Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Grand X V970

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-05-10 13:11:14

LOGOUT.hu

A telefonról szóló tesztet itt olvashatjátok Victoryus kolléga tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) cappa72 válasza emill (#500) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mivel csak a "másik kérdés"-re tudok válaszolni:
Új custom rom esetén minden törlődik. Tekintve, hogy a leírások úgy kezdődnek, hogy csinálj tisztítást.
Ráadásul a rom telepítés is legtöbbször úgy indul, hogy "format /data partition".

A billentyűzetes visszaváltást nem tapasztaltam még.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#502) Frisi válasza cappa72 (#499) üzenetére


Frisi
tag

Egyikben sem! :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=frisi

(#503) cappa72 válasza Frisi (#502) üzenetére


cappa72
nagyúr

Kicsi kompromisszumokra számítanod kell. Na nem vészes a dolog...
A kínai boltok furcsák, néha igazat mondanak, néha nem . Ezt ki kell fogni. ;(
A telefon viszont jó, a hazai szolgáltató (témobil) által forgalmazott GrandxIn sem mentes a bug-októl... ez sem egészen.
Ha már egyszer már tulaj leszel, szerintem elégedett leszel vele. Ár/érték arányban biztos.
Csak az akksi picike, nekem naponta töltenem kell. Igaz esténként játszom legalább fél órát, napközben pedig térerőszegény helyen vagyok, ráadásul az e-mail ellenőrzést is bekapcsolva hagyom...

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#504) Frisi válasza cappa72 (#503) üzenetére


Frisi
tag

A Samsung C5212 után szerintem nagyon fogom szeretni,kicsit elszaladt mellettem a technika
ezért gondoltam ilyen váltásra.
Jövő héttől szabin leszek ,így ha megérkezne lenne időm bogarászgatni és megérteni ,hogy
miről is beszélgettek néha. :B
Sokat kocsikázom így az akksi nem jelent problémát,majd töltöm az autóban.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=frisi

(#505) tlac válasza tlac (#479) üzenetére


tlac
nagyúr

no az első benyomások
-vehettem volna nagyobb kijelzős telefont is :D
-vékonyabb a blade-nél és mintha könnyebb is lenne
-jó összeszerelés, azok a hibák, amik a blade-nél voltak itt egyáltalán nincsenek

egyelőre csak a legfontosabb dolgokat ellenőriztem a hardveren, úgy tűnik rendben van
egyébként BM 2.3-as rommal kaptam a tmallbox-tól (már a 2.4 is ki volt írva mikor vettem, de gondolom előre felpakolták több telefonra)

(#506) Novicsok válasza tlac (#505) üzenetére


Novicsok
tag

v2.4 ROM-ot Bruno nem közölt, csak v3.0-at.

(#507) cappa72 válasza Novicsok (#506) üzenetére


cappa72
nagyúr

De egy ideig 2.4-ként volt fent az xda-n, utána 3.0-ként adta ki végül

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#508) tutis


tutis
őstag

Lenne pár kérdésem még a telóról.
Kijelzője milyen fényerejű? Hány nit-es? Optimus black-em van, annak kimagaslóan jó az értéke, 700 nit-es.
Van valami olyan típushibája ami a mindennapi használatot akadályozza? Értem ezalatt pl a hangminőséget, téretőt, stb, tehát átlag felhazsnáláskor vannak hibáb? Illetve mik az ismert bugok a telónál ami általában előjön?
Ha a tmallbox-nál rendelem, alapból BM rommal jön? Rootolva lesz vagy nekem kell rootolni?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#509) cappa72 válasza tutis (#508) üzenetére


cappa72
nagyúr

A tmallbox-ról (ha oda írják, hogy BM rommal jön, akkor a root is egyben.
Ami az MTK-s gépeknél előjön "hiba" az az, hogy ha a hívó fél felveszi, akkor rezzen egyet.
Ezt még nem sikerült kigyomlálni szerintem senkinek, és sajnos nem túl hasznos "fícsör".
Ez pediglen nem V970-es gond.

