Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Beni2360 válasza Balu115 (#1448) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Van itt egy fényerő és kontraszt beállítási cikk igaz, hogy projektorra írja de TV nél is tökéletes. Pl nálam a projin nem jött úgy össze mint a TV-n. Érdemes megfogadni és egy kép beállítást elmenteni erre.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1452) koháry


koháry
tag

Végre sikerült megosztani a samba megosztásaimat. Lehet hülye kérdés, de hogy kell összekötni a zidoot hdmi-n keresztül a házimozival, hogy legyen normális hang? :DDD A hdmi out hoz kötöttem a tv hdmi aljzatát,de nem jön hang. Mit kell beállítani a zidoon, hogy minden működjön? Én nem szeretnék kodit használni, tehát a media centerben tallóztam be a samba meghajtóim tartalmát.

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#1453) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.

Venni akarok egy ilyen X9S lejátszót, csak nem nagyon tetszik a távirányítója. Azt látom hogy van rajta play/pause gomb de pl. a stop gomb hol van? A nyíl gombokkal lehet tekerni a filmben? Pl. fel/le nyilakkal előre/vissza tekerni 10 percet, a jobbra/balra nyilakkal meg előre/vissza 10 másodpercet?
Hang és felirat váltó gombok vannak rajta? 3D filmhez szemváltó gomb van rajta, vagy ezt a lejátszó menüjében lehet állítani?
Látok rajta egy egér gombot, gondolom az air mouse. Az működik rendesen?

Az x10 távja viszont jónak tűnik. Azt be lehet szerezni az x9s lejátszóhoz, vagy esetleg külön, lejátszó nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#1454) Chris Kiki válasza koháry (#1452) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

A Zidoo beállításai között a hangot tedd HDMI raw-ba.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#1455) Beni2360 válasza pataslogeza (#1453) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

1: a stop gomb hol van? - a vissza gomb 2x megnyomása .
2: film tekerése- a navigációs kerek gomb az OK körül jobb-és balra tekerés (ugrás), valamint chapter ugrás a fel és lefele nyomásra.
3: Hang és felirat váltó gombok vannak rajta? - nincs, de van alul két dedikált gomb amire van rajta egy app és be lehet állítani ezeket
3D filmhez szemváltó gomb van rajta, - nincs de teljesen szükségtelen szvsz.
vagy ezt a lejátszó menüjében lehet állítani? - igem,
4: Látok rajta egy egér gombot, gondolom az air mouse. Az működik rendesen? - hát csak vész szükség esetén és nem lég egér.
Egyébként lehet hozzá univerzális távot venni légegérrel kb 10-12 $
5: Az x10 távja viszont jónak tűnik. - szerintem nem fognak együtt működni és nincs kínálatba.
Remélem tudtam segíteni? :K

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1456) tomp


tomp
félisten

1.4.12 bug?
10filmnézésből 1x elkezd szaggatni a kép. A hang nem, csak a kép. Először azt hittem, hogy az AC-s wifi kapcsolattal van valami de rákötött ssd-n is tapasztaltam ezt. Random filmeknél azaz nem kódolás hiba. Ha megállítom a filmet majd folytatom akkor megszűnik a szaggatás. Érdekes. Másnál is jelentkezett már ilyen?

(#1457) Beni2360 válasza tomp (#1456) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Üdv újra a csapatban.Régen láttunk. :C
Én vissza raktam a v1.4.6 mert teljesen elment a felirat állítási lehetőség a külső lejátszóban.
Hát a LógaGéza tanácsára csináltam egy zdmc-s profilt mert azt írta. hogy megy rendesen azon keresztül is.
Na pont tegnap este egy 25 fsp sorozatnál jött elő nálam is a "rángatózás". Erre vissza mentem a másik profilban ahonnan a külső indul és semmi gond nem volt. De megjegyzem, hogy az S912 LE alatt kezdtük nézni és ott is meg volt a hiba ennél a résznél - Hostages - 13.ep.-, előző epizódoknál nem tapasztaltam, lehet, hogy valami film hiba volt amit a külső javítani tudott.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1458) blakey válasza Beni2360 (#1457) üzenetére


