Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) BonFire válasza ViZion (#6549) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem a MyFonts jött be a legjobban. Ott lehet szűrni közép-európai karakterkészletre, és 0$-os végösszegre is. Szépen összeállítja az ember a batyut, és letölti. Abban tutira lesz Ő és Ű is, ami a legtöbb ingyenes fontletöltő oldalon hiányzik.

Tutorial a használatáról

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6552) ViZion válasza n_gy_k (#6550) üzenetére


ViZion
félisten

A kivágott alkatrészt amikor beilleszted, akkor új rétegre kerül. az alatta levő réteg elől kikapcsolod a szemet, a maradékot pedig png formátumban mented. lásd fentebb a csillag.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6553) BonFire válasza n_gy_k (#6550) üzenetére


BonFire
veterán

A szívet körbejelölöd valamivel Pennel vagy gyorskijelölővel. Ezek után hozzákapcsolsz egy rétegmaszkot, vagy akár ki is törölheted a kijelölésen kívül eső részt.

Utána PNG formátumban mented.

ViZion: Azt nem mondta hogy körbevágta, csak azt, hogy kivágta, ami történhetett éppen a szögletes kijelölővel is. Azért nem tudja eltüntetni a hátteret.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6554) Psychonaut válasza ViZion (#6548) üzenetére


Psychonaut
addikt

Majdnem tökéletes, ami még kellene, azt megpróbáltam megcsinálni Paintben, elrondítva ezzel a csillagot (bocsi). Szóval kb. ilyesmi vastag körvonal kellene, és a lényeg, hogy láttszon a ferde rész minden egyes "belógás" végén. Csak 2-t csináltam meg, na ez kellene mindre.

(#6555) BonFire válasza Psychonaut (#6554) üzenetére


BonFire
veterán

Mondjuk, ha egyszerre összefoglalod, hogy milyen legyen, akkor talán nem kéne vele kétszer dolgozni. Meg lehet csinálni, nem nagy dolog, de jó lenne, ha nem külön-külön találnád ki, hogy éppen mi mutatna rajta még jól. Írd le a színét a formáját a vonalvastagságot, meg amit akarsz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6556) Psychonaut válasza BonFire (#6555) üzenetére


Psychonaut
addikt

"Amit illusztrálni próbáltam, hogy ennek a szárnak milyen legyen a vége, csak sajnos ezt nem tudtam Painttel megcsinálni a kicsi ábrán, ezért "nagyítottam ki". Természetesen a csillag körvonalát vastagabbra szeretném kicsit, hogy látsszon, hogy a belógó szár vége ilyen ferde."

Idézet az előző hsz-ből.
Ennyi kellene csak, amit az utolsóban is felvázoltam.

(#6557) tibi72 válasza Psychonaut (#6554) üzenetére


tibi72
aktív tag

Valami ilyen:

(#6558) tibi72 válasza Psychonaut (#6554) üzenetére


tibi72
aktív tag

Vagy igy.

(#6559) ViZion válasza tibi72 (#6558) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi. éjjel volt, töröltem a path-ot... ma meg lusta vagyok, és van pár -=PH=- -s kolléga akikel hentelünk Battlefielden kicsit :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6560) Psychonaut válasza tibi72 (#6558) üzenetére


Psychonaut
addikt

Köszi, ez jó lesz! :R

(#6561) hólabda


hólabda
csendes tag

Tudnátok segíteni?
Eddig csak egy kis 40 gigás P4 tulajdonosa voltam.De a cs4 üzemelt símán.Gpu val együtt.
Most beruháztam(de minek)..(

Intel(R)G33/G31 Express Chipset Family
Na valami ilyesmi a videó kártyám neve, az új gépen.
A cs4- és a cs-5 se hajlando a Gpu használatára.
A régi masinám eszerint jobb volt?
Vegyek bele videó kártyát?Csak hobbinak használom a programokat.De olyan dühös vagyok hogy legszívesebben kidobnám a gépet az ablakon. Na nem engedhetem meg magamnak!

