Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) Wyll válasza Wyll (#6700) üzenetére


Wyll
őstag

Kipróbáltam, olyan mintha telepítene, pedig csak kicsomagol: 56MB >> 210MB
A vidéki gépemen ilyen van, és eddig mindent tudott, ami nekem kellett :K

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6702) BonFire válasza Wyll (#6700) üzenetére


BonFire
veterán

Tényleg, a portable változat eszembe sem jutott. Valószínűleg azért, mert az Adobe oldaláról nem lehet letölteni. De nekem is volt egy portable Illustrator CS3-asom, csak már nem használom. De működött.

Igen, a Hue/Saturation hátránya ez. Viszont ha van a képen egy fehér rész, azt ki lehet mérni pipettával, bár nem hiszem, hogy pontos lesz a mérés.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6703) ViZion


ViZion
félisten

Uhh, evvan, ha Ti nem alukáltok :)

Én nem hegesztgetek, ha 12 színből kell választani, akkor ajjajj...
Másik oldalról kell nézni: Mekkora helyiség, ablak-fal arány, bútorok színe, és mennyi m2-t takarnak el... Értelem szerűen kis, sötét, agyonbútorozott helyre csak világos, a bútor színével harmonizáló festéket lehet.
Nektek nem fotosop, hanem kuler kell.
Create, majd from image, és ott lehet variálni, a saját képeddel (színmintákkal, vagy a bútorral lehet keresni színt).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6704) DeFranco válasza BonFire (#6697) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nagyonagyon nagy király vagy! Köszönöm! Tudom, hogy nem fog teljesen egyezni a szín azzal, amit a monitoron látok, de annál mindenképpen jobb, mint ha egy 5x5-ös színminta alapján próbálnám odaképzelni (a boltból) a falra a színt úgy, hogy mellette van 16 másik. Mert ugye hazavihető mintát adni luxus.

ViZion: persze, megértem, és teljesen természetes, hogy nem akarsz vele szüttyögni, nem is várom el, ez is nagy segítség volt, amit eddig kaptam. Ha az előszobára jönne akár 2-3, már az is tök jó lenne, de nyilván nem várhatok el ilyet. Sajnos végig kell néznünk, mert mint ahogy írtam, amit választunk, az 5 évig marad is.

A színharmóniával nem lesz sok gond, mert fehér a plafon és a bútorok is. Az ágyneműhuzattól meg nem függ semmi. A program, amit linkeltél, csak szinek párosítására jó, ugye? Egy képen nem lehet vele cserélgetni a szineket, jól látom?

[ Szerkesztve ]

(#6705) ViZion válasza DeFranco (#6704) üzenetére


ViZion
félisten

A többiek megcsinálták, Ők az éjjeles műszak... :)
...vagy vmi kell még? A színcsere nem megy kulerral, de azért linkeltem, mert a tucatnyi szín elég soknak tűnik festés előtt pár nappal... akkor inkább halasztás, és átgondolás.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6706) DeFranco válasza ViZion (#6705) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hátra van még az előszoba színe. A 12 szín tényleg soknak tűnik, bár 3 alapszín árnyalatairól beszélünk. Szerintem is sok, hidd el, tőlem maradhatna sárga is... de a zasszony... nem tud dönteni, én meg nem akarok egy év múlva tapétáztatni. Szar egy helyzet, tudom, azért is vagyunk késésben, mert eddig ki volt adva, hogy ő a nő, válassza ki a színeket, én meg kivitelezem. Nem jött össze, most nekem kell intézkedni, én meg férfi vagyok, EGA 16 szines spektrummal. Nekem a barack egy gyümölcs.

Az már csak a fotókról jött le, hogy a tapéta is fel van púpozódva 3 helyen, nem is biztos, hogy megtartja, ha ráfestek. Kivagyok mint állat. [/RINYA OFF]

bocs, ez most kijött...

(#6707) Wyll válasza DeFranco (#6706) üzenetére


Wyll
őstag

Úgyúgy! :DDD :D És fogalmunk sincs mi az a mályva. :P

Mivel nekem már megvolt az előszoba maszkja, megcsináltam BonFire módszerével (sima layer, Color módban) az előszobát is.
Itt szeretném mindenkinek a figyelmébe ajánlani a PixelMeter nevű nagyon hasznos aprócska kis programot, ami azon kívül, hogy egy pixelhosszmérő, még color picker is van benne, ami most épp tökjól jött:

cukorborsó BFB75F
ametiszt BFBAD1
papaja FABC97
karibi napnyugta FB806B
Ritz rózsa C49DA2
Bombay románc A6736D
Barack parfé F6AC6D
Trópusi narancs F69753
Toszkán varázs E18957
Sütőtök EB865A
Kihunyó parázs CF734E
Kubai fiesta FEBF4B

