Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:36

LOGOUT.hu

ZTE v5 Red Bull (v9180 - WCDMA)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) ra^ven válasza ra^ven (#13400) üzenetére


ra^ven
senior tag

Keresősáv orvosolva Nova launcherrel, viszont a cClock modulban nem akar látszódni az időjárás, sem trebuchet alatt sem nova alatt.

Amúgy ez a cm12 erőforrásban jobban igénybeveszi a ketyerét mint a korábbi cm7 volt talán a 2 évvel ezelőtti mokee.?

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#13402) CPT.Pirk válasza ra^ven (#13399) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én fel szoktam rakni a nova launchert, aztán ott azt szedek ki, amit akarok. Az intosd-t nem tudom, de az additional settingsben meg lehet cserélni a belső pici partíciót az SD-vel, így már át tudsz mozgatni progikat az SD kártyára.

Jah az alkalmazás optimalizálás az mindig sokáig tart. :)

senki11: szerintem sehogy, de alapértelmezetten nem is mass storage módban csatolja fel a telót, szóval azt hiszem szükség sincs rá.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13403) ra^ven válasza CPT.Pirk (#13402) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszi, cClockra van 5leted?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#13404) CPT.Pirk válasza ra^ven (#13403) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Passz, igazából sosem próbáltam. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13405) senki11 válasza CPT.Pirk (#13402) üzenetére


senki11
aktív tag

Értem! Szóval akkor kábel ki és ennyi... Nincs semmi babra a leválasztás körül, se gépen se telón.

(#13406) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom eldönteni, hogy ez most mi akar lenni: http://updaterom.xyz/download-android-6-0-1-marshmallow-for-zte-redbull-v5-v9180/

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13407) poffsoft válasza CPT.Pirk (#13406) üzenetére


poffsoft
addikt

szerintem fizetős oldalra visz, felejtős....

[ Szerkesztve ]

(#13408) CPT.Pirk válasza poffsoft (#13407) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én is úgy nézem. Bejelentettem a google-nél.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13409) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok !

Anyám telefonjával van egy olyan gond , hogy ha megy befelé hívás , sokszor nem tudja felvenni a telefont , nem reagál a kijelző , hiába akarja a csúszkát elhúzni . Mokee 5.0.2 van azt hiszem a telefonján . Van olyan opció , hogy a power gombbal is lehessen hívást felvenni ? Ha igen , hol ? Én sajnos nem tudom megnézni , mert 1100 km- re vagyok tőle ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#13410) poffsoft válasza pècsimunkás (#13409) üzenetére


poffsoft
addikt

Szerintem csak külön appal fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#13411) pècsimunkás válasza poffsoft (#13410) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ok , köszi ! Majd 2 hét múlva megyek haza , megnézem . Esetleg tudnál - vagy valaki más - ajánlani valami appot ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#13412) poffsoft válasza pècsimunkás (#13411) üzenetére


poffsoft
addikt

Ezbutton
Total control

Meg amit csak google talál még.

[ Szerkesztve ]

(#13413) pècsimunkás válasza poffsoft (#13412) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi szépen !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#13414) czell


czell
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült pofára ejtenem a telefont, bepókhálósodott a kijelző, és be sem kapcsol. Recovery bejön, látszólag ROM-ot is hiba nélkül telepít, de a boot képernyő folyamatosan újra indul, nem lép tovább.

Még annyi, hogy wipe data/factory reset -nél kiír egy ilyet; E: unknown volume for path [/sd-ext]
A többi wipe hiba nélkül lefut. (CWM recovery)

Menthető még valahogy?

(#13415) CPT.Pirk válasza czell (#13414) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Üdv!

Nem mozdult ki az SD kártyád? Ha nem, akkor megnézném egy számítógépen is, hogy nem-e sérült meg a fájlrendszer rajta.

Amúgy 6-7e forinttért van komplett csere kijelző az ebayen, meg még 3e ráköltésével lesz hozzá tampered glass és bőr jellegű tok is. Kb. ez az opció áll előtted. - nekem már kétszer ment szét a kijelzőm. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13416) czell válasza CPT.Pirk (#13415) üzenetére


czell
csendes tag

SD kártyát már kivettem, anélkül produkálja ezeket. Gépre dugva felvillan a boot képernyő majd újraindul, ez folyamatosan.

