Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) KilgoreTrout válasza bbazsy (#50) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Gépre kötve is lehet zenélni:)
Pl Jordan Rudess is így nyomja, meg egyre több profi zenész.

Abban mondjuk igazad van, hogy nem veheti fel a versenyt egy digitális zongorával abban, h egyből kész megoldást kapsz, értsd bekapcsolod és egyből játszol.

(#52) bbazsy válasza KilgoreTrout (#51) üzenetére


bbazsy
őstag

nem is azt mondtam, h nem akarom gépre kötni, de nem ez az elsődleges:)

..

(#53) Viszlát válasza bbazsy (#50) üzenetére


Viszlát
addikt

A Roland kész felüdülés volt és nem csak a drágább kategória. Talán az FP-2 volt az amivel kezdetekben szemeztem, már az is klasszisokkal jobb volt az általam próbált Yamaháknál, de aztán az RD700-SX még azt is mérföldekkel verte (csukott szemmel nem mondanám meg, hogy éppen nem hagyományoson játszom.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#54) bbazsy válasza Viszlát (#53) üzenetére


bbazsy
őstag

lassan-lassan odaérek a szalonba, akkor kipróbálom őket.. csak érjek már oda :U

..

(#55) Viszlát válasza bbazsy (#54) üzenetére


Viszlát
addikt

Valami fejlemény? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#56) Genius007


Genius007
őstag

Egy kedves ismerősömnek kellene egy (zongora) kotta, de sehol sem találom !

Europe - Tomorrow

Ha esetleg valaki tudja, hogy honnan lehet letölteni, vagy esetleg boltot, ahol meglehet venni, az kérem szóljon ! :)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#57) bbazsy válasza Viszlát (#55) üzenetére


bbazsy
őstag

semmi, projekt teljesen áll
mármint a lakásos-költözős, míg az nincs meg és nem tudom mennyi pénz marad, addig nem csorgatom a nyálam+jelenleg ki se látszom a beadandó,zh,vizsga trióból..

majd ha nyáron lezárulnak a dolgaim, akkor mindenképp beszámolok!

..

(#58) Fairenc


Fairenc
újonc

Sziasztok!
Ma bukkantam erre a fórumra és örülök hogy normális embereket látok.
Szeretnék segítséget kérni tőlletek.
Pár napja kezdtem ismerkedni a szintetizátorokkal, elöször is a számítógépre szedtem le egy progit amin próbáltam gyakorolgatni.
Azt szeretném kérdezni hogy lehet -e tanár nélkül tanulni, pl a net segítségével, és hogy egy kezdőnek olyan 20 ezer körül milyen gépet tudnátok ajánlani.
Gépen már sikerül elnyomni pár dolgot, remélem menne tanár nélkül is.
Előre is köszi mindenkinek :)

(#59) jasszer


jasszer
senior tag

Újra itt. :)

Vettem egy alsókategóriás szinyót használtan, az első akadály elhárult. A következő: 24 évesen, nulla zenei előképzettséggel szeretnék megtanulni kicsit billentyűzni, h ha izzadva is, de le tudjak pötyögni pár dolgot ami eszembe jut...

Tudtok vmi oktatóprogit, ami a kezdetekben segít h egyáltalán megszokjam azt ami a kezem alatt van? (teljesen a leges-legelejéről)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#60) TheReMiXeR válasza bbazsy (#57) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Pedig jobb lesz ha megnézed a Casio Privia sorozatát... :K

(#61) TheReMiXeR válasza jasszer (#59) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

(#62) jasszer válasza TheReMiXeR (#61) üzenetére


jasszer
senior tag

Köszi a tippet, de vmi ingyenesre gondoltam első körben. Nem vagyok biztos benne h töretlen lesz a lelkesedésem, így nem áldoznék rá komolyabban. (3 rugó nem egy komoly összeg, de épp spórolni próbálok)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#63) jasszer válasza jasszer (#62) üzenetére


jasszer
senior tag

Asszem megvan a megoldás. Letöltök primkó midiket és berántom vmi olyan lejátszóba, ahol látszik a billentyűzet, kezdésnek talán ez lesz a legjobb. :)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#64) szilu84 válasza jasszer (#63) üzenetére


szilu84
tag

olyan lejátszó engem is érdekelne ahol látszik a billentyűzet, tudsz mondani valami ingyenes progit? :R

