Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:36

LOGOUT.hu

ZTE v5 Red Bull (v9180 - WCDMA)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!

Gyári 1.15-re szeretnék gyári 1.17-et.
assert failed: (getprop....... remélem ismeritek a gondot, én ilyennel még nem találkoztam pedig azt hittem régi motoros vagyok :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#8102) Laza... válasza daninet (#8101) üzenetére


Laza...
addikt

A gyári mit jelent? Magyarítottat, vagy teljesen gyárit? Milyen recovery van a készüléken?

Never give up!

(#8103) daninet válasza Laza... (#8102) üzenetére


daninet
veterán

Kivettem a dobozból, olyan. Ez az alap touch recovery.
Minden gyári. V9180_4.4_update_H117.zip a fájlnév, md5 checksum lefut a telón sikeresen.

mod: az 1.16-ot se rakta fel ugyanezzel a hibával, elősör azt hittem sorban kell őket felrakni

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#8104) emill


emill
tag

Sziasztok!
Régóta nézegetem a V5-öt, de ez a viszonylag sok probléma amiket olvasok eléggé elbizonytalanít. Nekem fontos a hosszú akkuidő, a jó GPS (hamar találjon jelet). Ezekkel hogy áll? Az gyors akku merülésről az utolsó néhány hozzászólásban többször is olvastam, olyantól is aki gyári ROMmal használja. Ez mennyire jellemző? Jó esetben meddig bírja az akku?
A V5S mint utód miben jobb a processzoron és a 4Gn túl? Játékra nem használnám így a "régebbi" proc. is megfelelő nekem.
Van valami bosszantó hibája? Persze ez szubjektív kinek mi a hiba (olvastam, hogy van akinek a kamera nem elég jó), de mi az amit legtöbben felhoznak mint hibát, kényelmetlenséget, javítandó valamit?

(#8105) aytukabozs válasza daninet (#8103) üzenetére


aytukabozs
addikt

"alap touch recovery"?
Na az mi?
Mer' az alap reco nem touch,
amimeg touch az nem alap... :)

#8104) emill
"a viszonylag sok probléma"???
Ma csak kérdezni fogok. :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#8106) Laza... válasza emill (#8104) üzenetére


Laza...
addikt

A legbosszantóbb hibája, hogy képes teljesen normálisan is működni. Viszont van aki mindent képes megtenni ez ellen.

Never give up!

(#8107) daninet válasza aytukabozs (#8105) üzenetére


daninet
veterán

rájöttem közben h philZ van rajta..
philZ 6.58.7
CWM 6.0.5.1

de hogy mikor került ez rá, vagy ki rakta rá :U

A lényeg h van most recovery-m de elindulni hajlandó romom nincs. Annyit kivettem a dologból, hogy custom romot kell most felraknom, mert ez custom recovery, és erre nem megy gyári.

de eleve már az gyanus volt h a gyári frissítést amit a teló leszedett nem rakta fel, mert újraindult recoveryben és megállt totál... jól kibacott velem valaki aki ezt a telefont piszkálta :(((

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#8108) aytukabozs válasza daninet (#8107) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hát vagy bootolj be gyári recoverybe és tedd fel a gyárit (mindenféle wipe-ok után persze]
Laza blogja nyitva van... :)

." jól kibacott velem valaki aki ezt a telefont piszkálta"
Arra gyanakodnék akitől vetted:)
Azt tudod hogy a gyári 117 csak en/cn ugye...?

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#8109) Laza... válasza daninet (#8107) üzenetére


Laza...
addikt

Letöltöd a blogomból a "flashelő alkalmazás"t, ráflasheled a gyári recot, és onnantól felmegy a gyári rom

Never give up!

(#8110) daninet válasza aytukabozs (#8108) üzenetére


daninet
veterán

ok

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#8111) Laza... válasza daninet (#8110) üzenetére


Laza...
addikt

write only után akkor most válts read onlyba

Never give up!

(#8112) daninet válasza Laza... (#8111) üzenetére


daninet
veterán

A flashelő alkalmazásod feltételez egy működő romot ahol adb engedélyzve van. Tudom, hogy recoveryben is kellene adb legyen, de a philZ-ben ez nem ment.
De megoldottam XDA-n utánaolvastam a dolognak.

