Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:36

LOGOUT.hu

ZTE v5 Red Bull (v9180 - WCDMA)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) daninet


daninet
veterán

A data partícióval mit lehet kezdeni, hogy nagyobb legyen? Egyszerűen nem elég a hely, pedig alig telepítek valamit. A dalvikban a dex fájlok majdnem 2 gigát megesznek alap programok mellett, semmit nem tudok telepíteni egy idő után :(
Skype, facebook, gapps, spoty, whatsapp, evernote, viber, aimp, chrome, mxplayer van fenn, szerintem ez nagyon kevés... :(((

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12052) poffsoft válasza daninet (#12051) üzenetére


poffsoft
addikt

a data nem eleve symlink a belső memóriára?
az appok áthelyezése Sd-re nem segít?

[ Szerkesztve ]

(#12053) Aethelstone válasza daninet (#12051) üzenetére


Aethelstone
addikt

2 giga? Nálam 32 byte....milyen rom?

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#12054) daninet válasza poffsoft (#12052) üzenetére


daninet
veterán

CM romokat használok, sima CM, mokee, stb.

Jellemzően 2 hónap mulva kiírja a telefon, hogy nincs több hely ha valamit fel akarok rakni. Persze legyalulom, újrakezdem, de a dex fájlok rengeteg helyet megesznek a rendszerpartición. Recoveryben format dalvik cahce, de mikor indul a rendszer, írja, hogy Android frissítése és szép sorban létrehozza az összes dex fájlt újra.
Nem egy rom, nem egy alkalom, hanem minden rom, minden alkalom. Nem is tudom másnak hogy nem jött elő. Nem helyezgetek át SD-re semmit, mert a programok többsége nem megy miután áthelyezem, chrome, whatsapp skype simán nem indul el, gapps (nagyon sokat használok) pedig eleve nem is áthelyezhető.
Nincsenek hatalmas játékaim se, jellemzően nevetséges méretű szókeresőkkel meg színpárosítós dolgokkal játszok.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12055) weinmaker válasza XtremLor (#12048) üzenetére


weinmaker
őstag

Nem tudom, hogy gyári-e.
Akkor először egy gyári recovery, és utána a rom?
Annyira bánom, hogy hozzányúltam, mert ez a cm egy rakás kaki. Mindn baja volt a telefonnak, lefagyott, elfogyott a tárhely és sorolhatnám. Amúgy szép, meg, gyors meg minden, csak megbízhatatlan.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#12056) 426os válasza weinmaker (#12055) üzenetére


426os
őstag

Melyik CM? Én 12.1-et használtam hónapok óta és semmi baja nem volt, ugyanolyan stabil volt, mint a gyári.
De egyébként, ahogy írod: Gyári recovery, abból gyári rom. Előtte esetleg wipe-olhatod a CM-et, bár nem biztos, hogy bármi hatása is van az egészre, én megtenném.

[ Szerkesztve ]

.

(#12057) CPT.Pirk válasza daninet (#12054) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem bevált eddig az, hogy áthelyezem a mozdítható alkalmazásokat a külső SD kártyára, CM alatt ez működik. Igaz mikor frissül egy progi, akkor visszarakja a belső memóriába, de utána megint át lehet tenni kézzel a külső SD kártyára.
Most egy rakás telepített program mellett 500MB felett van a belső tárhelyen a szabad hely, pedig ott is van pár nem áthelyezhető progi.

Gondolom tudod, hogy ehhez az "additional settings" alatt a "main storage"-t az SD kártyára kell állítani és újra kell indítani a telefont, hogy a külső SD kártyára mentsen, ne a kis partícióra.

---------------------

Más, a kínai iphone jellegű tok egy gyenge pontja az alsó és a felső alumínium díszcsík, azok egy fél év után elengedik magukat, vissza kell ragasztani őket. Nem nagy dolog...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12058) Aethelstone válasza weinmaker (#12055) üzenetére


Aethelstone
addikt

Érdekes ez, mert nálam a ruszki cm12.1 atom instabil, a mokee meg mint a beton.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#12059) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#12033) üzenetére


Mercutio_
félisten

Urak #12033 2-3+1 pontokra javaslat?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12060) weinmaker válasza Aethelstone (#12058) üzenetére


weinmaker
őstag

Nektek milyen telótok van, mert az enyém 1/4-es?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#12061) CPT.Pirk válasza weinmaker (#12060) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

1/4-es. A szeptemberi CM rommal voltak kisebb gondok, de azt leszámítva semmi gondom nem volt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12062) weinmaker válasza CPT.Pirk (#12061) üzenetére


weinmaker
őstag

Neked melyik vált be, ami atomstabil?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#12063) CPT.Pirk válasza weinmaker (#12062) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Régit ne tegyél fel, semmi értelme.