(#65) jasszer válasza szilu84 (#64) üzenetére


jasszer
senior tag

Ha találok belinkelem, Te is tégy így légyszíves. ;)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#66) szilu84 válasza jasszer (#65) üzenetére


szilu84
tag

oksa, amugy használtam egy progit: GuitarPro, de mint a nevében is benne van ezt nem igazán billentyűs hangszerhez találták ki, de van benne olyan opció, h mutatja a billentyűzetet.

(#67) jasszer válasza szilu84 (#66) üzenetére


jasszer
senior tag

Attól félek marad a Reason, nem találtam megfelelő progit. (sajnos derékszögben helyezkedik el a billentyűzet, kicsit nehezebb az élet úgy..)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#68) bbazsy


bbazsy
őstag

én erősen ajánlok egy tanárszerűséget, ha komolyabban gondoljátok.
ha nem, akkor viszont vannak alternatívák neten, de sztem az édeskevés..

tanár szinten gondolok elsősorban a zeneműv -esekre, őket sztem be lehet fűzni ilyen apróbb oktatásokra...

jelentem én úgy állok, h nagyobbacska lakás lesz, és jön a pianínóm:):)
ezt a pillanatot várom már:)

addig meg mindenkinek: [link] !

mod: ha nagyon kell, + tényleg érdekel, akkor tudok esetleg segíteni oktató szinten. de sztem ők normálisabb elektronikus, de inkább pianínóig nem foglalkoznak veled.

[ Szerkesztve ]

..

(#69) bbazsy válasza jasszer (#59) üzenetére


bbazsy
őstag

menj el antikváriumba/könyvtárba, keress alap szintű zongora füzeteket, etüdök pl alkalmasak ilyenre..

ha dobsz 5000000 privit hétvégén, akkor megkereshetem enyémeket. (bár alapszabály, h kottát soha senkinek:D)

DE. továbbra is, tartás, technika miatt fent tartom elöző postom.

..

(#70) bbazsy


bbazsy
őstag

hali

pianino hangolásra tud vki embert Pesten?
ill mennyiért csinálja?

esetleg egy apróbb felújítást (nincs lerobbanva, csak 250km -t fog utazni) vállal? meg akkor át is festhetné:D

tud vki ilyet?

..

(#71) Viszlát válasza bbazsy (#70) üzenetére


Viszlát
addikt

Hétfőre felkutatom neked a számát, remélem megvan még. Anno unokatesóméknak csinálta, nagyon profi és olcsó munkát végzett.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#72) bbazsy válasza Viszlát (#71) üzenetére


bbazsy
őstag

köszönöm szépen, várom

..

(#73) bbazsy válasza Viszlát (#71) üzenetére


bbazsy
őstag

valami fejlemény? :U

nálam annyi, h befér a pianinó az új helyére, szóval jön :)

..

(#74) Viszlát válasza bbazsy (#73) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia, nem felejtettem el, de sajnos akiről én tudtam az már nem csinálja. Viszont folyamatban van egy komoly szakember telefonszámának előkerítése, az Akadémián is ő hangol. Remélhetőleg ma vagy holnap utolérjük és akkor megosztom veled a számát.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#75) Genius007


Genius007
őstag

Üdv. Mindenkinek!

Egy zongora kottát keresek, de nem igazán találom, elég sürgős lenne a dolog, remélem Ti tudtok segíteni! :B

One more night - Phil Collins

Jöhet akár Priviben is! :B :R

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#76) Viszlát válasza Genius007 (#75) üzenetére


Viszlát
addikt

Pár dollárért meg lehet vásárolni elektronikus formában szerintem, google-ben rengeteg találatot ad. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#77) bodom87


bodom87
tag

üdv!
Yamaha PSR-79-hez keresnék magyar használatit!
köszi

(#78) SzAdam44


SzAdam44
újonc

Sziasztok! Eladó egy alig használt karcmentes Roland HP 237
Re digitális zingora. 220 000Ft
Érd: 06 30 9843392

