Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) BonFire válasza total90 (#5600) üzenetére


BonFire
veterán

Oda van írva, hogy Pennel! Azzal még az orrából kicsüngő fikát is körül tudod rajzolni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5602) Dexter68 válasza total90 (#5600) üzenetére


Dexter68
addikt

Meg lehet csinálni Lasso-val is. Én pl. nagyon ritkán használom a pen-t maszkolásra.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5603) BonFire válasza Dexter68 (#5602) üzenetére


BonFire
veterán

De abban a konkrét tutorban nem maszkolni kell, hanem a kijelölt területet lemásolni új rétegre, majd elforgatni. Ha csak maszkolni kéne, azt meg lehetne oldani szögletes és kerek ecsetek váltogatásával is.

És habár így is meg lehet csinálni, ilyen alakzathoz mindenképpen a Pent javaslom.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5604) total90 válasza BonFire (#5601) üzenetére


total90
veterán

Hát, nem sokat javultam :W Pedig ráközelítek eléggé és apró részenként haladok a Pennel... de nem nagyon jön össze normális kivágás :O

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5605) Dexter68 válasza total90 (#5604) üzenetére


Dexter68
addikt

Azért, mert pennel nem ideális az, hogy apránként haladj. Pennel el kell találni, hogy nagyjából hová kell tenni a csomópontot, hogy utána a „nyeleivel” szépen beállítsd a görbét.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5606) BonFire válasza total90 (#5604) üzenetére


BonFire
veterán

Így kell Pennel megrajzolni a Pathot. Egyáltalán nem kell elaprózni. Nézd meg, az enyémen hány csomópont van. Görbéket kell kialakítani, nem egyeneseket. Hajon vagy szőrzeten kívül minden, ismétlem: minden alakzatot körbe lehet rajzolni pennel. Nincs olyan bonyolult alakzat, amivel ne boldogulna.

Nézd meg ezt! A tesóm rajzolta Photoshopban Pennel! Felhívnám a figyelmedet a ruha aprómintás virágocskáira! Csupán türelem kérdése. Ez a kép nem Illu trace. Ez Ps+Pen+Egér! Még digitális táblája sincs.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5607) Fleed


Fleed
aktív tag

Egy képnek különböző képmegjelenítőkben más a színe. windows kép- és faxmegjelenítőben is rossz és photoshop cs4ben is mostmár rossz (=szinesebb) irfanviewban és photofiltre-ben is jó a kép. előre is köszönöm a segítséget!

(#5608) ViZion válasza Fleed (#5607) üzenetére


ViZion
félisten

a windóz kép+fax megjelenítő gáz, főleg a win7-é teljesen retek...
Nézd meg a szín módot, cmyk képet nem tudnak megjeleníteni a mezei nézegetők színhelyesen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5609) BonFire válasza ViZion (#5608) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem XP-n teljesen megfelelt a Wkép és faxmegjelenítője. Azonban a W7-ben olyan kibeb***ul lassú lett, hogy kénytelen voltam feltenni egy IrfanView-t. Amivel mellesleg nem is jártam rosszul, mert kellemesen meglepődtem, hogy a PSD fájlokat is meg tudja jeleníteni.

A Hidat sosem szerettem. Erőforrás pazarló alkalmazásnak tartom.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5610) attiati


attiati
veterán

visszatérve a logó és háttérszín viszonyára

Az az érdekes, hogy van egy logóm, aminek szintén fehér a "kerete", és weboldalra téve mégis átveszi a sárga háttér színét. Az összes többi viszont megtartja a fehér "keretét". Ez mitől függ?

szerk: most látom, hogy az az 1 png fomátum, a többi pedig jpg vagy gif. Tehát ezek szerint elég, ha eredeti png formátumú bármilyen hátterű logót találok, akkor annak a kerete azonosulni fog a háttér színével? (mégsem kell körbevágni? :) )
Vagy talán az is elég, ha átkonvertálom őket?

[ Szerkesztve ]

(#5611) BonFire válasza attiati (#5610) üzenetére


BonFire
veterán

Minden esetben ki kell vágni és átlátszó háttérre helyezni az alakzatot. A PNG annyiban okosabb, mint a JPG, hogy képes tárolni az átlátszó(áttetsző) képpontok információit is külön színcsatornaként. Képzelj a három (vörös, zöld, kék) mellé még egy virtuális csatornát, ami az áttetsző képpontok adatait tárolja. Ezt hívják Alfa csatornának.

