Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) Horka1 válasza BonFire (#5741) üzenetére


Horka1
tag

Előre is bocsánatot kérek mindenkitől, de főleg tőled

"Blue Foundation - Bonfires"

Nem tudom máshol megkérdezni: Mit jelent a nicked?

Mert a Blue Foundation nevű zenekar igen különleges zenét játszik. Van közöd hozzá?

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#5752) BonFire válasza Horka1 (#5751) üzenetére


BonFire
veterán

Még csak nem is ismerem, habár anno létezett egy Bonfire nevű zenekar, de azt sem ismertem. Egyszer, kezdő internetező koromban valahová beregisztráltam, és hirtelen kellett egy nick. Éppen ez a szó jutott eszembe, hogy miért, magam sem tudom. Azóta bejáratódott, és mindenhol ezt használom. De nincs rá különösebb magyarázat. Csak ennyi.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5753) Horka1 válasza BonFire (#5752) üzenetére


Horka1
tag

[link]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#5754) ViZion válasza BonFire (#5752) üzenetére


ViZion
félisten

Amennyit hivatkozom rád, meg a blogodra, igazán választhattál volna valami rövidebbet... :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5755) ViZion válasza ImpIon (#5750) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor nézd a futó progikat közben... valami (pl. antivírus) nem használja nagyon a CPU-t?
Ez a lag tipikusan RAM/CPU-tünet, de a fene se' érti... elvileg kis képeknél nem szabadna.
Lehet, h rengeteg plugint, stb-t telepítettél, vagy amit felraktál plugint, abban vmi bug van...
Ezek nélkül is, illetve frissen telepítve is ilyen gondok voltak?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5756) rii válasza ToBeY (#5725) üzenetére


rii
nagyúr

akkor van gond a tükröződésnél, ha pld a tükröződésen a termék olyan részlete látszik, ami magán a fotón nem ........

szögletes terméket könnű, gömbölyű aljút csak újrarajzolással ...

az emberkés példánál maradva, pld ha egy fejet akarsz tükrözni, akkor ha szemből látod a fejet, akkor a tükrözősésen az áll alsó része is látszik, amit magáról a fotóról nem tudsz kinyerni, szóval meg kell varázsolni ...

pld ezen a képen is jól látszik, hogy bár egyszerű, de akkor is neked kell megrajzolni/megkölteni a gép alját.

ha már válaszoltak akkor bocsesz.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5757) AnTomySm


AnTomySm
tag

Sziasztok! Mivel elsőre nem találtam külön Ps probléma topicot merészkedek ide kérdezni.

Találkozott már valaki azzal Ps cs4-ben, hogy munka közben, észrevételem szerint alt + tab-ozás után amikor forrásanyagok miatt sűrűn használom, megfagy a Ps olyan módon, hogy a kéz eszköz jön be és nem lehet visszaváltani. Bármire kattinthatok a kéz eszköz marad az aktuális, de az sem használható. A Ps újraindítása után is fennmarad ez. Legutóbb pont nekiálltam neten keresgélni valami megoldás után 10 perc múlva alt + tab, erre lám elmúlt.

Mi lehet ez, tud e valaki valami erről? Ja és a Win7 prof. alól használom.

Az esetleges segítségeket előre is köszönöm.

(#5758) Zomby8


Zomby8
tag

Sziasztok!

Van lehetoseg a mar telepitett Photoshop es Illustrator CS4 serial-szamat kinyerni a gepbol (Windows XP)? Egy egyetemi license-em van es ujra kene raknom a rendszert de nincsenek mar meg a serial-szamaim.

Koszi nagy segitseg lenne!

(#5759) ImpIon válasza ViZion (#5755) üzenetére


ImpIon
csendes tag

Zsír új win7 enterprise, zsír új cs3 master collection corporate, és semmi plugin.
A többi probléma azóta nem jött elő, de ez a lag elég bosszantó.

vok=vagyok-agy

(#5760) Syl válasza AnTomySm (#5757) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem lehet hogy a billentyűzeted vacakol? Mert nálam is elkezdett az indesign érdekes dolgokat produkálni és kiderült, az alt gomb néha "beragad".

