Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) Dluinet válasza BonFire (#6400) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Te vagy a képen?
Mindent meg lehet csinálni, csak idő kell hozzá, na meg pentool ;]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6402) BonFire válasza Dluinet (#6401) üzenetére


BonFire
veterán

Igen, csak meg szeretném őrizni az inkognitóm egy darabját! :DDD Habár ami jellemző, az úgyis látszik!

Nem pennel gondoltam, azért írtam, hogy minden eszköz megengedett (kivéve a haj újrarajzolása), mert legtöbbször, ilyen képek esetén ez a bevált szokás. Kivágjuk, majd (általában digitális táblával) kihúzzuk a hajszálakat. Azzal egyetértek, hogy minden megoldható, csak idő kérdése, de ez eddig is lehetséges volt, ha más nem úgy, hogy – elméletben – egy türelmes emberke pixelenként kifestegeti változó áttetszőségi értékekkel a hasznos és haszontalan pixeleket. :DDD

Ez egyébként is csak egy kísérlet, mert a demókban mindig a fent említett módon mutatják az eszközök használatát, de a gyakorlatban a legritkább esetben állnak rendelkezésünkre ehhez fogható, ideális körülmények között készült műtermi képek.

Pont az én képem a jó példa rá, hogy akár egy árnyék is hogy bele képes xarni az egész munkába, mert otthoni körülmények között kompakt gép kompakt vakuval még akad, de derítőlap már ritkábban, plusz még egy személy, aki a derítőlapot tartja, plusz lámpák, plusz mindehhez a szükséges hely.

A kép egy panellakás folyosóján készült, ami egy ajtónyi szélességű a fürdőszobából fényképezve.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6403) Dexter68 válasza BonFire (#6400) üzenetére


Dexter68
addikt

Látod, mennyivel jobban jártál volna, ha inkább valami diszkós partyarc lennél pink, lezselézett hajjal. 2 perc alatt meglenne az árnyék elkülönítésével együtt ;] :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#6404) Dluinet válasza Dexter68 (#6403) üzenetére


Dluinet
nagyúr

;]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6405) Met válasza BonFire (#6400) üzenetére


Met
nagyúr

Összekented valamivel a karod azt nem kell eltüntetni? :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6406) ViZion


ViZion
félisten

Gyakorlati tapasztalat a fentiekhez:
Naponta dolgozom fotókkal, a készen kapott glamour fotók ritkák. a kompakt vagy bridge gépekkel készített képek normális objektív nélkül, és/vagy kevés fénynél iszonyatos képeket produkálnak. Iso zaj, kromatikus aberráció, bemozdulás... csak a legfontosabbakat említve.
Ezeknél a fluid mask is vérzik, nem lehet rendesen kijelölni, mert nincs mit, a hibák miatt. Az agyunk korrigálja némileg, de másik háttéren már "kiugrik" a képből.

Mit tesz a román selection? kijelöl, kivág, beilleszt, kijelöl, path, stroke path: blur ecsettel.

BonFire: nézd át újra a retusálásos tutorialokat, szerintem kicsit sok volt a blur :))

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6407) D1Rect


D1Rect
félisten

Gyors kvízkérdés:
A PS alá milyen hardver kell?(melyik részegység legyen erősebb)

(#6408) Dluinet válasza D1Rect (#6407) üzenetére


Dluinet
nagyúr

2 magos 2GHz proci (core2Duo és felette vagy ezzel egyenlő AMD)
minimum 4GB RAM (na jó, 2 is elég)
A többi nem olyan légyeges (lehet alaplapi videokártya is)

gyengébb gébeken is simán elfut, ez csak a szerintem minimum

1GB RAM és 1,3GHz Proci alatt már nagyon lassul.

De ez nagyban függ a szerkeszteni kívánt képektől.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6409) D1Rect válasza Dluinet (#6408) üzenetére


D1Rect
félisten

Tehát ram, és "némi" proci.
Köszi. :R

A ram sebessége lényeg, vagy csak legyen sok?