blakey
titán

Na pont tegnap este egy 25 fsp sorozatnál jött elő nálam
Már többedik alkalom, tehát biztos, hogy nem elírás, nem fsp hanem fps (frames per second) azaz képkocka per másodperc.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1459) Beni2360 válasza blakey (#1458) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

kapkodom , elírás, vagy rossz beidegződés, lehet mert náthás vok. :DD
Majd igyekszem figyelni. Ja mert könnyebb így kimondani ef-es-pé. :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1460) tomp válasza Beni2360 (#1457) üzenetére


tomp
félisten

Igaz ritkán használom a ZDMC-t de ott még soha nem tapasztaltam ezt a szaggatást.
Gyári lejátszót használom inkább.
Na igen ha a kódolásnál van valami perverz dolog akkor van olyan lejátszó ami érzékeny rá és van amelyiknél fel sem tűnik mert megoldja.

(#1461) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Köszönöm a válaszokat.
Tudom hogy vannak tanitható távok, nekem is van egy harmony 650, de nekem nem jött be, én jobban szeretem az eredeti gyári távokat, amit a konkrét eszközhöz terveztek.
Mi a helyzet a kadenciahelyes lejátszással? Olvastam, hogy a himedia q5/10 lejátszók nem tudják 3d filmeknél. Ez minden esetben tudja?
Sajnos (vagy nem) én érzékeny vagyok erre és nagyon zavar.

Van itt valakinek zidoo v5 távja? Érdekelne a vélemény róla.

Ja, play áruház van a menüben?

[ Szerkesztve ]

(#1462) tomp válasza pataslogeza (#1461) üzenetére


tomp
félisten

Minden esetben kadenciahelyes a lejátszás.
Van Play Áruház amely táblagépnek tekinti a boxot.

(#1463) pataslogeza válasza tomp (#1462) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Príma :)
Akkor meg is van az új lejátszóm :)
Meg is rendelem amint hazaérek.
Köszönöm a segítséget.

(#1464) DVlad


DVlad
őstag

Ismét feltenném a kérdést.

Urak!
Játszik valaki bármelyik Zidoo készülékkel?
Ha igen, milyen játékokat próbált, és mi a tapasztalat (kép/hang minősége, sebesség, stb.)?
Előre is köszönöm!

(#1465) jas39


jas39
tag

Srácok a hdr - sdr konverzió val hogy áll a készülék? Próbálta valaki?? Nem hdr es tv képe, ilyenkor túl világos stb...

(#1466) tomp válasza jas39 (#1465) üzenetére


tomp
félisten

HDR tartalomnál a box 1080p/1.4-nek megfelelő színteret továbbít.
Nekem 2014-es Sony fullHD-m van. 12bites jellel HDR esetén pár gomb nyomás és a fakó világos képből gyönyörű erős színekkel ellátott kép keletkezik.

(#1467) Beni2360 válasza tomp (#1466) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Köszi, de a gombnyomások, hogy mik voltak ki maradtak.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1468) jas39 válasza tomp (#1466) üzenetére


jas39
tag

Kalibrált LG 55950V a tv-m van ami még nem hdr, gondoltam isf haladó 2-re csinálok egy "HDR" kalibrációt. Köszönöm, "veszek" egy pár filmet akkor.....

UI. Neten talált, letölthető kisebb anyagot nézek épp, és jóval világosabb kép, az ua, nem hdr hez képest. Fátyolosabb.

ha kész a kalibráció, ami műszeres, jelentkezem

[ Szerkesztve ]

(#1469) tomp


tomp
félisten

Én nem kalibráltam a tv-t csak a sony ajánlást végeztem el. 10-12bites jelnél HDR esetén a "Jelenetválasztó" menüben állítsam a tv-t "Sport" módba. Érdekesség, hogy ilyenkor teljesen megváltoznak a színek és a fényerő is. Nem lesz fakó sárgás világos a kép.
Ellenben ha sima jelnél állítom sportra akkor csak a gyors mozgást segíti azzal, hogy a képjavítást lekapcsolja illetve megemeli a fényerőt egy kicsit.

