Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:36

LOGOUT.hu

ZTE v5 Red Bull (v9180 - WCDMA)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) ra^ven válasza Upo (#13450) üzenetére


ra^ven
senior tag

Csak jegeltem, ne tegyem? Én is vmi ilyemsitol féltem.
Hogy tudom előidézni azt az állapotot hogy a rendszer kérdezzen rá melyik az alapértelmezett?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#13452) CPT.Pirk válasza Upo (#13450) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Biztos eltűnik a telóról végleg? Mert eddig még ami telókon letöröltem valamit az alapból fennlévő cuccokból, ott visszajött egy factory reset után minden, beleértve az összes bloatware-t is.

#13449
Az adb-s dolgok működését nagyrészt ismerem. Meg célszerű Linux alatt csinálni, mert megspórolod a driver telepítést meg adb csomag vadászatot mivel ott csak egy adb-t kell felrakni a csomagkezelőből. Ma valszeg megpróbáljuk ezt philztouch alatt.

ra^ven: felesleges jegelni, úgy sem csinál semmit.
Ha felraksz egy másik launchert, akkor fel fogja dobni a kérdéses ablakot. Nyilván utána törölheted az extra launchert.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13453) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Tisztelt Urak,

asszonynak nyomógombos nokia helyett, telefon + viber + netezésre érdemes még beruházni egy ilyen telefonra? Esetleg a komolyabb használatot is bírja még (FB, messenger, néha skype, zene, video még a fentiekhez)

Köszi!

Holnap majd jól beletépünk...

(#13454) aytukabozs válasza t_a_m_a_s (#13453) üzenetére


aytukabozs
addikt

az attól függ mennyit beruházni, és hogy melyik verzió.

az 1/4 felejtős, a 2/8 még talán elég lehet.

gyári support már rég nincs, és a cyanogenmod is megszűnt ugye.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#13455) Telda válasza t_a_m_a_s (#13453) üzenetére


Telda
addikt

Természetesen bírja, akár az összeset is együtt :DDD .
De mindenképp érdemes a 2GB változatot venni.
Illetve figyelni a két betegségére.
Képernyő foltosodás, fehér háttéren könnyen kiszúrható.
A hangerő és bekapcsoló gomb kontakthibás lesz és nem minden nyomást érzékel.
Nekem több mint 2 éve megvan a telefon, de szerencsére csak a bekapcsoló gomb hibája jött elő. Amit sikeresen kicseréltem. Azóta megint olyan mint az új :).
Máig nagy elégedettséggel használom. Film, zene, pdf olvasás, net gond nélkül megy rajta, facebookot nem használom, mert nagyon meríti az akksit. Játszani nem szoktam.

(#13456) asdf_ válasza t_a_m_a_s (#13453) üzenetére


asdf_
veterán

Ha wifin megy a viber. Neten keresztul a 4G hianya miatt 3G-n nagyobb a lag, ez zavaro lehet (nem viberezek, meg voipolok telefonrol, tehat nem tapasztalat, hanem csak elmeleti/technikai tudas)

(#13457) t_a_m_a_s válasza aytukabozs (#13454) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

(#13454) aytukabozs
(#13455) Telda
(#13456) asdf_

Köszi! 2 GB/16GB-os verzió a kiszemelt! Mindenképp megveszem, mert kell a családba 1-2 ilyen olcsóbb okosteló a nyomógombosok helyett. Nekem most van egy i5S-em, meg "játszósnak" egy Samu galaxy S5 minim. Ez utóbbit eléggé gyűlölöm, de ha ez a ZTE is tudja kb azt amit az S5 mini, akkor a feleségemnek több mint elég.

Holnap majd jól beletépünk...

(#13458) aytukabozs válasza t_a_m_a_s (#13457) üzenetére


aytukabozs
addikt

a 16-os az valami más lesz!
V5s, vagy az 5,5-ös V5 max? nem tudom mi, ami persze nem baj, csak az itt leírt tudástárból, főleg romolásból semmit ne próbálj ráerőszakolni!

honnan vennéd?

szerk.:
még mindig nem derült ki mennyi az annyi, de lehet érdemesebb lenne valami korszerűbb de olcsó telefonban gondolkodni, pl EZ.

csajos is, jó is, olcsó is...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#13459) t_a_m_a_s válasza aytukabozs (#13458) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Fórumtárstól venném, az árát elküldtem priviben.

