Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) Met válasza ViZion (#6500) üzenetére


Met
nagyúr

Nyilván nem tutorialt akarok írni :) de ennyiből meg némi leleményességgel meg lehet oldani, ha más nem F1, Search (keresés :P )

- Gondolom a tiff mentés megy
- Illuba Place, File menüben van (vagy F1 Search)
- Azt hiszem elég nagy a Trace feliratú gomb fent, rákattint, örül :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6502) animatrix11 válasza Hasek (#6494) üzenetére


animatrix11
őstag

Kedves arcképgyáros!

végre valami, igen igy valamit lehet látni rajta, manapság nehezen lehet normális bútort taláni, de mindkét szinben elég jól néz ki, meglátjuk, thx

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#6503) Rivaul


Rivaul
addikt

Hello.
Egy kis help kéne.
Van nékem egy alap kis a4-es digit táblám. Nah most az a problémám hogy a ps nem hajlandó rendesen kezelni. Látható késéssel reagál csak a rajzolásra. Ha natív módba rakom tehát egérként használom a tollat akkor ez megszűnik de úgy meg használhatatlan rajzolásra. Elemet cseréltem ps cs3-5-ig egyre rosszabb a helyzet az 5-ös már brutálisan csúszik. A paint vagy a manga studio ex hibátlanul kezeli :(
Valakinek nincs valami ötlete a megoldásra?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6504) ViZion válasza Rivaul (#6503) üzenetére


ViZion
félisten

Driverje van-e frissítve? Esetleg ha W7/Vista az OS-ed, akkor próbáld ki a kompatibilitási módot nála... Máshol azt írják, h a "Dynamic feedback" kikapcsolása segített, de mivel nem írtál típust, nehéz kiguglizni. [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6505) Rivaul válasza ViZion (#6504) üzenetére


Rivaul
addikt

Thx a választ.
Xp-alatt használok egy Medion Md41217 a4-es táblát. Tudom hogy a téma legalja de nekem csak itthonra kell rajzoláshoz nem melóhoz. Driverböl csak a gyári cd meg a vele azonos ős régi 2004-es-t találtam a neten. Medion oldalán már el is felejtették hogy gyártottak ilyet. A Dynamic feedback nem tudom merre lehet mert a ps-eim magyarok. :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6506) ViZion válasza Rivaul (#6505) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem is van Medion cuccom, egy kb. 60 kg-os monitorocska...
Háát nem tudom milyen a géped, de azért a PS rendesen leterheli, próbáld meg, h kevesebb memóriát engedsz a ps-nek, a medion progiját meg normál feletti prioritáson futtatod... hátha.
Sajnos csak tippelgetni tudok, szerintem tabletes topikokban érdeklődj, ott biztosan tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6507) Rivaul válasza ViZion (#6506) üzenetére


Rivaul
addikt

Okés megpróbálkozom vele. Most sajnos a kocsimba szállt el a fék az köt le :D Köszönöm a segítséget. :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6508) ViZion válasza Rivaul (#6507) üzenetére


ViZion
félisten

"Most sajnos a kocsimba szállt el a fék az köt le"

Nah, még egyel kevesebben lettünk ebben a topikban... :(

Sorry :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6509) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Aki nem ismerné az mindenképp nézze meg: PatchMatch

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#6510) ViZion válasza Des1gnR (#6509) üzenetére


ViZion
félisten

háát... nem is tudom. elsőre meggyőző, de alaposabban megnézve, még a videón is ott vannak a blur-al elmosott élek, a darabos illesztések...
Webre biztosan elég ez, de a nyomdai munkák némileg érzékenyebbek... pár % Cián keseríti a napjaimat most, mert a nyomdai gép nincs még rendesen kalibrálva, és szürkés lett a nyomásban... az ilyen blurok is látszanak rendesen a nagy plakátokon. Ilyenkor az egészre kell egy surface blur, vagy a por és karcok segíthet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6511) Des1gnR válasza ViZion (#6510) üzenetére


Des1gnR
őstag

Igen mi is ezt beszéltük egyik haverommal, hogy plakátoknál, katalógusnál ez nem elég jó. De engem már párszor kihúzott volna a csávából :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#6512) ToBeY válasza Des1gnR (#6509) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ezt a PatchMatch-et hogy lehet elérni,mert én sehol nem találom CS5-be?!