(#13417) Lajkó


Lajkó
őstag

Keresem, de frankón nem találom, és nem is emlékszem, hogy hogyan lehet ébresztéshez más zenét rendelni?
OS: Gyári Nubia UI 2.5 V1.15 Hun PuppyFox
A Local music fülön nem látszik semmi, pedig rogyásig van zenével! Még a hangrögzítős felvételek amit be lehetne állítani, de az nem az igazi...

[ Szerkesztve ]

(#13418) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lehetséges utód telefon nevetséges áron? Nubia Z7 Max, 32e még másfél napig: http://www.tinydeal.com/zte-nubia-z7-max-55-fhd-32gb-rom-snapdragon-801-android-51-4g-phone-p-140762.html?currency=HUF

Czell: passz, lehet más is elment akkor benne.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13419) asdf_ válasza CPT.Pirk (#13418) üzenetére


asdf_
veterán

B20-at nem tudja, ket eve meg kb. mindegy volt, most viszont mar nem vennek ilyet. Arrol nem beszelve, hogy 2014-es telefon :U

(#13420) CPT.Pirk válasza asdf_ (#13419) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De jó, hogy ezt írtad, nem is gondoltam volna, hogy nem tudja a "falusi" 4G-t. Már majdnem megvettem. :((( Amúgy most, hogy 2 éves a telefon, azzal nem lenne gondom.

Viszont akkor még egy ideig marad a V5, LTE-t abban se kell keresni. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13421) martin555 válasza CPT.Pirk (#13420) üzenetére


martin555
aktív tag

https://prohardver.hu/tema/zte_v5_red_bull_u9180/hsz_13330-13330.html

CPT.Pirk fórumtársnak köszönöm a romot és a segítséget.

asszonypajtás telójára sikerrel felraktam.

("valamiért" elsőre nem ment fel: wipe oltam mindent, factory reset, és 1 szusszal felraktam a ROM-ot, gappsot, és a bill-t, nem indult el a teló, a fehér ZTE boot képernyő maradt 10 percig, kikapcsoltam. úgy ment fel sikerrel, hogy zip-enként ujraindítottam, így már az ismerős cyanogenmod boot anim jött és az elszöszölés, előkészítés ...appok.)

rá kell még guglizzak pár cyanogenmod-specifikus beállításra, cél a hosszított üzemidő, de azért ne laggoljon a rendszer. tehát a CPU governorokat most még úgyhagyom ahogy van, a tapira ébresztés és elalvást kikapcsoltam, van ezen kívül is még pár ismeretlen setting lehetőség amit meg majd kitalálok.

kérdésem, hogy a mokee és a gyári rom-okban, a GPS -nél volt egy plusz beállítási lehetőség, asszem ott lehetett bekapcsolni a "glonass"-t? a ruszki szateliteket? ha jól mondom? ez itt "külön" nincsen, egy kalap alá van véve a gps engedélyezésében, vagy nem tudjuk?

köszi még1x

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#13422) poffsoft válasza martin555 (#13421) üzenetére


poffsoft
addikt

Emlékeim szerint alapból be vannak kapcsolva.
Az A-gps négyzettel jelöli, amúgy semmit nem látni belőle.
Ill. a navi is külön jelzi a glonass holdakat.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#13423) kóóó


kóóó
aktív tag

A segitsegetek szeretnem kerni. Esetleg valaki nem cserelt mar komplett kijelzot?
Oaszetort vagy 2 honapja, rendeltem bele kijelzot es uvegfoliat. Mivel en fakezu vagyok( csak a tuzoltashoz ertek :D ) igy elvittem az egyetlen telefonoshoz a varosban. Na kb egy honapja nala van, minden heten megyek hozza mi van mar, de azt a valaszt kapom csak, hogy nincs ideje....
Mar kezd idegesiteni a dolog :W

Üdv.: kóóó!

(#13424) CPT.Pirk válasza kóóó (#13423) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pedig 10 perc mindössze. Aksi, kártyák ki, csavarok ki. Ekkor a kék keretet hátúl óvatosan le lehet pattintani, és feltárulkozik a nyáklap. Lehúzod róla a kijelző és az érintő panel csatijait, majd megfordítod aztán hajszárítóval melegítve könnyen le lehet fejteni a kijelzőt a keretről. A nyák enged annyit, hogy mindkét kábelt ki tudd húzni, így kiszedve az egész panelt.