(#79) mancsii


mancsii
csendes tag

sziasztok. otthoni használatra szeretnék venni egy szintetizátort (kezdő vagyok). kettő között vacilálok, az egyik a yamaha psr-e323 a másik pedig a casio ctk-3000. szerintetek? ha van hasonló árkategóriában (max 50e) más ötlet, akkor azt is szívesen veszem. köszi

(#80) Sweet Lou 6 válasza mancsii (#79) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

bár én se vagyok szintetizátor szakértő, én a yamahát ajánlom. A családban van tőlük nem egy gitár, a minőségük kiváló, anyukámnak pedig egy szintetizátora, bár az egy jóval magasabb árkategóriából való annál, mint amit kinéztél. A Casio-t nem ismerem, de a Yamahával eddig nem volt rossz tapasztalatom.

sweetlou6.wordpress.com

(#81) gabyka


gabyka
aktív tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség nekem. Egy ismerősömnek van egy psr-450-ese és hozzá egy öreg (win98-as) számítógépe. A gond többrétű. Az öreg pc-t és vele együtt a floppy-lemezeket le kellene cserélni valami használhatóbb dologra. Miként lehetne úgy összekötni a pc-t a szintivel, hogy 'oda-vissza' működjön? Vagyis amit a szintin játszik azt felvegye, amit a pc-n szerkeszt le tudja játszani, persze mindezt midiben...aztán kérdés, hogy miként lehetne az egészet 'mobilizálni' vagyis ha zenélni megy, ne kelljen vinnie az asztali pc-t.
A harmadik kérdés, hogy milyen progit ajánlotok amivel lehetne midi-számokat szerkeszteni és utána más formátumba konvertálni win7 alatt? Tudjátok, én nem értek a szintetizátorokhoz (bár van a padláson egy ctk651), az ismi nem ért a számítógéphez, ráadásul van közöttünk úgy 200km :) azt hiszem innen szép nyerni :)

(#82) shaft72


shaft72
tag

Sziasztok!

Gondoltam feléleszteném poraiból ezt a totyikot :) Van itt a PH-n olyan, aki jól tud zongorázni, esetleg gyakran hódol is szenvedélyének? Én sok év amatőr pötyögés után nemrég adtam rá a fejem, hogy megtanuljak zongorázni (27 évesen), decemberben kezdtem, és kb. 2 hónapja csinálom tényleg intenzíven, tehát minden nap gyakorlás, tanár, stb. Egy Kawai KDP-80-as a hangszerem. Tele vagyok kottával, így kotta "csereberében" is benne vagyok :) Írjatok!

(#83) eos30d


eos30d
aktív tag

Urak segítsetek.. nem tudom milyen (hordozhato,mobil) digitális zongorát vegyek tanulni otthonra.... kb 200 lenne rá.. ORLA,yamaha,casio ?

[ Szerkesztve ]

(#84) dabadab válasza eos30d (#83) üzenetére


dabadab
titán

Az ismeretlen gyartoktol jobb egy kicsit ovakodni, egy digitalis zongorat a jelek szerint nem egyszeru a semmibol indulva osszerakni, konkretan az ORLA-nak eleg borzaszto hangja van. Nekem a Casiok sem jottek be - mondjuk lehet, hogy ebbe szerepet jatszott az is, hogy a Casionak nagyon sokaig csak a jatekcuccait ismertem es igy tudat alatt nem tudtam igazan komolyan venni. Ajanlanek Yamahat meg Rolandot, de nekik nem nagyon van stage pianojuk ennyiert.
Korg SP-250-et nezted? Kb. a te arkategoriad es jokat hallottam rola, bar szemelyesen nem volt hozza szerencsem.

DRM is theft

(#85) eos30d válasza dabadab (#84) üzenetére


eos30d
aktív tag

Nagyon koszonom hogy ily gyorsan reagalltal. Pont sokan az orlat ajanlottak tanulni. De jol elbizonytalanodtam.

