Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) Malibutomi válasza Klikodesh (#13552) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Asrock 970 extrem 4-en nekem 8120-al alapfeszen 4GHz-en már sipolt a FET.
Giga 990XA-UD3 viszont teljesen bevált, és van benne LLC egyébként.

(#13602) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Sziasztok!

Gép fejlesztés előtt állok és egy FX-ben gondolkodom, mivel sokkal jobb áru mint a konkurencia:-)
Fx6100 néztem ki
Játékra lenne, full hd-ban.
Megfelelne hozzá? Milyen lapot ajánlanátok alá?én asrock 970 pro3 néztem ki. Tényleg nem kell hozzá bios frissítés h felismerje a lap a procit? Ugyanis csak olyan lap jöhet szóba mert nincs amd procim.
Van egy artic freezer 13 hűtőm, az megfelelő lenne hozzá?

Előre is köszi a tanácsokat!

Üdv: Gábor

Üdv: Gábor

(#13603) KrAt


KrAt
veterán

Topicot takarítottam, legközelebb már nem szeretném..

(#13604) Asbee válasza menyoronc (#13602) üzenetére


Asbee
veterán

Szia!
Alaplap jó választás, kisebb tuninghoz is jó. Hűtő szintén elég egy alapfeszes tuninghoz. Ha biztosra akarsz menni érdeklődd meg az adott boltban, hogy új bios van-e rajta.

(#13605) Pug válasza Malibutomi (#13601) üzenetére


Pug
veterán

Ezt a "sípolt a FET " dolgot kb naponta leirod. Meseld mar el reszletesen, hogy ez mit takar, mert masok szerte a vilagon olyan vigan hajtanak vele FX-eket feszelve is, hogy csak na :DDD

(#13606) menyoronc válasza Asbee (#13604) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Kösz a gyors választ. Szóval az extrem változat inkább csak tuningban adna többet, meg több csatit, jól gondolom?
ok, az lesz, megérdeklődöm majd a biost.

Gyári hűtői amúgy mennyire hangosak az Fx-nek?
Amúgy egy hd7850 lenne mellé, elég hozzá?

Üdv: Gábor

(#13607) Malibutomi válasza Pug (#13605) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Leirom a tapasztalatom ha valaki kerdez. A kedvedert: a tapellato aramkor a (tul)terhelestol rezonal, magasfrekvencias sipolas hallhato. Szerintem 8120 tuninghoz keves a 4+1 fazis.
Ezen kivul szerintem az asrock ventivezerlese szar, de ez izles dolga, ugyhogy ezt nem hozom fel.

(#13608) Pug válasza Malibutomi (#13607) üzenetére


Pug
veterán

jaaaj, a cicerges. nezz utanna semmi koze nincs az altalad velt "tulterheleshez ". gyakori elektromechanikai jelenseg. ;)

"Szerintem 8120 tuninghoz keves a 4+1 fazis"

Jol mondod, szerinted. A valosag szerencsere nem ennyire fekete feher ;)

[ Szerkesztve ]

(#13609) Malibutomi válasza Pug (#13608) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem cicergett, sípolt.
És ha feltűnt, nem irtam senkinek hogy ne vegyen, leírtam amit én tapsztaltam.
De ha netan ilyened van es a lelkedbe gazoltam bocs.
Nekem nincs jo tapasztalatom a lappal, ha fizetnenek sem kellene.
Na meg beleferek a szerkesztesbe: ez a masok szerte a vilagon hajtjak hogy csak na - sajat nyuglodes miatt turtam a netet sokat, az extreme4+8120 keresesre, a nagy resze ilyen olyan problema pl. throttlingol a proci (amit amugy nekem is csinalt, hiaba kapcsoltam ki mindent amitol lehet, apm, thermal throttling stb.). Ezert is gondolom, hogy a tap resz nem birta.

[ Szerkesztve ]

(#13610) direwolf válasza Malibutomi (#13607) üzenetére


direwolf
őstag

"Ezen kivul szerintem az asrock ventivezerlese szar, de ez izles dolga, ugyhogy ezt nem hozom fel."

Ezzel sajnos egyet kell értenem :( Asrock 970 Extreme 4-ről tudok nyilatkozni. Nagyon gyéren konfigolható, és nagyon késve reagál. Aux fanok vezérlése se egységes, egyik csak 3pines, másik csak 4pines. És a CPU fan valami nagyon nem szabványos érzékelőn keresztül kommunikál, mert az Asrock Extreme Tuner progin kívül semmi se látja. Vicces, hogy UEFI-ben is néha eltűnik :W
Ezen kívül is vannak gondok, de nem olyan egyik se amivel ne lehetne együtt élni.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#13611) Stepo válasza direwolf (#13610) üzenetére


Stepo
aktív tag

Hát igen,ha visszamehetnék az időben,akkor1000% hogy nem ezt venném.Amùgy az új bios-ban(2.1) lehet manuállisan állítani a fordulatszámot vagy mit :Y

[ Szerkesztve ]

(#13612) Pug válasza Stepo (#13611) üzenetére


Pug
veterán

Azt en is sok helyröl hallottam, h a venti vezerles az kuka... :DDD

(#13613) Asbee válasza Malibutomi (#13609) üzenetére


Asbee
veterán

Ha throttlingol és minden más kizárva akkor az lesz a gond.

