Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) modflow válasza Grawens (#7600) üzenetére


modflow
veterán

Ez szerintem más, mert is folyamatos az akadás, míg nálam egyszer akad meg az első 15 perc során.

(#7602) Landor válasza curmpli (#7575) üzenetére


Landor
tag

Borítékolható volt, nekem ugyan ez volt. :U
Hát én lecseréltem a 8 éves erősítőm, mert nincs igazán alternatívája a Zidoonak (kandenciahelyes passzív médialejátszó, ami OpenWrt-t is futtat).. :U

(#7603) modflow válasza Landor (#7602) üzenetére


modflow
veterán

Azért én nem cserélném le az 1 éves Atmos és DTS X képes erősítőmet egy hibás firmware frissítés miatt....

(#7604) modflow


modflow
veterán

Amúgy az lenne az igazi, ha lenne egy Factory reset és utána indítani egy filmet, hogy akad-e.

Mert így nehéz összehasonlítani bármit is, hogy ki tudja ki honnan indítja a filmet, van e ZDMC, milyen verziójú, stb.

(#7605) curmpli válasza modflow (#7599) üzenetére


curmpli
tag

Ezeket találtam, amik segítettek hasonló problémákon:
External player: VLC
Google Apps: remove
Kábelcsere
fix 60hz-re állítani a képfrissítést

(#7606) Landor válasza curmpli (#7605) üzenetére


Landor
tag

External player: VLC

számomra a külső lejátszó nem opció, nem teljes a szolgáltatás átfedés,irányítás, stb.

Google Apps: remove
Kábelcsere

Nálam ezek nem voltak befolyásoló tényezők, mert TV-re kiadta gond nélkül akadozás mentesen ugyan az a szoftverkörnyezet, ugyan azon a kábelen keresztül.

fix 60hz-re állítani a képfrissítést

Kipróbáltam, de nekem ez sem hozta meg a megváltást, ugyan úgy akadozott, talán csak kisebb rendszerességgel (meg nem mellesleg pont a kandenciahelyességet bukja ezzel az ember, amivel ez a lejátszó azért kitűnik a többség közül)

@modflow: volt fact reset is nálam, ugyan ezt csinálta. Egyébként pedig megértem, hogy nem cserélnéd le az erősítőd. Amúgy a vásárlásom előtt novemberben nem igazán láttam panaszokat a lejátszó akadozására. Bezzeg miután megvettem... :DDD

(#7607) Ance válasza Landor (#7606) üzenetére


Ance
őstag

Nem tudom mi ez a sok gond. :F Nálam hiba nélkül megy minden. Igaz és nem telepítettem rá sok dolgot, nem piszkáltam bele semmibe. Nem értem hogy lehet ekkora különbség lejátszó és lejátszó között.

Nálam hálózatról játszik le kizárólag. A házimozi erősítőbe van bekötve.

Eddig egyetlen gondom volt, hogy amikor be volt kapcsolva a Switch frame rate and resolution, akkor állandóan villogott a kép pl. a filmadatbázisban keresés közben. Mióta csak a Switch frame rate only van bekapcsolva, azóta ez is megszűnt. A felkonvertálást nem érdemes ezért a zidoo-ra bízni.

(#7608) Csigaciusz


Csigaciusz
csendes tag

Gondolkodom egy ZIDOO vásárlásban. Az lenne a kérdésem, hogy a gyári lejátszó programban lehet -e a hangot időzíteni.
Köszi.

(#7609) Beni2360 válasza Csigaciusz (#7608) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Lehet.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7610) L.L. válasza Ance (#7607) üzenetére


L.L.
senior tag

Nekem is furcsa, de úgy látom csak 1-2 felhasználónak van gondja a készülékkel. Én már a 3. erősítőre kötve használom a Z9S-t, (onkyo, denon, és most yamaha), de egyszer sem tapasztaltam hasonló hibát, pedig mindenféle formátummal etetem.
U.I.
Nálam pont a switch rate only esetén konvertál a zidoo.

(#7611) curmpli válasza L.L. (#7610) üzenetére


curmpli
tag

“ Nálam pont a switch rate only esetén konvertál a zidoo“

Ezt miből lehet megállapítani?