(#86) dabadab válasza eos30d (#85) üzenetére


dabadab
titán

Az Orlaban Fatar billentyűzet van, ami - dp fórumok szerint - elég könnyű, jóval könnyebb, mint a Korg RH3-ja - itt ez persze bizonyos fokig egyéni ízlés meg egyebek kérdése is, de én mondjuk tanulni nem választanék könnyű billentyűzetet, mert mikor tanuljon meg rendesen billenteni az ember, ha nem az elején?

Hang tekintetében meg ezer demo van mindkettőről a neten, hallgasd meg őket, szerintem az Orla nagyon nem okés.

De mondom, nézd meg őket, lehetőleg olyan helyen, ahol egymás mellett nyomkodhatod őket.

Ja, ha már hang: ezeknél a beépített hangszórók elég gyengusok (nem csak ezeknél, a jóval drágább daraboknál is), egy jó fülhallgató rengeteget dob rajta (és a zongorára kötve szerintem nagyon-nagyon látványosan előjönnek a fülesek közti különbségek, olyanok számára is, akiket eddig nem foglalkoztatott ez a téma).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#87) eos30d válasza dabadab (#86) üzenetére


eos30d
aktív tag

Még egyszer nagyon köszönöm hozzászólásod.... :R

A legnagyobb baj most az ár, és a tanár rábólintott az orlára, mert fogtam és elvittem hogy az alsó kategóriákat hallgassa végig. (4 féle billentésérzékeny beállítás van rajta, lágy normál nehéz, úgy tűnik gyakorlatban is működik) bár én nem vettem észre,azt mondja ő érzi... de nekem még jelenleg a roland és a yamaha is közel azonosnak tűnik. Én majdnem azt lehet mondani hogy most a gyerekkel szeretnék megtanulni zongorázni és ugye én nem tudok játszani /még/. Egyedül a casio tűnt "puhábbnak" a többihez képest. De így ahogy írtad, szerintem minden relatív.

:) Van amúgy egy régi pianínó a nagymamánál, alkalmanként azon is tud majd gyakorolni...meg ugye ha a költségvetés engedné le cserélem jobbra.

(#88) gprspeter


gprspeter
senior tag

Sziasztok!

Elektromos zongorát szeretnék vásárolni...
Ezeket a típusokat néztem eddig ki, de várok, ebben az árkategóriában, javaslatokat is.
Yamaha YDP-135R
Casio Privia PX-130 BK
Kawai CL 26 BK

Vélemények?

:R

(#89) Viszlát válasza gprspeter (#88) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia,

mivel zongorát írtál, nem szintetizátort, ezért ezeket mind hanyagolnám, a billentésérzékenységük miatt. A zongora, ha digitális is, az kalapácsmechanikás, nem billentésérzékeny. Ebben az árban (170-200) simán kapsz már rendes mechanikával rendelkező zongorát, mivel belépő szint, szinte mindegy, melyiket veszed.

Azt tanácsolnám egyébként, hogy ha értesz hozzá akkor te magad, ha tanulni veszed, akkor vegyél rá egy zongorázni tudó illetőt és menjetek el kipróbálni a kinézett hangszereket, úgy kiderülhet egy-két különbség.

Üdv, V

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#90) gprspeter válasza Viszlát (#89) üzenetére


gprspeter
senior tag

Típust tudnál mondani?

(#91) gprspeter válasza Viszlát (#89) üzenetére


gprspeter
senior tag

A Casio leírásában ez szerepel:
• új, három érzékelővel felszerelt kalapácsmechanika

(#92) Viszlát válasza gprspeter (#91) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem igazán tudom értelmezni ezt a három érzékelős dolgot, de ettől még lehet jó, ki kell próbálni. Közben rájöttem, hogy valószínűleg háromszintű billentésnehézséget tudnak biztosítani egy ilyen megoldással, nem rossz dolog alapvetően.