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5761) Horka1 válasza Zomby8 (#5758) üzenetére


Horka1
tag

mikor indítod a programot, mutatja.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#5762) AnTomySm válasza Syl (#5760) üzenetére


AnTomySm
tag

Na erre nem gondoltam, de lehet. Mostanában vettem észre, hogy néha olyan "lockok" kapcsolnak be ami billentyűkombinációt biztos, hogy nem ütöttem le. Pl. Bekapcsolgat a notbookon a "numpad". Szóval egybe esik a kettő, lehet ez a baj.
Kipróbálom. Köszi

(#5763) Zomby8 válasza Horka1 (#5761) üzenetére


Zomby8
tag

Koszi, en is gondoltam erre de nekem nem mutat semmit. Szerintem volume license-em van az egyetemrol lehet az mas? Probaltam key finder programokat is hasznalni de azok tobbnyire csak windows es office alkalmazasokat irnak ki...

(#5764) BonFire válasza Zomby8 (#5763) üzenetére


BonFire
veterán

A Photoshop Help menüjében van egy olyan, hogy System Info. Az egy rakás dolgot felsorol, és van benne egy olyan, hogy "Serial number" Bár azt nem tudom, hogy ez miféle szériaszám. Azonban a szériaszám önmagában még nem elég, szükség van még az aktivációs kódra is. A kettő együtt működik csak.

Ha egyetemi licenced van, nem lehet megkérdezni az ügyfélszolgálattól, vagy esetleg újat igényelni? Az bárhol előfordul, hogy elkallódik a kód, főleg az ilyen mailekben küldött meg matricákra nyalt dolgok.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5765) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Shift lenyomásával lehet méretarányosan átméretezni dolgokat?

[ Szerkesztve ]

(#5766) BonFire válasza ToBeY (#5765) üzenetére


BonFire
veterán

Igen. Sőt, ha az Altot is lenyomod mellé, akkor a középpontból kiindulva nagyít/kicsinyít.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5767) Horka1


Horka1
tag

Találtam egy igen jónak tűnő tutorial-gyűjtemény oldalt

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#5768) Fleed


Fleed
aktív tag

Hello! DSLR gépemben átállítottam a színmódot, úgy kattingattam párat, és most kellenének nekem azok a képek az eredeti színmódban (sRGB). Photoshop CS4 em van, hogy lehet átállítani? Összefoglalva: Adobe RGB színmósról sRGB színmódra szeretnék váltani. Hogyan? Előre is :R .

(#5769) ViZion válasza Horka1 (#5767) üzenetére


ViZion
félisten

Azért a mottójuk vicces: "...és válj Te is 30 nap alatt photoshopguruvá!"
hehe, Magyarország a 10 millió politikus, és a 10 millió ps guru országa.
Isten hozott. :DD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5770) ViZion válasza Fleed (#5768) üzenetére


ViZion
félisten

DSLR-ben színmód...? Hmmm... nekem egy bridge van, a cégnél pedig Canon és Pana dSLR van, de mind sRGB-ben fotóz. Szerintem a PS színprofilt állítottad el.
Ennek visszaállítása: edit / color settings / working spaces, illetv ugyanitt a color management policies-t állítsad preserve embeded-re. Ezzel a megnyitott kép profilja marad.

