Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) gyeniko válasza Beni2360 (#7050) üzenetére


gyeniko
őstag

Ha rányomom, akkor sem jelenik meg semmi. Amikor megnyitottam a böngészőt, be tudtam jelentkezni a Google fiókomba. Ez eddig rendben van, látom a gmail fiókomat, stb. Mindjárt felteszem a Google Play-t, kíváncsi vagyok, hogy fog-e működni.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#7052) gyeniko


gyeniko
őstag

Újabb meglepetés, amikor bekapcsoltam.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#7053) gyeniko válasza gyeniko (#7051) üzenetére


gyeniko
őstag

Jelentem, a Google Play működik! Ezt követően tudtam frissíteni a Chrome-ot is, gonsolom, hogy a Google Play kellett hozzá. Már csak egy dolgot kell megoldanom (a "zöld halál"-on kívül): nem tudok kezdőlapot beállítani a böngészőben. Legördül egy kis ismertető oldal, de a leírt lépéseket a menüben nem lehet végigcsinálni, mert az egyik menüpont hiányzik.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#7054) Beni2360 válasza gyeniko (#7053) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Alap beállítás 1080p/60 újraindít és nem kellene a zöld izének lennie. Nálam 1x fordult elő de volt aki szintén panaszkodott rá. Keressél rá a topikban.
Böngészőt nem használom de most megnyitottam és hasonló mint a laptopomon, de olyan nem lesz mivel ez egy android rendszer. Habár navigálni nem tudok a távval egér vagy tapicsos mini billentyű kell hozzá.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7055) blakey válasza gyeniko (#7053) üzenetére


blakey
titán

Most minden viccet félre téve, ezek az Android boxok "Nem Dune-snek való eszközök". Tudom, mert én is Dune-ket használtam és egyik Androidos lejátszó sem hozta azt a médialejátszó érzést, egyedül a LibreELEC, CoreELEC illetve iOS/tvOS fronton az Infuse az ami hozza azt a feelinget. Úgy működnek ahogy a Dune-k csak többet tudnak. Én em tudok kibékülni az Androidos lejátszókkal, nincsenek maximálisan optimalizálva az adott hardverhez és rendszerhez. Veszel egy 4K-s eszközt és nem megy 4K-ban a Netflix, mert nincs meg a liszensz, bohóckodni kell a többi app-al is, hogy valamennyire működőképes legyen a dolog. Néha annyira okosak ezek az eszközök, hogy a felét sem értik annak amit a felhasználó szeretne. :)
Remélem, hogy valahogy csak összejön, hogy használni is tudd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7056) gyeniko válasza blakey (#7055) üzenetére


