Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#10851) alexdp7 válasza kelzsoca (#10850) üzenetére


alexdp7
tag

szóval itt begyűjtik a hibásakat aztán irány Sanghaj......ott a kiskínai összeválogatja a használható alkatrészeket............összerak egy telefont.........kis porszívózás, kalapálás, wax, miegymás...........majd irány a hajó és jön vissza????

a lényeg hogy működjön :K
mondtam is a szervízesnek nyomkodom egy kicsit hogy lássam oké-e....erre hát csak nincs ugyanolyan baja.....áááááááááá.......lehet mégis second-hand? :Y

én naiv meg gondoltam milyen jófejek: ..elromlik kapsz egy újat :N
nem újat MÁSIKAT :DDD ki tudja épp kiét használom :U

[ Szerkesztve ]

La Vecchia Signora, vince Ancora! -ASUS Zenfone 2 - backup - Samsung Galaxy S4 LTE 5.0.1

(#10852) qnadam válasza alexdp7 (#10851) üzenetére


qnadam
veterán

a júzer szempontjából új, ami hibás, azt cserélik, az elektronika meg nem romlik meg benne :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10853) qnadam válasza alexdp7 (#10851) üzenetére


qnadam
veterán

na ez hogy lett dupla... elnézést.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10854) tlac válasza kelzsoca (#10850) üzenetére


tlac
nagyúr

az közel sem biztos hogy vatta új, viszont a refurbished is ilyen formában kerül ki újra a gyárból

itt a probléma, ezek könnyen lehetnek gyengébb minőségűek, mint egy valóban új
a topikban több embertől is olvastam, hogy a cseredarab még rosszabb lett
az enyém is egy "hulladék" -kis túlzással-, tudtam, hogy zte az egy kínai márka, cserébe olcsóbb is, de így most piszok nagyot csalódtam benne
(még azon gondolkozok, hogy mennyire jogszerű ez)

(#10855) kelzsoca válasza tlac (#10854) üzenetére


kelzsoca
félisten

Sajnos nincs erről semmi információ, hogy azok a készülékek, amit adnak, az refurbished -e vagy sem, egyébként bizonyos pótmennyiséget minden ilyen gyártó felhalmoz, és azok is csak fődarabok, tehát nem tudjuk megmondani hogy az most új -e vagy sem, lényegében mindkét esetben bevizsgált és új készüléket kap a végfelhasználó, ha probléma van vele, akkor vissza kell vinni a szolgáltatóhoz cserére.

Megint az iphone-t tudom felhozni példának, ahol szintén azonnali csere van, és tudtommal ott is csak készüléket kap a felhasználó, az ezzel kapcsolatos érdekes írás itt található: link

(#10851) alexdp7

szóval itt begyűjtik a hibásakat aztán irány Sanghaj

Globálisan gyűjtik be, elvileg bezúzzák ezeket, de hogy mi az igazság csak ott tudják.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#10856) alexdp7 válasza tlac (#10854) üzenetére


alexdp7
tag

nem akarom elkiabálni de az én toucpanelemnél csak jobb lehet...........
szervízmenü 5 pontos (négy sarok + a közepe) érzékelőből 4 hibás egy jó de ezt is random dobálta hol itt hol ott volt jó illetve olyan helyeken is érzékelt ahol nem is járt az ujjam :W

[ Szerkesztve ]

La Vecchia Signora, vince Ancora! -ASUS Zenfone 2 - backup - Samsung Galaxy S4 LTE 5.0.1

(#10857) tlac válasza kelzsoca (#10855) üzenetére


tlac
nagyúr

onnantól kezdett el járni agyam, hogy pénteken felhívtam egy t-partnert, hogy érkezett-e blade, bement a raktárba, turkált a dobozok között, és mondta, hogy nem talál, akkor kérdeztem, hogy esetleg olyan, amiben csak magában a telefon van, és ezután erre használt telefonként hivatkozott, és így kérdezte a kollégáját is
persze ebből nem lehet levonni semmilyen végső döntést

(#10856) alexdp7:

jah, annál jobb :)

[ Szerkesztve ]

(#10858) dragon1993


dragon1993
őstag

Valaki tudja, hogyan lehet tárcsázót cserélni?
Ice Armor 2-ben szeretném a cm-es tárcsázót kicserélni exdialer-re (bejövő hívások esetében is). Valaki tud rá megoldást?