Ha tévedtem, és a fényképező géped, vagy a letöltő progiját állítottad el, akkor:
RTFM :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5771) sanyixXx válasza ViZion (#5770) üzenetére


sanyixXx
senior tag

pedig lehet. canonok tudnak adobeRGB-t és sRGB-t. a 40D legalábbis biztosan, gondolom a többiből se spórolták ezt ki.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5772) ViZion válasza sanyixXx (#5771) üzenetére


ViZion
félisten

Nálunk a régebbi ilyen, az újabbat (talán 40-es...) nem forgattam a kezemben. amennyire néztem mindenki sRGB-ben hozza a cuccokat, adobe RGB elvileg jobb, de gyakorlatilag nincs jelentősége, PS-ben a fentiek szerint NE preserve-re hanem convert to working RGB-re állít, a workspace-nál meg sRGB, és kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5773) Horka1 válasza ViZion (#5769) üzenetére


Horka1
tag

30 nap alatt? Teljesen reális cél nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#5774) ViZion válasza Horka1 (#5773) üzenetére


ViZion
félisten

Megnéztem alaposabban, a könyvet meg a videót, tanfolyamot már régebben is reklámozták, csak az oldal újult meg, h mikor, azt nem tudom, nem követtem annyira.
Mondjuk intenzív gyakorlással 30 nap alatt is sokat lehet fejlődni, de még 3 év PS után sem merném magam gurunak nevezni, hiszen a PS nem egy notepad szintű progi (és ha a pluginokat is nézzük akkor nem is egy program...) nem szabad(na) abbahagyni a tanulást/gyakorlást... mondjuk ez mindenre igaz lehet, ha az ember "guru" akar lenni...

A linket esetleg az első hsz-ba is lehetne rakni, hátha hasznos valakinek.
További okosságok az első hsz-ba:
layersmagazine PS és Illustrator tutorialok (meg egyebek)
[PS user TV] videók...
[10 lépés] tutorialok 10 lépésben (persze van 1a, 1b, 1c lépés... de ezt elnézzük)
[veerle's blog] vegyesen adobe tutorialok, anyagok
[elated] webdesign mindenféle... PS pathokról jó kis leírások
[PS Guru] PS és webdesign olvasnivaló

"alapanyag"
[link] textúrák
Pattern ajánló
Vector shapes akinek vektoros shape (nem sapka... :D ) kell
pattern patternek, ha lusta vagy sajátot hegeszteni... ez jó nagyon! kötelező!!!
brusheezy mindenki ismeri, de persze nem használjuk... :)
my ps brushes ecsetek... ezen pl. pont csajok vannak...
fontonic vektoros alakzatok
"smesingmagazin" hehe... az oldal is jó, de ez a kollekció minden pénzt megér. szerencsére ingyenes.
v-jungle vektor vihar... jobb név, de ez a vektor dzsungel...
textures fa textúrák - fa szállító hirdetések alapanyaga.
deusX textúrák
thundafunda rengeteg jó kép.

RTFM:
InDesign CS3
PS CS4 van magyar is, de dolgozom... szal keressetek.

suli:
fontoló

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5775) ViZion válasza sanyixXx (#5771) üzenetére


ViZion
félisten

Elkértem a 10D-t, nem találtam benne :N , mondjuk attól még lehet, mert én Nikon/Oly párti vagyok, a Canon menü nézegetése fizikai fájdalommal jár... :F

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5776) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Oh, ezt a sok tutorialt. Köszönöm nektek ! :R

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#5777) Fleed válasza ViZion (#5770) üzenetére


Fleed
aktív tag

Nem az én gépemről van szó, nekem Nikon D40 em van, és ott se lehet állítani. Nem PS en belül van elállítva. A képek adobe RGB s képek. Nincs erre program akkor? :F Egyénként köszi .

(#5778) ViZion válasza Fleed (#5777) üzenetére


ViZion
félisten

Ahogy fentebb írtam: a PS-ben beállítod a working colorspaces-t sRGB-re, majd a color management legyen az apply workspace vagy ilyesmi... azaz a munkatér beállítását ágyazza be a fotóba.
Letölteni kártyaolvasóval kell, közvetlenül a kártyáról kopipésztelj.
A gép szerintem sRGB-t csinál, legalábbis ez az alap. Nyomj egy restore factory settings-et neki.

