Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) T_Stark válasza djpundro (#49) üzenetére


T_Stark
őstag

Igen, 1.2.7, ezt már próbáltam és nem segít, sőt, ha az egész CEC-t kikapcsolom az sem.

(#52) djpundro válasza tomp (#50) üzenetére


djpundro
aktív tag

Hoppala ----Passsssszzzz .Most probaltam nalam X9s - Nekem Philips tv van .De valamit mindha olvastam volna valahol erröl a hibarol .A cec tud maceras lenni .Peldaul ha bekapcsolom a Cec alatt hogy atvegye a nyelvet a tevetöl nalam minden bebolondul .De azt a menüpontot mar az uj 1.2.7 nel eleve kikapcsoltak .

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#53) tomp válasza djpundro (#52) üzenetére


tomp
félisten

Most kikapcsoltam a tv-n az auto fw frissítést és a Sony féle "discovery" automatikus gyorsindítást.
Majd reggel kiderül bekapcsol e a box vagy nem. :)

(#54) tomp válasza tomp (#53) üzenetére


tomp
félisten

No a tv most már nem kapcsol be automatikusan a tv-nézési szokásomkor, a Zidoo továbbra is bekapcsol. :DDD
Tegnap teszteltem a boxot H.264-es 4K 280Mbps-es videóval. Utp-n gond nélkül ment. :DD

(#55) T_Stark válasza tomp (#54) üzenetére


T_Stark
őstag

Közben arra jutottam, hogy ha a TV-n kikapcsolom a Bravia syncet, akkor nem kapcsol be a box a TV-vel, viszont így semmi más sem, aminél amúgy jól működik a cec.

(#56) Beni2360 válasza T_Stark (#55) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Sikerült a 3D megnézése 2D-ben?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#57) T_Stark válasza Beni2360 (#56) üzenetére


T_Stark
őstag

A külső lejátszóval igen, Én a Kodiban (ZDMC) akartam valahogy megoldani, de gondolom akkor ez itt csak így működik.

(#58) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Zidoo X8 tud kadenciahelyesen lejátszani? Frekvencia váltás képfrissítés automatikus rajta?

Úgy tudom, hogy android alatt ezek a funkciók nem működnek. Vagy tévedek?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#59) Beni2360 válasza T_Stark (#57) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

ez itt csak így működik. - igen, de miért akartad a KODI-ban megnézni a 3D filmet? ha be van kapcsolva a külső lejátszó akkor automatikusan átvált rá és jobb is a képe.
Én a filmek kiválasztását a KODI menüsor - FILMEK - CÍMEK - és ottan már látom az összes média tárban levő filmet képekkel és leírásokkal és onnan indítva ugrik elő az ISO és a 3D ISO-nál a kérdés panel a lejátszáshoz. Nekem nem sikerült a lemez menü behozatala, pedig azt olvastam, hogy menni kéne. :F
-----------------------------------
mayday00 - igen tud van egy külső lejátszója amelyik tudja de még a KODI is.
----------------------------------
djpundro - Akkor mégsem küldöd vissza? :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60) djpundro válasza mayday00 (#58) üzenetére


djpundro
aktív tag

Igen tud Frekvencia váltást es mar gyarilag benne a bealitas .Gondolom most (es egy darabig is az lesz) a legjobb ebben az ar kategoriaban .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#61) mayday00 válasza djpundro (#60) üzenetére


mayday00
őstag

Ha jól tudom előtte minimxii-ad volt. Jobb ez a készülék? Pl képminőségben..? Rosszabb, gyengébb minőségű anyagokat is szépen jeleníti meg.? ,,Feljavítja"?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#62) tomp


tomp
félisten

Nem tudom mennyire okés ezt itt megosztani de:
Record anything from HDMI IN app

Próbaként felraktam X8-ra de a HDCP védett jelről ugyan úgy nem rögzít. :)