Amikor PNG-be mentjük, azt jobbára azért tesszük, mert szeretnénk átlátszó tartalmat megjeleníteni. Egyébként sok esetben a JPG tömörítése jobb, de az nem tudja tárolni az áttetsző pixeleket.

Itt bővebben olvashatsz az Alfa csatornáról. Azt hiszem sikerült szemléletesen bemutatnom.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5612) total90 válasza BonFire (#5606) üzenetére


total90
veterán

Köszi, de most nézem, hogy nálam egész más a puzzle textúra ilyen. Meg tudnál dobni azzal, ami neked van? Az jobban tetszik :)) Hátha a te textúráddal jobban megy majd a dolog.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5613) BonFire válasza total90 (#5612) üzenetére


BonFire
veterán

Mivel nem tudom, hogy a hotmail mekkora mellékletet fogad, a YouSendIt-en keresztül megy. Ne töröld ki a YouSendIt mailt, én küldtem. Lesz benne egy link, amiről letöltheted.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5614) total90 válasza BonFire (#5613) üzenetére


total90
veterán

Köszönöm :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5615) total90 válasza BonFire (#5613) üzenetére


total90
veterán

Huh, összeszenvedtem egy ilyent:

Az a gondom, hogy nem megy a Pennel való kijelölés dolog. vagy is körberajzolom jól, de amikor körbeérek, akkor úgy mutatja, mint ha csak simán körberajzoltam volna :W Ezután meg a Layer/New/Layer via cut cucc nem elérhető :O
Ha Lasso Tool-al rajzolom körbe, az nagyon béna, de Magnetic Lasso Tool-al egész pofás és a kijelölés megy... a Layer/New/Layer via cut dolgot is bírom és aztán a puzzle szem kivevése, formázása is megy.
A fenti képen tehát Magnetic Lasso Tool-al csináltam (kicsit belekaptam a közepédbe véletlen :DDD ), de hát a körbevágás nem szép :(((

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5616) ViZion válasza attiati (#5610) üzenetére


ViZion
félisten

akkor valszeg. azért lesz a keret sárga, mert ott áttetsző pixelek vannak, tehát nem 100% fehérek. Képnézegetőben -ha fehér a háttér- akkor nem látod, de a honlapon igen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5617) ViZion válasza total90 (#5615) üzenetére


ViZion
félisten

a pennel megrajzolt alakzat egy path, vagyis nem kijelölés. lehet lessoval is szépen, a magnetic lasso, és egyéb okosságok ritkán adnak jó eredményt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5618) BonFire válasza total90 (#5615) üzenetére


BonFire
veterán

Mert a Pen nem úgy működik. Azzal csak egy útvonalat hozol létre, amit később tetszés szerint felhasználhatsz. Ha akarod, akkor egy ecsetvonás fogja követni, ha akarod kijelölés lesz belőle.

Ez a cikk jó kiindulás. Elméletnek megteszi. Ha létrehoztad az útvonalat, a Layer palettán kattints a harmadik tabra, amelynek Paths a neve. Itt meg fogod találni az útvonalat; Work Path-nak hívják. Azért ez a neve, mert ez ideiglenes csak. Ha új útvonalat kezdesz rajzolni, az előző automatikusan eltűnik. Dupla kattintással és névadással megmarad.

Ebből úgy tudsz kijelölést csinálni, hogy Ctrl+klikk az útvonal bélyegképére, vagy alul a középső ikonra kattintasz (Load path as a selection), vagy magán a képen a Pennel jobb gombbal kattintasz, és a helyi menüből kiválasztod a Make Selection... menüpontot.

