Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) DroiDMester válasza Valkűr (#6450) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

akkor talán az AVR-edet kéne lecserélni ha több lejátszóval is hibásan működik, nem gondolod hogy az a szar?

meg aztán még jön ez mellé egy jó nagy adag user error is amit itt bénázol a zidooval mióta +vetted, érdekes eddig ilyen problémák senkinek nem voltak!

(#6452) Galahed válasza Valkűr (#6448) üzenetére


Galahed
senior tag

Ha a NAS-on tárolod a borítókat is, akkor a Zidoo megkapta az írásjogot a NAS megosztott mappára?

(#6453) Valkűr válasza DroiDMester (#6451) üzenetére


Valkűr
őstag

Kösz, de nem kértem a kioktatásod! Be lett allitva ahogy leirtak, az hogy nem működik ne az én bajom legyen mar! Miert kellene erősitot csereljek? Ha a HTPC-vel működik akkor nem hibás az erősitő! A volt Dunemmel is tökéletesen ment. Most ezzel a Zidooval van csak gondom, meg ahogy irtam régebben a popi vtennel fordult elő néha, de csak elvétve, nem ugy mint most. Erdekes most pc-vel tökéletesen megy, de biztos én vagyok a béna 😁😁😁

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6454) Valkűr válasza Galahed (#6452) üzenetére


Valkűr
őstag

Igen, iras olvasás engedve van.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6455) Valkűr


Valkűr
őstag

Most kaptam egy tippet, h valszeg sima handshake probléma lehet. Tehát nem én vagyok a hülye, és valszeg egyik gép sem rossz, csak épp ez a kezfogas probléma van a két gép közt. Nem tudom hogy ez korrigálható -e valahogy, vagy egyik géppel jelen van a másikkal nincs. Mindenesetre sajnálom a dolgot, mert amugy nem lenne rossz ez a lejátszó. ☹

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6456) Chris Kiki válasza Valkűr (#6455) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Én is nyilván a Zidoo-t cserélném le a helyedben, hiszen másik 2 millió usernél nem jelentkezik ez a probléma, de nálad igen, akkor az a hibás!

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#6457) s7evcsenko válasza Chris Kiki (#6456) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Mondjuk olcsóbb, mint az erősítőt.
Bár ha az egy ezer éves darab, akkor lehet mégis inkább azt kellene...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#6458) Chris Kiki válasza s7evcsenko (#6457) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Egy láncban a hibás láncszemet cserélem le, nem hozzá igazítom a többit. Ez árfüggetlen, ha tényleg használni (élvezni) szeretném.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#6459) Valkűr


Valkűr
őstag

A HDMI kézfogas nem hiba, hisz mint irtam a HTPC-vel tökéletesen fut, es Dune mediaplayerrel is simán ment. Miert kellene ez miatt egy 3-400 ezres erősitőt lecserélni és egy 40 ezres mediaplayert megtartani? Ezt ti se gondolhatjátok komolyan 😁 Mint irtam a zidoot csak kivancsisag miatt vettem, mert annyi jót olvastam róla, a HTPC jobb kép es hangminőséget csinál. Ez csak a teszt kedvéért landolt nálam. Mindemellett ez a kézfogasos dolog csak egy tipp volt, még az is lehet hogy a Zidoo hibás. A napokban masik rendszerben kilesz próbálva, de ha ott jó akkor sem dobok ki egy joval drágább erősítőt csak mert kezfogas bajuk van egymással. Sztem ti sem a 400 hanem a 40 ezres darabot tennétek félre. 😁

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6460) Monngoose


Monngoose
aktív tag

Emlékszem, régebben az Onkyo-knak volt ilyen hangpatoggós-sercegős problémája néhány médialejátszóval...

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#6461) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Ma érkezett meg a Z9S lejátszóm FUTEKO-tól, köszönöm az ajánlást! Ma helyezem üzembe, két kérdésem lenne vele kapcsolatban:

- Első használat előtt van bármilyen ajánlott frissítés / teendő, amit meg kellene csinálnom?
- Jelenleg a TV-m egy ARC-os HDMI kábellel van összekötve az erősítővel. Hogy kössem össze a Zidooval, hogy a hang az erősítőről jöjjön? Illetve van egy elég jó Audioquest HDMI kábelem: Ez maradjon a tv és erősítő között, vagy pedig inkább a Zidoo és a Tv között?

