Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#7701) Keeperv85 válasza SutiAdi (#7699) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Market update erre:[link]

(#7702) zsivo válasza Psychonaut (#7663) üzenetére


zsivo
csendes tag

Nekem is ez volt az első gondolatom, de sajna ez Orange-os, és nem találtam az oldalukon frissitést. Aztán valami oldalon találtam egy kis progit, ami online frissitene elvileg, (Handset software update tool) de ez bár végigcsinálja a dolgot, nem történik semmi ugyanugy 2.1 marad. Lehet én csinálok valamit rosszul, nem tudom. Szóval további ötleteket várok, de azért köszönöm.

Zsivo

(#7703) Nerd


Nerd
aktív tag

Hát ezek a kis kínaik :C :
4.0.1.2.3.4.5.6.7.8.9

[ Szerkesztve ]

(#7704) TRob1 válasza Razor_alpha (#7690) üzenetére


TRob1
veterán

Mondtam 1 szóval is hogy elférek? Jónéhány app az sd-n van, mégsem kell ext. Vagyis az nem magyarázat, hogy "azé' me' nem férek el a telefonban".
És ezért a kérdés amire nem tudsz te sem logikusan válaszolni (vagyis ebben a hsz-edben biztosan nem sikerült).

¤ R'n'R ¤

(#7705) apeelme válasza SutiAdi (#7699) üzenetére


apeelme
addikt

ideértem, közben Keeperv85 kolléga megoldotta...köszönet neki!

(#7707) Keeperv85 válasza Nerd (#7703) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Fake? :(

(#7708) zsivo


zsivo
csendes tag

A már egyszer leírt gondomon nem tudna valaki segiteni ? Orange-os Gen1-es 2.1-es ZTE telefont kellene frissiteni, de nem tudom hogyan. Karácsonyra kellene postáznom, tehát keddig fel kellene adnom, ezért szertném mielőbb megcsinálni. Minden megoldást köszönettel fogadok, akár fizetnék is érte.

Zsivo

(#7709) Nerd válasza Keeperv85 (#7707) üzenetére


Nerd
aktív tag

Nem hiszem (bár én már azt sem hiszem el, hogy náluk mindenki eredeti...): #113. hozzászólástól...

Ami meglepő, hogy gyorsnak érzik, ami nem, hogy bug halmaz, meg kis székek meg létrák vannak a menüben, még angol nyelvnél is...

[ Szerkesztve ]

(#7710) Keeperv85 válasza zsivo (#7708) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mire szeretnéd frissíteni? Gyári 2.2? :)

@Nerd: sikerült letölteni? Valami értelmesebb helyen is lehetne... Azért alul ott figyel a 2.3...

[ Szerkesztve ]

(#7711) SutiAdi válasza Keeperv85 (#7701) üzenetére


SutiAdi
tag

Tudom, telhetetlen vagyok, de nem a sima apk telepítőre gondoltam, hanem egy olyan módosításra, ami után a market frissíteni tudja ismét önmagát. A Frist Strike leírásában olvastam, hogy "market nem frissül", és gondoltam, ha valahogy meg lehetett oldani azt, hogy ne frissüljön, akkor vissza is lehet csinálni. (Így apk-ban nekem is megvan a mobilism.org oldaláról. )
Egy ilyen update pack vajon megoldhatja a problémámat?
Google Apps
(csak ebben egy kicsit több minden van, mint amit szeretnék)

[ Szerkesztve ]

(#7712) apeelme válasza SutiAdi (#7711) üzenetére


apeelme
addikt

mindjárt megcsinálom neked...

(#7713) Nerd válasza Keeperv85 (#7710) üzenetére


Nerd
aktív tag

Mivel én nem akarok emiatt oda-vissza partícionálni, ezért én nem játszok még ezekkel, amúgy fél órája töltöm, még hátra van egy óra...

(#7714) SutiAdi válasza apeelme (#7712) üzenetére


SutiAdi
tag

Ne haragudj, hogy vasárnap ilyenekkel zaklatlak téged. Előre is köszönöm a fáradozásod.

(#7715) Keeperv85 válasza SutiAdi (#7711) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ja hogy úgy. Azzal viszont azt fogod kívánni, bár soha sem tetted volna fel... Felteszi a lassú f.s verziókat is.