(#13614) Malibutomi válasza Pug (#13612) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az elgondolás (alapsebesség állitás 1-10-ig, és target hőfok állitás ahol feltekeri a hütőt) nem lenne rossz, csak a kivitelezés botrányos. Olyan lassan tekeri fel a fordulatot, hogy a targetet legalább a ténylegesen megcélzott max alá kell állitani 10-15 fokkal.
Akkor viszont felnyomja maxra, és üvölt a venti, amíg a target alá nem megy jópár fokkal.

Szóval nem jó na.

[ Szerkesztve ]

(#13615) Klikodesh


Klikodesh
senior tag

Nagyon tanulsagos lett a topic, gigabyte 970-et rendeltem ezek fenyeben. :DDD

Ha minden jol megy 2 nap es velemenyezem nektek.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#13616) Malibutomi válasza Klikodesh (#13615) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Erről most eszembe jutott az a jelenet egy filmből, mikor a faszi útbaigazítást kér a kocsmában, amin összevesznek a helyiek, és nagy tömegverekedés lesz belőle.
Közben a fószer egy elsuttogott "hát akkor köszönöm, viszlát"-al kioldalog az ajtón.
:DDD

Ugye az UD3 végűt rendelted?!?!

[ Szerkesztve ]

(#13617) Stepo válasza Malibutomi (#13614) üzenetére


Stepo
aktív tag

Jah csak az a probléma,hogy a minimum45 fok és az alá nem lehet állítani így 56 fok fölött kezd visítani a hűtő,de tudná tartani 43-on is.Tök mind1 beállítottam 5-ösre az összes ventit+45-nél följebbkapcsol ha kell :DDD így jó oszt cső :DD

(#13618) Pug válasza Malibutomi (#13616) üzenetére


Pug
veterán

Ez jo :DDD

Sanszos, hogy nalam is giga 970-UD3 lesz a befuto :K

Szerk: mondjuk szerintem nalam a gigan is kulon ventiszabalyzo panelrol megy majd a dolog. Kivancsi vagyok, h a Materhorn alatt mennyit tudok kisajtolni belole.

[ Szerkesztve ]

(#13619) kovsol válasza Stepo (#13617) üzenetére


kovsol
titán

Amit beállítasz neki hőfokot az azt a határt adja meg ahol maximumra tekeri, tegyük fel beadod neki hogy 60 fok akkor arányosan adagolja neki addig, hogy mikor eléri a 60 -t akkor menjen maxon. A fordulat amit megadsz az meg a maximumot jelenti amit akkor fog elérni amikor eléri azt a hőfokot amit adtál.
Ha nem tudod mit csinálsz az nem az asrock hibája. Én tökéletesen be tudtam lőni vele az összes ventilátoromat. asrock 970 extreme 3 lappal. Kezd a topicban a hozzá nemértés magaslatokat elérni már.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#13620) Stepo válasza kovsol (#13619) üzenetére


Stepo
aktív tag

Csakhogy hiába rakom 45-re nekem akkor kezdi csak feljebb rakni szoval fölmegy kb55-re és utánna onnan megy lefelé lehet,hogy valamit félremér valamelyik szenzor.Nekem is sikerült belőnöm ext4-en

[ Szerkesztve ]

(#13621) RVR400


RVR400
veterán

Érdekes tapasztalatra tettem szert az eladósorba került FX-4100-asommal. Beraktam egy Asrock N68C-GS FX lapba, és mivel a gyári hűtőjét odaadtam tesómnak az ő hűtőjéért cserébe, így az került rá. Nos a tesómnak egy Athlon II X2 250-ese van, aminek a hűtője fele magas, mint az FX-é. Lefuttattam alapon egy Aida stabilitástesztet, és a proci 47 fokig melegedett, míg haveromnál ugyanez a teszt az FX gyári hűtőjével 61 fokig tolja meg a procit. Szerintetek?

(#13622) Gerisz válasza Klikodesh (#13615) üzenetére


Gerisz
addikt

Jól tetted!

