Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) BonFire válasza ViZion (#6749) üzenetére


BonFire
veterán

Nálam sg, techline, pcforum, itcafé – nem feltétlen ebben a sorrendben. Egyik ezért, másik azért. Érdekes, hogy bár mindegyik oldal IT/tech alatt fut, teljesen más rajta a hangulat, a szokás, a hangnem. Itt pl értelmesen lehet vitázni, de az sg-n csak flémel mindenki orrba-szájba. A pcforum meg problémamegoldó hely, bár ott is nagy a flame. A techline-on azt szeretem, hogy reg nélkül is hozzá lehet szólni a cikkekhez. Egyébként nem látogatnám, mert ami programot ajánlanak, azok általában nem működnek, a többi meg langyos víz. Talán ez az oldal az arany középút.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6752) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Van egy kisebb képem ami ilyen mozaik szerű. Csak rosszul van vágva és ha mozaikba illesztem pl háttérképnél vagy weboldalom, meglátszik a rossz illesztés és megtörik a kép. Valaki megtudja nekem nézni, javítani ha lehetséges? Nem értek hozzá :B

(#6753) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Aki ráér az megcsinálná nekem hogy ezt a katonát körbevágná (lézernél valahogy nekem nem sikerűl) és a ruhájáról a logót és a felíratott eltüntetné?! thx!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6754) BonFire válasza ToBeY (#6753) üzenetére


BonFire
veterán

Csak a Conrad-ot kell eltüntetni, vagy a logót is? Mert utóbbi neccesebb.

A lézert (hajat, szőrt, ilyesmiket) ilyen képeknél általában nem kijelöljük, hanem levágjuk és újrarajzoljuk. Csodák nincsenek, még CS5-ben sem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6755) ToBeY válasza BonFire (#6754) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A saplkán a logó és conrad felírat nekem is megy, a nagy logóval gyűlt meg jobban a bajom.Szóval elég lenne csak azt és akkor majd a lézert újra rajzolom meg körbevágom.

(#6756) ToBeY válasza ToBeY (#6755) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Na megcsináltam (talán nem lett olyan rosz,mivel avatar-nak lesz mind1)
Már csak a nagy logo van hátra.

[ Szerkesztve ]

(#6757) BonFire válasza ToBeY (#6756) üzenetére


BonFire
veterán

Csak egy tipp: a nagy logóhoz klónozd a bal mellvédőjét a másik oldalra. Valahogy úgy lehetne kiszedni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6758) ToBeY válasza BonFire (#6757) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ok megpróbálom köszi. Ez amúgy is rosz lett még dolgozom rajta

(#6759) Met válasza ToBeY (#6758) üzenetére


Met
nagyúr

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6760) ToBeY válasza Met (#6759) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Wow köszi szépen király lett.
Már csak a fekete hátteret kell leszednem,mert én hülye így raktam be :DDD

(#6761) ViZion válasza ToBeY (#6760) üzenetére


ViZion
félisten

jóember, ez nem Warhammer 40k?
upsz, nem, C&C... uhh, benéztem...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6762) Met válasza ToBeY (#6760) üzenetére


Met
nagyúr

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6763) Met válasza Met (#6762) üzenetére


Met
nagyúr

Lejárt az idő :U
Kicseréltem a lézert

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6764) ToBeY válasza Met (#6763) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi szépen a segítséget közben megcsináltam a lézert meg a transzparens hátteret most már király. :K

(#6765) aldebaran válasza Met (#6763) üzenetére


aldebaran
őstag

azt elárulod, hogy tudtad ilyen profin leszedni? klónoztál egy csomót? Vagy hogy? Ha klónoztál, honnan?

Egyszerűen néha tátva marad a szám, amikor ilyesmit varázsoltok. :Y

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6766) BonFire válasza aldebaran (#6765) üzenetére


BonFire
veterán

Szvsz a másik csecsiről klónozott, plusz egy kis foltozó is bejátszik (patch tool) esetleg, sőt, néha még az ecsetet is be kell vetni és újra festeni. De majd ő leírja, ha akarja. Türelem kell hozzá sok.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6767) ToBeY válasza aldebaran (#6765) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Engem is érdekelne hogyan sikerűlt ilyen hamar ilyen profin megcsinálni?!

(#6768) Met válasza BonFire (#6766) üzenetére


Met
nagyúr

Jaja, nagyjából ennyi volt a történet:)
Pontos részletekre nem emlékszek

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6769) aldebaran válasza Met (#6768) üzenetére


aldebaran
őstag

Pedig a részletekben van elásva a lényeg... :((( :O

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6770) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Hali!