Nem akarok én ráerőszakolni semmit, csak egy vibert, az meg csak felmegy;)

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#13460) emilll


emilll
tag

Ha esetleg valaki azért tévedne ide, mert ZTE v5-öt szeretne venni, akkor az enyém eladó 2db akkuval. 2/8-as változat.
Átvehető, megnézhető Budapesten.

(#13461) asdf_ válasza emilll (#13460) üzenetére


asdf_
veterán

Egyszer mar kib*tak a hirdetesedet, ha jol remlik, miert kell megint? Hirdetni kizarolag az apron lehet, tessek mar megerteni.

[ Szerkesztve ]

(#13462) emilll válasza asdf_ (#13461) üzenetére


emilll
tag

Nem b*tak ki a hirdetésemet, mert még nem hirdettem és nem is tudtam, hogy nem lehet. Olvastam az utolsó hozzászólást, hogy valaki egy itteni fórumozótól venné, gondoltam akkor itt hirdette. De ha nem, nem. Majd törli az illetékes.

(#13463) aytukabozs válasza emilll (#13462) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nem egy itteni fórumozótól, hanem úgy általában egy PH-s fórumozótól.
Hardveraprón ingyenes a hírdetés, tedd fel szépen.
Aláírásomban lévő linken kérheted a törlést...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#13464) poffsoft válasza aytukabozs (#13458) üzenetére


poffsoft
addikt

és nemcsajosban mi lenne a bb (40k alatt?)

[ Szerkesztve ]

(#13465) aytukabozs válasza poffsoft (#13464) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hát az kemény dió, ugye a redbull is másfélszer annyi volt induláskor.
Sztem dobd be a kérdést a dualsimes topicba, hátha van valakinek jó tippje.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#13466) poffsoft válasza aytukabozs (#13465) üzenetére


poffsoft
addikt

szokott, csak bepróbáltam, hátha képben vagy. Ez a 4a azért elég esélyes a gyerköcnek- legfeljebb nemátlátszós tpu-t kap hozzá :)

[ Szerkesztve ]

(#13467) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!

Mi most erre a telefonra a legstabilabb új rom?
Bakapcsoltam, most valami 1 évvel ezelőtti cyanogen van rajta, amikor beraktam a fiókba ez volt az uccsó.

Nagyfaternak oda akarom adni a telefont, dobni rá egy BIG launchert aztán használja, csak ne dobáljon fel neki mindenféle crash-eket :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13468) Telda válasza daninet (#13467) üzenetére


Telda
addikt

Én a legutolsó Mokee-t használom, de CPT.Pirk fordításai is mind stabilak.

(#13469) CPT.Pirk válasza Telda (#13468) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sanszos, hogy a novemberi volt az utolsó rom erre a telóra minden szempontból. Még eljátszottam a kernel csere / patchelés gondolatával de ez Android kernel ami jelenleg nem azonos a Linux kernelélvel, a droidhoz meg extrém módon rosszul van minden dokumentálva. A googlenek vannak kerneljei amikkel lehet dolgozni, de csak a saját cuccaihoz, szóval nincs miből kiindulni. Sajnos ezen a téren csak a ZTE tudna segíteni, de náluk ez a teló élt kb. fél évet a support terén.

Jelenleg úgy áll, hogy a LineageOS csak CM14-től felfelé létezik, így azt sem tudjuk használni. A CM repók még megmaradnak, de azokat meg nem frissítik többet.

Van még a Bob Pan CM13-as repója ehhez a telóhoz de az csak annyit tud, hogy egyáltalán elindul, azon túl kb. semmi nem működik amit viszont én nem tudok megoldani, ahhoz egyszerűen nem értek.

Szóval a kedvenc drágaságunk életútja beteljesedett, a története végére ért a novemberi rommal. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13470) ra^ven válasza CPT.Pirk (#13469) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszi az eddigi munkát vele, lehet talán nem is baj, legalább végre lecserélem. :P

A hangot megint meg kell mókolnom a mixer_path.xml ben, mert torzít, nem tudom annyira lehalkítani, hogy jó legyen.

De már kezd az összes hangszóró tönkre menni sajnos. :(

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#13471) Telda válasza CPT.Pirk (#13469) üzenetére


Telda
addikt

Én még egy darabig biztos hogy használni fogom. A Redmi 3s-t nézegettem sokáig, de letettem róla. Azért a pénzért szerintem nem lenne akkora előrelépés. Az én igényeimnek még mindig tökéletesen megfelel. Net, film, zene, pdf olvasás, nyelvtanulós appok, mind gond nélkül elfutnak. Játszani nem szoktam.