(#7612) L.L. válasza curmpli (#7611) üzenetére


L.L.
senior tag

Lejátszáskor info gombot megnyomva, az output mode alatt látni a kimeneti felbontást. Régebbi távirányítónál ahol nincs info gomb, ott lejátszás közben menü-advanced-video information. Nálam a Quick setting-Display-HDMI mode auto felbontáson van, és mivel a TV 4K képes, így az 1080p videókat is felskálázza, ha csak a switch frame rate only van bekapcsolva. Ha a resolution is, akkor a filmnek megfelelő felbontást küldi ki, így a TV-re van bízva a skálázás. Itt látható ugyanannál az 1080p filmnél.

[ Szerkesztve ]

(#7613) Landor válasza Ance (#7607) üzenetére


Landor
tag

Tisztán látszik mi a gond; bizonyos erősítővel egyszerűen nem kompatibilis.

(#7614) curmpli válasza L.L. (#7612) üzenetére


curmpli
tag

Köszönöm! :R

(#7615) modflow válasza Landor (#7613) üzenetére


modflow
veterán

Nem feltétlenül!

Just a note: It seems the audio drops mentioned above in FW .30 and .36 apply to files with E-AC3 / Dolby Digital Plus.
Other formats like Dolby Digital or DTS run without those drops that take place about 10-15 minutes in. Waiting for more confirmation of other test persons, two people confirmed to me.

(#7616) Beni2360 válasza L.L. (#7612) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Köszönjük a hsz-t.
Néz meg egy 720p videót is. Gondolom akad sorozatban ilyen.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7617) Ance válasza Landor (#7613) üzenetére


Ance
őstag

Mármint az Onkyo-val?

(#7618) curmpli válasza Landor (#7613) üzenetére


curmpli
tag

Elkezdtem tesztelni az összes gyanús elemet/beállítást. A baj az, hogy iszonyat lassú, mert van, hogy 10-15 percig minden ok, aztán jön egy kihagyás. Kiválasztottam egy 20 perces intervallumot, amelyikben mindig akadt valahol. Pechemre ez egy igen gyenge filmecske, teljesen jelentéktelen része. Lassan kitépem a hajam! A világon nem látta még senki ennyiszer, mint én. Ha egyszer megtalálom a megoldást nagyon büszke leszek arra mit tettem érte.

(#7619) modflow válasza curmpli (#7618) üzenetére


modflow
veterán

Én is tesztelek.

Tegnap legyalultam, mindenféle reset megvolt.
Nem teszek fel semmit, csak elindítom majd a fájlkezelőből a filmet.

Kíváncsi vagyok mi lesz...

(#7620) Beni2360 válasza modflow (#7619) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Én ugye sorozatokat amlogic boxon szoktam nézni de tegnap átmentem a zidoo-ra 2 rész néztünk meg és semmi akadás nem volt.
NAS-ZIDOO-DENON-LG C8 OLED az útvonal. És a H.T. 2.0-ból indítva.
Nálam inkább folyamatos menetben 2 órás filmeknél fordult elő torpanás. 1-2 mp.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7621) Landor válasza modflow (#7615) üzenetére


Landor
tag

Erősítőn át (Pioneer): hang akadozik (ahogy írtad valóban nem mindme hangsáv típusnál. Optikával is próbáltam egyébként, ugyan ez)

Erősítőből HDMI kihúz, TVbe(Samsung) bedug: hang nem akadozik.

Új erősítőbe ugyan ez a kábel, ugyan ez a fw, ugyan ez a film: nem akadozik.

Szóval számomra ezt azt mondatja, hogy az erősítővel nem kompatibilis (ez a fw).

(#7622) Landor válasza curmpli (#7618) üzenetére


Landor
tag

Átérzem, borzalmas! Ugyan ezt végigjártam én is, ráadául nekem nem mindig ugyan ott akadt be!

(#7623) Grawens válasza Landor (#7622) üzenetére


Grawens
senior tag

Megfigyeltem már, hogy némelyik gyártó, esetek többségében: Onkyo, Pioneer, Yamaha, Harman, nem a legújabb DD és DTS kodekkel van ellátva, ez igaz az új készülékek esetében is. Pl. Denon-nál mindíg a legfrissebb volt.

(#7624) Landor válasza Grawens (#7623) üzenetére


Landor
tag

Esélyes, hogy ilyesmi van. Nem lepődnék meg, hisz a Yamaha erősítőm vagy 7 éves.
Viszont az gáz hogy a Mede8er-el nem jött elő ilyesmi soha.

(#7625) TIT válasza Grawens (#7623) üzenetére


TIT
veterán

Az decoder de nem hinném,hogy azokat frissítik,max.más chipet raknak bele,amúgy akkor az én 18 éves Onkyommal miért jó?

