Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Meggyi007 válasza Viszlát (#240) üzenetére


Meggyi007
újonc

Nagyon szépen köszönöm a választ! :R
Egy kicsit jobban utánanéztem a dolgoknak és átgondoltam az igényeimet (még a válaszodat megelőzően), így valószínűleg egy Roland FP-30 lesz a végső választás (fa állvány + 3-as pedál szettben).
Ezen követelményeknek fog megfelelni:
- Teljes billentyűzet (88db)
- Teljes méretű billentyűk
- Érzékeny/súlyozott billentyűzet
- Ivory billentyűzet érzet
- Állvány és 3-as pedál csatlakoztathatósága
- Metronóm
- Fejhallgató és USB kimenet, Bluetooth
Azért nem az FP-10-re esett a választás, mert ugyan nekem bőven elég lenne, de pár dolgot nem tud belépő modellként. Pld. 3-as pedál nem csatlakoztatható és a szoftveren belül (Piano Partner 2) nem minden dolog támogatott.
Üdv Meggyi!

[ Szerkesztve ]

(#252) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok, szia Viszlát! :)

Eljött az ideje a (már 2012-ben kérdezett, de még be nem teljesült) zongoratanulás és digitális zongora vásárlás elkezdésének :)

Amiket szeretnék:
- USB host csatlakozási lehetőség, a könnyebb tanulás végett,
- széles billentyűk (nincs kis ujjam),
- kis helyen elférjen, tehát összecsukható állvány és szék,
- strapabíró szék, nagy ember vagyok :D
- árban nem szeretnék elsőre túl messze menni, olyan 100k lenne a határ, ha van értelme, akkor picit feljebb is.

Amit néztem, Yamaha Piaggero NP-12, ez árban is jó lenne, van rajta USB, de mint laikus, itt meg is álltam.. :)
Régebbi modelleket is néztem, használttól sem zárkózom el, de ott ahogy elnéztem, egy szinttel magasabban kell nézelődnöm az USB miatt.

Ötlet, tanács? :)

Előre is köszi,
Attila

[ Szerkesztve ]

(#253) Viszlát válasza KrAt (#252) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia Atesz! :)

Az NP-12 több szempontból is nagyon kompromisszumos, kis műanyag vacak, 61 billentyűvel és hát nem is digitális zongora, se billentés-érzékenység, se súlyozás, se semmi, szóval én nem javasolnám.

Kicsit nézelődtem és találtam egy ilyet, ami szerintem (majdnem) tökéletes választás lenne számodra. Azért csak majdnem, mert olyan széket ami összecsukható és közben masszív is legyen, zongoraszékek között nem fogsz találni sajnos. De egyébként 130-ért kapsz egy teljes (88) normál billentyűs zongorát amin már van USB is, állvánnyal és székkel, kezdésnek szerintem teljesen jó.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#254) KrAt válasza Viszlát (#253) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi a választ :)

Akkor az NP12-t elengedem, az NP32 is ugyanúgy felejtős?
Vagy nézzük másképp: mi az, amire figyeljek, és nem nyúlhatok mellé? Teljes billentyű, kalapács-mechanika? Márka? Roland és Yamaha között nézelődtem.

A szék kérdést el tudom engedni, majd lesz valami jó megoldás, akár nem összecsukható.

[ Szerkesztve ]

(#255) Espla válasza Viszlát (#253) üzenetére


Espla
aktív tag

Szerintem NP-12-nek van billentés-érzékenysége és súlyozása.

(#256) Viszlát válasza KrAt (#254) üzenetére


Viszlát
addikt

Az NP-32 egy fokkal jobb, viszont szerintem túl sokat kérnek érte, azzal szemben biztos választanék egy kalapácsmechanikás használtat.

Roland vs Yamaha kérdésben azt tudom neked is javasolni, hogy próbáld ki őket, melyiknek a hangzása jön be jobban, nagy különbségek nincsenek a két gyártó között, főleg belépő szinten. :)

#255 Espla: miből gondolod? Yamaha oldalán csak a nagytesónál tüntetik fel ezt.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#257) Espla válasza Viszlát (#256) üzenetére


Espla
aktív tag

Súlyozása lehet tényleg nincs, de biztos leütésérzékeny az NP-12.
Nekem NP-32 van azon érezhető a súlyozás. Újként tényleg sok az ára, én is használtan vettem, úgy megérheti szerintem, ha az illető nem biztos benne, hogy mennyit is fogja használni.