(#7716) ktommy91


ktommy91
addikt

Én tegnap teszteltem az ICS-t, innen töltöttem:[link] Rosszabbra számítottam de azért 20 perc után ment vissza a CM.

Nincs kerítés.

(#7717) TRob1 válasza Keeperv85 (#7715) üzenetére


TRob1
veterán

Próbáld azért ki azt a legújabb "lassú f.s" verziót, hátha nem is olyan... ;)

(#7719) apeelme:
Jah, egyszerűbb felpakolni kézzel. Már ugyan frissítik a telefonok automatán (némely modell legalábbis), de vhol azt olvastam, hogy több hét is eltelhet, mire mindegyiken frissül. :F

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#7718) Psychonaut válasza zsivo (#7708) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mar valaszoltam neked, olvass vissza... :U

(#7719) apeelme válasza SutiAdi (#7714) üzenetére


apeelme
addikt

most akkor azt szeretnéd hogy csak frissüljön, vagy azt hogy frissüljön és a 3.4.4-es - szerintem egész használható - verzió is felkerüljön? Mert tudtommal erre a verzióra még automatikusan nem frissít...

(#7720) jegenye77


jegenye77
addikt

cm7 rom lett felrakva a telómra.
Miért nem tudom szinkronizálni a gmail-es fiókomat?
Azt írja,hogy nem lehet megnyitni a kapcsolatot a szerverhez.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#7721) hjanos1 válasza apeelme (#7719) üzenetére


hjanos1
senior tag

De frissít.
Tegnap ismerős telefonján frissítette. :D

The Factory Must Grow

(#7722) Keeperv85 válasza TRob1 (#7717) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az éppen a gond, hogy erre jobb verzióra nem frissül magától. :(

Hopp. Akkor mégis...

[ Szerkesztve ]

(#7723) SutiAdi válasza Keeperv85 (#7715) üzenetére


SutiAdi
tag

Igazából azért kell az új, mert tetszett benne az a szolgáltatás, hogy az alkalmazásokat olyan kategóriák szerint is meg lehet nézni, mint a Top Free, Top Paid, Top Grossing, stb.

(#7724) SutiAdi válasza apeelme (#7719) üzenetére


SutiAdi
tag

Ha lehet kérni, akkor csak simán azt szeretném, hogy az aktuális elérhető verzióra frissítsen magától.
Sorry: dupla post

[ Szerkesztve ]

(#7725) apeelme válasza SutiAdi (#7723) üzenetére


apeelme
addikt

oké!

parancsolj: [link]

azon ne lepődj majd meg ha nem azonnal frissül!

[ Szerkesztve ]

(#7726) Keeperv85 válasza SutiAdi (#7723) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Azt megértem, de miért nem jó az apk? :)

(#7727) TRob1 válasza SutiAdi (#7724) üzenetére


TRob1
veterán

Ezzel csak magadnak csinálsz "rosszat", ugyanis hetekig a gyengébb verziót kell használnod (jóval lassabb mint az új)... magától fog erre frissülni, de Pengén mindig később frissült az aktuálisra, mint más telefonon.

¤ R'n'R ¤

(#7728) SutiAdi válasza apeelme (#7725) üzenetére


SutiAdi
tag

Köszönöm szépen a market updater frissítést. Azt hiszem akkor úgy fogok eljárni, hogy készítek egy biztonsági mentést a jelenlegi állapotról, és ha nem fog tetszeni a hetekig tartó várakozás, akkor visszatérek a jelenlegi verzióra. Még egyszer köszönöm a munkádat apeelme.

Az a helyzet, hogy meg kellene tanulnom nekem is, hogyan kell bánni ezekkel a romokkal, update-ekkel, és akkor nem kellene kuncsorognom ilyen dolgokért. De hát ez van.
Többieknek is köszönöm a hozzászólásokat.

[ Szerkesztve ]

(#7729) jegenye77


jegenye77
addikt

erre valaki?!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#7730) SutiAdi válasza jegenye77 (#7720) üzenetére


SutiAdi
tag

Én legutóbb egy Sony Ericsson X8-on jártam így, vagyis úgy, hogy semmilyen gmail-es fiókot mégcsak hozzá se lehetett adni a telefonhoz (folyamatosan internet hozzáférés problémával dobott vissza, pedig fenn voltam az itthoni wifin). Azóta sincs a csajnak market hozzáférése a telón.

