Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#10101) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Újabb zárképernyő. Reméljük még nem aludt ki a tűz a kondér alatt... :DDD

[link]

(#10102) ux1 válasza Keeperv85 (#10101) üzenetére


ux1
addikt

A fene... Mind1 nekem az ICS lock-ja úgyse jön be... :D

@Earl007

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#10103) ux1


ux1
addikt

Megosztanék veletek egy pici titkot... Mégpedig a CM7 romoknál miként lehet alapértelmezetté tenni egy témát... :D

A build.prop file-ba kell beleírni a következőket...

persist.sys.themeId=MIUI
persist.sys.themePackageName=com.zdunex25.theme.miui

Természetesen itt az általam használt téma neve és azonosítója szerepel...
Így már az első boot-kor a "favorit" témával indul a CM7 :K

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#10104) Kombat válasza apeelme (#10069) üzenetére


Kombat
őstag

Szia!

Most tettem fel a frissítést, de nálam nem átlátszó a notification bar, pedig olyan témát használok, ami elvileg átlátszó...
Nálam van csak gond, vagy másnál sem működik?

(#10105) Keeperv85 válasza ux1 (#10103) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hóhó... ezt kerestem egy ideje már. :C Már csak azt kéne megtudni a stabar ikonok alatti csík színét lehet-e előre konfigurálni, mert az szokott még elütni erősen.

Ma amúgy is szerda van.. romot a népnek! :DDD

(#10106) apeelme válasza Keeperv85 (#10101) üzenetére


apeelme
addikt

jah néztem màr tegnap este, amikorra màr kész volt az update...de ki tudja mit hoz a mai nap... ;)

(#10107) Lasy válasza apeelme (#10106) üzenetére


Lasy
veterán

ja mert szerda van...

+36702778032

(#10108) kelzsoca válasza Lasy (#10107) üzenetére


kelzsoca
félisten

Rég jártam erre, mi jót csinálsz ebben a topicban? :)

https://vertigostore.eu

(#10109) Lasy válasza kelzsoca (#10108) üzenetére


Lasy
veterán

szeretném megcsinálni a blade telcsit amin nincsen térerő, de tudok netezni. imei alapján számoltak kódot, de rosszat.
net tökéletesen ment eddig, most elkezdted dolgozni rajta, már csak a recovery jön be. bármilyen romot is teszek fel...

+36702778032

(#10110) Glatius válasza Lasy (#10109) üzenetére


Glatius
őstag

Biztosan rávaló ROM-ot tettél rá?
Ha teszem fel Gen1 vagy Liberátorral Gen3-asított, hiába tolsz fel bármilyen járatos Gen2 ROM-ot.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#10111) kelzsoca válasza Lasy (#10109) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ki számolt IMEI alapján kódot? a szolgáltató? :)

már csak a recovery jön be. bármilyen romot is teszek fel...

Így kell ezt, egyből a mélyvízbe, féltégla állapotban a telefon.

https://vertigostore.eu

(#10112) qnadam válasza Lasy (#10107) üzenetére


qnadam
veterán

valami lehet a levegőben, mert a miui-au frissítése is ma jött, a szokásos péntek helyett :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10113) Lasy válasza kelzsoca (#10111) üzenetére


Lasy
veterán

nem tudom, már így kaptam, de gondoltam lehet ezt még javítani...
eddig csak rontottam...
DE tudok még ezzel valamit csinálni?

igen sajna csak recovery van, nem jön már be a rom...
ez már nálam majdnem tégla...

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#10114) baal-amiga válasza qnadam (#10112) üzenetére


baal-amiga
senior tag

13-án nem mernek frissítést kiadni :DDD

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#10115) kelzsoca válasza Lasy (#10113) üzenetére


kelzsoca
félisten

nem tudom, már így kaptam

Hát.. ez nem túl bíztató, papírok meg sallangok vannak a masinához? esetleg a doboza az eredeti IMEI-el?

https://vertigostore.eu

(#10116) Deeday


Deeday
senior tag

Feltettem tegnap a romodat kedves apeelme és a véleményem a következő lenne :)
Előtte ugyebár godfather volt fent ehhez viszonyítva sokkal dinamikusabb gördülékenyebb a romod Én spb shell3D vel használom ,de így is gyorsabb simában fut mint a godfather , a wifi gyorsabban kapcsolódik és a memória is kicsivel több mint előtte volt. Aksi idő úgy vettem észre jobb legalább is ma nyúztam egész délelőtt és még mindig 70% van. Nagyon jól sikerült összetett munka a részedről amit kihoztál ezzel a rommal ebből a telefonból. Köszönöm Neked a tegnap esti segítséget is és remélem még sokáig boldogítasz itt minket a fejlesztgetéseiddel :) Megvagyok elégedve vele 100% - ban.