Mit csináljak?

(#6562) ViZion válasza hólabda (#6561) üzenetére


ViZion
félisten

AZ integrált GPU-t lehet nem kedveli... Ha frissíted a driverjét, és restartolsz, utána sem hajlandó akkor az a gond. Veszel egy PCI-e VGA-t, és fog menni, legrosszabb esetben.
Nálam sem megy céges ATI 9550AGP karin... de túlélhető.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6563) hólabda válasza ViZion (#6562) üzenetére


hólabda
csendes tag

Megpróbálom.

(#6564) BonFire válasza Psychonaut (#6560) üzenetére


BonFire
veterán

Az Intel(R)G33/G31 Express Chipset Family nem támogatja a GPU-t. Tudom, mert nekem is olyan van. Videokártyára nem költök egy fillért se. A GPU eddig sem hiányzott, most sem hiányzik.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6565) Dluinet válasza hólabda (#6563) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mért kéne hozzá videokártya, szerintem (de inkább 100%) a régi gépeden sem kezelte.
Semmilyen hátrány nem ér, és nem is fog hiányozni a GPU gyorsítás.
Ha vennél is bele olyan kártyát aminek a GPU-ját használná, akkor sem vennél észre semmi különbséget a napi használat során. Max amikor a képet elforgatod vagy nagyítod, akkor nem egy ugrás lesz, hanem liveba mutatja.
Itt van róla videó. Szerintem erre kidobni 20000HUF-ot felesleges.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6566) ViZion válasza Dluinet (#6565) üzenetére


ViZion
félisten

Azért van különbség, hogy megéri-e a videókarira beruházni, a fene'se tudja.
Nincs árnyékolás körbe, ez akkor derül ki, amikor ~30% szürke keretet raktam, és kerestem, h miért nem látszik... :)
Persze valóban nem élet-halál, de én megszoktam otthon, cégnél meg fura, h nem lehet lódítani a rajzlapot.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6567) ViZion válasza Dluinet (#6565) üzenetére


ViZion
félisten

sorry a dupláért, sz¤rozik a net

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6568) hólabda válasza Dluinet (#6565) üzenetére


hólabda
csendes tag

Kezelte a régin,de abba komoly videó kártya volt.
De ha anélkül is üzemel a Cs-5 akkor én egészen jól megleszek nélküle.
Köszi nektek..
A magyar nyelvre ültetés viszont sikerült,

(#6569) total90


total90
veterán

Hello!

Lenne egy sürgős kérdésem és gondolom a szakavatott PS használók erre könnyen megadják a választ.
Van egy fotópályázat és a kép, amit be kell küldeni, az a következő kép kell, hogy kinézzen: méret: 300 dpi, A5, 14,8 x 21 cm, lehetséges formátumok: jpg, tiff
Na, kiválasztom a képem (10 megapixelben készült), akkor PS-ban hol tudom a kért értékeket beállítani?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6570) Dexter68 válasza total90 (#6569) üzenetére


Dexter68
addikt

Image/Image Size

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#6571) Oracle


Oracle
senior tag

Üdv!

Cs5-ön csak nálam nem működik a noiseninja plugin MAC-en? Windowson működik nemértem mi lehet :F

(#6572) Oracle válasza Oracle (#6571) üzenetére


Oracle
senior tag

Közben rájöttem, elfelejtettem 32bites módban indítani :DDD

(#6573) Steve-0


Steve-0
őstag

Egy hardveres kérdéssel fordulnék hozzátok, érezhetően gyorsabban lehet dolgozni PS 5-ben megfelelő GPU támogatással?
Van vkinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Tehát a jelenlegi gépembe vennék egy combosabb VGA-t amit kitud használni a PS is, itt jönne a második kérdésem: mindenképpen Nvidia VGA-t kell vennem?