[ Szerkesztve ]

(#6410) Dluinet válasza D1Rect (#6409) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Esősorban a 2GB-os méret, másodsorban a memória átviteli sebessége a procival arányban legyen vagy egy kicsivel felette. Tehát 800-as FSB hez ne használj 667-es RAMot.
A gépet ne húzzad, mert nincs annál rosszabb, mikor félórás melód megy kárba.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6411) Tendd válasza Dluinet (#6408) üzenetére


Tendd
tag

Ezt kérdést tettem fel pár hete én is. Hasonló volt a válasz, viszont az AMD procit nem ajánlotta az illettő, mi szerint a ps intel procikra van optimalizálva.
A tapasztalatom is ezt mutatja. Ugyanazt a psd fáljt ( kb 400 réteg, 2Mpx) megnyitva egyszerre kb 100 réteget mozdítottam el. A régi gépem 1,7 celeron; 2GB ram 533Mhz; CS2; lassan de elmozditotta (fél perc). Haver gépén; 1,8 X2 athlon; 4GB ram 667Mhz CS3; nem vártam meg :D (>4min). Uj gépem corei3 2,1Ghz; 4GB ram 1066Mhz; CS5, 8sec.
Notebookokról van szó az amd dedikált, az intelek integrált VGA-val.
Remélem segítettem vele :)

[ Szerkesztve ]

(#6412) Dluinet válasza Tendd (#6411) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Amit írtál az 3 éve még igaz volt, de ma AMD proci is lehet használni PS-re.

For the type of image manipulations the Retouch Artists speed test performs, Intel's Core 2 and Core i7 CPUs are the better performers. Cache appears to have a very strong impact here; Penryn based Core 2s are around 8 - 10% faster than their 65nm counterparts.

Phenom II is 7.5% faster than the original Phenom here. The Phenom II X4 940 is unable to outperform its closest cost competitor, Intel's Core 2 Quad Q9400. The Q9400 is 9.5% faster. The same is true about the Phenom II X4 920 vs. Intel's Core 2 Quad Q8200/Q8300. While we only tested the Q8200, it's still 8% faster than the Phenom II X4 920.

With the new Phenom unable to be competitive here, the old Phenom doesn't fare any better. The Phenom X4 9950 is over 10% slower than the Core 2 Quad Q6600, the first quad-core we all fell in love with.

The benefit of four cores is higher than expected in Photoshop; looking at a dual vs. quad-core Penryn, there's around a 30% performance boost from moving to four cores at the same clock speed. If you use Photoshop a lot, quad-core is the way to go.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6413) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

CS3-nál előjött egy hiba. Nem enged új képre írni, ezt a hibaüzenetet adja:

Ha olyan fájlt nyitok meg, amin már vannak szöveges rétegek, akkor jól működik, de ha először akarok írni, akkor nem megy. Eddig semmi baja nem volt. Egy fél éve egyszer csinált ilyet, akkor átmásoltam a problémás kép egész tartalmát, utána jó lett. De itt most egy új dokumentumnál sem enged írni.
Találkozott már valaki ilyennel? Mi sérülhetett meg?

Köszi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#6414) D1Rect


D1Rect
félisten

Köszi mindenkinek, nagyjából letisztult a kép. :R

(#6415) ViZion válasza Picturemaker (#6413) üzenetére


ViZion
félisten

A Character panelon a vastagítást, stb kapcsold ki, nálam az bohóckodik néha.
Ha ez sem, akkor legyen egy olyan doksid, ahonnan átrántasz szöveget :)
...vagy reinstall, esetleg a beállítások törlése... hátha.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6416) andy83


andy83
aktív tag

Sziasztok!

Azt PS CS4-ben meg lehet csinálni, hogy ha van egy logóm egy fehér háttéren, akkor a fehér részt egyszerűen átalakítsuk átlátszó színné? De van benne olyan rész is, mintha a logó tükröződne, és ez el is halványul, és jó lenne ha itt is megmaradna az átmenet, csak ugye fehér nélkül... :B
És ha igen, hogyan? :F

Előre is köszi! :U

facebook.com/SzeretekMozizni

(#6417) ViZion válasza andy83 (#6416) üzenetére


ViZion
félisten

"átalakítsuk átlátszó színné": NINCS ilyen. :(
Viszont a fehéret lehet törölni -> átlátszó lesz.
Tükröződést pillanatok alatt lehet reprodukálni, az jobb lesz, mint pamacsolgatni a régit.