Ezután már működni fog a Layer via Cut, amit egyébként Ctrl+Shift+J-vel is elvégezhetsz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5619) attiati válasza BonFire (#5611) üzenetére


attiati
veterán

köszi :R , akkor ez mégsem ilyen egyszerű :)

(#5620) attiati válasza ViZion (#5616) üzenetére


attiati
veterán

És ez valamiből megállapítható gyorsan, hogy áttetsző e a logo háttere?
(Anélkül, hogy belepróbálgatnám a weboldalra az összeset, vagy photoshop-ban kéne kutatnom)

(#5621) ViZion válasza attiati (#5620) üzenetére


ViZion
félisten

Csinálsz egy teszt oldalt, ahol tudod pl. css-el cserélni a hátteret...
Bár ha van PS, én azt használnám.
Ha nem kellenek a transzparens pixelek, akkor símán mentsd vmi progival jpg-ként, és viola... máris kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5622) total90 válasza BonFire (#5618) üzenetére


total90
veterán

Köööszi :R Sikerült egész jót összehoznom :C

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5623) total90 válasza BonFire (#5618) üzenetére


total90
veterán

Az előbb csak kipróbáltam a Pennelést... most megcsináltam egy puzzle darabkát is. Ilyen lett: [link]. Azért el lehet szórakozni ezzel elég szépen :) Köszi még egyszer a cikket, nem tudtam eddig, hogy a Direct Selection Tool-al lehet babrálni a Pen-el bejelölt pontokat. Így azért egyszerűbb a dolog :K
Egyébként, amit adtál linket ott találtam még érdekességeket. Kipróbáltam pl. a "szellem" készítést is. Az egész egyszerű :)) Azzal ilyet hoztam össze: [link].
Kösz még egyszer a segítséget :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5624) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!
Lehet, hogy volt korábban, de az alábbi ablak pattog fel a Photoshop megnyitásakor (tudom, hogy le lehetne lőni, de én az okát szeretném megszüntetni), és nem vágom, miért, pedig elvileg a legfrissebb ATI-driver van fent a gépen. Videókártya: SAPPHIRE HD 3850 256MB.
Mondjuk most az jutott eszembe, hogy a Windows 7-tel együtt jött a DirectX 11 is, lehet, hogy az a gáz, hogy az én kártyám még csak DirectX 10.1-et támogat? :F Vagy ennek nincs köze hozzá?
Köszi a segítséget! :R

"Az Adobe Photoshop CS4 termékben már megtalálható a grafikuskártya-gyorsítás. Javasoljuk, hogy látogassa meg a videokártya gyártójának weboldalát, és töltse le, majd telepítse a legfrissebb illesztõprogramokat. További tájékoztatásért látogassa meg a
http://www.adobe.com/go/kb404898_hun_HU oldalt."

CS4 hardveres gyorsítás

Sk8erPeter

(#5625) BonFire válasza total90 (#5623) üzenetére


BonFire
veterán

Jó dolog a Pen, csak gyakorolni kell vele. Ha már automatikusan megy a használata – tudod, mikor kell Ctrl-t, mikor Altot nyomni – és nem a menüből választod ki a Pen eszközöket, gyorsan lehet vele dolgozni. Csodálkozni fogsz, hogy tudtad eddig nélkülözni. Pl egy adalék, hogy ha lenyomod a CTRL-t, akkor átvált Direct Selection Tool-ra, és máris igazíthatod a csomópontokat és a vezérlővonalakat.

+1 tipp. Ha nehéznek tűnik a görbe vezérlők helyes beigazítása, magára a két csomópont közti görbe szegmensre kell kattintani (Ctrl+lal), és húzogatni az egeret. Ilyenkor mindkét csomópont vezérlői egyszerre mozognak és formálódik a görbe szegmens.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5626) tibi72 válasza Sk8erPeter (#5624) üzenetére


tibi72
aktív tag

Én nem foglalkoztam vele .Akkor is fel löki ha felfrissited a legujabbra is.Én szerintem CS4 ben nem igazán sikerult nekik grafikus kártya gyorsitás és video kártya frissitéstöl várják a csodát hogy jobb lesz a program.És ezért rakták be ezt a figyelmeztetést!! De ez csak az én magán véleményem,Ezektöl függetlenül CS4 a leggjobb!!

(#5627) Sk8erPeter válasza tibi72 (#5626) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ez nem volt túl meggyőző, mert pont, hogy ráfeküdtek a hardveres gyorsításra. De ha esetleg tudsz ennek az ellenkezőjéről, akkor tájékoztass. :U

De neked milyen videókártyád van? Adatlapodon nincs semmi adat...
Érdekelne, hogy másnál is dobálja-e a hibát, vagy esetleg ATI-specifikus a probléma, vagy valami más van a háttérben. Nem igazán szoktam megelégedni azzal a válasszal, hogy "valami miatt nem megy". :D