LG G4

(#10117) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Üdv!
Most vettem egy új Blade-t mert az enyém szervizben van.
Megnéztem ez gen 2-es változatú.
Most is pakolhatom fel a recoveryt rom managerből?
melyik romot ajánlanátok rá?

(#10118) Deeday válasza koxos:8] (#10117) üzenetére


Deeday
senior tag

Én ZTE-Blade+CM7:IceArmor] apleeme romját ajánlom most tettem fel tegnap és nagyon gyors jó kis rom.

LG G4

(#10119) Razor_alpha válasza koxos:8] (#10117) üzenetére


Razor_alpha
tag

Ahogy az előttem szóló is ajánlotta az Ice Armor, vagy az én eddigi kedvencem a Godfather kelzsocától, ez kicsit régebbi, de még nem nagyon foglalkoztat, hogy lecseréljem, megbízható, gyors és használható mindkettő.

(#10120) GrandS


GrandS
senior tag

Mostanában nem nagyon értem rá (a Blade-el foglalkozni), gondoltam kipróbálom, mennyit bír ki úgy a készülék, ha csak mint "hagyományos" telefonként használom, azaz csak telefonálok, sms-ezek, és napi 10-15 perc wifi. Bluetooth és zenehallgatás is nuku.
Így most 14%-on van a töltöttség, és a telefon üzemideje eddig 141 óra. :C

Ezzel most egyáltalán nem a "rekord"-beállítás volt a mondandóm, hanem az, hogy egyesek jönnek azzal, hogy a régi "hagyományos" mobilok milyen sokáig bírták. Olyan üzemmódban ez is bírja rendesen!

Nyilván ha sokat matatok rajta, nekem is lemerül egy-max két nap alatt.

(#10121) havast


havast
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Ha lehet, kérnék tőletek egy kis segítséget:

Lenne 1 ZTE Bade teló, stock Vodafone rommal.

Erre raknék most pl. 1 Godfather romot Kelzsocától.

A baj csak annyi, hogy nem tudom jól emlékszem-e a telepítés menetére:

Letöltök 1 z4root-ot.
ideiglenesen rootolom a telót.
rom managerrel felteszek 1 cwm revovery-t.
azzal pedig az általam preferált új romot.

Helyes ez így, ahogy leírtam?

Régen volt, hogy csináltam magamnak, és az T-mobilos volt...

(#10122) koxos:8] válasza Deeday (#10118) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Kösz mind a kettőtöknek. :R
Mind a két romot megnézem majd. :C

Akkor rom managerbl ugyanúgy mehet fel a gen2-es blademre, a recovery?

(#10123) baal-amiga válasza havast (#10121) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Én tegnap update-eltem gyári 2.1-et; T-s exe a gen2 miatt (nyilván nálad ez kimarad), majd ez alapján recovery (a csomagban lévőt frissebbre cseréltem), aztán rom install. Így nem kell z4roottal matatni. A leghosszabb művelet a hivatalos frissítés volt. Rom managerrel érdemes vigyázni, nehogy gen1 recot tegyen fel a gen2-re...

[ Szerkesztve ]

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#10124) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

- ha párom 1000mA-es töltőjét használom a gyári 700mA-s helyett akkor csak gyorsabban tölt fel a teló, nem? lesz fizikai baja a nagyobb töltő áramtól?
- ha navigációra használom a telót vezetés közben, mekkora a teló fogyasztása? azaz min. mekkora autós töltő kell?
- sd kártyán lévő mp3-at, hogyan tudom egy személyhez csengőhangként társítani? (a következő nem működik: névjegyben > opciók > csengőhang, mivel csak a gyáriak közül tudok választani, tallózni nem tudok az sd kártyán)

(#10125) dragon1993 válasza Keeperv85 (#10101) üzenetére


dragon1993
őstag

Csak én nem találok képet róla ?