Nekem most a 11.05 van fent, de azt hiszem 11.20 a legújabb. Tedd fel, már írták volna ha gáz lenne.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12064) weinmaker válasza CPT.Pirk (#12063) üzenetére


weinmaker
őstag

Próbáltam de kilép amikor telepíteni akarom.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#12065) Aethelstone válasza weinmaker (#12060) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nekem 2/8-as.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#12066) daninet válasza Mercutio_ (#12033) üzenetére


daninet
veterán

1. Igen
2. Nincs új gyári rom, így nincs fejlődés. CM-ot használ aki romolgatni akar
3. Tudtommal partíció csere van, a belső és külső SD-t felcserélik. De ha nincs igazam majd megmondják

+1 erre nem tudok válaszolni, mert a gyári rom fél órát volt a telefonomon eddig, átadom másnak :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12067) CPT.Pirk válasza weinmaker (#12064) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mivel rakod fel? Még nyáron lefuttattam azt a batot ami felrakta a recovery-t, ott a "philz touch"-ot választottam, azóta azzal raktam fel mindegyiket. Full wipe, aztán telepítés + nano gapps.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12068) weinmaker válasza CPT.Pirk (#12067) üzenetére


weinmaker
őstag

Sikerült feltenni ;) Hamarosan próbálom. Remélem ezzel nem lesz baj, mert ha igen, akkor visszateszem a hungobungot, mert azzal soha semmi baj nem volt.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#12069) n@p@lm válasza daninet (#12051) üzenetére


n@p@lm
őstag

Hahó!
Nézd meg az sdcard0-án a DCIM mappában van-e thumbnails mappa. Nekem közel 2 GB volt.
Töröld az egész mappát (tartalmával együtt) és hozz létre egy .thumbnails fájlt ami 0 kb méretű. (Köszi Viktor ;) )
Meg nézd meg a szintén sdcard0-án a LOST.DIR-t, ott is találhatsz meglepit. Tartalma törölhető.
Így most a Alkalmazások/Letöltött fülön 1,4 GB foglalt, az Internal storage fülön 1 Gb foglalt, 3 GB szabad.
Én is kamilláztam mi foglal annyi helyet, hát ez a két könyvtár hízik.
Appok amik ilyen tárhely kihasználtság mellet fent vannak:
Dropbox
CIBmToken
FolderMount
Gmail
Index
Root Explorer
Sleep
SoundHound
SuperSu
Swiftkey
Telekom
WhatsApp
Youtube
Zoiper
Box
Camera Zoom FX
ES File Explorer
Facebook
Firefox
Fordító
IGO SzülinApp
IMDb
Locus Pro
Messenger
Network Signal Pro
Poweramp
Reenger
Smart Tools
SmartBank
Speedtest
SVOX Mariska
Távszámla
Teamviewer
Total Commandr
Traffi Hunter
Viber
Waze
Wifi File Transfer Pro
Szóval van fent jópár de még fér ;)
Vannak alkalmazások amiket ide-oda pakolhatsz a partíciók között.

szerk.: ja hogy nem gyári rom.
Akkor passz.
CM alatt ez a megoldás nem jön be?

[ Szerkesztve ]

(#12070) Upo válasza 426os (#12050) üzenetére


Upo
addikt

Gyárinak nem gyári, de közel áll. Az asset sort töröltem hogy ne kelljen mindig recovery-t váltani, belement a pár kedvenc csengőhang meg a google play aztán ennyi. Egy zipet kell csak felrakni és már használható. De vannak akik a hungobungo vagy a foxpuppy félét is gyárinak nevezik, pedig azoknak a lelkébe is belenyúltak...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12071) weinmaker válasza Upo (#12070) üzenetére


weinmaker
őstag

Ha szépen megkérlek nem tennéd ezt közzé? Kipróbálnám. Köszi!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#12072) daninet válasza n@p@lm (#12069) üzenetére


daninet
veterán

Nem a memóriakártyák lesznek tele, hanem a rendszerpartíció, pontosabban a /data hízik meg hatalmasra. Minden partíción van egyébként hely, a belsőn több giga, az sd kártya pedig 8 gigás oda is fér.
Ellenben volt, hogy a dalvik már akkora volt, hogy 10 mega hely sem volt ott.

