Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Grand X V970

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-05-10 13:11:14

LOGOUT.hu

A telefonról szóló tesztet itt olvashatjátok Victoryus kolléga tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) junkpod válasza tlac (#623) üzenetére


junkpod
nagyúr

nálam bevált, shoa nem arad bekapcoslva képernyőzár után, esetleg annyi fordul elő, hogy a képernyő már nem világít, de a gombok még aktívak, így azok világítanak és fel is éled a képernyő érintésre. ha már csak a bekapcsoló segít akkor soha nem világít. Szerintem jól bevált, nálam:)

video:
mondjuk nem értem, hogy mi értelme van full hd vagy akár 720p videók erőltetése a telefonon? a fizikai felbontása: 960x540, a 720p-s pedig 720 soros, tehát bőven több mint a mi kifér. Ha már warez filmeket töltötök, akkor sima dvd-ripeket keressetek amik normál tv felbontásúak (720x540 4:3 arány esetén), még ezek is türhetően mutatnak egy 42" tv-n, hátmég ezen a telefonon.
Olyan meg nincs, hogy natív AAC. Az AAC tudtommal egy warez által kedvelt hangformátum ami gyakorlatilag az eredeti (natív) DD vagy AC3 nagsávok átkódolt formája (tehát tuti rosszabb mint az eredeti). Bár ide még az is sok, megkockáztatom, hogy egy sima 44khz sztereó is bőven több mint amire szükséged lehet. Az MP4 meg nem hang vagy videó kódolási formátum, csak egy konténer fájl, mint az mkv vagy avi.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#652) anglergab válasza junkpod (#651) üzenetére


anglergab
addikt

Az MP4 MPEG-4 videokódolásra utal (az egyik nevében is benne van: AVC - Advanced Video Coding -> tényleg kódolás).
Az AAC tényleg hangkódolás, az MP3-nak modernebb verziója.
Azért erőltetik, mert nem akarják átkódolni a fájlokat (ez teljesen érthető).
Gondolj bele: megfelelő formátum és kódolás esetén ugyanaz a fájl lejátszható mobilon, tableten, digitális TV-n, mindegyiken minimális CPU terhelés mellett.
Előfordulhat, hogy az eredeti nagy felbontású film lejátszása sokkal kevésbé merítené az aksit, mint az átkódolt film lejátszása.
Továbbá a V970 éppen negyed Full HD felbontású, tehát a képarány is pont jó, nem lesznek fekete sávok 16:9-es videónál.

[ Szerkesztve ]

(#653) tlac válasza junkpod (#643) üzenetére


tlac
nagyúr

igen
de utána gyorsan rájöttem, hogy a 3.0-ban is bugos, de nem annyira
olyan mintha az a-gps és az epo ütnék egymást

(#654) GtCaT válasza junkpod (#651) üzenetére


GtCaT
tag

..."full hd vagy akár 720p videók erőltetése"... :Y :F

(#655) junkpod válasza anglergab (#652) üzenetére


junkpod
nagyúr

nem igazán értelek. pont, hogy az AAC-vel kell átkódolni a fájlokat az eredeti DD vagy AC3 formátumból, ráadásul nem vettem észre, hogy kevesebb helyet foglalna. SZemély szerint gyűlölöm és kerülöm, mert az erősítők nem tudják natívan fogadni és kikódolni, a DD és AC3-al ellentétben, így a házimozi csak sztereó jelet kap, optikain/coaxon meg nem lehet 6-7 csatornát kódolás nélkül átküldeni, olyan lejátszó meg nincs ami csatornánként kiadná ezt csak hdmi-n jön ki, de ahhoz meg újabb/drágább erősítő kell...

A 4:3-at csak azért írtam bele, nehogy valaki belekössön a 720x540 felbontásba:) A 16:9 dvd (ami ugye nem sok létezik) természetesen még kevesebb sor, de a 1:2,35 DVD még ennél is kevesebb. Igen pont a negyed FHD miatt felesleges DVD-minőségnél jobb képanyagot rárakni.

(#654) GtCaT
nem értem, mi a gond?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#656) Gman999 válasza lolchief70 (#649) üzenetére


Gman999
tag

Igen várok egy második telót, ez egy barátomnak lesz :)

(#657) Lenry válasza junkpod (#655) üzenetére


Lenry
félisten

a megfogalmazás a gond. a mondatból úgy jöhet le, hogy a 720p-t nehezebb lejátszani, mint a FullHD-t

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#658) anglergab válasza junkpod (#655) üzenetére


anglergab
addikt

Az AAC-t használják a DVB-T-nél (HE-AAC) is. Hatékonyabban tömörít, mint az MP3.
A helyfoglalásáról: kodektől, bitrátától függ. Nem állítható, hogy több helyet foglalna, mint az AC3/DD.
Sőt, általában kevesebbet foglal, ezért is preferálják, ha nagyon számít a sávszélesség.
Nem azért kap sztereó jelet, mivel eleve az AAC forrás is sztereó? :)
Az AAC nem jelent automatikusan több csatornát.