Erre tud valaki v.mi okosat?

Lumia 520

(#6771) Met válasza Brianiac (#6770) üzenetére


Met
nagyúr

A Channels panelen ha végig kattintgatod a színeket akkor talán látszik ha bele van javítva

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6772) BonFire válasza aldebaran (#6769) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem így sikerült logótlanítani.

Persze csak kísérleteztem, sikerül-e.

Ez úgy történt, hogy Pennel kijelöltem a logót. Majd Levels... Itt elkezdtem húzgálni a csúszkákat, amíg elég fakó nem lett, hasonló a környezetéhez. Utána elővettem a szögletes lasszót, azzal darabonként jelöltem ki a megmaradt vonalakat, és a fótozóval sima textúrát húztam rájuk máshonnan. Néha a Healing Brusht is használtam –, ez valamivel hatékonyabb a klónozónál, mert figyelembe veszi az alap eredeti árnyalatát, és csak a textúrát módosítja.

Kiindulásnak ez a videó megteszi. A többi türelem és pepecselés. :))

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6773) Brianiac válasza Met (#6771) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Értem, köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Lumia 520

(#6774) aldebaran válasza BonFire (#6772) üzenetére


aldebaran
őstag

Köszi! :R
Most már csak nekem is meg kell csinálni gyakorlásképp. :K

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6775) BonFire válasza aldebaran (#6774) üzenetére


BonFire
veterán

Én eredeti nyelvű filmplakátokat szoktam "magyarítani", mert a magyar változatból általában csak ~200 px méretűeket lehet találni. Ilyenkor jobb híján megműtöm magamnak. [link] Na, ott sokat kell "logótlanítani", vagy "betűtleníteni", mielőtt a magyar címet és szöveget rátennénk, de gyakorlásnak kiváló. Néha egész hajmeresztő a feladat, főleg, ha a háttér tartalma zsúfolt és nem lehet elmosni a retusáló eszközökkel. Volt olyan, amikor egy betűvel elpepecseltem fél napot, mert a mögötte lévő részt "ki kellett találni" és gyakorlatilag újrafesteni.

No, és az újrafestés után rá kellett utánozni a JPEG-tömörítés zaját, hogy olyan moslék legyen, mint a környezete. :D

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6776) aldebaran válasza BonFire (#6775) üzenetére


aldebaran
őstag

Igen, láttam a borítókat. :K
Nem is gondolná az ember, hogy milyen nagy meló magyarítani egy ilyet.

Általában csak "read only" vagyok a fórumon. :)

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6777) BonFire válasza aldebaran (#6776) üzenetére


BonFire
veterán

A hivatásosoknak, akik megveszik a jogokat, nem nagy meló, mert ők megkapják a nyersanyagot. Csak nekünk kell rajta bütykölni. És néha még csak nem is hasonlít az eredetire – mármint a hivatásosok munkája. Sem a font, sem az effekt.

Ezt tegnap csináltam. Szvsz elég jól sikerült leutánozni az eredeti effektet. Persze a font az nem pont ugyanaz, de nagyon hasonló.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6778) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Sziasztok!Lenne egy problémám, amire a megoldás lehet, hogy nagyon egyszerű, de nem bírok rájönni. Hogyan lehet elérni, hogy a levilágításnál a szöveget ne hagyja fehéren a háttéren? Magyarul, ha van pl. egy cián hátterű plakátom egy pl. fekete szövegem, akkor ugye a fekete egyértelműen a szöveg, de a cián háttéren ott marad fehéren a szöveg helye. Valahol biztosan be lehet állítani....... Szerintetek?

(#6779) aldebaran válasza BonFire (#6777) üzenetére


aldebaran
őstag

Mondjuk akkor lehetne látni a különbséget/hasonlóságot, ha az eredetit is mellé teszed. Mert így olyan, mintha ez lenne a gyári. :Y :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6780) Met válasza Bobby G. (#6778) üzenetére


Met
nagyúr

Tedd Multiply-ra a szöveg réteget. Mintha olvastam volna ilyesmit, hogy ez a megoldás :U
De lehet nem :)

Vagy a szöveg feketéje ne csak 100% K legyen hanem mind a 4 szín legyen 100%

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6781) Bobby G. válasza Met (#6780) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Megnézem! Ha minden 100 %-ra veszek, az a nyomdásznak erős szívás.... Főleg ha 1 vagy 2 színt nyom egyszerre.