Yah, a hogyan kimaradt: a logót ki kell jelölni, erre több módszer van 1. hsz-ben.
a kijelölt részt új rétegre (ctrl+j), a régit törlöd. Utána megcsinál tükröződést (a könnyebb szerkesztés miatt érdemes fehér hátteret bedobni, amit törlünk a végső mentés előtt). Látható rétegeket egyesít, Mentés (save for web vagy save as) png-be. kész.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6418) andy83 válasza ViZion (#6417) üzenetére


andy83
aktív tag

Köszi a segítséget!!!! :R
Csinálom is!!! :))

facebook.com/SzeretekMozizni

(#6419) Picturemaker válasza ViZion (#6415) üzenetére


Picturemaker
őstag

Sajnos nem segít semmi, reinstall lesz belőle.

Próbaképpen letöltöttem a CS5 30 napos verzióját. Dolgozok a képen, nyomok egy Ctrl+S-t, erre kiírja az idióta, hogy nem tudja menteni amíg egy másik alkalmazásban meg van nyitva!
Skizofrén CS5! Eddig ez működött, miért kellett ezt elrontani? Természetesen semmi másban nincs a kép megnyitva. A CS4 is egy kalap lett, hát ez sem indul túl jól.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#6420) Wyll válasza Picturemaker (#6419) üzenetére


Wyll
őstag

Egy kis keresés után máris lehet tapogatózni, hogy mi lehet a megoldás, idézem:
"Seriously, just re-install the fonts, and you’ll fix this error in no time"

Egy másik oldalon hasolnó olvasható:
_________________________________________________________________
1) Slow performance, memory leak, bad fonts
Photoshop CS2 is installed with Font Preview turned on by default. This can cause problems when you have a bad font. To turn it off, go to "Edit > Preferences > Type" and uncheck Font Preview and voila, Photoshop works great.

When I tried to turn Font Preview back on, I got the following error message below.

2) Error: Could not complete your request because something prevented the text engine from being initialized.
After some tests, these were the Fonts that I had trouble with..

AR MinchoL JIS (True Type) JMIN00L.TTF 3975K
AR MingtiM BIG-5 (True Type) BMIN00M.TTF 7674K
AR MingtiM GB (True Type) GMIN00M.TTF 3816K
AR MingtiM KSC (True Type) KMIN00M.TTF 4398K

After I moved these fonts out from "Control Panel > Fonts" to a different directory, Photoshop loaded fine and worked great.

Next I moved these fonts back to "Control Panel > Fonts", and Photoshop seems to fixed itself and I couldn't generate the same error again.

Hope this helps some of you..
_________________________________________________________________

Harmadik hasonló területen tapogatózó, nem utolsósorban magyar nyelvű megoldási javaslat.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6421) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Szerintetek használható a cs4 pluginjei cs5-re? Mivel megvan és szeretném használni, nem fog hibát okozni?

Azt sem értem, miért kékhalálozot emelt ram frekivel a program? Nem baj fő az, hogy most már hiba nélkül müködik a cs5-ös.

[ Szerkesztve ]

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#6422) Picturemaker válasza Wyll (#6420) üzenetére


Picturemaker
őstag

Köszi, hogy keresgéltél, de nem telepítettem semmilyen betűkészletet, és ha "text layer"-t tartalmazó régebbi fájlt nyitok meg akkor jó működik. A próbaképpen feltett CS5 sem panaszkodik ilyen hibára, tehát valószínűleg más lehet a gond.

Ezeket megnéztem, de egyik sem segít a helyzeten. A magyar megoldás érdekes, de a két könyvtárból amit a szerző ír, az egyiket sehogy sem találtam meg (Win7).