Amire vigyázni kell, az a bekapcsoló gomb és a hangerő gombok, azok nagyon gyengén vannak gyárilag megoldva, könnyen törnek, szakadnak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13425) asdf_


asdf_
veterán

Plusz a regibol at kell rakni valami baszt asszem a kozelsegerzekelonel az ujba,mert abban nincs benne.

(#13426) zetecR válasza asdf_ (#13425) üzenetére


zetecR
addikt

Több kis "gumitömítés" is van, mindre figyelni kell, hogy el ne guruljon és jó állásba kerüljön vissza.

(#13427) aytukabozs


aytukabozs
addikt

mindez vizuálisan leképezve

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#13428) martin555 válasza martin555 (#13421) üzenetére


martin555
aktív tag

sziasztok

Isten őrizz hogy túlspilázzam a dolgot vagy háborút indítsak, mi a jobb governor, az alábbiak viszont nekem újak, ha tudja itt valaki jobban, mint a google:

https://goo.gl/photos/PSCYBCoazV6EhPkk6

governorok gondolom külön misét ér meg, hagyom is ahogy van...

de:

ZRAM?
palm2sleep?
prox calibration? prox naked? (nem működnek, talán a proximity sensor? )

cpu freq és cores boost...

megköszönném..

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#13429) poffsoft válasza aytukabozs (#13427) üzenetére


poffsoft
addikt

És közben milyen pontosan, részletesen magyaráz el minden részletet a csávó, alig fél órában....

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#13430) ra^ven válasza CPT.Pirk (#13424) üzenetére


ra^ven
senior tag

CPT.Pirk az utolsó romnál azt írja Titanium Backup hogy nincs rootolva a készülék, rootolas hogy megy ennél ? Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#13431) CPT.Pirk válasza ra^ven (#13430) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Bekapcsolod a fejlesztői lehetőségeket a szokásos módon, és azon belül tudod engedélyezni a rootot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13432) ra^ven válasza CPT.Pirk (#13431) üzenetére


ra^ven
senior tag

ÁÁ megvan, köszi. :R

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#13433) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na az év végi buildem lesz az utolsó CM rom erre a telefonra. Valami mosolyszünet állt be a cyanogen cégnél, emiatt forkolják a cuccot Lineage néven, de hogy abból mi és hogyan lesz, azt majd meglátjuk.

[http://hup.hu/cikkek/20161225/meghalt_a_cyanogenmod_eljen_a_lineage]

Az biztos, hogy a CM repó ez év végén kap utoljára frissítést.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13434) KurtCobain válasza CPT.Pirk (#13433) üzenetére


KurtCobain
őstag

Már nem kapott a CM12.1 decemberi patch-et, és már nem is fog... :(

És nem hiszem, hogy a Lineage csapat fog foglalkozni a lollipop-pal, szvsz csak a legfelkapottabb telefonokra lesz build eleinte, az is nougat alapon.

Szóval kb ennyi volt a telefon támogatottsága.

Mmm'kay?

(#13435) tototos válasza CPT.Pirk (#13433) üzenetére


tototos
őstag

Köszönjük az eddigi fáradozást. Én tegnap visszatértem a gyári romhoz, mert valamiért a CM nem akart kommunikálni az új autós fejegységemmel. Valamilyen security probléma lehetett szerintem, de nem tudtam rájönni hogy mi. Mirror-link lenne, usb kell rákötni a fejegységre és elvileg lemásolni a kijelző tartalmát a telefonról és a touch is működne. De valamiért a CM-nél nem tudta kiépíteni a kapcsolatot, a gáyri rommal egyből megy.

(#13436) kóóó válasza zetecR (#13426) üzenetére


kóóó
aktív tag

Es szerintetek egy ilyen tescoba telefonos csavo ezt fogja is tudni?
Vagy csak ahogy nagy altalanossagban megy, szetszedi, osszedobja es szevasz... :F

Üdv.: kóóó!