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6708) aldebaran válasza BonFire (#6696) üzenetére


aldebaran
őstag

Elárulod, hogyan jelölted ki ilyen szépen és ilyen gyorsan a falat, hogy még az asztal alatt is szépen átfestetted?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6709) DeFranco válasza Wyll (#6707) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Istenem, nagyon nagy királyok vagytok. Nagyon köszönöm! Most nem tudom megnézni, mert a céges proxy tiltja az oldalt, de délután ez lesz az első dolgom. Nagyon-nagyon köszönöm! :R

(#6712) aldebaran válasza BonFire (#6696) üzenetére


aldebaran
őstag

Elárulod, hogyan jelölted ki ilyen szépen és ilyen gyorsan a falat, hogy még az asztal alatt is szépen átfestetted?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6713) ViZion válasza aldebaran (#6712) üzenetére


ViZion
félisten

csak akkor fogja kiadni a pen tool titkait, ha elárulod miért postoltad ilyen sokszor.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6714) BonFire válasza aldebaran (#6712) üzenetére


BonFire
veterán

Ha egyszer kérdezed meg, akkor is elárulom! :DDD

A fal nagy részét varázspálcával jelöltem, aztán rádobtam a maszkot, és ecsettel a durva hibákat korrigáltam. Aztán mivel a szék tiszta íves volt, elővettem a Pent, és szép türelmesen körberajzolgattam. A kisasztalon lévő akármiket is elég macerás volt megrajzolgatni, de csak egyszer kell.

Sokszor kizoomoltam, hogy a teljes képet lássam, mert nem tudtam eldönteni, hogy mi mihez tartozik. Aztán amit falnak láttam, azt kijelölgettem. A nagy részét pennel végeztem.

De amint az előszobán látom, pont beleválasztottam a legnehezebbe. :D De nem akartam egynél többet csinálni, mert már késő volt. Bár az előszoba egyszerűnek tűnik, mégis Pen kell ahhoz is, ugyanis a nagy látószögű optika miatt ívesek a falak. Wyll igazán megtehette volna azt az apróságot, hogy kiegyenesíti őket! :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6715) DeFranco válasza BonFire (#6714) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Még mindig komolyan el vagyok érzékenyülve, hogy ennyit dolgoztatok. Nagyon sokat segít, köszönöm még egyszer!

(#6716) Wyll válasza BonFire (#6714) üzenetére


Wyll
őstag

Lehet, hogy bennem van a hiba, de Lens Correction-nal sem az igazi, valahol mindig íves marad:

Tanulság: mindenképp jól jön a Pen ismerete :K :))

Na mára szevasztok, holnap uccsó vizsga...

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6717) BonFire válasza Wyll (#6707) üzenetére


BonFire
veterán

"És fogalmunk sincs, mi az a mályva"

Bevallom, hirtelen a padlizsánt sem tudtam hová tenni. Most rágugliztam, és látom ám, hogy ez a hosszú lila tök az. Én töknek hívtam ezt is, meg a sütőtököt is, meg azt a csillag alakút is, (patisszon vagy mi) mert tök.

A mályva tényleg virág, de nem találkozunk vele lépten-nyomon, hogy ismerni kéne a színét. De ha már a mályvánál tartunk, annak is van vagy húszféle árnyalata, úgyhogy ezzel érvelni nem ér.

A barack meg igen mókás dolog. Angolul például azt is jelenti, hogy valaki remekül érzi magát (peachy), olyan, mint nálunk a "fasza". Aztán ha valaki ránéz egy barackra, az rögtön láthatja, hogy szinte a szivárvány minden színében pompázik. Tehát a barackszín nem ér, mert egyetlen gyümölcsön is több árnyalat fordul elő

A sárgabarack meg sárga, és nem azt szokták barackszínnek nevezni.

Amitől még a falra szoktam mászni:

Pink – no, most ha halvány, akkor miért nem lehet rózsaszín, ha erős, akkor magenta, vagy magyarul bíbor.

Bézs – legalább annyit illene tudni, hogy ez a szó arabul homokot jelent, és ennyi erővel nevezhetjük homokszínnek is.

Törtfehér – na, ez nem szín. Ez a koszos fal, bútor, kocsi színe. Árnyalata lehet sárgás, zöldes, barnás, szürkés és kékes is.