(#6462) Valkűr válasza Monngoose (#6460) üzenetére


Valkűr
őstag

Igen nekem is Onkyo van, nem.hallottál esetleg megoldásrol? Bar ez mar nem a topik témája. Privatban aki tud esetleg infot szivesen fogadnám.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6463) Chris Kiki válasza Valkűr (#6462) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Nekem 2 Onkyóval is hibátlan.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#6464) Dzsur válasza wdarty (#6439) üzenetére


Dzsur
tag

Sajnos még mindig nem került javításra!
De az igázából nem transmission hiba hanem az a gond hogy openwrt alatt nincs internet!

[ Szerkesztve ]

(#6465) TIT válasza Chris Kiki (#6463) üzenetére


TIT
veterán

Nekem is,igaz az 17 éves.
Még nekem is megvan az 1200es Amigám :)

(#6466) Beni2360 válasza Stehe (#6461) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Szia üdv a csapatban!
A hdmi kábelt dugd az avr bemenetelére és azt a bemenetet válaszd amikor használod.
Hogy a Audioquest kábelt hova használod az függ, hogy milyen felbontásu filmeket szeretnél lejátszani. Be és kimenetnek ha 4K hdr-s a film akkor mindkét helyen ennek megfelelő kábel kell. Ha az egyik nem tudja akkor hiába tudja a másik. Elvileg a hozzá adott kábel tudja. Ki kell próbálni.
Elösszőr helyezd üzembe ismerkedjél meg vele aztán ha nem a legfrisebb fw van rajta innen letőltöd penre kiírod bedugod mejd au update.nél betellózod és 2x ok.
Kezdetnek ennyi.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6467) Chris Kiki válasza TIT (#6465) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

De akkor Te nem is HDMI-n keresztül veszed le az audio jelet (Amigán sem :DDD )

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#6468) TIT válasza Chris Kiki (#6467) üzenetére


TIT
veterán

Hát sajna nem,az baj,hogy szinkronnal nézem,az meg ha 10 hd hangú van,elég szégyen,de régen is ez volt,csak akkor a dts hiányzott.
Szegény Amigónak még optikai se kell :)

(#6469) Monngoose válasza Valkűr (#6462) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Megtaláltam a hanghiba okát. Azért nem írom off-ban, mert másnak is lehet hasonló gondja és így talán könnyebben észreveszi.

Jól emlékeztem, úgy 5-6 éve több mede8er tulajnak is hasonló gondja volt. Egy külföldi med fórumon magyarázták el részletesen az okot:
"A problémát a Realtek chip hangkezelése okozza, amely valami miatt ha pause-t nyomsz, léptetsz, hangsávot váltasz lekapcsolja a HDMI kimeneten a hang bitstreamet, majd újraindítja. Értelemszerűen ekkor a HM erősítő elektronikája ki-bekapcsol és újból detektálnia kell a jelfolyamot, annak megfelelően elvégezni az előre programozott rutinokat. Ez bizonyos erősítőknél hangkimaradáshoz, pattogáshoz, sercegéshez vezet."

A legtöbb AV erősítő tartalmaz egy elektronikát ennek kivédésére, de sajnos elég sok régebbi Onkyo ill. HK erősítőből ez kimaradt.
Nagy valószínűséggel a te problémádat is ez okozza és csak azért nem jelentkezik tömegesen, mert ezek az erősítők már jórészt kikoptak a használatból.

És most a lehetséges megoldás (Onkyo tulajdonosoktól):
A hanghiba jellemzően az erősítő Direct beállításánál jelentkezik, Surround módban az eltérő hangkezelés miatt nem, vagy csak kevéssé.
Talán ez rajtad is segít. :)

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#6470) Valkűr válasza Monngoose (#6469) üzenetére


Valkűr
őstag

Köszi sz infot, Isten vagy...De mit takar a direkt beallitas az erositőnel?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6471) pontyos válasza Valkűr (#6470) üzenetére


pontyos
senior tag

Direct Mode ban a kapott hangformátum szerint dolgozik az AVR, nem pedig agy előre programozott dsp szerint, Így is kell használni, főleg ha remux okat nézel,ott ugyanis HD hangok vannak, / én csak angol DTS HD vagy TRUE HD hangokkal nézek filmet / igy direct módban a forrásban rögzített hangot játsza!
Vagyis a bemeneti forrásból származó hang kerül a kienetre.