(#7731) Sanyi.mTs válasza #19617792 (#7621) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

speedshopban szerintem gyári független, vagy tévednék?

(#7732) Psychonaut válasza jegenye77 (#7729) üzenetére


Psychonaut
addikt

Velem sosem tortent meg ilyen.

(#7733) jegenye77 válasza SutiAdi (#7730) üzenetére


jegenye77
addikt

És akkor erre nincs is megoldás? :F
Mert akkor ez így nem igazán lesz jó. :(

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#7734) apeelme válasza jegenye77 (#7733) üzenetére


apeelme
addikt

bár nem írtad hogy melyik CM7 került fel, de mindenképp azt ajánlanám hogy tedd fel újra a rom-ot gapps-ostól mindenestől...a szabályok betartásával...

(#7735) SutiAdi válasza jegenye77 (#7733) üzenetére


SutiAdi
tag

Mindenre van megoldás.

(#7736) joestone


joestone
addikt

A gt540 esetében így csináltam meg az extre irányítást :
mount -t ext2 /dev/block//vold/179:2 /system/sdcard
if busybox [ $? = "0" ] ;
then
sleep 1 ;
mount -o bind /system/sdcard/app /data/app ;
mount -o bind /system/sdcard/dalvik-cache /data/dalvik-cache ;
mount -o bind /system/sdcard/cache /cache ;
mount -o bind /system/sdcard/data /data/data ;
else
fi
Elötte futott egy szkript ami átmásolta a könyvtárak tartalmát , így sd nélkül is elindult a telefon. Viszont a /data/data átirányítása jelentős lassulást okozott lassú sd-k esetén .

(#7737) jetine007


jetine007
csendes tag

Sziasztok, én is egy új Blade tulaj vagyok, és lenne egy kis gondom:

Tegnap kikapcsoltam a telefonom (CM7-es mod) és mikor újraindítottam, akkor a bootolásnál, ahol a kék android körül, így nyíl forog, ott megakadt Oo és ami érdekes, hogy közben bejött a telefon, mert lekapcsolt a bootolás közben, és a bekapcsoló gomba vissza is lehetett hozni, és ki is lehetett kapcsolni. És most reggel ugyanezt csinálta, de rádugtam a gépben az USB-re és behozta az USB kezelését, tehát rátudtam kapcsolódni az SD-re, sőt mikor lehúztam a telefon is bejött, nem lehet tudni mi okozza a bajt? nem mindig leszek gép közelben USB-vel, és néha azért újra kell indítani, ha valamihez feltétel, vagy csak lemerült :S.

Amiket csináltam vele: Felraktam a Wifi File Explorert - rendesen lehet vele cserélni a file-kat nincs vele baj, nem tudom ez okozhatta-e.
Akkor az ES file Explorer-el átírtam valami manu... ZTE-röl HTC-ra, ezt sok helyen olvastam, szerintem ezzel sem árthattam neki.
Akkor letöröltem szinten az ES file Exp-el a beépített CM7-re rakott ADW launcert, és felraktam helyette az Ex-et, de ezután is lett újraindítva és nemvolt vele baj. Egyéb programok amiket felraktam:
Angry birds sima, Rio, Seasons, App2 SD Pro, Defender, Dolphin Browser Mini, Fruit Ninja, Gameboid, Labyrith, Shift, Nova, Ringdroid, Zenonia2-3.

Gen 2-es telefon, használat közben semmi baj nincs vele, csak az újraindítás vacakol.
Ha kéne még információ amivel többet tudtok meg, szóljatok és írom.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#7738) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

HTC-s átadással látja a Marketen a Blade a Nova-t? Csak mert akkor megvenném újra, a HTC-m ugyanis idejekorán elhunyt anno...

(#7739) ux1 válasza joestone (#7736) üzenetére


ux1
addikt

Elötte futott egy szkript ami átmásolta a könyvtárak tartalmát , így sd nélkül is elindult a telefon. Viszont a /data/data átirányítása jelentős lassulást okozott lassú sd-k esetén .

