Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#7751) Keeperv85 válasza zsivo (#7744) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Azon Orange firmware van, tehát ha valamelyik magyarországi szolgáltató romja lenne nyerő (2. 2) akkor marad Api bázisáról a módosított exe-k valamelyike. Ezzel gen2-es lesz. Aztán már csak rajtad áll, hogy felszeszel-e egy custom 2.3-as romot. (Valaki pls linkeljen leírásokat, én még mindig telón vagyok.)

@Psychonaut: OSF-re nem mennek fel azok a cuccok alapban.

[ Szerkesztve ]

(#7752) zsivo válasza Psychonaut (#7750) üzenetére


zsivo
csendes tag

Telenorral használom, de nem megy rá a 2.2-es telenoros fw. El sem inditja, hibát jelez.
T-Mobilossal is próbáltam, ugyanaz a helyzet, nem engedi sajna.

Zsivo

(#7753) zsivo válasza Keeperv85 (#7751) üzenetére


zsivo
csendes tag

Esetleg egy pontos linket tudnál-e küldeni ehhez az exe-hez. Ez nem esetleg valami "csodazip" féle dolog ? Mert hasonlót azért nem mertem elinditani, azt irták ezzel tönkrevághatom a készüléket végleg. Ez a Gen1-Gen2 váltás nem egyszerű dolog kezdőnek állítálag.

Zsivo

(#7754) Psychonaut válasza Keeperv85 (#7751) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ja, persze, en is az api-fele modositott exe-t hasznaltam.
zsivo, akkor hasznald te is azt, hungariandroid forumon, vagy itt az elso hozzaszolasban megtalalod.

SZERK: elso hozzaszolasban nincs benne, nem tudom miert, az elozo topik elsojebe direkt belerakattam. Akkor az archivum elso hozzaszolasaban talalod a linket az exe-hez.

SZERK2: megkerestem, ez az exe kell neked.

Leiras:

Gyari allapot visszaallitasa:
1, toltsuk le a gyari FTM Recovery-t (Link - koszonet erte api29 forumtarsnak)
2, masoljuk fel az SD-kartyara, majd Recoverybol telepitsuk fel a .zip fajlt
3, kapcsoljuk be a keszuleket hangero - es power gomb megnyomasaval, ellenorizzuk, hogy az FTM felirat jelenik-e meg a kepernyon
4, toltsuk le a szolgaltatonk altal kiadott rendszerfrissitest. Ez modositott telepito, mely nem ellenorzi, hogy GEN1-es vagy GEN2-es-e a telefon, igy atparticionalt keszulekekre is telepitheto. T-Mobile, Telenor, Vodafone (FIGYELEM! A linkek a hungariandroid forum api29 felugyelete alatt allo reszerol szarmaznak, ha lekerulnek, o tudja ujra feltolteni oket)
5, csomagoljuk ki a fajlt, telepitsuk a driverinstaller.exe-t (ZTE USB Handset Driver)
6, ellenorizzuk, hogy van-e Channel1.nvm vagy hasonlo fajl a mappaban, ha van, toroljuk ki onnan.
7, inditsuk el a download_nochecksGen2.exe fajlt
8, szedjuk szet a telefont, akksit vegyuk ki, majd kossuk ra USB-vel a gepre hangero le gomb nyomvatartasa mellett (FTM felirat megjelenik)
9, Nyomjunk a gepunkon megnyitott programban az aktivva valt START gombra
10, varjuk ki a frissites veget (neha lelassul, de dolgozik, a vegen egy "Download succesful" felirat jelenik meg), majd huzzuk le a telefont a kabelrol, rakjuk vissza az akksit, es kapcsoljuk be
11, sikeresen visszaallitottuk a telefont gyari allapotura, igy nyugodtan lehet vinni szervizbe

[ Szerkesztve ]

(#7755) Keeperv85 válasza hjanos1 (#7747) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Törtem az előző fiókom sajna egy meggondolatlan pillanatomban... :(

[ Szerkesztve ]

(#7756) rezme


rezme
tag

hy
Valaki be tudná linkelni api29 zippjét ami gen2esít? Valamint mi most a legjobb rom? Ha lehet annak is kérnék egy linket.
Bocs de egy ideje már nem olvasom a fórumot csak most meg kéne csinálni egyik haver telóját
előre is köszi!