[ Szerkesztve ]

(#7626) Grawens válasza TIT (#7625) üzenetére


Grawens
senior tag

A dekóderre gondoltam, pl. a Denonok jelenleg a v3.90.50.0 -s dts verzión vannak, de nemrég találkoztam egy új Pio LX304-el amin v1.0.75 -ös csücsült. Az pedig nem a legfrissebb. :D
Lehet egy bizonyos verzióval lesz összefüggésben.

(#7627) L.L.


L.L.
senior tag

Én azt mondom ezek a hibák nem általánosíthatóak a Zidoo-ra, esetleg a fórumtársaknál lévők hibás darabok, de külföldi fórumokon sem találok ilyen jellegű panaszokat, pedig ekkora eladott példányszámnál ilyen gond már biztos "téma" lenne. Lehet akár egy erősítő HDMI csatlakozó, kábel, nas, usb, stb. oldalon is keresni az okokat.

(#7626) Grawens Én tényleg többféle erősítővel is használtam az elmúlt hónapokban, 10 évestől a legújabbig, de nálam nem jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

(#7628) modflow válasza L.L. (#7627) üzenetére


modflow
veterán

Akkor segítek, ha te nem találtál panaszt, mert én igen, találtam a zidoo fórumon.

(#7629) TIT válasza Grawens (#7626) üzenetére


TIT
veterán

Furi,mi a fenének frissítgetik amikor a dts 20 éves és nem változik max.a hd,régebben ilyen gondok nem voltak,mert nem lehetett frissíteni se.

(#7630) curmpli válasza L.L. (#7627) üzenetére


curmpli
tag

Örülj, hogy neked nincs ilyen!
Pont arról szól a fórum, hogy akinek van közzé tegye. Azt is hogy mi nem vezetett eredményre és azt is hogy mi vezetett eredményre. Nem vagyunk annyira hülyék, mint aminek a te szemszögedből kinézünk. Elég motiváltak is vagyunk ahhoz, hogy ugyanúgy hátradőlve mozizhassunk, mint te.

[ Szerkesztve ]

(#7631) Répafőzelek


Répafőzelek
tag

Esetleg van valami tippetek, hogy a lejátszót mivel lehet a leghatékonyabban és legkényelmesebben kezelni? Az Androidos programoknál elég fejsze finomságú a gyári távirányító.

(#7632) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Másnál is csak zöld villogásra futja a Gemini Man 2160p HFR ?
Zidoo Z1000 - NAS-ról!
LG C8 belső lejátszója pedig megbirkózik vele...:)

(#7633) tomp válasza Faresz29 (#7632) üzenetére


tomp
félisten

X8-on hibátlan! :)
Gyorsan rátoltam a zidoora kötött merevlemezre.

(#7634) DroiDMester válasza Répafőzelek (#7631) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Igen van ami minden média playerhez ajánlott egy mini bill/egér kombó! PL. ez itt

(#7635) Faresz29 válasza tomp (#7633) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Te is a 70GB-os verziót tesztelted?

(#7636) modflow válasza modflow (#7619) üzenetére


modflow
veterán

Na fájlkezelőből tegnap nem akadt. Ma feltettem ZDMC-t.

Megnéztem a 3 órás Álom doktort, és 14 percnél beakadt.... A maradék 166 percben szokás szerint tökéletes volt....
A hang ATMOS volt.

Totál nem értem...

(#7637) modflow


modflow
veterán

(#7638) tomp válasza Faresz29 (#7635) üzenetére


tomp
félisten

Természetesen! :)
"HFR.HEVC.HuN-No1"

(#7639) Faresz29 válasza tomp (#7638) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Külső vinyóról is ugyanaz a jelenség!!!
Valaki kipróbálná Z9S-n is?
Abban ugyanaz a proci van mint a Z1000-ben!!

(#7640) Beni2360 válasza modflow (#7636) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

A ZDMC-ből indított filmeket a saját beépített zidoo player játssza le ha nem kapcsoltad ki az opciót.
Habár volt olyan bejegyzés itt, hogy ha onnan indítod akkor előfordulhat akadás. Azóta nem használom a ZDMC-t és azóta sokat javult H.T. 2.0 .
Mint az zidoo fórumon is írják a zdmc nem jó lejátszásra csak média tár és egyebek.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7641) Ance válasza Faresz29 (#7632) üzenetére


Ance
őstag

A zöld villogás általában képfrissítés probléma. Ha auto-ra.állítod akkor.menni fog.