És legyél szíves akkor utasíts valaki csendre ha már 1000x le lett valami írva, de ilyen eset itt még nem volt, és a blogod sem nem nyújtott segítséget ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#8113) Laza... válasza daninet (#8112) üzenetére


Laza...
addikt

Picit vegyél visszább, mert ugyan nem volt még ilyen gond 1000x, csak 100x, de utána olvashattál volna.

Azt egy szóval nem írtad hogy nem müxik a rom. Az meg hogy neked a blogban leírtak nem segítettek, az kizárólag neked (és az arroganciádnak) köszönhető.

Szívesen

Never give up!

(#8114) daninet válasza Laza... (#8113) üzenetére


daninet
veterán

írtam, hogy nincs működő romom fentebb, olvass vissza :U ebben a formában ez még itt nem láttam, hogy ki lett volna tárgyalva :U

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#8115) emill válasza aytukabozs (#8105) üzenetére


emill
tag

Nem olvastam végig a teljes fórumot, de az utolsó ~1-200 hozzászólásban előfordultak:
- gyorsan lemerülő akku (a friss, ropogós épp átvett V5-nél is)
- valami akku mozgás is rémlik, nem illeszkedik (-ett) rendesen a helyén?
- spontán újraindulás
- egyszer csak elromló hangminőség
Már azt is furcsállottam, hogy úgy adta ki a ZTE a telefont, hogy csak 1 SIM-esként működött sokáig. Nem értem miért járatja le magát a gyár egy "félkész" telefonnal. Nem vagyok ZTE ellenes, most is ZTEm van (V970), de a GPS-e, kamerája katasztrófális + néha kicsit lassú is, szóval lecserélném. A Huawey Honor 3C-t és a Xiaomi 2-t néztem, de jelenleg a V5 a legolcsóbb.

(#8116) Laza... válasza emill (#8115) üzenetére


Laza...
addikt

És ezek közül a legjobb is. Nem csak duma, mert mindegyik volt nekem

Never give up!

(#8117) 426os válasza emill (#8115) üzenetére


426os
őstag

Amiket írsz mind egyedi vagy szoftveres (utólag telepített app miatt) probléma, egyik sem jellemző a telefonra.
Félkész sw-vel meg szerintem azért adták ki, mert nagyon gyorsan akartak lépni a Redmi 1S-re (vagy legalábbis kivenni a részüket ebben a "megfizethető árért egész jót" kategóriából) és ha még tovább vártak volna, kevesebbet tudtak volna eladni. Ráadásul így, hogy elismerten volt még dolguk a sw-el, hallgattak a felhasználói visszajelzésekre is és a kezdeti bugokat is kijavították. Azért ez nem annyira jellemző manapság. Szóval itt a saját maguk lejáratásáról szó sincs, sőt ez inkább plusz pont részemről. De ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

.

(#8118) topi66 válasza emill (#8115) üzenetére


topi66
aktív tag

Decemberben vettem Lazától,azóta tökéletesen tette a dolgát,és teszi is.Hétfő óta tesztelem a Blade v6-ot de lehet marad a redbull.Ez a lalipapi még túl friss pár alkalmazásnak.Amúgy szép,gyors de a hűha elmaradt.A hűha a xiaomi redmi után volt a zte-re váltva.

(#8119) aytukabozs válasza emill (#8115) üzenetére


aytukabozs
addikt

V970 tuti kis teló volt de nem 1 kategória.
Egy fórumtárs akinek grandX-e volt, vásárlás előtt megnézte a v5-ömet és eléggé hűha arcot vágott... :)

Kijelzőidő nálam állandó 4-4,5 órára állt be, ezt néha 26-28, néha 8 óra alatt hozom össze :)

És ja; akkuproblem 8000+ hsz alatt 1 db volt! :D

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#8120) nimfas válasza topi66 (#8118) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem a Xiomi az összeszerelés minőségében azért veri a ZTE-t... még mindig fura, hogy recsek-ropog, Hongmi-nak semmi hangja nem volt...

aytukabozs: 2 az az 1... én voltam az első akinek 95-ről 10 perc alatt ugrott 1%-ra, aztán még volt valaki... Lekopogom azóta semmi baja...

(#8121) aytukabozs válasza nimfas (#8120) üzenetére


aytukabozs
addikt

Slendriánul fogalmaztam,
a lötyögő/nem érintkező akku problémára próbáltam utalni.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#8122) Jim74 válasza emill (#8115) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lenovo S850-et vettem a V5 előtt. A Lenovo kb. 3 hete szervizben van (másodszor), mert dobálja a hálózatot. A V5-tel még semmi gondom nem volt. A gyári rom teljesen hibátlanul működik.
Ha kicserélik a Lenovot, vagy visszaadják az árát, akkor valószínűleg a feleségemnek is V5-t veszek.

