Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) ViZion válasza Gave (#6599) üzenetére


ViZion
félisten

De miért van BSOD a képernyőn? :DD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6602) Csipi


Csipi
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném tudni, hogy a PS-ban létezik-e olyan mint pl. Corelben, hogy megynomom a Ctrl-t (ha jól emlékszem), és a képet elhúzom az egérrel egy egyenes vonalon, arrébb?
A nyilakon kívül, amelyeket bizonyos méretre lehet beállítani (hogy a képet szöktessék), egyéb gomb létezik ilyesmire? Ami gyorsabb lenne, nem csak 1-1pixelként odébbrángatni?
Előre is köszönöm szépen a választ.

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#6603) ViZion válasza Csipi (#6602) üzenetére


ViZion
félisten

ctrl+t -nél az a szabad alakítás. ilyenkor nyilak: 1 px shift+nyilak 5 px, shift+egér egyenes vonal.
ha mutató eszköz van, akkor ctrl a mozgás, ctrl+klikk a réteg kijelölése, ctrl+shift + egér az egyenes vonalban húzás, ctrl+shift+nyíl 5 px... stb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6604) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

A CS5-höz is van "angolosítás"? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6605) BonFire válasza cellpeti (#6604) üzenetére


BonFire
veterán

Sosem értettem ezt. Ha angol kell, miért nem az angol változatot töltötted? Bármilyen nyelvet választhatsz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6606) cellpeti válasza BonFire (#6605) üzenetére


cellpeti
veterán

Mert csak magyar volt....

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6607) Gave válasza cellpeti (#6604) üzenetére


Gave
addikt

Kb masfel ora megtanulni a fontosabbakat, hogy mi mi Ps-ben magyarul-angolul, kesobb soha tobbe nem lesz ilyen problemad.

(#6608) BonFire válasza cellpeti (#6606) üzenetére


BonFire
veterán

Jaj, ne mondd már, hogy csak magyar volt, mert rögtön elhiszem!!! Itt a letöltés előtt kiválaszthatod a nyelvet, de az alapértelmezett az angol! Ha jól számolom 16 nyelv van, és a magyar még köztük sincs! Ha az Adobe hivatalos oldalán még nincsen magyar CS5, te mi a rákot töltöttél? Káposztát?

Má' bocs a flémért, de először idejössz és megmagyarázod azt, ami nem igaz, ezután meg ide fogsz jönni és panaszkodni, hogy nem működik a vadiúj CS5-öd, amit ki tudja kicsoda és hol tákolt össze.

Gy. k. még egyszer leírom, hogy megy a Photoshop beszerzése.

1) Ellátogatunk az adobe.com-ra, és itt a termékek közül (products) kiválasztjuk az áhított Photoshopot, majd a Try (kipróbálom) opciót választjuk.

2) A következő ablakban kiválasztjuk az operációs rendszert (OSX vagy Win), valamint a kívánt nyelvet, majd a Download gombra kattintva letöltjük.

3) A letöltött Photoshopot telepítjük, és örülünk. Amennyiben 30 nap után is használni szeretnénk, az Adobe-nál kitöltünk egy regisztrációs kérdőívet, vagyis létrehozunk egy accountot, kifizetjük a licenc árát, és emailben megkapjuk az aktivációs kulcsot a szoftverhez.

4) Ezzel az aktivációs kulccsal a próbaváltozatot változtatjuk teljes értékű programmá. Örülünk.

5) Egyéb módokon is lehet aktiválni, az azonban nem ide tartozik. Azt oldja meg mindenki, ahogy akarja. De legalább autentikus forrásból töltsük már le a programot, ha van ilyen. És van

adobe.com

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6609) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Abszolút nincs semmi gyakorlatom a PS-ban.
Van egy kép amiből egy bónusz embert kell kivágnom, és a helyén maradt rést a háttér halvány színével kiölteni.
Hogyan lehet ezt a legegyszerűbben megoldani?