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#6574) Dluinet válasza Steve-0 (#6573) üzenetére


Dluinet
nagyúr

http://prohardver.hu/tema/adobe_photoshop_topic/hsz_6565-6565.html

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6575) total90 válasza Dexter68 (#6570) üzenetére


total90
veterán

Köszi, de lenne még egy kérdésem. Van egy 10 megapixeles képen, 4.5 MB alapból... beállítom a kérté értékeket és 6300x4440-es felbontású lesz, no meg 12 MB. Ez normális? A 300 dpi miatt van ez a nagyobbodás?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6576) Dluinet válasza total90 (#6575) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Azért mert 6300x4440pixel
3150×2200-as már 3MB lenne

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6577) tibi72 válasza Dluinet (#6574) üzenetére


tibi72
aktív tag

Sajnos nem tuddok egyetérteni veled hogy nem hiányzik GPU gyorsitás. Ha használod gyorsabb minden feldolgozás és pluginok haszálatánál is. És már a CS4 és CS5 is nagyon is rá támaszkodik a videokártyára .Nem csak a forgatásban és nagyitásban kell,hanem 3D dolgoknál is ,ammi CS5 nél már nagy szerepet játszik a mai grafikus tervezésnél. Szoval felejtsük el az integrélt alaplapokat .Venikell egy jo alaplapot ,Procit ammi legalább 3ghz-es ,Memoria minél több annál jobb,Egy külön vinyó ahova csak a photoshop dolgozk.Videokaribol sem az árát kell nézni hanem mit tudd legalább GPU gyorsito támogatásnak adatait is(ami nem 20eFt ).Sajnos már most nem elég egy internetezésre összerakot gépek erre a programokra Ez ugyan az mint az ujabb és ujabb játékoknál erösebb gépek kellenek hogy fusanak.

(#6578) Dluinet válasza tibi72 (#6577) üzenetére


Dluinet
nagyúr

New Open GL/GPU features in Adobe Photoshop CS5:

* Scrubby Zoom
* HUD color picker
* Color sampler ring
* Brush dynamic resize and hardness control
* Bristle Brush flotilla
* Crop with Rule of Thirds grid
* Adobe Repousse
* 3D overlays, including ground plane, widget, light widget, bounding box for mesh and materials.

OpenGL/GPU features in Adobe Photoshop CS5 and CS4:

* Smooth Display at All Zoom Levels
* Animated Zoom Tool
* Animated Transitions
* Hand Toss Image
* Birdseye View
* Rotate Canvas
* Smooth Display of Non Square Pixel Images
* Pixel Grid
* Move Color Matching to the GPU
* Draw Brush Tip Editing Feedback via GPU
* 3D GPU features include:
o 3D Acceleration
o 3D Axis
o 3D Lights Widget
o Accelerated 3D Interaction via Direct To Screen
o 3D Ground Plane
o 3D Selections via a Hi-light Overlay

Forrás

Mindenki döntse el saját maga, hogy erre érdemes drágább videokártyára pénzt adni.
Én helyette egy Wacom táblát vettem.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6579) tibi72 válasza Dluinet (#6578) üzenetére


tibi72
aktív tag

Az nagyon jo nekem is volt csak egy Wacom intuos 3 A5 Wide-om de le cseréltem az uj tipusra Wacom Intuos 4 L -ra és nagyon jo
Ez az enyém::

[ Szerkesztve ]

(#6580) Steve-0 válasza Dluinet (#6578) üzenetére


Steve-0
őstag

Valószínű, hogy előbb akkor váltok egy 4 magos processzorra, aztán lehet később egy VGA is belekerül.

