Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:36

LOGOUT.hu

ZTE v5 Red Bull (v9180 - WCDMA)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) trouble válasza martin555 (#8244) üzenetére


trouble
senior tag

Pü- ben várom a válaszod vagy egy hete! Örülnék ha méltatnál egy válaszra ! :(((

(#8402) KurtCobain válasza poffsoft (#8399) üzenetére


KurtCobain
őstag

Hogy a jelenlegi kiadásban mik a különbségek, azt nem tudom.
Alapvetően 2 nagy csoport van, az egyik a kínai (zhaochengw a készítő), ő 2 féle ROM-ot ad ki, az egyik a sima CM12 Nighltly, amit a telóra portol, a másik meg a Mokee féle CM12, amit szintén a telóra portol.
A másik meg az orosz (proDOOMman-től), ő fogja az első kettőt és a saját módosításait hozzáadja, pl a kernelét. Meg van a saját kiadása a PAC.
A sima CM meg a Mokee között kevés különbség van, csak néhány plusz funkció van a Mokee-ban, pl az status bar-on a hálózati sebességet mutatja, ha a névjegyzékben egy kontaktot kiválasztasz és a füledhez emeled, akkor automatikusan hívja, van benne Mokee center, ahonnan különböző javításokat, patcheket tölthetsz le (már ha van), stb...
A PAC-ban is van néhány plusz funkció, most így fejből nem tudom pontosan mi, mert nem volt sokáig fent, új téma beállításánál kaptam egy bootloop-ot és raktam is vissza az előző mentést...
Annyira emlékszem, hogy az előző kiadásnál már menüből lehetett állítani a ZRam-ot, az alap SD kártyát, meg a közelségérzékelőt lehetett kalibrálni.
ProDOOMman féle ROM-okban viszont a min. CPU órajel az 300MHz, a kínaiakban viszont 96MHz.

Fordítás szvsz ugyanolyan mindben, csak a plusz funkciók nincsenek lefordítva. Az eddig legjobban fordított CM12 az a 02.14-es volt, a 02.28-asban már jó sok angol volt...
02.14-esnél az akku is jobban bírta.

Mmm'kay?

(#8403) Dave Crank válasza poffsoft (#8399) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Én nem tudom, hogy mi a különbség, de jobban szeretem és jobban bevállt nekem a CM meg a PAC is mint a Mokee.
Nem tudom miért, de valahogy amikor Mokee volt fent, a cm-t vagy pac-t jobbnak éreztem mindig, bár egyetlen egy mokee sem volt fent szerintem 20 percnél tovább a telefonomon... :D

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#8404) poffsoft


poffsoft
addikt

köszi a vàlaszokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#8405) dealerman válasza aytukabozs (#8400) üzenetére


dealerman
senior tag

szerintem is tökéletes pl : 1.17,persze ha nekem nem lenne folyamatosan a csengőhang probléma :((( amivel nem tudok mit kezdeni,és így,hogy más nem nagyon küszködik ezzel egyedül kell kísérleteznem :D

múltkor erre nem kaptam választ,de ismét felteszem hátha.... milyen file-ba vagy hol lehet az megadva a telónak,hogy mi a default ringtones ? :))

underground techno will never die

(#8406) roti86 válasza dealerman (#8405) üzenetére


roti86
őstag

CM, Mokee Rom-okban van ilyen build.prop (system\build.prop) rész:

ro.config.notification_sound=Alya.ogg
ro.config.alarm_alert=Alarm_Buzzer.ogg
ro.config.ringtone=Orion.ogg

Nem tudom a gyáriban van e :U

szerk.: Ez van a gyári 117 build.prop fájlban:

ro.config.ringtone=nubia_mile.ogg
ro.config.notification_sound=Jingle.ogg
ro.config.message_sound=magic_bell.ogg
ro.config.alarm_alert=peaceful_wave.ogg

Rá lehet próbálni, hogy ha ide egy másik csengőhang fájlnevét rod be, akkor újraindítás után az lesz e az alapértelmezett

[ Szerkesztve ]

(#8407) dealerman válasza roti86 (#8406) üzenetére


dealerman
senior tag

köszönöm :R ,pedig mintha néztem volna már a bulid-ba ,de még se találtam meg :D

először nubia_mile-re írtam át a saját ogg-met ,és beraktam minden audió mappába 1-et belőle,pár napig így tesztelem,és ha még se lenne jó,akkor pedig ahogy írtad átírom a sajátomra a prop file-ban.

underground techno will never die

(#8408) peestike


peestike
senior tag

kínai mokee, MK50.2-X9180-201503230110-UNOFFICIAL
külső sd patch mokee+cm12, meg valami cucc annak, akinek egy kártyája van, nem igazán tudtad így csipásan reggel értelmezni a gugli fordítós oroszt... :)
[link]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#8409) aytukabozs válasza peestike (#8408) üzenetére


aytukabozs
addikt

Biztos ugyanaz az üres simslot jelzés kapcsoló mint a tegnap linkelt CM12-ben...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#8410) martin555 válasza Infinity70 (#8351) üzenetére


martin555
aktív tag

ez a broadanywhere android vulnerability ez mekkora para?