Marad az egész program installja.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#6423) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Sziasztok!

Egy tehetséges srácot keresek aki készít nekem egy party "reklám" plakátot (A4 - A5 , esetleg A3).
Fantázia, kreativitás és jó referenciák a feltételek.
Természetesen nem ingyen.

Priviben várom az ajánlatokat, ha van.

köszönöm
tYp.

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#6424) tibi72 válasza Tendd (#6411) üzenetére


tibi72
aktív tag

Én szerintem nagyon rossz üzletpolitika lene Adobe-tol hogy csak Intel-t támogatná.
AMD gépemen ami AMD Phenom II X4 965 3.4GHz AM3 Processzor ,,8gb ram,,és HD5850 videokarival semmi gondom nincs.( kivéve a Ps hibákat)) Photoshop program hibákat nem a gépekre kellene fogni a fejlesztöknek hanem normálisan meg kellene csinélni .CS5-is elég sok hibával jött ki!!!

[ Szerkesztve ]

(#6425) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Sziasztok!

Nem kifejezetten a topik témájához tartozik a kérdésem, de talán a sok művész lelkületű hozzászóló között lesz aki tud rá válaszolni:

Mikor beszélünk azonos színek harmóniájáról?

Felettébb foglalkoztat a kérdés, mivel építészeti alapismeretek érettségin bukkant fel és kicsit nehéz volt feldolgozni a valószínűsíthető pontvesztés(eke)t :)
Az én tippem egyébként, hogy a színkörön egy adott szín szomszédos elhelyezkedésű árnyalatai.

(#6426) aldebaran válasza kacsyx (#6425) üzenetére


aldebaran
őstag

Amit a google kidobott:

Azonos színek harmóniája – összhangja (monokromatikus színösszeállítás):
– Egy szín sötétebb és világosabb árnyalatai, különböző fényerejű (világosságú)
tónusai egymás mellé állításakor – kerülésekor – jön (jöhet) létre;
Pl.: narancssárga körömvirág, sárga mézvirág és sárgászöld oroszlánszáj,
vagy sötét és világoskék őszirózsa virágszálak egy csokorba kötve:

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6427) kacsyx válasza aldebaran (#6426) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Hm, köszi, én gugliban csak hablatyolást találtam, konkrét definíciót nem. Végül is nem álltam túl távol a helyes választól, bár nálam az "azonos szín" az egyenlő az ugyanaz a színnel :U De ők tudják :)

(#6428) Dexter68 válasza kacsyx (#6425) üzenetére


Dexter68
addikt

Játszogass a Kulerral és rájössz. Create menü és Select a rule.

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#6429) kacsyx válasza Dexter68 (#6428) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Köszi Neked is. A logikáját értem, csak a kérdés volt furcsa.
(Megjegyzés: egy Trilakos színkört "loptam" korábban, bár az azért nem ilyen részletes mint amit linkeltél :DDD )

(#6430) Dexter68 válasza kacsyx (#6429) üzenetére


Dexter68
addikt

Ja, most nézem, hogy vizsgakérdés volt... Ott azt kell válaszolni, amit elvárnak. Sajnos tapasztaltam én is, hogy egy egyszerűnek tűnő kérdésre, ha a gyakorlati tapasztalataim alapján adok egy jó választ, az még simán lehet bukta, mert előfordulhat, hogy annak, aki az elméletet tanítja, halvány fingja sincs a gyakorlatról.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#6431) total90


total90
veterán

Szasztok!

Tudna valaki egy olyan tutoriallal megkínálni, ahol le van írva, hogyan lehet "lángoló" szöveget készíteni? Találtam én is néhányat, de ott elég tré lángokat lehetett összehozni. Valami komolyabb kellene, pl. ilyen: [link]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6432) BonFire válasza total90 (#6431) üzenetére


BonFire
veterán

Pedig a kiindulási alap mindig valamilyen generátor (felhő renderelés, aztán difference clouds egy párszor, majd színezés stb.) vagy ilyesmi. Az összes többi digitális tábla, liquify effekt, művészi szintű rajztudás és sok-sok türelem végeredménye.

