Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Szevam: Mennyire tipik Z-gen viselkedés? Tipizálható-e egyáltalán?
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Meggyi001: A Lidl Silvercrest kenyérsütő jó?.........Jelentem:Jó!
- RetepNyaraB: Kávés szöszölés, az élet, a világmindenség, meg minden
Új hozzászólás Aktív témák
-
Bpisti84
tag
Sziasztok,
Debrecenben hova érdemes vinni digitális zongorát javíttatni?
(Casio px 100-on 3 billentyű nem működik)
Előre is köszi a válaszokat! -
Dißnäëß
nagyúr
Sziasztok,
milyen ára van ma egy 2-2 éves Yamaha CLP-635 illetve CLP-685-nek ?
Használtan természetesen, ha makulátlan.Mennyi a max, amit érdemes adni ezekért a gyöngyszemekért ?
-
stellaz
veterán
Sziasztok!
Van otthon egy yamaha paggero amin a gyerek rengeteget játszik és komponál (tanul zeneiskolában is harmonikázni). Kicsit kevésnek találja a yamaha hangszíneit, meg nem tud dob alapot tenni alá, ezért szeretne egy szintetizátort. Beepboxon is szokott zenéket komponálni, de ott késik a yamaha.
Az lenne a kérdésem, hogy mit lenne inkább érdemes: megtartani a kb 1 éve használt piaggerot és rákötni számítógépre + aktív hangfalat hozzá? Ehhez milyen szoftver ajánlott? Ami webeset próbáltunk, ott nagyon sok volt a latency, ami offline, az csak zongorát tudott, vagy túl bonyolult volt az egész. Van egy ipad is, ahhoz most várom a kábel adatpert, azon gyárilag rajta a garageband szoftver, elvileg kompatibilis a yamahával, de aztán ki tudja.
Vagy inkább nézni egy használt szintit? Ha az, akkor abból kb mit lenne érdemes?
Előre is köszi.
-
DeFranco
nagyúr
válasz
YAS-dude #267 üzenetére
Köszi szépen a segítséget, Roland FP10 mellett döntöttünk végül, megrendeltük, reméljük minden rendben lesz a szállítással is és sokáig lesz használatban.
Feleségemnek van köze a zongorához, megnézte ezt is és a Yamahát is, plusz mellé valami noname modell is ki volt állítva, végül az ő ítélete döntött, azt mondta, egyértelműen ennek a legjobb, leginkább "zongorás" a billentési érzete.
-
Scale
őstag
válasz
YAS-dude #277 üzenetére
Feleségem egy simply piano alkalmazással tanul zongorázni és az támogatja az usb midit így nem a zongora hangszórójáról figyeli hogy jó hangot üt le hanem sokkal pontosabban a billentyű leutesek alapján tudja követni és értékelni.
Köszi akkor egy ilyen kábelt beszerzek.
-
Scale
őstag
Korg b2-es usb csatlakozojahoz milyen kábel kell pontosan? Neten vegyeseket találtam, nem vagyok benne biztos melyik a jó, nekem kívülről olyan mintha ez egy olyan usb vég lenne mint a nyomtatókon van, olyan jó lehet hozzá?
Telefonhoz ez jó lehet? [link]
-
nap
addikt
Hallgasd meg, próbáld ki, és az alapján dönts, hogy melyik tetszik jobban, melyik kényelmesebb, melyiknek jobb a hangja.
Én anno egy belépő Korgot vettem a Roland FP-20 helyett, mert nekem jobban tetszett a hangja. Nemrég elgondolkodtam rajta, hogy upgradelem egy B2-re, mert abban van metronóm, ami az enyémből hiányzik. -
Scale
őstag
Sziasztok!
Korábbi ajanlaskent olvastam a yamaha p45-öt és a Roland fp-10-et kezdőnek, ma bent voltunk helyi hangszeruzletben és ott inkább Korg-ot forgalmaznak, arra esküsznek és ilyen arkategoriaban a Korg B2-t ajánlotta, kb annyiért megy újonnan mint az első kettő is.Erről mi a vélemény?
