Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) ToBeY válasza ViZion (#6950) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi ez a layer mask hide effect bevált :K

(#6952) Steve-0


Steve-0
őstag

(#6953) scream


scream
veterán

Egy olyan kérdésem volna,hogy hogy tudnék egy .tiff képet (700x702px) lekicsínyiteni a felére anélkül, hogy a minősége drasztikusan csökkenjen ? :F adott hozzá PS CS5 (pontosasbb verziót nem tudok,legújjabb)

a képen egy térkép van ,abból kéne először egy fekete-fehér képet varázsolni (ezt talán mégmeg is tudom csinálni :DDD ) ,majd átméretezni a lehető legkissebb minőségromlással, hogy még rendesen elolvashatóak legyenek az utcanevek.

[ Szerkesztve ]

(#6954) ViZion válasza scream (#6953) üzenetére


ViZion
félisten

"...a minősége drasztikusan csökkenjen?"

Ha méretben akarod (kbyte) a felére, akkor save as JPG.
Ha pixelben a felére: Sajnos azt nem lehet... a minőség romlani fog.
Ha mindenképpen kell, akkor először kicsinyítés, bicubic sharper legyen beállítva átméretezéskor.

Utána FF-re alakítás, mentés .jpg-ben, vagy save for web-el eljátszva.
Én a fullra mentett jpg-t szoktam PhotoScape-val menteni webre, így kis jpg lesz.

A probléma az utcaneveknél lesz, a betűket -mivel nem vektorosak a forrásban- kicsinyítéskor nagyon elmaszatolja mindegyik eljárás. Ebben az esetben szépen be kell pötyögni amire szükség van, és úgy alakítani, h olvasható legyen (esetleg egy kis rasztert dobni alá, ami kiemeli)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6955) scream válasza ViZion (#6954) üzenetére


scream
veterán

huhh, nem jó hír ...

amúgy nem veboldalra lesz,mert akkor csak a forrásba beraknám a maps.google-ös html kódot és akkor meg is jelenne, hanem szórólap hátoldalára kellene ... :U

(#6956) Met válasza scream (#6955) üzenetére


Met
nagyúr

Elég csak a főbb utcákat beírni (ami alapján könnyen oda lehet találni), azt meg nem tart sokáig beírni

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6957) scream válasza Met (#6956) üzenetére


scream
veterán

beírni nem sok,csak eltüntetni nehéz a többi sallangot ...

(#6958) Dexter68 válasza scream (#6953) üzenetére


Dexter68
addikt

én vektoros térképekkel szoktam megoldani.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#6959) rapyd


rapyd
csendes tag

Sziasztok! tud valaki valami jó tutorialt mutatni erre,hogy hogy lehet ilyen +3 színt tenni még az eredeti kép mellé ?:) köszi előre is a választ :)

(#6960) scream válasza Dexter68 (#6958) üzenetére


scream
veterán

olyat honnan tudsz szedni ? :B

(#6961) Dluinet válasza scream (#6960) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Háttérbe teszi a szkennelt térképet, és felette átrajzolja.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6962) scream válasza Dluinet (#6961) üzenetére


scream
veterán

és hogy tudja átlátszóvá tenni pl Corel-t vagy Illustratort ? :F

(#6963) Dluinet válasza rapyd (#6959) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Fekete-fehér képet átalakítja több csatornásra, majd hozzáad három csatornát, úgy hogy a legalsó csatornán legyen a fekete kép . Az új csatornákra a kívánt részt átteszi, majd a négycsatornás képet átkapcsolja CMYK-ra.
Vagy külön rétegekkel és áttetszőségi hatásokkal lehet megoldani.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6964) Dluinet válasza scream (#6962) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A kép felett rajzol vektorosan, majd a raszteres képet kijelöli és törli.
Nem kell semmit átlátszóvá tenni.
Ha elkezded csinálni, egyből megérted.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6965) scream válasza Dluinet (#6964) üzenetére


scream
veterán

áhh,köszi, sikerült felfognom ... :B

(#6966) BonFire válasza rapyd (#6959) üzenetére


BonFire
veterán

Ez olyan, mintha három-négy különböző filmkocka képe lenne egymáson. Nem tudom, hogy csinálták, de próbáld ki a következőt: (Felteszem van egy hasonló képsorozatod, mert az kell hozzá)

• Az első képkockát deszaturálod. A kép marad RGB, csak színtelen.

• A következő képet szintén színteleníted, majd hozzáadsz egy Gradient Map-et. A mapet úgy kell beállítani, hogy a feketét felcseréled valamelyik alapszínre (sárga: #FFFF00; zöld:#00FF00; kék:#0000FF; piros:#FF0000; magenta:#FF00FF; cián:00FFFF), a fehér pedig fehér marad. Itt javasolt a ciánt, sárgát és a magentát használni, mert a szubtraktív színkeverést fogja utánozni. Mondjuk, hogy sárgával csináltad.