(#10126) Psychonaut válasza dragon1993 (#10125) üzenetére


Psychonaut
addikt

(#10127) #19617792 válasza Sanyi.mTs (#10124) üzenetére


#19617792
törölt tag

- a telefon maga szabályozza a felvett áram erősségét, 700mA a gyári töltő így nagy valószínűséggel ugyanúgy fog tölteni erősebb töltővel is.
- mivel a kijelző folyton világít, számol a CPU, hang is kijön belőle, GPS is megy, ez eléggé leszívja az akksit, érdemes itt is egy legalább 700mA-s töltőt választani.
- ha a memkarin egy /media/ringtones mappába rakod, akkor személyeknél is ki tudod választani, alapból sajnos nem. ahhoz asszem külön app kellene.

(#10129) Adamyno válasza Sanyi.mTs (#10124) üzenetére


Adamyno
tag

Így van, ahogy EARL kolléga is mondta, használat közben gyorsabban töltődhet, de alapból nem. Viszont a melegedésre figyelj oda, mert ha áramgenerátoros a töltő, akkor azt le kell szabályozni ( ilyenkor jobban melegedhet) vagy használat + nagyobb áramú töltés közben is jobban melegedhet. Akárhogy is nézed, ha használat közben töltöd, akkor azon csak át folyik az a megközelítőleg 1A, ami több hőt is generál. Én már ezzel nem kísérletezek, mert egyszer megsütöttem a telefont. Nézd meg, hogy mennyire mepegszik és döntsd el, hog akarod-e úgy használni.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#10130) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Nálam rom managerből nem akarja felrakni a recoveryt. :W
Állandóan ezt a hibát írja ki:
An error occurred while attempting to run privileged command!
z4root-al már rootoltam a telót.
Állandóan a 4.8.0.8-ast akar felrakni.

(#10131) havast válasza baal-amiga (#10123) üzenetére


havast
aktív tag

Köszi!

Üdv :R

(#10132) #19617792 válasza koxos:8] (#10130) üzenetére


#19617792
törölt tag

ne ROM managerből próbáld... hanem így (root se kell), de ha ez nem megy, akkor OneClickRecovery

(#10133) Razor_alpha válasza koxos:8] (#10130) üzenetére


Razor_alpha
tag

Tartós rootolással is próbáltad?

Earl 007: OneClickkel tegnap volt egy érdekes köröm egy Defy-al, ha 20szor nem indította újra egy halom hibát kiabálva akkor egyszer sem. Aztán a telefon megunta és kikapcsolt, kézzel visszanyomtam és azonnal ment minden rendben.
Jó, elismerem egyszerű és kényelmes megoldás :)

[ Szerkesztve ]

(#10134) qnadam válasza #19617792 (#10127) üzenetére


qnadam
veterán

érdemes itt is egy legalább 700mA-s töltőt választani.

nem csak ezen múlik. az usb alapból 500mA-t tud leadni, de később csináltak egy usb charge módot, ahol már nincs korlátozva a felvehető áram. viszont a telefon magától nem tudja, hogy mit dugtak rá, így az a megoldás született, hogy ha sima usb portra dugja az ember a telefont, akkor usb módban tölt ~400mA-rel, ha viszont össze van kötve a data+ és data- ér, akkor átvált ac mode-ba, mint a gyári töltőnél. ez az utángyártott töltőknél általában nincs így, ezért lehet az akár 2 amperes is, akkor sem fog gyorsabban tölteni.
a megoldás egy átalakító, ami összeköti a megfelelő ereket, vagy egy megfelelő kábel, esetleg a töltő átalakítása egy forrasztással.

az én tapasztalatom egyébként az, hogy navigáció közben az usb módú töltés pont szinten tartani tudja az akksit.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10135) koxos:8] válasza #19617792 (#10132) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Köszi a oneclickel megoldottam. :C :R

(#10136) #19617792 válasza qnadam (#10134) üzenetére


#19617792
törölt tag

hmm, ezt nem is tudtam. viszont érdekes, nekem van egy 650-es autóstöltőm, gyári adatkábellel használom és kiírja, hogy USB-ről tölt, illetve szinten tart...