(#13472) CPT.Pirk válasza Telda (#13471) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van egy elég komoly 3D játék, a Star Trek Timelines, azt pl. viszi a teló, csak pár esetben látszik, hogy leesik az fps. Mondjuk játszani nem szoktam telón, mert valahogy sosem volt kényelmes. Talán csak a Dumb ways to die, de az egy klasszikus örök kedvenc. ;] https://play.google.com/store/apps/details?id=com.popreach.dumbways

Amúgy nekem is marad ez a teló egy ideig. Most haver megvette a 2k HD-s Nubia7 vagy mit, de hát az meg majd 1.5 centivel magasabb, mint a mienk és alig 1 napot bír egy töltéssel. (egyébként jó meg szép is)

Én ráérek várni egy ideig még, mire jön valami 5 colos és 64 bites alternatíva olcsón. :) Meg aztán mit is csinálok a telón... Lapozgatom az Urban Dictionary-t, hangouts, youtube, film, meg néha böngészés. Arra több mint elég ez a teló is.

ra^ven: thx :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13473) Spancer RE válasza ra^ven (#13470) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Az enyémen is recseg a 2 hátsó hangszóró.
Vajon macerás cserélni? :F
Elvileg csak pár $, csak jó lenne tudni a pontos típusát.

(#13474) CPT.Pirk válasza Spancer RE (#13473) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyszerű cserélni. Csak a kék hátlap / keret az, amit kicsit feszegetni kell főleg a vékony oldalon, mert a csavarokon kívül egy rakás patent is tartja. Viszont szerencsére nem törékeny, a jobb alsó sarkát kivéve, ahol a csavar túlzottan közel van a széléhez.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13475) ra^ven válasza Spancer RE (#13473) üzenetére


ra^ven
senior tag

Fogalmam sincs , ehhez nem értek. Nálam a fülnél lévő is recseg.
Pár ezer forintos költsége lenne de nekem már nem ér ennyit.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#13476) emill


emill
tag

Sziasztok!
Létezik valami olyan megoldás, amivel magyarítani lehet a ROMot? Vagy teljesen új, magyarítottat kell rá rakni?
CNCommon v1.17-es verziót mutat most.

(#13477) aytukabozs válasza emill (#13476) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hogy a csudába ne.
többféle megoldás is van.
Ha ragaszkodsz a gyári rendszerhez akkor morelocale-lal tudod részben magyarítani. (root kell hozzá)
Aztán vannak a gyári kénézetűm moddolt romok.
És a legjobb választás talán hogy CM rommal használod a telót.

Mindről találsz leírást itt a topicban keresgélve.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#13478) emill válasza aytukabozs (#13477) üzenetére


emill
tag

Köszi! Nézegettem a fórum bevezetőjében lévő leírást, de marha hosszú és bonyolultnak tűnik :)
Ha nem gyári ROMra térek át, akkor ha jól látom 1.15 Foxpuppy HUN mod a legutolsó? Nincs 1.17 mod ha már van 1.17-es gyári ROM?

(#13479) CPT.Pirk válasza emill (#13478) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az a poszt nagyon régi. A korábban abbahagyott Mokee és az én CM romom van erre a telóra, mindkettő Android 5.1-es.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13480) emill válasza CPT.Pirk (#13479) üzenetére


emill
tag

Szuper! És a ROMod + telepítés leírás merre található?

(#13481) jancsi20


jancsi20
csendes tag

Ráírtam a LineageOS fejlesztőcsapatára és azt írták, hogy lehet megnézik, és hoznak rá frissítést. Remélem sikerül. :)
Arra hivatkoztam, ha a ZTE Skate telefonra még jönnek a frissítések, akkor ami erősebb és jobb telefon azt miért nem frissítik. :)

További szép napot! Üdvözlettel: jancsi20

(#13482) aytukabozs válasza jancsi20 (#13481) üzenetére


aytukabozs
addikt

Az fasza lenne ha lenne folytatás, én szurkolok nektek.
De azt azért képzeld hozzá hogy hány ilyen megkeresést kaphatnak ezekben a napokban a csalodott CM fanoktól, meg hogy official CM sose volt szegény V5-re, ennek okán ez feltehetőleg egy sablon szöveg amit minden érdeklődő megkap...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#13483) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt találod:
https://prohardver.hu/tema/zte_v5_red_bull_u9180/hsz_13330-13330.html

jancsi20: Az nem kis dolog lenne, mert akkor vissza portolnák a LineageOS-t régi CM forrásra, amit tuti nem fognak megtenni. Más megoldás meg nincs, mert a telefonhoz nincsen forrás újabb androidhoz mint az 5.1.

