Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54801) Adamrapkor válasza Stylerr (#54800) üzenetére


Adamrapkor
tag

igen.

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54802) hackeeeee válasza Adamrapkor (#54789) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az Aida stress tesztet felejtsük már el végre. :)

Véleményem szubjektív...

(#54803) lovas001


lovas001
aktív tag

Roppant érdekes lefutattam az ibt-t maxon. Minden hiba nélkül lefut utána rátettem az fx patch-t ami itt volt linkelve (dropboxból) és 2. kört már eldobja... Megjegyzem hogy beton stabil beállítást is random eldob :d úgyhogy szerintem az ibt fix is elég érdekes egy teszter...

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#54804) hackeeeee válasza lovas001 (#54803) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Bugos a fix, ez nem kérdés. Viszont ha közben dobja el, és nem a végén, akkor lehet, hogy valami nem oké.

Prime95-tel tesztelted? Ha igen, mennyi ideig?

Véleményem szubjektív...

(#54805) lovas001 válasza hackeeeee (#54804) üzenetére


lovas001
aktív tag

Minden alatt stabil kb fél éve használom fagyás mentesen azt a beállítást :) (prime 2 óra futuremark flash játékok crysis stb)

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#54806) hackeeeee válasza lovas001 (#54805) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk Nekem volt rá példa, hogy 3 óra prime stabil volt, közben 10p diablo 3 alatt kifeküdt. :)

Véleményem szubjektív...

(#54807) lovas001 válasza hackeeeee (#54806) üzenetére


lovas001
aktív tag

Igen sajnos nincs olyan program ami 100% ban méri a stabilitást. Kizárolag a hétköznapi user használat, sok ideig, különböző feladatokkal :)

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#54808) hackeeeee válasza lovas001 (#54807) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én addig tesztelgettem, amíg mindenhol stabil lett a vas, tehát prime, ibt (10 kör veryhigh max, leszámítva az utolsó kört).

Persze Én prime alatt is izzasztok, 2-3 óra legalább. :)

Véleményem szubjektív...

(#54809) Adamrapkor válasza hackeeeee (#54806) üzenetére


Adamrapkor
tag

Diablo 3 nem is olyan hardver igényes játék.Érdekes! Kék halált kaptál diablo közbe?

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54810) hackeeeee válasza Adamrapkor (#54809) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mint a huzat. Crysis 3 alatt pl. ment a gép... Dio 3 alatt elhasalt. Plusz 1 lépcső fesz, és probléma megoldva.

VGA tesztre is szintén ideális. :)

Véleményem szubjektív...

(#54811) Adamrapkor válasza hackeeeee (#54810) üzenetére


Adamrapkor
tag

Plusz egy lépcső fesz? Ezt h érted?Nekem auto-n van.Nekem is az a proci van, mint neked. Tegnap ment 4.2-vel a rendszer, ma meg kék halált kaptam. Mikor bekapcsoltam, kb fél perc után.Feszben tudsz segíteni?Hogy hogyan állítsam be 4-2-höz ha úgy akarom használni. igazság szerint fel akarok menni 4-5ig ezt a rendszerrel meg is engedhetem, mert a hűtés meg van hozzá.

Lap:970 UD3P de ez fentebb már volt példa. De neked is UD-d van ahogyan láttam, adatlapodon.

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54812) HANDO88 válasza Adamrapkor (#54811) üzenetére


HANDO88
senior tag

Offset módban egy lépcsőt feljebb pöccintesz a feszen.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#54813) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv!
Kicsit húztam a procim és kíváncsi lennék,hogy szerintetek hogy érdemes tesztelni? Valami kemény progit ráereszteni a procira pl.: prime95, vagy inkább olyannal amit minden nap használok pl. sony vegas render, játékok, stb.

V6

(#54814) Balathruin válasza M0ng00se (#54813) üzenetére


Balathruin
veterán

24/7-re a lehető legtöbb tesztet meg kellene csinálni. Játék, tesztprogramok (Prime95, IBT), gyakran használt programok, de RAM időzítéseknél még a böngészőt is lesni kell.

[ Szerkesztve ]

(#54815) Adamrapkor válasza HANDO88 (#54812) üzenetére


Adamrapkor
tag

Ezt az offset módot hol találom?vagy lapok között eltérő?

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54816) HANDO88 válasza Adamrapkor (#54815) üzenetére


HANDO88
senior tag

Itt.

Ja hogy neked giga lapod van, akkor nem tudom hogy van-e ilyen opció

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#54817) Adamrapkor válasza HANDO88 (#54816) üzenetére


Adamrapkor
tag

És ez az egy, "lépcső" kifejezés mit takar? Nekem 970a ud3p lapom annyi a különbség.

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54818) HANDO88 válasza Adamrapkor (#54817) üzenetére


HANDO88
senior tag

A + és - gombokkal tudod állÍtgatni hogy adjon hozzá vagy elvegyen a feszből

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#54819) Adamrapkor válasza HANDO88 (#54818) üzenetére


Adamrapkor
tag

Világos de akkor ez a egy lépcső + 1-et értelmez? tehát 1.368-ból 1.468?