(#6610) Wyll válasza aclandiae (#6609) üzenetére


Wyll
őstag

Kijelölöd a területet, ahol az illető van.
Shift+F5, azaz Fill. A Contentsnél kiválasztod a Color... opciót, erre felugrik egy színválasztó ablak. Ekkor a kép fölé mozgatva az egeret pipetta lesz belőle, magyarul a képről is tudsz színt választani. Kiválasztod a kívánt színt (a háttér halvány színét), és OK, OK. Ezzel elvileg kitöltötte a kijelölésedet.
Ha az eredmény megfelel, akkor Deselect (Ctrl+D). Ezután mentheted, vagy amit csak akarsz..:)

Ha nem felel meg, akkor finomítsd a kijelölést. Vagy ha nem vágysz rá, hogy túl sok PS tudás ragadjon rád, akkor töltsd fel ide, megnézzük mit lehet vele csinálni:)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6611) BonFire válasza Wyll (#6610) üzenetére


BonFire
veterán

"Vagy ha nem vágysz rá, hogy túl sok PS tudás ragadjon rád..." – ez teccett! :DDD

Én kapásból úgy gondoltam, hogy mind a kivágás, mind a "lyukas" háttér kitöltése (úgy, hogy ne lehessen észrevenni a retust) elég nagy gyakorlatot kíván, tehát ha most ismerkedik vele, akkor nehéz lesz. Max annyit tudok ajánlani, hogy Töltse le az Adobe oldaláról a CS5-öt, abban a kijelölés finomítása ecset igen jó hatásfokkal dolgozik, no meg a Content-Aware-Fill is, így mindkét probléma viszonylag gyorsan megoldódik profi módon.

És 30 napig lehet próbálgatni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6612) ViZion válasza aclandiae (#6609) üzenetére


ViZion
félisten

"Hogyan lehet ezt a legegyszerűbben megoldani?"
Ahogy említették: feltöltöd valahova, és vki megoldja Neked.
Ajánlom, h meztelen csajos kép legyen! :K

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6613) BonFire válasza ViZion (#6612) üzenetére


BonFire
veterán

Hogy te milyen profán ember vagy! A nonfiguratív kortárs művészet az smafu? :DDD Az asszony meg átles a vállad fölött, hogy mivel ügyködöl, aztán lehet magyarázkodni...

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6614) ViZion válasza BonFire (#6613) üzenetére


ViZion
félisten

Természetesen mindíg van egy word.doc nyitva, a mélytengeri búgócsigák vándorlásáról :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6615) aclandiae válasza BonFire (#6611) üzenetére


aclandiae
senior tag

BonFire: én úgy próbáltam saját ötletből, hogy a lasszó eszközzel kijelölgettem, de előtte felnagyítottam. Majd Szerkesztés->törlés. Maga a pucolás jól ment, de a kitöltés nem.
Talán át kellett volna egy új rétegre emelni a lányt, és mögé egy új hátteret betenni.

ViZion: sajnos nem meztelen lányról van szó, de ott meg minek a háttérrel foglalkozni?
Melyik is a Word dokumentum?

(#6616) BonFire válasza aclandiae (#6615) üzenetére


BonFire
veterán

Látszik, hogy kezdő vagy, mivel kiválasztottad a lehető legalkalmatlanabb fegyvert a feladatra. Ahogy más sok helyen (itt is) sokszor elmondtuk, a lasszó, a sokszögű lasszó, a varázspálca és a gyorskijelölő eszköz, csak nagyolni jó. Mint a fafaragónál a balta. Kinagyolja vele a figurát, de a finom faragás már nem baltával történik, hanem késekkel, apró vésőkkel, és sok-sok apró kalapácsütéssel.

A Photohsopban is mindenre megvan a megfelelő eszköz.

1) A háttérből jól kiemelkedő objektumok kijelöléséhez elég jó hatásfokkal használható a gyorskijelölő és a varázspálca. Ha tiritarka a háttér, akkor ezek nem jók.

2) Kizárólag szögletes alakzatok kijelöléséhez ideális a sokszögű lasszó. De amennyiben már csak egy db ív is van benne, nem jó.

3) Íves alakzatok kijelöléséhez a legideálisabb eszköz a Pen.

4) Elmosódott szélekhez, borzas hajakhoz vagy az Extract szűrő, vagy valamilyen külső beépülő, mondjuk FluidMask lehet a tuti, vagy színszűréssel és ecsettel oldjuk meg.

Egy emberi figurán – főleg egy hosszú hajú nőn – a 3-as és a 4-es eset fordul elő leginkább. Ilyenkor kombinált technikát használunk a végeredményhez. A jól elkülöníthető alakzat körvonalát Pennel rajzoljuk meg, a hajat pedig külön, színmaszkolással oldjuk meg.

Ja, és a lyukas háttérre a háttér többi darabjából igyekszünk klónozni. Ez hálás, amennyiben a háttér természetes, van rajta fű, fa, égbolt; nem hálás, ha urbánus a környezet, épületekkel, járművekkel. Tehát tuti recept nincs; mindig az aktuális kép dönti el, melyiket érdemes használni. Ehhez kell a gyakorlat.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6617) ViZion válasza aclandiae (#6615) üzenetére


ViZion
félisten

ehh.... uhm... ja igen az-az!