Az üzletben előnyként azt mondta hogy ez pl már angol kalapács mechanikas és nem "régebbi" bécsi mechanikas, illetve hogy Rolandnál pl a markanevert alapból felárat kell fizetni.
Amúgy explicit ez hogy angol vagy bécsi egy digitális zongora nem igazán lehet megtalálni az adatlapjain webshopban.
-
YAS-dude
őstag
válasz
DeFranco #268 üzenetére
Hogy nincs-e rozsda, olajfolyás... Ja nem
Gondolom érdemes végigpróbálni, hogy mindegyik billentyű működik-e és lehetőleg egyformán, szól-e a fejhallgató kimenet is rendesen, kb ennyi jut eszembe. De ha megnézed hogy tárolják, vagy milyen környezetből veszed, akkor sejtheted, hogy vigyáztak-e rá. Szerintem nem szoktak ezeken kézenállni.
Vannak persze extra funkciók, a zongora mellett egyéb hangszínek, bluetooth, metronóm (ez mondjuk hasznos) ilyen-olyan ritmus kíséret stb de ezekben én nem vesznék el. Egy legalább usb midi kimenet hasznos, mert akkor rá tudjátok kötni számítógépre és ott megintcsak megnyílik egy másik világ a zenélés terén. -
-
YAS-dude
őstag
válasz
DeFranco #266 üzenetére
Valamilyen használt yamaha vagy roland zongorát néznék, azt kb annyiért el is tudod adni amennyiért vetted, ha nem jön be.
Mindenképpen kalapácsmechanikás billentyűzete legyen. Yamaha P45, Roland FP10, ilyesmik. Ha normális állványa meg pedálja(i) vannak, az nagyon hasznos.
Jófogáson a "digitális zongora" kifejezésre keresve vannak is találatok. Olyan 150-200e Ft-ra készülj. -
DeFranco
nagyúr
Sziasztok,
Úgy néz ki, hogy zenetanulás miatt lehetséges, hogy kellene vennünk egy zongorát a fiamnak, helyhiány és hangerő miatt digitális zongorában gondolkodunk.
Szeretnénk első körben a lehető legkisebb befektetéssel megúszni a dolgot, de szeretnénk használható eszközt venni, azt szeretnénk belőni, hogy mik azok a típusok, amik használtan elérhetőek, tudnak annyit, ami kezdésnek megfelel, de árban kedvezőek.
Ehhez szeretnék kérni egyrészt ajánlásokat, másrészt, ha van ennek a témának máshol aktívabban forgó topikja, fóruma, felülete, akkor ezekre is kérnék szépen ajánlást.
-
YAS-dude
őstag
válasz
Dare2Live #264 üzenetére
Kalapácsmechanikásból a sima midi keyboard is drága. Nem bonyolítanám vele a gyerek életét, kell hozzá számítógép, valami piano vst, ezeket elindítgatni, közben a gépen jönnek az értesítések meg mindenféle figyelemelterelő aktivitás kínálja magát.
Egy használt Roland, Yamaha, Kawai sok év elteltével is megbízhatóan teszi a dolgát, de ki lehet fogni fiatalabbat is, mert sokan belevágnak a tanulásba aztán megunják és csak útban van a hangszer. Kb mint a fitnesszgépek...
Én egy használt roland fp30-at vettem két éve és simán megbízom benne hogy még jópár évig kiszolgál. Mondjuk durván felmentek az árak ahogy nézem...
Sok sikert, a gyereknek is! -
Dare2Live
félisten
Elég kihalt a topik de hátha.
7 éves kisfiam 1éve rágja a fülem, hogy gitár, zongora. Először vettem neki gyerekgitárt, meg kb játék kategória szintetizátort de sajnos/szerencsére realizálta, hogy ez így kevés és tovább rágja a fülem. Sikerült bekerülni zongorára 2 hete jár szolfés és zongorára (zonogra heti 2*30perc)
Elég egyértelmű, hogy ha a lelkesedés marad ismét sajnos/szerencsére kell vennünk egy zomgorát.