Olyan tutorialt nem találsz, ami ezt leírja neked 5-6 lépésben és pikk-pakk, 10 perc alatt kész. A weben található technikákból ki lehet indulni, a többi már csak rajtad múlik.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6433) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Sziasztok!

Egyszer már kérdeztem egy hasonlót...Valaki tudja, hogy hogy lehet kikapcsolni a polygon lasso automatikus dupplakatt összekötését? Piszkosul tud idegesíteni, amikor jobban odanyomok a tollal, már köt is össze.

Egyszer véletlenül sikerült kikapcsolni valami hotkey-el... Annyira jó volt, de azóta sem sikerült megtalálnom :(

CS5 prebétát prábálgatom most. Content aware fill, baromi hasznos homogén kitöltésnél...Az új refine edge rendszer eddig nemsokat segít de még tanulgatom.

Ja meg még egy kérdés: Aki CS5-el foglalkozott eddig, a transformnál nektek nem szürke a warp meg a perspektive? Nekem csak skew-t engedi.. a többi nem megy :( na majd megvesszük úgyis eredetibe...ott talánlesz.

(#6434) BonFire válasza Ren Hoek (#6433) üzenetére


BonFire
veterán

Most Poligonal Lasso, vagy Pen? Nem hiszem, hogy ki lehetne kapcsolni, hiszen az a cél, hogy bezárjuk a kijelölést.

A warp és a perspective? Nos, eléggé szégyen az Adobe-ra nézve, hogy olyan gyorsan ki akarta adni a CS5-öt és ilyen lett. Állítólag – én még nem próbáltam – hótt bugos. Valakinél kék halált okoz, valakinél nem működnek benne dolgok.

Ráértek volna még kotlani rajta egy kicsit; a CS4 csak másfél éve jelent meg. Nyugodtan várhattak volna vele még ugyanennyit, több idő jut a bugok kijavítására, és talán több hasznos dolog belekerül, ami miatt már tényleg megérné váltani, vagy upgrade-elni.

Ez egy hibás, elkapkodott üzletpolitika.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6435) Ren Hoek válasza BonFire (#6434) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Pen-t úgy értem hogy a rajztáblám tolla.

De ez a durva, hogy 1-2 hónapja sikerült kikapcsolnom az auto összekötést fogalmam sincs hogy hogyan :( Valami hotkey lehetett ... Akkor meg pont ezért írtam ida, mert nemtudtam mi történt, és hogy hogy kell visszaállítani. A jelenség a következő volt, hiába kattintottam bármilyen gyorsan, nem kötötte össze, csak akkor ha a kezdőpontra visszaért a lasso... de a kezdőpont körül egy kis körben már aktiválódott az összekötés, és a + - jel helyett megjelent egy kis kör a kurzornál. Na akkor összekötötte. Tehát biztos vagyok benne, hogy egy valós fícsör! Így ha visszaértél nagyjából a kezdőpontra akkor tökéletesen összekötötte. Szóval ez előny volt mint hátrány, mert egyértelmű hogy kivágásnál mindig visszaérsz úgyis a kezdetére.

Ez először zavart, hogy miért van... aztán rájöttem hogy sokkaljobb, mert véletlenül se fordulhat elő olyan, ami rendszeresen... hogy túl erőset nyomsz, vagy gyorsan és idő előtt összeköti, így +os kijelöléssel nehézkesen folytatni kell. Már próbáltam állítgatni a duplakatt érzékenységet, de sajna előfordul így is.

De hogy semmi nyomát nem találom a beállításnak... ez érdekes (CS3 volt amúgy)

Na még nyomozok, mert szerintem ez sokakat idegesítő jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#6436) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

jah még egy kérdésem lenne:

Azt nemtudjátok véletlenül, hogyha kivágok valamit és Layer via Cut-ra kattintok, akkor miért lesz egy transparens körvonal mindig? Anti alias-t kikapcsoltam pedig... Egy picit mindig "elmozdul" ... fel nem fogom miért. CS3 és CS5-ben is ugyan ez. Feather 0.