(#63) galbi1972


galbi1972
tag

Kicsit nyomkodtam a frissen átvett X9S-t. 125-ös fw rajta. Szinte egyedül csak a 60fps-es videók jelennek meg kadencia helyesen, a Youtube-s 4k videók akadnak (wifi 5G), TV-n ugyan ezek hibátlanok. Idönként a hang is akad. A kis M8S+-os TV Boxom kadencia helyesebben játszott le mint ez sajnos. a ZDMC katasztrófa egyedül talán a média center ami jobb egy fokkal. Telepítettem a Kodit is de ott is darabos a lejátszás. kezdem azt gondolni, hogy hibás a készülék,néha csak úgy simán lefagy... Eddig egy nagy csalódás, pedig nagyon vártam... :(

(#64) tomp válasza galbi1972 (#63) üzenetére


tomp
félisten

Miért nem frissítetted rögtön 1.2.7-re?
Youtube-on van egy videó amelyen a VP9-es videó szaggatva megy. Nálam X8-on 1.2.7-el röccenés nélkül megy. 100%, hogy nálad szimplán fw bugok vannak. Ha nem talál frissítést akkor pendrive-ról frissítsd. Nekem az X8 1.2.6al jött és nem is talált frissítést.

(#65) Beni2360 válasza galbi1972 (#63) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Mindenképpen frissítsd 1.2.7-re. Töltsd le írd ki egy penre és tallózd be az update apból.
Az ZDMC egy KODI erre a gépre alakítva.
A beállítások-videó-lejátszási ablakban a legfelső sorban kell a bejelölés és akkor a külső lejátszót fogja meghívni és máris jó a kadencia lejátszás.
Wifin akarsz 4K filmet nézni?
A TV is wifin volt?
A Youtube-s demó 4K filmek java része egy kamu. töltsd le és nézd meg a felbontását és USB keresztül töltsd be.
Az kodi oda nem kell bezavar.
Nálam is volt frissítés előtt fagyások és anomáliák.
Türelmesen be kell lakni és kipuhatolni a dolgokat. Kitartás.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#66) tomp válasza Beni2360 (#65) üzenetére


tomp
félisten

ZDMC-ben upnp eszközről indított 4K szaggat mert a KODI játssza el, nem a külső. :DDD
BubbleUPnP által meghívott külső lejátszón viszont gyönyörű.
Próbaként szedtem le 4K-s HEVC 10bit HDR videót. A tv-m csak FullHD, semmi új fókuszpókot nem tud, mégis brutálisan élénk volt a videó. "Ordítottak" az élek és a színek. :Y
Ha már youtube 4K.
Firefoxal le kell tölteni ezt webm-be. 3840x2160 VP9.

(#67) galbi1972 válasza Beni2360 (#65) üzenetére


galbi1972
tag

Ok frissítettem 1.2.7-re, bepipáltam a külső lejátszást ZDMC-ben. Kell valami lejátszót telepítenem, amit külsőként meghív a ZDMC, mert itt ezt a részét nem teljesen értem? A TV-m egy 55" KS8000 SUHD, a zidoo menüjében a megjelenítéseknél kell valamit kiválasztani, vagy minden maradhat Auton-n ? A HDMI-t átváltottam 2.0-ra.

(#68) tomp válasza galbi1972 (#67) üzenetére


tomp
félisten

Nem kell semmilyen lejátszót felraknod. A rendszerben ott van a gyári "Videólejátszó" néven. Az a tökéletes.
A play/pause gomb feletti 2ablak egymáson gombot megnyomva látod majd film közben, hogy a "Videólejátszó" alkalmazás fut.
Megjelenítésben passz mert nálam 1.4-ben fut azaz nincs UHD felbontás.
____

Valaki tudja használni a távirányítón lévő "TV Control" gombokat? Miként működnének? HDMI-CEC-en keresztül?

(#69) Beni2360 válasza galbi1972 (#67) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Mint tomp irta nem kell semmit telepíteni, az OK gomb vagy jobbra alatta a menü gomb megnyomására jön elő a navigációs menü. Ott már látod a külső lejátszót menüt és balra a beállítási lehetőségeket. Ott kel a váltást bekapcsolni egyebek közt.
Kicsit kell vele foglalkozni ismerkedni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70) tomp


tomp
félisten

Okos fejemmel kivettem a dobozból a manuált és nahát le van írva, hogyan lehet működésre bírni a tv vezérlő gombokat. :DDD
Be is állítottam a hangprojektorra. :C

(#71) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Zidoo X9S -ről néhány vélemény!