Nagy méretű/"hagyományos" szóba se jöhet, csak "kalapácsmechanikás" digitális zongora féle.
Eléggé meg vagyok lőve hogy milyet. Anyagilag ugye gyerekkel annyira nem vagyok eleresztve meg ki tudja, hogy 1éves távban is kitart e a leklesedése. Néztem használtat de 30éves darabokért elkérnek 150.000Ftt és hát a kondenzátor meg a forrasztás az az én kis világomban nem örök....Valakinek van javaslata, ajánlása? MIDI eszközök olcsobbak érdemes lehet olyat nézni, van ott is "kalapácsmechanikás"?
-
#86883328
törölt tag
Üdvözlet!
Elsősorban olyan embert kérdeznék akinek akusztikus zongorája van, tehát nem pianino. Az a kérdésem, hogy a Cisz és Disz billentyű közöti távolság ugyanakkora e mint a Fisz és Gisz billentyű közötti. Mert én azt tapasztalom, hogy míg a C# és D# közé simán beférnek az ujjaim az F# és G# között már szorul. Érdekelne egyebként komolyabb digitális zongiknál.
-
dkaro
őstag
Sziasztok!
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy van-e értelme annak, illetve létezik-e olyan zongoratanár, aki úgy tanítana, hogy én csak hobbi szinten szeretnék vele foglalkoz/kipróbálni.
35 vagyok, soha semmilyen hangszeren nem játszottam, semmilyen zenei előképzettségem nincs, de gondoltam rá mostanában többször is, hogy meg szeretnék tanulni néhány számomra kedves dalt, tényleg csak a magam szórakoztatására. Mielőtt beruhaznék 2-300 ft-ot egy digitális zongorára rááldoznék pár órát és pár 10e ft-ot, hogy kipróbáljam.
Értelemszerűen az elején hajlandó vagyok foglalkozni az alapokkal, de inkább az általam választott dalok tanulására szánnám az időt és a pénzt, tehát nem feltétlenül akarok érteni is hozzá.
Nem tudom mennyire érthető amit írtam, illetve, hogy van-e olyan, aki így is foglalkozna "tanítvánnyal". -
YAS-dude
őstag
-
fausto
addikt
Sziasztok,
Azon gondolkozom, hogy elkezdek tanulni zongorázni. Mivel itthon nem igazán van hely, illetve nem akarok sokat költeni addig, amíg el nem érek egy szintet, egy szintetizátort vennék. Szerintetek milyen lenne érdemes venni tanulási célra? Klasszikus és könnyűzenét játszanék és olyasmit keresek, ami méretben hasonlít egy igazi zongora billentyűire és billenés érzékeny. 30-35 ezer forintból mit javasoltok? Használt is lehet.
Köszi előre is! -
bela85
aktív tag
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem két dologban is.
Az egyik a zenetanulással kapcsolatban.
Jobb kézzel hallás alapján szinte bármit el tudok játszani, csak a bal kézzel nem tudom milyen akkordot kéne lefogni hozzá. Tud valaki ajánlani vmi módszert, amivel ez könnyen elsajátítható? (vagy milyen oktatót keressek, aki ebben tud segíteni? úgymond akkor leszedésben)
Gondolom nem úgy megy, hogy minden egyes hanghoz végigpróbálja az ember a több száz akkord mindegyikét és amelyik a legjobban hangzik azt játsza.a másik dolog... hogy van egy Roland BK-5 szintetizátorom és egy Ipad Air (1st) és a Lyrics Viewer nevű programot szerettem volna rátenni, hogy a szintin megjelenő szöveget lássam az Ipad-en..de a program már nem érhető el az AppStore-ból.. tud esetleg vki valami alternatívát rá? (Sajnos a BK Partner nevű app csak a beállításokat tudja, lyrics-et nem)
Köszönöm előre is a segítséget!
Szép napot!
