Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) BonFire válasza Met (#6350) üzenetére


BonFire
veterán

Greyhound csak annyit írt, hogy kiszivárgott a CS5 első, nem publikus bétája, úgyhogy rövidesen Photoshop és egyéb tesztekről ír majd. De eddig még semmi.

Részemről nem találtam benne annyi újítást, hogy letöltsem a próbaverziót, ami aztán lehet, hogy összeakad a CS4-gyel, azt deaktiváljam, uninstalláljam, registryt pucoljak, CS5-öt telepítsek, hogy aztán 30 nap elteltével kezdjem az egészet elölről, uninstall, CS4 telepítés, konfigurálás, satöbbi. Nincs nagy kedvem hozzá. Egyik új fícsörje sem hozott igazán lázba. De erről már kifejtettem a véleményem. Majd csinál tesztet más.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6352) Met válasza BonFire (#6351) üzenetére


Met
nagyúr

Jahogy ez még nem végleges ami megjelent?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6353) artiny


artiny
őstag

Helotok.
Megkérnék valakit, hogy segítsen eltűntetni a virágot ami a hajba lóg a képen.[link]
Feltöltöttem PNG fileban is [link] data-ra.
Patch Tool J -vel akartam én kicserélni a virágszirmot a hajra,mint ha nem is lett volna a virág . Nem cseréli ki úgy ahogy szeretném,mert ott marad a rozsaszín paca a hajon. Lehet állitani esetleg a Pach Tool -t ,hogy szinte ugyan azt cserélje mire kiakarom a pixeleket.?

[ Szerkesztve ]

(#6354) Hasek válasza artiny (#6353) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Ilyenre gondoltál?

[link]

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#6355) artiny válasza Hasek (#6354) üzenetére


artiny
őstag

Igen :K
Köszönöm szépen, hogy megcsináltad. :R Mivel tudtad ezt megoldani? Patch Tool ?-lehet állítani az intenzitását ?

(#6356) Hasek válasza artiny (#6355) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Nem. Szimpla klónbélyegzővel csináltam, ami a Clone Stamp Tool(, illetve csak most látom, hogy a magyar verzióban elírták...fail :D )

Ezzel:

Nincs mit. ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#6357) ViZion válasza rii (#6345) üzenetére


ViZion
félisten

Van réteges tiff is. Ha felrakod megnézzük mi lehet a gond. Általában megnyitja. CS2 a cégnél a psd-ket nem nyitja, nem PS hiba, hanem vmi XP baromság, elvileg másik user kell és működne, de nem vacakoltam vele. Lehet ez is vmi ilyen hiba, mert tiff-nél nincs kompatibilitási gond, elvileg...
Javaslom töltsd fel vhova, pl. megaupload, és vki átalakítja psd-re, vagy amit kérsz.
Mondjuk Nálad PDF export után nem jó? Néha sokkal brutálisabb úton szedünk elő képeket... sokan docx-ben küldik a "kész" hirdetést, képpel, mindennel beágyazva. Kaptunk már ppt-t is... lol.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6358) BonFire


BonFire
veterán

Azt amúgy tudja valaki, hogy lehet-e CS4-gyel CS3 CS2 stb kompatibilitásban menteni a PSD fájlt? Mert én kerestem, de nem találtam ilyen opciót.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6359) Dluinet válasza BonFire (#6358) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nekem a cs3 megnyitotta a cs4 psd-it

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6360) BonFire válasza Dluinet (#6359) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor jó! Én is így gondoltam, csak hallottam már hébe-hóba, hogy nem sikerül régebbi változattal megnyitni az újabbat, de akkor ezek szerint ez nem a Ps sara.

Egyébként is most jut eszembe, hogy én CS4-et használok, a nővérkém pedig CS3-at, és amikor készítettem neki sablonokat (DVD-, CD-borítókat) még sosem panaszkodott, hogy nem tudta volna megnyitni.

Úgyhogy akkor ez valami más gubanc lehet, ha valakinél előfordul.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6361) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Van olyan bővítmény a CS4-hez amivel *.ICO-ba lehet menteni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6362) Fire/SOUL/CD válasza cellpeti (#6361) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az innen letölthető Windows Icon Formattal már próbálkoztál? [link]
(Van Standard és Vista Format Icon is, Vista-tól az ikonok méretében, színmélységében is változás állt be, a hagyományos ICO formátumhoz képest)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6363) Met válasza BonFire (#6360) üzenetére


Met
nagyúr

Néha találkozok olyan ai-val amire az Illu azt írja, hogy újabb verzióban készült, azt néha place-el megnyitja, néha azzal sem. PS is néha ugat, hogy újabb verzióval készült.