[ Szerkesztve ]

(#6472) Valkűr


Valkűr
őstag

Mindegy mit állitok, serceg mint az atom :) Mindegy ez már ilyen.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6473) pontyos válasza Valkűr (#6472) üzenetére


pontyos
senior tag

Csak HD hangok esetében? Három Zidoo player em volt, soha hasonló hiba, és más sem írta. Érdekes hiba jelenség... ki be kapcsolás után, vagy már induláskor?

(#6474) TIT válasza Valkűr (#6470) üzenetére


TIT
veterán

Akkor stereoba szól és kikapcsolja a hangszínszabályzó áramköröket,házimozinál úgyis sourroundra kell kapcsolni.

(#6475) Valkűr válasza pontyos (#6473) üzenetére


Valkűr
őstag

Hd es DTS esetében, nem egybol, csak ha valamit csinalok, pld pause, tekeres, léptetés. 😁 De nem.hiba ahogy már irtak, csak adott erositoknel es aditt mediplayerekkel jön elő.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6476) Stehe válasza Beni2360 (#6466) üzenetére


Stehe
aktív tag

Koszonom! Updatelest megcsinaltam, illetve NAS-al osszekotottem, eddig szuperul mukodik, kiveve egy dolgot: DTS hangsav eseten nincs hangja a filmnek. Tobbet is kiprobaltam, de ugy latom nyelvtol fuggetlenul DTS hangsavnak nincs hangja... Ezt hogyan lehet orvosolni?

(#6477) Beni2360 válasza Stehe (#6476) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Hát ez jó kérdés. :F
Setting > Audio > HDMI audio > AUTOra van állítva?
Mást nem nagyon találok. Esetleg az AVR beállításában keresendő a megoldás.
Nem írtad az avr típusát. A Házimozi belépő szinten ha nem boldogúlsz.
Momentán ennyit tudok segíteni.
Ilyen még nem fordúlt nálam elő 2 zidoo box és 3 avr alatt.
Bementél a droi beállítsokba is? Az Other > abaut > adv sett alatt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6478) Valkűr


Valkűr
őstag

Meg az audioban rawra tenni

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6479) modflow


modflow
veterán

Zidoo X9S alatt hallgat valaki Dolvy Atmost?

Egyszerűen nem tudom beállítani...

(#6480) Valkűr válasza modflow (#6479) üzenetére


Valkűr
őstag

A hangot RAW-ra allitottad a Zidooban?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6481) Chris Kiki válasza modflow (#6479) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Nem rendszeresen, de simán működik.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#6482) modflow válasza Valkűr (#6480) üzenetére


modflow
veterán

Igen raw, de az erősítőm szerint a panelen atmos, de a sound field dolby surround csak.

Honnan tudom, hogy most Atmos megy-e?
Mert már nem tudom mik az igazság.

(#6483) Stehe válasza Beni2360 (#6466) üzenetére


Stehe
aktív tag

Koszi, vegul rendeltemeg egy ugyanolyan kabelt! :) Viszont az osszekotest nem telhesen ertem: Zidoo HDMI OUT portot osszekotottem az AVR egyik HDMI IN portjaval (Yamaha RX-V685), viszont igy a TV-n nem tudom kivalasztani forraskent a Zidoot, mi lehet a problema?

(#6484) Chris Kiki válasza modflow (#6482) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Wut??

Ha az erősítőd szerint Atmos, akkor hidd el neki!

de a sound field dolby surround csak.
Ezt még értelmezni sem tudom, lefordítanád!

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#6485) modflow válasza Chris Kiki (#6484) üzenetére


modflow
veterán

Az erősítő panelja azt kiírja, hogy Atmos. De!

Az erősítő menüje, infója sokkal részletesebb...