Volt alkalmam kipróbálni egy ilyen készüléket egy nagyon kedves Kolléga tokyo2 jóvoltából! utólag is még 1X nagyon köszönöm neki a lehetőséget! :R

A lényegre térnék: kinézetre és anyag használatra nagyon rendben van a készülék(bár a gyári távirányító lehetne jobb is)

Leteszteltem vele gyakorlatilag a létező összes formátumot 720P től(avi, DVD, és SD tartalmakat nem próbáltam mivel ezek számomra nem nézhető kategória) egészen 4K ig! a leg frissebb 1.2.7 FW volt rajta!

A gyári beépített média lejátszó program majdnem mindent tökéletesen játszik bár a 4K-s videók azért ott sem tökéletesek PL: 4K 60.FPS VP9 videókkal kb semmit nem tud kezdeni elindulnak ugyan de, képregény minőségben kb 5.FPS sebességgel!
Szintén 4K 60.FPS videó de x265 HEVC 10.Bit formátum, itt valamivel jobb a helyzet de ezek sem mennek tökéletesen!

1080p és 3D MVC(3D iso) videók viszont gyönyörűen mennek vele!

Az előre telepített KODI klón(ZDMC) kb semmire nem használható tetű lassú az egész akadozik és rengeteg formátumot le sem játszik!
A helyzeten nem lehet javítani azzal sem hogy pl feltesszük a leg frissebb 17.es KODI -t mert az még botrányosabban megy, és ott az automata freki váltás sem működik!

Próbáltam XBMC vel is, sajnos azzal sem igen megy a dolog, a másik kodi klón a SPMC pedig el sem indul mivel nem támogatja a Realtek SOC -t!

DTS HD Master Passthrough tökéletesen megy HDMI kimeneten(optikát nem próbáltam) itt is van egy pár formátum ahol nincs hang de ezek nem igen jellemzők filmeknél szóval az audió része az kb rendben van!

Összességében NAGYON rendben van a lejátszó kár hogy a 4K formátumokkal még nem igen boldogul minddel!

De ha azt nézem hogy egy 4-ed áron kapható S905 BOX LibreELEC el agyon veri kb mindenben (kivéve a nagyon fájó pontot a 3D MVC formátum) akkor annyira nem számít jó vételnek!

Persze azért vannak jó tulajdonságai is mint PL: az USB 3.0 port, vagy éppen a S-Ata csatlakozó ami akár NAS ként is tud működni! ezek ugye S905 ön nincsenek, akinek erre van szüksége mindenképp jó vételnek számít a Zidoo X9S, viszont akinek csak egy mindet lejátszó Média Player kell és nincs szüksége a Frame Packed 3D iso ra annak nem mondanám hogy jó vételnek számít!

(#72) djnice válasza DroiDMester (#71) üzenetére


djnice
veterán

Linkeld légyszi ezeket a 4K videókat, mert az eddigi itteni és külföldi tapasztalatok mást mondanak. Amúgy a VP9 ismert hiba.

[ Szerkesztve ]

(#73) DroiDMester válasza djnice (#72) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

LG Chess - HDR vagy pl: sony_sushi_uhd-DWEU.mkv ez ugyan nem 10.bit de ez se ment jól, pedig s905.ön LibreELEC alatt hibátlan

[ Szerkesztve ]

(#74) tomp válasza DroiDMester (#73) üzenetére


tomp
félisten

Ezzek a 2 videóval eleve nem stimmel valami. Gépen megnéztem. DxVA lejátszással megy de a hang kihagy. Pedig 0%-os proci terhelés...
Szedd le ezt a videót. 4K HEVC 10bit HDR.

(#75) DroiDMester válasza tomp (#74) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

milyen géped van mert akár milyen PC-n nem fog ez menni! :C

És akkor miért megy vaj simán S905 BOX on LibreELEC alatt tökéletes 60.FPS a kép és a hang is hibátlan!

(#76) headhunter válasza DroiDMester (#75) üzenetére


headhunter
addikt

"És akkor miért megy vaj simán S905 BOX on LibreELEC alatt tökéletes 60.FPS a kép és a hang is hibátlan!"