Másik: jó a lasso is, és új háttérre rakni, csak a szélekre figyelj, esetleg maszkolni kell a kivágás után. Ha nem fedik egymást az alakok, akkor vkit eltüntetni sem gond, háttértől függően több-kevesebb idő.

Alapból az alak két oldalán lévő hátteret kell másolni (klónozás), beljebb húzni. amíg össze nem ér.
Persze képtől függ. Másik lehetőség, h kitakarjuk, úgy, h ne legyen feltűnő.
Vegyük alapnak pl. EZT.
Klónozgatva, hamar munkával ilyen: (bocs a kézért, nem találtam hirtelen jobbat... izé balt.)

Kitakarva, eltűntetve a nem kívánt részt:

Bocs, de nincs kedvem melózni :)... pedig kellene :((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6618) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy olyan képet készíteni, ami a Mozaic filtert használja, de nem az egész képre akarom használni, hanem csak egy bizonyos részén. Pl. a kép fele mozaikos, a másik pedig érintetlenül marad, de kipróbálnám egy átmenettel is. Segítene valaki? :U

Xbox GT: nozsolt

(#6619) aclandiae válasza aclandiae (#6615) üzenetére


aclandiae
senior tag

Így kezdtem:
"Abszolút nincs semmi gyakorlatom a PS-ban."

A baltáról először ez jut eszembe: karácsonyfa+talp.

Köszönöm a javaslatokat, próbálkozom. :R

ViZion: személetes a példa! :K

[ Szerkesztve ]

(#6620) ViZion válasza nofi (#6618) üzenetére


ViZion
félisten

kijelölöd azt a részt, ahol használnád.
ctrl+j
filter és maszkolás, ha kell.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6621) nofi válasza ViZion (#6620) üzenetére


nofi
őstag

köszönöm! :R

Xbox GT: nozsolt

(#6622) ViZion


ViZion
félisten

Mindenki nyaral? Én is tervezem a nyaralást... de idén spórolunk, csak fotók lesznek a nyaralásról, az is Photoshoppal :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6623) scott_free


scott_free
senior tag

balra az RGB, mellette a CMYK.

tudom, hogy cmyk-ban sosem lesz olyan, mint az eredeti, de hogyan tudnám mégis valamennyire közelíteni a színeket?
(próbáltam a színegyensúlynál meg a fényerőnél állítgatni, de nem igazán sikerült.)

szóval ha van pár tanácsotok, akkor azt megköszönöm! :R

(#6624) ViZion válasza scott_free (#6623) üzenetére


ViZion
félisten

A hiba a két színtér konverziójából adódik. Nem kell közelíteni.
A CMYK-t a monitoron nézed, tehát nem is CMYK-t látsz...
Nyomtasd ki, és azt nézegesd. A monitoron megjelenő CMYK függ a monitortól (panel, kalibrálás, stb.), tehát felejtős. Nyomdai proof az igazi.
Nálam a b&w képeket halvány szürkére kell fakítani, különben nyomtatásban túl sötét lesz.
Ha állítgatni akarod, akkor arra talán ctrl+U a megfelelőbb, csatornánként játszadozni... de a lényeg a papíron lesz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6625) talpalavalo


talpalavalo
aktív tag

pop artos kép egyszerűen??? yotube-pn már néztem tutorial videókat, de csak összezavart.
előre is köszi.

(#6626) ViZion válasza talpalavalo (#6625) üzenetére


ViZion
félisten

Egyszerűen olyan is lesz... :U
Filter->Brush storkes->sumi-e
vagy
filter->sketch->stamp
Ezekből ki lehet indulni, és utána síma ecsettel "B" és színnel belejavítani, körbevágás, színes háttér, stb...
Lehet, h ha a kép megkívánja, akkor darabolni kell, tehát pl. külön filter az arcra, külön a testre, és kevesebb az utómunka.
Lehet, h van rá plugin, de azt tőlem nem tudod meg :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6627) BonFire válasza ViZion (#6624) üzenetére


BonFire
veterán

Én az informatika boltban jártam úgy, hogy az általam gondosan megszerkesztett képeket vittem kinyomtatni, és valami bűn kontrasztos sötét akármit csinált belőle. Reklamáltam is miatta, hiszen a srác is láthatta, hogy a képernyőn nem úgy néz ki mint a papíron, és hajlandó is lettem volna némi fakulást, kontraszt csökkenést elviselni, hiszen tudom, mi a különbség RGB és CMYK között. Ő meg ráfogta. Mondtam, hogy maximum fakóbb lehetne, de nem sötétebb. Úgy látszik, így van kalibrálva a nyomtatójuk, és sok parasztnak (elnézést a gazdálkodóktól) így is jó.