CM security-t tettem fel, futtattam és ez jelezte ki

https://www.youtube.com/watch?v=A2DdRR1rJ2E

[link]

olyasmi mint a heartbleed meg a többiek hogy van, és kész, gondolom? max majd csak az 5.-össel lesz kijavitva?

[ Szerkesztve ]

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#8411) Infinity70 válasza roti86 (#8406) üzenetére


Infinity70
tag

Ezt én is köszönöm :R Még egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatba ,hol tudom megtalálni úgy mint ogg fájl azokat a zenéket amiket sd kártyára másoltam. Mert én egy ilyen zenét szeretnék betenni alapértelmezettnek

Huawei P40 Pro

(#8412) Infinity70 válasza martin555 (#8410) üzenetére


Infinity70
tag

Te valamit elnéztél ,rossz helyre címezted a posztod :DD

Huawei P40 Pro

(#8413) martin555 válasza Infinity70 (#8412) üzenetére


martin555
aktív tag

nem tettem hozzá de ezen a telón jelezte ki, azt gondoltam valaki találkozott már ilyennel.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#8414) Telda válasza peestike (#8408) üzenetére


Telda
addikt

Ezt kipróbálom :).

(#8415) peestike válasza Telda (#8414) üzenetére


peestike
senior tag

majd írd meg, hogy milyen! :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#8416) dealerman válasza Infinity70 (#8411) üzenetére


dealerman
senior tag

ha mp3-at másoltál akkor sehogy,(mert az nem ogg) ha konvertáltad ogg-be akkor értelem szerűen ott találod meg ahova másoltad ;] enyhén zavaros a kérdésed,vagy nekem volt sok a mai nap :D

underground techno will never die

(#8417) Infinity70 válasza dealerman (#8416) üzenetére


Infinity70
tag

Köszönöm a választ ,jól értetted te :C

Huawei P40 Pro

(#8418) Kleroo


Kleroo
veterán

Egyébként hol érdemes más színű hátlapot illetve gumis "hátlap"tokot nézni hozzá? Nem nagyon találok, és ez is szempont lenne egy esetleges rendelés mellett(mennyi cucc van hozzá)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8419) kisbago


kisbago
aktív tag

Sziasztok most kitől tudnák egy ilyen telót beszerezni? (2/8) -ast! :)
[moderálva]

[ Módosította: radi8tor ]

(#8420) Laza... válasza kisbago (#8419) üzenetére


Laza...
addikt

Leálltak a gyártással, úgyhogy igyekezz...

Never give up!

(#8422) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

kéne egy kis segítség, mert megőszülök.
gyorsabban merül a telóm, mokee 1224 rom.
gsam battery monitor-ral megnéztem, google play-szolgáltatásoknál a systemupdateservice miatt van folyamatosan ébren a teló.
letiltottam a gyári wakelock blocker-rel (beállítások/akkumulátor) a fenti system..., de ugyan úgy szívja. google play-szolgáltatások frissítéseit eltávolítottam, újra raktam, nem jött be. a beállítások/alkalmazásoknál letiltottam az egész google play-szolgáltatások részt, így sikerült kilőni, de így meg nem sokra megyek a telóval.
van esetleg ötletetek?

(#8423) nimfas válasza Laza... (#8420) üzenetére


nimfas
addikt

Mert ami jó azt meg kell szüntetni :W

(#8424) Viktor0610 válasza nimfas (#8423) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kijött a nagyobb kijelzős meg a 4G-képes utód, minek folytatnák? :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#8425) Telda válasza peestike (#8415) üzenetére


Telda
addikt

Laikusként én nem nagyon látok különbséget az elődökhöz képest.
Egy apróbb, bár számomra mégis zavaró "hiba" még mindig benne van, ami lehet nem is hiba hanem csak feature. Hogy lezáráskor egy pillanatra felvillan az óra. Az egy simes patch is szépen működik, eltűnik az értesítősávról az ikon, ami jelzi hogy nincs benne a második kártya.
Bár ha romot cserélünk, előtte mindenkép egy gyári romot fel kell rakni, hogy visszaírja a modem fájlokat, mert ha nem tesszük továbbra is egy kártyás marad.