Gondolom olyan spéci effekt van a képen amit a régi még nem tud.
Mentésnél (ha nincs kikapcsolva ez a funkció) feldob egy ablakot, hogy max compatibility blabla. nem tudom, hogy mennyire hasznos az ilyen verzió különbséges dolgokra.

A PS bibliában azt írják, hogy ez a funkció csak arra jó, hogy nagyobb legyen a file mérete :D

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6364) BonFire válasza cellpeti (#6361) üzenetére


BonFire
veterán

Van egy rahedlivel ilyenből. Választasz egy szimpatikusat. A működése meg úgy megy, hogy amit letöltesz, az általában egy 8BI vagy 8BF kiterjesztésű fájlocska. Ezzel csak annyit kell csinálni, hogy bemásolod a C:--►Program Files--►Adobe--►Adobe Photoshop CS4--►Plug-ins--►File Formats mappába,

és amikor legközelebb újraindítod a programot, már ott van a mentési opciók között az ICO.

Persze arra figyelni kell, hogy egy bizonyos méreten túl (már nem emlékszem fejből) 128 vagy 256 pixelnél nagyobb dokumentumok esetén nem kínálja fel a mentés ICO-ba opciót, ami végül is érthető.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6365) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Vízszintezés:

Első lépés. A pirossal jelzett részen legyen a vonalzóval megjelölt vonal.
Második lépés.
Harmadik lépés.

Miután kijelöltük a kivágandó részt, jobbklikk és végezzük el a vágást.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#6366) aldebaran válasza BonFire (#6351) üzenetére


aldebaran
őstag

Egyébként már van végleges verzió és letölthető innen-onnan... :B

Nem kell uninstallálni a cs4-et, mert mellé települ külön könyvtárba. Ha uninstallálod se kell törölgetni a registryt, csak simán telepíteni a cs5-öt.

Legnagyobb újítás a ps-ben a clone tool-t helyettesítő content-aware fill
Tudom, nem tökéletes, de nagyon odavág. :K

Teszt pedig van itt: [link]

Nekem nagyon bejön. De a többi program újítása is: [link]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6367) BonFire válasza aldebaran (#6366) üzenetére


BonFire
veterán

Tudom, hogy azóta már kijött a hivatalos verzió, többek között az Adobe oldaláról is le lehet tölteni.

Az újdonságokat ismerem, ezekről írtam már korábban itt és itt (azt hiszem szerénytelenség nélkül mondhatom, hogy hamarabb írtam róluk mint a hivatásos lapok), de ezeknek az új dolgoknak jelenleg nemigen tudom hasznát venni. A CS4-ben is jött vagy 10 féle újdonság, ami közül maximum kettőnek tudok örülni, a többi a sosem használt funkciókat gazdagítja.

Úgyhogy én még egy darabig maradok a nem is túl öreg CS4-nél. Mostanában ugyan nagy divat mindig a legfrissebb programverziót használni, de vannak nekem igen régi programjaim, amelyek kitűnően működnek és eszem ágában sincs újítani. Ennyiért nem upgrade-elek, mert egyrészt pénzem sincs rá, és ha már van egy jogtiszta CS4-em (OEM ugyan, de az enyém), akkor nem fogok pár funkcióért CS5-öt krekkelni. De ez már az én dolgom.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6368) Wyll válasza D4rkm4n (#6365) üzenetére


Wyll
őstag

Erre a vízszintezésre mintha lett volna valami okosabb, szinte automata funkció, ahol csak meg kellett adni a leendő vízszintes vonalat, et voilà, a többi magától megtörtént..

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6369) BonFire válasza Wyll (#6368) üzenetére


BonFire
veterán

Én még a D4rkm4n-félét sem ismertem. Tiszta szégyen, de nem akadt még olyan fénykép a kezembe, amit ki kellett volna egyengetni, így most csak tátottam a számat! :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6370) Wyll válasza BonFire (#6369) üzenetére


Wyll
őstag

Most én is tátom, hogy nem csak én vagyok fent még/már ilyenkor.
Jó reggelt! :))

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6371) BonFire válasza Wyll (#6370) üzenetére


BonFire
veterán

Jó reggelt neked is! Én most készülök nyugovóra térni.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6372) Met válasza Wyll (#6368) üzenetére


Met
nagyúr

Én csak ezt ismerem de szólj ha megtaláltad :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6373) ViZion válasza Wyll (#6368) üzenetére