Értékeléseim: 1. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=rezme&submit= 2. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=rezme&submit=

(#7757) pista59 válasza rezme (#7756) üzenetére


pista59
senior tag

itten

A győztes féreg irtó baktérium

(#7759) rezme válasza pista59 (#7757) üzenetére


rezme
tag

igen én is jártam itt de több letöltés van, melyik az pontosan?

Értékeléseim: 1. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=rezme&submit= 2. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=rezme&submit=

(#7760) zsivo válasza Psychonaut (#7754) üzenetére


zsivo
csendes tag

Ez a linken található, ez milyen gyári állapotot állit vissza ? Bocs, hogy láma kérdéseim vannak, de sajna nem tiszta nekem ez a dolog. Szoval ez már gyári Telenor 2.2-t csinál ?
Van néhány kérdésem még, esetleg tudnál-e segiteni nekem szóban telefonon, skype-on, vagy msn-en ? Hálás lennék érte, mert jóval egyszerűbb lenne mint itt leirkálnom mindent. Itt van előttem a készülék, és csinálnám, de nem akarom elcseszni, és egy hozzáértő segitségévle, gyorsabban, és egyszerűbben menne.
Tudom hogy igy ismeretlenül kicsit pofátlan a kérésem, de ha van egy kis időd, talán tudnál rám szentelni pár percet, és akkor privátban cserélnénk elérhetőséget.
Előre is köszönöm.

Zsivo

(#7761) rezme válasza rezme (#7759) üzenetére


rezme
tag

közben megoldódott, megleltem, már csak egy jó rom kellene, ha nincs is legjobb rom azért bevált romokat elfogadok:) a lényeg hogy stabil legyen

Értékeléseim: 1. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=rezme&submit= 2. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=rezme&submit=

(#7762) apeelme válasza #40993792 (#7758) üzenetére


apeelme
addikt

volt régebben ilyen TPT-s "álGEN2esítő" amiről még vissza lehetett GEN1esíteni, de azt már nem használjuk mivel csak több gond van vele utólagosan, többek között az új megoldásos TPT visszaállítók sem "kompatibilisek" vele...

rezme: sztem a legegyszerűbb ha a szolgáltató oldalán található frissítéssel GEN2esítesz!

- próbáld ki az aláírásomban lévőt... :P

(#7763) rezme: nem...miért te mit találtál api-nál amivel megmarad?

(#7764) Zsolt_72: +1 igaz :K jogos...

[ Szerkesztve ]

(#7763) rezme válasza apeelme (#7762) üzenetére


rezme
tag

abban az esetben marad a felrakott clockwork?

Értékeléseim: 1. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=rezme&submit= 2. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=rezme&submit=

(#7765) rezme válasza #40993792 (#7764) üzenetére


rezme
tag

én használtam de nekem nem volt gond vele

Értékeléseim: 1. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=rezme&submit= 2. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=rezme&submit=

(#7767) Chosen


Chosen
addikt

Multimédiás teljesítményben melyik a jobb rom, a Vanilla alapúak, vagy az új CM-ek?

(#7768) Psychonaut válasza zsivo (#7760) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, telenoros gyari allapotot allit vissza. A kerdeseidet ird ide nyugodtan, de akar azt is leirhatod, hogy lenyegeben mit is akarsz pontosan (2.3-mas fozott ROM-ot, ennyi?), es utbaigazitunk, hogy mit hol talalsz. ;)

(#7769) sztank válasza Keeperv85 (#7660) üzenetére


sztank
csendes tag

Köszi mindenkinek a választ. Ezek szerint a csak SD kártya használat nincsen, belülre mindig kerül valami. Látom pár embernek sok programja van és mégis van helye, nekem valahol 50 program táján van és a Star Chart-ot már nem tudom frissíteni, mert a frissítésnél kiírja, hogy nincs elég hely. Pedig van 30 mega szabad, a frissítés meg 27 mega.