gyeniko
őstag

Igen-igen, "billeg" a dolog még mindig, de "versenyben van" a kütyü. Ezt a konkrét Z9S-t a nappaliba vettem, itt egy Dune HD 102 és egy Beeling GT1 van / (volt?), a Beelink csak azért, mert kell néhány androidos alkalmazás (Hirkereso, Eredmenyek, Hikvision 4500; Morecast, Digi Online, TennisTV, Speedtest). Itt 4K-s a TV, gondoltam, hogy leegyszerűsítem a rendszert 1 készülékkel, illetve tudok itt is 4K-s ezt-azt nézni, valamint haladok a korral, előrelépek a média lejátszásban is. Persze, napok óta gyakorlok a Zidoo androidos alkalmazásaival, mostanra végre felmentek rá a fenti appok + Google Play is. A képe elég jó, már amennyire a TV-n meg tudom ítélni. 4K-t még nem néztem rajta. Ja, még - csak a kíváncsiság kedvéért, mert a TV-n gyors és szuper a YT és azon használom - a YT-b appot is ráteszem, kíváncsi vagyok, hogy milyen felbontással működik.
A médialejátszó részt próbáltam már néhány teszt anyaggal, eddig jó, de pl. azt nem értem, hogy a 23.976 fps lejátszásánál az "info" miért 23 fps-t ír ki (minden bizonnyal kadencia helyesen játssza le, mert a TV info-ja ugyanekkor 24 fps-t ír. A Zidoo nem tudja kiírni, hogy 23.976?
Ma reggel (amikor minden baj volt, nem ment fel a Google Play, nem tudtam belépni a Chrome fiókba, nem volt kép, stb.) megírtam az elállási nyilatkozatot emailen, de piszkozatba mentettem, nem küldtem el (még van 9 napom dönteni). Most (ebéd után, jóllakottan) azt gondolom, hogy megmarad, de az igazi kihívás és "tét" nem ez, hanem a mozi szobában lévő Dune 4K Base esetleges cseréje. A Z9S "feladata" az, hogy meggyőzzön: a mozis lejátszót is érdemes lecserélnem egy 2 winchesteres Zidoo-ra. Ráadásul, az öszes itthoni rendszerben ugyanolyan (most Dune) média lejátszó és Beelink GT1 androidos box van, a szándék továbbra is az, hogy egyféle gyártmány (menü, távirányító és logika) működjön a házban, a lányok így is nehezen kezelik, hát még ha 2-3 féle szerekezettel kellene harcolniuk.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#7057) gyeniko


gyeniko
őstag

Felment a YT, ez nagyon gagyi rajta. "Auto" állásban 480p-t mutat a bizonyítottan 1080p-s video lejátszása közben, de lejátszás közben a YT menüjében a 720p-t is be tudom pipálni. A kép szemre ugyanaz marad. A TV persze felskálázza 3840*2160-ra, de így sem mérhető a TV beépített YT-jához, amely natívan tudja ugyanezt.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#7058) Beni2360 válasza gyeniko (#7056) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

pl. azt nem értem, hogy a 23.976 fps lejátszásánál az "info" miért 23 fps-t ír ki - amikor elindul a film kiírja a képernyőre a bal oldali felső sarkába részletes fps-t. Az infónál már csak rövidítve írja.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7059) blakey válasza gyeniko (#7056) üzenetére


blakey
titán

A GT1-ekből lehetne jó dual-boot-os (CE+Droid) eszközt összehozni. :) Megmarad a droid arra amire használod és filmekhez meg ott lenne a CE.
Tedd fel a SmartYoutube app-ot az Aptoide áruházból és lesz 4K-s Youtube-od.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7060) taxi válasza arn77 (#7002) üzenetére


taxi
aktív tag

A tv csak egy Samu KU 6000. A kiszemelt lejátszó egy Venztech V12 Amlogic S912. Remélem nem nyúlok nagyon mellé.

Hakuna matata

(#7061) modflow


modflow
veterán

Valaki tudna segíteni részletesen, hogyan tudnék 2.1.30-ról visszamenni 2.1.28-ra?

Úgy tűnik hiába várok újabb firm-re, úgy néz ki, nem lesz több....😥😭

(#7062) DroiDMester válasza modflow (#7061) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Én már 1X leírtam! és mellékeltem is hozzá egy pofon 1szerű megoldást!

itt találod a leírást róla a második kép utáni szakasz kell neked!

ami így kezdődik => Szóval a történet röviden ennyi, el szöszöltem........

(#7063) Beni2360 válasza modflow (#7061) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

De mi a gondod a 2.1.30-al?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7064) modflow válasza Beni2360 (#7063) üzenetére


modflow
veterán

Amit már a múltkor megbeszéltünk, hogy hibás:
[link]

(#7065) modflow válasza DroiDMester (#7062) üzenetére


modflow
veterán

Köszi, de:
ha gyárilag már a v2.1.1 Firmware van a készüléken és vissza lett rá erőszakolva a v1.4.12 firmware onnantól fogva kb menthetetlen a box házi módszerekkel!