Szerintem a fényereje nem túl nagy durranás, napsütésben neheten látható szabad téren.
Nit értékkel nem tudok szolgálni.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#510) fateless válasza cappa72 (#509) üzenetére


fateless
veterán

Én ezt baromira szeretem benne. Sokat telefonálok és gyakran megnyomom a hívást és csak akkor emelem a fülemhez, ha rezzent egyet. Szóval én örülök ennek a fícsörnek, nekem nem bug.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#511) cappa72 válasza fateless (#510) üzenetére


cappa72
nagyúr

A kikapcsolási opciót kelle valahogy bele hekkelni.
Engem spec nem zavar, hogy ilyen, csak az az opció... az hiányzik, hogy én dönthessem el, élek-e a lehetősséggel avagy sem.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#512) lolchief70 válasza hunaqua (#496) üzenetére


lolchief70
aktív tag

SingaporePost úgyhogy majd kiderül. :DD
A HK az miért lehet jobb gyorsabb?
Vagy csak az eddigi fórumtársak rendelései alapján mondod?

(#513) hunaqua válasza lolchief70 (#512) üzenetére


hunaqua
addikt

Eddigi saját tapasztalat.Igaz,karácsony van.
Nekem mindig gyorsabb volt mint az SG.

Esetleg aki rendelt CN postát,az írhatna tapasztalatot.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#514) lolchief70 válasza hunaqua (#513) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Erre alapoztam, hogy a SG Post is korrketül szállít

Érdekes hogy CN post tényleg nem sok van a listában.
Az elején van kettő amit találatam CN Post, 13 és 17 nap volt a szállítás Aliexpressről.

[ Szerkesztve ]

(#515) hunaqua válasza lolchief70 (#514) üzenetére


hunaqua
addikt

Alapvetően ezek a számok alapján "tök" egyformák. :D

HK,SG,CN

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#516) GtCaT


GtCaT
tag

Kérdezném,
A járulékos sd kártya alapból FAT32 legyen?
App2SD, Link2SD vagy hasonló működhet? Ha igen, itt is kell mókolni az ext3 partícióval, mint a Blade -nél?
(Azért kérdem, mert nem biztos, h mindenki akar újra partícionálni.)

[ Szerkesztve ]

(#517) cappa72 válasza GtCaT (#516) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, az elsődleges legyen FAT32 partíció a járulékos SD kártyán.

Ha nem vonod össze a partíciókat a belső tárhelyen, akkor előbb utóbb szükséged lesz a link2sd-re, ahhoz mindegy, hogy FAT32 vagy ext2 (nem javaslom az ext3-at, mert az naplózó) formázod a második partíciót.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#518) GtCaT válasza cappa72 (#517) üzenetére


GtCaT
tag

Köszönöm a gyors választ! :) :R

Sanszos, h a vége egy "repartition" lesz nálam is!
----
Aláírásodban 2.3 van. Mintha azt olvastam volna, h már 3.0 -t használsz!

[ Szerkesztve ]

(#519) Novicsok válasza tutis (#508) üzenetére


Novicsok
tag

nit-tel nem szolgálhatok, bár itt ülök a volt MEEI épületében...
De a jó kis ZP100-nak brutálisabb volt a fényereje, mint a V970-nek. Mégis - azt adtam el.

(#520) nepszter1


nepszter1
addikt

2012.12.08
13:43
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted
2012.12.09
08:24
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2012.12.09
21:46
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2012.12.14
06:40
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

akkor jövőhéten több mint valószínű hogy megkapom a telefonomat? :Y

(#521) tlac


tlac
nagyúr

nálatok hogy szól a külső hangszóró?
nekem elég gyenge, talán recsegős is vagy csak berezonálja a borítást

(#522) emill


emill
tag

Mindenkinek feladó/címzett szerint csoportosítja az sms-eket vagy ez is (mint a rendszeres billentyűzet visszaváltás) csak nálam? :) Nem találtam semmilyen sorba rendezési opciót, hogyan lehetne időrendi sorba rakni?

Egyébként eleinte engem is zavart a rezgés amikor a hívott fél felveszi a telefont aztán megszoktam, most már ha lehetne se kapcsolnám ki, egész praktikus dolog szerintem.

A külső hangszóróval nekem nincs gondom, max. hangerőn még nem próbáltam mert nem volt rá szükség, jól hallani a másik felet kis hangerőn is.

(#523) aaaaaa


aaaaaa
csendes tag

Sziasztok!

KÉRDÉSEM lenne, ha egy játékot telepítek azt tudom tenni az sd kártyámra, mert a belső 2,05gb memóriába nem fér el?

köszi

(#524) M_o_g_y_i válasza M_o_g_y_i (#444) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nos? :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#525) tlac válasza emill (#522) üzenetére


tlac
nagyúr

A külső hangszóróval nekem nincs gondom, max. hangerőn még nem próbáltam mert nem volt rá szükség, jól hallani a másik felet kis hangerőn is.

lehet nem fogalmaztam világosan, a hátsó hangszóra gondoltam

azon gondolkozok hogyan lehetne ezt jól összehasonlítani, az biztos, hogy rosszabb a hangja, mint a blade-emnek

(#526) junkpod válasza M_o_g_y_i (#524) üzenetére


junkpod
nagyúr

Halljuk!