ViZion
félisten

file-automate-straighten and crop.
De a Darkman féle jobb, annyi kiegészítéssel, h nem vonalzót, hanem símán segédvonalakat húzok, utána ctrl+T, perspective, torzítás, meg ami kell...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6374) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Az Cs4-m pár hete egyik napról a másik napra kitalálta, hogy elindítás előtt behozza a felhasználási feltételeket, melyeket el kell fogadnom.
Elfogadom, eltűnik az ablak, de nem indul a Photoshop, hanem újra bejön. Itt is vagy elfogadom ismét, vagy kilépek.
A többi Adobe alkalmazás is ezt csinálja.
Letöltöttem a CS5 trial-ját, hogy kipróbáljam, illetve hogy egyúttal tudjak valamihez kezdeni.
De itt ugyan ez a helyzet!
Van valami ötletetek erre a problémára?
Nagyon kellenének a programok...:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6375) Wyll válasza z0d1AK (#6374) üzenetére


Wyll
őstag

Az, hogy "egyik napról a másikra" szvsz sosem igaz, csak valami olyasmit tettünk, amiről nem is sejtjük, hogy befolyásolja más programoknak a működését.
Tehát azt gondold végig, hogy mit telepítettél, állítottál, konfigoltál azelőtt, hogy jelentkezett ez a hiba.
Pl nem lehet, hogy valami írásjoga elveszett a PS-nak, azért írja újra meg újra ugyanazt?

(Továbbá: ha vásárolt program, akkor gondolom szívesen segít a support is...)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6376) z0d1AK válasza Wyll (#6375) üzenetére


z0d1AK
veterán

Este befejeztem rajta a munkát, másnap reggel folytattam volna, és ez fogadott...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6377) ViZion válasza z0d1AK (#6376) üzenetére


ViZion
félisten

Nézd meg a host file-t, és adj neki serialt...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6378) z0d1AK válasza ViZion (#6377) üzenetére


z0d1AK
veterán

A host fájlt már néztem, üres.
Elő sem jön az az ablak, ahol serialt lehet beírni.
Felhasználási feltételek, alul Quit és Accept. Vagy kilépek, vagy "tovább lépek" ugyan ide...
És mint mondtam, trial programról van szó.
30 nap pedig egészen biztosan nem járt le.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6379) ViZion válasza z0d1AK (#6378) üzenetére


ViZion
félisten

Adobelmscv szolgáltatás fut-e? Ha ez is megvan (nem írtotta ki vmi optimalizáló progi, vagy ilyesmi), akkor 2 út van: host file buherálás-serialozás, stb...
vagy alaposan eltakarítani, pl. Revo uninstallerrel, és újrarakni.
Nem akarok linkelni, de kis guglizással találhatsz megoldást az aktiválásra is...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6380) z0d1AK válasza ViZion (#6379) üzenetére


z0d1AK
veterán

Este elkezdtem takarítani a vinyón, valószínűleg újra telepítem az egészet win7-et, és akkor biztos nem lesz gond...:N

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6381) ViZion válasza z0d1AK (#6380) üzenetére


ViZion
félisten

Nálam olyan sok registry hack van az OS-ben, h nem akarnám újrahúzni... az a legvégső eset... XP is 2 évig ment, különösebb lassulás nélkül.
Registry nagytakarítás után nem kellene gondnak lennie. Először hozz létre új felhasználót a w7-en, és ott próbáld újra telepíteni, remélem ez segít. Amit írtam PS szolgáltatás fut?
Ha nem fut, akkor van egy helyreállító progija az Adobe oldalán, nálam az segített. talán EZ kell Neked.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6382) BonFire válasza z0d1AK (#6380) üzenetére


BonFire
veterán

Rajtam már segített ilyen összeomláskor a biztonsági másolat. Az XP-n állandóan azzal szívtam, hogy egy hétig tartott, mire mindent felraktam és bekonfiguráltam.

A Win7-en azonban olyan jól működik, hogy csak feltolom a rendszert (18 perc) meg visszaállítom a biztonságiból a legutóbb mentett állapotot (két hetenként mentek), és minden működik 10 percen belül.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6383) BonFire


BonFire
veterán

Huh! Jó reggelt, jó szurkolást mindenkinek! Négynapos munkám végére értem; tutorialt fordítottam.

Ha valaki ezután azzal jön, hogy nem tudja, hogy működik a Pen, és hogy kell használni, annak nyugodtan lehet linkelni a következő cikket:

Kijelölések létrehozása Pennel – I. rész
Kijelölések létrehozása Pennel – II. rész

Nem hittem a szememnek! Olyan hosszúra sikeredett, hogy a blog.hu "ledobta a láncot". Azt hittem, egy posztba bármennyit lehet írni, de kiderült, hogy mégsem. Ezért aztán kénytelen voltam két részre szakítani az egyébként egy darabból álló tutorialt.