De legalább válaszoltak, már ez is valami. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13484) Upo válasza CPT.Pirk (#13452) üzenetére


Upo
addikt

Ne keverjük a dolgokat. A launcher az system alkalmazás, arról nincs másolat amit vissza lehetne állítani. Miért is lenne, nem úgy lett tervezve hogy bárki rootol és töröl belőle.
A bloatware az más dolog, azt egy külön helyről telepíti a factory reset utáni első indításkor. Ezek a data partícióra mennek mint bármely más utólag feltelepített program. Onnan lehet simán uninstallálni. Ha azt akarod hogy ne térjenek vissza, akkor azt kell megkeresni hogy honnan telepíti vissza. Legtöbbször a system partíción vannak eldugva, /system/vendor /system/preinstall /system/media vagy hasonló könyvtár alatt vannak eldugva az apk fájlok. Rá kell keresni valami file kezelővel a /system alatt *.apk -ra, a /system/app és /system/priv-app system/framework könyvtáron kívül ahol talál, ott kell körülnézni, általában egy könyvtárban van egymás mellett az összes bloatware. Na azokat kitörölve nem fognak visszatérni. Ez a könyvtáron kívüli apk-kat nem célszerű törölni, mert lehet a rendszer része, csak hülye helyen van.
Úgyhogy itt is az a helyzet mint a gyári rendszer appoknál, amit a system-ből egyszer kitörölsz az nem tér vissza. Tehát a data-ra kidobott bloatware a data alól törölve visszajön, ha a system alól törlöd a tárolt példányokat akkor nem tér vissza. Nem hiába szokták ROM-nak nevezni, azaz Read Only-nak, a gyárilag nem rootolt készülékeken az átlag felhasználó számára nem törölhető semmi a system alól, azaz fölösleges lenne másolatot tartani róla a telefonon. Végülis erre vannak a fastboot/recovery/egyéb flash lehetőségek.
Nagyon sokan rosszul gondolják hogy a factory reset a systemet is visszaállítja, ezt látom egyéb fórumokon is a kétségbeesett segítség kérésekből. Szerintem azért keveredik, mert szokták mondani hogyha már nem jól működik a telefon akkor egy factory reset meggyógyítja, de ugye ebbe az nincs bekalkulálva, hogy a felhasználó olyan helyre nyúl bele, ahova a gyártó által tervezetten nem lehet.

Egyébként a telepített alkalmazások menüben be kell menni egy launcher alkalmazás alá, és ott lesz egy alapértelmezés törlése gomb, akkor legközelebb ismét kérdez. De amikor nekem is több launcher volt fent, akkor EZT használtam, a sok hasonló közül ez az ami nekem még mindig működött, ráadásul akkor se loopol be ha véletlen rányomja az ember hogy alapértelmezett launcher legyen.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#13485) aytukabozs válasza Upo (#13484) üzenetére


aytukabozs
addikt

Szia, NEM erre válasz, és csúnya off, de

Erre esetleg van tipped?

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#13486) kóóó válasza CPT.Pirk (#13424) üzenetére


kóóó
aktív tag

Ma szolt a csavo, hogy elkezdte kicserlni a kijelzot es osszetorte a bekapcsolo gomb csatija vagy mi.
Mondanom se kell, hogy orulok neki.... Igy lassan 2 honap utan. Esetleg honnan tudnek rendelni bele ilyen csatit?
Remelem kitudtok segiteni. Mert a tokom mar kivan az egesszel.... :/

Üdv.: kóóó!

(#13487) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem tudom mennyire aktív még a topic ,de hátha :R

Hozzámkerült egy ZTE V5 , amit tőlem vittek el anno, egészen eddig kiválóan üzemelt, majd egyszercsak a Disznónál megállt / Mokee rom 1224-es /

Most próbálkozok újraflasheléssel, de félő, hogy komolyabb a baj?