Végülis kigugliztam Neked. Rád is igaz, akárcsak a kollégáimra: RTFM!
[link]

Ebben áll:
"I go to MENU > Shooting Menu (green camera icon) > Optimize Image > Custom."
Majd:
"Color Mode: Color Mode has three settings:
1. Color Mode Ia (one-a, sRGB) is boring.
2. Color Mode II (two, Adobe RGB) gives dull colors. Don't touch this unless you really know what you're doing and print your own work. See Adobe RGB vs. sRGB.
3. Color Mode IIIa (three-a, also sRGB) gives bolder colors. I use it all the time. Its the default.
I have no idea how Nikon cooked up these numeric designations."

*RTFM*RTFM*RTFM*RTFM*RTFM*RTFM*RTFM*RTFM*RTFM*RTFM*RTFM*

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5779) Garffi


Garffi
tag

Sziasztok!

Átnéztem az első oldalon az ajánlott linkeket de nem találtam megoldást a problémámra.
HELP!
Egy egyszerű színcserét szeretnék végrehajtani egy képen. Pl ami piros a képen az legyen arany színű.
Bocs hogy ilyen "alap" kérdést tettem fel de nem találtam sehol sem a megoldást.
Köszi! :R :R

(#5780) Met


Met
nagyúr

Egyszer már kérdeztem, hogy lehet elmenteni, egy vektoros pdf-et úgy, hogy a beágyazott betűtípusok le legyenek görbésítve.

Flattener preview ablakban convert all text to outlines.

Csak éppen ezután is betűtípusban marad a szöveg.

Szóval bekattintom, hogy convert all text to outlines ezután az OK-ra (bezárja az ablakot) vagy az Apply-ra (nem történik semmi) kell kattintani?
És ezután el kell menteni más néven a file-t?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5781) ViZion válasza Garffi (#5779) üzenetére


ViZion
félisten

Hmmm...
Ez nehéz feladat, mert annyi féle képpen lehet, hogy nem férne ide : )

Első sorban, ha megy a PS annyira, akkor lehet színcserével is, de jobb szerintem a maszkolós-kijelölős módszer.
1. a színcserére áhítozó részt kijelölöd (lasso vagy pen, q-mask... szelektív szín kijelölés, stb. ami tetszik, vagy kombinálod) kijelölésed aktív, hangyák menetelnek...
2. layer palettán katt a create fill or adjustment layer (fekete-fehér majdnem jing-jang jel...)
3. Hue-saturation: ezt keresd meg a felugrott menüben. tologatás, esetleg colorize bejelölése
4. megfelelő szín keresgélése.
5. file- save as...

vagy itt egy jó [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5782) ViZion válasza Met (#5780) üzenetére


ViZion
félisten

PS-ben, Illustrator-ban vagy acrobat-ban?
PS-ben egyszerűen kikapcsolod a rétegeket, és a PS szerkesztési lehetőségek megtartását... ezután egy réteg lesz az egész. oda már nem kell fontokat beágyazni...

A többinél azt kell(ene) amit írtál is, de jobb megoldás a flatten.
InDesign: Edit / Transparency Flattener Presets / High Resolution / majd new...
itt be kell állítani, h convert text 2 outlines, csúszka vector felé, ppi beállít...
Mentéskor pedig ezt a profilt kell választani az advenced-ben.

hopp... látom ezt beállítottad. akkor az a baj, h mentéskor a PDF tulajdonságai ablakban az advenced-nél válaszd ezt a profilt, amit csináltál, vagy az alap profilt, amit módosítottál.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5783) Met válasza ViZion (#5782) üzenetére


Met
nagyúr

Van egy pdf file-om, azt szeretném görbésítve mert corelben megnyitva betűtípust kér.

Acrobat Pro-ban kattintgattam amit leírtam.