Sk8erPeter

(#5628) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#5627) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most olvasgatok:
A Photoshop CS4 GPU-t és OpenGL-t használó funkciói, és azok korlátozásai
»»»
Támogatott GPU-k és operációs rendszerek
»»»
List of tested graphics display cards in Photoshop CS4

És itt konkrétan a tesztelt videókártyák között nincs az enyém (HD 3850), de ha a 4850-nel megy, meg a következőkkel is, akkor nem értem, miért ne kéne mennie az enyémben:
ATI Radeon
ATI Radeon 4850 512 MB
Radeon x3870 x2 512MB
Radeon x2900HD 512MB
ATI Radeon HD 2400 256MB
Radeon x1900XT 512MB
ATI Radeon x1800 - 512MB
Radeon x1800 256MB

Esetleg más tapasztalt ilyen jelenséget a telepítést követően CS4-nél?
Az is jelezze, akinél nem volt (videókártya típusa?), megköszönném. :R

Szerk.: Persze nem azt kérem, hogy az egész topicot dobáljuk tele azzal, hogy "nekem nem!", "nekem igen!", csak pár ember tapasztalata is jól jönne. :B :))

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5629) total90 válasza BonFire (#5625) üzenetére


total90
veterán

Azért voltam meg eddig a Pen nélkül csak néhány napja használok PS-ot :)) Tényleg még csak ismerkedek a programmal. Ja, köszi a tippet :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5630) total90 válasza Sk8erPeter (#5628) üzenetére


total90
veterán

Nekem 8800GT-m van, de ezzel az ablakkal még nem találkoztam... habár a 8800GT a teszteltek listáján van :U Itt minden OK :P

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5631) Sk8erPeter válasza total90 (#5630) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az jóféle kártya :)
Köszi, hogy jeleztél. :R

Sk8erPeter

(#5632) tibi72 válasza Sk8erPeter (#5628) üzenetére


tibi72
aktív tag

Nekem nVidia 9600 GT 512MB Kártyám van! Én is látam a listát a kártyákrol és az alapján vetem .!

(#5633) tibi72 válasza Sk8erPeter (#5628) üzenetére


tibi72
aktív tag

El olvastam amit ajánlotál GPU hibajelenségek megoldásaira.Igazán megmondva olyan az egész mint amikor kisérletezget az ember most ezt kapcsold be most ezt kapcsold ki de ha nem megy akkor kappcsold ki a GPU-t és használd ugy,mert a vége mindegyiknek az!
Nekem valami olyan érzésem van mint annak idején a Vistával kapcsolatban hogy már az elsö héten hozták javito frissitést mert ez nem volt jo az nem ment ,és uttána jött hogy ezt jelöld be ezt vedd ki..,vegyél uj gépet ha az semm jo tedd vissza a réggi rendszert.És mi lett a vége ki jött Win7-t.Én szerintem igazán nem foglalkoztak vele .Kikelet hozni egy uj verziot mert csökentek az eladások és összedoptak valamit,mert ha ki kapcsolod a GPU-t akkor olyan mint a CS3.És erre mi lesz a válasz mert rebesgetik CS5-t(ez a gondolat menet csak az én szélsöséges véleményem,)) :K :))

(#5634) Horka1


Horka1
tag

Kolléga urak.

PS-hez névjegykártya plugin létezik? Tehát arra gondolok, hogy megszerkesztgetem a névjegykártyát és a PS szépen készít belőle nyomtatási oldalt netán nyomtatást, anélkül, hogy kézzel kellene méretezgetni, meg elhelyezgetni az oldalon.

Ja: PS 7.0-hoz

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#5635) Dexter68 válasza Horka1 (#5634) üzenetére


Dexter68
addikt

Nem valószínű, hogy van, mégpedig azért, mert névjegyet nem szoktunk photoshopban csinálni. Az Illustratoros, de leginkább indesignes meló.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5636) Sk8erPeter válasza tibi72 (#5633) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Kikelet hozni egy uj verziot mert csökentek az eladások és összedoptak valamit,mert ha ki kapcsolod a GPU-t akkor olyan mint a CS3."
Erről van valami hihető forrásod? :U
Ha nem, akkor ne dobálózzunk már csak úgy a nagy szavakkal... Honnan veszed, hogy csökkentek az eladások?
És azért a Photoshop CS4-et szerintem ne mossuk össze a Vista hiányosságaival. Azért kicsit más kategória a kettő. Ráadásul a Photoshop nem Microsoft-termék, szerencsére... :D