Egyébként ezt csak te tudod eldönteni, hogy mit tud a lap és mire van szükséged. Én speciel nem szeretem az AssRock-ot, mert a hangvezérlésben nem tudok több cuccot rákötni és programozni őket mint a Gigánál.
Az Axtu vagy mifene ami winbe vezérel meg vicc. Egyébként nem AMD-s lap egy P67 Extreme 4, már kinéztem az utódját egy Giga típusban.

(#13624) bozont válasza kovsol (#13619) üzenetére


bozont
veterán

Pedig nem valami jó ez a venti vezérlés. Eleve a mostani hűtőmet 1000rpm-en forgatja minimum mikor a max fordulata 1400rpm, az öcsém 770 Extreme3 lapjában meg 400-on pörgeti ugyanezt a ventit. Én azt sem vettem észre hogy szépen lépésenként emelné a fordulatot a hőmérséklet növekedésével, nekem egyből maxra kapcsol ha eléri a beállított célhőmérsékletet. Persze ez adódhat abból is hogy alapból elég magas fordulaton járatja idle-ben is.
A TX3 esetében is ugyanez a helyzet. Az előző Giga 790-es lapban nagyon jó volt a ventivezérlés , aztán lapcserénél ez az Asrock alapból magasabb minimális fordulatot állított be, 1000-1200 helyett már 1600-on pörgött.

Szóval nincs nagy bajom ezzel a lappal, szeretem, de a ventivezérlése hagy némi kívánnivalót maga után, abban sokkal jobb a Gigabyte.

(#13625) DeadMeat válasza #21346560 (#13623) üzenetére


DeadMeat
veterán

Viszlát! ;)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#13626) Klikodesh válasza Malibutomi (#13616) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Igen kicsit furan ereztem magam mivel en inditottam el a dolgot. :Y

Epp, hogy kitoroltek mindent ami kek volt most akkor asrock gigabyte haboru lett helyette pillanotokon belul. :DDD

Nyilvan csak en tudom eldonteni mi az ami nekem megfelel, de nem boltban dolgozom hogy kiprobalhassak mindent igy felmerem elotte a terepet.

Van egy am3+ os lapom ami sajnos csak 95W ot bir es szepen zuhant az orajel en meg alulfeszeltem egyre jobban mig elegem nem lett es hagytam a francba. A pwm sipolasrol mar nem is beszelve. meg egy oraval az utan is csengetta fulem, hogy kikapcsoltam a gepet.

Viszont meg ugy 3.5Gigan is szepen teljesitett transcoding alatt es ugy erzem azon az aron amin a 8120-ak mennek boven most megerdmel egy masik lapot hogy bizonyitson.

Alig varom hogy mutassak majd par eredmenyt. :K

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#13627) direwolf válasza kovsol (#13619) üzenetére


direwolf
őstag

Hát sajnos ebben tévedsz, nem így működik. A Target CPU Temp pont az amit magyarul jelent, ezzel azt állítod be mennyin szeretnéd tartani a hőt. A Target Fan Speed viszont nevével ellentétben a minimumot határozza mag. A működés pedig az, hogy ha eléri a traget tempet, akkor elkezdi emelni a fan speedet amíg vissza nem megy a target alá. Értelemszerűen ha nem tudja hűteni akkor elmegy a maximumig. Lefelé ugyan ez fordítva. A gond azzal van, hogy baromi lassan reagál!
Szóval nem kéne kiosztani másokat a hozzáértésről :U

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#13628) giigz


giigz
veterán

ASRock 990FX mennyire alkalmas tuningra?

Nemsoká meglesz egyébként a táp, meg egy ideiglenes HD4850 vga, megnézhetem már végre, mit megy a kis 6100. :) Később meg majd falni fogják a játékokat egy 6870 vagy 7850-nel. :D

(#13629) akela91 válasza giigz (#13628) üzenetére


akela91
addikt

Teljes mértékben. :) Szeretem nagyon ezt a lapot. (8120-al és 7850-el)

(#13630) kovsol válasza direwolf (#13627) üzenetére


kovsol
titán

igen, szóval amikor eléri azt amit beállítottál hőfokot ott fogja tekeri a ventilátort, addig csak arányosan növeli, szóval ugyan az (na jó persze ha kisebb fordulat is elég akkor nem fogja maxon tekerni azért, de ha 45 fokra rakja akkor nem csoda ha süvít, azt nem sok venti bírja lehűtni terhelés alatt)
fordulatszám nálam pedig úgy működik ahogy írtam, bár nekem nem volt fent a legújabb biost, mert stabil volt és be volt lőve minden, lehet később változtattak, mivel nincs most a lapba való proci nálam így nem tudom megnézni megint új biossal

amúgy meg látnotok kellene az MSI beállításait, az még az asrockénál is puritánabb

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#13631) fasterware válasza Asbee (#13596) üzenetére


fasterware
aktív tag

A cpu alapon hajtotta ki a GTX480 - at, vagy emelt órajellel ?