Honnan tudjam meg, hogy nekem mi volt fent gyárilag?
Mert akkor ez a fő kérdés kiindulásnál.

(#7066) DroiDMester válasza modflow (#7065) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

értelmezd amit írtam!!!!!!!!!

ahogy írtam NEM SZABAD ENNYIRE RÉGI(v1.4.12) VERZIÓRA VISSZA MENNI és nem is akarsz csak 1.el régebbire! amit írtál is 2.1.28

attól meg nem lesz tégla!!!!!!! szóval nem értem mi a probléma????????????

[ Szerkesztve ]

(#7067) modflow válasza DroiDMester (#7062) üzenetére


modflow
veterán

Ja hogy csak összekötöm lan-on a boxot pc-vel és lefuttatom a zip-es progidat és utána simán felmegy a 2.1.28?

Ez király lenne.

(#7068) DroiDMester válasza modflow (#7067) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen lan on kell hogy kapcsolódjon a hálózathoz és a progimba a BOX ip címét kell beírni!

csak annyit csinál, hogy a bulid.prop-ban át írja a rajta lévő rom megjelenési dátumát egy jóval korábbira, és ezután simán tudod telepíteni az 1.el régebbi OTA.zip-et, nem fog szólni hogy amit fel akarsz tenni az régebbi mint ami fenn van!

[ Szerkesztve ]

(#7069) modflow válasza DroiDMester (#7068) üzenetére


modflow
veterán

Okés, köszi.

De ha felment a 2.1.28, akkor már szintén csak újabb mehet fel, ugye?

Csak elvben kérdezem, nem akarok visszább menni. :)

[ Szerkesztve ]

(#7070) DroiDMester válasza modflow (#7069) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nem! ha lefuttatod újból a programom akkor megint tudsz (még)régebbire visszamenni!

(#7071) Bugatti63 válasza modflow (#7061) üzenetére


Bugatti63
csendes tag

Nekem X9S van.Letöltöttem Zidoo X9S v-2.1.1 fájlt majd átneveztem install.img-re. Ezután a szokásos reset módon feltettem. Minden visszaáll gyári állapotra. Utána már felteheted az elöbbi 2.1.28 at. Én is így raktam vissza a 2.1.30-ról. A fált a Zidoo fórumról töltöttem le. Ez X9S-hez való ! Már többször használtam és mindig jó volt.

(#7072) modflow válasza DroiDMester (#7070) üzenetére


modflow
veterán

Bocs, ha hülye kérdés, de ha odaviszem az x9s-hez a laptopot és összekötöm egy lan kábellel, hogy tudom lekérni a zidoo ip címét?

(#7073) Beni2360 válasza modflow (#7072) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

A Q...>beállítások>network-nál ott találod az ip címet.
És elvileg a routerben is látod az ip címet mindegyik rákacsolódott terméknél.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7074) modflow válasza Beni2360 (#7073) üzenetére


modflow
veterán

Köszi!

(#7075) bernina


bernina
csendes tag

Sziasztok!

Jövőre tervezek vásárolni OLED tv-t(valószínűleg egy 55-vagy 65"-os LG B9-et). A 4k filmek kandencia helyes lejátszásához szeretnék venni lejátszót. Egy Zidoo Z9s-re gondoltam.
A tapasztalataitokra lennék kíváncsi.
1. A kandencia helyes lejátszáshoz tényleg elengedhetetlen egy külső lejátszó? Ennyire rosszak a tv-k saját lejátszója.
2. Mennyi gondot fog okozni a jövőben a HDR szabvány mizéria. A z9s a visszaolvasottak alapján a hdr10-et támogatja. A DV-t nem és a hdr10+-t pedig esetleg később frissítéssel.
3. A fentiek miatt van-e értelme kivárni a jövőben megjelenő olyan készülékre ami az összes hdr szabványt tudja. Hallani-e arról valamit, hogy lesz a Zidoo-x-nek valami egyszerűbb változata?
4. Jelenleg egy 50"-os fullhd plazmát használok egy régi wdtv live lejátszóval filmezéshez. A z9s-e wdtv live-hoz képest a meglévő plazmán fogok bármi minőségbeli javulás érzékelni fullhd filmek lejátszásánál?