(#7642) Beni2360 válasza Faresz29 (#7632) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Hát én most csak a semplet töltöttem le és az X10 lejátssza de csak 30 fps-mal küldi ki bármit állítok be. Ha a távon átváltok 60 fps-ra akkor avval küldi de mindkét esetben a fatörzsénél amikor elpásztázik oldalra a kamera látszik a törzsön , hogy röccen a kép. A kis 40 dolcsis amlogic boxon meg röccenés nélkül megy a film, érdekes. :F
megnéznétek a semplet te is tomp ?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7643) Faresz29 válasza Ance (#7641) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Tehát ha a switch frame rate off-ra van állítva akkor van képem is ami kristály tiszta és 60fps! A TV ugyanaz mint Beninek, tehát ott is menni kellene a 60fps-nek!
Viszont eddig azt mondtátok, hogy a kandencia helyes lejátszáshoz a switch frame ratet nem szabad offon hagyni, mert akkor mikro röccenések lesznek a lejátszás közben, amit tapasztaltam is korábban...Ennél az egy filmnél pedig csak akkor megy a lejátszás ha off-ra van állítva!! Akkor, hogy is van ez? Nálam jobban hozzá értők biztos tudják, pedig én is nagyon igyekszem ☺

(#7644) L.L. válasza Faresz29 (#7643) üzenetére


L.L.
senior tag

Megnéztem Z9S-en. Ha a switch frame rate OFF-ra van rakva, akkor a lejátszás 60fps-el működik, bármelyik másik kettő választása esetén csak folyamatos zöld villogás. :((( Ez viszont így nem a legfrankóbb. Kipróbáltam egy Fire TV 4K sticken is, az hibátlanul lejátssza.

[ Szerkesztve ]

(#7645) *H* válasza Faresz29 (#7639) üzenetére


*H*
aktív tag

Megnéztem Z10-en. Switch frame rate and resolution bekapcsolva (alapból 3840x2160P 60Hz-en van). Átváltott 3840x2160P 59Hz HDR-re és lejátszotta. Csak switch frame-re állítva is jó. LG UH8507 tv.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#7646) Ance válasza Faresz29 (#7643) üzenetére


Ance
őstag

A röccenés a 24 fps-nél van, ami általában 23.976 fps és ezért ugrik. Ami zölden villog, az feltehetően 25 fps kereken (legalábbis nekem ott volt ilyen), ami nem fog ugrani.

Ez sajnos a zidoo hibája, hogy a 25 fps-t azzal a beállítással nem tudja lejátszani. Lehet, hogy a mostani frissítés ezt megoldotta, de még nem tettem fel.

Ez egy kis kényelmetlenség, ami egy “gombnyomással” orvosolható, a film után vissza kell kapcsolni az eredeti beállításra.

(#7647) L.L. válasza Ance (#7646) üzenetére


L.L.
senior tag

Ez a film 59,960fps, és nálam csak akkor játssza le, ha kikapcsolom a frame rate opciókat, akkor 60hz-en küldi ki, viszont akkor sokat ugrik a kép, és ráadásul a hang is csúszik.

(#7648) modflow válasza modflow (#7637) üzenetére


modflow
veterán

Na én visszatettem a 2.1.28-at.
Elegem lett ebből azt egész akadás dologból.

(#7649) TanczosGabor


TanczosGabor
csendes tag

Filmeket illik 24p -ben nézni :R

Nekem Zidoo X10 2.1.36
Synology NAS SMB megosztással.

Tökéletesen meg minden!

Zidoo -ban az alábbi fontosabb beállatásaim vannak:
Switch frame rate only
Resolution Auto
HDMI Audio out RAW

Viszont ha a megjelenítő és a Zidoo közé van kötve egy erősítő, akkor ott az erősítő is beleszól sok mindenbe.

Onkyo beállatásában tudok segíteni

(#7650) tomp


tomp
félisten

Nálam X8-on váltás megfelelő felbontásra és képfrissítésre opció van kiválasztva.
Ami feltűnt, hogy ha a tv felbontását átkapcsolom 50Hz-re akkor a filmet is 50Hz-en azaz 50p-ben indítja el hiába van az megadva, hogy a képfrissítést is állítsa át, nem fogja! Így viszont ugye ugrál a kép. Ha 60Hz-en van a tv akkor a film indításakor nem vált képfrissítést hanem 60-al indul de nálam nem lehet látni ugrást film közben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.