amit egyszer linkeltél ott aszem 61 fok volt!! Akkor nincs az az isten h alatta a magok hüvosebben dolgozzanak De elhiheted hogy simán 70 felett jártál már magnál!!! Hiába mutat mást neked minden monitorozo attol még a fizika nem változik Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68919) lovas001 válasza Pro!Petya (#68918) üzenetére


lovas001
aktív tag

Az a baj csak az elméleteddel, hogy a maghőmérséklet nem reális és nem Celsius fok. Hanem egy számított értékből jön ki a gépnek szóval nem feltétlen van így de valóban a kupak hőmérséklete a releváns :)

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#68920) Leon77 válasza Pro!Petya (#68914) üzenetére


Leon77
őstag

Szia!

Saját épített vizem van, azzal hűtöm és a vrm-et is vizezem, de amúgy elég volt neki egy fölé rakott venti is, de az kellett. Az északi híd is vizezve lenne, de nem találtam rá blokkot, így a fölött egy venti van.

Ha komolyabban érdekel a hűtés, akkor [ez]

a te topikod.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#68921) hundai


hundai
aktív tag

Sziasztok!

Mostanában elég sokat látom, hogy folynak a párbeszédek a proci húzásáról, kísérletezésről ami engem is nagyon érdekel, viszont tudásom nincs meg hozzá(és jelenleg az ahhoz szükséges hardverek sem). Arra gondoltam, ha lenne egy önfeláldozó tag aki ért a tuninghoz, a topik érdekében írhatna az összefoglalóba egy segédletet, hogy aki nagyobb cpu teljesítményre vágyik, miket kell megtennie ennek érdekében. Gondolok itt a szorzókra ,órajel, TDP , voltokra, és hogy milyen beállítások szükségesek, mit kell ki- és be kapcsolni.
Előre szeretném kérni, hogy :"aki nem ért hozzá ne nyúlkáljon bele" és hasonló jellegű hozzászólásokat mellőzze. A tudással nem lehet születni..

-Wake up Neo!

(#68922) lovas001 válasza hundai (#68921) üzenetére


lovas001
aktív tag

Ott van az összefoglalóban! Ezért szoktuk javasolni hogy először azt kell elolvasni :)

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#68923) hundai válasza lovas001 (#68922) üzenetére


hundai
aktív tag

Tudom hogy van az összegzőben, de nem értem hogy ilyen minőségben hogyan kerülhet oda.Olyan írásra gondoltam ami kicsit normálisabban van kivitelezve, nem ilyen összedobott sallangra.

[ Szerkesztve ]

-Wake up Neo!

(#68924) ViZion válasza lovas001 (#68922) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Az a durva, h említi is. De el má' nem olvasta. Mióta is van ez a topik? Nem gondolta volna, h erre -és sokkal többre is- már volt ajánlás, megoldás az összefoglalóban, vagy a hsz-ek között? :U
Keresés is idegen sokaknak. Vizes topikban hetente kérdezik, h ki mivel hűt, ez vagy az jó-e... bakker. :O

hundai: "Olyan írásra gondoltam ami kicsit normálisabban van kivitelezve, nem ilyen összedobott sallangra."
Te megnézted a linkeket is? Melyik a sallang? Amit régi userek itt hobbiból közzétettek, vagy a kvázi hivatalos angol nyelvű szájbarágós leírás? Mit nem értesz belőle? Mik a kérdéseid?

A kedvedért végigkattintottam hirtelen. OK, enyém egy vázlat, annak, aki lusta és nem akar extrém tuningot. Angol linkek alaposak, OK, nem érted, nem baj. Frescho is alaposan leírta, részletesen, magyarul. Kereső is van, beállításokat ezerszer linkeltünk. Ha a kacsa nem tud úszni ugye...
Inkább csinálj bios képeket és majd megmondja vki, h mit állíts és mire.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#68925) hundai válasza ViZion (#68924) üzenetére


hundai
aktív tag

Nem nyúltam semmihez a biosban, mert jelenleg még nincs meg hozzá a hardverem.Angol nyelvű dokumentumokat nem olvastam, mert nem értem. Az rendben van hogy leírtad hogy mi mire jó( köszönetem is érte), de ahhoz tudnám hasonlítani mintha beültetnék magam mellé valakit a kocsiba, elmondanám neki hogy mi mire való, és vezess.