(#8123) Qwery válasza nimfas (#8120) üzenetére


Qwery
tag

Kettes jelen! :)

42

(#8124) KTU válasza daninet (#8114) üzenetére


KTU
addikt

Ha van rajta cwm akkor abból raksz fel romot, + gapps, + root
és kész :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#8125) Qwery


Qwery
tag

Segítsetek pls. Keresem a menüben a lehetőséget, hogy a hangerőgombokra felébredjen a készülék. Kikapcsolnám, mert nem tudom úgy megfogni a készüléket, hogy ne ébreszteném a kijelzőt. Agyfszt kapok már. Emlékeim szerint valahol belefutottam... De lehet rosszul emlékszem.

42

(#8126) aytukabozs válasza Qwery (#8125) üzenetére


aytukabozs
addikt

Milyen rom?
Gyári 117-ben tuti 99% hogy nincs ilyen

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#8127) ra^ven válasza Qwery (#8125) üzenetére


ra^ven
senior tag

MoKee alatt: Menü/Beállítások/Gombok/
Gyárinál nem tudom.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#8128) hunaqua


hunaqua
addikt

Én most az utolsó CM12-t használom,és az én felhasználói szokásaimnak tökéletesen megfelel.Nekem jelenleg ez a legjobb.A tárcsázót cseréltem,mert össze-vissza rakta a névjegyeket,de az exDialer-rel hibátlan.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#8129) Jim74 válasza hunaqua (#8128) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az exdialer megy már 2 kártyával is?

(#8130) hunaqua válasza Jim74 (#8129) üzenetére


hunaqua
addikt

Ezt nem tudom,egy kártyám van.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#8131) Qwery válasza aytukabozs (#8126) üzenetére


Qwery
tag

V1.15 Hungo. Pedig rémlik. Lázálmomban láttam...

42

(#8132) FoxPuppy válasza Jim74 (#8129) üzenetére


FoxPuppy
tag

megy,de nem kezeli le rendesen (nem mutatja melyiken volt a a hívás stb)

(#8133) martin555


martin555
aktív tag

véletlen leejtettem a telót a parkettára, 1m magasból, szinte tökéletesen a hátára esett nem sarkára. ezután elment a hang, vagyis hangszóró hiba v szétcsúszás-szakadás keletkezhetett, mert nincs hang, csak fülhallgatóval.semmi egyéb hiba. valakinek valami használható tipp azon kívül hogy telefonszervizessel megnézetem? köszi.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#8134) Qwery válasza martin555 (#8133) üzenetére


Qwery
tag

Hangszóró elmozdult/érintkező tört. (Leg)rosszabb esetben panel.

42

(#8135) wwenigma válasza martin555 (#8133) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Fülhallgato vagy kihangosito nem jo? (Felső/also) Csak röntgenen lattam a belsejét, valszeg elmozdulhatott... [link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#8136) Jim74 válasza Laza... (#8074) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ezt hol lehet beállítani? Nekem sem jelez 117-es rommal a gmail. Teljesen gyári, nem magyarított.

(#8137) martin555 válasza wwenigma (#8135) üzenetére


martin555
aktív tag

köszi, a másodlagos hangszóró tudott a pottyanástól annyira visszábbmenni a helyén hogy ne érintkezzen, mert rugós érintkezője van.

wwenigma röntgenképe és Chigon szétszedős vidije alapján szétszedtem, megigazitottam, kész.

kösz

https://www.youtube.com/watch?v=WdCxi9HUqYs

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#8138) aytukabozs válasza martin555 (#8137) üzenetére


aytukabozs
addikt

Bocs csak a kereső kedvéért, mert az előbb nem találtam meg;

szétszedés, szétszerelés, szétkapás, teardown, disassemble

De soha ne legyen szükségem rá :D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#8139) kispal87


kispal87
aktív tag

A kör (home) "gomb" melletti két kis pötty "gomb" nektek világ?
Lehet rosszul emlékszem, de mintha lett volna világítása azoknak is.
Csak azért kérdezem, mert jelen állapotában nincs.