Úvézöld – ez lenne az RGB zöld, amit egyesek (szerencsére egyre kevesebben) így emlegetnek, figyelmen kívül hagyva azt az aprócska tényt, hogy az UV, mint ultraviola az lila. De mint tudjuk, ez elnézhető, mert nálunk a magentát (bíbor) nevezik lilának, a lilát meg bordónak. Sőt láttam olyan Négy Muskétás feldolgozást, hogy a bíboros tetőtől talpig piros ruhában pompázott benne.

Na, ennyit a színekről. A fantázianeveken meg nem egyszer kuncogtam magamban. Hogy lett a dzsungel gyömbérből kihunyó parázs magyarul, vagy a gyömbér ragyogásból Toszkán varázs, de ami a legjobban tetszett, a mangó nóta, ami magyarul sütőtök lett. Most mangó vagy tök? :D Egyébként is, már csak a kötekedés végett, ha jól tudom, a gyömbér halványsárga, és még véletlenül sem sötét narancs árnyalat, amihez hozzá volt rendelve.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6718) aldebaran válasza BonFire (#6714) üzenetére


aldebaran
őstag

Köszi. Azt hittem könnyebb és egyszerűbb és gyorsabb.... :B

Azért ment soxor, mert a cégnél sz@r a net.... Nemsoká törlik a felesleget...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6719) BonFire válasza aldebaran (#6718) üzenetére


BonFire
veterán

Ismerős az dolog, előfordul; ha úgy tűnik, nem küldte el, akkor rakd vágólapra a szöveget (a biztonság kedvéért), és csak a frissítést nyomogasd. Ha elment a poszt, akkor a következő frissítéskor kiderül, ha meg végképp nem, akkor ott van a vágólapon.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6720) ViZion válasza BonFire (#6717) üzenetére


ViZion
félisten

ne már... a mályva az a lila egyik árnyalata.
Baracknál NEM a termés, hanem a virág szín játszik... ami barackvirág-színű, olyan furasárga.
Padlizsán az tökféle valóban. UV zöld sem úgy kell érteni, h zöld ultra-ibolya sugárzás, hanem az a szín, amivel az UV reagens zöld világít.
Toszkán varázsra nem tudok mit mondani, nem vagyok tengerbiológus.
:)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6721) BonFire válasza ViZion (#6720) üzenetére


BonFire
veterán

Szóval a barackvirág-színű amolyan furasárga? Akkor a linkelt képen miért rózsaszín? :D

Becsületszavamra mondom – pedig egy időben rengeteget foglalkoztam növényekkel és virágokkal is – a büdös életben nem láttam még mályvát élőben. Habár hozzám inkább a kaktuszok és a bonsai-ok álltak közel. A virágok kevésbé.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6722) ViZion válasza BonFire (#6721) üzenetére


ViZion
félisten

olyan lilasárgapinkmályvaoliva... :P
Ilyesmi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6723) Garffi


Garffi
tag

Sziasztok

Van 2db képen.
1.
a középső fehér színbe szeretném beilleszteni a következő képen lévő szöveget és logót
2.

de ezt úgy szeretném, hogy a fehér szín "lebegése" megmaradjon, és a logón lévő betűk is hullámosak legyenek mintha a zászlón lenne a logó /a fehér színbe/.

Majd ha ez sikerült akkor a középső fehér szint szeretném úgy elmenteni mint a 6644-es hozzászólásnál /ne legyen piros és zöld szín és a fehér háttér sem/.

Na mindezt el tudná valaki magyarázni lépésről lépésre :R :R
Kösszép!

[ Szerkesztve ]

(#6724) BonFire válasza Garffi (#6723) üzenetére


BonFire
veterán

No, erre én is kíváncsi lennék, mert a Displacement mappel nem igazán működik a dolog.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6725) Wyll válasza BonFire (#6724) üzenetére


Wyll
őstag

Azért valamennyire mégis

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6726) Wyll


Wyll
őstag

És akkor azt mondod, hogy csak ennyi kell belőle?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6727) Wyll válasza Wyll (#6726) üzenetére


Wyll
őstag

Namégegykicsit...

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6728) BonFire válasza Wyll (#6725) üzenetére


BonFire
veterán

Ja, márhogy akkor mégis? Csaltál, mert elforgattad, fogadjunk. De jöhet a tutorial, mert akárhogy próbálgatom, nem lesz szép, még akkor sem, ha a torzítást csökkentem.