Ez annyira gáz, mert így Copy-zni kell mindig majd selectiont beszűkíteni és úgy kivágni.. ez 3 lépés +-ban ...

Csak azért fura mert Paint Shop Pro-ban meg egyáltalán nincs ilyen

(#6437) BonFire válasza Ren Hoek (#6435) üzenetére


BonFire
veterán

Ja, hogy a rajztáblád tolla. Én másra gondoltam. :)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6438) BonFire válasza Ren Hoek (#6436) üzenetére


BonFire
veterán

Nem ismerem ezt a transzparens vonalat, ugyanis nem szoktam kivágni semmit, mindent maszkolok. A maszk pedig már a CS4-ben is eléggé rugalmas; utólag is lehet változtatni, hogy szűkebb, vagy bővebb legyen (Contract/Extend), a lágy peremet (Feather), a lekerekítést (Smooth) és az áttetszőséget (Transparency). Mindezt a maszkok panelen.

A Ctrl+J-t, ha jól emlékszem a 6-os Photoshopban használtam utoljára. Már CS3-ban is maszkoltam mindent, habár abban még nem lehetett ilyen rugalmasan belenyúlni, az eredetileg rajzolt kijelölést mindig megtartottam egy külön csatornában, hogy ha mégis vissza kéne térni hozzá, meglegyen. CS4-ben már erre sincs szükség, hiszen "emlékszik", milyen volt, és visszaállítja.

Nálam a kivágásnak pont olyan szinten nincs létjogosultsága, mint a radírnak. Nem hiszem, hogy radíroztam-e bármikor is. Nagyon nem vagyok híve a destruktív munkának. Hát még amikor ilyen tutorialt látok!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6439) ViZion válasza Ren Hoek (#6436) üzenetére


ViZion
félisten

Ehh, a maszkolás a neo-emósoknak való :)
ctrl+j, akkor tutira oda kerül. utána kijelöl, alatta lévőről töröl. Feather 0 legyen...
CS3 és CS5 nincs CS2-CS4 -ben tökéletes így.
Azért a maszkolás jobb soXor, de nem mindíg lehet így.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6440) total90 válasza BonFire (#6432) üzenetére


total90
veterán

Értem... Nekem is az járta a fejembe, hogy ezt egérrel nem fogom tudni megcsinálni. Egyébként néztem az oldaladon a füst készítést, jól leírtad... Azon agyalok, hogy talán azzal csinálhatok valami hasonlót. Mindegy, majd ha kész, akkor megmutatom mire jutottam :)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6441) Ren Hoek válasza ViZion (#6439) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Huh, köszi mindkettőtöknek a CTRL-Jt :)

Igazából a feladat annyi, hogy egy képről kivágni minél részletesebben az objektumokat, finomítani az éleket, és rekonstruálni a mögötte lévő hátteret (animáció előkészítés) Itt a content aware fill jól jön eléggé, csak rájöttem hogy nem egybe kell kijelölni... hanem kis részletekben, és akkor elég jó hatásfokkal dolgozik a CS5... Sok időt takarít meg főleg homogén háttereknél.

Bevallom még a maszkolást nem próbáltam, de sok esetben biztos jó lehet ...majd kipróbálom.

Mégegyszer köszi :)

(#6442) BonFire válasza ViZion (#6439) üzenetére


BonFire
veterán

"..a maszkolás a neo-emósoknak való." – Beszótá'? A' vagy te! :P

1ébként még egy érv a maszk mellett. Ha valami folytán mégiscsak a "kivágott" részletre van szükség, azt a maszkolt rétegből egyszerűen el lehet készíteni (Apply mask), és rögtön körbevágja. Míg a már kivágottra nem tudjuk visszavarázsolni a hátteret utólag.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6443) ViZion válasza BonFire (#6442) üzenetére


ViZion
félisten

Ok, akkor a hsz-em elérte célját... :) Nem tudok napirendre térni a képeden :))
Ja-ja apply mask, meg ilyesmi: azoknak való, akik lusták utólag hozzárakni, ha Lqrták...

on:
a dupla kattra kijelölést lezáró feature letiltó akármiért még fizetnék is, találjátok meg!