(#10859) leanil


leanil
csendes tag

Sziasztok!
Kis pöttyök vannak a blade kijelzőjének jobb felső sarkában.
(lefényképeztem de nem lehet itt feltölteni :( )
Én kosznak nézem, de az üveg alatt van. Sose volt szétszedve, lehetséges hogy kosz megy az üveg alá? Ha így van akkor ha szétszedem ki tudom tisztítani? mennyire sérülékeny a kijelző panel? máshol azt olvastam h eléggé :(

(#10860) kelzsoca válasza tlac (#10857) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hát.. lehet vannak olyan helyek, ahová a visszavitt, éppen nem tetsző stb.. telefonokat is kiárulják, ez mondjuk már nem a gyártó problémája ugye.

(#10859) leanil

Lehetséges hogy porszemek, semmiképpen NE állj neki szétszeni, mert tönkreteszed a készüléket, vagy a panelt.

Gondolom csak fény alatt látszik, vagy annyira durva, hogy már nem is látod a kijelző azon részét? :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#10861) leanil válasza kelzsoca (#10860) üzenetére


leanil
csendes tag

oké, kösz :)

(#10862) leanil


leanil
csendes tag

Nem tudom, hogy pontosan mit csinál a blade wifi fix app. Van értelme használni Ice Armor II-vel, vagy nincs benne az a hiba amit javít?

(#10860) kelzsoca
Csak fény alatt fekete háttéren úgyogy lemondtam a "javításról" :)
lehet valamit tenni hogy ne menjen be több por?

[ Szerkesztve ]

(#10863) lazlora


lazlora
tag

Ha van valakinek egy eladó Blade elő hátlapja irjon privit.

:R :R :R

"A lot of times, people don't know what they want until you show it to them." S.J.

(#10864) PuffySite


PuffySite
tag

[link]

ezt így most sikerült okoznom.. azért ez kemény, IA 1-el mintha jobban bírta volna a strapát. :Y

(#10865) dragon1993 válasza leanil (#10862) üzenetére


dragon1993
őstag

Nincs értelme tedd át a wifi alvás irányelvét sohára. (Wifibeállítások=> menügomb=> speciális)

Nekem a kijelzőm közepe koszos megszokja az ember, majd ha pesten járok megcsináltatom.

[ Szerkesztve ]

(#10866) leanil válasza dragon1993 (#10865) üzenetére


leanil
csendes tag

Kivel, kb mennyiért csináltatod meg?

(#10867) dragon1993 válasza leanil (#10866) üzenetére


dragon1993
őstag

PM

[ Szerkesztve ]

(#10868) ux1 válasza leanil (#10862) üzenetére


ux1
addikt

Az a hiba kb. egy éve volt :D

(#10860) kelzsoca

Nem érzed a kihívást... A következő verzió neve window cleaner legyen, mely megtisztítja a mosatlan nadrágpiszokból eredendő portól a pengét... ;]

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#10869) pista59 válasza ux1 (#10868) üzenetére


pista59
senior tag

Az innováció a fontos: kis ablaktörlő kell rája, esetleg automata esőérzékelővel :Y

A győztes féreg irtó baktérium

(#10870) ux1 válasza pista59 (#10869) üzenetére


ux1
addikt

Mondom én... nem hiába létezik a Zakadémia :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#10871) apeelme válasza PuffySite (#10864) üzenetére


apeelme
addikt

15-én este irtad ki hogy felraktad a rom-t...és màr megvolt a 3 teljes töltés-lemerülés fàzis?