-
LemonHorse
tag
Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget egy problémával kapcsolatban. Februárban vettünk egy KAWAI KDP110-es digitális zongorát a páromnak. Az elejétől kezdve egy fura, konstans sercegő hangot hallunk a hangszórókból (ha fejhallgatót bedugunk ott egyáltalán nem hallalni, ezért mintha a hangszóróknál lenne valami baj). Már akkor beszéltünk erről a zongoraszalonnal ahonnan vettük, csak sajnos közbe jött az újabb hullám és a lezárások, azóta pedig nem válaszolnak. Kicsit idegesítő a helyzet, főleg hogy nem tud rajta rendesen játszani emiatt a párom (másfél méterről is simán hallható a sercegés). Ez esetleg mitől lehet? A tápot kizártuk, mert azt még sikerült a zongoraszalonnal megnézettetni. Sok elektronikus kütyü van a közelében? Rossz helyen van a szobában?
-
-
Viszlát
addikt
Az NP-32 egy fokkal jobb, viszont szerintem túl sokat kérnek érte, azzal szemben biztos választanék egy kalapácsmechanikás használtat.
Roland vs Yamaha kérdésben azt tudom neked is javasolni, hogy próbáld ki őket, melyiknek a hangzása jön be jobban, nagy különbségek nincsenek a két gyártó között, főleg belépő szinten.
#255 Espla: miből gondolod? Yamaha oldalán csak a nagytesónál tüntetik fel ezt.
-
KrAt
veterán
Köszi a választ
Akkor az NP12-t elengedem, az NP32 is ugyanúgy felejtős?
Vagy nézzük másképp: mi az, amire figyeljek, és nem nyúlhatok mellé? Teljes billentyű, kalapács-mechanika? Márka? Roland és Yamaha között nézelődtem.A szék kérdést el tudom engedni, majd lesz valami jó megoldás, akár nem összecsukható.
-
Viszlát
addikt
Szia Atesz!
Az NP-12 több szempontból is nagyon kompromisszumos, kis műanyag vacak, 61 billentyűvel és hát nem is digitális zongora, se billentés-érzékenység, se súlyozás, se semmi, szóval én nem javasolnám.
Kicsit nézelődtem és találtam egy ilyet, ami szerintem (majdnem) tökéletes választás lenne számodra. Azért csak majdnem, mert olyan széket ami összecsukható és közben masszív is legyen, zongoraszékek között nem fogsz találni sajnos. De egyébként 130-ért kapsz egy teljes (88) normál billentyűs zongorát amin már van USB is, állvánnyal és székkel, kezdésnek szerintem teljesen jó.
-
KrAt
veterán
Sziasztok, szia Viszlát!
Eljött az ideje a (már 2012-ben kérdezett, de még be nem teljesült) zongoratanulás és digitális zongora vásárlás elkezdésének
Amiket szeretnék:
- USB host csatlakozási lehetőség, a könnyebb tanulás végett,
- széles billentyűk (nincs kis ujjam),
- kis helyen elférjen, tehát összecsukható állvány és szék,
- strapabíró szék, nagy ember vagyok
- árban nem szeretnék elsőre túl messze menni, olyan 100k lenne a határ, ha van értelme, akkor picit feljebb is.Amit néztem, Yamaha Piaggero NP-12, ez árban is jó lenne, van rajta USB, de mint laikus, itt meg is álltam..
Régebbi modelleket is néztem, használttól sem zárkózom el, de ott ahogy elnéztem, egy szinttel magasabban kell nézelődnöm az USB miatt.Ötlet, tanács?
Előre is köszi,
Attila -
Meggyi007
újonc
Nagyon szépen köszönöm a választ!
Egy kicsit jobban utánanéztem a dolgoknak és átgondoltam az igényeimet (még a válaszodat megelőzően), így valószínűleg egy Roland FP-30 lesz a végső választás (fa állvány + 3-as pedál szettben).