Érdekesség, hogy indulásnál bejön egy Linux pingvin pár másodpercre, eddig ezt sose láttam

-

(#13488) CPT.Pirk válasza Graphics (#13487) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az elő tud fordulni és valszeg nem is az ő hibája, egyszerűen gyengére vannak tervezve a teló gombjai. A nálam járt két V5-ben is kellett már javítanom őket. Kell egy kicsit forrasztani, de könnyen megoldható a cseréjük bárki által. Itt kapható pl.: [link]

Duliee: ha nem azzal a fehér alapon sárga kínai krixkraxal indul a teló, akkor valaki átflesselte a bootképernyőt. Meg lehet, hogy mást is. Ha bejutsz a recoverybe, akkor próbálj egy gyári visszaállítást, vagy rögtön felrakni egy másik romot.

Upo: hmm, ennyire sosem mélyedtem bele. Köszi a bő leírást.

Amúgy bloatware témában az volt a csúcs, amit egy AllWinner soc-os egyébként Amerikából érkezett tabletben találtam. Egy init szkript a boot alatt felcsatolt egy más különben nem elérhető partíciót, ahonnan a még Kínában belerakott 4-5 isten tudja milyen kártékony progit felmásolta a gépre. Hiába raktál víruskeresőt meg törölted ki a fájlokat, a következő boot után minden ugyanúgy ott volt. No persze megoldottam, először az init szkript indító szkriptjét írtam át így nem futott le a cucc, de a végleges megoldás az volt, hogy találtam bloatware mentes gyári image-t a tabletre és lecseréltem...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13489) Graphics válasza CPT.Pirk (#13488) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Flash megoldotta, azt hittem más baj lesz. Most üzemel.

-

(#13490) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A megrendelt cserekijelzőtől meg tampered glasstól és a toktól független most megrendeltem ennek a telónak az utódját, miután tegnap láttam a Yotaphone2-t, beleszerettem a hátlapi érintésérzékeny E-papír kijelzőbe. :)
[link]

Per pillanat még nem tudom, hogy eladom-e a V5 telómat, vagy megmarad.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13491) aytukabozs válasza CPT.Pirk (#13490) üzenetére


aytukabozs
addikt

Sokáig piszkálta az én fantáziámat is a YP2.
Aztán lemondtam róla, 1részt mert akkoriban mikor a V5 megjelent,
ez még ku#v@ drága volt, :DDD
másrészt meg kicsinek találtam a 4.7-es kijelzőt olvasgatni.
Pedig a koncepcióban lenne potenciál....

Remélem beválik.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#13492) Ropman


Ropman
tag

Hali,

van még valaki aki tud nekem most segíteni ?
asszonynak oda akartam adni a régi ZTE-m, s hát gondoltam letisztíttom.. amit legegyszerűbben úgy gondoltam egy uj rom felrakásával meg gapps felrakásával oldok meg..

még jó hogy anno elmagyarázták hogy kell, el is kezdtem, feltoltam a memoria kártyára ( külső sd a mokkee romot, meg a gapps-ot ) majd flash.bat-tal eljutottam a philz-es bootloaderbe... ott sok dolgot formáztam / wipe-oltam ( /system /data /cache formázást, valamint wipe dalvik cache. illetve a memoria belső particioját is ami nálam sdcard1 nevet viselt. )

ezek után elmentem az install ZIP-be a mookee romhoz, és elindítottam, s mint aki jol végezte dolgát, elkezdtünk SGU-t nézni.. ( egyszer elsötétedet a kép... ) a végére se kapcsolt vissza a kicsike..

mondom ok, hát akkor akku ki aztán nézzük mi maradt belőle.. hát a ZTE V% fehér logo világít de onnan tovább sehova.. ha hangerő + LE-t nyomok akkor meg kapom a
Continue Boot
Boot recorvery
Power down
Dload mode

listát... a continue az nem ér semmit, mert nem bootol be.. a recovery- meg szintén olyan mintha ujra indulna... tehát fehér logo azt annyi..

javaslat ? segítség ?

köszi :)

By Luke SkyRopman :]

(#13493) aytukabozs válasza Ropman (#13492) üzenetére


aytukabozs
addikt

eltünt a fastboot mode a listából?
(gondolom ha nem írtad oda).