(#1470) tomp


tomp
félisten

Na csináltam pár képet, hogy milyen a 2014-es Sony fullHD tv-n egy 4K HDR film 1080p 10biten.
Az eredeti kép "Mozi" üzemmódban az ahogyan kapja a tv a jelet. Nem HDR filmhez használom mivel itt minden extra elektronikát kikapcsol a tv így a nyers képet kapom ami a kábelen érkezik. A módosított a "Sport" üzemmód 10-12bit esetén. Itt az extra elektronika(pl képjavítás, mozgásjavítás stb) "automatikus" állásban van) Azaz lövésem sincs mi aktív és mi nem mivel ha M4 Sport HD-re kapcsolok akkor ott is "Sport" módra vált a tv(automatikusan) de nem végez ilyen munkát a tv.
Na szóval a képek:
eredeti vs. módosított
eredeti vs. módosított
eredeti vs. módosított
eredeti vs. módosított
Megfigyelhető, hogy valamelyik filmnél a fekete sávok is világosodnak, de vannak amelyeknél nem. Az oka, hogy a világos fekete sávos filmnél a fekete sáv is a film kép része. Így az is HDR-el lett kódolva. Amelynél viszont a fekete fekete marad ott az mkv-s kódolás során levágták "croppolták" a képet, hogy csak a tényleges hasznos kép maradjon a kódolásban. Itt a fekete sávot a tv rakja ki mert ott nincs képi "jel"

(#1471) Beni2360 válasza tomp (#1470) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

:R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1472) Lite


Lite
őstag

Sziasztok!

Több, mint 1 hónapja én is X9S tulaj vagyok. :)
Eddig tetszik a vas, egyetlen "hiba" miatt érdeklődnék, más is tapasztalta-e:

semmilyen hálózatra sincs kötve, a műsort egy sata porton rákötött 3T-ás hdd szolgáltatja (saját ház+tápellátás adott). Filmek esetén, amikor kezdődik a műsor, az első 2-4 mp-et mintha gyorsítva játszaná le, aztán egy döccenés és beáll a rend, normálisan megy minden. Ez bug vagy feature?

Köszönöm!

(#1473) DVlad válasza tomp (#1470) üzenetére


DVlad
őstag

Természetesen így, ebben a módban nem lehet megállapítani sok mindent a "minőségről", de ezek a módosított képek így a nézhetetlen kategóriát képviselik.

(#1474) Beni2360 válasza Lite (#1472) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

USB portra kötve is jelentkezik az anomália?
Melyik programon indítod el?
Lehet, hogy a hang-kép-felirat össze hangolása az egész. Pausenél is van, hogy egy rövid ideig csend van amíg a hangot össze illeszti a képpel.
Pontos választ nem tudok mivel nekem csak X8 van és ott nincs e-sata port.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1475) tomp válasza DVlad (#1473) üzenetére


tomp
félisten

Fotón(ami egy mobillal készült) eleve nem jön át a valódi kép. Csak példaként csináltam, hogy a tv korrigálja a világosodást. A valóságban szép képet ad a tv.

(#1476) blakey válasza tomp (#1475) üzenetére


blakey
titán

Nem a tv-nek kell korrigálnia a képet hanem a lejátszónak, a BT2020-at kell BT709-re alakítani, ha ez nem megfelelő akkor kuka, a tv-d nem tudja kezelni a BT2020-at, semmilyen képmód nem segít rajta.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1477) tomp válasza blakey (#1476) üzenetére


tomp
félisten

Az tény, hogy a lejátszónak kellene. Amúgy érdekes, hogy nem végzi el. De szabad szemmel azért nem nézhetetlen. Ha hagyom eredetin akkor nézhetetlen valóban.

(#1478) DVlad válasza tomp (#1477) üzenetére


DVlad
őstag

De itt (persze, sokszorosan torzított, nem valós formában) a módosított képek borzasztóak, túltolt áruházi pocsékságoknak látszanak. Semmi értelme ennek így.

(#1479) tomp válasza DVlad (#1478) üzenetére


tomp
félisten

Képeken valóban. Én is látom. Amúgy ha elindítok egy demót ami ugye a bolti eladásra lettek színesítve na azokat nem tudom végig nézni mert kifolyik a szemem.