Ezen követelményeknek fog megfelelni:
- Teljes billentyűzet (88db)
- Teljes méretű billentyűk
- Érzékeny/súlyozott billentyűzet
- Ivory billentyűzet érzet
- Állvány és 3-as pedál csatlakoztathatósága
- Metronóm
- Fejhallgató és USB kimenet, Bluetooth
Azért nem az FP-10-re esett a választás, mert ugyan nekem bőven elég lenne, de pár dolgot nem tud belépő modellként. Pld. 3-as pedál nem csatlakoztatható és a szoftveren belül (Piano Partner 2) nem minden dolog támogatott.
Üdv Meggyi! -
Viszlát
addikt
válasz
Project: A #247 üzenetére
Upsz, nem vettem észre, hogy válaszoltál, elnézést.
Szóval tömören a lényeg, az FP-10 bőven megfelel, sőt. Sokáig ki fogja szolgálni őt.
-
Viszlát
addikt
válasz
Project: A #243 üzenetére
Ezeknél a zongoráknál a pedálok elhanyagolhatóak?
Nem, a sustain avagy zengető pedál az minimum kell. A másik két pedálnak is van szerepe (tompító/eltoló, prolongációs), de tény, hogy leginkább klasszikus zenében használják.
Egy tartós digitális zongorát szeretnék a feleségemnek...
Ezek a hangszerek évtizedekig kiszolgálják az embert ha vigyáznak rá és megfelelő helyen üzemel (leginkább a dohos, folyamatosan nagyon párás helyeket nem szereti az elektronika, érdemes letakarni a porosodás miatt ha nincs lecsukható teteje, stb.).
Ezen felül konkrétabb javaslatot akkor tudnék adni, ha írnál arról, hogy mire használná a feleséged a hangszert? Hobbi, tanulás, klasszikus tréning, digitális zenealkotás, stb?
-
Project: A
tag
Ezeknél a zongoráknál a pedálok elhanyagolhatóak?
Mikor van szerepük a pedáloknak?
Egy tartós digitális zongorát szeretnék a feleségemnek.., tehát akár feljebb is mennék mint 150 ezer csak legyen jó... magyar tesztek, vélemények nem igazán vannak... árukeresőn mindent dicsérnek és a legnagyobb probléma hogy porosodik a billentyű.... -
Viszlát
addikt
válasz
Zooley79 #239 üzenetére
Szia, jelentős különbség nem nagyon van közöttük, bár papíron a Casio jobbnak tűnik, de ezt igazán élőben lehet eldönteni, főleg a hangzás és billentés tekintetében.
Személy szerint én mindig a klasszikus zongora kalapácsmechanikájának érzését kerestem a digitálisakban is, ebben a Roland nagyon jó, illetve hangzás tekintetében is ők állnak számomra legközelebb a hagyományoshoz. De ahogy az előtted kérdezőknek is írtam, mindenképpen ki kell próbálni vásárlás előtt őket.
-
Viszlát
addikt
válasz
Project: A #236 üzenetére
Neked is azt tudom mondani, hogy bármelyik zongora megfelel ennek ha van rajta USB to Host csatlakozó. Sajnos alkalmazást nem tudok javasolni.
Ebben az ársávban a két említett zongoránál jobbat nem nagyon fogsz találni, én a Rolandot venném billentés és hangzás miatt is.
-
Viszlát
addikt
válasz
Meggyi007 #235 üzenetére
Szia! Elnézést, hogy csak most, talán még időben érkezik a válaszom.
A BT kapcsolatot én nem erőltetném, nem alkalmas a technológia szvsz erre a célra, még ha esetleg minimálisan kényelmesebb is lehet mint az USB kapcsolat. De mivel ma már könnyedén csatlakoztatható bármilyen USB to Host (más néven USB B, ami a nyomtatókon is van) aljzattal rendelkező digitális zongora bármilyen eszközhöz (tablet, telefon, számítógép), felesleges kompromisszumnak tűnik a Bluetooth.
A listádból a P-125 és a YDP-103 biztosan megfelel a követelményeidnek, Casio-t nem igazán merem ajánlani, számomra mindig is egy kicsit gagyi hatásúak voltak és borzasztó a billentésük, de mivel a rossz tapasztalatok miatt kerülöm is őket, túlságosan átfogó képem sosem alakult ki a kínálatukról.