(#6513) Des1gnR válasza ToBeY (#6512) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nem tudom én sem találok semmit :F

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#6514) aldebaran válasza Des1gnR (#6513) üzenetére


aldebaran
őstag

Ezt írta az egyik fórumozó:

Patchmatch is the reason you'll be getting CS6 - only content aware fill and puppet warp are new for CS5.

Well, those and being able to extrude 3D objects from 2D shapes plus a ton of general improvements to the selection methods amongst other things, but no patchmatch for CS5.

Ha ő hazudik... :B

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6515) Gááboor


Gááboor
tag

Nem igazán ps kérdés, de hogyan tudom eltávolítani a bridge cs3-at? A programok telepítés eltávolítása résznél nem szerepel.

(#6516) ViZion válasza Gááboor (#6515) üzenetére


ViZion
félisten

A bridge a CS3 csomag része. annak az uninstallját futtasd, ott kérdezi, h mit akarsz eltávolítani.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6517) Gááboor válasza ViZion (#6516) üzenetére


Gááboor
tag

köszi.
Ps-el az is lejött csak először az illustratort un-installáltam azzal nem jött le, a telepítési meg már nincsenek a gépen.

(#6518) ViZion válasza Gááboor (#6517) üzenetére


ViZion
félisten

van MS oldalán install cleanup vagy mi... esetleg REVO uninstaller segíthet. ha manuálisan törölted a mappákat, akkor egy registry takarítás kiszedi a maradékot. Eusing free registry cleaner-t ajánlom, nem tudsz hibázni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6519) ViZion


ViZion
félisten

CS5... ez megvolt-emá' jómunkásemberekkéremszépen?
[link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6520) BonFire válasza ViZion (#6519) üzenetére


BonFire
veterán

Hát, ugye vitathatatlanul a legjobb ránctalanító. Most már csak mozgóképre kéne rágyúrni, hogy ne kelljen annyit sminkelni a filmeknél, oszt jónapot.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6521) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

64 bites Photoshop CS5-höz keresek plug-in filter-eket.

Kérlek ajánljatok valamilyen csomagot! Csak egyszerűbb filter-ekre van szükségem - kb. olyanokra, mint amilyenek a programban alapból benne vannak.

Köszönöm!

(#6522) ViZion válasza €uro (#6521) üzenetére


ViZion
félisten

PS-t elindítod, és a szűrőknél van... ezek kb. olyanok, mint ami a Ps-ben van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6523) BonFire válasza €uro (#6521) üzenetére


BonFire
veterán

Mér'? A 64 bites Photoshop CS5-ből kihagyták őket? :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6524) €uro válasza BonFire (#6523) üzenetére


€uro
őstag

Alapból 47 szűrő van a Photoshop-ban - legalábbis az enyémben.

Én ennél sokkal többől szeretnék válogatni. Úgy gondolom, hogy százával - ha nem ezrével - készülnek az ilyen egyszerű kis kiegészítő elemek a programhoz

.Egyébként *.8BF file-okra lenne szükségem. Találtam is már az Interneten különböző gyűjteményeket. De azok valószínűleg régiek lehetnek (nem CS5 kompatibilisek) vagy nem 64 bitesek.

(#6525) €uro válasza ViZion (#6522) üzenetére


€uro
őstag

A Photoshop-ban lévő szűrők nem kb. olyanok, mint amilyenek a Photoshop-ban vannak, hanem ugyanolyanok - miután azok ugyanazok.

(#6526) BonFire válasza €uro (#6524) üzenetére


BonFire
veterán

A 8bf fájlok egy az egyben a Photoshopból vannak kimásolva. Visszafelé kompatibilis, maximum tényleg a 64 bit lehet a gond, ha nem működik.

