Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:36

LOGOUT.hu

ZTE v5 Red Bull (v9180 - WCDMA)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) KurtCobain válasza llll (#12400) üzenetére


KurtCobain
őstag

Valóban, az magyar, benéztem. :R Az mehet akkor gyári recovery-ből.
Nálam az 1.15 előtti ROM-ok kiestek, mert amikor megvettem a telefont, az volt a legfrissebb.
"Official 1.15 Foxpuppy HUN mod": ez CWM-ből telepíthető. Gyárin alapuló custom ROM.
Önálló ROM, magyar nyelvvel kiegészítve.

Mmm'kay?

(#12402) llll válasza KurtCobain (#12401) üzenetére


llll
senior tag

oké, akkor sztem ez utóbbi lesz
köszönöm a segítséget
(és persze az összefoglalót és a romokat is az illetékeseknek :R )

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#12403) Telda


Telda
addikt

Van 1.19-is, ez is magyar nagyrészt, én inkább ezt raknám fel.
Ebben már elvileg benne van a touch fix is. Korábbi verzióknál kissé érzéketlen volt a kijelző.
Na meg csak újabb rom.

(#12404) llll válasza Telda (#12403) üzenetére


llll
senior tag

ez a Hungobungo féle magyarításos 1.15 rom?
ha jól értettem az eddigieket, akkor ezt is custom recovery-ből kell telepíteni?
(és ha már ennyire belemerültem, akkor csak hogy ezt is tudjam:
a custom recoveryt miért ajánlottabb inkább csak bootolni, mint fleshelni?)

Soha többet DPD!

(#12405) Telda válasza llll (#12404) üzenetére


Telda
addikt

Igen, úgy tudom a hungo féle magyarítás van az 1.19ben is.
Nekem mondjuk fel van flashelve a philz touch recovery.
Gondolom azért ajánlott csak bootolni, hogy megmaradjon a gyári recovery, mivel a hivatalos gyári rom csak arról ment fel anno, kivéve a custom gyári romok.
De mivel már úgysem jön rá gyár rom, így akár fel is lehet flashelni.
A hungo és a puppy féle romok felmennek custom recoveryből is.

(#12406) llll válasza Telda (#12405) üzenetére


llll
senior tag

oké, neked is köszönöm
(eredetileg nem akartam én ennyire a mélyére ásni a dolgoknak
általában vhogy felteszek 1 vmilyen működő magyar nyelvű romot és kész
de ennyi időt és energiát talán mégis érdemes volt ráfordítani, mert ez a teló sztem most maradni fog 1 darabig:) )

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#12407) llll


llll
senior tag

...még mindig zaklatlak benneteket
philz recovery fleshelve és egyelőre a gyári rom van a telón
bekapcsoláskor a zte emblémáig jutok
innen aztán max a bootloaderbe/recovery-be tudok eljutni
hungobungo-féle rom a kártyán, de nem látja a recovery
(most már tuti nem az a baj, hogy nem tudok legörgetni odáig, mert a fentebb említett módszer szerint 1 "a" nevű mappában sem látja, ill. már 1 másik kártyát is próbáltam, amin csak ez van)

Soha többet DPD!

(#12408) Telda válasza llll (#12407) üzenetére


Telda
addikt

Honnan szedted le?

Úgy kapcsolod be hogy hangerő le gomb és a bekapcsoló egyszeri nyomvatartásával.
Aztán ha bejön a választó menü, a boot recovery-t kell választani, ha jól emlékszem a második lehetőség.
Hülye kérdés, de ZIP formátumú a rom ugye?