Ezen a szinten a Korgnak nagyon jó kis zongorái vannak, pl ez: http://www.hangszerker.hu/product.php?productid=514

200 alatt maradsz és állványt is kapsz hozzá. De továbbra is tartom, hogy próbáljatok ki párat, vannak különbségek a kalapácsmechanikás hangszerek között is, nehezebb, könnyebb.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#93) Chaser


Chaser
titán

Tanulásra vennék egy szintetizátort, de nem értek hozzájuk. Gépre mindenképp lehessen kötni, legjobb lenne usb-vel de midi is szóba jöhet, esetleg com/lpt port, nem tudom ilyenekkel csatlakoznak-e. 40-50k-ig gondolkodok első körben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#94) zetecR válasza Chaser (#93) üzenetére


zetecR
addikt

Valami ilyesmit keresek én is a lányomnak és magamnak is.

Gyerek koromban vágyaim netovábbja volt a Korg M1 és a Roland D70.
Mostani új készülékek közül melyik kategória tudhatja ez, ment ezek a régi legendák?

(#95) zetecR válasza zetecR (#94) üzenetére


zetecR
addikt

Végülis M1 lett.
Isteni. :)

(#96) mibog


mibog
tag

sziasztok!
olyan szintetizátort keresek ami sok hangszer hangján megszólaltatható , könnyen kezelhető és mégis profi és szép hangzása van. egyszerű pc-re köthetőség fontos.

milyen irányban kellene tapogatóznom?
árat nem írok, a legjobbat a legolcsóbban, mint mindenki én is ezt szeretném, csak nem kell bele grillfunkció és hátmasszírozó.
de a sok hangszer és szép hangzás kell.

ha zenélsz már egy ideje és van egy kis tapasztalat kérlek írd le! :)

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#97) Viszlát válasza mibog (#96) üzenetére


Viszlát
addikt

Kicsit több információ? Pl. teljes billentyűzetest szeretnél? Mire használnád?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#98) mibog válasza Viszlát (#97) üzenetére


mibog
tag

teljes billentyűzetes? hát nem tudom, biztos... igen... ne hiányozzon nekem egy se :D
mire használnám?
hogy megtanuljam a hangszer használatát és háttérzenéket készítsek mindenhova és magyar világsztár váljon belőlem :C :C :C :C

szeretnék a kottaismeretről elrugaszkodva zenelétrehozás irányba lépni. milyen szintit ajánlotok?
többet szeretnék mint tanuló minőség, most számítógépes programokat használok zenekészítésre de nem elég érzékenyek és nem túl szép a hangzás.

vagy esetleg a szintetizátor nem jó ötlet ha érzékenységet keresek?

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#99) Viszlát válasza mibog (#98) üzenetére


Viszlát
addikt

Mivel a legtöbb ezzel foglalkozó zenész egyszerre csak egy sávot játszik fel, sokan midi billentyűzetet használnak erre a célra. Hiszen ha a számítógépet is bevonod, akkor értelmetlen egy párszázezres szintetizátort megvenni, amin a legjobb esetben is közepes minőségű hangminták vannak, mert ugye a PC-n ott vannak a profibbnál profibb mintavételezésű hangszerek (pl vsti-k), amiket felhasználva "hardverügyileg" semmi másra nincs szükséged, csak egy szimpla klaviatúrára.

Szerintem nézz körül először ebben a topikban, kérdezősködj, ismerkedj meg a PC-s zeneszerzés világával és utána vásárolj. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#100) De4d


De4d
őstag

Üdv.
Kérnék egy kis segítséget, szeretnék venni egy szintit, 50k-ig, hogy megtanuljak kicsit billentyűs hangszeren játszani, szóval kezdő vagyok a hangszerek terén, és a szinti típusokhoz, márkákhoz se értek nagyon.
Ami fontos lenne hogy gépre lehessen köti, fl studió progihoz, amit leütök billt-t megjelenjen a progiba.
Ezen kívül nem tudom mennyit befolyásol az árban hogy jó volna ha a szintinek lenne "belső memóriája" arra gondolok, belehessen táplálni más hangokat, pl úgymond le lehessen adni egy rendes zenét úgy hogy valamelyik gomb-al elindítom a vonósokat, stb. és a zongorát pedig élőben adni.
Főleg melodikus dallamokra lenne, nem elektro zenét játszani.
Remélem egész érthetően írtam le az elképzeléseimet :)
Üdv.

Minden jó, ha a vége jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.