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54820) ViZion válasza Adamrapkor (#54819) üzenetére


ViZion
félisten

ha belépsz biosba, ott írja,h mekkora a lépcső. Nagyon kicsit emel, nem tizedet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#54821) Adamrapkor válasza ViZion (#54820) üzenetére


Adamrapkor
tag

És ezt akkor emelhetem, kézzel nyugodtan. 4.5-t szeretnék elérni ghz-ben ahhoz emelnem kell inkább ugye? Ezt a lépcsőt.

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54822) M0ng00se válasza Balathruin (#54814) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Az aida64 stabilitástesztje is megfelelő? CPU,FPU cache van benyomva,és úgy szoktam tesztelni.

V6

(#54823) Balathruin válasza M0ng00se (#54822) üzenetére


Balathruin
veterán

Az nem elég. Tudtommal a Prime95 a legdurvább.

(#54824) Habugi válasza lovas001 (#54805) üzenetére


Habugi
addikt

Egy HWInfo64-es IBT VeryHigh-ot csinálhatál majd valamikor!

Annyit írtál már a prociról/hűtésről 5Ghzen, de még nem mutattál semmit! :(
Speciel nagyon érdekel a CNPS14X, mert az írt adataid/eredményeid alapján kb új ligányit ver rá ár/teljesítmény arány tekintetében az eddig összes kéttornyosra.. :K
Plusz raknám rá innentől az összes FX-re amit építek.. :D

Ez pedig nem kis szó, sőt, nem mellesleg mehetne az összefoglalóba is..
HWInfo64-es (Nem HWMonitor! :N ) IBT pls pls! :R

(#54802) hackeeeee:

+666 ;]
Az utóbbi pár oldalon én is kértem már párszor, hogy felejtsük el az AIDA-t, látszólag semmi eredménye.
Ez is mehetne az összefoglalóba.. :DDD

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#54825) lovas001 válasza Habugi (#54824) üzenetére


lovas001
aktív tag

Rendben este 8 fele hazaérek melóból lövök pár shotot. Igény szerint akkor leszedem a hwinfo64-et (mi a különbség hw monitorhoz képest :F ) csak hogy tudjam :B . IBT pedig kevés ram miatt maxon tudom csinálni (4 Gb)

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#54826) Habugi válasza lovas001 (#54825) üzenetére


Habugi
addikt

Thx de abszolúte ráér akkor amikor több szabadidőd van/lesz! :R

Négy oszlopba rendezi az adatokat és alul mutatja a teszt idejét is, plussz sokkal több mindent mutat, tetszeni fog! :K

A maxnak mi értelme van, amikor már a VeryHigh is 4GB-ot eszik?

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#54827) lovas001 válasza Habugi (#54826) üzenetére


lovas001
aktív tag

Az ,hogy mivel 4 Gb ramom van ,így a rendszer megeszik kb 1,2 körül ,tehát marad közel 3 .Ez pedig kevés a very high futtatására. Ha maxon futtatom akkor ezt a kb 3 gigát fogyasztja el hagyva pár szabad megát. Nálam több mint a standart kevesebb kicsivel a veryhigh-nál.

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#54828) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Srácok, az 1600-os ramjaim alapon 1333-on mennek csak, 1600-hoz feszt kell emelni nekik hogy egyáltalán elinduljon a gép...
érdemes vele foglalkozni?
vagy ahogy hallottam kb. elhanyagolható a teljesítményben megjelenő különbség a 2 érték között és hagyjam a toszba...

köszi!

-= No way back from Here =-

(#54829) Habugi válasza lovas001 (#54827) üzenetére


Habugi
addikt

Áhzó, így már világos.

(#54828) [lAyCsI]:

Ne Auton használd őket, hanem állítsd be a BIOS-ban az 1600at, ezen már túlvagy.
Nagy valószínűséggel 1.65V-osak, így nem csoda hogy feszemeléssel mennek csak mert szintén Autoról (1.5V) 1.65V-ra kell állítani, az időzítéseket is jobb kézzel megadni.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#54830) MiklosSaS válasza [lAyCsI] (#54828) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ahogy @habugi kollega is irta, kicsit piszkalgatni kell.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54831) hackeeeee válasza M0ng00se (#54822) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az sok mindenre nem elég. :)

@[lAyCsI]: Auto beállításokon teljesen normális. 2 opció lehetséges. Ha "profilozva" van, akkor betöltöd az XMP profilt, és megy 1600-on, vagy beállítod kézzel a megfelelő feszt, időzítést, órajelet.

Más:
A minap cimboránál járt egy 1600-as Crucial Tactic LP 2*4GB-s kit, 1600-on 1,35V-n 8-8-8-24-en megy, de 1866-on tudta ugyan ezt 1,5V-n. Ha jól emlékszem akkor 1600-on 7-7-7-24-en is betöltött a rendszer, de tesztre sajnos nem volt idő.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#54832) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!