(#7076) szagabor


szagabor
tag

Sziasztok!
Egy Z9S-t próbáltam USB- ről frissíteni a ZIDOO_Z9S_N_v2.2.96_201909211407_ota-package.zip -el fel is ment, csak ujraindítás után nem megy tovább a ZIDOO logonál. Mit tudok csinálni?

(#7077) djnice válasza bernina (#7075) üzenetére


djnice
veterán

Nekem 65B8 van, egész jó a belső lejátszója, egyedül a 24.000 fps nem kadenciahelyes (a 23.976 az). Megy a HDR10 és a DV 1 és 2 layer-es verziója is. Ha borítók is kellenek, akkor van rá Emby és Plex.

(#7078) Landor válasza modflow (#6800) üzenetére


Landor
tag

Ezt próbáltad már?

Happened to me when i set the video about ycbcr4:4:4 (along with audio dropouts).
Don't have this behaviour when set to 4:2:2.
(I have a Pioneer vsx-831)

(#7079) modflow válasza Landor (#7078) üzenetére


modflow
veterán

Nem, ez mi is?
4:2:2 az miért rosszabb, mint a 4:4:4?

[ Szerkesztve ]

(#7080) modflow válasza modflow (#7079) üzenetére


modflow
veterán

Mármint ha áttenném, akkor rosszabb lenne a kép....

(#7081) Landor válasza modflow (#7080) üzenetére


Landor
tag

Próbáld ki, nézd meg mennyire látványos a különbség, illetve hogy tapasztalod-e az audio droppot.

(#7082) modflow válasza Landor (#7081) üzenetére


modflow
veterán

Oké, mielőtt visszamennék 2.1.28-ra kipróbálom.

Ill. megnéztem a filmen milyen színkódolás van. Mert lehet van benne valami, mert talán BT2020-nál nem akad.

De mindez akkor is fura, hogy csak és kizárólag a film első 14 percékben valamikor 1 alkalommal akad csak meg.

[ Szerkesztve ]

(#7083) Landor válasza modflow (#7082) üzenetére


Landor
tag

Ja, nekem folyamatosan :DDD

(#7084) modflow válasza Landor (#7083) üzenetére


modflow
veterán

Akkor neked teljesen más a problémád. :)

(#7085) Landor válasza modflow (#7084) üzenetére


Landor
tag

Legalábbis idegesítőbb, az biztos :D

(#7086) modflow válasza Beni2360 (#7073) üzenetére


modflow
veterán

Na most itt van egy laptop a zidoo mellett.
Összekötöttem LAN-al, erre zidoo azt írja: not connected :W

Bakker most mit kell még tennem a kábel bedugáson kívül, hogy össze legyen kötve?

(#7087) modflow válasza modflow (#7086) üzenetére


modflow
veterán

Win 10 azt írja, nincs érvényes IP cím.
Hogy lehet ezt megoldani?

Most akkor a laptopot kössem össze LAN-on a Zidooval, vagy a Routert a zidooval és a laptop lehet wifi?
Nem mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

(#7088) modflow válasza modflow (#7087) üzenetére


modflow
veterán

Sikerült, már megy fel a 2.1.28. :)

(#7089) Beni2360 válasza modflow (#7087) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Csak hálózaton keresztül tudod elérni a ZIDOO-t. Ruoterre dugod a zidoot és akkor kapja az ip címet vagy wifin kapcsolódsz ott is egy ip címet ad. Lapi mindegy, hogy lan vagy wifi.
Pl így csináld a lapin ha van a zidooban HDD. Mert az android részt nem tudod elérni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7090) DroiDMester válasza Beni2360 (#7089) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

már írta hogy sikerült!