• A következő képet megcsinálod mondjuk magenta-fehérre

• A következőt pedig cián-fehérre

• A képek összhatásmódját minden rétegen Multiplayre állítod, így ahol keverednek a színek, a sárgából és ciánból RGB zöld; a sárgából és magentából RGB piros, a magentából és a ciánból RGB kék lesz.

Valahogy így:

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6967) Dexter68 válasza scream (#6965) üzenetére


Dexter68
addikt

ha nem Budapest komplett térképe kell, hanem csak egy részlet, pikkpakk megvan. Több réteget kell használni, megrajzolod az utakat, aztán adsz nekik valami jó nagy vonalvastagságot, utána fölécopyzod ugyanazt, de vékonyabb vonalvastagsággal, máris kész az úthálózat. utána már csak a feliratokat kell elhelyezni, oszt jónapot.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#6968) scream válasza Dexter68 (#6967) üzenetére


scream
veterán

ment PÜ

(#6969) BonFire


BonFire
veterán

Nektek hogy tetszik a Google új képkereső rendszere? Gondolok arra, hogy jobban elrendezi a képeket, hogy minél több kiférjen a képernyőre, a szöveget meg csak akkor jeleníti meg, ha fölé tartjuk a kurzort.

Nekem nagyon bejön. :C

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6970) Dluinet válasza BonFire (#6969) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ezért használtam eddig Bing-et.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6971) BonFire válasza Dluinet (#6970) üzenetére


BonFire
veterán

És ugyanannyi releváns találatot is ad? Én nem ezt tapasztaltam. + nem szeretek egy valami miatt mást használni. Ha a Bing jó képkereső, attól én még a Google-t használom; nem rakok sormintát a könyvjelző eszköztáramra. :DDD

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6972) Dluinet válasza BonFire (#6971) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Használd a böngészők keresőmezőjét! Én még nem nyitottam meg közvetlenül sem a Google sem a Bing kereső oldalát az utóbbi egy évben. (Firefox > jobb oldalt felül)

Angol szavakat használok képkereséshez.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6973) BonFire válasza Dluinet (#6972) üzenetére


BonFire
veterán

Nálam a keresőmező ki van szanálva, csak egy címsorom van. Általában azt használom mindenre, keresésre is, az esetek 25%-ában azonban nem a szokásos Google találatlistát dobja ki, hanem egy konkrét oldalra irányít, mondjuk a Wikipédiára, holott nem arra vagyok kíváncsi. Épp ezért meg szoktam nyitni ilyen esetekben a Google főoldalát és onnan indulok el.

Ilyen a Foxim

Én is angolul keresek természetesen.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6974) ViZion


ViZion
félisten

Jóemberek, van ám dömping :)

babicsbalu: ha megvan nagyban a térkép részlet, akkor kijelölöd a szöveget, egyebet, ami nem kell lasso toolal, és utána filter>noise>dust&scratches, illetve lehet klónozni is. Lekicsinyíted, stb. és a feliratokat bepötyögöd.

Vagy így, vagy vektorosan oldod meg, ahogy javasolták. A vektoros szebb, utólag is felhasználható, de ha egyszeri, akkor ez is jó, minőségben ilyen kis méretnél (~300px?) amúgy sem lesz bikaviadal.

rapyd: én ennek úgy esnék neki, h az alakot körberajzolnám pennel, majd új réteg, path-ot kiválasztom, h kitöltés színnel. ezt mindegyikkel, multiply blending mode-ra rakva.

BonFire: a múltkor a gugli bepróbálkozott a kikapcsolhatatlan háttérrel. Rákerestem. Friss volt a dolog, de Amcsi fórumokon már javában ment a fikázás... JOGOSAN.
A legjobb -a véleményemmel 100%-ig egyező- post részlet disztingvált fordítása:
"ha csicsás sz¤rt hátteret akarok, akkor majd használom a binget"
Gyakorlatilag azt veszíti el a gugli, amiért sokan szerettük: egyszerűség, és teszi a dolgát.

A mostani fejlesztésük is egy retard vacak. Ugyan az a találati lista, de amíg betölti... pffff... sajnos sokkal lassabb. és miért nem lehet választani a klasszikust alapbeállításként? Miért böngésző sütiben tárolja a keresési beállításokat, amikor a fiókomba be vagyok jelentkezve? Szóval pitiáner szánalmas hibák vannak, amik marhára bosszantóak.