Ezt mondom... Mi értelme... Pláne ha másolgatsz is, akkor itt is ott is csak foglal...

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#7740) szezso15 válasza Keeperv85 (#7738) üzenetére


szezso15
addikt

Nem látja...:(

*Hajrá Loki!* i15+

(#7741) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

most futtattam le a partícionáló TPT csomagot, recoveryben vagyok, hogy feltegyek romot.
ilyen esetben is kell törölni a data/cache-t meg formatálni?

és előbb recovery frissítés vagy rom? vagy mind1?

[ Szerkesztve ]

(#7742) joestone válasza ux1 (#7739) üzenetére


joestone
addikt

Az alapkoncepció az volt , hogy szűz rom esetén lefut a másolás ,utánna viszont már csak az ext particiót használja . A másolás csak egyszer futott le az app2sd telepítésekor .
De volt olyan verzió is , hogy a /cache partición (Yaffs2) lett kreálva egy ext2 image fájl , amit aztán swapnak mountolt és hasonló elvek mentén volt ez a megoldás az sd kártya fat particiójára is .

(#7743) kelzsoca válasza ux1 (#7739) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ezért mondom én is, hogy az általunk a romokra rakott Darktremor megoldás rendben van, a dex-ek, lib-ek stb. maradnak a belső data-n, a többi meg megy át az ext partícióra.

Link2sd-vel linkelhető egyébként az alkalmazás összes adata, tehát mindent át lehet küldeni az ext-re, mondjuk én nem ajánlom, de ehhez nem árt egy minimum class6-os SD kártya.

https://vertigostore.eu

(#7744) zsivo válasza Keeperv85 (#7710) üzenetére


zsivo
csendes tag

2.3 jobb lenne, de ha nem megy csak a 2.2 az is jó, gondolom ha már 2.2 lesz, akkor az Gen2-sé alakitja, ami után tovább tudok lépni ha jól hiszem.

Zsivo

(#7745) zsivo válasza Psychonaut (#7718) üzenetére


zsivo
csendes tag

Igen, köszönöm, és irtam is rá hogy Orange szolgáltatós, és nem találtam az oldalukon sehol sem frissitést. De lehet én vagyok kezdő és rosszul keresgéltem.

Zsivo

(#7746) hodostamas válasza kelzsoca (#7743) üzenetére


hodostamas
addikt

a link2sd csak az apk, dex és lib fájlokat viszi át, az egyéb adatok maradnak a belsőn. ezért is lehet használni akár gyengébb SD-vel, vagy kevésbé érezni a lassulást, mivel az áthelyezést követően csak olvasás van SD-ről, nincs írás. Persze ez hely szempontjából hátrány, mert azért fogy a hely a data-ról.

(#7747) hjanos1 válasza Keeperv85 (#7738) üzenetére


hjanos1
senior tag

De ha már megvetted, akkor ott a Google fiókodon, nem?

The Factory Must Grow

(#7748) M4L@y válasza jegenye77 (#7729) üzenetére


M4L@y
tag

LG Optimus GT540 volt hasonló probémával a kezemben, de teljesen gyári volt, szerintem ez általánosan előforduló probléma (volt), majd utána nézek a megoldásnak!

(#7749) kelzsoca válasza hodostamas (#7746) üzenetére


kelzsoca
félisten

a link2sd csak az apk, dex és lib fájlokat viszi át, az egyéb adatok maradnak a belsőn.

Igaz amit írtál, de itt most másról van szó :)

Amiről én beszéltem, az ennek a kiegészítése, hogy az apk, dex és lib fájlok mellett MINDEN átköltözik az ext-re, ezt oldjuk meg rom szinten a Darktremor-al. :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#7750) Psychonaut válasza zsivo (#7745) üzenetére


Psychonaut
addikt

A magyar szolgaltatod oldalarol toltsd le a frissitest, updateld, ezzel GEN2-es lesz a telefon (de szolgaltatofuggo is). Ha igy megfelel, mert magyar kartyaval hasznalod, akkor keszen vagy. Ha nem, akkor innen lehet tovabblepni, es felrakni ra egy GEN2-es/GEN3-mas (kartyafuggeten) ROM-ot. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.