Valami katasztrófa a helyesírásod... :N ("kikelet" (gondolom itt nem a tavaszra gondoltál ;]), "csökentek", "összedoptak", "ki kapcsolod", mindez egy mondatban, a vesszőhibákat már nem is említettem... :Y)

Sk8erPeter

(#5637) sonajdoba


sonajdoba
csendes tag

seggitsetek :F :F :F :F

van egy teflafal azon minden teglat kulon ki kell jelolnom nincs valami modszer amivel gyorsan es hatekonyan es persze pontosan ki tudom jelolni . minel hamarabb a valasz annal tobbet segitettetek vele elore is koszi szepen

(#5638) BonFire válasza sonajdoba (#5637) üzenetére


BonFire
veterán

Amennyiben a vörös tégla jól elkülönül a szürke habarcstól, ki kéne próbálni a gyorskijelölőt, vagy a varázspálca eszközt. Azokkal viszonylag gyorsan megy. Persze ez képfüggő.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5639) sonajdoba


sonajdoba
csendes tag

/dl/upc/2010-01/28/228998_ejsu3smuomqnns2k_1.jpg
/dl/upc/2010-01/28/228998_ejsu3smuomqnns2k_1.thumb.jpg

Erol van szo

(#5640) sonajdoba


sonajdoba
csendes tag

a teglat ki kell belole szedjem at kell rakjam szurkebe aztan vissza kell tegyem egy panton szinre es eleg preciz kijeloles kell hogy szep lehgyen . idaig kezzel csinaltam ez a 3dik ma es meg van ketto es mar nagyon faradt es turelmetlen vagyok :O :O :O :O

help my

(#5641) BonFire válasza sonajdoba (#5639) üzenetére


BonFire
veterán

Szép, nagy felbontású, éles kép! A gyorskijelölővel gyönyörűen ki tudod jelölni. Végezhetsz színszűrést is, aztán ami nem kell, azt kiveszed a kijelölésből gyorsmaszk nézetben ecsettel.

Ha csak erről van szó, cseréld ki a tégla színét! Csak a csajt kell kijelölni, hogy az ne legyen benne, és kész.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5642) sonajdoba válasza BonFire (#5641) üzenetére


sonajdoba
csendes tag

legyszi ezt ird le hogy hogy kell csinaljam mert meg kezdo vagyok es kliens levag ha nem lesszek meg idobe. elore is koszi szepen

(#5643) Dexter68 válasza Sk8erPeter (#5636) üzenetére


Dexter68
addikt

Monnyuk azért nem fejlődött akkorát a photoshop a 4-es óta, mint amennyire a marketingesek verik a nyálukat. Leszámítva, hogy kivették a 7-esből a 3d funkciókat, hogy melldöngetve visszarakhassák a CS4-be :P

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5644) BonFire válasza sonajdoba (#5642) üzenetére


BonFire
veterán

Kezdő vagy, nem tudod azt sem, hogy kell kijelölni, és már KLIENSED VAN HATÁRIDŐS MUNKÁVAL??? Te aztán bátor gyerek vagy, csak ez nem így működik. Ezt nem fogod megtanulni két perc alatt, én pedig hadd ne magyarázzak már el egy több órás tananyagot egy hsz-ben. Vannak az alapvető eszközhasználatról tutorialok, de konkrét recept nincs. A gyakorlást pedig nem tudod megspórolni.

Ezzel bebuktál.

Segítség

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5645) sonajdoba válasza BonFire (#5644) üzenetére


sonajdoba
csendes tag

nem arrol van szo hogy bator vagyok . csak most ebredt fel a kliens hogy nagyon surgosen kell neki valami es meg nem mosgok profin a photoshopban. legalabb angolul ird le anevet annak amivel csinalni kellene azt amit probaltal mondani. de ha nem akkor is koszi a seggitseget

(#5646) sonajdoba válasza BonFire (#5644) üzenetére


sonajdoba
csendes tag

es azt is sajnalom hogy senkitol seincs akitol megtanuljam ezert onmagamtol tanulom ugy ahogy tudom. de azetrt kosz a seggitseget :(((

(#5647) Horka1 válasza sonajdoba (#5640) üzenetére


Horka1
tag

Mit akarsz vele pontosan? Mi az, hogy átrakni szürkébe? Szürke színű legyen a tégla? Vagy a háttere? És az ember aki ott van, azzal mi legyen?