Melyik márka? (Beelink Mini MX III?)

----------------------------------------------------------------------------

Zidoo tulajdonosokhoz egy kérdés:

Nálatok működik az HBO GO?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#77) DroiDMester válasza headhunter (#76) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha LibreELEC et használsz totál mindegy a márka, ami lényeg hogy 4K menjen akadás nélkül hogy ne 1.giga RAM os legyen, mert az kevés 4K ra még LibreELEC alatt is!

Amúgy igen Beelink MiniMX III 2/16.os BOX om (is) van! De van Sima MiniMX 1.gigás is azzal ezek a 4K demó videók már nem annyira vaj simán mennek mert olykor elfogy az a 750.Mega RAM(mert ugye az 1.gigából a GPU nak 256.mega le van foglalva) de a 2.gigás BOX al gyönyörűen futnak!

(#78) tomp válasza DroiDMester (#75) üzenetére


tomp
félisten

Jajjj kicsit félreérthetően írtam. A sony_sushi_uhd-DWEU videót néztem meg gépen. Ott produkálta azt amit leírtam.
Amit linkeltem az csak Zidoo-n megy. Gépen a proci 400%-on pörög. :DDD

Van egy érzésem, hogy a videó kódolása nem teljesen okés. Így az a hardver+szoftver páros ami megköveteli a tökéletes kódolást ott gond lesz vele.

(#79) Beni2360 válasza DroiDMester (#71) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Az előre telepített KODI klón(ZDMC) kb semmire nem használható tetű lassú az egész akadozik és rengeteg formátumot le sem játszik! - ha szabad megjegyeznem ennél a lejátszónál a ZDMC csak mint "műsor kalauz" szerepet tölt be. Be kell jelölni a külső lejátszót a beállításokban és akkor az SD anyagok kivételével, (de van köztük is amit kirak a külső lejátszóra) a külső lejátszót fogja indítani. Nekem van 1 db 1/8 Gb és 1db 2/16 gb igen nagyon jók két napja cserélgetem figyelem de ennek a képe nekem sokkal jobban tetszik, színesebb, élénkebb erőteljesebb az egész hatás. Tegnap teszteltem a 4K anyagokkal nálam semmi gond nem volt vele. Nem rossz a táv csak szokni kell és pontosabb célzást igényel. Ahol a Mini mx-G (2/16) akadott ez simán vitte. :F A 3D passzív és aktív gépen is simán ment csak lemez menüt nem tudtam behívni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#80) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok., x8 ra lehet LE telepíteni?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#81) Beni2360 válasza mayday00 (#80) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

NEM és minek? Egész más processzor - chip van benne.
Ez a gép többet tud mint a LE.
Mi a gond, hogy LE-t akarsz?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#82) mayday00 válasza Beni2360 (#81) üzenetére


mayday00
őstag

Csak kíváncsi vagyok, hogy miben más mint a s905 ös gépek. Nekem minimxii-am van. Ez jobb pl képminőségileg?

Neked volt valamilyen s906ös géped?

Gondolom kadenciahelyesen tud lejátszani.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#83) tomp válasza T_Stark (#55) üzenetére


tomp
félisten

Amiről tud a Zidoo az a kikapcsolt box egy idő után magától visszakapcsol ha a tv-n aktív a hdmi-cec de nem küldi a tv a bekapcsoló jelet.
Nem nagyon kapcsolnám ki a Bravia Sync-et mert a tv távjával megy a box is.
_______
Nálam olykor önálló életet él a box. Magától pause-ol, hangerőt növel/csökkent. Lehetséges, hogy a T..ram LED izzó olyan frekit ad ki magából ami bezavarja a boxot?
Pont a boxal szembe van 2méterre a lámpa.

(#84) T_Stark válasza tomp (#83) üzenetére


T_Stark
őstag

Én sem kapcsoltam ki a bravia syncet, más miatt is kell. Csak rájöttem hogy ha ki van kapcsolva, akkor nem indul magától a Zidoo, de ez csak fél megoldás.

(#85) Beni2360 válasza mayday00 (#82) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Pont a kérdésed feletti írásomban olvashatod, vagy nem szoktad olvasni a hozzá szólásokat?