(#258) LemonHorse


LemonHorse
tag

Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget egy problémával kapcsolatban. Februárban vettünk egy KAWAI KDP110-es digitális zongorát a páromnak. Az elejétől kezdve egy fura, konstans sercegő hangot hallunk a hangszórókból (ha fejhallgatót bedugunk ott egyáltalán nem hallalni, ezért mintha a hangszóróknál lenne valami baj). Már akkor beszéltünk erről a zongoraszalonnal ahonnan vettük, csak sajnos közbe jött az újabb hullám és a lezárások, azóta pedig nem válaszolnak. Kicsit idegesítő a helyzet, főleg hogy nem tud rajta rendesen játszani emiatt a párom (másfél méterről is simán hallható a sercegés). Ez esetleg mitől lehet? A tápot kizártuk, mert azt még sikerült a zongoraszalonnal megnézettetni. Sok elektronikus kütyü van a közelében? Rossz helyen van a szobában?

[ Szerkesztve ]

- Maxi

(#259) bela85


bela85
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem két dologban is.

Az egyik a zenetanulással kapcsolatban.
Jobb kézzel hallás alapján szinte bármit el tudok játszani, csak a bal kézzel nem tudom milyen akkordot kéne lefogni hozzá. Tud valaki ajánlani vmi módszert, amivel ez könnyen elsajátítható? (vagy milyen oktatót keressek, aki ebben tud segíteni? úgymond akkor leszedésben)
Gondolom nem úgy megy, hogy minden egyes hanghoz végigpróbálja az ember a több száz akkord mindegyikét és amelyik a legjobban hangzik azt játsza.

a másik dolog... hogy van egy Roland BK-5 szintetizátorom és egy Ipad Air (1st) és a Lyrics Viewer nevű programot szerettem volna rátenni, hogy a szintin megjelenő szöveget lássam az Ipad-en..de a program már nem érhető el az AppStore-ból.. tud esetleg vki valami alternatívát rá? (Sajnos a BK Partner nevű app csak a beállításokat tudja, lyrics-et nem)

Köszönöm előre is a segítséget!

Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#260) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Azon gondolkozom, hogy elkezdek tanulni zongorázni. Mivel itthon nem igazán van hely, illetve nem akarok sokat költeni addig, amíg el nem érek egy szintet, egy szintetizátort vennék. Szerintetek milyen lenne érdemes venni tanulási célra? Klasszikus és könnyűzenét játszanék és olyasmit keresek, ami méretben hasonlít egy igazi zongora billentyűire és billenés érzékeny. 30-35 ezer forintból mit javasoltok? Használt is lehet.
Köszi előre is! :R

(#261) YAS-dude válasza fausto (#260) üzenetére


YAS-dude
őstag

Sajnos annyiért nem kapsz használhatót.
Ha konkrétan zongorázni akarsz megtanulni, nem úszod meg egy kalapácsmechanikás billentyűzet nélkül. Tudom, próbáltam. Jófogáson keress rá a digitális zongora kifejezésre, a használtak között jót is ki lehet fogni elérhető áron.

(#262) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy van-e értelme annak, illetve létezik-e olyan zongoratanár, aki úgy tanítana, hogy én csak hobbi szinten szeretnék vele foglalkoz/kipróbálni.
35 vagyok, soha semmilyen hangszeren nem játszottam, semmilyen zenei előképzettségem nincs, de gondoltam rá mostanában többször is, hogy meg szeretnék tanulni néhány számomra kedves dalt, tényleg csak a magam szórakoztatására. Mielőtt beruhaznék 2-300 ft-ot egy digitális zongorára rááldoznék pár órát és pár 10e ft-ot, hogy kipróbáljam.
Értelemszerűen az elején hajlandó vagyok foglalkozni az alapokkal, de inkább az általam választott dalok tanulására szánnám az időt és a pénzt, tehát nem feltétlenül akarok érteni is hozzá.
Nem tudom mennyire érthető amit írtam, illetve, hogy van-e olyan, aki így is foglalkozna "tanítvánnyal".

(#263) #86883328


#86883328
törölt tag

Üdvözlet!

Elsősorban olyan embert kérdeznék akinek akusztikus zongorája van, tehát nem pianino. Az a kérdésem, hogy a Cisz és Disz billentyű közöti távolság ugyanakkora e mint a Fisz és Gisz billentyű közötti. Mert én azt tapasztalom, hogy míg a C# és D# közé simán beférnek az ujjaim az F# és G# között már szorul. Érdekelne egyebként komolyabb digitális zongiknál.

(#264) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Elég kihalt a topik de hátha.

7 éves kisfiam 1éve rágja a fülem, hogy gitár, zongora. Először vettem neki gyerekgitárt, meg kb játék kategória szintetizátort de sajnos/szerencsére realizálta, hogy ez így kevés és tovább rágja a fülem. Sikerült bekerülni zongorára 2 hete jár szolfés és zongorára (zonogra heti 2*30perc)

Elég egyértelmű, hogy ha a lelkesedés marad ismét sajnos/szerencsére kell vennünk egy zomgorát.
Nagy méretű/"hagyományos" szóba se jöhet, csak "kalapácsmechanikás" digitális zongora féle.
Eléggé meg vagyok lőve hogy milyet. Anyagilag ugye gyerekkel annyira nem vagyok eleresztve meg ki tudja, hogy 1éves távban is kitart e a leklesedése. Néztem használtat de 30éves darabokért elkérnek 150.000Ftt és hát a kondenzátor meg a forrasztás az az én kis világomban nem örök....

Valakinek van javaslata, ajánlása? MIDI eszközök olcsobbak érdemes lehet olyat nézni, van ott is "kalapácsmechanikás"?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#265) YAS-dude válasza Dare2Live (#264) üzenetére


YAS-dude
őstag

Kalapácsmechanikásból a sima midi keyboard is drága. Nem bonyolítanám vele a gyerek életét, kell hozzá számítógép, valami piano vst, ezeket elindítgatni, közben a gépen jönnek az értesítések meg mindenféle figyelemelterelő aktivitás kínálja magát.
Egy használt Roland, Yamaha, Kawai sok év elteltével is megbízhatóan teszi a dolgát, de ki lehet fogni fiatalabbat is, mert sokan belevágnak a tanulásba aztán megunják és csak útban van a hangszer. Kb mint a fitnesszgépek...
Én egy használt roland fp30-at vettem két éve és simán megbízom benne hogy még jópár évig kiszolgál. Mondjuk durván felmentek az árak ahogy nézem...
Sok sikert, a gyereknek is!

[ Szerkesztve ]

(#266) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok,

Úgy néz ki, hogy zenetanulás miatt lehetséges, hogy kellene vennünk egy zongorát a fiamnak, helyhiány és hangerő miatt digitális zongorában gondolkodunk.

Szeretnénk első körben a lehető legkisebb befektetéssel megúszni a dolgot, de szeretnénk használható eszközt venni, azt szeretnénk belőni, hogy mik azok a típusok, amik használtan elérhetőek, tudnak annyit, ami kezdésnek megfelel, de árban kedvezőek.

Ehhez szeretnék kérni egyrészt ajánlásokat, másrészt, ha van ennek a témának máshol aktívabban forgó topikja, fóruma, felülete, akkor ezekre is kérnék szépen ajánlást.

(#267) YAS-dude válasza DeFranco (#266) üzenetére


YAS-dude
őstag

Valamilyen használt yamaha vagy roland zongorát néznék, azt kb annyiért el is tudod adni amennyiért vetted, ha nem jön be.
Mindenképpen kalapácsmechanikás billentyűzete legyen. Yamaha P45, Roland FP10, ilyesmik. Ha normális állványa meg pedálja(i) vannak, az nagyon hasznos.
Jófogáson a "digitális zongora" kifejezésre keresve vannak is találatok. Olyan 150-200e Ft-ra készülj.

(#268) DeFranco válasza YAS-dude (#267) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszi szépen a tippeket! Mire kell figyelni a választásnál, milyen paramétereket érdemes még nézni a kalapácsmechanika mellett? Ha megnézünk egy használt példányt, mire érdemes figyelni, mit érdemes ellenőrizni, milyen gyakoribb hibalehetőségek vannak?

(#269) YAS-dude válasza DeFranco (#268) üzenetére


YAS-dude
őstag

Hogy nincs-e rozsda, olajfolyás... Ja nem :) Gondolom érdemes végigpróbálni, hogy mindegyik billentyű működik-e és lehetőleg egyformán, szól-e a fejhallgató kimenet is rendesen, kb ennyi jut eszembe. De ha megnézed hogy tárolják, vagy milyen környezetből veszed, akkor sejtheted, hogy vigyáztak-e rá. Szerintem nem szoktak ezeken kézenállni.
Vannak persze extra funkciók, a zongora mellett egyéb hangszínek, bluetooth, metronóm (ez mondjuk hasznos) ilyen-olyan ritmus kíséret stb de ezekben én nem vesznék el. Egy legalább usb midi kimenet hasznos, mert akkor rá tudjátok kötni számítógépre és ott megintcsak megnyílik egy másik világ a zenélés terén.

(#270) Scale


Scale
őstag

Sziasztok!
Korábbi ajanlaskent olvastam a yamaha p45-öt és a Roland fp-10-et kezdőnek, ma bent voltunk helyi hangszeruzletben és ott inkább Korg-ot forgalmaznak, arra esküsznek és ilyen arkategoriaban a Korg B2-t ajánlotta, kb annyiért megy újonnan mint az első kettő is.

Erről mi a vélemény?

Az üzletben előnyként azt mondta hogy ez pl már angol kalapács mechanikas és nem "régebbi" bécsi mechanikas, illetve hogy Rolandnál pl a markanevert alapból felárat kell fizetni.

Amúgy explicit ez hogy angol vagy bécsi egy digitális zongora nem igazán lehet megtalálni az adatlapjain webshopban.

(#271) nap válasza Scale (#270) üzenetére


nap
addikt

Hallgasd meg, próbáld ki, és az alapján dönts, hogy melyik tetszik jobban, melyik kényelmesebb, melyiknek jobb a hangja.
Én anno egy belépő Korgot vettem a Roland FP-20 helyett, mert nekem jobban tetszett a hangja. Nemrég elgondolkodtam rajta, hogy upgradelem egy B2-re, mert abban van metronóm, ami az enyémből hiányzik.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#272) Scale válasza nap (#271) üzenetére


Scale
őstag

B2-t volt lehetőségünk egyelőre kipróbálni. Van Bp-n valami olyan hely ahol ki lehetne ezeket próbálni?

(#273) YAS-dude válasza Scale (#272) üzenetére


YAS-dude
őstag

Budapest Zongoraszalon? VIII. Ker. Leonardo Da Vinci utca

(#274) Scale válasza YAS-dude (#273) üzenetére


Scale
őstag

Ahogy nézem náluk Yamaha p45 egyáltalán nincs, Roland fp-10 még csak hosszú szállítási idővel van ebből gondolva nincs is de hétfőn felhívom őket hogy egyáltalán érdemes -e odautazni. :R

(#275) nap válasza Scale (#274) üzenetére


nap
addikt

Itt van a Roland bolt, két sarokkal fentebb, meg a Mezzoforte, ahol emlékeim szerint vannak Yamahák.
A Blahánál meg ott a Tajti, ott is vannak billentyűsök

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#276) Scale


Scale
őstag

Korg b2-es usb csatlakozojahoz milyen kábel kell pontosan? Neten vegyeseket találtam, nem vagyok benne biztos melyik a jó, nekem kívülről olyan mintha ez egy olyan usb vég lenne mint a nyomtatókon van, olyan jó lehet hozzá?

Telefonhoz ez jó lehet? [link]

(#277) YAS-dude válasza Scale (#276) üzenetére


YAS-dude
őstag

Igen, hangszereken többnyire ez az usb 'B' az elterjedt, ahogy mondod a nyomtatókon is ez van.
Elvileg az általad linkelt kábel jó arra, hogy telefonra kösd, ugyan nem tudom milyen céllal.

(#278) Scale válasza YAS-dude (#277) üzenetére


Scale
őstag

Feleségem egy simply piano alkalmazással tanul zongorázni és az támogatja az usb midit így nem a zongora hangszórójáról figyeli hogy jó hangot üt le hanem sokkal pontosabban a billentyű leutesek alapján tudja követni és értékelni.

Köszi akkor egy ilyen kábelt beszerzek. :R

(#279) YAS-dude válasza Scale (#278) üzenetére


YAS-dude
őstag

Tökéletes, ugyanezt csináltam a yousician appal :)

(#280) DeFranco válasza YAS-dude (#267) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszi szépen a segítséget, Roland FP10 mellett döntöttünk végül, megrendeltük, reméljük minden rendben lesz a szállítással is és sokáig lesz használatban.

Feleségemnek van köze a zongorához, megnézte ezt is és a Yamahát is, plusz mellé valami noname modell is ki volt állítva, végül az ő ítélete döntött, azt mondta, egyértelműen ennek a legjobb, leginkább "zongorás" a billentési érzete.

(#281) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Van otthon egy yamaha paggero amin a gyerek rengeteget játszik és komponál (tanul zeneiskolában is harmonikázni). Kicsit kevésnek találja a yamaha hangszíneit, meg nem tud dob alapot tenni alá, ezért szeretne egy szintetizátort. Beepboxon is szokott zenéket komponálni, de ott késik a yamaha.

Az lenne a kérdésem, hogy mit lenne inkább érdemes: megtartani a kb 1 éve használt piaggerot és rákötni számítógépre + aktív hangfalat hozzá? Ehhez milyen szoftver ajánlott? Ami webeset próbáltunk, ott nagyon sok volt a latency, ami offline, az csak zongorát tudott, vagy túl bonyolult volt az egész. Van egy ipad is, ahhoz most várom a kábel adatpert, azon gyárilag rajta a garageband szoftver, elvileg kompatibilis a yamahával, de aztán ki tudja.

Vagy inkább nézni egy használt szintit? Ha az, akkor abból kb mit lenne érdemes?

Előre is köszi.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#282) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

milyen ára van ma egy 2-2 éves Yamaha CLP-635 illetve CLP-685-nek ?
Használtan természetesen, ha makulátlan.

Mennyi a max, amit érdemes adni ezekért a gyöngyszemekért ? :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.