Nálam le van mentve kedvencbe egy hagyományosra állított képkereső oldal... lol

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6975) Dluinet válasza BonFire (#6973) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akkor egyszerű a keresés, a kereső mezőt visszahozod, menedzseled a keresőket és hozzájuk adsz kulcsbetűket (például Google-hoz a g betűt). Utána eltüntetheted a keresőmezőt, és a címsorba beírsz egy g betűt majd a szóköz után a keresendő kifejezést.
Máskülönben én használok néhány keresőt:

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6976) Met válasza BonFire (#6969) üzenetére


Met
nagyúr

Engem zavar, vissza is állítottam régi nézetre

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6977) BonFire


BonFire
veterán

ViZion: Nálam a sima klasszikus témája van a Google-nak. Ilyen alapból. Nincs semmiféle háttér, csak a fehér.

Dulinet: Na, pont azt a keresősávot vágtam ki a böngészőből, mert elvileg úgysincs rá szükség, ha te mondod a keresőszó mellé beírok egy "G"-t is, és akkor a Google találatait köpi ki. Köszi a tippet, és ezt a keresősávot továbbra sem fogom visszatenni. Ha jól tudom a Chrome-ban nincs is, csak címsor és úgy is remekül működik.

Met: Akkor úgy látszik, magamra maradtam. Nekem tetszik, és kíváncsi voltam, másnak is bejön-e. De ha nem, akkor le is zártam az offolást, mert bár én kezdtem, mégsem passzol a topikba.

Köszi a válaszokat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6978) ViZion válasza BonFire (#6977) üzenetére


ViZion
félisten

hmmm... akkor Neked az a nap kiesett?
Volt a guglinál 1 nap, amikor háttér volt (nem csak az iGoogle-nak...). Nem lehetett kikapcsolni. Másnapra visszaált a nincs háttér, és be lehetett kapcsolni... azért fura, h az új dolgokat defaultra teszik, és nem lehet választani.

FF alapból képes a címsorból keresni, de volt rá plugin is, amikor még nem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6979) BonFire válasza ViZion (#6978) üzenetére


BonFire
veterán

Éppen pár napja volt, hogy délután 3-kor lefeküdtem, és másnap délelőtt 11-kor ébredtem fel, ami akárhogy is számoljuk 20 óra volt egyhuzamban. Lehet, hogy pont aznap volt, és akkor tényleg kiesett egy nap.

Jó hunyókám van, pedig nem is iszom! :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6980) BonFire


BonFire
veterán

Egyébként ha érdekel még valakit a rapyd által felvetett jelenség, én így oldottam meg:

Szétcsúszott nyomdaipari termék

Nem konkrétan erre a képre hajaz, de az alapelv ugyanaz, és megtanulható belőle. Feltéve, hogy kellően felkészült valaki, és az alapokat nem kell elmagyarázni, mert én sem magyaráztam.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6981) ViZion válasza BonFire (#6980) üzenetére


ViZion
félisten

BonFire, ez nem jó! Elcsúsztak a színek!!! :D
Illesztéshez a jelek meg a DTP-s kedvéért van ugye? :)
Ha újságban látom, akkor instant agyvérzésem lenne...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6982) ViZion válasza BonFire (#6979) üzenetére


ViZion
félisten

Ma meg a youtube-ot hegesztgették át. Eddig is hmmm... fura volt, de így... pfff.
Biztos van akinek tetszik a sok elbújos meg lightboxos vacak, de én kérem a megszokott egyszerű felületet.
Vagy csak piaci rést teremtenek ezzel a "trendizéssel" :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6983) BonFire válasza ViZion (#6982) üzenetére


BonFire
veterán

A YouTube-on hetente áthegesztenek valamit. Már meg sem kísérlem követni, csak úszom az árral. Nem vagyok ellenére az újításoknak (ha van értelmük), azonban hagyni kell időt a usereknek, hogy megtanulják és megszokják. Most meg egy héten kétszer átszabják. Ez így tényleg vaskos.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6984) Steve-0


Steve-0
őstag

Vérfoltot szeretnék létrehozni, ti milyen módszert ajánlanátok? :B ;)

(#6985) BonFire válasza Steve-0 (#6984) üzenetére


BonFire
veterán

Konyhakés, nyeles borotva, illetőleg szecskavágó. :DDD

Egyszerű de nagyszerű tutorial

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6986) ViZion válasza Steve-0 (#6984) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem bámilyen hegyes/éles eszköz megfelel. Mélyre ne told, nehogy komoly szövetkárosodást okozz. Élettani szempontból ajánlott a főbb erek elkerülése is. ;)

Help

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6987) Steve-0 válasza BonFire (#6985) üzenetére


Steve-0
őstag

Köszi ;)

ViZion: tárgyra kellett "pár vérfröcss" :))

[ Szerkesztve ]

(#6988) BonFire válasza Steve-0 (#6987) üzenetére


BonFire
veterán

Bocsi, de annyira magas volt a labda, hogy nem lehetett lecsapni! :DD

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6989) ViZion válasza Steve-0 (#6987) üzenetére


ViZion
félisten

A linken emberen volt, de ez ne zavarjon össze, egyéb dolgokra is kb. így lehet, csak ott esetleg torzítani kell (displace, vagy warp).