Az AZSoft App2SD-vel amit lehet átpakoltam (SwiftKey X, Twitter és DroidWall szerinte mehet, de gondolom nem lenne célszerű). Esetleg másik app2sd program kellene? Ha igen, melyik?

Keeperv85: Bocs, felgyülemlett az egy hónap alatt. :-) Mit jelent az újabb CM? Nekem 7.1.0 release van fent. Láttam van belőle nightly build 257 is, nem tudom a kiadott 7.1.0 és a nightly között mi a különbség. Illetve itt egyik hozzászólásban láttam valami CM 7.2.0-rc0-át. Azt érdemes lehet felpakolni? Illetve ha CM-en belül maradok (pl. release -> build 257), mi az ajánlott menet?

tlac: Tehát a moldáv annyira nem jó magyar nyelvből, mint a gyári 2.2. Az a rövid használat alatt elég jól magyarítottnak tűnt. A frissítés szomorú. Ha így nem megy, akkor mi a menet? Valahogy vissza kell tennem a gyárit és onnan tudom frissíteni?

(#7770) zsivo válasza Psychonaut (#7768) üzenetére


zsivo
csendes tag

2.3-as rom lenne a végcél, igen. De elakadtam ott, hogy ez a készülék Gen1-es, és nem mertem a linkelt leírást eszközölni, mert különböző fórumokon más-más véleménnyel vannak erről az exe-s gen2-sitésről. Volt akinek teljesen megadta magát a készüléke. És nem egyértelmű számomra hogy az Orange-osra ha ráteszem az Api29 féle Telenor-ost, az akkor rendben lefut-e, nem lesz-e tégla a készülékből ?

Zsivo

(#7771) #32577792


#32577792
törölt tag

lenne még egy kérdésem, a gyári füles vezetéke kezdi megadni magát
mit javasoltok helyette?
nem nagyon akarnék 5k fölé menni a vásárlásnál
SE agybadugósak vannak viszonylag szép számmal. ezekről vélemény?

(#7772) Nerd


Nerd
aktív tag

Feltettem ide a kínai vackot, ha valakit érdekel: [link]

(#7773) tlac válasza sztank (#7769) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem úgy tűnik, csak azok vannak angolul benne, amik új dolgok és a 2.2-ben még nem voltak meg

a frissítés legbiztosabb módja, ha ezt egy gyári 2.2-ről csinálod meg

(#7774) Psychonaut válasza zsivo (#7770) üzenetére


Psychonaut
addikt

Oke, mindenkeppen kockaztatni kell egy kicsit, mert mashogy sehogy nem tudod GEN2-esiteni rendesen - ugye a "sajat" szolgaltatodnak (Orange) nincs GEN2-es frissitese, azon kivul meg csak exe es felmegoldas van, de ez utobbit nem ajanlanam.

Egyebkent igen, minden valoszinuseg szerint le fog futni az api-fele exe, nekem is OSF-em van, es mar joparszor megcsinaltam rajta gond nelkul. ;)

(#7775) Nerd válasza Nerd (#7772) üzenetére


Nerd
aktív tag

Ahogy nézem t0mm13b által készített update16-nak a system mappája 140 mega, ebből mit lehet kiszedni, hogy felmenjen 130 megás partíció kiosztásra? hangok kb 6 mega...

(#7776) Psychonaut válasza Nerd (#7775) üzenetére


Psychonaut
addikt

Alkalmazasok? Latitude, Maps, Search, nem tudom, melyikeket hasznalod ezek kozul, mert en pl. semelyiket.

(#7777) pista59 válasza #40993792 (#7758) üzenetére


pista59
senior tag

Hát, gyakorlatilag pangás van :U

A győztes féreg irtó baktérium

(#7778) Nerd válasza Psychonaut (#7776) üzenetére


Nerd
aktív tag

Pont az a baj, hogy ezek a szokásos felesleges dolgok nincsenek benne.