(#79) Beni2360
"Nekem van 1 db 1/8 Gb és 1db 2/16 gb igen nagyon jók két napja cserélgetem figyelem de ennek a képe nekem sokkal jobban tetszik, színesebb, élénkebb erőteljesebb az egész hatás. Tegnap teszteltem a 4K anyagokkal nálam semmi gond nem volt vele."

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86) galbi1972


galbi1972
tag

Na minden kezd alakulni, egyre jobb lesz ez a Zidoo X9S. :) Pillanatnyi kirohanásomat tekintsük semmisnek. a képe páratlan és most már a kadencia is ok. Most a torrent és a router funkciók kerülnek terítékre. :R

(#87) Beni2360 válasza galbi1972 (#86) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Jó munkához idő kell és türelem. :C
Most a torrent és a router funkciók kerülnek terítékre. - Na ez nem az én asztalom nekem NAS-m van. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#88) mayday00 válasza Beni2360 (#85) üzenetére


mayday00
őstag

Magyar nyelvű benne az android?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#89) Beni2360 válasza mayday00 (#88) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Igen, úgy mint a telefonoknál be kell állítani a nyelv menünél. Angol nyelven érkezik, mint a többi mini box.
A hiányosabb magyar nyelv inkább a külső lejátszóban leledzik, ami felelős a freki váltásért és a 3D lejátszásért de minimális angol tudással nem lehet gond. Ezek a felirat,nyelv stb már megszokott dolgok, én sem tudok angolul mégis boldogulok ezekkel a dolgokkal.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#90) headhunter válasza headhunter (#76) üzenetére


headhunter
addikt

[link]

Erre egy tippet?

X8 vagy X9S-re telepitene valaki az HBO GO appot es inditana egy ingyenes reszt, van-e kep vagy ugyanazt irja ki mint nalam?

[link]

(#91) tomp válasza T_Stark (#84) üzenetére


tomp
félisten

hmm!
Zidoo-n CEC kikapcsolva. Kora reggel ugyan úgy bekapcsolt magától a box. De! Hiába van kikapcsolva az opció, a tv-n a CEC listán ugyan úgy ott van a "ZIDOO_X8"
Azaz nem nagyon van hatása ha a boxon kapcsoljuk ki mert a kapcsoló mintha hatástalan lenne. Bug. :)

(#92) Beni2360 válasza tomp (#91) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

A CEC listából nem lehet kitorolni a TV-ben?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#93) tomp válasza Beni2360 (#92) üzenetére


tomp
félisten

Nem mert az aktuális CEC képes eszközöket mutatja. A tv kiküldi kábelen az engedélyezési jelet. Amelyik eszköz visszaszól azt kiírja.
A lista: Chromecast, Chromecast(igen 2db van rákötbe), Zidoo X8.
Ha kikapcsolom a tv-n a CEC szolgáltatást és úgy lépek a listára akkor üres. De ha bekapcsolom akkor pár mp múlva a Zidoo is a listán lesz. Pedig ott "off".

(#94) ripo05


ripo05
tag

Karácsonyra én is X9S tulaj leszek. Hogy érdemes rá külső vincsesztert kötni torrenthez? Valami külső USB3-ast, vagy pedig SATA-n rárakni egyet? Meghajtja a 3.5-t is vagy inkább 2.5 a jobb? Van valami esztétikus megoldás, hogy ne csak ott lógjon a gép mellett? Azt lehet tudni mennyit fogyaszt a szerkezet? (Asztali PC-t váltana torrentezéshez.)

(#95) DroiDMester válasza Beni2360 (#79) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Igen tudom hogy van neked is S905.öd, de olyat ne mondj ami NEM igaz! Te is tudod hogy HÜLYESÉGET mondtál!

Mitől lenne jobb a képe, nincs olyan hogy jobb! ha nem babrálsz bele a kép megjelenítésekben a szín és az egyéb beállításokban akkor 1:1.be megy ki a HDMI -n az eredeti kép pont úgy ahogy pl: az S905.nél is!