Tegnap felhúztam magam és mindent legyalultam.
Lementettem mindent, leformáztam az összes partíciót beleértve a memóriakártyákat is.
Totál üres telefonra feltettem az új mokee romot, és a Gappsot. Felraktam a whatsappot, google driveot és a facebook lite és a disk usage nevű appot-ot. Más nincs most rajta. Gyakorlatilag üres a telefon.

Internal memory 380mb szabad :W :W System 100mb :W :W

Dalvik 0.9 giga és semmit nem telepítettem még, az egész partíció pedig 1,5 giga.

Gyakorlatilag felrakok még 3-4 appot, azok párszor frissítik magukat és tele van. Nem lehet semmit telepíteni. Nem lehet minden appot áthelyezni. Tudok róla, hogy át kellene, de Chrome, Whatsapp, Skype, Facebook simán nem indul el, ha áthelyezed.

Chrome pl 350 Mb, asztali verzió 115 :W

Lehet vissza kell térnem a gyári ROM-ra. :F

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12073) Mercutio_ válasza daninet (#12072) üzenetére


Mercutio_
félisten

Frissitések után érdemes egy SDMaid - felrakni és futtatni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12074) wwenigma válasza daninet (#12072) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Méretezd at a belso SD kartyat, adj enni a data particionak. A dalvik mar nem dalvik, hanem ART, kevesbe tomoritett kód ami gyorsabb de több helyet foglal....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#12075) weinmaker válasza daninet (#12072) üzenetére


weinmaker
őstag

Ugyanezzel szívtam. Ráadásul nálam le is fagyott a teló több alkalommal, ami a hungobungo rommal sohasem. Most visszatettem a hungobungot :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#12076) daninet válasza wwenigma (#12074) üzenetére


daninet
veterán

azt hogy tudom megoldani? :B
Utoljára az első HTC Desire-n csiáltam ilyet, akkor még gépen kellett formázgatni az SD kártyát :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12077) wwenigma válasza daninet (#12076) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

[link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#12078) daninet válasza wwenigma (#12077) üzenetére


daninet
veterán

itt a fórumban kerestem, nem logouton. köszi :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12079) CPT.Pirk válasza daninet (#12072) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amit írtam tegnap, az neked nem megoldás?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12080) daninet válasza CPT.Pirk (#12079) üzenetére


daninet
veterán

Átpartícionáltam. Sajnos az alap data partíció méret számomra használhatatlan volt valamiért. Így most ok. :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12081) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Közben megérkezett a mai mokee frissítés. Hónapok óta szépen teszi a dolgát, rendkívül elégedett vagyok vele.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#12082) sbe561


sbe561
tag

Üdv!
Ki milyen autós tartót használ? Most tervezek venni, de nem tudom melyik lenne jobb az Alin.

(#12083) daninet válasza sbe561 (#12082) üzenetére


daninet
veterán

Arr figyelj, hogy amelyik hosszabb gégecsővel rendelkezik az pattog mint egy bolha, nem ajánlott :)
Az pedig, hogy a csipeszes vagy az összeszorítós rögzítést szeretnéd már rád van bízva, a helyén marad mindkettő.
Én egy nokia autóstartót használok, nagyon stabil, az az összeszorítós fajta.
Legyen BT headseted, mert ha közben hívnak nem egyszerű kivenni :)

Ne a legolcsóbbakat nézd, azért 1-2 ezrest szánj rá, és akkor nem annyira szart kapsz. :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12084) daninet


daninet
veterán

Valamilyen szines hatlapot vennek, mondjuk keket. Ha van valakinek szoljon :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12085) HPAA válasza sbe561 (#12082) üzenetére


HPAA
őstag

4 éve ilyet használok , kollégákat is ezzel láttam el , olcsó , költséghatékony

************* censored

(#12086) KurtCobain válasza HPAA (#12085) üzenetére


KurtCobain
őstag

Nekem is ilyen van, eléggé mozog..

Mmm'kay?