Pontosan írd le, hogy milyen végeredményt akarsz látni, amikor készen van a kép.

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#5648) BonFire válasza Dexter68 (#5643) üzenetére


BonFire
veterán

Annyit nem fejlődött, amennyit az upgrade-ért elkérnek. :DDD De néhány dolog kényelmesebb, mint a CS3-ban. Pl. a tabos ablakszerkezet. Ezt kitalálhatták volna hamarabb is. Nagyon hasznos, hogy a maszkot már nem kell feahter-íteni, hanem rugalmasan szabályozható, mennyire legyen életlen. Ha meggondoljuk magunkat vissza lehet húzni egy csúszkán élesre. Ezt CS3-ban úgy oldottam meg, hogy az eredeti maszkot pluszban belementettem a doksiba – biztonság kedvéért.

Tetszik a Clone Stamp és a Healing Brush azon tulajdonsága, hogy viszi magával az Alttal felvett mintát, tehát már lerakás előtt tudjuk, hogy fog mutatni.

Tetszik a Vibrance – az intelligens színtelítettség. Csak oda hat, ahol kevés a szín. Gyakran használom.

Amit viszont agyon hájpoltak, a tartalomfüggő méretezés, az ablakelrendezések, soha nem használom. A nézet elforgatását sem, mert nálam az OpenGL nem működik. Különben sem használok digitalizáló táblát, és ez akkor jön jól. Rajzolás közben forgatni a lapot. Nem tudom kihasználni a GPU nyújtotta roncsolásmentes nagyítási fokozatokat sem, mert a videokártyám nem támogatja, pedig ez is hasznos lenne.

A 3D nem érdekel Photoshopban. Ha modellezni akarnék, akkor 3DSMaxot, vagy Blendert használnék erre a célra, ugyanis a Blender milliószor hatékonyabban használja az erőforrásokat, mint a PS 3D-ben. Nálam csak küszködik. Modellezni pedig nem lehet vele, csak textúrázni. Szóval az nálam felejtős.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5649) sonajdoba válasza Horka1 (#5647) üzenetére


sonajdoba
csendes tag

a teglet at kell rakjam panton szinre a fuga benne az fekete marad es az ember az pedig fekete es magenta. ugyanis flexora kell elokeszitenem es ott nem tudnak sok szint szepen nyomtatni ezert kell hogy a teglak panton szinbol legyen.

mar megcsinaltam egy nagyot de most ebredt fel a kilens hogy neki kell meg 5 kicsi es a kijeloles rengeteg idod vesz fel ha a kijelolesi idot le tudnam csokkenteni akkor meg lennek elve mint hal a vizbe .

[ Szerkesztve ]

(#5650) BonFire válasza sonajdoba (#5645) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor leírom, habár ha nem tudod, hogy a gyorskijelölő a Quick Selection Tool, akkor szvsz használni sem fogod tudni. A varázspálca pedig a Magic Wand Tool. Mindkettőt a kijelölő eszközök csoportjában találod.

Azt azonban tudnod kell, hogy ezekkel csak nagyjából tudod kijelölni a téglákat. Mindig lesznek részek, amelyeknek nem kéne, mégis beleesnek a kijelölésbe. Ezeket gyorsmaszk nézetben kiveheted belőle. A gyorsmaszk nézetről a belinkelt cikkben olvashattál – már ha egyáltalán elolvastad, mert nekem nem úgy tűnik.

A gyorsmaszk festéséről itt láthatsz egy videót – nem a legjobb minőség, de tűrhető.

Bőséges szöveges magyarázattal hagyományos módban ebben olvashatsz róla.

Szerkesztés:

Remélem, ezúttal alaposan áttanulmányozod, amiket belinkeltem, mert anélkül mi itt meggebedhetünk. Megcsinálni senki nem fogja helyetted. Mi segítünk, de meg kell értened – és a kliensnek is meg kell értenie –, hogy ez bizony nem öt perc, még gyakorlott embereknek sem. Én sem tudnám megcsinálni félóra alatt, mert csak össze lenne csapva.

Mondd meg neki, hogy ha jó munkát akar, várjon! Te pedig ne vállalj be melót, ha nem értesz hozzá!

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.