[ Szerkesztve ]

-Wake up Neo!

(#68926) ViZion válasza hundai (#68925) üzenetére


ViZion
félisten

...akkor lejjebb haladsz és Frescho írása részletes. Ha még alaposabban akarod is érteni, akkor meg kell tanulnod angolul sajnos...
Kereső, pár oldal átolvasása, elég két hónapnyi, aban már biztos minden volt, ismétlődik itt minden. Szvsz ezt idén már 3-5 alkalommal leírtam. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#68927) St0keR


St0keR
tag

4,5ghz es 1,4 et adtam neki manuálisba és úgy felcsavarja a proci magát 72fokra az valami hihetetlen de utánna tartja CM hyper 212evo val hütöm normális ez a 72fok vagy sok ? strees test alatt ?
VRM et nem hütöm semmivelse

[ Szerkesztve ]

Alaplap:ASUS M5A97 EVO R2.0 Processzor:FX 8350+Cooler Master Hyper 212 EVO Memória:Kingston HyperX 2x4Gb SSD: Samsung 840EVO 120Gb Vinyó:WD Blue 1TB Táp:Cooler Master GX 550W Gépház: Cooler Master k380 Monitor:BenQ GW2255+GW2265 Headset:Genius Cavimanus 7.1

(#68928) Pro!Petya válasza lovas001 (#68919) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Pont ezért nem használtam a Celsius jelzöt..
És az is tény hogy a kupak alatt melegebb van , azt tényleg nem tudom milyen logaritmusban jön ki az az érték de a package höfokával kapcsolatos az is fix. :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68929) Beretvás válasza hundai (#68925) üzenetére


Beretvás
addikt

ezen jot nevettem..:DDD miért neked fogták a kezed meg a lábad és rakosgatták ide oda mikor tanitottak vezetni feltéve ha van már jogsid ha már azzal példálodzasz. az éppen pont elég amit Vizion leirt.

(#68930) hundai válasza Beretvás (#68929) üzenetére


hundai
aktív tag

Igen, azért volt az oktatónál is pedál :DD :DD :DD :DD

-Wake up Neo!

(#68931) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

[link]

Ez milyen már?

"Processzor: Amd FX 6100 Buldoser 6x3,2GHZ alapon, de gyári OC-s az alaplapom igy 6x3,9 Ghz-en működik!"

Fentebb a hirdetés. Nekem is kéne egy alaplap ami alapból be OC-zza a cput, és nem kell vele hosszú órákat töltenem.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68932) lee56 válasza Jakuskacsa (#68931) üzenetére


lee56
őstag

Gondolom a turbóra gondolt, vagy talán a BIOS auto OC, de ilyen meg mindegyik újabb lapon van kb :)

No Comment

(#68933) St0keR válasza Jakuskacsa (#68931) üzenetére


St0keR
tag

Nekem a m5a97 evo r2.0 be oc za a procit csak úgy elálitja az értékeket hogy az valami hihetetlen még a ram idözitéseket is

Alaplap:ASUS M5A97 EVO R2.0 Processzor:FX 8350+Cooler Master Hyper 212 EVO Memória:Kingston HyperX 2x4Gb SSD: Samsung 840EVO 120Gb Vinyó:WD Blue 1TB Táp:Cooler Master GX 550W Gépház: Cooler Master k380 Monitor:BenQ GW2255+GW2265 Headset:Genius Cavimanus 7.1

(#68934) Pro!Petya válasza St0keR (#68933) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ezért kezdjük azzal mindig hogy a "turbo"-t kikapcsoljuk ...aztán lehet neki állni huzogatásnak ;)

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68935) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Úton van a Saber-em....... :C :C Jajj szegény 8370es mennyire örülni fog az új ágyának!!! :DDD
bye bye 4+2 vrm :R
Ugyanitt asus M5A97 rev2. eladó XD

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68936) Askformore


Askformore
senior tag

Nektek csinál olyat a gép húzott procival, hogy több napig stabil, játék, film, flash játék, jöhet bármi, majd a következő napon úgy kifagy, hogy csak a hard reset segít, majd megint minden ok? Most futtattam egy prime blend tesztet (még nem használtam ezt a progit), 30 perc alatt nem volt semmi gondja.