Vegyétek és egyétek! (Már ha valaki végig bírja olvasni.) :DD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6384) ViZion válasza BonFire (#6383) üzenetére


ViZion
félisten

Gondoltam megnézem... de ennek neki kell ülni, olyan hosszú lett... :)
Gratula!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6385) BonFire válasza ViZion (#6384) üzenetére


BonFire
veterán

THX! Még most javítgatom az eszközök nevét. Legtöbbet eltaláltam, de néhányat ki nem találtam volna. "Pontátalakító", meg "Görbeválasztó". Pedig jó fordítás, csak nekem ez soha nem jutott volna eszembe! :))

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6386) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Helló mindenkinek! Tegnap felraktam a cs5-öt, de valami miatt, ha képpel szeretnék dolgozni, kékhalálozik a rendszerem. Nem tudom közületek esetleg találkozott-e már ilyen hibával? A progi(cs5) nem szereti húzott rendszert? Nekem sajnos ez warezről volt letöltve! Vagy ez okozná a hibát? :(((
Köszönöm, közületek mindenkinek eredetije van?

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#6387) Dluinet válasza JONAS77 (#6386) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Csak egy kicsit lehet húzni a rendszert (memóriára érzékeny) ha PS-t használsz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6388) JONAS77 válasza Dluinet (#6387) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Értem, de a memóriám is még a limit alatt van, azaz 1066-os és 960MHz-en megy! De az adatlapomban levan minden jegyezve. Megpróbálom, amit irtál kicsit visszavenni a tuningból.

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#6389) BonFire válasza JONAS77 (#6386) üzenetére


BonFire
veterán

Nem értem. Most a rendszer warez, vagy a Photoshop? Utóbbiból kár a jelenlegi krekkelt tákolmányokat felrakni, ennyi idő alatt még a minőségi krekkek nem készülnek el. Viszont 30 napig lehet próbálgatni a hivatalos trialt minden további nélkül.

Ha a rendszer warez, és eddig minden működött rajta, akkor nincs oka rá, hogy majd pont ez nem fog működni. Warez rendszer lehet krekk nélküli is. Mondjuk a szomszédnak van egy dobozos Windowsa érvényes kulccsal, lemásolod, és a megadott seriallal beüzemeled, akkor abba a rendszerbe semmi piszkapeti nincs. És sokan használnak ilyen rendszert.

Én inkább a Windows szokásos időnkénti összeomlására gyanakodnék, ami eredeti rendszer esetén is gyakran előfordul minden különösebb ok nélkül.

Egyébként itt sem eredeti mindenkinek mindene, csak nem itt nem foglalkozunk a warezzal. Másképp szólva annak is segítünk, aki nem eredeti cuccon tolja. Nem a mi dolgunk, hanem a BSA-é.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6390) JONAS77 válasza BonFire (#6389) üzenetére


JONAS77
aktív tag

A francokat, a rendszerem WXPx64 eredeti, mint sok minden más, csak ez a cs5-ös most crackelt. Nincs rá zsé megvenni az eredetit. Nem szokot összeomlani a rendszerem, csak a tegnapi photosop alatt, mikor egy fényképet szerettem volna körbevágni, és ekkor dobott hátast. De már talán megadta a választ az előtted levő emberke, hogy a PS nem szereti a tuningolt rendszert, főleg a tuningolt ramot!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#6391) Wyll válasza JONAS77 (#6390) üzenetére


Wyll
őstag

De nem az volt, hogy mégsem tuningolt, mert 960-on megy 1066 helyett?
(Azért is kérdezem, mert nekem is 1066-os memóim vannak, és mégis halódik a rendszer ha ilyen sebességre teszem őket.)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6392) BonFire válasza JONAS77 (#6390) üzenetére


BonFire
veterán

Pont arról beszéltem – de lehet, nem olvastál figyelmesen –, hogy kipróbálásra teljesen fölösleges a krekkelt vackokat feltenni, mert amellett, hogy módosíthatja a rendszerfájlokat, még kártevők melegágya is lehet.

A 30 napos próbaverziót pedig minden megkötés nélkül letöltheted innen; feltelepíted serial nélkül, és egy hónapig örülsz.

Nekem sincs zsé a CS5-re. Nem vagy egyedül vele. De gondolom van CS3-ad, vagy CS4-ed; valamely verziója csak megvan a programnak, ha ebbe a topikba írogatsz; GIMP-es kollégák ugyanis nem sűrűn járnak erre. Tehát van Photoshopod. Azt tudod használni. Az újat meg legálisan ki szabad próbálni.