(#12409) llll válasza Telda (#12408) üzenetére


llll
senior tag

official_115_hungobungo.exe
ezt szedtem le az összefoglalóban szerepló linkről így ebben a formában
(mondjuk a kiterjesztése az nem .zip)
a recoverybe simán eljutok az nem gond és a wipe-okat is végrehajtja
csak a choose zip from sd card-nál...nem lát semmi zip formátumú dolgot ezexerint?
(mert a root-hoz szükséges fájl .zip formátumban jött le ugyanonnan és azt látja is a recovery)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#12410) Telda válasza llll (#12409) üzenetére


Telda
addikt

Az az exe elvileg csak kicsomagolja a gépedre az egész mindent, a drivereket, a cwm-et, a romot.
A romot kézel kell felmásolni a kártyára. Zip a kiterjesztése és általában 3-400MB.

(#12411) llll válasza Telda (#12410) üzenetére


llll
senior tag

...ahha!
alakul
én ezt az egész .exe csomagot másoltam fel a kártyára
(hát ennyire értek hozzá na :B )
szóval
miután futtatom ezt ez exe-t ilyen .zip kiterjesztésű fájlokat kapok:
gapps-kk-20140105-signed.zip
multilang_patch.zip
a root superSU-t (ez vili)
update.zip
ezek közül most melyik a rom?
és akkor mi a többi?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#12412) Telda válasza llll (#12411) üzenetére


Telda
addikt

gapps-kk-20140105-signed.zip google alkalmazások
multilang_patch.zip magyarítás
a root superSU-t (ez vili)
update.zip rom
De szerintem ne görcsölj ezzel.
Rakd fel a H119 Nubia MIUI Themed Hun v2, ebben benne van a google apps, magyaritás, root, újabb modem és rádió fájlok.
Nem értem miért akarod mindenkép a régebbit felrakni.

(#12413) llll válasza Telda (#12412) üzenetére


llll
senior tag

...közben haladtam 1 kicsit
telepítettem ezt az update.zip-et (csak ezt) és el is indult a teló magyar nyelvvel és google alkalmazásokkal

nem ragaszkodok én ehhez a verzióhoz, csak az összefoglalóban én ezt találtam a legfrisebbnek
de akkor máris töltöm amit te linkeltél...
(már úgyis benne vagyok nyakig)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#12414) Telda válasza llll (#12413) üzenetére


Telda
addikt

Új rom telepítése előtt a philzben nyomni kell olyat hogy
Wipe and Format Options - Clean to Intall a New ROM
majd ugyan itt
Wipe Dalvik/ART Cache
Ez után mehet fel minden.
Amit linkeltem Puppy féle romot, abban benne van a gapps meg a magyar nyelv is. Semmit nem kell mellé felrekni.

(#12415) llll válasza Telda (#12412) üzenetére


llll
senior tag

úgy tűnik minden oké
köszönöm a segítséget és a türelmedet :R

Soha többet DPD!

(#12416) Telda válasza llll (#12415) üzenetére


Telda
addikt

Ugyan, nagyon szívesen :D.

(#12417) weinmaker válasza Telda (#12414) üzenetére


weinmaker
őstag

Ez a rom nálad teljesen okés? Mert én eddig a hungobungon kívül amiket próbáltam minddel volt valami gebasz. Az újabbak állandóan eljátszották, hogy betelik a tárhely, meg ilyenek. A hungobungo meg csak működik és kész :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#12418) Telda válasza weinmaker (#12417) üzenetére


Telda
addikt

Igaz most nem ez van fent, de mikor korábban huzamosabb ideig használtam, nem voltak ilyen gondjaim.
Mondjuk nekem át van partícionálva a tárhely. Meg nem is szoktam sok alkalmazást felrakni.

(#12419) weinmaker válasza Telda (#12418) üzenetére


weinmaker
őstag

Nekem 1/4-es telóm van, és nincs át partícionálva. Van fent jó pár dolog (nem játékok). De a CM és Új romok mindig megszívattak, hogy elfogy a tárhely. Érdekes módon a réginél meg semmi, minden megy pöpecül. Na ezt nem értem :(

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#12420) trouble válasza Telda (#12412) üzenetére


trouble
senior tag

Ha feltettem a root-ot, hogy kell aktiválni, kapcsolni ?
Köszönöm.
Neked abszolút nem bugzot, semmi hiba ?