és a programom kizárólag úgy működik ha LAN porton kapcsolódik a Zidoo a routerhez, WiFi.n NEM működik!!!!

(#7091) modflow válasza DroiDMester (#7090) üzenetére


modflow
veterán

Igen, jó lett, sikerült feltenni a 2.1.28-at.

Most már csak idő kell a tesztre, hogy ezen megakad-e majd a hang.

Köszi mindenkinek!

(#7092) hakos1987


hakos1987
őstag

Hali!

Zidoo Z9s HDMI-n belemegy egy Onkyo erősítőbe, onnan TV. Az infó szerint a kimeneti szín YCbCr420 és hiába állítom másra a preferáltat, mindig csak ez van. Mi ennek az oka? Normális ez így?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#7093) modflow


modflow
veterán

A Zidoo-hoz csak egy HDD van kötve.
A képen látható sorok meg szaporodnak....😂

Kitörölhetem mindet?
Vagy mi történik, ha kitörlöm???

Csak mert hálózati meghajtóként ugye meg kell adni a NÉV oszlop alatti megnevezést, így a sokból meg csak tippelni lehet....

[ Szerkesztve ]

(#7094) Beni2360 válasza DroiDMester (#7090) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Olvastam.
Csak azt sem értettem, hogy minek a lapit összekötni a zidooval ha fw-t akar cserélni. Na meg főképen direkt LAN kábellel. :F
Én írtam, hogy hol látja az ip címeket ami wifin és lanon is meg van.
A te programod miképpen működik az már más kérdés.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7095) Beni2360 válasza hakos1987 (#7092) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

A color Space Mode - legyen AUTO és a film szerint fogja kiválasztani amilyen anyagot kap. Te hiába akarod magasabbra állítani nem fogja neked konvertálni.
Pl nálam 720p filmnél. 4K filmnél

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7096) nyakec


nyakec
tag

Beni2360..Volna 1 kérésem,Kicseréltem fullHD TV-met 4K-ra ,mit kell máshogy beálítani a zidoon 4k felbontásra mert az eddigi beálítással homályos,fakó a kép.Másik..Stream Cinemárol néztem online filmeket Full HD felbontásban nem volt gond ,de most vannak 4k filmek 40-50gb és akadozik/netem 150MB/.......szép estét.

(#7097) hakos1987 válasza Beni2360 (#7095) üzenetére


hakos1987
őstag

Bármit állítok, most már mindent auto-ra tettem... Felbontás mindig 4k, YUV 420 mindig és 8 bit mindig... Legyen egy régi FHD mese vagy 4k film.... 10-ből 10x ugyan az a kimenet.. :F

John Wick 3: 10 bit-es, ezt a video infoba is írja, auto beállításon mégis csak 8 bit. :((

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#7098) Beni2360 válasza nyakec (#7096) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Hát az AVR.ről nem írtál de azt is át kell állítani ha nincs auto-n.
Nálam ezek a beállítások vannak. 1 2 3 4 5
Élő adásokat nem nézek inkább kölcsönzöm. De igazából a 150 MB/ nem igen sok főleg ha ugrál a bitráta és még ott a leterheltség ami bizony a végén csak a fele van. nekem 300 MB/ van.
1 Gb-s a hálózat?
Ui: Az android résznél beállítottad a HDMI Rx Funkctions 2.0ra?
Neked is szép estét és ha mégsem jó akkor írj hátha megleljük a hiba okát.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7099) Beni2360 válasza hakos1987 (#7097) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Esetleg egy HDMI kábel csere. Más már nem jut eszembe. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7100) hakos1987 válasza Beni2360 (#7099) üzenetére


hakos1987
őstag

Egy vadi új Inakustik white line 2.0 hdmi kábellel van összekötve, de megpróbálom a sajátjával.

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.