Ugye tudod, hogy a legtöbb DVD 16:9-es a 720x576 pixel "ellenére"?
A paradoxon feloldása: nem négyzetesek a pixelek. Persze ettől még vannak fekete sávok alul és felül (ugyanis azok is benne vannak a képben, nem a TV tölti ki velük a képet).

(#659) GtCaT válasza anglergab (#652) üzenetére


GtCaT
tag

Ahh, értem! Köszönöm! :R :R :R

(#660) junkpod válasza anglergab (#658) üzenetére


junkpod
nagyúr

nagyon off mostmár, de teljesen elbeszélünk egymás mellett:)
- én is azt írtam (vagy akartam írni), hogy az AAC talán kisebb helyet foglal el de ez sem törvényszerű.
- igen tudom, hogy 720x576 képpont ellenére a is lehet 16:9 a kép, sőt a normálisabb tv adók így adják a 16:9-et, ezért nyújtott függőlegesen ezek képe 4:3 tv-n. Azt akartam jelezni, hogy a DVD-kre általában 1:2,35 formában rögzítik a mozifilmeket, így még kevesebb valós sor lesz a képen, 16:9 kijelző ellenére a többség szélesvászon csíkos.
- AAC: nem, sokcsatornás filmekről van szó. Az erősítők nem ismerik ezt a formátumot. A médiaplayerek ismerik, kis is kódolnák, de csak HDMI kábelen "fér" át a sokcsatornás kódolatlan hang, SPDIF (koax vagy optikai) sávszélessége ehhez nem elegendő, így az erősítő (hdmi hiányában) egy sztereó PCM 48kHz jelet kap csak.

Csak azért kezdtem bele ebbe az egész videós párbeszédbe, mert nem értek 2 dolgot:
- mi értelme van egyáltalán filmet nézni ekkora egérmozin (okok azért már jobb egy fokkal mint a 3,5", kis youtube filmeket 5-10 perceseket, vagy a telefonnal rögzített videókat már lehet évezni.) Na de egy teljes filmet végignézni 4,3"-en? Ez mazohizmus, szerintem, de kinek a pap kinek a papné:)

- a másik amit nem értek, hogy miért kell túlzott felbontású, bitrátájú filmekkel erőlködni a telefonon, mikor pont ugyanúgy néz ki egy 1080p film, mint egy 576p film, egyformán csúnya lesz amiatt, hogy a meglévő sorokat le kell konvertálni 540 sorosra. És még a procit/akksit is feleslegesen terheli. A hangról nem is beszélve: külső hangszóró monó, mélyhang mentes, füles már sztereó és egy kis mélyet is találhatsz benne, de egy sztereo mp3 hangsáv ide is bőségesen elegendő lenne. Ha ezt összeadjuk akkor kapunk egy maximum 1500kbps bitrátát (és akkor túloztam is).

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#661) qtatom


qtatom
csendes tag

Arra van 5lete vkinek, hogy ezt a gyári ZTE Mushroom Day Live Wallpapert, hogy lehet elindítani más telefonokon? Az itt leírtak szerint sem egyértelmű számomra, hogy vkinek jó, másnak nem. Próbáltam CWM-ből és az apk-t is, egyik megoldás sem jó nálam.

(#662) tutis


tutis
őstag

Na mégse leszek új tulaj, lemondtam a rendelést, remélem hamar visszaküldik a zsét..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#663) Lenry válasza tutis (#662) üzenetére


Lenry
félisten

miért?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#664) msfeco válasza tutis (#662) üzenetére


msfeco
tag

Miért?

(#665) davidlaci


davidlaci
csendes tag

nekünk gyenge akksisoknak jó lehet ez az app...
http://hvg.hu/Tudomany/20121218_Meglepoen_sokaig_fogja_birni_telefonja_ak#rss

Mi a véleményetek???

(#666) Frisi válasza lolchief70 (#647) üzenetére


Frisi
tag

Ezt már végképp nem értem?!?!?!?!?!

2012.12.04
14:46
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

Még most sincs semmi,csak ennyi! :W :W :W :W :W

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=frisi

(#667) hunaqua válasza Frisi (#666) üzenetére


hunaqua
addikt

Melyik posta?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#668) Frisi válasza hunaqua (#667) üzenetére


Frisi
tag

Singpost

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=frisi

(#669) aaaaaa


aaaaaa
csendes tag

Sziasztok!