Neked is azt tudom javasolni, hogy válassz ki 3-4-et amelyik árban és funkciókban a legszimpatikusabb és menj el őket kipróbálni, hogy neked melyik fekszik a legjobban. Ha az alapvető igényeket teljesíti (USB, hangfal és fejhallgató, stb), akkor a többi az már szubjektív megítélésen múlik többnyire.
-
Zooley79
csendes tag
Sziasztok!
Digitális zongorát szeretnék vásárolni hosszú távra. Kisfiam (11 éves) most kezdte a zongorázást a zeneiskolában. Kottaolvasás megy, mert már 5 éve gitározik.
A hangminőség fontos, illetve hogy minél jobban szimulálja az eredeti akusztikus zongorák billentyűjét, hangját.
Az alábbiak közül melyik típust ajánlanátok, magyarázattal alátámasztva.Casio PX 870
Roland RP 102Köszi!
-
Honkydoo
őstag
válasz
Project: A #236 üzenetére
Szia!
Nem vagyok nagy szakértő a témában, de ha olyan digitális zongorát veszel, amin van MIDI kimenet és az iPad-hoz pedig veszel egy midi konvertert, amin van MIDI bemenet, már meg is vagy.
Azt kell megtudni, hogy ezek az alkalmazások támogatják e a MIDI bemenetet. -
Project: A
tag
Sziasztok!
Szeretnék páromnak egy digitális zongorát vásárolni.
Fontos lenne, hogy a zongora kompatibilis legyen android vagy ipad alkalmazásokkal (főképpen android), amelyek segítenének elsajátítani a szükséges tudást a zongorázáshoz.
Esetleg bevált alkalmazásokat tudtok ajánlani? (nyilván google a barátom, aki már adott pár tippet)Amit néztem az a Roland FP-10 és a Yamaha P-45 típusok.
Ti melyiket ajánlanátok a kettő közül illetve a piacon lévő hasonló árkategóriájú digitális zongorák közül és miért?Előre is köszönöm.
-
Meggyi007
újonc
Sziasztok!
Csatlakoznék nemrég előttem szóló Jumbozorz-hoz és szintén tanácsot szeretnék kérni!
Teljesen kezdőként, autodidakta módon való tanuláshoz szeretnék digitális zongorát venni. Keret max. 300k.
Yamaha és Casio márkák közül szeretnék választani.
Lehetőleg az újabb technológia lenne a favorit. Táblagép kapcsolódás szoftver miatt, esetleg Bluetooth-os kapcsolat, hangfal- és fejhallgató kimenet...
Amikkel "szemeztem":
PRIVIA Casio PX-870
PRIVIA Casio PX-S3000
P-series Yamaha P-121
P-series Yamaha P-125
ARIUS Yamaha YDP-103
ARIUS Yamaha YDP-144
ARIUS Yamaha YDP-S34
Magyar nyelvű videót ebben a témában nem nagyon találtam...
Válaszotokat előre is köszönöm! -
Espla
aktív tag
-
Espla
aktív tag
talán egy Yamaha Piaggero NP-12 használtan
-
Reflax
tag
Üdv! Régen zongoráztam, mindig is visszaakartam térni hozzá.
Úgy döntötem a közeljövőben szeretnék egyet. Egy rendes zongorát majd jó pár év múlva a házamba.
De addig is egy praktikus, könnyen hordozható zongorát keresnék.
Lehet összehajtható, úszógumi szerű, vagy miniatúr zongora, csak lehessen cipelni kézben, vagy társkában és ne legyen 10-20 kg.
Szóval a cél a hordozhatóság, a kényelem.
Tudnátok ajánlani megfelelő minőségű terméket amin újra átélhetem a zongorázás örömét?
Rivers Flows in You és egyéb hasonló gyöynörűségeket szeretnék magamnak eljátszani.
Az árral nem vagyok tisztában, de egyelőre a 30-50 ezer ami soknak számít nálam.