Ezeket az előbb nem írtam :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5784) ViZion válasza Met (#5783) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, ez Corel "betegség"... Ha van PS-ed, az megnyitja. felhasználástól függően a printszkrín is szóba jöhet...
Acrobatban nem vok otthon, nem használom, nekem az 1-2 oldalas PDF készítésre is jó a PS... (tudom, ez már a PSbuzi szint, de ez van... kár, hogy a .doc-ot és az MP3-at nem kezeli. ;) )

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5785) Garffi válasza ViZion (#5781) üzenetére


Garffi
tag

Sikerült! :C :C
Köszönöm szépen ! :R

(#5786) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Kis gázban vagyok ismét! 28 oldalas színes katalógust kell készítenem de nincs rá programom. A cég csak corelt és PS-t vett, mert az eddigi katalógusokat , plakátokat meg tudtam ezekkel csinálni. A katalógusok belíveit 1-2 színben corelben, a szórólapokat, borítókat PS-el De ezt nem merem corelben elkezdeni.. Tanultam quarkot kezelni, de régen használtam, ráadásul a cég nem is ruház be. Próbáltam egy demó indesign-t feltelepíteni, de nem tudom elindítani a 64bites vistán. Van még ezeken kívül alternatíva? Vagy csináljam meg PS-el az oldalpárokat?

Ja... És ráadásul minden egymás mellett lévő oldalnak más lesz a háttérszíne, tehát eleve úgy kell megszerkeszteni (asszem ez a kilövés szerinti szerkesztés... Lehet, hogy nem).

[ Szerkesztve ]

(#5787) ViZion válasza Bobby G. (#5786) üzenetére


ViZion
félisten

Hol a probléma? : ) PS-ed van...
Csinálsz hátoldalt+borítót. Ha oldalpárokat kell leadnod, akkor a sorrendre figyelj.
Kell egy belív minta: kifutóval, rulerekkel stb... majd ezt elmented:
2-27, 26-3 etc... mind külön file... és az oldalpárokat teletömöd, írd fel a használt betűtípust/méreteket, mivel PS ben nincs text stílus egy kattra. (nekem a vonalzó pozíciók is egy txt-ben vannak, mivel oldalpárok, ki kell matekozni a helyüket)
Macerás, de megoldható.
InDesign... nem tudom miért nem indul, és abban sem vok biztos, h a demóval lehet menteni rendesen.

A free demók többnyire nem mentenek, vagy vízjeleznek, szal. bukó.
Van pl. Pageplus ami erre való, ingyenes, de nem exportál pdf-be...

A Scribus is jó lehet, de azt nem próbáltam mert végül kiderült, h word-be elég bőven... hehe.

Kilövésnél kapsz egy oldalt (Laptükör, ált. a végleges papír mérete, de ha spáren van, akkor A4), amire kézzel (nagy szerkesztőségekben progival) beírják, h melyik hasábba mi lesz (cikk név, lead, raszterek, kiemelések, alcímek, stb.), ill. berajzolják a képeket, képaláírásokat. Neked meg "csak" össze kell rakni.

Ráérő főszerkesztő a képek reproját símán berajzolja grafitcerkával...

[ Módosította: Parci ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5788) ViZion válasza Bobby G. (#5786) üzenetére


ViZion
félisten

Wiki link

Itt is csak a Scribus van a free között, van Win-es is. Kb. ez vagy a crack :Y

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5789) Horka1 válasza ViZion (#5787) üzenetére


Horka1
tag

Scribus egészen jó, ki is próbáltam, pdf-be mentéshez egyébként nem lenne jó virtuális nyomtató? Mondjuk pdf creator? Ingyenes, és nyomtat pdf-et bármilyen progiból.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#5790) Bobby G. válasza ViZion (#5787) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Persze-persze, corelben is így kell az oldalpárokat szerkeszteni, csak ott ugye, ha nem fér ki a szöveg egy oldalra akkor átpakolja a következőre amit megmutatsz neki, aztán ha szerkeszteni kell benne és csúszik, akkor automatikusan csúsztatja a többit is. Meg ugye a képeket bepakolni is könnyebb szöveg közé mint PS-ben. Csak azt nem értem, hogy a corel miért nem tudja megoldani a magyar elválasztást..... Még próbálkozom....