Max akkor lesz más a kimenő kép ha bele babrálsz a színekbe,kép élességbe stb... De annak mi értelme úgy a jó ha érintetlenül megy ki a kép a TV-re!

Nem tudom mivel Próbáltad az s905.öt ami ott akadt mert én minden létező formátummal teszteltem a X9s -et is és ugye S905 és S912. boxomat is nem volt olyan ami az S905.ön ne ment volna ellenben a zodoo -n volt jópár ami akadt vagy épp hang nem volt vagy szét esett a kép vele!

igen tudom hogy lehet a ZDMC nek belőni külső lejátszóként a gyári playert, de attól még ugyan olyan lomha csiga lassú marad! látszik hogy KEVÉS neki a hardver(SOC) azért dadog!

Egyetlen előnye van a X9S -nek a s905 el szembe hogy tudja rendesen a Frame Packed 3D -t akinek ez nem kell(vagy a NAS funkció része) annak tök felesleges 3-4X annyit kiadni érte mint egy 2/16.os S905 BOX

(#96) Beni2360 válasza DroiDMester (#95) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

na kérlek szépen.
Mitől lenne jobb a képe, nincs olyan hogy jobb! ha nem babrálsz bele a kép megjelenítésekben - nem nyúltam semmihez és mégis megnézve ugyan azt a film jelenetet, ugyan azon a HDMI-n és beállítással a tv-n, igen én úgy észleltem, hogy jobb a kép. Erősebbek a színek és a sötét jelenetnél jobban kivehetők a részletek. Most nincs időm de majd az ünnepek közt összekötöm a két boxt, (HDMI bemetre) és akor gyorsabb váltásokkal tudom ellenőrizni.
zodoo -n volt jópár ami akadt vagy épp hang nem volt vagy szét esett a kép vele!
Légyszíves küldjél linket arról a filmekről amik nálad akadtak.
ugyan olyan lomha csiga lassú marad! - ez miben minősül meg nálad?
NAS funkció része - erről bővebben írnál mert nem tudom mit értesz alatta. lehet, hogy elsiklottam e felett. :R
----------------------------
Na mostantól rövidített létem lesz, mert vásárlás- káposzta-beigli tészta- holnap sütés-pénteken halászlé-fa-stb. :Y
Kellemes ünnepeket minden topik lakónak és kedves családjának. Mindenkinek. :C

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#97) tomp válasza DroiDMester (#95) üzenetére


tomp
félisten

Zidoo előtt Chromecast 2-n néztem filmeket. Ahhoz képest a Zidoo képe élesebb, tisztább. A színek is erősebbek. Pedig a Chromecastnál nem lehet képet finomhangolni.
Ami eddig nálam akadt Zidoon: méretre vágott 4K-s film. Azaz amiről le lett vágva a fekete sáv alul/felül. Csak 1 filmem van ami ilyen.

(#98) djnice


djnice
veterán

Zidoo X8 gyors teszt:
- 1080p50 MTS fájlok szaggatnak
- Egyes 4K videók szaggatnak (pl [2160p] 4K-HD.Club-2013-Taipei 101 Fireworks Trailer (4ksamples.com).mp4)
- A külső lejátszó és a Kodi képe között nincs különbség 1080p24 esetén
- Nem jobb a képminősége mint egy natív képű S905-ös eszköznek, ellenben pontatlanabb
- Egyes 16:9-es SD anyagokat 4:3-ban játszik le, a képarány Full-ra állítása megoldás, de HD 2.35:1-nél vissza kell állítani Fit-re, mert megnyújtja a képet
- DVD esetén csak a szoftveres dekóder jó, mert a külső lejátszó nem ismeri fel a 2:2 pulldown-t

Amúgy jó munkát végeztek a Zidoo-nál, ha ezeket kijavítják, akár lehet belőle tökéletes médialejátszó is.

(#99) mayday00 válasza djnice (#98) üzenetére


mayday00
őstag

Ez a oka az eladásnak? Láttam a hirdetésedet az aprón. Legalább őszinte vagy, leírod a személyes tapasztalataidat. :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#100) djnice válasza mayday00 (#99) üzenetére


djnice
veterán

Nem ez az oka, nem is akartam megtartani, csak képminőség tesztre vettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.