ApplicationsProvider.apk
apps.txt
BackupRestoreConfirmation.apk
Bluetooth.apk
Browser.apk
Calculator.apk
Calendar.apk
CalendarProvider.apk
CertInstaller.apk
Contacts.apk
ContactsProvider.apk
DefaultContainerService.apk
DeskClock.apk
Development.apk
DownloadProvider.apk
DownloadProviderUi.apk
DrmProvider.apk
Email.apk
Exchange.apk
Gallery2.apk
HTMLViewer.apk
KeyChain.apk
LatinIME.apk
Launcher2.apk
LiveWallpapers.apk
LiveWallpapersPicker.apk
MagicSmokeWallpapers.apk
MediaProvider.apk
Mms.apk
Music.apk
MusicFX.apk
PackageInstaller.apk
Phone.apk
PicoTts.apk
Provision.apk
QuickSearchBox.apk
Settings.apk
SettingsProvider.apk
SharedStorageBackup.apk
SoundRecorder.apk
SpareParts.apk
SystemUI.apk
TelephonyProvider.apk
UserDictionaryProvider.apk
VisualizationWallpapers.apk
VoiceDialer.apk
VpnDialogs.apk
WAPPushManager.apk

Mind1, végülis még talán ebből is lehet kiszedni, de csak este lesz rá időm.

[ Szerkesztve ]

(#7779) Psychonaut válasza Nerd (#7778) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ebbol is siman lehet meg, en legalabb 5-6-ot nem hasznalok ezek kozul.

(#7780) tboldi válasza Nerd (#7778) üzenetére


tboldi
nagyúr

A launcher2 marha sok helyet foglal, azt ki lehet cserélni másra. A livewallpaperes cuccokat is kidobhatod.

(#7781) #19617792 válasza Nerd (#7778) üzenetére


#19617792
törölt tag

Calculator.apk - alap számológép
DeskClock.apk - ébresztőóra
Development.apk - ? devtools lenne?
Email.apk - alap email kliens
Exchange.apk - ? Exchange sync lenne?
Gallery2.apk - alap képnézegető
Launcher2.apk - csere másikra, mert kell egy launcher.
LiveWallpapers.apk - livewallpaper pack
LiveWallpapersPicker.apk - livewallpaper választó
MagicSmokeWallpapers.apk - livewallpaper
Music.apk - alap zene app
MusicFX.apk - ?
QuickSearchBox.apk - kereső box home screenre
SpareParts.apk - mivel pici, ezért maradhat, de sokat nem számít
VisualizationWallpapers.apk - livewallpaper pack
VoiceDialer.apk - hangtárcsázó

a ?-eseket leszámítva mind mehetnek a levesbe.

[ Szerkesztve ]

(#7782) synar


synar
őstag

Sziasztok!
Ugye a First Strike rommal nem tud az LGcamera sem 800x480-as felbontásban videózni?

(#7783) zsivo válasza Psychonaut (#7774) üzenetére


zsivo
csendes tag

Ok, nekifogtam. Rámásoltam a gyári recovery-t SD-re, és inditottam volna a telefont recovery módban, (hang le + power) hogy betallózhassam a stock-recovery.zip-et. De nekem már eleve FTM módban indul el igy, hogyan tudom betallózni ?
Kb. egy hete egy másik ZTE user tanácsára elvileg root-oltam a telefont z4root-tal, ezen a módon: http://zteportal.eu/hivatalos-2-2-rootolas/
Ez ugye elvileg csak a köv. újrainditásig rootolja de lehet hogy emiatt van nekem már elve FTM mód ?

Zsivo

(#7784) jetine007


jetine007
csendes tag

Erre esetleg nincs valami ötletetek? Bocsi, hogy újra felhozom, de sokan nem olvasnak vissza, és hátha valaki tudja :S vagy valamit amivel lehetne próbálkoznom? Csak nemigazán szeretném újra csinálni, mert lehet, hogy újra előjön, úgy meg nincs értelme.

(#7785) zszabika válasza synar (#7782) üzenetére


zszabika
aktív tag

Itt a megoldás neked

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

(#7786) Chosen


Chosen
addikt

Hogy lehet 4.0.1.5-ös CW-t felrakni? Hiába lépek be recovery-be, nincs lehetőség zip installra az 5.0-ban

(#7787) TRob1 válasza zsivo (#7783) üzenetére


TRob1
veterán

Az FTM egyenlő a Stock-kal. Ha az van rajta, minek akarod neki ugyanazt "betallózni"?