(#13632) direwolf válasza kovsol (#13630) üzenetére


direwolf
őstag

Nem, amikor eléri a target tempet, akkor KEZDI ez emelni a fordulatot. És ez így működött az előző és az azelőtti UEFI-vel is.

De amúgy ez engem nem zavar, csak reagáltam erre, hogy egyetértek, mert előtte Giga lapom volt, és azzal gyorsabban reagált a vezérlés.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#13633) kovsol válasza direwolf (#13632) üzenetére


kovsol
titán

akkor nálam hazudott mindig az aida fordulatszámra, mert nekem már korábban elkezdte növelni, de én nem a cpu venti helyére raktam. Oda a pumpa volt rakva max fordulatra állítva, a ventilátor ami a radiátoron van az meg egy másik csatlakozóra. Neked meg extreme 4 van, nekem extreme 3, lehet eltérés a kettő viselkedése között.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#13634) Asbee válasza fasterware (#13631) üzenetére


Asbee
veterán

4,0 Ghz-en már kihajtotta szépen.

[ Szerkesztve ]

(#13635) direwolf válasza kovsol (#13633) üzenetére


direwolf
őstag

Az lehet, mert a cpu pinen az asrock extreme tuneren kívül más nem érzékeli a ventit :(
Amúgy ha máshova rakod oda más hőérzékelő van rendelve.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#13636) fasterware válasza Asbee (#13634) üzenetére


fasterware
aktív tag

Akkor még mindig nem döntöttem el, hogy FX-6100 vagy FX-8120 :) , de a szép az egészben, hogy rosszul nem dönthetek, mert mind2 jó, köszi a választ.

(#13637) Asbee válasza fasterware (#13636) üzenetére


Asbee
veterán

Ha belefér akkor jövőre való tekintettel inkább 8120.

(#13638) fasterware válasza Asbee (#13637) üzenetére


fasterware
aktív tag

Van benne valami :) .

(#13639) bandika0626 válasza fasterware (#13636) üzenetére


bandika0626
senior tag

Vegyél FX-8120-at ha anyagilag belefér és legfeljebb csinálsz belőle 6100-at.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#13640) Asbee válasza bandika0626 (#13639) üzenetére


Asbee
veterán

Abban mi a jó :F

(#13641) bandika0626: Ja értem. Ez esetben hasznos. :O

[ Szerkesztve ]

(#13641) bandika0626 válasza Asbee (#13640) üzenetére


bandika0626
senior tag

Az, hogy a 6100-ból nem tud 8120-at csinálni.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#13642) stratova válasza Asbee (#13640) üzenetére


stratova
veterán

Gondolom kevesebb modullal nagyobb emelt (fix) órajelet tudna elérni, ha az adott játéknak az jobban fekszik, több szálat támogatóhoz pedig marad az alap 4 modul + tuning. Noha elméletben ez lenne a feladata a turbonak, ha jól működne.

[ Szerkesztve ]

(#13643) fasterware válasza Stepo (#13567) üzenetére


fasterware
aktív tag

Most látom Neked 15195 pont lett a cpu - ra kapott érték 4 GHz - en, de milyen beállításokkal teszteltél 3DMark vantage alatt ?, mert Én alapon futtattam és jelentősen többet kaptam Phenom II x2 545 @ 3750 MHz - el, nem értem, valamit elnéztem?, de nagyon ? :)

(#13644) kovsol válasza fasterware (#13643) üzenetére


kovsol
titán

benyomod a Print screen billentyűt, majd paintot elindítod, beillesztés, utána mentés és nem kell telefonnal fotózni a 3dmarkot többet :B

May the Force be with you!

(#13645) Asbee válasza fasterware (#13643) üzenetére


Asbee
veterán

Disable PPU be X-elted? Ha jól látom physx-es nv karid van.

[ Szerkesztve ]

(#13646) fasterware válasza bandika0626 (#13641) üzenetére


fasterware
aktív tag

Lehet az új FX procik oldhatóak lesznek 6 magosról 8 magosra, ki tudja mit hoz a jövő :) .

(#13647) bandika0626 válasza fasterware (#13646) üzenetére


bandika0626
senior tag

Nem tartom valószínűnek.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#13648) Asbee válasza stratova (#13642) üzenetére


Asbee
veterán

Igen ez érthető, csak kinek van kedve mindig kapcsolgatni. Erre lenne jó egy jól működő turbo.

(#13649) fasterware válasza bandika0626 (#13647) üzenetére


fasterware
aktív tag

Én sem, egyszer volt Budán kutyavásár, persze a jó értelemben :) .

(#13650) bandika0626 válasza fasterware (#13649) üzenetére


bandika0626
senior tag

Igen ez így van.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.