(#10872) keroatis válasza ne_nezze (#10794) üzenetére


keroatis
tag

köszönöm a gyors válaszokat, igy már kicsit bátrabban fogok vásárolni a napokban egy ilyen készüléket . :R

(#10873) kagzer


kagzer
aktív tag

Sziasztok
Tudnátok segíteni abban, hogy működésre bírjam az ext partíciót?
SDIV van a telefonon, telepítéskor nem volt ext, most szerettem volna helyszűke miatt, maga a partíció kész, laptop kezeli (opensuse), csak a telefon nem akarja.

(#10874) istnag


istnag
addikt

Inkább a partició kiosztást változtasd meg a telón. Sokkal stabilabb és jobb megoldás SZVSZ.

(#10875) kagzer válasza istnag (#10874) üzenetére


kagzer
aktív tag

Köszi, de nem akarom nagyon cseszegetni.
Tudom, hogy csak odafigyelést igényel, de az a biztos ami elmúlt :)
Azért köszi :R

(#10876) istnag válasza kagzer (#10875) üzenetére


istnag
addikt

Terminal Emulatorban add ki a következő parancsokat:
su
a2sd reinstall

Legalábbis régebben így működött... :U

(#10877) kagzer válasza istnag (#10876) üzenetére


kagzer
aktív tag

Riszpekt és tisztelet :R

(#10878) PEEEEET


PEEEEET
csendes tag

Halihó ! Rég jártam már itt.. :-) Még egy Kelzsoca féle 2.2 Svéd rom van fent. Szeretnék 2.3 -mat. A telefonom még csak gen 1- es, ugyebár gen 2 kellene a 2.3 nak. Igazából az lenne a kérdésem hogy jó e úgy ha felrakom a gyári 2.2-őt ezzel gen 2 lesz és utánna a szokott módszerrel felrakok egy 2.3-at ? Továbbá ha én felrakom a gyári 2.2őt akkor a root jog az elveszik - e ? Válaszokat előre is köszönöm

P6

(#10879) ktmt


ktmt
aktív tag

Segítség!
Ma reggel a telefon (Gen2 Ice Armor I.) magától kikapcsolt, azóta nem tudom bekapcsolni. Csak háttérvilágítás van, zölddroid nincs. Töltőre téve, USB-t bedugva a led világít, a gépre rakva ADB interface látszik. CWM recovery nem megy, így értelemszerűen fastbootot sem tudok rakni.
Lehet tenni itt valamit?

(#10880) sto1911 válasza ktmt (#10879) üzenetére


sto1911
veterán

ADB interface látszik. CWM recovery nem megy, így értelemszerűen fastbootot sem tudok rakni. - ha ADB van, akkor valszeg fastboot is, valamint a fastboot-recovery nem fugg ilyen modon ossze.

Hatha megy az adb reboot bootloader, majd fastboottal recovery megoldas.

(#10881) istnag válasza ktmt (#10879) üzenetére


istnag
addikt

nem értem,ha adb látja,akkor:
adb reboot bootloader
és utána fastboot al rá a cwm,akkor legalább az lesz...

hopp megelőztek...

[ Szerkesztve ]

(#10882) ktmt válasza sto1911 (#10880) üzenetére


ktmt
aktív tag

Sajna nem megy.
adb reboot bootloader előtt és után is, a fastboot "device not found" üzenetet ad.
Az eszközkezelőben eltűnik az ADB és megjelenik Android eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#10883) kelzsoca válasza ktmt (#10882) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akkor rá kell küldeni egy TPT csomagot, ha az helyrerakja, akkor nincs gond, ha nem, akkor meg szerviz.

https://vertigostore.eu

(#10884) istnag válasza ktmt (#10882) üzenetére


istnag
addikt

Próbáld meg a hangerő fel+bekapcs variációt,elvileg ez is bootloader-be teszi,legalábbis régen oda tette..,de előtte persze kapcsold ki.

(#10885) ux1 válasza ktmt (#10882) üzenetére


ux1
addikt

Jól mondod... Az adb a debug device-t használja, a fastboot az Android device-t. Elvileg ha az android device megjelenik és nem kérdőjeles az eszközkezelőben, akkor mennie kell! Az android eszköz az csak a fastboot módban jelenik meg!