(#6782) Dluinet válasza Met (#6780) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"hanem mind a 4 szín legyen 100%"
Ne mert megvernek a nyomdászok. Ráadásul a magas festékterhelés miatt vagy fogni fog a festék vagy nagyon meg kell porozniuk. De négy színnel pontosan összeállni vékony betűknél sok selejttel lehet csak.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6783) Bobby G. válasza Dluinet (#6782) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Ezt mondom én is... Corelben lehet ilyet...:(

(#6784) Dluinet válasza Bobby G. (#6783) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Igen, Photoshopban csak képeket készítünk.
A nyomdai munkákat Indesign-be, Quark-ban vagy Illustrator-ban készítjük.
A Corel dekoros munkákra való vagy max névjegykártyára.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6785) Bobby G. válasza Dluinet (#6784) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Na ja... A dolog pikantériája, hogy az Indesign indulás után azonnal leáll, a Quark meg el sem indul......:(( Régi szép XP-s idők....:)

(#6786) Dluinet válasza Bobby G. (#6785) üzenetére


Dluinet
nagyúr

:F

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6787) BonFire válasza aldebaran (#6779) üzenetére


BonFire
veterán

Azért nem tettem oda az eredetit, mert a Google seperc alatt kiköp ezeret, de legyen. Íme: :))

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6788) BonFire válasza Dluinet (#6784) üzenetére


BonFire
veterán

"A Corel dekoros munkákra való vagy max névjegykártyára."

Nono! Ilyet ne mondjunk! A Corelnek is ugyanúgy megvan a Photoshopja (pixelgrafikus szerkesztőprogramja), mint az Adobe-nak, PhotoPaint-nek hívják. Van egy sokkal egyszerűbb is, az a PaintShop Pro. Az előbbi tudásban vetekszik a Photoshoppal, csak teljesen más logika szerint épül fel. Emellett ugyanúgy van neki vektorgrafikus rajzprogramja, mint az Adobe-nak az Illustrator, azt hívják CorelDraw-nak. A CorelDraw is tud mindent, amit az Illu, csak teljesen más megközelítésből. Mindent, amit az Illuval meg lehet csinálni, a CorelDraw-val is meg lehet. Ha valaki ismeri a programot. Csak nem szabad a Photoshop helyett használni, ugyanis nem ugyanarra való!

Az, hogy isten háta mögötti falvacskákban (mint nálunk) incifinci, önjelölt PC-guruk egy PC-boltban a CorelDraw-t kizárólag névjegykészítésére használják, nem jelenti azt, hogy csak annyi tud. A PC-guru annyit tud. Ez az ő szegénységi bizonyítványa.

Elég csak megnézni a CorelDraw clipartját és ámuldozni. Én utoljára a 6.0-t láttam, de abban is remek rajzok voltak, azóta meg eltelt vagy 10 év és már ki tudja hol tartanak. Vélhetőleg nem visszafele fejlődnek ők sem. A Corel anno legalább külön lemezen több ezer illusztrációt szállított a programjához, amit fel lehetett használni kiadványokban, míg az Illustratorról ez sem mondható el.

Szóval jó a Corel, csak nincs akkora hájp körülötte, mint az Adobe termékei körül. De mindenképpen a professzionális programok között van a helye.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6789) Dluinet válasza BonFire (#6788) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akkor másképp fogalmazok:
A CorelDraw nem való nyomdai munkára, arra ott Corel Ventura. De mindenki jobban jár az Indesing-nal vagy Quark-kal.
CorelDraw-val készített melóktól (nem corel fájlba leadottakra gondolok, hanem PDF-re) félünk, mint a tűztől. Soha nem az jön ki, amit a megrendelő akar.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6790) Met válasza Dluinet (#6789) üzenetére


Met
nagyúr

Én Corelt használok, de ha nyomdára kell küldeni és nem direkt színes a nyomat akkor rettegek, hogy mi lesz a vége :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6791) Dluinet válasza Met (#6790) üzenetére


Dluinet
nagyúr

CorelDraw legfontosabb beállítása nyomdára:
Tools –►Colormanagment–►optimazed professional output és az ablak aljában CMYK kiválasztva.