Kék halált meg az esetek 99%-ában hardverhiba okoz, azon belül is leggyakrabban a memória meghibásodás; amellett a kék képernyőn lévő hibaüzenetből meg lehet fejteni, hogy mi az ábra, csak le kéne írni, mert vannak erre szakosodott emberkék is, akik meg ehhez értenek.

A maradék 1%-ban meg általában nem megfelelő illesztőprogram szokta okozni. De a Ps-hez nem kell külön driver, úgyhogy ezt nyugodtan ki lehet(ne) pipálni, ha nem krekkelt program lenne feltéve, ami már lehet, hogy szépen nekiállt átírni az összes rendszerfájlodat egyesével...

És nem szeretnék flém háborúba kezdeni ebben a topikban. Nem méltó rá. Szorítkozzunk a továbbiakban a Photoshopra. A hardveres problémákat meg a megfelelő topikban vessük fel, ha lehet.

Peace! :R

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6393) JONAS77 válasza BonFire (#6392) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Oké, nem is akarok vitázni, megoldódott a problémám visszavettem a ramom, müködik!
Köszönöm!
Kezdő vagyok a Photosopban, kérdezni fogok sokszor! ;]

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#6394) BonFire válasza JONAS77 (#6393) üzenetére


BonFire
veterán

Kezdőnek szívesen segítünk Photoshop-ügyekben, már amennyire tőlünk telik.

U.I.: Privát ment!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6395) aldebaran


aldebaran
őstag

Melyik az a plugin, amelyikkel jól lehet körülvágni az alakzatokat? Valami kék, piros, zöld ecsettel végighúzni, aztán szépen vágja. Csak már nem emléxem, melyik volt. :B

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6396) BonFire válasza aldebaran (#6395) üzenetére


BonFire
veterán

Fluid Mask

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6397) ToBeY válasza aldebaran (#6395) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A CS5-be már frankón körbe lehet vágni még a bonyolúltabb alakokat is! [link]

(#6398) BonFire válasza ToBeY (#6397) üzenetére


BonFire
veterán

Nagyon szép munka. Igen ígéretesnek tűnik ez az Edge Detection Brush (vagy minek hívják), és – amint láttuk – nagyon szépen dolgozik.

De! Ismét a kétkedés ördöge! A demóképeken mindig nagy felbontású és homogén hátterű képekkel dolgoznak! Ebben az esetben szürke volt a háttér, de lehetett volna akár #00FF00 RGB zöld, vagy #0000FF RGB kék, és akkor még ez sem kell hozzá!

Legtöbb gyakorlati megrendelésem abból áll, hogy Mariska néni teknőctarka (fekete-fehér-bara foltos) szálkás szőrű pincsikutyáját kéne kivágni a barna-sárga-zöld tarka őszi avarból 640×480-as felbontással, telefonnal készített JPEG-ből, ami kockás az agyontömörítési algoritmus miatt.

Ilyen képekkel kéne demonstrálni, mert ha ezzel a feladattal is megbirkózik, akkor azt mondom: le a kalappal. De mindaddig amíg így demonstrálják, nekem ez csak szemfényvesztés marad. A hivatásosok a megmondhatói, hogy milyen rossz minőségű anyagból kell általában gyorsan és minőségi munkát produkálni. Ott szvsz még ez a kijelölő is elvérezne.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6399) aldebaran válasza ToBeY (#6397) üzenetére


aldebaran
őstag

Használtam már ezt a toolt, csak lehet, hogy nem elég jól. Majd újra próbálkozom.

Bonfire: köszi. Tudtam, hogy tudod. :R

szerk: bonfire, igazad van, mert én olyan képet próbáltam, aminél a háttér nem volt homogén és azzal nem nagyon akart együttműködni. ezért is kerestem ezt a plugint.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6400) BonFire


BonFire
veterán

A feladat a következő: Ebből a képből kell kivágni a főszereplőt, illetve a maszkját elkészíteni. (Hogy utólag le tudjam ellenőrizni bármilyen színű háttérrel.) Lehet akár CS5-öt is használni a feladatra, vagy Fluid Maskot, Extractot; minden eszköz megengedett. Egyvalami nem: a hajszálak levágása és utólagos hozzárajzolása!

Felhívnám a figyelmet a haj, a szakáll valamint a piros falvédő találkozására a kép bal oldalán, illetve a jobb oldalon a haj falra vetülő árnyákára, amit a vaku okozott. Az árnyékot nem kérjük, csak a hajszálakat.

Bízom benne, hogy valamilyen csodafegyverrel megoldható ez a kísérleti jellegű feladvány! :D

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.