(#6581) Dluinet válasza Steve-0 (#6580) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Legalább 6GB memória kéne, de az csak 64biten megy :(
4GB-m van, de csak 3GB-t kezel a 32Bites oprendszer, 64bit meg még macerás lenne nekem.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6582) ViZion válasza tibi72 (#6579) üzenetére


ViZion
félisten

Kérlek ilyen táblákat NE postoljatok, rohadtul idegesít, hogy nekem

:O :O :O NINCS :O :O :O

Nekem 4 GB ram van, 2 magos CPU, meg 64 bit W7, HD4770-val.
Ha sikerül cserélek 4 magosra, meg még ram...
Átlag feladatokra, vagy webes melókra az én konfigom is bőven elég. Nagy prosiknál, plakátoknál van lassulás picit.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6583) Dluinet válasza ViZion (#6582) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Megéri a 4 mag?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6584) ViZion válasza Dluinet (#6583) üzenetére


ViZion
félisten

hajaj... mivel játszom is :)
gyakorlatban még nem tudom.
nem szoktam benchmarkokat bújni, de az újabb progik már erősen támogatják a párhuzamosítást.

nem tudom méretezni, sorry

Másik

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6585) total90 válasza Dluinet (#6576) üzenetére


total90
veterán

Ezt vágom, csak a 10 megapixeles kép felbontása 3648x2736@75dpi. Ezt ha átalakítom a megadott méretre centiben, tehát A5-ös lapformátumra 300dpi-re állítva, akkor a felbontás megnő a duplájára. Ez a dpi miatt van?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6586) BonFire válasza ViZion (#6584) üzenetére


BonFire
veterán

Ha feltöltöd a poszthoz a képet, kapsz egy thumbnailt is, amit beillesztesz, és pont olyan széles lesz, mint a kommentdoboz, amire kattintva eredeti nagyságban meg lehet nézni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6587) ViZion válasza BonFire (#6586) üzenetére


ViZion
félisten

...kivéve, ha a kép-re kattintasz alul, ahol url-t adsz meg :)

total90:
megnyitod a képet. image size:300 ppi, resample image elől a pipát vedd ki...
2. variáció: új canvas, 300 ppi, a Neked kedves méret, színmód. erre behúzod a képedet, majd ctrl+T

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6588) BonFire válasza total90 (#6585) üzenetére


BonFire
veterán

Naná, mivel a kettő fordítottan arányos egymással! Ha ragaszkodsz a mérethez mm-ben, és a felbontáshoz dpi-ben, akkor nőni fog, amennyiben növeled a mm-t. Ha a felbontást növeled csak mondjuk 72-ről 300 dpi-re, emellett a pixelek számát is megtartod, akkor viszont a milliméterek száma csökken. Ez teljesen nyilvánvaló, nem?

Mindig azt ugatom, hogy az alapok, kérem, először az alapokat tessenek már megtanulni, valamint az elmélet legalább annyira fontos, mint a gyakorlat, mert mire jól beleéli valaki magát, hogy már Photoshop guru egyszer csak valamit élesben kell csinálni, és akkor a legkézenfekvőbb dolgokat is magyarázni kell, és akkor elszontyolodik, hogy mégsem az.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6589) ViZion válasza BonFire (#6588) üzenetére


ViZion
félisten

ejj, ne legyél szigorú. fotós, de a pályázathoz fix méretek kellenek, itt kérdezett.
Ne morcosíts :((( , mert három évente cserélek telót, erre most 5 nap alatt lesz 2 új...
horror itt.
mi ehhez képest a Te midi bizgentyűs rendelésed...? :)
...és most nyomatják kb. 20× az OVI store hirdetést... fene az összes vackot, legyen má' egy EMP bombám...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6590) BonFire válasza ViZion (#6589) üzenetére


BonFire
veterán

Hát nem tudtad, hogy a papírtologatókkal nem szabad szóba állni? A főnököt kell keresni egyből, ha az nincs, a helyettesét, ha az sincs, a sorban alatta következőt. Nem Mancikát az ügyfélszolgálatról, mert ő csak azért van ott, mert a törvény előírja, de fingja sincs sem a technikáról, sem a hibaelhárításról, sem arról, hogy egyáltalán ki illetékes intézkedni az ügyben. A főnökre kell ráborítani az asztalt! :DDD

1ébként ha jól emléxem a fogyasztóvédelmi törvény kimondja, hogy 8 napon belül a vevő bármikor visszaléphet a vásárlási szándékától indoklás nélkül!