(#5791) BonFire válasza Bobby G. (#5790) üzenetére


BonFire
veterán

"...ha nem fér ki a szöveg egy oldalra akkor átpakolja a következőre amit megmutatsz neki, aztán ha szerkeszteni kell benne és csúszik, akkor automatikusan csúsztatja a többit is."

Erre mondta, hogy macerás. Mert ehhez igazából inDesign kéne. Egyébként csak mondom, hogy az ID ugyanolyan 30 napos teljes értékű trial, mint pl a Photoshop, úgyhogy ha sikerülne munkára fogni, akkor tudsz benne menteni, és nem logózza össze a kiadványt.

A Ps-ben pedig nem tudod körbefuttatni a szöveget a képen, csak félképen. Tudom, mert nemrég játszadoztam vele. Ha a kép kvázi belelóg a hasábba, azt meg lehet csinálni, de hogy teljesen körbeölelje, azt nem. Sajnos. És ha pont ilyen kell, akkor az baj. De mondjuk az ilyesmi ritka.

Meg még a kiadványszerkesztőnek van néhány jó tulajdonsága. Pl a frissítés. Ha átírsz egy címet a tartalomjegyzékben, ami az igazi címre mutat, akkor az is automatikusan frissül, és viszont. Plusz magától készíti az oldalpárokat. Meg jelzi, ha a szöveg nem fér ki a szövegdobozból, mert megjelöli pirossal, míg a Ps nem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5792) ViZion válasza BonFire (#5791) üzenetére


ViZion
félisten

Horka1:
Azok valóban jók, én cute pdf-et használtam. Sajnos nyomdai célra nem alkalmas az a megoldás, tehát ebben az esetben felejtős.

Bizony, a PS mindent "tud" van 3D, szövegszerkesztés, és vektoros motyó is van benne, de valójában egy képszerkesztő progi, ezek csak "extrák". Tehát macerás. Corel-t nem kedvelem, abban nem tudok segíteni, de ha ilyent tud, akkor bátran. A grafikákat PS tiff-ben elkészíted, behúzod Corelba, kész. Kisebb fileméret, és szerintem a minőség sem lesz probléma.

Vista nálam kimaradt, angol fórumokon keress rá, h miért nem jó. Registry tisztítók néha kitörölnek üres kulcsokat, amikre a progiknak szükségük van. Pl. az all users desktop, shared, dokumentumok mappákra a bejegyzés megvan-e..., vagy van-e jogosultságod futtatni a telepítőt...
Próbaképpen hozz létre egy usert, rendszergizda jogokkal, oda lépj be, és onnan telepíts, hátha...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5793) Sk8erPeter válasza ViZion (#5774) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezeket is berakattam az első hsz.-be! :K

Bemásolom ide a megszerkesztett első hsz.-t konvertálatlan formában, hátha bárki szeretné szerkeszteni, kiegészíteni az eddigi linkeket továbbiakkal - akkor ezt az alábbit csak ki kell másolni, és beilleszteni a hozzászólásotokba, és hozzácsapni az új információt, persze azt már a megfelelő formátumúra konvertálva.
Itt lehet szabadon kipróbálni, hogy is néz ki az újonnan szerkesztett hsz., mielőtt elküldenétek a végleges változatot: Próba topic.
Ezután pedig az elkészült változatot ide kell beküldeni, szépen megkérve a moderátorokat, hogy cseréljék le a jelenlegi első hsz.-t az újra: Moderátort keresek!