(#8426) roti86 válasza jackbacsi87 (#8422) üzenetére


roti86
őstag

Ilyen nekem is volt, de nem feltétlenül merül gyorsan, csak az akkustatisztikában látod, hogy sokat használ a play szolgáltatások. Nálam egy idő után beállt. Kellett neki vagy 2 újraindítás + a play szolgáltatások adatait töröltem + akkufeltöltés. Sajna ahogy "fejlődik" a verziószáma a play services-nek úgy egyre sz*rabb.

(#8427) KurtCobain válasza Viktor0610 (#8424) üzenetére


KurtCobain
őstag

A nagyobb kijelzős max önvédelmi fegyvernek jó, a 4G-s meg csak 1GB RAM-os, meg nem tud 800MHz-et. Akkor inkább folytassák ennek a gyártását.

Mmm'kay?

(#8428) kidnou válasza jackbacsi87 (#8422) üzenetére


kidnou
senior tag

Próbáld meg ezt a megoldást Nekem annak idején segített mikor gondom volt.

(#8429) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy az ébresztőóra ikonja hívás indításnál, vagy fogadásáé eltűnik az értesítési sávról. 1.17-es gyári rom. D2W van feltéve pluszban. Okozhat ez ilyen gondot?

Powersavert jegeltem Titanium Backup-al, de továbbra is fennáll a hiba.

Az ébresztés működik, csak az ikon tűnik el.

[ Szerkesztve ]

(#8430) Viktor0610 válasza Jim74 (#8429) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én Alarm Clock Xtreme programot használom, abból is az ingyenes verziót, mert azt a fizetőssel ellentétben (amit megvettem még anno) frissítettek. :D

Ja, és az ikonja sem tűnik el, még újraindítás után sem. :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#8431) Mercutio_ válasza Jim74 (#8429) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg próbáld ki: Kék-gomb hosszan nyom, ecsetikon hosszan nyom, whitelist-ben alkalmazás bekapcsol.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8432) Jim74 válasza Mercutio_ (#8431) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha a leirt lépéseket csináltam, akkor FC-zett a készülék.

Viktor0610: Köszi, kipróbálom, bár jobban örülnék, ha megtalálnám a hiba okát...

(#8433) jackbacsi87 válasza roti86 (#8426) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

sajnos ezeken túl vagyok, valamit nagyon elszúrtak, bár nem tudom mért most jött elő, és másnál mért nem.

(#8428) kidnou sajnos ez sem nyert, most kipróbáltam, újraindítás is volt, ugyan úgy pörög.
viszont találtam egy félmegoldást. alkalmazásokban letiltottam a google play-szolgáltatások-at és újra engedélyeztem. így most minden frankó, viszont minden újraindítás után ezt meg kell csinálni!

(#8434) KTU válasza jackbacsi87 (#8433) üzenetére


KTU
addikt

Nekem ami bevált:
Link2SD-vel jegelés, amit nagyon ritkán használok.
Greenify-vel aludni küldöm ami nem kell.
Nálam be van állítva több alkalmazás hogy mentse automatikusan az adataimat több felhőbe, (SMS, híváslisták, rögzített hívások, képek stb.)
Ha esetleg nálad is, ezeket a Greenify-vel ne küld aludni.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#8435) Jim74 válasza Mercutio_ (#8431) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem akarja az igazságot. Ebből gyalulás lesz... Legalább kipróbálom a legújabb CM-et.... Vagy mit ajánlanál? Az 1.17-es gyáritól most kicsit elment a kedvem :(

(#8436) aytukabozs válasza Jim74 (#8435) üzenetére


aytukabozs
addikt

Azt használom, de minden belepiszka nélkül.
Semmi ilyen problémám nincs. ;)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#8437) Jim74 válasza aytukabozs (#8436) üzenetére


Jim74
nagyúr

Mármint az 1.17-et?
Kínai appokat sem távolítottál el?

(#8438) nimfas


nimfas
addikt

Havernak megjött a 1/4-es ZTE-je... cserélném a romot.

Laza fórumtárs blogjából leszedtem a : official_115_hungobungo.exe file-t
kicsomagoltam, telefonba raktam SD-t, bat indít... átmásolta a file-okat a kártyára (külső lett megadva neki mivel 4Gb verziós a telefon), majd restart.