(#10137) Fredy74


Fredy74
tag

Hali mindenkinek
Segitseget szeretnek kerni:
Vettem egy 16 GB os Kingston kartyat( class 4) megformaztam Easeussal, primary fat es primary exe, felmasoltam a kartyara a romot amit telepiteni szeretnek de a recovery azt irja hogy " error mounting sdcard"
Kartyaolvasoval a kartya teljesen rendben van.
Mi lehet a gond?
A valaszokat elore is koszonom

(#10139) apeelme - koszi a valaszt de mar masodszor formazom,
egyaltalan a Blade felismeri a 16GB-os kartyakat?

(#10140) qnadam igen elol van a FAT 32

[ Szerkesztve ]

(#10138) qnadam válasza #19617792 (#10136) üzenetére


qnadam
veterán

a gyári kábelben nincs összekötve (gondolom azért, hogy adatkábelként is működjön), cserébe a saját töltője bármilyen kábellel ac módot ad :)

van egy arctic cooling töltőm, aminek 4 usb portja van, meg egy olcsó kínai 1000mA-s szivargyújtó töltőm, hamarosan lelkierőt gyűjtök és megpróbálom az átalakítást :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10139) apeelme válasza Fredy74 (#10137) üzenetére


apeelme
addikt

ilyen előfordul, nem sikerült a partícionálás, kezd elölről...

rotyog a fazék...

(#10140) qnadam válasza Fredy74 (#10137) üzenetére


qnadam
veterán

elöl van a fat32?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10141) Deeday válasza Fredy74 (#10137) üzenetére


Deeday
senior tag

Nézd meg biztosra Fat32 és EXT2 vagy 3 és hogy mind a 2 Primary e ? Meg talán mount and storage ba megformáztad e az SD-t meg az sd-ext -t is ? és utána másold fel kártyaolvasó a fájlokat.

LG G4

(#10142) #19617792 válasza qnadam (#10138) üzenetére


#19617792
törölt tag

ja tényleg, különben nem is menne adatkábelként. gyári töltő esetében csak a gyári kábellel tudom használni, mert nincs másik kábelem. :DDD

(#10143) Fredy74 válasza Deeday (#10141) üzenetére


Fredy74
tag

recoveryben nem formaztam, csk easeussal

de most megprobalom megformazni recoveryvel is

Format sdcardnal ezt irja a recovery - error mounting sdcard
Format sd-ext nel pedig ezt kapom - NO app2sd partition found.Skipping format of sd-ext

[ Szerkesztve ]

(#10144) qnadam válasza Deeday (#10141) üzenetére


qnadam
veterán

elvileg recoveryből már nem kell formázni (ha nem lenne formázva, nem lenne se fat, se ext), de baj nem lehet belőle :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10145) Fredy74


Fredy74
tag

Sajnos a recovery meg mindig ezt irja "error mounting sdcard"
Mit csinaljak meg???

(#10146) #19617792 válasza Fredy74 (#10143) üzenetére


#19617792
törölt tag

ha már easeus-ban jól megcsináltad, akkor felesleges recoveryben megcsinálni, az amúgyse nagyon akar működni.

(#10147) Adamyno válasza Fredy74 (#10145) üzenetére


Adamyno
tag

Hányas recovery?

Az egyik nálam is mindig ezt csinálta, és csak a gyári 2GB-os kártyát volt hajlandó felismerni, azt is csak úgy, ha az egész FAT fájlrendszerű volt.

Azt hiszem a 3. valahányas verzióval volt ez. Azóta már újabb recoveryt használok és minden megoldódott.

Szóval javaslom egy másik sd kártya használatát addig, amíg lecseréled a reco-t vele vagy az egészet formázd fat vagy fat32-re.

De az sem kizárt, hogy az sd a hibás, de a jelek alapján inkább a reco bugos, nekem legalábbis az volt.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#10148) Joshi


Joshi
titán

T-mobilos Bladem volt és a kelzsoca CM7 The Godfather volt rajta viszont nemsokára egy Telenoros készülékre szeretném rátenni ugyan ezt a romot. Kérdésem az lenne hogy recovery+rom felrakásának a menete megegyezik-e a két telónak? THX!

(#10149) #19617792 válasza Joshi (#10148) üzenetére


#19617792
törölt tag

már hogyne egyezne meg, Blade és Blade. :DDD amúgy van frissebb ROM, a CM7 Ice Armor, érdemesebb lenne azt feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#10150) Joshi válasza #19617792 (#10149) üzenetére


Joshi
titán

Köszi, miben különbözik a Ice Armor?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.