(#12421) Telda válasza trouble (#12420) üzenetére


Telda
addikt

Melyikre raktad fel?
A Puppy féle rootolva van alapból.
A hungót nem ismerem, sosem használtam.
Én a fejlesztői beállításokban keresném.

(#12422) trouble válasza Telda (#12421) üzenetére


trouble
senior tag

Jelenleg a Hungo van fent.
A 119- et tervezem felrakni, ha semmi hibája.
Ezek szerint a tiszta telepítés után a root már működik .

(#12423) zetecR válasza poffsoft (#11495) üzenetére


zetecR
addikt

Sziasztok,

a kislányomtelójának jobb felső sarkán megrepedt a "kijelző".
A kép tökéletes, azonban csak a felső fél képernyőn érzékel az érintést, az alsón nem.
Ez digitizer csere? Vagy egyben kell képernyőstől cserélni?

(#12424) bacsi2


bacsi2
csendes tag

Sziasztok!

Pár hónapja leejtettem a telóm kocsiból kiszállás közben, és a wifi elkezdett el-eltűnni, majd már nem is lehetett aktiválni (beállításokban kiszürkítve jelent meg az opció).

Gondoltam kicsúszhatott a wifi modul szalagkábele, mert néha még engedte bekapcsolni. Ma este szétszedtem a telefont, hogy megnézzem mi a gond, tényleg csak szalagkábel elmozdulás baja van-e. Mindenesetre sikerült olyan szerencsétlenül leszednem az alját, hogy véletlenül elszakadt a power gomb szalagkábele. $5-ért pótolható, viszont a lábai közel vannak forrasztva egymáshoz, aminek házilag nem biztos hogy neki merek állni.

Tudtok ajánlani egy megbízható, korrekt áron dolgozó szervizt, vagy szerintetek gazdasági totálkár, és adjam el alkatrésznek (2GB RAM modell, kijelző/érintő hibátlan, végig üveg-fóliázva volt, akksi jó, stb.)? Ha a power gombot javíttatom, a wifi probléma még mindig fennáll. Valaki szedte már szét annyira, hogy a wifi csatlakozást látta, hogyan van bekötve?

(#12425) asdf_ válasza bacsi2 (#12424) üzenetére


asdf_
veterán

Van egy feloras szetszedos video a youtube-on, keress ra.

(#12426) Upo válasza bacsi2 (#12424) üzenetére


Upo
addikt

A V5-öm pihent bő 1 hónapig (azt hittem megvan az utód, aztán mégsem), most megint őt használom. Az első kihangosítós hívásnál meglepődtem, mert nem szólt, utólag belegondolva csengőhang se volt, csak rezgett a miband és felvettem. Szét kellett szednem, egy papírdarabbal megpolíroztam az érintkezőket, meg a kék hátsó burkolatban az antennákét is, és jó lett. Lehet hogy neked is elég lenne, előfordul néha ilyesmi. A thl 4000-em térerő gondját is megoldotta az antennakábel megmozgatása. A gomb bekötését meg lehet oldani 2 vékony vezeték beforrasztásával, annyit biztos kibír amíg a csere megjön, bár ehhez is kell egy forrasztó ember.
Ha mégis el akarod adni, nekem szólj először! :K

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12427) RVR400 válasza Upo (#12426) üzenetére


RVR400
veterán

Az a baj, hogy az ilyen wi-fi nem kapcsolható át problémáknál 99%-ban alaplapcsere a megoldás márkától és típustól függetlenül. Ez kb. olyan, mint az EMMC-hiba, bármelyiknél bármikor jelentkezhet.

(#12428) trouble


trouble
senior tag

Ha valakit érdekel, nincs még egy éves és eladnám.
Privi.

(#12429) ModliH


ModliH
tag

Sziasztok!