(#13437) aytukabozs válasza kóóó (#13436) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nem.
egész biztos hogy a telefonos csávó SEM tudja fejből.
De a mellékelt videó alapján még egy betanított majom is megcsinálja, ezért felesleges egy sufni GSM-be vinni a telót.
Ha mindent megcsinálsz ami rajta van a videón, és semmit ami nincs rajta, akkor nem lehet nagy baj.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#13438) martin555 válasza martin555 (#13428) üzenetére


martin555
aktív tag

tisztelt urak,

továbbra is maximális tisztelet cpt. pirk fórumtársnak, nálam szépen gurul a rom,

a zram téma nem is izgat, megtaláltam, de kb jól sejtettem: fizikai ram-nál semmi trükközés nem segít jobban :-)

https://www.google.hu/search?q=zram+android+best+setting&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=hcpjWOzUMYSu8wfWh5_ADA#safe=off&q=zram+android+

a palm2sleep sajna nem találom sehol. mi lehet a funkciója, hogy el tudjam dönteni, kell-e vagy sem?

és, a cpu governorok témában, van -e valakinek CM-het kitapasztalt optimális ajánlott kombója? melyik a legjobb? az is baj ha túl sok a választás, nem az van hogy min-med-max.. bár örüljünk, hogy ez még nem vindóz, az átlagusernek :-)))))

cpu freq. és cores boost témához se találok okosságot, hogy mit jelenthet, cyanogenben.

isten őrizz hogy azt gondoljátok ezen rágódom álmatlan éjszakákon, csupán érdekesség miatt kérdezem, hátha tanulok valamit.

"azt mondják ettől a firmware frissítéstől vízálló lesz a telefonom. vagy ütésálló?" :-))))))))))

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#13439) ra^ven


ra^ven
senior tag

Szintúgy, CPT.Pirk féle rendszer tényleg rendben van, nekem egy régi MoKee romot váltott.

Egy a bajom, ami a LaZaa féle romban nem volt ennyire feltűnő az a helyhiány.
Alig tettem fel pár progit, frissítettem, amit lehetett átpakolam SD-re, és kb 1-2 progit tudnék feltelepíteni.

A MoKeenál használatos INTtoSD patch itt nem tudom működne-e , próbálta valaki?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#13440) CPT.Pirk válasza ra^ven (#13439) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Célszerű átparticionálni a telefont, az után nem lesz helyhiány az 1/4-es telón sem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13441) ra^ven válasza CPT.Pirk (#13440) üzenetére


ra^ven
senior tag

Hát köszönöm, utánaolvastam a témának, segédlet ide vagy oda, nem babrálok ezzel szerintem.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#13442) CPT.Pirk válasza ra^ven (#13441) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tulajdonképpen meg lehetne csinálni ezt az Upo által írt módon, az a legegyszerűbb, elrontani sem lehet vele szerintem.

https://prohardver.hu/tema/zte_v5_red_bull_u9180/hsz_13379-13379.html

Ehhez csak egy minimal adb csomag kell a gépre aztán vagy soronként, vagy egyszerre egy batch / shell szkriptként lefuttatod.

Upo-t meg kell kérdezni róla, hogy pontosan mikor lehet kiadni ezeket a parancsokat, de ha jól értem akkor a futó rom alatt és nem a bootloaderes módban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13443) ra^ven válasza CPT.Pirk (#13442) üzenetére


ra^ven
senior tag

Hát még nem győzőtt meg, hogy tököljek-e vele, azért köszönöm. :R

Viszont bele-bele futok egy hibába, hogy a Nova launcher helyett, mondjuk képernyőzár feloldásnál a Trebuchet felülete és menürendszere fogad, majd ha újra megnyomom a középső gombot akkor visszaugrik.

Telefon újraindításnál szintén buzergálni kell a Novát, holott abban az van beállítva alapértelmezettnek.

Lehet jegelni/törölni a Trebuchet-et, avagy nem célszerű?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#13444) CPT.Pirk válasza ra^ven (#13443) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Persze, nyugodtan törölheted a Trebuchét valami root app delete progival. Bár nem produkált ilyet, egész idáig fent volt.
Véletlen nem maradt be nem pipálva a 'mindig'?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13445) ra^ven válasza CPT.Pirk (#13444) üzenetére


ra^ven
senior tag

Hol van ilyen opció?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#13446) CPT.Pirk válasza ra^ven (#13445) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mikor megkérdezi, hogy melyik launchert szeretnéd használni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13447) ra^ven válasza CPT.Pirk (#13446) üzenetére


ra^ven
senior tag

Ha bent is maradt akkor csak a Novanal maradhatott bent.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#13448) CPT.Pirk válasza ra^ven (#13447) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pont arra gondoltam, hogy kimaradt. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13449) Upo válasza CPT.Pirk (#13442) üzenetére