(#7786) TheChos3nOne:
Akkor ott vmi nagyon hibádzik, ha nem találsz Install zip from SD-t. :U

(#7788) zsivo :
Jah. De ha lehet, úgy csináld ahogy le van írva. Magyarul: figyelmesen olvasd el, és kövesd az utasításokat.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#7788) zsivo válasza TRob1 (#7787) üzenetére


zsivo
csendes tag

Kösz. Szoval ebből is látszik hogy kezdő vagyok a témában.
Akkor nyugodtan elindithatom a rom frissitést ?

Zsivo

(#7789) Chosen válasza TRob1 (#7787) üzenetére


Chosen
addikt

Ennyit csináltam:

-Stock Telenor 2.2 van fent
-z4root Temporary root (complete)
-Rom manager install
-clockwork 5.0.2 install ZTE Blade-re kiválasztva (csak 5-ös van vagy 3-mas)
-Complete
-Kikapcs
-Hangerő le+ bekapcs és mostmár FTM fogad!! :F

Hol a hiba? :(

[ Szerkesztve ]

(#7790) kasza blanka válasza ux1 (#7739) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

üdv. ez a gingerbeer kezel/igényel ext partíciót?

(#7791) TRob1 válasza Chosen (#7789) üzenetére


TRob1
veterán

A CWM nem ment fel, az már tuti. :D
De én amondó vagyok, legjobban azzal jársz, ha nyomsz a gyári 2.2-ből egy TPT-s átpartícionálást, úgyis mindig kevés a gyárilag partícionált hely (javasolt a 136/2/302), és az felteszi kapásból vmelyik 3-as Recovery-t, amit aztán "saját magából" frissítesz a 4.0.1.5-re (zip), és mehet az a Rom amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#7792) kelzsoca válasza Chosen (#7789) üzenetére


kelzsoca
félisten

Így próbáld, nem kell se root se semmi: link

(#7790) kasza blanka

Ha van ext akkor kezeli, ha nincs, akkor az alkalmazások a belső data-ra mennek.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#7793) Psychonaut válasza zsivo (#7788) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen.

(#7794) Nova96


Nova96
őstag

Gen 2-sítés után majd később hogy romot tehessek rá mit is kell csinálni? rég csináltam. :B :R

(#7795) Psychonaut válasza Nova96 (#7794) üzenetére


Psychonaut
addikt

Recoveryt kell telepitened elso korben.

(#7796) Chosen válasza kelzsoca (#7792) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi a linket, ha nem tudom megoldani így, akkor megpróbálom azt is.

Most CW flash után 2 dolgot kapok. Vagy FTM-et, vagy ezt: [link]

Utóbbinál nem reagál a home gombra, csak a vissza gombra, és ha rányomok az update.zipre, akkor nyomja ezek a hibákat.

[ Szerkesztve ]

(#7797) synar válasza zszabika (#7785) üzenetére


synar
őstag

Sikerült, működik. Köszönöm szépen :R

(#7798) kelzsoca válasza Chosen (#7796) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az FTM és a CW recovery közötti állapotban jön be ez a 3e reovery, ezzel semmit se tudsz csinálni, csak cserélni, próbáld meg a fastboot-os megoldást, azzal biztosan felteszi a recovery-t ahogy azt kell.

https://vertigostore.eu

(#7799) szezso15 válasza Chosen (#7796) üzenetére


szezso15
addikt

Ez a 3e recovery, neked ez nem lesz jó! :(
Most, ha az akksit kiszednéd, majd recovery módban indítanád a Pengét, tuti, hogy egy FTM-et kapnál, ugyanis ez akkor jön elő ha a gyári reco van fenn...:K

*Hajrá Loki!* i15+

(#7800) Chosen válasza kelzsoca (#7798) üzenetére


Chosen
addikt

Oké, megpróbálom ezzel. Csak azt nem értem mi nem jó? Rootolva van, CW is kiírja, hogy minden oké, kész a flash, mégis FTM fogad..

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.