Még tavaly vettem egy ilyen csodát (az 1/4-es fajtából), a kolléga akitől átvettem rakott rá CM ROM-ot (5.0.2-es Android verzió, 12-20150307-unofficial-x9180 CM verzó). Mostanában elkezdett nagyon rendetlenkedni a telefon (appok random bezáródnak használat közben, néha lefagy, van ami el sem indul, nagyon kevés appot tudok ráfelrakni stb...), úgyhogy úgy gondoltam itt az ideje valami újat varázsolni rá.
Viszont ROM-olás témában teljesen dummy szinten állok sajna :))
Az lenne a kérdésem, hogy milyen ROM van jelenleg erre a csodára, ami teljesíti ezeket:
- Kinézet abszolút mindegy
- Angol nyelv, lehetőleg semmi más hogy minél kevesebbet foglaljon
- minél több alkalmazást fel tudjak rá pakolni (tehát lehessen sd-re rakni mindent)
- és ne legyen retek bonyolult a telepítése.

Nézegettem ezt a leírást, meg Laza fórumtárs leírásait, amik abban vannak dolgok mennyire elavultak?
Válaszokat előre is köszi :)

(#12430) CPT.Pirk válasza ModliH (#12429) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A CM miatt nyilván van használható recovery a telefonodon. Leszedsz egy mai romot és a hozzá kellő gapps csomagot, azokat felmásolod az SD kártyára. Elindítod a telót a recoveryben, csinálsz teljes wipe-ot, majd felrakod a romot és a gappsot is, aztán reboot. Kb. ennyi egy rom telepítése.

Most úgy néz ki, hogy a mokee rom a nyerő. Viszont ma már minden androidba be van építve az összes nyelv.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12431) ModliH válasza CPT.Pirk (#12430) üzenetére


ModliH
tag

Oké, köszi a választ, én ezt raktam rá, nem tudom, lehet hogy nem ez a legfrissebb. Egy kis bénázás után szépen fölment, végre nem vág ki folyamatosan messengerből :))

(#12432) CPT.Pirk válasza ModliH (#12431) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy cwm-et linkeltél. Mit ír ki a telefon tulajdonságainál a beállításokban?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12433) ModliH válasza CPT.Pirk (#12432) üzenetére


ModliH
tag

Elvileg Mokee version: MK-44.4-v9180-201410020034-unofficial
4.4.4.-es android, de mondjuk nem bánom, ez úgyis jobban tetszett még a régi telómon, mit a lollipop.

(#12434) CPT.Pirk válasza ModliH (#12433) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az új mokee már tudja frissíteni magát, ami nem rossz. Amúgy nagyon klassz effekteket lehet bekapcsolni a menüben mászkáláshoz, én szeretem az ilyen dolgokat ha igényesen vannak megcsinálva.
Egy dologban voltak jobban a 4.4-es androidok, a zárképernyős zenelejátszóban.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12435) bacsi2 válasza Upo (#12426) üzenetére


bacsi2
csendes tag

A gombot megrendeltem, addig pihen a fiókban. Azon gondolkodom, hogy ha az új gombot sikerül visszaforrasztani, tovább "romboljam-e" a wifi probléma hibakeresésével. Céges mobilnettel elég jól elvagyok, az elmúlt hónapok wifi-nélkülisége sem okozott problémát. (Egyedül a 3G->wifi->notebook tethering, de az bluetoothal is helyettesíthető). Mennyit érne neked meg amúgy árban, ha mégis a csere mellett döntenék? Jöhet privátban is.

(#12436) ModliH válasza CPT.Pirk (#12434) üzenetére


ModliH
tag

Na igen, sokkal jobban megvan oldva mind a spotify, mind a saját lejátszóján a lockscreen.