Bocsi, hosszú lesz a bemásolt szöveg. :)
Tehát az alábbit csak simán ki kell másolni, berakni a hsz.-etekbe, és már lehet is tovább bővíteni/szerkeszteni az eddigieket.
Itt kezdődik: »»»»»»

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[U][B]Adobe Photoshop segédanyagok, tutorialok:[/B][/U]

» [L:http://www.tutorial.hu/cimke/photoshop/][Tutorial.hu][/L] - magyar
» [L:http://bonfire.blog.hu/][BonFire blogja][/L] - magyar
» [L:http://bexter.hu/ps.php][Bexter][/L] - magyar
» [L:http://www.worth1000.com/][Worth1000][/L] - angol
» [L:http://www.thedesignworld.com/][The Design World][/L] - angol
» [L:http://www.photoshopessentials.com/][PS Essentials][/L] - angol
» [L:http://www.planetphotoshop.com/][Planet PS][/L] - angol, Corey Baker PS mágus videói... egyszerű eszközökkel a tejfölös dobozból is Eiffel tornyot hegeszt...
» [L:http://www.layersmagazine.com/][Layers Magazine][/L] PS és Illustrator tutorialok (meg egyebek)
» [L:http://www.photoshopusertv.com/][PS user TV][/L] videók...
» [L:http://10steps.sg/][10 lépés][/L] tutorialok 10 lépésben (persze van 1a, 1b, 1c lépés... de ezt elnézzük)
» [L:http://veerle.duoh.com/][Veerle's blog][/L] - vegyesen Adobe tutorialok, anyagok (Webdesign, Graphic Design)
» [L:http://www.elated.com/][Elated][/L] webdesign mindenféle... PS path-okról jó kis leírások
» [L:http://www.photoshopgurus.com/index.html][Photoshopgurus][/L] PS és webdesign olvasnivaló (logók, webdesign, fotószerkesztés)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[U][B]Alapanyag:[/B][/U]

» [L:http://olegvolk.net/newsite/texturelibrary/textures-natural.html][High res. textures][/L] - textúrák
» [L:http://speckyboy.com/2009/01/05/36-must-have-backgrounds-and-patterns-resources-for-all-designers/][Pattern ajánló][/L]
» [L:http://www.allgraphicdesign.com/graphicsblog/2008/05/free-photoshop-shapes-downloads-mega-list-of-free-custom-vector-shapes-for-adobe-photoshop-part-i/][Vector shapes][/L] akinek vektoros shape (nem sapka... :D) kell
» [L:http://www.patterncooler.com/][PatternCooler][/L] - patternek, ha lusta vagy sajátot hegeszteni... ez jó nagyon! kötelező!!!
» [L:http://www.brusheezy.com/][Brusheezy][/L] - mindenki ismeri, de persze nem használjuk... :)
» [L:http://myphotoshopbrushes.com/custom_shapes/id/2025][myPhotoshopBrushes][/L] - ecsetek... ezen pl. pont csajok vannak...
» [L:http://www.fontonic.com/shapes.asp][Fontonic][/L] - vektoros alakzatok
» [L:http://www.smashingmagazine.com/2008/12/11/the-ultimate-collection-of-photoshop-custom-shapes/][SmashingMagazine][/L] - az oldal is jó, de ez a kollekció minden pénzt megér. szerencsére ingyenes.
» [L:http://www.vectorjungle.com/]VectorJungle[/L] - vektor vihar... jobb név, de ez a vektor dzsungel...
» [L:http://textures.z7server.com/nKatalog.php?type=2]Wood Textures[/L] - fa textúrák - fa szállító hirdetések alapanyaga.
» [L:http://www.deusx.com/textures/][deusfX][/L] - textúrák
» [L:http://thundafunda.com/][Thunda Funda][/L] - rengeteg jó kép.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[U][B]Egyebek:[/B][/U]