És az alábbi kép fogad: Hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

(#8439) Viktor0610 válasza nimfas (#8438) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Elég pici méretű a kép, így nehéz lesz segíteni. :P :))

Xiaomi 13T

(#8440) nimfas válasza Viktor0610 (#8439) üzenetére


nimfas
addikt

Köszi... baszakszik vagy a net, vagy a gép... szóval olyan mintha nem találná a kártyán a cuccokat...

Simán recovery-ből nem lehet frissíteni? Előtte milyen hókuszpók kell... cache egyéb, hogy ne legyen tégla :)
Illetve melyik reco-ból? Phil vagy CWM?

[ Szerkesztve ]

(#8441) Laza... válasza nimfas (#8440) üzenetére


Laza...
addikt

Bootolj CWM-be, ott ki tudod választani. Ha azzal sem megy, akkor semmivel sem.

Never give up!

(#8442) nimfas válasza Laza... (#8441) üzenetére


nimfas
addikt

Ok... és csak simán update.zip telepítés, vagy előtte kell cache törlés és egyebek?

Lépések:

cwm update.zip
gapps
SU ?

Ennyi?

[ Szerkesztve ]

(#8443) Viktor0610 válasza nimfas (#8440) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én CWM-ből szoktam telepíteni, de bármelyik jó, kivéve a TWRP és a gyári.
A hibaüzenet szerint nem találja a ROM-ot. A kártya gyökerébe tetted, update.zip néven? :)

Xiaomi 13T

(#8444) nimfas válasza Viktor0610 (#8443) üzenetére


nimfas
addikt

Én csak a "flash.bat" file-t indítottam, mert hogy az automatice, hülyebiztos...
Elvileg az másolta a megfelelő helyre.... de ezek szerint mégsem.

De mint minden program ez is tartalmaz egy változót és egy hibát :)

Szerk:

1-es sd-ről akarta telepíteni a PhilZ, de a 0-ásra másolta a program :)
Akkor maradjon a CWM és kész?

[ Szerkesztve ]

(#8445) Laza... válasza nimfas (#8444) üzenetére


Laza...
addikt

Annál a romnál nem jó a hülye biztos telepítőm, és nem javítottam ki.

Szóval:
- felmásolod a romot (update.zip)
- Bebootolsz CWM-be
- wipe-k
- install zip
- reboot

Csak az updtae-zip kell, a root, gapps a rom részét képezi, ezért NEM kell külön azokat is feltenni!

Never give up!

(#8446) nimfas válasza Laza... (#8445) üzenetére


nimfas
addikt

Az mitől lehet, hogy lement a frissítés:
restart

telefon info:

Android verzió 4.4.2 (official_115_hungobungo.exe)

a saját 2/8-as telómon pedig :

Android verzió 5.0.2 (115-hungobungo-hun-mod.exe)

??

(#8447) Laza... válasza nimfas (#8446) üzenetére


Laza...
addikt

Mert a buld.prop fájlban át van írva a droid verziószám (hogy menjen a youtube problem nélkül)

Never give up!

(#8448) Lord bIron válasza jackbacsi87 (#8422) üzenetére


Lord bIron
csendes tag

[link]
Ugyanez volt a problémám nekem is. A linken a megoldás. Nekem nem indult el az első módszerrel automatikusan bootnál, csak úgy, hogy az .sh kiterjesztést kitöröltem, a fájlnév elé 99 előtagot raktam és a már init.d könyvtárban lévő superSU scriptjét 98-asra változtattam, hogy az előbb induljon (mivel úgy tűnik, szükséges a su hozzá). Ja és a fájlban a biztonság kedvéért még az elejére még bepasteltem a #!/system/bin/sh sort, ami ott van az összes többiben is. Persze lehet, h ezeknek a lépéseknek egy része felesleges a működéshez, mindenesetre így műxik.
A Script Managerrel ezeket a változtatásokat megspórolhatod, csak állítsd be, hogy superuserként bootnál indítsa az eredeti scriptet.
:)

(#8449) aytukabozs válasza nimfas (#8446) üzenetére


aytukabozs
addikt

Gyáriból nincs is loli, ez csak káprázat :P

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#8450) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Felraktam a legújabb CM12-t (0322). Ha csatlakoztatom a PC-hez USB-n keresztül a készüléket, akkor csak tölt, és nem látja a PC a telefont.
Ha a beállítások, tárhely menüben a jobb felső sarokban a három pöttyre nyomok, akkor előjön egy "számítógépes USB kapcsolat menü", de ha arra nyomok, akkor nem történik semmi :(

Mi lehet a gond?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.