(#12087) HPAA válasza KurtCobain (#12086) üzenetére


HPAA
őstag

relatív
engem nem zavart eddig, akkor úgy fogalmazok , hogy 500 ért jobbat nem találtam eddig :U

[ Szerkesztve ]

************* censored

(#12088) asdf_ válasza HPAA (#12087) üzenetére


asdf_
veterán

Marmint 300-ert :)

(#12089) HPAA válasza asdf_ (#12088) üzenetére


HPAA
őstag

igen , csak most nem leltem amit konkrétan rendeltem anno , csak hasonlót :R

mondjuk itt +600 posta :DD

[ Szerkesztve ]

************* censored

(#12090) asdf_ válasza HPAA (#12089) üzenetére


asdf_
veterán

Hopptenyleg :B

(#12091) KurtCobain


KurtCobain
őstag

Én 400-ért vettem. Nem mondom azt, hogy rossz, csak jó lenne ha nem mozogna ennyire. :)
Hasonlót valamelyik magyar oldalon 2000Ft körül láttam.

Mmm'kay?

(#12092) Jim74 válasza HPAA (#12085) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem is volt olyan. Pár hónap után a szorító gyűrű már nem tudta rendesen megfogni a gömböt és állandóan lefittyedt a készülék. Aztán vettem egy Samsung autós tartót. Kicsit húzós ára van, de sokkal egyszerűbb belehelyezni a készüléket (egy kézzel is megy) és atomstabilan tartja. Még egyenetlen terepviszonyok között is sem rezonál benne a készülék.

(#12093) sbe561


sbe561
tag

Köszönöm mindenkinek! :R
Végül ez lett ~400-ért :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#12094) tobias40 válasza sbe561 (#12093) üzenetére


tobias40
veterán

Én ilyet vettem mert nem szeretem ha messze van a teló,a szellőzőnyílást könnyen elérem! :R

Stabilan áll benne csak még nem bírtam magamnak rendesen beállítani,mert kicsit "lefele néz" !

[ Szerkesztve ]

(#12095) 426os


426os
őstag

Úgy néz ki, hogy búcsúzom a topictól bár több, mint valószínű, hogy azért még visszajárok olvasgatni.
Az utód egy Lumia 640 LTE lett. A ZTE egyelőre azért még megmarad, a fiókban fog pihenni egy ideig.
Köszönet az itt kapott segítségért, infókért, sokat dobott a telefon használati értékén az aktív hazai közösség :R

.

(#12096) Jim74 válasza 426os (#12095) üzenetére


Jim74
nagyúr

Dula SIM-es verziót vettél? Ha igen, akkor hol, mennyiért?
Természetesen egy összehasonlító vélemény is érdekelne. Jöhet akár privátban is, hogy ne offoljuk szét a topikot.
Köszönöm :R

(#12097) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kérdés a CM romot használókhoz. Aki USB mass storage módban csatolja fel a számítógépre hogy ne az MTP mód fasságaival kelljen szívnia, az miként választja le?
Mert ha PC oldalon van biztonságosan eltávolítva, akkor az SD kártyán lévő appok nem lesznek elindíthatóak, a telót újra kell indítani. Ha újraindítás helyett ismét rádugom a gépre, akkor meg folyamatos soft rebootok történnek amíg le nem húzom. 11.05-ös CM rom alatt van ez.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12098) 426os válasza Jim74 (#12096) üzenetére


426os
őstag

Itthon nem forgalmazzák a Dual LTE-s verziót, de külföldről beszerezhető (EU garancia van, így nincs is belőle különösebb gond). Az enyém Single SIM-es. Gondolkodtam, hogy jó lesz-e így, de mivel a két előző DS telefonomban sem használtam az elmúlt 2,5 évben soha 2 simet, így úgy voltam vele, hogy nem zavar a dolog.
Black Friday keretében vettem 42k-ért, ami elég jó ár volt érte szerintem. Alapból csak tavasszal akartam cserélni, de ennyiért lecsaptam rá most, mert nagyon piszkálta a fantáziám.
Gondoltam, hogy írok majd egy kicsit, de nem tudom, hogy fog-e erre sor kerülni, mert most kevésbé van rá időm. Meglátjuk majd, egy rövid szösszenetet megpróbálok összehozni még az ünnepek előtt.

.

(#12099) roti86 válasza 426os (#12098) üzenetére


roti86
őstag

Biztos jól meggondoltad a cserét? Nekem volt egy darabig WP-m (L520), de Android után nem tudtam megszokni, így 2 hét után eladtam.

(#12100) Jim74 válasza 426os (#12098) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.