Élek finomítása beillesztésnél:
selection, ebből path. új réteg, blur ecset méretet olyanra, h a körvonalnál mindkét oldalon kicsit átlógjon, beállítani a feather-t, és minden rétegről vegyen mintát. ezután path panel, itt a korábban létrehozott munkagörbén kiválasztani a stroke path-ot, így a blur ecsettel körbehúzza a körvonalat, egybemosva a háttérrel, mindezt új rétegen természetesen.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6444) Dexter68 válasza ViZion (#6443) üzenetére


Dexter68
addikt

Te télleg azt gondoltad, hogy BonFire-nek ilyen fekete varnyúfeje van? Akkor rajtam is meglepődnél, ha összefutnánk... Total90-en meg pláne. De lehet, hogy már tükörbenézéskor is meglepcsi vár, amikor kiderül, hogy nincs is széjjelszedve a fejed baloldala :DDD :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#6445) ViZion válasza Dexter68 (#6444) üzenetére


ViZion
félisten

Yah, majd megkeresem az avataros topikot, és kérek egy upgrade-t...
Azért BonFire hosszú hajjal, tetkó meg ilyesmik...ááá tutira fotosop :)
Kellene egy ilyen, h felrakunk képeket magunkról, meg pár fake képet, és ki tudja kitalálni... :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6446) BonFire válasza Dexter68 (#6444) üzenetére


BonFire
veterán

Majd ha kiérdemlem, lesz saját avatarom itten, az szeretném a saját képmásomra szabni, amolyan karikatúra-szerűen. Én is kíváncsi leszek rá, meg tudom-e csinálni. Kell egy nagy, hosszú, barna hajcsomó, egy mellig érő szakáll, plusz ami megkülönböztet a haramiáktól: a szemüveg; ez utóbbitól amolyan szandálos kockafejem lett, pedig csak simán sokat vakláltam a monitor előtt és elromlott.

Asszem papírra fogom elkészíteni a vázlatot, majd tesómmal beszkenneltetem, aztán illuban megrajzolom. Aztán várni kell, hogy itt is rábólintsanak, mert eléggé szigorúak az avatar feltételei.

ViZion: neked sem ártana valami értelmesebb, mint ez a kipukkant fejű livingded-szájborg, vagy mi... :DDD

De most ne hülyítsetek, épp egy szűkített moll 9-essel szenvedek, ó, jaj nekem... :O

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6447) ViZion válasza BonFire (#6446) üzenetére


ViZion
félisten

Neked könnyű avatart találni:
Hogyishívják kuzin... az Adams familyből ideális :))) váááá....

Mennem kell, de jobb is szerintem, ha nem látom mit írsz rá... majd a moderátorok erre járnak, utána benézek :)

a moll 9 az meg vmi új plugin?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6448) BonFire válasza ViZion (#6447) üzenetére


BonFire
veterán

Azért annyira nem vészes a helyzet, viszont van egy basszusgitáros kollegám, aki kiköpött Hogyishívják kuzin. :DD

Na, jól van. Nem offolok tovább.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6449) Met válasza Dexter68 (#6444) üzenetére


Met
nagyúr

Ja, nekem sincsenek hosszú füleim :)

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6450) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

Egy kis segítséget kérnék a művész hölgyek/uraktól, eléggé vágom már a photoshop témát, viszont ezt nem tudom hogy kell:
lenne egy szekrénysor amit kinéztem magamnak, de kiállitva olyan szinben van amit tutira nem vennék meg, viszont lehet más szinben is kérni, amihez vannak ilyen kis minták, meg lehet csinálni azt hogy a szekrényt és a mintát is lefényképezem, és valahogy befestem olyan szinűre a bútort mint a kis anyagmintán van?
Peszre megkérdeztem a boltot is hogy meg lehet e nézni más szinben de elhajtottak...

Előre is thx

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.