Box's don't touch!

(#527) cappa72 válasza M_o_g_y_i (#524) üzenetére


cappa72
nagyúr

Kitől vársz engedélyt kolléga?
Szerintem próbáld meg nyugodtan. Csak legfeljebb nem tudunk segíteni.
Más topik úgyse' nagyon van neki, hacsak nem nyitsz egyet.

:D

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#528) cappa72 válasza tlac (#521) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez jó meglátás.
Épp ma használtam a gps-t, és azt vettem észre, hogy sztohasztikus a hangereje... egyszer hangos és recseg, egyszer meg elhalkul. Nagy zavart nem kelt az Erőben, szerintem minden telefonnak szokolrádió hangja van.
Igen, nekem is recsegős, de nem vettem még le a hátlapját, hogy megnézzem: változik-e. Nem is rossz ötlet.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#529) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Még csak érkezőben van, így semmi konkrét egyelőre. :N
És arra gondoltam akár át is lehetne a topicot nevezni V970/U970-re. :U
Vagy lehet tényleg csinálni kellene neki külön? :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#530) cappa72 válasza aaaaaa (#523) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mármint a belső SD-ről beszélsz, ugye?
Nos, meg kell nézned, hogy lehetőség van-e a játékban beállítani azt, hogy hol legyenek a letöltött és mentett fájljok a helye. Ha ilyen nincs, akkor vagy megcseréled a belső sd-t a külsővel (ehhez root kell és egy fájl szerkesztésének hajlandósága), vagy a belső partíciók átrendezése, ami megint nem ördöngősség, ámbár odafigyelést igényel (és persze root telefont <khm... kernelt>)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#531) cappa72 válasza M_o_g_y_i (#529) üzenetére


cappa72
nagyúr

Várjuk meg míg megérkezik, aztán úgyis elválik.
Mivel unokatestvérekről beszélünk, keztedben vagy a dual-sim topikban, vagy itt nyugodtan tedd fel a kérdésedet.... szerintem.
A gond az lesz, hogy az egy tegrás változat, tehát sem a Grandi X In, sen az mtk-s topikban nem fogja magát otthon érezni a telefonod ;(

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#532) M_o_g_y_i válasza cappa72 (#531) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Alap dolgokban, pl. alkatrészek stb. ami platform-független szerencsére sok az egyezés. :C
Nyilván root/custom ROM stb. dolgok miatt majd máshol keresek válaszokat. ;)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#533) tlac válasza cappa72 (#528) üzenetére


tlac
nagyúr

azóta már megpróbáltam hátlap nélkül is, de nem volt különbség
ok, hogy szokolrádió hangja van, de bántja a fülemet pl. a csengőhang
(kerülő megoldásként beállítok más hangokat, nem a megszokottakat, olyat, ahol kevésbé hallatszik)

a hangerőváltozás inkább amiatt lehet, hogy lehet a kezeddel pont letakarod a hangszórót :)

(#529) M_o_g_y_i:

topikot nem tartom jó ötletnek átnevezni, nagyon sok specifikus dolog van itt, ami arra a telefonra teljesen érvénytelen (mtk proci, bruno-s rom)
ok, hogy elég hasonló tulajdonságai vannak, de belül más hardver van

[ Szerkesztve ]

(#534) cappa72 válasza tlac (#533) üzenetére


cappa72
nagyúr

A hangerő-öszabályozás nem kézben tartott, hanem autós tartóban tárolt készüléknél volt.
Hát mit is mondjak... ezt dobta a gép.

Az'az'zigasság, hogy ekkora összegű telefonnál (46kHUF!!!, egy évig spóroltam rá!) ez marha bosszantó. De! Ha abba gondolok bele, hogy egy t-vedés szolgáltatónál az egy kártyás, hűségnyilatkozatos rokon 60kHUF, és ott is bugos, akkor még mindig örülök az ár/érték aránynak. :D Megszépülnek az efféle dolgok.
Pl. gyerekeim imádják, hogy nagy a kijelzője és milyen "nagyonállat" az AngryBirds rajta.

