Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#780) Robi 100


Robi 100
tag

[link] Sziasztok! Azért szeretnék hozzátok csatlakozni, mert látom néha szóba jönnek zeneszerkesztők azon belül is a Reason. Én már 40-éves vagyok kb 20-éve kezdtem zenét szerkezteni. Akkor még a fruity loops-al de 1 év elteltével áttértem a Reason-ra. És azóta is imádom. Reason2.5-el kezdtem aztán a Reason 3.04 (ezt imádtam valamiért a legjobban) és mai napig a Reason 4-et használom ( tudom nem mai darab) de higgyétek el amit a maival sok kattintással tudsz megcsinálni azt a régi (korai) Reason-al egy kattintással meg lehet csinálni. Szóval akinek kérdése van ilyen régi Reason-al kapcsolatban, vagy most kezdi a zenélkedést az kérdezzen tőlem bátran. Segítek!

Egy-két kérdésre amit olvasok fentebb próbálok én is válaszolni :
Jinxb1rd - Én A Reason-ban az NN19-Grandpianot vagy NN-XT-
B grandpianot használom. Sajnos már nincs meg de létezik az AKAI-nak Refill packja amik között volt Grandpiano (csak az NN-XT Advanced sampler kezelte, de sokkal szebben szólt mint a gyári piano-k.

amstro555- Igazából ezt előttem megválaszolták: ASIO ( megoldja a késést de egy hangforrást tudsz ezzel használni.)

turho- Én is az az Audacity-t használom. Magyar nyelvű, ingyenes, és felvételre, vágásra,kiegyenlítésre, felkeverés, lekeverés stb. Bátran ajánlom én is. Rengeteg dolgot tud a hanggal csinálni.

Liberate- Én AlesisV61 MIDI billentyűt használok kb: 8 éve van meg. Nagyon szeretem.
Kiterjesztett USB MIDI Pad/Billentyűs kontroller
61 teljes méretű billentyű
8 LED háttérvilágítású velocity és nyomásérzékeny pad (dob pad)
Plug-inek és virtuális hangszerek vezérlésére tökéletes
4 hozzárendelhető forgó- és 4 nyomógomb
Pitch és modulációs kerék
Én az Ableton 9 lite-t kaptam hozzá (ezzel is működik tökéletesen)
A fruity loops-al is kipróbáltam szintén tökéletes
És természetesen én a Reason-al használom. Ezért vettem. Tökéletes
Ez is már USB-s, az áromot is a gépről kapja és ahogy bedugod már működik is. nekem Asio-val szinte nincs késés 3-4 ms

Így a végére, hogy ne csak a szám járjon a legújabb elkészült zenémet is megosztom:
Már Jó pár éve kitaláltam a dallamot zongorán és mostanra érkezett el az idő, hogy kicsit megváltoztattam a hangszínt játszottam fel basszust, dobalapot készítettem, és a kiálás is egész jó lett. Jó zenehallgatást! Sziasztok! [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.