Aszongya, hogy ha közvetlenül a kártyaleolvasóból nyomtat, akkor tökéletes a végeredmény. Na, ehhez a részéhez nem értek, de kicsit hihetetlennek tűnik.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6628) ViZion válasza BonFire (#6627) üzenetére


ViZion
félisten

RGB-t kell vinni... az jó lesz mezei nyomtatásnál.
A nyomtatók az sRGB->CMYK nyomtatásra vannak felkészítve, nem mind tudja mit kezdjen a CMYK-val. De még jobb az előhívatás fotolaborba, olcsó (az átlag méretek) és ott értenek hozzá.
A kártyaolvasó gondolom a nyomtatón van, azért lehet jó, mert ha a winből nyomtatott, akkor ott még vmi belekutyult, pl. rossz driver, stb...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6629) Csipi válasza ViZion (#6603) üzenetére


Csipi
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget!

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#6630) BonFire válasza ViZion (#6628) üzenetére


BonFire
veterán

RGB volt, mégis... A képeket Psben szerkesztettem, csak ki kellett nyomtatni.

Az a baj, hogy olyan ritkán kell valamit nyomtatni, hogy csak ezért nem tartok fenn egy tintasugaras nyomtatót, mert a fenntartása is magas. Ha nem használom, beleszárad a tinta, tönkremegy a fúvóka. Tudom, mert régebben volt nyomtatóm. Ha meg orrba-szájba nyomtatok, nem győzöm tölteni.

Nővéremnek van nyomtatója, de nem fotóminőségű, és hát náluk is eléggé el van hanyagolva. Hol az egyik szín csíkos, hol a másik, úgyhogy azt inkább hanyagolom.

Marad a megoldás, hogy renderelés előtt rálökök egy Brightness/Contrast Adjustment réteget, és jól visszahúzom az értékeket. Akkor lesz pont jó a nyomat. Persze eltalálni látatlanban nehéz. Kéne vagy 3 próba.

Na, jó, nem offolok tovább.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6631) Pacák


Pacák
senior tag

Színterek

A linkelt ábrán látszik, hogy nem tökéletesen fedik le egymást az RGB és CMYK színtér. Leegyszerûsítve: ahol fedik egymást, csak ott elérhetô a - szvsz. majdnem - egyezôség, ahol nincs fedés ott nem. Ez van. :)

Nuclear launch detected

(#6632) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Üdv!

Egy tárgy mögé hogy tudok fehér hátteret rakni? :R

ilyesmire gondoltam:

[ Szerkesztve ]

(#6633) ViZion válasza Balázs1621 (#6632) üzenetére


ViZion
félisten

A tárgyat ki kell vágni, és új rétegre rakni, vagy a hátteret kivágni, és egy fehér réteget betolni a réteged alá...
kijelölések, kivágások:
Lasso tool, pen tool, de a képtől függ.
[link]
[link]
[link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6634) BonFire válasza ViZion (#6633) üzenetére


BonFire
veterán

OFF

Nekem nagyon bejön a tutorial.hu új dizájnja. Csak pár hete fedeztem fel, de nagyon tetszik.

/OFF

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6635) BonFire válasza Balázs1621 (#6632) üzenetére


BonFire
veterán

Nem nagy munka kivágni, de a küllők köze érdekes elfoglaltság lesz! :DDD Nem vagyok lusta, de nem szeretném, ha az én házi feladatom lenne. Habár erről a háttérről talán még a Tragic Wand is ki tudja jelölni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6636) Dexter68 válasza BonFire (#6635) üzenetére


Dexter68
addikt

Asszem nem konkrétan erre a képre gondolt, mert emögött van már fehér háttér, azt meg kár lecserélni ;)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#6637) Balázs1621 válasza Dexter68 (#6636) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Nem erre a képre gondoltam, csak példának mutattam. Köszi mindenkinek a segítséget sikerült megoldanom! :R

(#6638) Garffi


Garffi
tag

Sziasztok!

Van egy logóm /négyzet alakú/.
Azt szeretném elérni mintha fújná a szél /hullámos legyen/.
Tud valaki egy linket mondani, leírni hogy hogy tudom megcsinálni ezt az efektet?