Próbáltam előbb elforgatva ráhelyezni, majd Free Transform–►Warppal kicsit ívesíteni, hogy jobban illeszkedjen a zászlóhoz, és csak utána raktam rá a map-et, de nekem ronda lett. :O

No, okosítsál csak fel!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6729) Wyll válasza BonFire (#6728) üzenetére


Wyll
őstag

Próbáltam előbb elforgatva ráhelyezni, majd Free Transform–►Warppal kicsit ívesíteni, hogy jobban illeszkedjen a zászlóhoz, és csak utána raktam rá a map-et, de nekem ronda lett.

Pedig én ugyan így csináltam.
Talán még annyi, hogy nem tom te a map-et honnan szedted hozzá, de én magából a zászlóból csináltam meg még az elején, Desaturate, majd Levels, kontrasztosítás, némi homogenizálás, blur, plusz kézzel (ecsettel) rásegítés, hogy minél kevésbé legyen "zizi", mert ahogy néztem, ahol olyan, ott nem szépen "diszplészeli", egybefüggő színű területekkel szép.
És akkor ezt adtam meg a Displace-nek 2 ill 3-as scale mellett.

Aztán még a G betűt masszíroztam egy kicsit kézzel (szintén free transform-warp, plusz ecset).

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6730) BonFire válasza Wyll (#6729) üzenetére


BonFire
veterán

Így, hogy már látom, érthető. Nekem is szürkíteni és összemosni kellet volna, de lusta voltam, így csak simán ráraktam a színes zászlót map-nek, holott tudom, hogy szürkeárnyalatosnak kéne lennie. Gondoltam, a közepe számít úgyis, az meg eléggé szürkeárnyalatos. Hát nem volt az.

THX a tippért.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6731) ViZion


ViZion
félisten

uhh, dejó, h Ti éjjel ezzel foglalkoztok :)
Én a telómat hegesztgetem, nem is néztem mi a téma.
Admappal nekem az a gondom,h ha azzal készítek valamit, nekem nagyon "kiugrik", h rátettem. Azt mondták, ilyenkor el kell küldeni ismerősnek, mert ha az nem látja, akkor jó.
Szerintem jó lett, esetleg az opacity lehetne kevesebb, mert a zászló koszos, a felirat meg túl szép.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6732) Wyll válasza ViZion (#6731) üzenetére


Wyll
őstag

Jogos.

Meg itt van az egész csomagocska is akkor már.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6733) ViZion válasza Wyll (#6732) üzenetére


ViZion
félisten

ez nagyon tuti!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6734) Garffi


Garffi
tag

Hát TI valami ISTENCSÁSZÁROK vagytok!! :R :R

Wyll: azt a csomagot fel tudnád tölteni még egyszer, mert nem tudom letölteni!!
/ez a csomag azt tartalmazza, hogy hogy készítetted el?/

(#6735) Zomby8


Zomby8
tag

Sziasztok! Egy naiv kerdesem lenne. Mi a legjobb mod arra, hogy egy kepet binarizaljak (binarize)? Photoshop CS5-t hasznalok es bocs ha nagyon lama a kerdes, de nem az errossegem ez a szoftver. Valami olyan megoldas kellene ahol a threshold-ot is tudnam allitani.

Koszi

(#6736) BonFire válasza Zomby8 (#6735) üzenetére


BonFire
veterán

Binarizálni? Az pontosan mit is jelent? Esetleg egy képet belinkelhetnél, hogy "erre és erre gondolok", mert ezt a szót még nem hallottam.

Threshold effektet az Image–►Adjustments menüben találsz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6737) Dluinet válasza BonFire (#6736) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szerintem olyan fekete fehér képre gondol, ami nem szürkeárnyalatos.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6738) ViZion


ViZion
félisten

a binarizálás a birizgálás szerintem. A hétvégén remélem tudok én is, meg esetleg rootolok is :)

Bitmap-ra gondolsz? ott csak 1 vagy 0 a képpontok értéke. Ha nem ez, akkor google.
Yah, és akkor image mode, grayscale, beállítod, majd image mode, bitmap. Ha ez kell...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6739) Wyll válasza Garffi (#6734) üzenetére


Wyll
őstag

Én sem tudom letölteni, pedig nem én töröltem le...
Feltettem neked az Addát-ra.
Benne van:
- magának a kész zászlónak .psd-je a rétegekkel
- a displacement map-hez használt .psd
- egy kimentett átlátszó .png

Binarize téma:
Naná, hogy a PS Threshold funkciója kell neki. Elég logikus, hogy mit jelenthet a binarize :P Ha meg olyan fontos (volna), úgyis visszaír(na).
Céltól függően persze az eredmény (sokkal) szebb lehet ViZion módszerével (Diffusion Dither) – részemről is köszi ezért, máig nem tudtam, hol van ez a fícsör PS-ban, pedig még tanultam is A képtechnika alapjai-ból :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6740) Garffi válasza Wyll (#6739) üzenetére