PDF készítése:
postcript nyomtatóval kompozit (nem szeparált) prn vagy ps fájl készítése
majd csak CMYK munka esetén Acrobat Distiller –►PDF/X-1a készlet
vagy direkt szín esetén PDF/X-3 készlet alapján PDF generálása.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6792) Met válasza Dluinet (#6791) üzenetére


Met
nagyúr

Ezt le tudod fordítani X5-re? Mert olyan faszán átvariálták a Colormanagment részt :((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6793) ViZion válasza Bobby G. (#6778) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Neked az Overprint kell. Ennek az a lényege, h ha a X színű háttérre 100K feketével írsz, akkor a festék felvitelekor a papírra ha elcsúszik a fekete réteg -akár csak 1 px-t- máris fehér halo lesz a szöveg körül.
Erre megoldás az overprint, azaz a felülnyomás. Ezt így nem találni PS-ben, a szöveg legyen 100 K és multiply. Ilyenkor a réteg színéhez hozzáadja az alatta lévő szín értékét.
Tehát ha van 20 cyan a háttéren, akkor a betűknél (100 k multiplyt megadva) pipettázva a szín 20-0-0-100 lesz. Így ha elcsúszik a fekete réteg, akkor sem lesz fehér elmosódás, mivel alatta is mindenhol ott a 20 cyan. 4×100 feketénél az a baj, hogy: festéket pazarlod, mert a legfeketébbhez is elég a 40-40-40-100, másrészt a száradási idő őrületesen sok lesz.

Ma voltam egy számomra új nyomdában. A szórólapon a fekete keret, és a fekete raszteres részek kb. +2 óra száradási időt jelentettek volna. Mivel 2 oldalas a dolog, így nagyon bukó, addig áll a gép, stb... Levettük, elhalványítottuk, kész.

Dluinetnek igaza van, ahol corelben dolgoznak, ott nem lesz corel->pdf mert nem elég stabil a végeredmény. PDF-et az újabb, digitális nyomdák hálálják meg, minden egyéb esetben tiff, ha corelben készült, akkor cdr + fontok, de a nyomdával egyeztetni kell. Én ma kimentem hozzájuk, mert jobb személyesen látni mi a "pálya". Pl. azt is megtudtam, h címkénél ne vágojelezve küldjem az egy db-ot, mert tucatnyit raknak a papírra. Tehát oda is tiff.

Met: "Én Corelt használok, de ha nyomdára kell küldeni és nem direkt színes a nyomat akkor rettegek, hogy mi lesz a vége"
A legfontosabb Corel okosságok: ungrup, export to eps... majd ezt PS-ben összerakod, hajháló... :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6794) Dluinet válasza Met (#6792) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Preset Desitination -ban milyen lehetőségek vannak?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6795) BonFire válasza Dluinet (#6789) üzenetére


BonFire
veterán

Ebben az a fura, hogy a nyomdában, ahol dolgoztam (100 évvel ezelőtt) mindent Corellal szerkesztettek. Mondjuk nem is voltak minőségi kiadványok, leginkább szórólapot, reklámújságot nyomtam, ott meg majdnem mindegy, milyen moslék, a lényeg a nagy példányszám. Nemigen voltak benne fényképek, csak kész grafikák, afféle illusztrációk klipartból. Azok meg olyan színűek, amilyenek.

No, és persze én nem láttam, mit és hogyan szerkesztenek, én már csak a kész anyagot kaptam levilágításra, aztán be a gépbe és nyomás!

(Ez egy szóvicc... én találtam ki – hogy van az a szó, hogy nyomni, ezzel utaltam a nyomtatásra, meg az a másik a futásra, hogy nyomás, és így továbbvittem gondolatban, ilyen humorosan. :DDD )

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6796) ViZion válasza BonFire (#6795) üzenetére


ViZion
félisten

fantasztikus...már a festék oldószerek hatása... :DD Tudtam, h valami nem stimmel a nyomdászokkal... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6797) Dluinet válasza BonFire (#6795) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Filmre világítottál le?
Milyen gépen?
Milyen programmal?
Milyen kilövő programot használtál?
Lemezeket készítettél?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6798) BonFire válasza Dluinet (#6797) üzenetére


BonFire
veterán

Ez nem egy nagyipari nyomda volt, csak egy kis házi barkács, kettő db egyszínes, ívnyomó géppel, de a típusát nem tudnám neked megmondani. Nem szakmám. A nyomnivalót fólián kaptam, és fényérzékeny nyomólemezre kellett levilágítani. Aztán előhívni, fixálni, majd be a gépbe a nyomóhengerre.

Néhanapján többszínű nyomtatást is csináltunk, ilyenkor többször lett az ív megnyomva, így a nyomtatási idő a duplája, triplája lett, illetve igen később már négy színnel ment, amikor már megvolt a négyfejes gép, de akkor én már nem voltam ott.