Ja, és van humoruk... legutóbb azt énekelték legutóbbi szülinapon - szerintem a világon először -, hogy Angry Birdsday to you... :DD :DD

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#535) tlac válasza cappa72 (#534) üzenetére


tlac
nagyúr

hmmm, fura

igen, minden relatív, attól függ honnan nézzük

de ha biztosra tudnám, hogy lehet ennek szép tiszta hangja is, akkor lehet megcsináltatnám a magyarországi zte szervizzel

(#536) hunaqua válasza tlac (#535) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerintem ez mind ilyen.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#537) tlac


tlac
nagyúr

úgy látom itt még nem szerepelt:

szervizmenü: *983*0#
engineer mód: *#*#3646633#*#*

(#538) nepszter1


nepszter1
addikt

megérkezett a telefonom :) Első töltést igaz úgy kell csinálni hogy teljesen lemerítjük nem?

(#539) cappa72 válasza nepszter1 (#538) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem.
Nyugodtan tedd fel tölteni, ha feltöltött akkor vedd le.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#540) nepszter1


nepszter1
addikt

Azt hogy tudom megoldani hogy ne írja ki mindig hogy szabad a 2. fogalalat a sim kártyánál mert egy picit idegesítő , érdemes rárakni a bruno féle romot ? A másik hogyan osszam meg a tárhelyet a telefont mennyinek mekkorát adjak ?

(#541) tlac válasza cappa72 (#147) üzenetére


tlac
nagyúr

Ha nem 3g-n van az adatforgalom, akkor a gsm slot kártyára nem jön hívás, "nem elérhető" állapotú lesz.

jó hír, megcáfolom

edge-dzsel is kicsörög, nem csak 3g-n működik

-egyik sim egy internet kártya (telenor-os invitelféle), a w/g-s slotban van
-másik egy rendes kártya (t-mobile), gsm slotban van

telenorosra az adatkapcsolat bekapcsolva (wifi kikapcsolva és az internet valóban működik), viszont a 3g kikapcsolva, és a t-mobilos számomat megcsörgettem és simán működött

[ Szerkesztve ]

(#542) tlac válasza nepszter1 (#540) üzenetére


tlac
nagyúr

érdemes rárakni a bruno féle romot?

valószínűleg igen

A másik hogyan osszam meg a tárhelyet a telefont mennyinek mekkorát adjak?

ezt egyféleképpen szokás, úgy, hogy az sd-kártya az valóban a kártyán legyen és ne a belső memóriából legyen lecsípve

[link]

megnéznéd nekem, hogy a hátsó hangszóró nálad hogyan szól max hangerőn és annak közelében a csengőhangokat próbálgatva? nekem kicsit recsegős

[ Szerkesztve ]

(#543) nepszter1


nepszter1
addikt

nem tudom patriciónálni vagymi így a romot nem merem felrakni nem igazán értem hogy smint persze van leírás de nem találok szinte semmit

(#544) nepszter1


nepszter1
addikt

bevan kapcsolva a telefonon a wifi és csak böngészni tudok a palyáruháznál pedig nincs kapcsolat ?:O

(#545) junkpod válasza tlac (#541) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez valoban jo hir!

Box's don't touch!

(#546) tutis


tutis
őstag

srácok, a két kártya úgy működik hogyha egyiken telefonálok akkor a másik nem csörög ki ha hívják?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#547) GtCaT válasza tutis (#546) üzenetére


GtCaT
tag

Sztem nem, mert dual standby :)

[ Szerkesztve ]

(#548) tutis válasza GtCaT (#547) üzenetére


tutis
őstag

ez rossz hír :( Van olyan telefon ami egyáltalán tudja azt hogy akkor is kicsörög amikor a másikon beszélnek?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#549) Gman999 válasza nepszter1 (#520) üzenetére


Gman999
tag

Hogy lehet hogy neked már megjött pedig 9. adták fel? Az enyém már 27. én fel lett adva és azóta semmi. Singpostal jött vagy DHL?

Amúgy nekem a hangzással semmi bajom nincs, tény hogy full koxon recseg de melyik teló nem? Nekem a felénél egyel hangosabban van beállítva a csengőhang és teljesen tiszta.

(#550) M3oH


M3oH
addikt

Udv!
En is tulaja lettem egy ilyen telonak. BM3 fel is kuszott mar ra, porog szepen. Bar eloszor megviccelt, hogy 1 kartyaval nem volt terero, de megoldottam :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Grand X V970
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.