Viszont van egy olyan problémám, hogy ha a telót rádugom gépre, akkor nem érzékeli az sd kártyát, csak a belső tárhelyet. Ugyan az intézőmben megjelenik egy "CD drive (E:)", de hiába formáztam le külön a gépről, és a telefonról is még mindig ezt dobálja: "The disc might be corrupt. Make sure that the disc uses a format that Windows recognises. Of the dics is unformatted, you need to format it before using it,"
Az internal storage szépen megjelenik "Removable Disc (E:)" néven, azzal nincs gond.
Telefonon belülről viszont elérhető az sd kártya, látom hogy csatlakozva van, és nincs rajta semmi, de lehet rá áthúzni appokat.

Valaki tud erre megoldást? Köszönöm! :))

(#12437) CPT.Pirk válasza ModliH (#12436) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Próba képen mtp helyett mass storage módban próbáld meg csatolni, mert elvileg nálad is mtp az alapértelmezett. Az mtp protokoll viszont egy rakás ....., ráadásul Windows alatt meg még rosszabb is az implementációja, mint Linux alatt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12438) ModliH válasza CPT.Pirk (#12437) üzenetére


ModliH
tag

Köszi a gyors választ, alapértelmezetten mass storage volt, de mtp-vel működik mostmár :D

(#12439) llll


llll
senior tag

megint felmerült bennem 2 kérdés:
1, az összefoglaló szerint a mokee romok előtt az 1.16-os gyárit kell feltennem
ezt hol találom?
(az összefoglalóban 1.15-ig van, ha jól látom)
1/b, a mokee-t a gyári, vagy a philz recovery alól kell majd telepíteni?
2, van-e arra lehetőség, hogy otthoni wifi-re csatlakozva a laptopon lévő (akár ~7GB-os méretű) filmet a telón nézzem meg?
erről sem tudok semmit, úgyhogy 1 linket is megköszönök, amin el tudok indulni ebben a témában)

Soha többet DPD!

(#12440) KurtCobain válasza llll (#12439) üzenetére


KurtCobain
őstag

1., Ajánlott, de nem kötelező gyárit tenni a CM ROM elé (modem fájlok frissülése miatt).
Nem kell kimondottan az 1.16-ost felrakni, a legfrissebbet ajánlott. Amikor az összefoglaló íródott, akkor valószínűleg az volt a legfrissebb gyári.
1/b., PhilZ (wipeolni kell előtte: factory reset, wipe cache, wipe dalvik/ART), és minden adatod törlődik, kivéve a külső-belső SD.
2., Van. Így. Menüpontok neve, helye azóta változhatott az ES-ben.

Mmm'kay?

(#12441) trouble válasza ModliH (#12438) üzenetére


trouble
senior tag

Nekem is mokee rom van fent. Hol lehet ezt állítani ?
Én ha feldugom kábelen a telót a gépre nem adja fel a teló a csatlakozás ablakot ? :F

Még egy kérdés mindenkihez: nem találom a 5.1 Lolliban, a hívásátirányítást hol lehet beállítani ?

[ Szerkesztve ]

(#12442) llll válasza KurtCobain (#12440) üzenetére


llll
senior tag

köszönöm szépen

Soha többet DPD!

(#12443) KurtCobain válasza trouble (#12441) üzenetére


KurtCobain
őstag

Beállítások, Tárhely, jobb felül 3 pötty, Számítógépes USB kapcsolat. De csak gépre dugott állapotban tudod állítani.

Tárcsázó, jobb felső sarok 3 pötty, Beállítások, Telefonos fiókok, SIM kártya beállítások, SIM1/2, GSM hívásbeállítások, Hívásátirányítás.

Mmm'kay?

(#12444) trouble válasza KurtCobain (#12443) üzenetére


trouble
senior tag

Köszönöm megvan. Mégegy, ez a rom a Mookee 160203, nagyon elégedett vagyok vele! Egy probléma van időnként eldobja a sim- et vagy csak az adatforgalmat. Megnéztem a sim beállításokat ott gsm/wcdma preferált van beállítva. Szted. hogy kéne beállítani, hogy ez a probléma megszünjön, vagy ez a rom hibája. Itt az oldalon ajánlott rádió frissítést màr korábban megcsináltam ? Köszi.