(#8140) KTU válasza kispal87 (#8139) üzenetére


KTU
addikt

Nem.
Nincs háttárvilágítása a pöttyöknek.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#8141) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Foxpuppy 1.15-ről, ha Foxpuppy 1.17-re akarok frissíteni, akkor gyári recoveryből wipeolok, és utána kiválasztom a zipet? Vagy mehet CWM-ből simán? Előtte visszarakjam a sima 1.15-öt?

(#8142) peestike


peestike
senior tag

érdeklődnék azoktól, akik a prodooman féle 2015.03.07.-i CM12 valamelyikét használják, hogy milyen is?
jobb, mint a korábbi kiadás? érdemes feltenni?
köszönöm a nyilatkozatokat előre is! :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#8143) KurtCobain válasza peestike (#8142) üzenetére


KurtCobain
őstag

Nekem fent volt, de visszatettem a 03.01-est. Custom téma beállításánál bootloopozott.... szidtam is prodoommant.
Egyébként ezzel is vannak bajaim. Eddig a 02.14-es a legjobb.

Mmm'kay?

(#8144) trialboj válasza trialboj (#8079) üzenetére


trialboj
őstag

Kösz a tippet aytukaboz.
Habár 3x átlapoztam majd minden bejegyzést ezt végig átugrottam, mert nem gondoltam hogy a rom cserén kívül más is van benne.
A készítőnek üzenném hogy a címet kicsit kibővítve több emberhez eljutna az a sok hasznos dolog ami össze lett foglalva.

Szóval aki nemrég jutott hozzá a címben említett telefonhoz, az az következő linken talál hozzá rengeteg hasznos tippet: [link]

Van 1 érdekes rész amit nem értettem:

"Nem tudom kinek tűnt már fel, de a wifit hiába kapcsolod ki, akkor is bekapcsolva van (akku statban jól látszik). Ma reggelemet ezzel kezdtem, miután éjjel 3%-ot szívott le a full feltöltött akksiból."

Na most ez a gond már ki lett javítva alapból, de ettől függetlenül egy éjszaka alatt 10-08ig csak merül 3%-ot az aksi... ez nem normális? Attól hogy nincs használva még készenléti állapotban van ami fogyaszt valamennyi időt, vagy rosszul tudom?

És még egy gyors kérdés. Valamiért nem fordul vízszintbe a billentyűzet sms írásakor, hol lehet ezt állítani, mert sehol sem találom az opciót.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#8145) aytukabozs válasza trialboj (#8144) üzenetére


aytukabozs
addikt

Húzd le az értesítési sávot, meg lesz az... :D

Ha igy sem akkor a lehúzás után húzd fel is kicsit...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#8146) Dave Crank válasza peestike (#8142) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Én a 03.07-es CM12-t használom, bajom csak annyi van vele, hogy kikapcsolva nem ébreszt, és tölteni ugye kikapcsolva töltöm éjszaka...

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#8147) Jim74 válasza Joe Swanson (#8141) üzenetére


Jim74
nagyúr

Mivel egyik sem teljesen gyári rom, ezért csak CWM-ből mennek fel.

(#8148) poffsoft


poffsoft
addikt

sziasztok!

Ha jól tudom, glonass holdakat is kezeli a teló.
Ezt hol lehet "tesztelni"?

Amúgy MTK után őrület az a 2-5 mp. fixálás, amit produkál a vagy 30 műholddal... :)

Másik kérdés, hogy vajon a mokee 1224 miért "szürkíti" ki az összes ikont az értesítési sávon?
Én szeretném, ha színesek maradnának.

Ezen a telón nincsen automata nagyítás funkció? Dolphin mini-ben nem tudom olvashatóra nagyítani a lapokat...

Szerk: a kis pöttyök nálam annyira világítanak, amennyire a home ledje bevilágítja őket.
sötétben pont látni, hová kell pöccenteni :D

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#8149) trialboj válasza aytukabozs (#8145) üzenetére


trialboj
őstag

Azért ennél egy csöppet bonyolultabb a gond, mivel a screen rotation be van kapcsolva, de bárhova szeretnék írni nem fordul a bill. És az input settingsnél sincs olyan opció ahol ezt állítani lehetne...

szer: a képeket amúgy elforgatja tehát nem a szenzorral lesz a gond.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#8150) tobias40


tobias40
veterán

Hol is tudom beállítani hogy mit bemondja a bejövő hívásokkor a hívó nevét vagy a telefon számát?
Már működött de egy ideje nem műxik és nem tudom miért és hol állítódott el. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.