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#13494) Ropman válasza aytukabozs (#13493) üzenetére


Ropman
tag

hali azt mondja hogy ez a
Bootloader menű és hogy azért jutottam az oldalra mert a volume downt nyomtam..

azt is irja hogy Now you are in fast boot mode...
fel le select
power confirm..

s azok a lehetőségek vannak amit imént felsoroltam.. :/

ui:.
küldenék képet, csak most az uj mobilom épp töltőn van nagyon.. :/ ( csutkára merítettem, hogy tanulja mennyit tud az aksi, arra is új stock rom került ( LG G3 marshmallow ) )

[ Szerkesztve ]

By Luke SkyRopman :]

(#13495) Ropman válasza Ropman (#13494) üzenetére


Ropman
tag

senki többet harmadszor ? :) a hétvégén még lehet ph! update is lesz... még a végén egész hétvégén nem kapok infot arról, hogy hogyan tegyem ismét működő képessé a telefonkát.. :/

By Luke SkyRopman :]

(#13496) Ropman válasza aytukabozs (#13493) üzenetére


Ropman
tag

amúgy itt azt olvastam, hogy ez a fastboot rész, s Laza anno azt mondta így még nem tégla egy teló ( szóval most bizakodó vagyok ) viszont megvárom a tapasztaltakat.. mert lehet pont azért jutott ide a teló ( mert az sdcard1-re nyomtam egy formatot recoveryből.. s default típusúra formázattam... )

várom a mestereket :) :R :R :R

By Luke SkyRopman :]

(#13497) aytukabozs válasza Ropman (#13494) üzenetére


aytukabozs
addikt

Na igen, kopnak már az információk a fejemben, úgy emlékeztem van egy "fastboot mode" pont is... :D

Hát amig ez az ablakod megvan, addig valóban nincs nagy gond.

fastboot -i 0x19d2 devices -el parancssorban ellenőrizni tudod hogy van-e kapcsolat?
Ha látja akkor engedd rá megint Laza szkriptjét.

Azt is csinálhatod hogy a C gyökerébe beteszed a recoveryt,
A kártyára a zipeket amit telepiteni akarsz.
fastboot -i 0x19d2 boot recovery.img paranccsal bebootolsz a recoverybe, (ha más a file neve akkor a parancssor végén átirod), és így romolsz.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#13498) Ropman válasza aytukabozs (#13497) üzenetére


Ropman
tag

Hali,

amit írtál az jónak tűnik :)

c:\_zte_stuff>fastboot -i 0x19d2 devices
MSM8926 fastboot

c:\_zte_stuff>fastboot -i 0x19d2 boot recovery_pt.img
downloading 'boot.img'...
OKAY [ 0.250s]
booting...
OKAY [ 0.050s]
finished. total time: 0.300s

jelenleg 87%-ot ír a philZ Touch ezért inkább váratom az újbóli nyüstöléssel amíg nem éri el a 100%-ot
de utána a kérdés a következő:
a format sdcard1-et jól sejtem hogy ext4-re kellene állítanom s nem defaultra ?
( okozhatott ez gondot ? )

illetve, okés az a sorrend hogy:
format /system --> Yes
format/ data --> Yes
format /cache --> Yes
format /storage/sdcard1 ( ez a belső sd kártya most nálam ) --> Ext4 --> Yes
Wipe Dalvik/ART Cache --> Yes

majd ezek után:
Install ZIP --> Choose zip from /storage/sdcard0 --> MK51.1-x9180-160420-HISTORY.zip --> Yes
Install ZIP --> Choose zip from /storage/sdcard0 --> open_gapps-arm-5.1-micro-20160803.zip --> Yes

reboot ( sűrűn parázik.... )

[ Szerkesztve ]

By Luke SkyRopman :]

(#13499) Ropman


Ropman
tag

ezt próbáltam miután kiadtam a
Wipe and Format options / Custom Format Options / format system, data és cache
hármast...

megint picit mintha dolgozott volna, s elsötétült.. nem tudom így kell e ennek történnie.. ? így kell ? javaslat ? :)

[ Szerkesztve ]

By Luke SkyRopman :]

(#13500) Ropman


Ropman
tag

Tuti igy kellett volna, s sajnos most se jutott semmire, meg mindig csak a fastboot-ba tudok belépni. A telo amugy kb 11% energiát veszített a művelettel. Most ismét feltöltöm 100%, aztán várok amíg valami jó javaslatott nem kapok.

Előre is köszönöm azoknak akik segítenek.

[ Szerkesztve ]

By Luke SkyRopman :]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.