A vásárlástól való elállás joga

A vevő az áru átvételét követő nyolc munkanapon belül indoklás nélkül elállhat a vásárlástól a 17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet a távollevők között kötött szerződésekről, 4.§ és 5 § szerint.

Jól emlékeztem. Szóval legközelebb, ha ilyen van, vissza kell vinni és visszakérni az árát, majd a szomszédban, ahogy talán jobb az ügyfélszolgálat megvenni egy másikat.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6591) ViZion válasza BonFire (#6590) üzenetére


ViZion
félisten

háát amennyire én tudom, már ez a törvény nincs, csak 72 órán belüli csere, ha hibás a termék. Mivel flottás vagyok, így sajna csak telefonon lehet ügyintézni, vagy BP-en. a helyi boltból eltanácsoltak...
Sebaj, hétfőn futár és csere. lenyugodtam, és már a vérnyomásom is a normális 150-en van. :Y

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6592) BonFire válasza ViZion (#6591) üzenetére


BonFire
veterán

150 még kissé magas! Arra még gyógyszert írnak. A max plafon 140/90, úgyhogy igyál egy kis nyugtató teát vagy masszíroztasd meg a talpadat valakivel! :DDD

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6593) total90 válasza BonFire (#6588) üzenetére


total90
veterán

Köszi az infót :R Ezzel nem voltam tisztában :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6594) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Letöröltem az Adobe Bridge-t erre mindig jön az ablak hogy frissiteni akarja.Hogyan lehet ezt kinyomni?

(#6595) ViZion válasza ToBeY (#6594) üzenetére


ViZion
félisten

jobb felső sarokban az X -el :K
sorry.
Minek letörölni? elfér, vagy nem? Telepítsd vissza...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6596) rii


rii
nagyúr

csápó

PS-ben meg lehet icnsálni, hgyegy képet nem freetransformal kicsnítek csak le, hanem elôbb talán SMart Object-ként definiálni, és aztán lekicsinyíteni, mert így megôriznlé az eredeti méretét is, ha ki szeretném nyerni nagyban?

jobb klikk a LAYER-en és convert To smart Object?

és eredeti méretben meg doble Click-el tudom visszakpani?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6597) Pacák válasza rii (#6596) üzenetére


Pacák
senior tag

Ha File menü-place paranccsal illesztesz be mondjuk egy jpg -t, akkor megvan az eredeti kép is, nem kell újra kinyerni a psd -bôl, kevesebb a para is. Ezt double-clickes dolgot honnan szeded, hogy visszaállítja eredeti méretre a psd -ben a Smart object -et? CS2 -ben pl. nem ismerek ilyen megoldást. :)

Nuclear launch detected

(#6598) ViZion válasza rii (#6596) üzenetére


ViZion
félisten

vagy behívod a képet, ctrl+j, és az új réteget formázod, a régi elől láthatóság ki, így megmarad az is, fileméret nagyobb, de biztos ami ziher.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6599) Gave


Gave
addikt

Udv,

Van valami egyszeru/elegans megoldas ilyen "pixel" ikonok keszitesere? vagy 1px ecset aztan ameg jo nem lesz? :)

Mindenfele jotanacsert halas leszek. Koszi

(#6600) BonFire válasza Gave (#6599) üzenetére


BonFire
veterán

Úgy látszik, a fórummotor megette a hszt. Szóval ceruzával rajzold, egy pixeles mérettel. Akkor ilyen lesz. Értelemszerűen nagyobb képet is lekicsinyíthetsz és megpróbálhatod végigpötyögtetni cerkával (új rétegen, majd az eredetit kitörlöt), csak vigyázni kell, hogy ilyen kis képen ne legyen semmi túl részletes, mert az mint elvész.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.