B. variáció: ha ütőeret sikerül metszeni, na az rendesen spriccel, de nem ajánlom, mert sokat kell takarítani utána az örökösöknek... :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6990) BonFire válasza ViZion (#6989) üzenetére


BonFire
veterán

A legsz*rabb mégiscsak az, ha életben maradsz, és összevarrnak, csak éppen a vágással megsérül néhány ideg, mert egész életében olyan érzékeny lesz a helye, mint a fa izé... lelkünk. :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6991) ViZion válasza BonFire (#6990) üzenetére


ViZion
félisten

van egy ilyen ujjam (üvegajtón átnyúltam anno, pár ideg is sérült, de mozog). azt mondták, ha nem tetszik, mehetek utólagos idegplasztikára, hátha jó lesz... nah, majd a sárga homok gyógyítja, én nem megyek műtétre :N

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6992) BonFire válasza ViZion (#6991) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem a karomon van egy ilyen, de azt mondták, hogy az idegsebészet nem garancia, sőt, lehet, hogy még rosszabb lesz. Akkor inkább hanyagolom. A ruha nemigen zavarja, én meg nem piszkálom.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6993) BonFire


BonFire
veterán

Nem tudom, van-e font topic, de mivel úgyis a grafikához tartozik itt kérdezem meg.

Tud-e valaki az Empire fonthoz nagyon hasonló ingyenes alternatívát ajánlani? Ilyen:

Ezzel a fonttal szokták a moziplakátok aljára a stáblistát kiírni. Keresgéltem, de mindenütt fizetős. Állítólag Linotype betű, az én Linotype kollekciómban azonban nem szerepel.

Az se baj, ha nem ékezetes, az ékezethiányokat megoldom másképp.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6994) aldebaran válasza BonFire (#6993) üzenetére


aldebaran
őstag

Ha konkrétan moziplakátot szeretnél csinálni, van egy oldal, ahol a fontok készítése is ott van.

[link]

Bocsi, ha már ismerted...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#6995) BonFire válasza aldebaran (#6994) üzenetére


BonFire
veterán

Konkrétan egyelőre még nem engem bíznak meg a hivatalos moziplakátok készítésével :)) , de szívesen csinálgatok ilyet saját szórakoztatásomra. Köszi a linket, még nem ismertem, de úgy látom, az alapvető design trükköket el lehet lesni róla.

Ez a dizájn pl marhára ötletes. Mutattam anyámnak, messziről nézte, és azt hitte, csak egy koponya. Mondom: Gyere és nézd meg közelebbről. Van egy holdvilág, az azt keretező nádas, meg a három gomba. Ezt messziről tényleg koponyának lehet nézni. Láttam már efféle rajzokat, már nem is tudom hol, meg van ennek a stílusnak valami hivatalos neve, de nem tudom, hogy hívják. Na, ez egy jó plakát. Nem láttam a filmet, nem tudom, miről szól, de ennek alapján biztos meg fogom nézni. (Aztán lehet, hogy egy nagy rakás sz...)

Nem hiszem, hogy valaha pénzt fogok vele keresni, de azért jó, ha tud ilyet is az ember. Ki tudja, mire lesz ez még egyszer jó?

U. I.: Közben megkaptam a megfelelő betűt, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6996) Met válasza BonFire (#6993) üzenetére


Met
nagyúr

Mail ment

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6997) Met válasza aldebaran (#6994) üzenetére


Met
nagyúr

Ez jó lett volna most a Mafia 2 pályázathoz :O

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6998) BonFire válasza Met (#6996) üzenetére


BonFire
veterán

Nagy THX! :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#6999) aldebaran


aldebaran
őstag

Volt régen egy pályázat. Az én plakátom is szerepel alul a többi között, de sajna nem nyertem. :(

[link]

szerk: szerintetek melyik a legjobb?

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#7000) vagamo


vagamo
őstag

Abban tudtok segíteni, hogy miért ál le a Photoshop mikor megszeretnék nyitni egy fényképet? CS4
És csak ennyi üzenetet kapok:

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.