A sok vegyszer közül csak a kromofág volt necces, amikor a váltótársam úgy tért nyugovóra, hogy nem mosta le a gépet, és beleszáradt a festék. Volt olyan, hogy egész álló nap csak azt vakartam róla. Volt a gépben vagy 30 festékezőhenger, azokat mind kiszedegetni, lecsutakolni (mert az önmosó program csak akkor ér valamit, ha még nem száradt bele a festék...), vízhengereket dettó, az ellennyomóhengerről a gumiköpenyt le, arról kromofágozni... mire mindent lemostam, két pár bőr munkáskesztyű is átégett. És persze azt a nyomólemezt már ki lehetett dobni, ha félbe is volt a munkával. Ő megtehette, mert a főnök veje volt, én meg 26 órákat szoptam egyfolytában miatta... Eh! Piszok egy meló volt. Akkoriban kezdtem idegbeteg lenni. :O

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6799) Dexter68


Dexter68
addikt

Asszem, néhány dolgot rendbe kéne tenni:

1. Ha mind a négy színt 100%-ra veszed, akkor a festék egészen egyszerűen nem szárad meg.

2. Coreldraw-val dolgoztam ´89-2001-ig. Nagyon könnyű megtanulni, nagyon kényelmes a használata. De pontatlan volt. Ha pl. egy vonalat nem a saját tengelye körül forgattam duplikálva fokonként-kétfokonként (pl. napsugarak), akkor a 360. foknál nem ért össze, hanem elmászott, mint a marx téri felüljáró annó. És a 9-es verzióig irgalmatlan szar volt a színkezelése (bár ahogy elnézem, Met a mai napig szopóágon van vele). Hiába állítottam be pontosan a színeket, mivel be volt építve egy kikapcsolhatatlan UCR/GCR algoritmus, ő a saját kénye-kedve szerint módosította azokat. Ez többnyire sokba kerül. Már egy munka esetén is többe kerülhet, mint egy illustrator.

3. Corel Ventura vérprofi tördelőprogram, még a Xerox fejlesztette ´86-ban és még a Corel sem tudta elrontani. A színkezeléséről nincs tapasztalatom, a tipográfiai képességei viszont nagyon profik.

4. Mindent a megfelelő célprogrammal kell csinálni. Hiába van látszólagos összemosódás, hiába van a dobozokra ráírva, hogy ezt is tudja, azt is tudja, az csak a marketingesek parasztvakítása, nagyon óvatosan kell bánni velük. Az Adobe is hol beleteszi a 3D-t a Photoshopba, hol kiveszi belőle attól függően, hogy jól mutat-e a dobozon a felirat az új verziószám mellett, de a régi nyűgöket, bugokat, hibákat évek óta görgeti maga előtt.
Párszor pár helyen már kifejtettem, hogy egy kiadvány úgy készül, hogy a fotók és egyéb pixel alapú anyagok egy pixelgrafikus programban kerülnek feldolgozásra, a vektoros illusztrációk vektorgrafikus programban és a végén egy tördelőprogramban gyúrjuk össze az egészet a folyószövegekkel együtt egy egységgé. Ha ismerjük a használt programok korlátait (tehát nem azt kell elsősorban tudni, hogy mit tud a program, hanem azt, hogy mit nem tud), akkor majdnem mindegy, hogy Corel, Quark vagy Adobe. Ismerek olyan tipográfus kollégát, aki könyveket tördelt wordben(!) és szakmailag teljesen jó volt a végeredmény.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#6800) ViZion válasza Dexter68 (#6799) üzenetére


ViZion
félisten

Jó a word is, én a párom szakdogáját -mivel abban írta, úgy kérték- abban javítottam és tördeltem. De azért egy könyvet nem vállalnék...

Szigorúan szubjektíven: a DTPnek igazodnia kell a megrendelőhöz ÉS a nyomdához is. Sokan az utóbbit elfelejtik. Pedig egy telefon, esetleg pár e-mail, vagy egy személyes találkozás során sok későbbi idegeskedéstől megóvjuk a nyomdát és magunkat is.
Elvileg ha bele kell nyúlni a nyomdában az anyagba, akkor azt ki is számlázhatja, mivel nem volt nyomdakész... tehát ha úgy tetszik a saját boldogulásom is azt kívánja, h a nyomdával éppen úgy egyeztessek, mint a megrendelővel.
Ha normálisak (azok lesznek, mert látják a kedvező hozzáállást, és nem egy f¤$z DTP-s, hanem kolléga leszek rögtön...) megbeszélés 10 perc alatt, mindenki boldog (ha a megrendelő időben megálmodja mi a fenét akar...) :K nálam ez bevált, ha volt is gond, szóltak (mehetett volna elgépelve, vagy hibásan is, ha nem jó fej a nyomda), elnézést, javítom, köszönöm.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.