(#12445) KurtCobain válasza trouble (#12444) üzenetére


KurtCobain
őstag

Most úgy van neked beállítva, hogy 3G-n üzemeljen, de ha nem jó a térerő, akkor automatikusan levált 2G-re, aztán ha megint jó, akkor vissza 3G-re. Tapasztalatom szerint, 2G-ről 3G-re váltáskor nem dobja el, csak fordítva. Milyen szolgáltatónál vagy? Gyárival nem csinálta?
A beállítás attól függ, hogy hogy használod a telefont. Használsz-e mobilnetet, és milyen gyakorisággal. Én pl gyakran vagyok wifi közelben, tehát állandó 2G-n hagyom a telefont, és beállítottam 2 profilt (Beállítások, Rendszer profilok), egy 2G-t és egy 3G-t. Betettem a gyorsbeállítások közé a profilokat, és onnan váltok a 3G-re, ha megyek valahova. Ezt lehet automatizálni is, hogyha ismerős wifi-t lát a telefon, akkor automatikusan váltson vissza a 2G-s profilra, vagy ha mondjuk autós bluetooth kihangósítóhoz kapcsolódik a telefon, akkor váltson a 3G-s profilra.

Aztán van egy hiba, ami lehet, hogy ezekben a CM portokban van. Ritkán szokott olyat csinálni, hogy vagy eltűnik a mobilnet, és hiába indítom újra a telefont, nem jön vissza. Vagy kb 15-20mp-enként kéri a PIN-t.
Ilyenkor recoveryből újraflashelem a modem fájlt, és jó lesz egy ideig.

Mmm'kay?

(#12446) trouble válasza KurtCobain (#12443) üzenetére


trouble
senior tag

Jócskán használok mobilnetet reggel és este vagyok wifi közelben napközben mobilnetet használok wifi ki szoktam napközbe kapcsolni mert van amikor össze akad a bluetoothal a kocsiban ilyen opciókkal hogy kéne beállítani? Az előző rom -al nem csinálta az 1.15 hungobungo volt. Viszont annyira még nem dobta el hogy pint kérjen mint neked.

(#12447) KurtCobain válasza trouble (#12446) üzenetére


KurtCobain
őstag

Akkor csak annyit csinál, hogy eltűnik a térerő, és utána visszajön?

Esetleg, ha az 1.15-tel rendesen működött, akkor flasheld vissza azt a modem fájlt.

Csak GSM: 2G kényszerítése
Csak WCDMA: 3G kényszerítése
GSM/WCDMA automatikus: ha a jelerősség egy bizonyos szint alá csökken, akkor átvált 2G-re
GSM/WCDMA preferred: ugyanaz, mint az előző, csak alacsonyabb a jelerősségnél vált vissza 2G-re

Én azt mondom, hogy akkor maradjon utóbbin, és próbáld ki az 1.15-öst.

Mmm'kay?

(#12448) trouble válasza KurtCobain (#12447) üzenetére


trouble
senior tag

Én most automatára állítottam, hátha úgy jobb !?
Ha jól emlékszem a rádió file-t a recoveryből tettem fel, choose zip from sdcard !?

(#12449) kóóó válasza trouble (#12446) üzenetére


kóóó
aktív tag

Ez a pin kod keres egyre gyakrabban elofordul nalam is mostanaban. Valami wifi es mobilnet kapcsolodasi hiba lehet, mert olyankor szokta csinalni. Sokszor azt veszem eszre, hogy kihuzom a zsebembol es pin kodot ker :$

Mondjuk nekem regebbi CM van fent.
2015.09.29 van fent.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: kóóó!

(#12450) CPT.Pirk válasza kóóó (#12449) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valószínűleg szoft rebootol a telód amíg nem figyelsz rá és ezért kéri a pinkódot. Érdemes lenne egy gyári visszaállítást csinálnod, vagy még inkább felrakni egy friss romot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.