Upo
addikt

A parancsok gyári rommal nem működnek, azokból hiányzik a parted parancs. Custom romokkal (mokee/cm/stb.) használható. Megfelelően telepített adb driver, működő és engedélyezett adb kapcsolat kell hozzá, valamint telepített/engedélyezett root jogosultság a telefonon.
Az idézett parancsokat parancssor alatt kell indítani. Ha az adb fel lett véve a PATH alá, akkor bárhol lehetünk, ha nem lett akkor az adb-t tartalmazó könyvtárba kell lépnünk, és ott kell kiadni őket.
A belső sd-n lehetőleg ne legyen semmi, mentsük le, mert az a tárterület fog lecsökkenni, úgyis elveszik rajta minden. A belső tárhelyet is célszerű lementeni előtte, mert lehet hogy az átméretezés után formázni kell. Elvileg lehetne futó rendszer alatt is csinálni, bár olyankor a rendszer fogja mindkét átméretezendő partíciót, ha lehet akkor inkább ne kockáztassunk, futó rendszer alatt nem engedi leválasztani mindkét partíciót. Legjobb twrp alól végezni a műveletet. A mount menü alatt a data és az sdcard előtt ne legyen pipa, a system-et meg pipáljuk ki (valószínű azon van a parted parancs, valaki akinek van működő V5-je az kipróbálhatná).
Ha ezek megvannak, akkor lehet ellenőrizni az adb kapcsolatot, megnyitjuk a parancssort, elmászunk az adb könyvtárába, és kiadjuk az

adb devices

parancsot. Ekkor válaszul valami hasonló kell megjelenjen:

List of devices attached
bc9abcdf3456 recovery

A recovery előtt mindenkinek más karaktersor lesz, de ha van valami akkor jó a kapcsolat. Futó rendszer alatt a recovery szöveg helyett device szöveg van, az adb kapcsolat akkor is jó, de partícionálásra ugye nem ajánlott. Ha a List of devices sor alatt nincs semmi, vagy nem a recovery szöveg van akkor nem lesz jó, akkor bizonyára valami driver hiba lesz, addig kell küzdeni amíg nem áll elő a fenti állapot.
Ha jó, és működő kapcsolat van recovery módban akkor lehet a parancsokat szép sorban kiadni.

Ha twrp van, de nem áll össze az adb kapcsolat, akkor is lehet esély megcsinálni. Nekem a redmi2 twrp-ben az advanced menüben van egy terminal gomb, az előhoz egy rendszergazdai parancssort. Valaki V5-ös beírhatná, hogy abban a twrp-ben van-e ilyen lehetőség. Ha van, akkor a fent írt mount alatti ki-bepipálások után itt a terminal-nál is be lehet írni a parancsokat, azzal a különbséggel, hogy az elejéről az

adb shell

részeket le kell hagyni, csak azokat kell bepötyögni, ami az adb shell UTÁN van.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#13450) Upo válasza CPT.Pirk (#13444) üzenetére


Upo
addikt

Én azért nem törölném olyan nyugodtan azt a trebuchet-t a rendszerből. Olyankor az az eset áll elő, hogy egy factory reset után nem lesz egyáltalán launcher a telefonon, ami nem egy ideális állapot, mert nem lehet vele semmit csinálni. Mondjuk ha megvan valamelyik launcher apk-ja a gépen, akkor ha a romban alapértelmezetten be van kapcsolva az usb debugging (azaz az adb kapcsolat), akkor gépre dugva egy adb install valamilauncher.apk paranccsal telepíthető egy launcher, bár ahogy belegondolok, factory reset után az első adb parancsnál be kéne pipálni hogy engedélyezem a gépet adb kapcsolaton, de launcher nélkül nem fog menni.
Egy megoldás lehet olyankor, kell egy recovery alatt telepíthető zip-et gyártani egy launcherrel és azt telepíteni, vagy az eredeti romot kell újratelepíteni.

Sőt nem is kell hozzá factory reset, mert az utólag telepített launcher simán uninstallálható, és akkor ott állunk megint launcher nélkül.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.