Valaki már telepített Chainfire3D a telójára ?
Mert, azt hallottam 4.0.4. androidra nem lehet.
Igaz ez?

(#670) hunaqua válasza Frisi (#668) üzenetére


hunaqua
addikt

Hívd fel a postát,kérdezd meg!
De a SG nagyon érdekes,van akinél 4 nap,van akinél 3 hét.

A HK és a CN a "Célországba elküldve" után kb: 7-10 nap.De ezt viszonylag stabilan tartják.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#671) levideo válasza tlac (#613) üzenetére


levideo
tag

Soft Button Light

Levideo (LINUX Rendszergazda)

(#672) tomy_cz válasza tlac (#642) üzenetére


tomy_cz
senior tag

És gyorsabban talál holdat? Jobban műkszik, mint előtte?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#673) Frisi válasza hunaqua (#670) üzenetére


Frisi
tag

Köszönöm,holnap rájuk is csörgök. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=frisi

(#674) lolchief70 válasza hunaqua (#670) üzenetére


lolchief70
aktív tag

SG Post "Célországba elküldve" után nálam 7 nap volt, ezek szerint mázlim van.
De nem tudom minek örülök, még mindig nincs a kezemben a telefon. :)

Frisi: Egy telefonhívást tényleg megér.

[ Szerkesztve ]

(#675) aaaaaa


aaaaaa
csendes tag

filmeknél hangot hogyan lehetne hangosabbra venni, mert halk?

(#676) tutis válasza Lenry (#663) üzenetére


tutis
őstag

több oka is van :) A készülékvásárlást kicsit későbbre fogom tolni, mivel ahogy olvastam nemsokára meg fog jelenni a négymagos változat is a procifajtából, lehet egy komolyabb telóra nevezek be.. Illetve kíváncsi vagyok a mostani 4 magos preorderesek mit fognak produkálni, amikor lehet majd kapni őket. Nem égető szükség a teló, a P970-emre most jött meg az ICS, hasít mint a villám (már amire én használom)..
Kicsit féltem is a telótól ahogy olvastam pár bug-ot, hibát, stb, én vagyok mindig az a szerencsétlen flótás aki tuti kifog valami hibásabb készüléket..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#677) emill


emill
tag

Az alapból rajta lévő android keyboardot le lehet valahogy törölni? Állandóan visszaáll alapnak akármilyen más billentyűzetet rakok fel. Bosszantó 2-3 naponta mindig visszaállítani amikor használni kellene a billentyűt és ez a vacak androidos jön fel.

(#678) junkpod válasza davidlaci (#665) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nagyon haszontalan, gyakorlatilag repülő üzemmódba teszi automatikusan állítható időközökben... Akár ki is kapcsolhatod, az még jobb.
Ennek az MTK procis telefonnak programozható a ki/be kapcsolása, tehát beállítod, hogy éjfélkor kikapcsol, majd reggel 6-kor visszakapcsol. Ez alapfunkció a beállítások menüben MTK-s telefonokon.
Ha meg más fajta telón akarsz spórolni, én itt is ezt használom, profile scheduler programmal éjszakára inaktiválom az adatkapcsolatokat (wifi és mobil adat) így az alkalmazások nem ébresztgetig a telefont, de hívható maradok, reggel fél hatkor visszakapcsol wifire és ekkor mindent szinkronizál automatikusan:)
pár % így az éjszakai fogyasztás.

HVG inkább ne írogasson Androidról:) (se...)

Box's don't touch!

(#679) tlac válasza tomy_cz (#672) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, így gyorsabb

(#680) tlac válasza junkpod (#591) üzenetére


tlac
nagyúr

Most már csak meg kell várnom, hogy kijöjjön egy Bruno3.1 ahol a proci órajelet javítják. (Tényleg aki felrakta már a BR3-at nincs kedve kipróbálni a régi 2.3-ashoz tartozó kernelt vissza flasselni? Állítólag azzal visszaáll a proci órajel, csak nem tudom mit veszítünk még vele.

kipróbáltam, visszaállt

még össze kellene spammelnem 4 hozzászólást xda-n, hogy írhassak abba a topikba, mivel szerintem nem kernel probléma és akkor elvileg javítható a friss kernel mellett is

(#681) junkpod válasza tlac (#680) üzenetére


junkpod
nagyúr

hajrá, már én is reggeltem de még nem tudtam érdemben hozzászólni a hülye 10 hozzászólásos limit miatt...:(

Box's don't touch!