Köszi! :R

(#6639) Gave válasza Garffi (#6638) üzenetére


Gave
addikt

Vizfelulet szeruseg? Kicsit jobban is megfogalmazhatnad.Meg jobb alternativakent esetleg csatold a logot, akkor talan jobban lejon mit szeretnel.

(#6640) BonFire válasza Garffi (#6638) üzenetére


BonFire
veterán

Torzítani kell. De ezt sokféleképpen lehet. Free Transformmal (Ctrl+C), itt kiválasztani a Warp (hajlítás) effektet és a vezérlőpontoknál fogva lehet csűrni-csavarni...

vagy:

Filter–►Distort–►Displace... ez jó módszer, csupán egy Displacement Map-et kell hozzá elkészítened; no ez sem boszorkányság, videó róla itt.

Filter–►Distort–►Ocean Ripple... ez a vízfelület hullámzásához hasonló hatást kelt; a potmétereken lehet állítani a hatást.

Filter–►Distort–►Ripple... ez olyan hatást kelt, mint amikor a lángok lobognak.

Filter–►Distort–►Wave... talán ez biztosítja a legtöbb lehetőséget és testreszabhatóságot, cserébe igen sokáig el lehet vele játszadozni.

Ezeken kívül ebben a menüben még találhatsz gömbölyítő, csavaró, gyűrő és egyéb effektet, de neked inkább a fentiek valamelyikére lesz szükséged. No, próbálgasd őket!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6641) Garffi


Garffi
tag

Gave: azt a hatást szeretném elérni mint amikor egy zászlót lefényképezel és a szél lebegteti. A kép szélei legyenek gyűröttek, és hullámos legyen mintha fújná a szél.

BonFire kösszép kipróbálom őket! :C

(#6642) BonFire válasza Garffi (#6641) üzenetére


BonFire
veterán

A videó, amit belinkeltem, pont azt demonstrálja, hogyan lehet Displacement Map-pel egy két dimenziós ábrából három dimenziósat csinálni, és mit tesz isten, pont egy zászlón mutatja mindezt be. Tehát kérésed teljesítve.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6643) Kasza08


Kasza08
őstag

tudnátok nekem segíteni?

ezt a képet kéne körbe vágni úgy, mint az avataroknál, hogy átlátszó a körülötte levő rész.

Köszi előre is!:R

mod: a kép kimaradt :D

[ Szerkesztve ]

(#6644) BonFire válasza Kasza08 (#6643) üzenetére


BonFire
veterán

Ez így megfelel?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6645) Kasza08 válasza BonFire (#6644) üzenetére


Kasza08
őstag

tökéletes:R

(#6646) ViZion


ViZion
félisten

Android PS

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6647) ViZion válasza ViZion (#6646) üzenetére


ViZion
félisten

Yah, Symbianra is...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6648) z0d1AK


z0d1AK
veterán

CS4-ben hogytan tudom mentésnél a JPEG formátumot alapértelmezettnek beállítani a PSD helyett, hogy ne kelljen mindig állítgatni?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6649) BonFire válasza z0d1AK (#6648) üzenetére


BonFire
veterán

Ha a képed egy réteg és háttér (Flatten image), akkor minden további nélkül felajánlja a jpeget. Amennyiben viszont a háttérréteget (Background) réteggé (Layer 0) alakítottad, és így próbálsz menteni, alapból a PSD-t fogja felajánlani.

Tehát: ha kész vagy a munkáddal, olvaszd össze az összes réteget eggyé a Flatten image menüponttal, és úgy mentsd. Akkor felajánlja a jpeget.

Azt hiszem.

Egyébként nem értem, miért kéne neki egyből jpegbe menteni. A munkafájlt illik megtartani, és a program úgy van beállítva, hogy ezt mentse. Ha videót szerkesztünk, akkor sem AVI-t mentünk, vagy MP4-et, hanem elsősorban a projektet. Ha hangot szerkesztünk akkor sem WAV-ot, vagy MP3-at, hanem projektet vagy sessiont, már melyik program minek nevezi a munkafájlját. Aztán ezekből a kész projektekből renderelünk egy db képet, videót vagy hangot, ami tetszik.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6650) Dluinet válasza z0d1AK (#6648) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Jpeg-be néha a végeredményt szoktuk menteni, hogy másokkal megosszuk, de az eredetit megtartjuk PSD-ben.
Ha Jpeg-be mentünk, akkor: Ctrl+Alt+Shift+S

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.