» [L:http://kuler.adobe.com/]Kuler[/L]
» [L:http://webpillango.org/photoshop-szotar/]Offline Photoshop szótár[/L] ([L:http://webpillango.org/hirek/webpillango-photoshop-szotar/]+[/L])
» [L:http://webpillango.org/online-photoshop-szotar/]Online Photoshop szótár[/L]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[U][B]Szoftverek, kiegészítők:[/B][/U]

» Szelektív fókusz: [L:http://www.ononesoftware.com/detail.php?prodLine_id=35]FocalPoint[/L]
» Fraktál alapú nagyítás: [L:http://www.ononesoftware.com/detail.php?prodLine_id=7]Genuine Fractals[/L]
» Maszkoláshoz: [L:http://www.ononesoftware.com/detail.php?prodLine_id=4]Mask Pro[/L]
» Fényképek javításához: [L:http://www.ononesoftware.com/detail.php?prodLine_id=27]PhotoTune[/L]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[U][B]RTFM:[/B][/U]

» [L:http://help.adobe.com/hu_HU/InDesign/5.0/help.html?content=WSa285fff53dea4f8617383751001ea8cb3f-702a.html]InDesign CS3[/L]
» [L:http://help.adobe.com/hu_HU/Photoshop/11.0/index.html]Adobe Photoshop CS4[/L] ([L:http://help.adobe.com/en_US/Photoshop/11.0/index.html]angol[/L])
» [L:http://kb2.adobe.com/cps/404/kb404439.html]Optimize performance of Photoshop CS4 on Windows XP and Vista[/L]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[U][B]PS suli:[/B][/U]

[L:http://www.fontolo.hu/index.php]fontoló[/L]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[B][L:http://prohardver.hu/tema/digitalizalo_rajz_tabla_tapasztalatok_tanacsok_stb/friss.html]Digitalizáló és rajztáblák topicja[/L][/B]

[OFF][I](collected by [L:http://logout.hu/tema/adobe_photoshop_topic/hsz_5593-5593.html]ViZion[/L] (+[L:http://prohardver.hu/tema/adobe_photoshop_topic/hsz_5774-5774.html][link][/L]), Sk8erPeter )[/I][/OFF]

[OFF]A linkgyűjtemény még bővítésre szorul. :)[/OFF]

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5794) ViZion válasza Sk8erPeter (#5793) üzenetére


ViZion
félisten

Köszönöm, ez volt a cél. Remélem segítettem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5795) ViZion válasza Bobby G. (#5790) üzenetére


ViZion
félisten

Ubuntum is van, most nézegetem a Scribust... teljesen korrektnek tűnik, egy próbát biztosan megér.
A fontokat nem tudom hogyan kezeli...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5796) Sk8erPeter válasza ViZion (#5794) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Én is remélem, hogy segíthettem. :D

Sk8erPeter

(#5797) Bobby G. válasza ViZion (#5795) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Köszi! Hétfőn jön az új rendszergazda és azt igérte megoldja. Meglátjuk.... Csak mára már meg akartam csinálni a mesteroldalakat.

(#5798) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

2 asztali gép és egy notebook után egy x41-es ibm tableten elindult a próbaverzió. Viszont ebben sem találok magyar elválasztásellenörzőt...:(

(#5799) ViZion válasza Bobby G. (#5798) üzenetére


ViZion
félisten

hehe... azt nem is fogsz.
Helyes-e nevezetűt kell megvenni. igen, megvenni. Ez olyan specifikus progi, h nincs crack... pedig a munkatársam elengedett pár telefont, meg áttúrta a netet, h otthon is tudjon dolgozni...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5800) Bobby G. válasza ViZion (#5799) üzenetére


Bobby G.
senior tag

http://www.szoftver.hu/szoftver/Adobe/InDesign/CS3
Ebböl én úgy értelmezem, hogy már be van épitve....
Már a photoshop is tudja, akkor ez miért nem?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.