Na itt szerinted mit hall az ember??? 😂🤣😂

[ Szerkesztve ]

(#6486) Valkűr válasza modflow (#6485) üzenetére


Valkűr
őstag

Ez is atmost ir, nem ertem a problémat

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6487) modflow válasza Valkűr (#6486) üzenetére


modflow
veterán

Akkor mi a sound field sor?

(#6488) Valkűr válasza modflow (#6487) üzenetére


Valkűr
őstag

Az csak a hangter, h sztereo vagy surround a hangzas. Minden tobbcsatornas hangot surroundnak nevezunk. Ott felette a hangfirmatum Atmos

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6489) modflow válasza Valkűr (#6488) üzenetére


modflow
veterán

És nem FDL - FDR-nek kellene lennie?
Mert nem a plafonban van, hanem az első fronton.

(#6490) Chris Kiki válasza modflow (#6485) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Na, így legalább értem mit írtál. A választ már megadták előttem.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#6491) Chris Kiki válasza modflow (#6489) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Bekalibráltad a hangrendszeredet? Vagy legalább kézzel beállítottad, hogy hol helyezkednek el a hangsugárzók? Mert ezt csak úgy magától nem fogja kitalálni!

Szerk.

Persze ettől még az erősítődön a kijelzés nem biztos, hogy változni fog, mert ő csak a rendszerbe kötött hangsugárzók impedanciája alapján írja, hogy érzékel a drót végén valamit.

[ Szerkesztve ]

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#6492) Valkűr válasza modflow (#6489) üzenetére


Valkűr
őstag

Es szerencsetlen erősitő honnan kéne tudja, h te hova pakoltad? A centert ha bekötöd es beteszed a hatso helyere, attol még centert fog irni. Vagy nem értem a kérdésed 😁

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6493) Beni2360 válasza Stehe (#6483) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

A TV-n ki van választva az a HDMI bemenet amibe a kábelt dugtad az avr-ből.
Az avr-n vagyis a távon kell a bemenetet választani ahova a zidoot dugtad és máris megjelenik a zidoo képe.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6494) Beni2360 válasza modflow (#6479) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Igen megy minden. Itt egy kis Audió teszt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6495) modflow válasza Valkűr (#6488) üzenetére


modflow
veterán

De ha ez most nekem valós Atmos, akkor ha pl. 5.1-es DTS megy, akkor a két Atmos hangfalnak nem kellene szólni, nem???
Mert ha szól, akkor az már valami effekt és csak virtuális Atmos valójában. :F

(#6496) Valkűr válasza modflow (#6495) üzenetére


Valkűr
őstag

Hat szolhat az attol, attol fugg hogy van az erositod beállitva.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6497) blakey válasza modflow (#6495) üzenetére


blakey
titán

Mutass egy képet az erősítő infojáról amikor nem Atmos a hang. Gondolom nem Pure Direct-re van állítva az erősítő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6498) tetyo válasza modflow (#6485) üzenetére


tetyo
újonc

Szia! Milyen erősítőd van? Az első sor a bejövő jelet mutatja, ami jelen esetben Atmos/True HD. A Sound Field pedig a kimenő, ami jelen esetben Dolby Surround. A távirányítóján kell lennie egy Surr vagy Field vagy mittudomén milyen nevű gombnak, amivel a hangképet állítod. Ezt nyomogasd addig, amíg a kimenő jel a hangfalakra natív Atmos nem lesz. Jelenleg lekevered az Atmost sima surroundra. A Dolby Surroundot vagy a Dts Neural X-et akkor használjuk, ha natív sztereó vagy 5.1 vagy akár 7.1-et akarunk a felsőkre keverni.

(#6499) tetyo válasza modflow (#6485) üzenetére


tetyo
újonc

A másik, hogy be sincs rendesen állítva az AVR, mert Top Middle Left/Right az Atmos konfigod, holott a frontokon vannak az Atmosok. Add meg neki a konfigurációknál a helyes beállítást, mert ez így nem igazán úgy fog szólni, ahogyan kellene... Remélem tudtam segíteni.

(#6500) tetyo válasza modflow (#6495) üzenetére


tetyo
újonc

De, fog szólni. Pont erre való a Dolby Surround és a Neural X. Akkor nem kell szólnia, ha a kimenő jelet (amit fentebb írtam) átállítod DD 5.1-re vagy DTS-re.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.