(#68937) Pro!Petya válasza Askformore (#68936) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Blend többnyire a memoriát számoltatja, adj neki inkább egy kis small FFS-t ;)
Utána meg egy IBT biztos ami biztos alapon

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68938) Jakuskacsa válasza Askformore (#68936) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Van ilyen, nálam is előfordult, viszont mióta win10 van fent, azóta egyszer sem történt meg még. Szóval lehet ez akár win7 hiba is, bár nem tudom mit használsz. Réges régen mikor még sokunknak volt fx-e, akkor erről volt pár sor erejéig eszmecsere. Volt akinek napokig stabil OC-val ment minden aztán egyszer csak rotty.. Oka persze soha sem derült ki.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68939) Askformore válasza Jakuskacsa (#68938) üzenetére


Askformore
senior tag

Win 10 van fenn. Akkor nem aggódok emiatt, mindenesetre a CPU/NB voltage-re adtam egy kicsit offset módban. Van ezen kívül más megoldásra váró feladat, most épp a catalysttal szívok, az összes crimson driver bugos valamiért, vibrálnak a falak meg ilyenek.. a 15.12-vel jó, de ott meg microlaggol a COD..na de ez már off.

(#68940) Beretvás válasza Jakuskacsa (#68931) üzenetére


Beretvás
addikt

Megvan a megoldás megirta kommentben. Beteg ember ijen vuccot is megvenni.

(#68941) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

fx9590-re van értelmes levegős hűtő?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#68942) Pro!Petya válasza Mr.Csizmás (#68941) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Noctua D14 vagy D15

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68943) lovas001 válasza Mr.Csizmás (#68941) üzenetére


lovas001
aktív tag

Thermalright Silver Arrow SB-E +
itt van pár darab amik megfelelnek neked

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#68944) Mr.Csizmás válasza lovas001 (#68943) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+ (#68942) propetya85

köszönöm. alaplap? táp? mit javasolt? most egy Tt Hamburg (Sirtec beles) van.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#68945) Jakuskacsa válasza Mr.Csizmás (#68944) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

ALaplaból mindenképp valami komolyabb 8+2 vrm-el szerelte 990 es chipset.(bordás hűtéssel!!) A legjobb az Asus sabertooth 990FX rev.2.0 vagy nagyobb lenne, azt tényleg mindenki nyugodt szívvel ajánlja még a 9es szériához is.
Táp attól függ mi a célod a cpu-val. Ha gyárin hajtod, szerintem elég egy minőségi 600w os táp, még vidkártyával is. Ha ráncigálni is akarod, akkor inkább kicsit nagyobb legyen.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68946) Mr.Csizmás válasza Jakuskacsa (#68945) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

OC nem igazán az elképzelésem, amikor megvettem, nem tudtam hogy 220W tdp-s :DDD (bocsánat, nagyon olcsó volt) ez a hamburg asszem 600W körüli. max. vidikarin spórolok valami kisebb fogyasztásút.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#68947) Jakuskacsa válasza Mr.Csizmás (#68946) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ez a 220w is csak a gyártó által megadott érték, elképzelhető, hogy ennyit felvesz, de az inkább csak akkor, ha már halálra van kínozva, mondjuk prime, vagy ibt-vel. Játékok alatt szerintem bőven 160w alatt marad. Ha belövöd rendesen (összefoglaló segít benne) akkor akár a fogyin is tudsz spórolni. Ráadásul ezek a 9 es szériák elég jól alulfeszelhetők.
Tegyél mellé valami (Nem trollkodásból írom, hanem mert kevesebbet fogyaszt) nvidia kártyát, és beleférsz bőven a keretbe.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68948) Out


Out
addikt

Ha nem akarom a procimat ilyen IBT programokkal szétszarni, akkor az is egy jó megoldás, hogy a Sony Vegas-sal renderelek egy videót, hogy csak a CPU-val csinálja? Ugyanis sokat használom ezt a programot, de leginkább úgy, hogy a GPU renderel.
Most 4.6Ghz-en már 10 perce renderel és 66 fokon tartja a hútőm a CPU-t. Ettől tovább nem is engedném. Minden mag közel 100%-n pörög. Szerintem ennél egy játék se venné jobban igénybe, vagy tévedek? :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#68949) Jakuskacsa válasza Out (#68948) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Tesztelni teljesen jó az is.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#68950) Out válasza Out (#68948) üzenetére


Out
addikt

Közben felment 67 fokra az az érték, amit én a maghőnek gondolok. Valóban az?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.