Azt nem tudom, hogy egyáltalán irkálnak-e 64 biteshez, mert anno kipróbálgattam egy rakás "külsős" szűrőt, beépülőt, ilyen-olyan csodafiltert, sharpenert, kivágót, miegymást, de végül egyik sem érte el a Photoshop saját gyári szűrőinek a színvonalát.

Az úgy van, hogy ha valaki kifejleszt egy jó szűrőt, vagy ötletet, az Adobe nagy valószínűséggel hamarabb felvásárolja a licencet és beleépíti a Photoshopba, mint hogy megjelenne önálló programként. Így volt a tartalomfüggő méretezéssel, amit nem a CS4-ben találtak ki. Előtte is létezett az algoritmus, csak a fejlesztőnek nem volt kapacitása önálló programmal a piacra lépni, és az Adobe benyelte, mint mindent, ami csak egy kicsit is jó! Ahogy tette azt a Syntrillium CoolEdit Pro-jával, és Adobe Auditiont csinált belőle, ahogy felvásárolta a Macromediától a Flasht, a Dreamweavert, a Captivate-et, vagy az Acrobattól a Readert és magát az Arcobatot.

Hidd el, nem találsz jobb cuccokat a beépítetteknél. Az Adobe gondoskodik róla, hogy ne legyen.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6527) €uro válasza BonFire (#6526) üzenetére


€uro
őstag

Ok, értem.

Mindenesetre meglepő, amit mondasz. Tényleg úgy gondoltam, hogy kismillió ilyen szűrő közül válogathat a felhasználó. E tekintetben azt hittem, hogy olyanok, mint a Font-ok.

(#6528) BonFire válasza €uro (#6527) üzenetére


BonFire
veterán

Amit legutóbb próbáltam, és teljességgel használhatatlannak találtam az a Versus® FluidMask® nevű csodamaszkolója!!! Nem elég, hogy fizetős, még xar is! Önállóan, "intelligensen" fölszabdalja a képet részecskékre, nekem "csak" be kell festeni azokat, amiket meg kívánok tartani, és azokat, amelyeket nem. Azért raktam a csakot idézőjelbe, mert egy nagyobb felbontású képnél ötezer apró darabkára vagdalja, aztán amíg ezeket befestegetjük, eljön a kikelet. Aztán egy fél nap pepecselés után csinál egy olyan xar kivágást, hogy annál még a sokat szidott Extract filter is hatásosabban dolgozott.

Ráadásul annyi idő alatt 20 hasonló képet kimaszkolok színmaszkolással, meg vegyes technikával.

Nem hiszek a demóknak. Még a mostani CS5 újításait is csak erős fenntartásokkal fogadom. Nincs olyan, ami helyettünk elvégzi a munkát. Maximum megkönnyíti.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6529) ViZion válasza €uro (#6525) üzenetére


ViZion
félisten

Örülök, h érted a tréfát.

Siheder koromban én is a pluginok varázsát kerestem... ejj, hamar rá kellett jönni, h 3 féle plugin van: Jó, ami a PS része, jó, de fizetős, ingyenes, de nem jó...

Alien skin-t ajánlom, más nekem nem jött be.
Esetleg vannak fraktál, meg kijelölős (fluid mask) pluginok, de a fene tudja...
A legtöbb inggyenes plugin olyan mint a zsiráf: szép-szép, de otthonra nem kellene...

64 biteshez sok plugin a régebbiekből nem fog működni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6530) Gave válasza €uro (#6527) üzenetére


Gave
addikt

Photoshop action-jei valojaban lehetoseget kinalnak ,hogy egyszeruen elkeszitsd a sajat "szuroidet. Nem tudom elsosorban milyen alkalmazas miatt kell ennyi fele szuro, de rengeteg esetben minimalis utannajarassal jobb effekteket lehet talalni mint amit a szurok nyujtanak. Van rengeteg szuro, legtobb ami kicsit is minosegibb mar nem ingyen van illetve ahogy BonFire emlitette kimondottan magas szinvonaluakat nem nagyon fogsz talalni amire ne lenne jobb alternativa az alap programban.