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#10886) kelzsoca válasza istnag (#10884) üzenetére


kelzsoca
félisten

Sajnos nem lehet bootloader módba tenni már a készüléket ilen módon.

https://vertigostore.eu

(#10887) istnag válasza kelzsoca (#10886) üzenetére


istnag
addikt

hát igen nem mostanság próbáltam... :B
köszi

(#10888) ktmt válasza ktmt (#10882) üzenetére


ktmt
aktív tag

Köszönöm az eddigi segítséget, de a fastboot-ot nem tudom életre kelteni. Otthon megpróbálkozom majd a TPT-vel.

[ Szerkesztve ]

(#10889) lpburny válasza PEEEEET (#10878) üzenetére


lpburny
tag

(#10890) ktmt válasza ux1 (#10885) üzenetére


ktmt
aktív tag

Sajnos az "Android" kérdőjeles az eszközkezelőben, akkor ez driver probléma (épp előtte frissítettem), vagy más?

[ Szerkesztve ]

(#10891) PEEEEET válasza lpburny (#10889) üzenetére


PEEEEET
csendes tag

Ez jó lesz köszi

P6

(#10892) PuffySite válasza PuffySite (#10864) üzenetére


PuffySite
tag

Még nem volt meg a három, de bárhogy nézzük, azért ez kevés. :))
Lehet rossz állapotban van már akku? :U

Az akkufeszültség 4221 mV.

[ Szerkesztve ]

(#10893) jegenye77


jegenye77
addikt

Az miért lehet,hogy ha kihangosítom a telót akkor nem hallanak engem.
Én hallom,ki is van hangosítva de akivel beszélek /beszélnék/ az nem hall engem.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10894) ktmt válasza kelzsoca (#10883) üzenetére


ktmt
aktív tag

FTM CMW nélkül tudok TPT csomogot rárakni? Most egyáltalán nincs semmilyen recovery-m. Ezek szerint csak a ZTE flasher mehetne?

(#10895) sto1911 válasza ktmt (#10894) üzenetére


sto1911
veterán

Tudsz.

@(#10896) ktmt: asszem igen, de inkabb vard meg a hozaertobbeket egy pontos linkkel!

[ Szerkesztve ]

(#10896) ktmt válasza sto1911 (#10895) üzenetére


ktmt
aktív tag

A modaco-n található megoldással (megfelelő image.bin, menu-hangerő le-bekapcs, 5 percet vár)?

(#10897) ktmt


ktmt
aktív tag

Különben fura, olyan, mintha nem kapna jelent a lcd, mert a készülék néha bekapcsolható, a hangerő gomb például működik, és a tapizást is érzékeli. Lehet, hogy megpróbálom visszarakni vakon a tpt-t aztán irány a szervíz.

Sajnos első pánikrohamomban újraindítottam, így meg nehéz kioldani, adb-ben hogy tudom tesztelni?

[ Szerkesztve ]

(#10898) sto1911 válasza ktmt (#10897) üzenetére


sto1911
veterán

Lehet hw-hibas lett, es akkor ki kell csereltetni.
Mondjuk teszteld le akkor, hogy mukodik-e, esetleg fogad-e hivast, vagy ha bebootolt adb-vel el lehet-e erni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#10899) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Sziasztok!

GEN1-es telóra (nem az enyém), próbáltam meg az IA2-őt feltenni, csak később jutott eszembe, hogy az így nem lesz jó. A ROM telepítés már elindult, természetesen boot-loop lett az eredménye.

Kérdés: ha FTM recovery felrakása után ráengedem a T-s exe-s frissítőt akkor az úgy működni fog?

Szerk.: elindítottam az exe-s frissítést, eddig minden OK.

[ Szerkesztve ]

(#10900) Lasy válasza balpeter04 (#10899) üzenetére


Lasy
veterán

igen működni fog.

+36702778032

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.