(#1480) nyakec válasza tomp (#1470) üzenetére


nyakec
tag

Ilyen beállitást az én TV-men is lehetne csinálni /Samsung UE55H6200/ vagy csak a Ziddoval probálni?? :((

(#1481) Lite válasza Beni2360 (#1474) üzenetére


Lite
őstag

A full gyári dolgokat használom. USB-n még nem próbáltam, az előző kütyünél is a sata (esata) volt az az egyedüli üdvözítő megoldás, ahol semmilyen film sem szaggatott (bármilyen hang, bármilyen kép bitráta).
Nem veszélyes a dolog, utána minden frankó, csak hátha...

(#1482) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Hol most a legolcsóbb az X9s?

(#1483) Beni2360 válasza Lite (#1481) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Az igazság az, hogy van egy 10 éves asztali gépembe olyan alap lap amin van e-sata kivezetés. A haver csak nézett, hogy az mi. Talán 1x ha használtam próba képen de körülményes volt a szg tetején nem volt hozzá házam és hagytam a fenébe.
Na akkor erre a gépre vissza térve nekem még sima usb porton sem volt full 3D-nél sem akadásom. Ezeket külön tartom külső vinyón azért megy usb-re. Nem létszükséglet az e.sata kapcsolat de ott a lehetőség ha usb 2.0-n gond van. De az usb 3.0 gyorsabb ezért is hagyták abba az erőltetését. Nem régen olvastam róla.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1484) Dave567


Dave567
addikt

[link]

Ezt találtam az aliexpressen szerintetek ez jó?
Nem kamu?

(#1485) djnice válasza Dave567 (#1484) üzenetére


djnice
veterán

Erre rájön az ÁFA + 6000 Ft kezelési költség.
Várd meg az újabb amazon.de akciót, pár napja volt leárazva amúgy. Érdemes a keepa.com-on árfigyelőt beállítani rá.

Amúgy nem is értem miért nem forgalmazza itthon senki. Az egyetlen kadenciahelyes lejátszó ami mindent visz és HDMI 2.0a kimenettel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#1486) Beni2360 válasza Dave567 (#1484) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Ennél a geekbuying.com is olcsóbb ha kockáztatni akarsz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1487) djnice válasza djnice (#1485) üzenetére


djnice
veterán

Beszélgettem a kínai emberrel, az X8-ra 80, az X9S-re 100 dollárt mondott 1 darabra. Nyilván 10,20,50 stb darabnál van még további kedvezmény. Szóval ebből kiindulva, itthon adhatnák kb bruttó 40 és 50.000-ért, simán a Zappiti alá árazva, aminek ugyanez a belseje.

(#1488) Lite válasza Beni2360 (#1483) üzenetére


Lite
őstag

Teljesen jogos, anno ez Egreat megakadt az usb 2.0-tól, ha TrueHD hangsávot is kellett játszania. Az akkori dokkolómon esata volt, azt kötöttem rá, hibátlan volt. Aztán a hdd házat cseréltem, szintén esata-ra, és most, hogy a lejátszót is cserélni kellett, ez volt kéznél. A hdd ház usb3.0-t az anyagok rátöltésére használom.

Viszont még egy kérdés: tegnap észrevettem, hogy bekapcsolás után,ha beboot-ol, vékony pirosas vonalak villannak fel egy ideig (mintha valami zavarná az adást). Megmozgattam a kábeleket, nem történt semmi. Lejátszáskor aztán abbamaradt. Ez mi lehet?Lejátszó, kábel, vagy az erősítő kezdni magát megadni (azon megy keresztül a hdmi)?

(#1489) Beni2360 válasza Lite (#1488) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Az erősítőt és a kábelt könnyű kizárni.
Egyik csere az AVR meg iktasd ki amíg le ellenőrzöd, hogy esetleg ő a hibás. AVR-rel kezd, dugd át a TV a HDMI kábelt és ha mindig van a jelenség jöhet a kábel csere. Onnantól már csak a box maradhat, esetleg másik bemenet is szóba jöhet a TV-n.
Még valami esetleg ha a dokkoló megvan még akkor onnan is egy próba, hátha a ház a ludas. :F
Nálam ilyet nem tapasztaltam, de lehet, hogy valaki a csoportból?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1490) modflow válasza Lite (#1472) üzenetére


modflow
veterán

Tudnál felrakni képet hogyan néz ki a menü sorozatok esetén?
Van mondjuk egy főmappa, abban két évad és abban 20 rész.
Ezekhez tud kis képeket letölteni, vagy csak egy sima ikont látunk?