Talan nemi inspiracio, hogy habar CS3-at hasznalok (nagyreszt webre) az elso CS-el is boven kiegyeznek mert mar abban is megoldottam ami nagyon kellett.

Vegul egy kis gyujtemeny az egyik szerintem top tematikus online magazinrol.

(#6531) BonFire válasza ViZion (#6529) üzenetére


BonFire
veterán

Amúgy ez az Alien Skin mit tud? Mert néhány videóból nem igazán derül ki.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6532) ViZion válasza BonFire (#6531) üzenetére


ViZion
félisten

Amik a bemutató videójukban is vannak...
Felületek, szőr, tűz, jég, króm, fa, felhők, stb. egy klikkre.
Az Eyecandy sok mindent tartalmaz, ezért jó, h nem kell keresgélni, hogyan legyen fából a betű...
A tecsőn kell nézegetni, és eldönteni, érdemes-e telpíteni egy-egy plugint.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6533) BonFire válasza ViZion (#6532) üzenetére


BonFire
veterán

Ott nézegettem. Egyébként szokásom a free plugineknél is, hogy megnézem, van-e róla videó a YouTube-on. Nem csak képalkotásról van szó, hanem mondjuk hangszerről. Ami jó és népszerű, arról vannak videók, amiről nincs, azt nem érdemes felrakni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6534) €uro válasza ViZion (#6529) üzenetére


€uro
őstag

Meg fogom nézni ezt az Alien Skin-t. Köszi!

(#6535) €uro válasza Gave (#6530) üzenetére


€uro
őstag

Lehet, hogy nem is feltétlenül szűrőre van szükségem!

Konkrétan arról van szó, hogy egy közösségi oldalra szánt fényképet szeretnék egy kicsit felturbózni/átalakítani. Határozott elképzelésem nincsen - pusztán csak valami effektet szeretnék rátenni komolyabb munka nélkül, vagy akár csak egy kattintás árán. Ezért gondoltam, hogy az alap szűrőkhöz hasonló kiegészítők egyszerű és gyors megoldással szolgálnak majd.

Egyébként elsősorban én is weblapkészítéshez használom a Photoshop-ot. Viszont még kezdő vagyok. Ami kellett, azt azért eddig mindig meg tudtam csinálni vele. De a ritka használat miatt a különböző technikákat gyakorlati szinten még nem tudtam elsajátítani.

Visszatérve a filterekhez, vagy effektekhez - azokat például a weblapkészítésnél is hasznát venném.

Köszönöm a linket!

(#6536) BonFire válasza €uro (#6535) üzenetére


BonFire
veterán

Néhány egyszerű tutorial segítségével a hétköznapi képeket elég jól fel lehet dobni. Pl fókusz manipulációval: kijelölöd a képen, amire a figyelmet rá akarod irányítani, és azt élesen hagyod, a többit meg elmosod blur-rel.

Vagy pl a színek játékával. A fő figura színes, a kép többi része fekete-fehér. (Vagy fordítva.) Vagy csak egy bizonyos szín jelenik meg, a többi fekete-fehér. Keress Sin City effektet, a tutorial.hu-n találsz. Nagyon hatásos.

Egy színtelenítés, majd szépia árnyalat, némi generált por és karc, valamint lyukkamera effekt (a szélei felé vignetta szerűen sötétedik) remek régi kép effektet kapsz.

Lehet a színeket redukálni, hogy képregényszerű legyen. Mindezt egy action-nel is lehet, amit fentebb belinkeltek, ott megtalálod.

És persze mindezeket lehet variálni. Nem sok lépésből állnak, egyszerű műveletek, és máris feldobja a hétköznapi képeket.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6537) BonFire


BonFire
veterán

Itt van néhány példa, amit mondtam.

1) Fókusz manipuláció + egy kis extra:

2) Játék a színekkel – partifotó:

Ez utóbbi nem kijelöléssel, csupán egy Black&White korrekciós réteggel készült, valamilyen keverési módban. El lehet azzal is remekül szórakozni; néhány esetben igen érdekes eredményt ad.