Garffi
tag

NAGYON NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!
:C :R :R

(#6741) Wyll


Wyll
őstag

Nincs kérdés, csend honol a topik háza táján, mindenki mindent tud, minden kép éles, minden szín a helyén, minden weblap kész - a nép elégedett és boldog. :P

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6742) BonFire válasza Wyll (#6741) üzenetére


BonFire
veterán

Most csak azért böfögjünk be valamit, hogy legyen? :D "Unatkozik? Vásároljon mosómedvét!"

Éppen moziplakátokat hegesztek. Tudja isten, hogy mi okból – magyar változat csak 200 pixelesben lelhető fel mindenhol, nehogy egy fórumba be lehessen linkelni egy normális képet a filmről. Így aztán, le kell tölteni egy eredetit, kiretusálni belőle a szöveget (már amelyikből lehet) és magyarral helyettesíteni. Nem akarok szerénytelennek tűnni, de néhány kreálmányom jobb, mint a hivatalos verzió. :)) Én legalább igyekszem hasonlóra csinálni, pedig nekem nincs is meg a szöveg nélküli nyers kép...

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6743) Wyll válasza BonFire (#6742) üzenetére


Wyll
őstag

Lássuk, lássuk! :C :K 'Előtte-utána' rulz, főleg kompetitíve :P

Btw: neked a billentyűzeten van netán beépített hosszú kötőjeled, vagy ha nincs akkor hogyan lett az oda? :B

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6744) BonFire válasza Wyll (#6743) üzenetére


BonFire
veterán

Előtte nem lesz, mert azokat meg lehet találni a Guglival, de az utánából, vagyis a magyar változatokból egy sorozat:

Kép_1, Kép_2, Kép_3, Kép_4, Kép_5, Kép_6, Kép_7

Persze a font nem pont ugyanaz, nincs kedvem rá vadászni egy hetet, főleg, ha copyrightos. A hasonló hatású is megteszi.

Erre gondolsz: –? Gondolatjel sajnos nekem sincs a billentyűzeten, de mivel nem szeretem helyette a kötőjelet használni, szépen szorgalmasan – már-már rutinból – verem befelé az Alt+0150-et! :))

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6745) ViZion válasza BonFire (#6742) üzenetére


ViZion
félisten

"Most csak azért böfögjünk be valamit, hogy legyen?"

yah, az nem menő. :(((

sorry, de Te kezdted :)
alt 0149 • imádom.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6746) BonFire válasza ViZion (#6745) üzenetére


BonFire
veterán

Én néha a gondolatjellel kombinálom az Alt+16-ot, így szép nyilacskát lehet fabrikálni. Ilyet: –► e helyett használom: --> Vagy az ASCII táblázat elején vannak a szmájlik, pl: ☺☻, de amit te említettél (0149) azt az Alt+7 is tudja. Úgy rövidebb. :P

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6747) ViZion válasza BonFire (#6746) üzenetére


ViZion
félisten

d·•b :Y
OK, hosszan szoktam...meg van a pici is · alt 0183

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6748) BonFire válasza ViZion (#6747) üzenetére


BonFire
veterán

Am. Fotosopp. Jártál mostanában a tutorial.hu-n? :D Néha igen érdekes kérdéseket tesznek ott fel egyesek. (Némelyek meg szerfelett udvariasan küldik el a fenébe.) :DD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6749) ViZion válasza BonFire (#6748) üzenetére


ViZion
félisten

Szoktam nézni, átfutottam, de nem írtam rá (jobb is így...).
Gondolom a héten vett PC-t, ma Photoshoppolni akar, holnap meg 3D Maxolni...
Csak még guglizni nem tud :K , Te meg felhúzod rajta magad, feleslegesen.

szinte napi túra nálam: techline (semmi sincs, nagyon kifogytak a témákból), technet (érdekességek, de inkább bulvár), tutorial.hu (sajna nem látni milyen cikkhez szóltak hozzá, ezért csak néha kattintok bele, meg az újakat átfutom), és utána PH!, meg IT Cafe...
Az index és az origo szánalmas tech hírekben, már nem is nézem. Az új PH! címlapon is néha elbújnak a számomra érdekes hírek, ilyen szempontból a régi jobban bejött nekem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6750) Dluinet válasza ViZion (#6749) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Te is techline -nal kezded a napot :))
reggel 6-kor az nálam az első :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.