(#682) M_o_g_y_i válasza Frisi (#668) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Az most x@r... :(((

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#683) Frisi válasza M_o_g_y_i (#682) üzenetére


Frisi
tag

De ennyire???? :Y

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=frisi

(#684) M_o_g_y_i válasza Frisi (#683) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Most nem részletezem mert erősen OFF, de pl. nekem egy csomagom most jött meg 1 hónap 3 hét után... :(((
Ettől független lehet nem általános a dolog, de ez a tapasztalatom.

Szóval akkor Nektek milyen felbontású stb. filmet visz a telefon? Nekem ugye "ruszkij V970" van, össze tudnánk hasonlítani. :))

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#685) Novicsok válasza tlac (#680) üzenetére


Novicsok
tag

Van ott olyan téma, ami nem szoft fejlesztés, ott lehet 10 nélkül is hozzászólni, ott kell megszerezni a 10-et, én így csináltam.

(#686) Novicsok válasza M_o_g_y_i (#684) üzenetére


Novicsok
tag

Sto takoje "russzkíj V970"?
Éto menya intyereszújet!

(#687) cappa72 válasza Novicsok (#686) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én is tanultam oroszul 8 évig, most kenyeret se' tudnék kérni... szomorú... Ja dakladivaju vam... nyikto nye átszúsztvujet... ennél többre nem fussa... Pedig minden nyelv egy-egy érték.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#688) tlac válasza Novicsok (#685) üzenetére


tlac
nagyúr

tudsz egy linket adni rá?
egyébként láttam én is, hogy van offtopic is, de elég gáz így...

ZTE V970 4.0.4 - 4.2 támogatással

ez mit jelent az aláírásodban, hogy 4.2 támogatással?

[ Szerkesztve ]

(#689) M_o_g_y_i válasza Novicsok (#686) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nem értem... :N Én is tanultam, de az 25 éve volt és már akkor is x@rul ment. :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#690) tlac válasza tlac (#680) üzenetére


tlac
nagyúr

az már biztos, hogy a nem kernellel van a probléma
friss kernellel is sikerült megoldanom, hogy működjön, de egyelőre csak össze van dobva, nem tudom hol volt a hiba

aki tisztán 2.3-as rendszert használ, megnézné az antutu cpu master-rel, hogy a 250,25 és 1001Mhz-en kívül vált-e a proci más értékekre is?

(#691) Novicsok válasza tlac (#688) üzenetére


Novicsok
tag

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1236
Valahol itt, különböző al-topic-okban szólj hozzá 4-szer, és kész. Már nem is emlékszem, hol, valami régi telefonomról pötyögtem valamit.
Ha egy topic-ban egymás után teszed, akkor azt lehet összevonja 1 hozzászólásnak.

(#692) Novicsok válasza tlac (#688) üzenetére


Novicsok
tag

A 4.2 támogatás a Nexus 7-es tábla gépemről érkezik, illetve már 4.2.1 (vicc, de igaz).

(#693) Dot válasza tlac (#690) üzenetére


Dot
őstag

/sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/time_in_state

Lehet, hogy a progi írja ki rosszul!
Hz time
250250 425991
500500 13965
667333 6642
750750 3199
834166 3180
1001000 6108367

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#694) Novicsok válasza Novicsok (#686) üzenetére


Novicsok
tag

Annyi érdekel csak: miért nevezed orosznak? Mert éppen oroszra volt állítva a Settings-ben? Akkor az én összes kütyüm (volt 4 tablet és 3 telo) mind kínai... Pedig nem sokat tudok kínaiul.
Nyí-háo!

(#695) tlac válasza Dot (#693) üzenetére


tlac
nagyúr

2.3-as ugye?

nálam itt van a fájl /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/stats

gondolom a cpu spy is ugyaninnen veszi ezeket, azzal azért egyszerűbb

(#696) Dot válasza tlac (#695) üzenetére


Dot
őstag

igen.
/stats lemaradt

Mondjuk nekem se sokat van a köztes értékeken. Sajnos az 1GHz amin sokat van :S hamar le is merül! :(

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#697) GtCaT válasza Novicsok (#694) üzenetére


GtCaT
tag

:DDD

(#699) GtCaT válasza aaaaaa (#675) üzenetére


GtCaT
tag

Szia,
MX Playerben 200% -ig fel lehet húzni a hangerőt.
Beállítások/Audió szekció/Volume Boost -hoz pipa!

[ Szerkesztve ]

(#700) GtCaT válasza GtCaT (#699) üzenetére


GtCaT
tag

Már nem tudom szerkeszteni:
Tehát helyesen: Beállítások - Lejátszó - Audiónál - Volume Boost -nál a pipa!
Bocs.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Grand X V970
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.