Persze ezek egy kicsit túl vannak csicsázva, de talán jól szemléltetik a mondanivalót.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6538) aldebaran válasza €uro (#6535) üzenetére


aldebaran
őstag

Itt egy szépia / színes. Egyszerűen kijelölöd a fő témát, új rétegre rakod, a többi részét szépiával, vagy fekete fehérre rakod....

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6539) €uro válasza BonFire (#6537) üzenetére


€uro
őstag

Ja, tényleg egyszerű és jó kis manipulálások.

(#6540) €uro válasza aldebaran (#6538) üzenetére


€uro
őstag

Ez is jó nagyon!

(#6541) hólabda


hólabda
csendes tag

Sziasztok!
Nem sikerül a cs5 magyarítása
Valaki esetleg.
A cs5 nem a C meghajtóra van telepítve hanem az E-re
:W :W

Tudom mit gondoltok,de már megszoktam a magyar nyelvűt

(#6542) hólabda válasza hólabda (#6541) üzenetére


hólabda
csendes tag

Bocsi lemaradt a kérdőjel... :W :W

(#6543) ViZion válasza hólabda (#6541) üzenetére


ViZion
félisten

Nyugi, az angolt megszokni nem nehéz, és sem a tutorialokkal, sem a segítség kéréssel nem lesz bajod. Adj neki pár hetet szerintem, ha nem érzel rá, akkor cserélj. DE NE.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6544) hólabda válasza ViZion (#6543) üzenetére


hólabda
csendes tag

De én mindig magyart használtam, jelenleg a cs4- et.
Ez a természetes.

(#6545) hólabda válasza ViZion (#6543) üzenetére


hólabda
csendes tag

A tutoriálokat könnyű lefordítani-)))) A böngésző is elvégzi :K
Mindegy akkor váltva használom a 4-essel, és majd csak összejön.

(#6546) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Van olyan aki jól tud rajzolni szabadkézzel és segítene?Nem egy nagy dolog-ról lenne szó,de egyszerűen nincs hozzá kézügyességem hogy megrajzoljam

(#6547) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Hali!
Segítségre lenne szükségem. A lenti csillagot kellene Photoshoppal elkészíteni.

A lényeg: 750x750-es méretben kellene, transparent háttérrel, fekete színben. Teljesen szabályos ötágú csillagot szeretnék, ami különlegessé tenné, az az, amit pirossal is kiemeltem, hogy a csillag minden ágába belóg az előző ág egyik szára. Amit illusztrálni próbáltam, hogy ennek a szárnak milyen legyen a vége, csak sajnos ezt nem tudtam Painttel megcsinálni a kicsi ábrán, ezért "nagyítottam ki". Természetesen a csillag körvonalát vastagabbra szeretném kicsit, hogy látsszon, hogy a belógó szár vége ilyen ferde.

Remélem érthető volt a leírásom, előre is köszönök minden segítséget.

UI: logónak lenne, nem tudom ez számít-e valamit (de nem weblaphoz vagy munka céllal, csak hobbi)

[ Szerkesztve ]

(#6548) ViZion válasza Psychonaut (#6547) üzenetére


ViZion
félisten


Remélem megfelel. el akartam küldeni path-ként is, de a 64 bites nem tudom hova a fenébe menti (custom shapes-ként mentve nem került ba a mappába...), ha kell, majd megkeresem.

Kárpótlásul itt van ez. Kötelező.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6549) ViZion


ViZion
félisten

Betűtípus ajánló (free):
Tiza
Urban fonts
Blue Vinyl fonts
High Fonts

Ingyen pluginok:
Reindeer
Easyfilter
Bleach Bypass

Ingyen képek:
Google :)
Openphoto
Texture warehouse

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6550) n_gy_k


n_gy_k
aktív tag

Helló

Kivágtam egy szív alakot egy képből, amit beillesztettem egy új képbe. Nekem csak a szív alakra lenne szükségem. Hogy tudom eltüntetni a fehér hátteret, hogy csak a szív maradjon meg mindenféle háttér nélkül.

Kösz

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.