(#1491) Lite válasza modflow (#1490) üzenetére


Lite
őstag

Keresek valamit és felrakom. De elég ritkán van nálam 20+ file egy mappában...

(#1492) Lite válasza Beni2360 (#1489) üzenetére


Lite
őstag

Hétvégén lesz több időm, próbálgatom...

(#1493) Beni2360 válasza Lite (#1492) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

van valami változás a csíkokkal?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1494) Beni2360 válasza modflow (#1490) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Holnap csinálok majd képet a sorozat mappáról.
Elég nehéz összehozni mindet egy mappába, legalább is nálam.
Lesz egy fő cím képpel leírással benne: összes évad -1 évad -2. évad majd megnyitva a filmből kivett egy jelenet a részek mellett.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1495) modflow


modflow
veterán

Köszönöm, várom.

Azért kérdeztem, mert az én eddigi lejátszómnál úgy volt, hogy szépen bemásoltam pl. a sorozatot egy mappába, aztán a lejátszó letöltötte hozzá magának a kis képeket.
Most már nem tudja ezt valami https változás miatt.

(#1496) modflow válasza modflow (#1495) üzenetére


modflow
veterán

Nekem most így néz ki:



Kíváncsi vagyok, hogy a X9S-en is így néz-e ki.

[ Szerkesztve ]

(#1497) Beni2360 válasza modflow (#1496) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Több fajta nézet választási lehetőség van, gyakorlatilag a KODI-ra épül az egész ha a ZDMC-ben dolgoztatod fel.
Az x9s-nek van egy saját média rendszere de én avval nem boldogultam nagy kavarodás van benne.

Vagy a gépedre letöltöd a win-kodit és ott gyakorolhatod a beállítást és ugyan az lesz az x9s-n, ha a verzió szám stimmel. nem is nagyon kell mit fényképeznem ízlés kérdése ki mit használ.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1498) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Az miért van, hogy ha a gépről - a mappából, ami be van "médiatárazva" a lejátszón - letörlök egy filmet, nem tűnik el a médiatárból. Be van kapcsolva pedig az automatikus frissítés, de ha manuálisan ráfrissítek, akkor sem tűnik el.
Illetve egy másik kérdés: párom vette észre, hogy az egyik sorozatánál, amit néz, a borítóknak és az epizód címeknek köze nincs a sorozathoz, szóval nyilván rosszat szedett le a scraper. Filmnél tudom, hogy kell módosítani (fájl mellett nfo file-ba beteszem a TMDB-s linket, majd manuálisan beolvastatom innen), de sorozatnál ezt vajon hogy kell? Hová tegyem az nfo fájl-t, ha működik ugyanígy ez a módszer?

(#1499) Beni2360 válasza Gabesz87 (#1498) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Ugyan úgy kell csinálni csak a sorozat első epizódjának a címét kell megadni az nfo fájlnak, természetesen a sorozat szolgáltatónál. A fő mappába kell tenni és figyelni a beállításoknál, hogy nem egy sorozatot tartalmaz. Még így is van, hogy feldobja a címet minden sallangal, akkor ki kell törölni a végéről a dolgokat.
És van több feljövő választási lehetőségek néha, valamelyik jó lesz. Pl a Kártyavárnál is az use-eng - verzió tette bele az egész sorozatokat. Töltenek fel részleges sorozatokat és az nem találja meg minden évadát.
Hogy miért nem törli magától a média tárból arra én sem jöttem rá. De a média tárból törlöd akkor kitörli onnan és meg kérdezi, hogy szeretnéd-e a fájlt is torolni. Én így csinálom.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1500) Gabesz87 válasza Beni2360 (#1499) üzenetére


Gabesz87
addikt

Tehát csinálok egy nfo fájlt pl. EZZEL a linkkel a főmappába, ahol külön mappákban vannak az évadok? És mi legyen a fájl neve? Maga a sorozatnév?

"...figyelni a beállításoknál, hogy nem egy sorozatot tartalmaz. Még így is van, hogy feldobja a címet minden sallangal, akkor ki kell törölni a végéről a dolgokat.
És van több feljövő választási lehetőségek néha, valamelyik jó lesz.
"

Na ezt viszont nem értem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.