Egy AMD FX 9590 cpu kb melyik Intel cpu - nak felel meg.
Tudom, hogy így nehéz összehasonlítani, de azért kb? :)

Köszi!

(#54833) rambustibi válasza aftercooler (#54832) üzenetére


rambustibi
őstag

Ennek :DDD

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#54834) lovas001


lovas001
aktív tag

Hirtelen produkált teszt majd ha jobban ráérek csinálok bővebbet :) A teszt közben a gépet benn hagytam egy számítógép asztalban + asszony is jól befűtött itthon mire hazaértem :D Kupak 70 fokra ment fel azt utólag néztem hogy nem láttszik. És nem kapcsoltam le semmiféle programot ami el volt indítva.

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#54835) aftercooler válasza rambustibi (#54833) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Hát kb semelyiknek. Pedig ilyet akartam venni.
[link]

Akkor inkább FX 8350 nem sok a külömbség. ugye?

[ Szerkesztve ]

(#54836) pipo112 válasza lovas001 (#54834) üzenetére


pipo112
senior tag

szép eredmény tud valamit az a zalman cooler komolyan befogom tesztelni :DDD

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#54837) Adamrapkor válasza aftercooler (#54835) üzenetére


Adamrapkor
tag

Én Intelt vennék. Felment tavalyhoz képest nagyon az áruk. Tavaly megérte fx-et venni.

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54838) Adamrapkor válasza lovas001 (#54834) üzenetére


Adamrapkor
tag

Tudsz adni linket ahonnan le tudom szedni ezt a burn testet?keresgéltem de nem találtam. :( Ha találtam is, az fake oldal volt.

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54839) ViZion válasza aftercooler (#54835) üzenetére


ViZion
félisten

külömbség biztos nincs. Különbség lehet...

Adamrapkor: szerkesztés gomb. Használjuk. Mert jó.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#54840) Kutya_7 válasza Adamrapkor (#54838) üzenetére


Kutya_7
tag

Itt ni

Hála kedves Habugi elvtársnak :K :C :R

Kereső használata mielőtt kérdeznél ;)

[ Szerkesztve ]

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#54841) aftercooler válasza ViZion (#54839) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Tényleg, különbség.
Ok.

(#54842) Kutya_7 válasza Kutya_7 (#54840) üzenetére


Kutya_7
tag

Lejárt a szerkestési időm... :(((

Annyi kimaradt, hogy az "FX FIX" mappa tartalmát be kell másolni abba a könyvtárba amiben van az "IntelBurnTestV2" alkalmazás és mindent átírni, mert ugye ugyanazok a fájlnevek vannak ott.
Ha ez megvan mehet a Very High-on a 10 kör. Hőmérsékletekre figyelni!!!

Ha Winfos8.1-en futtatod akkor Winfos7 kompatibilitási módban kell rendszergazdaként hogy ne dobja el az utolsó körnél. ;)

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#54843) MiklosSaS válasza aftercooler (#54832) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nehez megmondani, par dologban a 4790-hez is kozel van. Mas dolgokban (1-2 szalon) a legkisebb haswell i5 is befogja.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54844) Adamrapkor válasza ViZion (#54839) üzenetére


Adamrapkor
tag

Sorry!

Köszi a linket Kutya_7!

Mire kell átírni?

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54845) PofaJenö válasza aftercooler (#54835) üzenetére


PofaJenö
senior tag

220 TDP pff éhes a kicsike.

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#54846) Habugi válasza lovas001 (#54834) üzenetére


Habugi
addikt

Neeeee! :Y

Hát basszus, se a kupakhő nem látszik se a vcore meddig megy terhelve se shemmi! :(
Egyedül a maghőből lehet következtetni erre, ahogy mondod is valszeg átment a 70en, ami egyébként még mindig egy marha jó eredmény attól a hűtőtől, csak így még mindig nem kézzel fogható.. :(((

Ilyesmire gondoltam, ezeket lenne nagyon jó látni:

Kutya_7 topictárs épített víze:

Saját mérés:

Na mindegy, csak beiktattad a késői hazaérkezés ellenére, szóval nagyon kösz! :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#54847) Adamrapkor válasza Kutya_7 (#54842) üzenetére


Adamrapkor
tag

win 8.1-em van illetve,SEMMILYEN MAPPÁBA NINCS BETÉVE A BURN TEST!

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54848) Habugi válasza Adamrapkor (#54847) üzenetére


Habugi
addikt

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#54849) Balathruin válasza Adamrapkor (#54847) üzenetére


Balathruin
veterán

Miért, a meghajtó gyökerében tárolod? :F

(#54850) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

1.640-et allitottam be, a köv. lepcso mar piros ertek lett volna :)
Egyemlore jonak tunik igy is, koszonom!

-= No way back from Here =-

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.