Köszönöm! -
Viszlát
addikt
válasz
Jumbozorz #227 üzenetére
Esetleg ha nem ragaszkodsz az új hangszerhez, akkor beleférhetsz a keretedbe. Pl itt van ez, kezdő hangszernek tökéletes: Roland EP 7 II.
-
Jumbozorz
senior tag
Köszönöm az utanajárást mindenkinek. Akkor még elgondolkozok a ráfordított összegen
-
Viszlát
addikt
De igen, olyasmi, viszont a kompakt kialakítás miatt (mivel elsősorban színpadi zongorának szánták), számomra gyengébb élményt nyújtott mint néhány súlyozott billentyűs hangszer. Illetve a kolléga fixlábas/pedálos hangszert szeretne, azokkal együtt ez is közel 200e forint.
-
Espla
aktív tag
pl. Roland FP-10 nem kalapácsmechanikás? és 150 körül van
-
Jumbozorz
senior tag
Sziasztok. Teljesen kezdőként, autodidakta módon valo tanuláshoz szeretnék digitális zongorát venni. Mit ajánlatok? Igazából semmi igenyem nincsen egyelőre. Nézegettem őket neten, de csak annyit tudtam eldönteni, hogy lábakkal, pedállal rendelkező típusnak jobban tetszenek. Köszönöm előre is
-
Lavar
aktív tag
Köszi a tippet erről az Arturia-ról, ez elkerülte a figyelmem.
Tetszik, hogy masszív darab és nálam a hordozhatóság nem olyan fontos szempont.
Az Akai-t már én is elvetettem, viszont most ezzel így ugyanott vagyok.
Nem vagyok nagyon otthon a témában egyébként, csak itthoni, hobbi szintű zenélésre gondoltam beszerezni egyet (helyhiány miatt nézem ezeket a miniket), eddig csak gitároztam és vettem egy Zoom g1on-t nemrég, aminek a looper funkciójával elhülyültem és megtetszett, gondoltam akkor elkezdek magamnak itthon valami zenét kreálni.Úgyhogy a szoftverekbe is bele kell tanulnom majd.
Nagyon egyikkel sem lövünk mellé az biztos, persze ha vesz valamit az ember, akkor már úgy veszi, hogy ne sóvárogjon a másik termék után. Kell keresni egy boltot, ahol meg lehet nézni mindkettőt, úgy már biztos egyszerűbb lesz.
Viszont sajnos most úgy alakult, hogy parkolópályára kell tennem a beszerzést, de ha aktuális lesz újra, majd beírok. Ha addig sikerült eldöntened és megvetted, érdekelne a véleményed. -
kemotox
addikt
Szia!
Pontosan ezért jöttem ide én isPont ez a videó miatt szűrtem ki én is az AKAI-t. A joystick eleve nem volt szimpi. A novationnak a dupla pad-je nagyon fasza, meg jár hozzá egy 80 eurós Ableton Live Lite progi. Ja és van MIDI kimenete, ami a későbbiekben jól jöhet. Mindenképp a Novation nyer.
Viszont van még egy harmadik jelölt is ebben az árban, kategóriában. Az Arturia Minilab MK2. Egy hónapja kapott FW frissítést amiben javítottak pár dolgon. Habár ennek "csak" 8 pad-je van (amit persze leht shiftelni, csak akkor is faszább, ha egyszerre áll rendelkezésre a 16), de két dologban veri a Novationt: jobbak a billentyűi, aszongyák ezek közül a mini keyboardok közül ez áll a legközelebb egy igazi zongorához; illetve ehhez is jár Ableton, plusz az Arturia saját libraryje ami tele van nagyon jó hangokkal. Az, hogy nem sima potijai vannak hanem végtelenségig tekerhető encoderei, az is egy nagy előny. (ezzel volt probléma régen, gagyi felbontású volt és "lassan" tekerte a cuccokat, de az új FW-ben javították. BTW erről az updateről ugyanez a csávó csinált videót, lesd meg)
Én most már úgy vagyok, hogy a Novation egyedül a dupla pad miatt jobb. Konkrétan el kell dönteni, hogy pad-ek, vagy a billentyűk a fontosabbakNa szóval sokat nem tudok segíteni, esetleg annyit, hogy ketten tudunk tovább agyalni, hisz full egy cipőben evezünk. Én kezdek jobban az Arturia felé hajlani, de ki tudja mit hoz a holnap. Reggel már majdnem megrendeltem az AKAI-t, délutánra már kitöröltem a könyvjelzők közül, és biztos voltam a Novationba, most meg...
-
Lavar
aktív tag
Sziasztok,
van valakinek itt Akai MPK Mini Mk3 vagy Novation Launchkey Mini Mk3?
Nagyjából egy árban vannak, kettő között gondolkodom.
[link] Ez alapján a novation felé mennék inkább.Megfelelőbb topicot nem találtam.
-
Viszlát
addikt
Szerintem az kavar meg, hogy amit magyarul H-nak hívunk azt az angoloknál B-nek, a magyar B pedig náluk B♭ avagy B-flat. Erre érdemes odafigyelni ha angol (oktató)videókat nézel. A linkelt darab hangneme ugye G dúr, tehát a hangskálája így néz ki magyarul: G A H C D E F# G, angolul pedig G A B C D E F# G.
-
Lokids
addikt
Sziasztok!
2 hete vettem egy Casio-S100-ast, hogy elkezdjek tanulgatni (tanár nélkül).
Lenne egy kérdésem.
Bal kézzel a G B D-ről hogy lehet normálisan átfogni B D F#-ra?
Nagyon furcsának tűnik, egyáltalán nem esik kézre. -
windows sounds
[link] -
keystation 49e van. a pitch bend elmászik rajta azokon a programokon ami azt támogatja és megbízhatatlan, össze vissza váltja a hangszineket.
Ahol azt kikapcsoltam pl fl studioban, ott nem zavar, mert konstans hangja van.
Van erre megoldás? Létezik hogy a por beleszállt valahol és meghülyítette? -
Viszlát
addikt
Szerintem nem különösebben gyors, értsd ezt úgy, hogy a feljátszott loop-ok egyike sem egy technikai bravúr, ezzel nem kisebbíteni akarom az érdemeit, mert azért ezt fejben össze kellett rakni. De az egyes trillák és futamok sebessége nem kiugró, klasszikus zenében ennél sokkal durvább dolgokat is meg kell tudni oldani bizonyos daraboknál.
-
unravel
őstag
Heló!
Szerintetek ő tényleg ennyire gyors vagy felgyorsította a videót?
Szerintetek természetes a mozgása?
[Youtube] -
Viszlát
addikt
válasz
-=Vacsek=- #200 üzenetére
Szia, hát ha ez valós hirdetés, akkor nem sokat.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- LEGO klub
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Egyre kevésbé érdekli az okostelefon Európát
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Vezetékes FEJhallgatók
- A pornóóriások ellen indít vizsgálatot az EU
- Mazda topik
- Samsung Galaxy Z Fold5 - toldozás-foldozás
- Parkside szerszám kibeszélő
- További aktív témák...
- ÚJ !! MacBook Pro 14.2" INCH (M4 PRO - 2024) 14C / 20C / 24 GB / 1 TB / 100% AKKU - Magyar
- Crucial Ballistix Sport LT 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz
- Kingston NV3 1TB (SNV3S/1000G)
- Lenovo Thinkpad P15v Workstation Laptop -50% i7-10750H 6Magos 16/512 Intel UHD Graphics FHD IPS
- PS5 Slim Digital Edition 17hó Garancia
- BESZÁMÍTÁS! ASRock AB350 R5 1600X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3050 6GB Rampage SHIVA Corsair 450W
- ÚJ- Hp Elitebook 840 G8 i5 11. gen 14" Magyar laptop / notebook- Win11
- AKCIÓ! ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WiFi alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! HP Elitebook 850 G7 - i5-10GEN I 8GB I 256GB SSD I 15,6" FULLHD I Cam I W11 I Gari!
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A50/Samsung Galaxy A51/Samsung Galaxy A52/Samsung Galaxy A53
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest